PDA

View Full Version : Endurance Trophy - 2nd Round



ФЕРАРИСТ
30-12-2011, 16:37
Е кво ше прайм а?


Неделя 22.01.2012:

08:00 - 08:45 Посрещане на участниците, технически преглед и администрация за група "стрийт"
08:45 Брифинг за група "стрийт"
09:30 Старт на група "стрийт"
12:30 Финал на група "стрийт"
11:30 - 12:30 Посрещане на участниците, технически преглед и администрация за група "модифицирани"
12:45 Брифинг за група "модифицирани"
13:30 Старт на група "модифицирани"
16:30 Финал на група "модифицирани"
ПОЯСНЕНИЯ:

Регламент на "Endurance Trophy" -->> http://dcb.bg/pdf/Reglament_Endurance_Trophy.pdf

Мероприятието се провежда в един ден. Тренировки и квалификации няма да има. Реда на стартиране се определя чрез жребии. Ограничението на автомобилите за една стартираща група е 18 бр.! Мероприятието ще се проведе дори и да има сняг!

Такси за уастие:

Такса за участие за автомобил в "Endurance Trophy" платена до 31.12.2011г. – 130 лв

Такса за участие за автомобил в "Endurance Trophy" платена до 20.01.2012г. – 150 лв

Такса за участие за автомобил в "Endurance Trophy" платена след 20.01.2012г. – 200 лв

Вход за всички влизащи на пистата*– 5 лв

*Само участници заплатили такса за участие до 20.01.2012г. не заплащат вход!


Банкова сметка, по която трябва да се превеждат таксите:

Титуляр: Сдружение "Дрифт Клуб България"
Банка: УниКредит Булбанк АД - клон Плевен
IBAN: BG74 UNCR 7000 1519 6603 93
BIC: UNCR BGSF

* На основание се попълва : "Име на отбора, Ендуранс Трофи"

Самата заявка може да свалите от тук -->> http://dcb.bg/pdf/Zaqvka_Endurance_Trophy.doc

e-mail за подаване на заявките: zaqvki@dcb.bg
За допълнителна информация:
e - mail : info@dcb.bg

Малко след като започне новата 2012г., Дрифт Клуб България ще организира и първото си мероприятие за годината - Endurance Trophy - 2-ри кръг. Още след първото издание на Endurance Trophy, което се проведе на 27 ноември, стана ясно, че това няма да е единично мероприятие, а ще прерасне в шампионат от 3 кръга. На 22 януари е времето за 2-ри, а в началото на март ще се проведе и 3-ти кръг. Домакин на целият шампионат е писта "Дракон". Мероприятието отново ще е с продължителност от 3 часа за всяка група и със сигурност ще се проведе дори и на пистата да има сняг.
Всички допуснати грешки по време на първото мероприятие са отстранени от организаторите, като за целта в регламента са впиасни текстове, които да изчистят спорните въпроси. Голямо впечатление прави наказанието за модифициране на фуниите за зареждане от страна на отборите, както и изпълняването на други дейности по автомобила, докато той се зарежда с гориво. Тук наказанието вече е 20 минути престой в бокса, което би трябвало категорично да преустанови опитите за подобни нарушения. Също интересно допълнение в регламента е и правилото за минимум минути, които са карали пилотите. Запазва се времето от 40 минути като минимално, но с уточнението, че ако отборът има прекарани в бокса повече от 40 минути, то в този отбор може да има един пилот, който да е карал по-малко от 40 минути, но не по-малко от 25 минути.
Почти е сигурно, че 2-ри кръг от Endurance Trophy ще протече с професионална техника за времеизмерване, за да няма проблеми с класирането и то да може да се обяви официално още на самата писта. Като застраховка обаче се очаква да бъдат разположени и няколко камери, които да записват цялото мероприятие, които при възникване на спорни въпроси да бъдат ясно и категорично доказателство.

didko_boy
31-12-2011, 01:20
Ти докато си кисна "кайсиите" , Венера полиуретанс си платихме таксата и стягаме ЖТДто за битка. Чакаме да завали сняг в Стара Загора , че да потренираме малко и с вериги :director:

GT 51
31-12-2011, 04:13
Там сме естествено.....както и Зайовците ...:lol:

ФЕРАРИСТ
31-12-2011, 11:07
Ти докато си кисна "кайсиите" , Венера полиуретанс си платихме таксата и стягаме ЖТДто за битка. Чакаме да завали сняг в Стара Загора , че да потренираме малко и с вериги :director:
Вашта е лесна, аз се налага да взимам сложни решения и затова медитирам и разговарям със себе си........

ne0
31-12-2011, 16:35
Пердашки са на линия май май...

Lqnkata
02-01-2012, 19:54
Зимни гуми приготвихте ли ? ;)

ФЕРАРИСТ
03-01-2012, 11:04
Какво е това "зимни гуми"????

