PDA

View Full Version : Проблем с изгорели газове....



Grigor
29-10-2006, 10:43
Имам много тъп проблем и не мога да му намеря решение:

След като загрее колата /а някой тъп и на по-студен мотрор/ и започна да карам по-нормално започва да мирише на изгорели газове. Ако прозореца е отворен миризмата влиза в купето.

Колата е 164 2.0 90г.

Факти, които биха спестили въпроси:

- Преди около 2 месеца е правен основен ремонт.
- Генерацията е в перфектно състояние
- Има теч от едната полуоска, но маслото не стига до генерацията и по нея няма следи от такова.

Интересното е, че беше изчезнал след ремонта и се появи отново преди 7-8 дни..

Boby
29-10-2006, 18:02
Запуши ауспуха и някой да огледа изпускателната система и ще разберете от къде е.Другото което се сещам да не е от отдушника на картера.

Grigor
30-10-2006, 08:26
Не е от генерацията - с Драго я гледахме...

Въпроса е какво трябва да му е на отдушника ?
Всеки прецакан маркуч е сменен наскоро.... всичко друго беше почистено.

virusalfa
30-10-2006, 15:26
Не искам да те плаша,ама я провери дали турбината не е взела да изпуска назад масло,то от високата температура се изпича и замирисва дори на мазут :idea: Може да е и от пропуск на свръзка в ауспухната система,което е и по-вероятно :wink:

BatVas
30-10-2006, 16:08
Не искам да те плаша,ама я провери дали турбината не е взела да изпуска назад масло,то от високата температура се изпича и замирисва дори на мазут :idea: Може да е и от пропуск на свръзка в ауспухната система,което е и по-вероятно :wink:

Той не пита за ТУРБОТО - пита за другата му 164-ка - тя е 2.0 ТС.
И е точно така както го описва - ние миналата седмица я карахме в събота и от тогава се появи - ама да знаете, че не е от това щото аз съм я карал :roll:

Naso
30-10-2006, 18:10
От тебе най-много некой шенкел да изкриви :spiteful: :biker: :super:

virusalfa
31-10-2006, 09:19
Не искам да те плаша,ама я провери дали турбината не е взела да изпуска назад масло,то от високата температура се изпича и замирисва дори на мазут :idea: Може да е и от пропуск на свръзка в ауспухната система,което е и по-вероятно :wink:

Той не пита за ТУРБОТО - пита за другата му 164-ка - тя е 2.0 ТС.
И е точно така както го описва - ние миналата седмица я карахме в събота и от тогава се появи - ама да знаете, че не е от това щото аз съм я карал :roll:Убаво,де,ама освен турбото съм споменал и друга причина,ти явно си кьорав

BatVas
31-10-2006, 10:44
Не искам да те плаша,ама я провери дали турбината не е взела да изпуска назад масло,то от високата температура се изпича и замирисва дори на мазут :idea: Може да е и от пропуск на свръзка в ауспухната система,което е и по-вероятно :wink:

Той не пита за ТУРБОТО - пита за другата му 164-ка - тя е 2.0 ТС.
И е точно така както го описва - ние миналата седмица я карахме в събота и от тогава се появи - ама да знаете, че не е от това щото аз съм я карал :roll:Убаво,де,ама освен турбото съм споменал и друга причина,ти явно си кьорав

Видях го - просто да уточня колата , за да не се подведеш -щото знам че ги разбираш 164-ките

Grigor
31-10-2006, 20:11
Ауспуха е ОК.
Тече само около и по скоростната кутия, но не се и доближава до енерацията.

Ако не я ръчкаш - не мерише...
Сръчкаш ли 1-път ... почва :-)

Kostadin
31-10-2006, 21:35
Имам много тъп проблем и не мога да му намеря решение:

След като загрее колата /а някой тъп и на по-студен мотрор/ и започна да карам по-нормално започва да мирише на изгорели газове. Ако прозореца е отворен миризмата влиза в купето.

Колата е 164 2.0 90г.

Факти, които биха спестили въпроси:

- Преди около 2 месеца е правен основен ремонт.
- Генерацията е в перфектно състояние
- Има теч от едната полуоска, но маслото не стига до генерацията и по нея няма следи от такова.

Интересното е, че беше изчезнал след ремонта и се появи отново преди 7-8 дни..

същия проблем го имам и аз при 33-ката, забелязах го миналата седмица на път за Джебел, затворя ли прозореца всичко се оправя, но отворен ли е си мирише както е описал Григор :roll:

virusalfa
01-11-2006, 09:25
Ауспуха е ОК.
Тече само около и по скоростната кутия, но не се и доближава до енерацията.

Ако не я ръчкаш - не мерише...
Сръчкаш ли 1-път ... почва :-)Ако са ти тръгнали гърнетата и вътре има метални и други части от пълнежа и ако са го позадръстили,няма накъде да се освободят газовете и затова излизат през някоя от свръзките на тръбите

Grigor
01-11-2006, 23:32
Абе дай друга идея... генерацията е ОК :-)

Проверено ! :-))))

Bobo
02-11-2006, 12:11
Абе дай друга идея... генерацията е ОК :-)

Проверено ! :-))))

Ми тогава си оправи уплътнението на багажника :wink:

Grigor
02-11-2006, 15:50
Май забравих да кажа, че миризмата идва от пред.... :-)

Bobo
02-11-2006, 18:42
Май забравих да кажа, че миризмата идва от пред.... :-)

Ами значи испускателната ти система определено НЕ Е наред както си писал :idea:

Kostadin
02-11-2006, 22:52
Абе дай друга идея... генерацията е ОК :-)

Проверено ! :-))))

Ми тогава си оправи уплътнението на багажника :wink:

виж това мнение ме кара да се замислям, защото поне при мен нещата с уплътненията на багажника не са много наред :roll: ще тествам и ще пиша :wink:

Bobo
03-11-2006, 11:11
Абе дай друга идея... генерацията е ОК :-)

Проверено ! :-))))

Ми тогава си оправи уплътнението на багажника :wink:

виж това мнение ме кара да се замислям, защото поне при мен нещата с уплътненията на багажника не са много наред :roll: ще тествам и ще пиша :wink:

Нема се притесняваш мене жената щеше ме изгони като ходих с колата на един съфорумник на море - така смърдеше от тва уплътнение че направо си се самоубиваш :lol: