PDA

View Full Version : Проект Алфа Ромео 145-дедра 2000 турбо



Alivio_8vT
09-01-2012, 15:41
Това проект че започна преди 3 години когато се сдобих с моята алфа 145 qv след 2 години изминали в зоната на 7000 оборота двигателя зе да се позадъхва пък и да имаме на предвид че колата беше оборудвана с прилична аудио ( http://www.facebook.com/video/video.52945648068344 (http://www.facebook.com/video/video....52945648068344) http://www.facebook.com/video/video.php?v=152945648068344 (http://www.facebook.com/video/video....93883547307887) ) система която доста си тежи реших че е време за нещо по значително от към мотор през Интернет се свързах с коцето от София момчето което караше черната 145 грале в гаража му в София разглобихме черната красавица за която да си кажа много ми беше жал .... http://www.facebook.com/photo.php?fb.type=3&theater (http://www.facebook.com/photo.php?fb...type=3&theater) но както става винаги нищо не пасна от 1вия път след 1 месец ходене по мъките и безнадеждно терсене на скоростна кутия за дедра решихме да закараме колата на твърд теглич от София през цяла България до Русе там колата беше поверена в ръцете на ици на които му отне 3 или 4 месеца да я превърне в това което е http://www.youtube.com/watch?v=h32tmVqu19E&feature=g-user-u сега до завършване на проекта остава една от наи сладките но и наи сложните операции да избера цвят да я боядисам и да я заведа на италфест

soldier
09-01-2012, 15:56
Колега, нито един от линковете, които си дал не работи :drinking:
За тия от фейсбук оправи настройките да се виждат от всички

Alivio_8vT
09-01-2012, 16:05
Само някои дами каже как става номера с линковете :)

---------- Post added at 16:01 ---------- Previous post was at 15:59 ----------

Да видях че нещо сам се оплел с линковете но последния линк трябва да работи сега :( мн се извинявам http://www.facebook.com/media/set/?set=a.272325569463684.84016.100000587288847&type=1

---------- Post added at 16:05 ---------- Previous post was at 16:01 ----------

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.272325569463684.84016.100000587288847&type=1

Alfabas Dimov
09-01-2012, 17:15
мите колата е страхотно уникална,някой път трябва да намина да се повозим малко.
продължавай все така ще следя с голям интерес !!!

tqnbtb
09-01-2012, 18:56
евала ... пусни някой друг клип като исъхне асвалта

TishO
09-01-2012, 19:47
Еееее Митак оправил си се значи да те ръмбя у га*ът неможел си бил както и да е.

Колата е наистина голямо зверче пораснало и мога да ви обедя че е голяма тръпка да се возиш а още повече да я караш големо е звер особено след последните доработки които направихме по колата понеже предния техничар които пипа по нея малко беше опецкал работите :spam_laser: но нищо фрапантно сега се стрелка още по добре и някои ден като се реши да свали за малко музиката която тежи близо 250-300 кила може да се стрелне още по добре :metal:

abart_
09-01-2012, 19:53
...... особено след последните доработки които направихме по колата понеже предния техничар които пипа по нея малко беше опецкал работите ....

Ако не бъркам,по колата пипа ИЦИ......и какви са тия "последни доработки" - я раздуй :)

Alivio_8vT
09-01-2012, 20:47
Ами наложисе малко да пооправиме едни болтове на турбото да ги заменим с шпилки доло горе дребен проблем но да като махна музучката схте стане още по весело :) а занапред се замислям за идея с интеграле и ковани чарколя ;)

Alfabas Dimov
09-01-2012, 21:35
И едно Garrett GT2876R ще и се отрази много полужително на вървенето

ICI
09-01-2012, 23:00
особено след последните доработки които направихме по колата понеже предния техничар които пипа по нея малко беше опецкал работите :spam_laser: но нищо фрапантно сега се стрелка още по добре

ее, браво, страшен коментар, все едно колата е излязла от мен недъгава и невървяща и после като едни тунинг корифеи сте я накарали да върви още по-добре.