-Bobby-
03-01-2012, 11:37
За Калояново се зареждайте с шипове. :grin:
А на който му се кара на по-истинско не-снежно състезание и който не ще да умре от студ - да идва на Серес на 28-29 януари на 4-часовото Диамо. Горе-долу пак толкова разходи, само че с квал в събота, 1 час повече каране, на в пъти по-истинска писта. С Лотуса сме пас за 22 януари, за радост и щастие на много участници в М1. :cheers:

ne0
20-01-2012, 16:23
Ще се видим в Неделя на пистата, от алфите, Венера и Вентура са на линия с 145 и 75.....

-Bobby-
20-01-2012, 16:35
Ще се ръчкате с модифицираните. :)
По-малко от 10 коли имало записали се във всички класове и в двете групи, доколкото разбрах. Аз като му казвах на Искрен, че посред зима януари няма да е тоя интерес, дето беше ноември, и който ще е март, ама не слуша...

ФЕРАРИСТ
20-01-2012, 16:48
Ще се ръчкате с модифицираните. :)
По-малко от 10 коли имало записали се във всички класове и в двете групи, доколкото разбрах. Аз като му казвах на Искрен, че посред зима януари няма да е тоя интерес, дето беше ноември, и който ще е март, ама не слуша...
Ми ще минат 1-2 години и ще се сфанат нещата дето не са ясни на някой, който не вдява като му се разправя от хора дето по са правили подобни неща, но какво да се прави.........може би това беше едно от нещата който ме спряха да карам с моя кола......за къв чеп да хабя ресурси и да си карам с още 6-7-8 хайвана.......за никакъв.......мислех и по тайматаците да се пусна с Купето, но и за това съм разколебан......да одя до Видин на майна си райна, за кво.......за тоя дето клати гората, то голям престиж щото.......като му се кара на човек има Серес......има свободни тракдей......никъде не е казано че като имаш кола за писта и сяка седмица трябва да я кършиш.......
П.П - по принцип някак си много се надявам да е мокро или да вали в неделя........

Kostadin
20-01-2012, 17:14
или да вали в неделя........
не с лошо де... мислете и за публиката :)

ФЕРАРИСТ
20-01-2012, 17:18
не с лошо де... мислете и за публиката :)
Точно за нея мисля......надали ще е интересно да гледаш само коли как обикалят в кръг по пистата.......предполагам ще ти е забавно да видиш как обикалят и извън нея.......пък и не е задължително да е силен дъжд - просто лекинко да си ръси.......

-Bobby-
20-01-2012, 17:28
Ми ще минат 1-2 години и ще се сфанат нещата дето не са ясни на някой, който не вдява като му се разправя от хора дето по са правили подобни неща, но какво да се прави.........може би това беше едно от нещата който ме спряха да карам с моя кола......за къв чеп да хабя ресурси и да си карам с още 6-7-8 хайвана.......за никакъв.......мислех и по тайматаците да се пусна с Купето, но и за това съм разколебан......да одя до Видин на майна си райна, за кво.......за тоя дето клати гората, то голям престиж щото.......като му се кара на човек има Серес......има свободни тракдей......никъде не е казано че като имаш кола за писта и сяка седмица трябва да я кършиш.......
П.П - по принцип някак си много се надявам да е мокро или да вали в неделя........

Откакто сме се запознали с него, с Илиан сме му говорили и за квото сме се обадили и сме казали, сме били прави. Но той предпочита да блъсне челно влака с глава и после да каже "абе да, всъщност сте прави".

Иначе за Тайм Атак - ела бе, къв ти е проблема? Направи като нас - само на кръговете на Калояново ще се вяснем. :)

Като каза Серес - що не се домъкнеш на Диамото другия уикенд, щом е готово Купето? 2 до 4 пилота, 4 часа + тренировките събота... а ще има и тайм атак в събота - ще се скъсаш от каране за парите, дето искат, та 2 месеца няма да искаш да поглеждаш волан...:mrgreen:

ФЕРАРИСТ
20-01-2012, 19:23
Откакто сме се запознали с него, с Илиан сме му говорили и за квото сме се обадили и сме казали, сме били прави. Но той предпочита да блъсне челно влака с глава и после да каже "абе да, всъщност сте прави".

