PDA

View Full Version : Чистачките...



Alfa User
07-02-2004, 18:27
Някой може ли да ми каже дали оригиналните чистачки на 155 '93, които са едно цяло с рамената, могат да се заменят със отделни рамена и чистачки ? Моите са толкова изкривени, че почти нищо не почистват... а пък разбрах, че оригиналните чистачки се доставят трудно и струват доста солено :?
А, и още нещо - забелязах, че като ми стои колата много време (около половин месец) на едно място, после при потеглянето се чува някакъв странен звук от задните колелета, все едно са зацепили спирачките за дисковете. Впоследствие няма никакъв проблем и колата спира нормално без да загряват спирачките, но все пак това ме притеснява. :roll:

Qwerty
07-02-2004, 18:53
По втория въпрос смятам че е от ръждата която подхваща дисковете...
...ако я оставиш така две години (да речем), после няма да се развъртят сами със сигурност ... бихме ги с едни дървета, накрая почнаха да мърдат, но километри наред ръсеха ръжда, стържеха и загряха много ...

... мисля че в твоя случай няма от какво да се притесняваш.

hf hpe
08-02-2004, 11:46
за 155 се предлагат само гумите зе чисктачките
последният път ги взех от александърауто за 19 лева двете
много е гадно самото сменяне защото се чупят едни ръбчета които държат перото
продават се и цели рамена на цена от 35лв неоригинално и 50 лева оригинално пак там може за пера да провериш другаде защото тези които продаваха бяха шампион

за шумовете отзад колегата ти е отговорил често се случва дори и отпред

Alfa User
08-02-2004, 14:08
ами аз перата ги смених - наистина с доста усилия - но стана, макар че няма особено подобрение (само в самото качество на забърсването по стъклото). Но металните пластинки наистина са малко проблемни, а и новите пера трябваше малко да ги зарежа в краищата заради каналчето на пластинките.

WhitePower
09-02-2004, 13:44
kupih si edni chistachki 510 MM Champion
svalih si perata i gi smenih
sega ot vreme na vreme si namestvam plastinite zashtoto ilizat po malko
no chistjat perfektno

KGB
03-03-2004, 16:41
Az si kupyh chistatchi ot blagoevgrad champion za 10lv. goliamata i za 5 malkata. Koftitito e che niamam spolera koito beshe na orginalnata..ama orginalnite edvam chiseha, parvi si mislih che e ot prafina i drygite mazila po kolata ama ne....

Sega mislia da si sloza Bosch Aero Twin...ama ni traibva adoptor za tiah.