Евала дет се вика :shocking:

TishO
10-01-2012, 00:02
ее, браво, страшен коментар, все едно колата е излязла от мен недъгава и невървяща и после като едни тунинг корифеи сте я накарали да върви още по-добре.

Евала дет се вика :shocking:


хахах ИЦИ очаквах така да реагираш не съм го казал с мисал да те убидя просто имаше някои друг незатегнат болт и сменихме болтовете на турбото със шпилки както трябва да си баде понеже единия болт се беше скъсал в турбото и по надолу дет се хваща генерацията си изпущаше яко ма тва са бели кахъри иначе като цяло казах ти го и лично много добра работа сварши.

Аиде ся да не се сърдим не съм двулично копеле за мен ти имаш много акъл в главата и си един луд гении просто в барзината си пропуснал туи онуи. Например единие болт от топлата част на турбото опираше във блока с него беше голям зор тои се беше заварил направо ма с малко навяряне рязане наваряне и така натаатк стана:-P

И пак казвам Колата си излезе много варяща от ИЦИ !!!!!!!

ICI
10-01-2012, 01:13
Някой ден като имаш повече наблюдения върху тунинговани турбо-коли, ще забележиш че всяка си има особености, появяват се резонанси по турбо системата, на една се саморазвива турбото от колектора, на друга колектора от главата, на трета пък капака на гейта ;)
Няма пропуски от бързане, казах на Митко да сложите хром никелови болтове и федерки, просто тия оригиналните болтове не са издържали на температурата и вибрациите от работата на гейта.
Не се прави със шпилки тая работа, сега при следващо разглабяне има голям шанс да се скъса шпилка.

Alivio_8vT
10-01-2012, 08:06
Еи без лоши чуства колата е мн добра имаше проблем отстранихме го всичко е 6

TishO
11-01-2012, 21:31
:arrow: Сегам тъи като ИЦИ очевидно се засегна а не биваше искам да го похваля.!!! Понеже е свършил доста добра работа и това което се очакваше беше постигнато.

Ици не съм казал че си киопав маистор просто си ме разбрал погрешно;-) Пък и аз мнение за колата немога да давам понеже не е моя от мен евала каквито параметри предположи че ще излязат излязоха.

Резултатите от днешното дино са:
220к.с. на колела
260к.с. на двигател
333км/ч. максимална скорост

скоро ще се качат снимки на графиките и предполагам едно клипче бонус!

от замерването се разбра че има какво да се доискосори ма там вече има кои да си я донагласи :balloon:

Kris
11-01-2012, 21:56
ей брат, любопитно ми е на магистралата като ви изпращах настъпа ли я както си требе ... щото ако си, ици хич не е за похвала

и секси, стига си лизал задници че не е полезно за душата:kissy:

ICI
11-01-2012, 22:01
Давайте всичките графики, с бууста и смесите заедно, да видим как е.
Вярно че съм познал конете :)
А в тоя и вид може и още 50-тина коня отгоре ;)

TishO
11-01-2012, 22:10
ей брат, любопитно ми е на магистралата като ви изпращах настъпа ли я както си требе ... щото ако си, ици хич не е за похвала

и секси, стига си лизал задници че не е полезно за душата:kissy:
Не едно че се някои галфон пречкаше друго че го беше страх за ченгели.Мечока добре кляка задницата иначе иска му се да върви :spell:
Крис мЪжъми в гЪзъмИ да те :hump: :sex:

ICI
11-01-2012, 22:10
ей брат, любопитно ми е на магистралата като ви изпращах настъпа ли я както си требе ... щото ако си, ици хич не е за похвала

не ве брат, хич не върви колата, 8 клапанов мотор на малко над един бар да вади 220 коня на гуми, викаш зле е резултата :bangin:
Тая кола съм я карал и мерил както си трябва и съм казал че Върви подобаващо, ти сега излезе със някакво смешно становище :biggrin1:

kpacuo
11-01-2012, 22:22
333км/ч. максимална скорост

скоро ще се качат снимки на графиките и предполагам едно клипче бонус!