Иначе за Тайм Атак - ела бе, къв ти е проблема? Направи като нас - само на кръговете на Калояново ще се вяснем. :)

Като каза Серес - що не се домъкнеш на Диамото другия уикенд, щом е готово Купето? 2 до 4 пилота, 4 часа + тренировките събота... а ще има и тайм атак в събота - ще се скъсаш от каране за парите, дето искат, та 2 месеца няма да искаш да поглеждаш волан...:mrgreen:
Негов си е проблема, лошото е че докато се схване как трябва да плува тоягата, ще им мине мерака на хората........
Купето не е за Ендуро, в смисъл че не съм го прежалил чак толкова, тва ми е колата за кеф.......иначе за 1 тайматак на Кал със сигурност ще се вясна......ама да ходя да обикалям родината сякаш тва е некво свръхсъбитие, няма да стане.......все пак знаеш какъв разход си е картинг сезона.......

coca-cola
20-01-2012, 22:34
За жалост този път няма да мога да бъда част от публиката на АЛФА РОМЕО ОТБОРИТЕ но искрено се надявам отново да имаме подиуми и то с надеждата да бъдат 1-ВИ.Пожелавам ви УСПЕХ момчета стискам ви палци. За Ники не се ядосвай за глупости приятелю кефа и удоволствието от карането знаеш че са неуписуеми за жалост с това разполагаме в мазохистската ни държава.Малкия Късметлия от 5-тия Трак Дей Мишо много ви се радва и подскача РАЗБИЙТЕ КОНКУРЕНЦИЯТА ВИЕ АЛФИСТИТЕ можете

-Bobby-
21-01-2012, 16:03
Много е готино на Калояново днес...

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/395400_10150741256979498_764999497_12048424_875929 396_n.jpg

На кой му се зъзне - успех! Без мен утре, сори, че така няма и снимки да има...

ФЕРАРИСТ
21-01-2012, 16:19
Чудно - тоя кво прави на пистата, нали тренировки нямало да има......и снимката от кога точно е?

-Bobby-
21-01-2012, 16:34
От преди малко е...

ne0
21-01-2012, 20:23
Зашев ша излезе прав че си голяма балалайка Боби!!!1 :):):)


Иначе ние сме готови да тръгваме...
87135

546
21-01-2012, 20:38
Лек път и успешно представяне.

-Bobby-
21-01-2012, 20:45
Зашев ша излезе прав че си голяма балалайка Боби!!!1 :):):)


Намерил се кой да го каже. :tooth:

Цяла седмица се опитва да ме бори някаква гад вирусна и сега точно съм по-добре, за да си причиня да ме брули тоя студ насред къра там. Още повече, трябва да съм идеално здрав за Серес след седмица... иначе ми се идва, дори сума народ ме емна днес защо пропускам, кой щял да снима, ама... сори. :-|

digitalundgrd
21-01-2012, 21:28
Иначе ние сме готови да тръгваме...
87135

Успех, пердашкин :tooth:

Furious 155
21-01-2012, 22:02
Успех утре на всички каращи!!!:th_up:

Mury
22-01-2012, 14:08
Намерил се кой да го каже. :tooth:

Цяла седмица се опитва да ме бори някаква гад вирусна и сега точно съм по-добре, за да си причиня да ме брули тоя студ насред къра там. Още повече, трябва да съм идеално здрав за Серес след седмица... иначе ми се идва, дори сума народ ме емна днес защо пропускам, кой щял да снима, ама... сори. :-|

Айде ся,аз миналия път бях на пистата с 39 гр. температура,запушен нос,и кашляйки,тва са детски оправдания,кажете че си пазите колата за Гърция,пък и можеби няма да ви е интересно:duel::duel::devil::devil:

-Bobby-
22-01-2012, 15:29
Миналият път беше 13-14 градуса през деня на слънцето, тва първо. Че си бил болен на пистата си е твой избор, но не мисля, че това е геройство. Миналата година, 2 дни преди Серес се разболях и отказах да отида и добре, че не отидох, защото беше сериозна работа това, което ме събори.
Второ, аз визирах отиването ми до Калояново само като фотограф днес - отбора още преди над месец взе решение, че ще се ходи на Серес, защото, на първо място - бюджета за 2 състезания в рамките на седмица, ни е трудно изпълним. Нито проблема е в пазенето на колата, нито в липсата на желание да караме.
А колата няма кво да я пазим - преди 2 седмици й сменихме маслото, с което изкара цялата 2011 на Серес, Калояново и Кюстендил + известно количество каране по улиците и пътищата от собственика й. Изтече бистро като мед, и без да е мръднало на пръчката, ама нали нов сезон - превантивно да го сменим. Сликовете, с които ръчкахме 3-те часа през ноември + тракдея на предния ден, не са мръднали и са на колата, очаквайки да ги караме 4 часа на Серес. Тва "пазене", за което говориш, е последната дупка на кавала, която би ни отказала...:biker:

Jivko7777
22-01-2012, 16:52
Първо място разбирам е за Алфа Ромео :innocent:

Mury
22-01-2012, 17:41
Ем добре чуваш,малко по-късно инфо от извора :bouncing_smiley::bouncing_smiley::bouncing_smiley ::bouncing_smiley:

ne0
22-01-2012, 19:47
Сега се прибрахме, нямам сили да пиша много.

Доста хора седят зад постигнатите успехите до момента.
Ще спомена тези за които се сещам, които не се познае да не се обижда не е нарочно:

Първо на Данчо заради колата,
всички колеги от Вентура: Венци, Гъзи, Мъри, Боби, Данчо, Тошко
Бесника
Драго от Екстрийм Тунинг
ЦЯЛАТА ПАЗАРДЖИШКА ГРУПА
Иван Иванов за кадрите
Гиги, Тони и Зашев
и всички други...


Специални поздрави и ЧЕСТИТО НА ФЕРАРИСТА, Венера и сие за третото място... сериозни хора и колегиални от всякъде


Днеска Венци, Данчо, Бесника и Гъзи направиха бокс за смяна на задните гуми на 75-ца за 1:30 мин.

ГОЛЕМИ!

pla_y_men
22-01-2012, 21:49
Браво на наш'те хора, първо и трето място в класовете си за "Пердашки" и "Венера" съответно. Шоуто беше екстра, за мен като кибик трите часа минаха за нула време, студа не го усетих...:th_up:
По схемата "бий, за да те уважават", днес уважението беше на ниво:bangin::tooth:
Като за вехта 75-ца, толкова...:respect:
Както казах и след първия "ендурънс", еле па ако 'земат да излязат от лабораториите/гаражите ония ми ти проекти по пет-шестотин+ коне, с ония умопомрачителни динографики...жална им макя на разни Импрези и М3-ки...:crazy:
ПАПАРАААААААК, КАЧВАЙ СНИМКИ БРЕЕЕЕ!!!:clap2:

546
22-01-2012, 22:36
Браво,искаме още!

Gogata
22-01-2012, 23:08
Евала и на двата екипа за труда и резултатите!Най-много се изкефих при смяната на гумите на 75-та - все едно гледах тийм от F1!Чисто болни!:)

546
22-01-2012, 23:29
Какви коли са учствали в класа на 75-цата,а раздухайте нещо повече.Ако концепцията от седемдесетте години е натръшкала чистак нови модели ще се изкефя на мах.Лед ли беше пистата?

alfatras
22-01-2012, 23:47
Браво пердашки,евала за карането-истинско удоволствие беше да ви гледаме:big_bow_down:вива 75са!!!Браво и на Феро и компани!:clap2:

Bodom
23-01-2012, 00:35
Поздравления на всички представители на нашата секта! Браво момчета! Само така! Добро начало на годината :)

-Bobby-
23-01-2012, 14:10
Евала, машини. От 2 коли - 2 подиума, едното победа. На 4 март пак да сте на ниво в S класовете. :)

Феро, не 156-цата, а вие трябваше да се кръстите Сажди рейсинг.:respect:

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/403735_2833912759660_1014411884_2826855_1865442395 _n.jpg

Mury
23-01-2012, 14:15
Евала, машини. От 2 коли - 2 подиума, едното победа. На 4 март пак да сте на ниво в S класовете. :)

Феро, не 156-цата, а вие трябваше да се кръстите Сажди рейсинг.:respect:

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/403735_2833912759660_1014411884_2826855_1865442395 _n.jpg

Аааааа Сажди рейсинг си е запазена марка на Жоре..............:Tease::Tease::Tease::Tease:

ne0
23-01-2012, 17:52
Да не забравяме че това беше втори кръг от три общо и както Пердашки, така и Венера имат голям шанс да станат победители в крайното класиране или Шампиони за издръжливост на България. А ако Алфа Ромео спечели титлата шампион на издръжливост в България и в двата класа на Стрийт ще бъде невероятно...

ФЕРАРИСТ
23-01-2012, 19:05
Феро, не 156-цата, а вие трябваше да се кръстите Сажди рейсинг.:respect:


Боби, настроението ми след Ендурото така или иначе не е особенно високо и ти определено не помагаш за подобряването му.......

Mury
23-01-2012, 19:08
Боби, настроението ми след Ендурото така или иначе не е особенно високо и ти определено не помагаш за подобряването му.......

Ем с тея лагави турбини,така ще е...................:respect::respect::respect::re spect:

П.С.Ники тва е майтап,да не се нацупиш ся,опитвам малко да те разсея,пък и кво вашето представяне пак си е било на ниво :Tease::Tease::Tease:

ФЕРАРИСТ
23-01-2012, 19:50
Заяждам се със съотборничето.......:)

hamel1
23-01-2012, 20:34
Да се надяваме че ще имаме повече късмет преди третия кръг, защото явно не ни върви с тези турбини и то часове преди старта.Представянето на втория кръг за нас е разочароващо и то не заради пилотите а заради техниката.Благодарност към тримата пилоти от екипа на венера че се справиха в тази ситуация.По невървящ дизел не бях виждал.