Батка когато ги качваш тези графики и клипове може да коригираш малко скороста :)

Поздрави и само напред !

Kris
11-01-2012, 22:27
Хахха, мечока майка хич не е за тая дисциплина, трябваше да остане в миналото за секунди

надявам се след корекциите в сетъпа да се изглади най-накрая вървежа, келеша едва ли ще ви баламосва :)

Alivio_8vT
11-01-2012, 22:47
Аз лично сам много доволен от видяното днес сега не мога да кача клип или графики на графиките тони ми обясни че има малко обедняване на сместа и че надува много късно утре ще кача и графики и клип да се видят :) и да ги разкоментираме иначе аз сам доволен за това говорихме това направихме :) само трябва малко да се оправят смесите значи пак ще се ходи на гости в Русе но това малко по нататак ;) лека на всички добра работа ;)

ICI
11-01-2012, 23:07
Хахха, мечока майка хич не е за тая дисциплина, трябваше да остане в миналото за секунди

надявам се след корекциите в сетъпа да се изглади най-накрая вървежа, келеша едва ли ще ви баламосва :)

я виж в тоя списък за данни 0-200км/ч, там където са мерцедесите в края на таблицата, има някакъв
33.5 секунден - Mercedes Benz C250 CDI (204 ps)

та да те светна, че алфата която коментираш е 26.5сек от 0-200км/ч, сам може да прецениш какво участие намира в даденият списък ;)
http://sportscarforums.com/f13/0-200-km-h-0-124-a-29417.html
А един километър от място го взема за 26.8сек
Ся, ще ме извиниш че не мога да ти предоставя списък за 1км от място на коли до 26 сек, но може да погледнеш този
http://www.performanceforums.com/forums/archive/index.php/t-67147410.html
да си наясно какви коли се справят с тая дисциплина за 24 сек, па после може да доразясниш и за твоя мечок, де се вписва в пейзажа .

А относно турбото и развъртането, с това китайче няма как да стане по-добре работата, пък и е доста изтормозено ;)
За обедняването е странно, колата я бях нагласил на ниски 11-ки, като видя графиките ще е ясно дали не се е получил някакъв проблем за оправяне в горивната система примерно.

Kris
11-01-2012, 23:21
няма какво да гледам, не ми се напъвай със списъци от нета, защото не знаеш с каква кола съм бил, пък като гледам далеч си и от топлата вода ;)

поздрави и успех с проекта, ясно е че такива коли не се настройват от раз

ICI
11-01-2012, 23:28
няма какво да гледам, не ми се напъвай със списъци от нета, защото не знаеш с каква кола съм бил, пък като гледам далеч си и от топлата вода ;)

поздрави и успех с проекта, ясно е че такива коли не се настройват от раз

да ве, с извънземен дизел си бил, много над 204 коня нали :prescription:Айде стига си писал глупости, да си искал да се измерите както си му е реда, на чисто.
като е толкоз бигачка тоя мечок, трябва да има все някакви времена мерени, я 1/4 миля, я 0-200км/ч я километър от място, ако щеш 100-200км/ч
Като ще твърдиш нещо го докажи, а не пишман рацерски мисли да четем тука.
От колата нищо повече не може да се извади като настройки в този и вид, освен качването на още бууст за което има бая мегдан до 1.8 бара, но трябва да се мине на коренно нов сетъп с електрониката.