pla_y_men
23-01-2012, 21:06
Имам едно предложение, като за Форум...в какъвто мисля, че пишем. Тук си пишем с по няколко думи само няколко човека, някои от които караха, а други зяпахме, но все пак сме малко или повече запознати с мероприятието и проблемите. Обаче, както и в доста други теми, става като чат между "посветени", а ако някой друг надзърне тук, няма да разбере за какво става дума, да не говорим да прояви интерес да се присъедини за участие в бъдеще.
Какво имам предвид - само предложение, разбира се - тези, които участваха да разкажат доста по-детайлно какво са правили и какво се е случвало във всякакви аспекти:
-подготовка на колите - какви гуми, накладки, масла, турбини, пружини, джанти, седалки, колани и т.н. са използвали
-как са се държали колите на пистата - презавиване, недозавиване, загряване на гуми, с какво налягане на гумите, спирачки, двигател, хидравлика, проблеми или не с окачване, управление и т.н.
-как са карали - пестеливо или "на цялата газ", къде на коя предавка и с каква скорост и т.н.
Както казах, само предлагам, просто за да стане по-интересно и да са "вътре" и други хора...нали това е ФОРУМ, а не личен чат. Ако някой смята, че развива кола за Ф1 и всичко е секретно - няма проблем :-)

ne0
23-01-2012, 21:37
Ето това се казва КОЛЕГИАЛНОСТ.... съжалявам, че не успяхме ние да помогнем, но никогане се знае кой на кого.

Феро горе главата на крачка сте от първото място в крайното класиране... което реално е голямата победа.

87320

П.С. Пламене.... нашата кола е такава каквато е излязла от завода, демек отваряш си книжката от 75ца и гледаш 1.8 с карбове какво има по нея и това е..... :):):):):):) ма ти тва го знаеш и по-добре от мен :)

естествено има и щипка от Венци и Данчо там, но трябва да говорим за карбове, механични помпи и всякави механични неща.... които не са интересни вече в новия век :)

ФЕРАРИСТ
23-01-2012, 21:39
Какво имам предвид - само предложение, разбира се - тези, които участваха да разкажат доста по-детайлно какво са правили и какво се е случвало във всякакви аспекти:
-подготовка на колите - какви гуми, накладки, масла, турбини, пружини, джанти, седалки, колани и т.н. са използвали
-как са се държали колите на пистата - презавиване, недозавиване, загряване на гуми, с какво налягане на гумите, спирачки, двигател, хидравлика, проблеми или не с окачване, управление и т.н.
-как са карали - пестеливо или "на цялата газ", къде на коя предавка и с каква скорост и т.н.

Една част от тва дето го предлагаш няма как да стане по обясними причини......
По останалата......
- в неделя вятъра идваше след 3к обм, 6 завоя от пистата се взимаха на втора, оборотомера редовно стоеше в 4700 - 5200 обм......за сравнение на първия ендуранс се караше само на трета и 4та......излизането от завойте беше трагично......по мое мнение едно 2 сек на обиколка можехме да сме надолу ако бяхме със старата карантия.......окачването не създаде проблеми......спирачките от нови са наполовина.......гумите ги смъкнахме с 2 десети надолу - на предния ендуранс предни 2.2 задни 1.8, сега предни 2.0 задни 1.6.......предна дясна не беше с запрятан борд, което показва че налягането е уцелено.......
При положение че стартирахме с 2-3 заледени кърба по пистата, и на мястото за спиране на първи завой имаше заледени участъци, в началото не можех да си позволя много.....
- как сме карали......ми аз си карах като на ендуро, малко преди червеното на възможностите на техниката, просто след 15 - 25та минута разбрах че дори и да "вляза в червеното", нещата няма да се променят особенно, и риска не си заслужава.......някак си не може да ми падне пердето като карам друга кола освен мойте, помня че поне на 2 пъти съм карал червената с "пердето" без да ми пука дали ще се отъркалям в къра, само и само за да разбера къде е ръба на възможностите, но сега с тва все още не се получава......
За да е задоволено любопитсвото на лицето Зашев напълно, ще допълня че карах ненужно навлякан с разни поло-та, клинове, фанели и дебели чорапи, заради което след десетата минута се потях като негър......и в следствие на което след това още 2 часа на студа пукнах като куче.......
П.П - с малко повече късмет можехме пак да сме втори, но ако с Волвото бяхме си разменили местата на старта - ние да сме първи, а те предпоследни.......т.е последни, щото оня шкодак аз за кола не го броях.......но това е вероятност само.....

ne0
23-01-2012, 22:00
Имам едно предложение, като за Форум...в какъвто мисля, че пишем. Тук си пишем с по няколко думи само няколко човека, някои от които караха, а други зяпахме, но все пак сме малко или повече запознати с мероприятието и проблемите. Обаче, както и в доста други теми, става като чат между "посветени", а ако някой друг надзърне тук, няма да разбере за какво става дума, да не говорим да прояви интерес да се присъедини за участие в бъдеще.
Какво имам предвид - само предложение, разбира се - тези, които участваха да разкажат доста по-детайлно какво са правили и какво се е случвало във всякакви аспекти:
-подготовка на колите - какви гуми, накладки, масла, турбини, пружини, джанти, седалки, колани и т.н. са използвали
-как са се държали колите на пистата - презавиване, недозавиване, загряване на гуми, с какво налягане на гумите, спирачки, двигател, хидравлика, проблеми или не с окачване, управление и т.н.
-как са карали - пестеливо или "на цялата газ", къде на коя предавка и с каква скорост и т.н.
Както казах, само предлагам, просто за да стане по-интересно и да са "вътре" и други хора...нали това е ФОРУМ, а не личен чат. Ако някой смята, че развива кола за Ф1 и всичко е секретно - няма проблем :-)

Пламене на пистата имаше около 30 човека фенове на двете алфи почти всички, които са искали да дойдат бяха там. Естествено има хора кат Бат Вас които бяха възпрепядствани.

По-фатално е къде е КАРБ и съществували такова нещо. Защото от края на лятото говорихме да организираме разни неща уж заедно а се оказа, че е въздух под налягане май. И на двете мероприятия имаше предатвители я на Опел Клуб, Пежо, БМВ, VW,,,,, ВОЛВО....

Къде е КАРБ и хората му, форумните хора???? ... един Тони КАРБ не прави

87321

П.С. Нищо лично към никой просто темата се повдига от време на време та да знаете, че липсата се забелязва. Но нещата са ясни май.

firedragon
23-01-2012, 22:11
Честит подиум и на двата отбора. Другия път 1 и 2 място, и призови места в крайното класиране :respect:

vegatta
23-01-2012, 22:23
снимки
https://picasaweb.google.com/104355791090972944944/EnduranceTrophy2ndRound

ne0
23-01-2012, 22:56
Нищо че ги споменахме... но пак

Пазарджишките фенове на Алфа Ромео допренесоха поне с 10% за единия успех и с 30 % за другия.... :)

Незаменими... СИЛА

pla_y_men
23-01-2012, 23:38
П.С. Пламене.... нашата кола е такава каквато е излязла от завода, демек отваряш си книжката от 75ца и гледаш 1.8 с карбове какво има по нея и това е..... :):):):):):) ма ти тва го знаеш и по-добре от мен :)

естествено има и щипка от Венци и Данчо там, но трябва да говорим за карбове, механични помпи и всякави механични неща.... които не са интересни вече в новия век :)[/QUOTE]
Не питам за себе си /макар, че малко промишлен шпионаж винаги си е добре.../ :-) Надявам се плахо, че ако повече хора получат по-детайлен "репортаж" от събитието, на някой може да му станат интересни и такива занимания, а не да словоблудства в "Общи приказки" на всякакви чикиджийски теми...и това ми е автомобилен форум...:screwy:

Една част от тва дето го предлагаш няма как да стане по обясними причини......
По останалата......
- в неделя вятъра идваше след 3к обм, 6 завоя от пистата се взимаха на втора, оборотомера редовно стоеше в 4700 - 5200 обм......за сравнение на първия ендуранс се караше само на трета и 4та......излизането от завойте беше трагично......по мое мнение едно 2 сек на обиколка можехме да сме надолу ако бяхме със старата карантия.......окачването не създаде проблеми......спирачките от нови са наполовина.......гумите ги смъкнахме с 2 десети надолу - на предния ендуранс предни 2.2 задни 1.8, сега предни 2.0 задни 1.6.......предна дясна не беше с запрятан борд, което показва че налягането е уцелено.......
При положение че стартирахме с 2-3 заледени кърба по пистата, и на мястото за спиране на първи завой имаше заледени участъци, в началото не можех да си позволя много.....
- как сме карали......ми аз си карах като на ендуро, малко преди червеното на възможностите на техниката, просто след 15 - 25та минута разбрах че дори и да "вляза в червеното", нещата няма да се променят особенно, и риска не си заслужава.......някак си не може да ми падне пердето като карам друга кола освен мойте, помня че поне на 2 пъти съм карал червената с "пердето" без да ми пука дали ще се отъркалям в къра, само и само за да разбера къде е ръба на възможностите, но сега с тва все още не се получава......
За да е задоволено любопитсвото на лицето Зашев напълно, ще допълня че карах ненужно навлякан с разни поло-та, клинове, фанели и дебели чорапи, заради което след десетата минута се потях като негър......и в следствие на което след това още 2 часа на студа пукнах като куче.......
П.П - с малко повече късмет можехме пак да сме втори, но ако с Волвото бяхме си разменили местата на старта - ние да сме първи, а те предпоследни.......т.е последни, щото оня шкодак аз за кола не го броях.......но това е вероятност само.....
Те нещо таквоз имах предвид:respect: Еваларка, Феро!:th_up: Предна дясна изкльопахте ли я?

Пламене на пистата имаше около 30 човека фенове на двете алфи почти всички, които са искали да дойдат бяха там. Естествено има хора кат Бат Вас които бяха възпрепядствани.

По-фатално е къде е КАРБ и съществували такова нещо. Защото от края на лятото говорихме да организираме разни неща уж заедно а се оказа, че е въздух под налягане май. И на двете мероприятия имаше предатвители я на Опел Клуб, Пежо, БМВ, VW,,,,, ВОЛВО....

Къде е КАРБ и хората му, форумните хора???? ... един Тони КАРБ не прави

87321

П.С. Нищо лично към никой просто темата се повдига от време на време та да знаете, че липсата се забелязва. Но нещата са ясни май.
ОК, били са 30-на, надявам се повече "алфисти" да се завъдят...Хората са различни, имат различни интереси, но за мен е странно, на такива мероприятия присъствието и участието да са камерни... Иначе мероприятията за състезания на маса са къде по-масови :-) Не че е лошо... :-)
Не знам КАРБ какво прави или не прави и за какво има възможности...на мен лично ми се иска да има по един Тракдей месечно:Tease:

снимки
https://picasaweb.google.com/104355791090972944944/EnduranceTrophy2ndRound

ПАЗАРДЖИШКИ ПАПАРАЦИ!:respect:
Освен всичко друго, пазарджишката група изпълни животоспасяваща мисия в студа с бидон червено вино:clap:

nightroller
24-01-2012, 01:25
Къде е КАРБ и хората му, форумните хора???? ... един Тони КАРБ не прави

87321

П.С. Нищо лично към никой просто темата се повдига от време на време та да знаете, че липсата се забелязва. Но нещата са ясни май.

Нено говориш като да си изтрещял а ти не си.

Много добре знаеш че всяка мисъл относно КАРБ си е загуба на време за мислене.

Хубаво де аз имам възможност да дойда да зяпам ти ми имаш и телефона и скайпа, че и у фейсбук що не писа, ма :)

Някой ден щта изплющиъ :):)

BatVas
24-01-2012, 10:49
Пламене на пистата имаше около 30 човека фенове на двете алфи почти всички, които са искали да дойдат бяха там. Естествено има хора кат Бат Вас които бяха възпрепядствани.
...........

Абе аз до към 1.30- 2.00 все още си мислех , че ще стана в 5.00 и ще дойда, ама след 4-то-5-то уйски всичко отиде по дяволите.После реших , че няма да лягам и ще дойда , но към 4,30 вече бях доста "зле" .... Следващия път няма да позволя заради жени да се напивам и да отсъствам :)

bouncer
24-01-2012, 15:02
Честито на Пердашки и Венера! Евала момци!

Jivko7777
24-01-2012, 19:09
Стига сте се карали, ето още малко снимки - https://plus.google.com/photos/109239666918713721611/albums/5700600131546696497?banner=pwa

Тая манта между другото ми се върти из главата че беше 340 кончета на колелата и е правена от Zaio Tuning Team тя къде се класира?

ne0
24-01-2012, 19:42
Това са само и лично твой думи:

КАРБ по никакъв начин не спомага за популяризирането на автомобилния спорт и никакви ни няма....
ама всъщност що се хабя....прав си - никакви ни няма. Ние сме боклуци а КАРБ за нищо не става.

Нека да не цапаме темата с несъстоятелни неща.
Съжалявам, че споменах името на КАРБ във този форум.
Моля да бъда извинен.

---------- Post added at 16:42 ---------- Previous post was at 16:41 ----------


Стига сте се карали, ето още малко снимки - https://plus.google.com/photos/109239666918713721611/albums/5700600131546696497?banner=pwa

Тая манта между другото ми се върти из главата че беше 340 кончета на колелата и е правена от Zaio Tuning Team тя къде се класира?

ОГРОМНО Евала за снимките!

скоро ще излязат класиранията и резултатите на www.dcb.bg


87365

Jivko7777
25-01-2012, 00:44
ОГРОМНО Евала за снимките!

скоро ще излязат класиранията и резултатите на www.dcb.bg



За нищо Нео, определено тоя фотос където си показал, трябва да извадите на един плакат за сервиза, рядко се вижда как Импрези се мъчи зад старата баба :tooth:

ПП: Мерси за сайта ще погледна!

ФЕРАРИСТ
25-01-2012, 09:25
Тая манта между другото ми се върти из главата че беше 340 кончета на колелата и е правена от Zaio Tuning Team тя къде се класира?
Мантата изпуши за 3-4 обиколки.....

-Bobby-
25-01-2012, 11:39
И трите Опела, които са били на пистата, в 3 поредни обиколки са отпаднали, някъде в началото още...

pla_y_men
25-01-2012, 12:11
Вижте времената...!!! Най-бърза обиколка 1.04,2 м. в 155-та обиколка от общо 157!!! Те това си е Нено "Менсъла"...те и 156 и 157 обиколки са под 1.05 м.:clap2: За 75-та нищо няма да кажа, щот съм пристрастен...:flirt:

ne0
25-01-2012, 14:29
Вижте времената...!!! Най-бърза обиколка 1.04,2 м. в 155-та обиколка от общо 157!!! Те това си е Нено "Менсъла"...те и 156 и 157 обиколки са под 1.05 м.:clap2: За 75-та нищо няма да кажа, щот съм пристрастен...:flirt:

Така е но все пак, аз карам при най-малко трафик, с по-нови задни гуми и по-чисто трасе и с доста по-малко бензин... Не че 75-ца не може от първата до последната обиколка да е в 1:05... А и никой от бокса не ми нареди да връщам газта :):):)

Най-важен момент беше когато Гъзи зад волана с излязла гума задна, довлачи се до бокса, Венци, Данчо и Бесника смениха задните гуми и Гъза затвори обиколка със всичко това за 3:38 мин!!!!!!!!

HACCP
25-01-2012, 15:47
Поздравления страхотно представяне две Алфи два подиума :respect:

ФЕРАРИСТ
25-01-2012, 19:32
Времената по обиколки пуснаха ли ги?

didko_boy
25-01-2012, 20:27
Времената по обиколки пуснаха ли ги?

засега толкова http://www.dcb.bg/pdf/Obshto_Klasirane.pdf

badmadafaka
25-01-2012, 20:45
Имената на тимовете рулират... :lol_sign:

ne0
25-01-2012, 21:07
Времената по обиколки пуснаха ли ги?

Цялата информация на едно място :

http://alfisti.bg/?step=module_action&modname=blog&modaction=view&blog_id=119&template=alfisti&lang=2

pe6kata212
25-01-2012, 21:07
Евала на Топ Гиър България
http://topgear.bg/sport/vsichko-za-vtori-kryg-na-endurance-trophy/

ФЕРАРИСТ
25-01-2012, 22:43
И кво ся, следващото еднуро 4 часа тъй ли излиза?

Furious 155
26-01-2012, 16:58
И кво ся, следващото еднуро 4 часа тъй ли излиза?
Така са го написали и в сайта на DCB.
Вероятно целят да има повече спиране в бокса за гориво и гуми и пилоти!

ФЕРАРИСТ
26-01-2012, 18:02
Ми както обикновенно се случва, правят се промени в доста грешна посока......

ne0
26-01-2012, 20:15
Репортаж.....

след 12:50 мин

http://www.hobbytv.bg/news.php

pe6kata212
26-01-2012, 20:32
Дискриминацията е страшна

Lqnkata
27-01-2012, 00:07
Репортаж.....

след 12:50 мин

http://www.hobbytv.bg/news.php

Нещо ми е странен този репортаж, взеха интервю от класиралите се по-надолу, а кой е първи с какви коли, поне аз друго очаквах :s

Furious 155
27-01-2012, 00:39
Ми както обикновенно се случва, правят се промени в доста грешна посока......
Е... до 24 часа има още доста часове разлика :spoko:

ne0
27-01-2012, 01:13
Снимки на папарака - Иван Иванов

http://alfisti.bg/?step=module_action&modname=blog&modaction=view&blog_id=120&template=alfisti&lang=2

Благодарности!

-Bobby-
31-01-2012, 12:51
Да не отварям нова тема - снимките от 4-те часа Балкан трак дей на Диамо в Серес:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.200170833415397.40540.154716247960856&type=1
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.200256740073473.40565.154716247960856&type=1
Има и алфички, на гърците и македонците. Лошото е, че се оказаха доста кекави...

Отделно, тези са от събота, с още няколко Алфи, в и около пистата (така ги пускам, че не всеки може да ги види):
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/399857_2960071314792_1051812337_32992573_172898202 6_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/423699_2960079154988_1051812337_32992598_208116815 6_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/417335_2960079715002_1051812337_32992601_571707361 _n.jpg
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/394112_2960092955333_1051812337_32992652_981878258 _n.jpg

При гърците "било криза"... баси, ей такава криза и у нас искам - от колите с гръцки регистрации, една лоша и евтинееща нямаше там... толкова са го "закъсали", че си дърпат ремаркетата с бегачките с ей такива коли:
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/430008_2960067314692_1051812337_32992561_296895696 _n.jpg

digitalundgrd
31-01-2012, 13:03
Колега какви бяха температурите на пистата?

-Bobby-
31-01-2012, 13:06
3-4 градуса. Една облачност беше захлупила, но пък беше сухо и с добре загрети гуми си се даваха нормални времена.
Чак в неделя, на Рейсинг групата почна да им се показва слънце и стана поне 5-7 градуса.

ФЕРАРИСТ
31-01-2012, 13:18
Изгледах всичкия онбоард дето Чавдарчо е качил.......Алфичка 3.0 турбо бая зор даде май......ама по завойте я нямаше.....браво, браво, интересно е било......

-Bobby-
31-01-2012, 14:12
Макето със 75-цата голяма скомина направи, хем беше емнайсе обиколки назад... тия спираха в бокса сигурно 15 пъти. Но беше интересно. :)