Kris
11-01-2012, 23:50
Що толко лесно се разтройвате русенци :)

ици брат, свеж въздух .. разхода ... има нужда

Мечока е 2 тона апартамент автомат, как ти дойде на акъла че много бягал, ти си знаеш. Не се обяснявай повече, а като направите колата, Митака все ще дойде насам - разбрано момче е. Ще се пуснем аверската с квото си пожелае

abart_
12-01-2012, 00:01
Що толко лесно се разтройвате русенци :)

ици брат, свеж въздух .. разхода ... има нужда

Мечока е 2 тона апартамент автомат, как ти дойде на акъла че много бягал, ти си знаеш. Не се обяснявай повече, а като направите колата, Митака все ще дойде насам - разбрано момче е. Ще се пуснем аверската с квото си пожелае

Щом нямаш претенции за вървеж с мечок или апартамент не разбрах,не подхвърляй такива намеци ,че дразнят ;)

TishO
12-01-2012, 00:02
Криско брат те хората знаят че си рацер и си мислят че всяка кола в която се качиш е рацерка :sex:

Ици с Крис се пошегувах само (той си ме разбра;)) нямах предвид че подвижната холова гарнитура прави 402м. за 9.9 сек. :sheep: еи вии човек да не ви избазика нещо веднага готови да палите моторетката спокоино бе хора усмихнете се пошегуваите се и вие пробваите забавно е :biggrin1:

Kris
12-01-2012, 00:07
Криско брат те хората знаят че си рацер и си мислят че всяка кола в която се качиш е рацерка :sex:

хахах това ще да е, айде чакаме клипа ;)

ICI
12-01-2012, 01:11
Що толко лесно се разтройвате русенци :)

ици брат, свеж въздух .. разхода ... има нужда

Мечока е 2 тона апартамент автомат, как ти дойде на акъла че много бягал, ти си знаеш. Не се обяснявай повече, а като направите колата, Митака все ще дойде насам - разбрано момче е. Ще се пуснем аверската с квото си пожелае

не бе човек, как пък го разбра това, че ми е дошло на акъла че мечока много бягал, не ми стана ясно.
Просто ти дадох реални времена на алфата да си ги съпоставиш с разни доста по-силни мечоци от тоя с който си мислел че "печелиш състезанието" , просто пак погледни списъка и си прецени с какъв мечок трябва да излезеш срещу тая алфа, че да има някакво състезание по принцип.
Па ти си бил давал целата газ, и си си мислел че и алфата е давала газ, то и аз така един път си тръгвам с типото от един светофар и си редя предавките с лека газ до към 80, а някакъв голф зад мен ме състезава :biggrin1:, е разбира се че ме мина със пълна газ, отдясно, и ме гледаше напрегнато през време на изпълнената с динамика и звук маневра :biggrin1: :gives[1]:

Bobo
12-01-2012, 12:44
хахах това ще да е, айде чакаме клипа ;)

Кажи честно мечок рейсинг автомат с/у бегачка :)

Bobo
12-01-2012, 13:33
Качете някоя и друга графика да видиме :)

kpacuo
12-01-2012, 13:57
Аз искам да видя максималната скорост :) Незнам как на 4-та при скорост най много 200км/ч се постига

333км/ч. максимална скорост

Bobo
12-01-2012, 13:58
Аз искам да видя максималната скорост :) Незнам как на 4-та при скорост най много 200км/ч се постига

Като вкараш грешни данни за предавателните числа и/или за гумите ;)

kpacuo
12-01-2012, 14:02
Е да , номера със гумите е ясен :)
Но ще видим , може и печатна грешка да е ;)

Dagi
12-01-2012, 14:12
Максималната скорост на моята е 265км при 6500-600 оборота.Успех с проекта :)

Alivio_8vT
12-01-2012, 15:19
top speed na dinoto na 4ta e 205+-2 3 che ne se vijda qsno problema e che sme bebeta oshte pri dino grafikite i sme gledali roler speed nz dali se pishe taka izvinqvam se iskrenno za latinicata ot gsm nemoga na bg da pisha

Васил Петров
12-01-2012, 16:18
:

Резултатите от днешното дино са:
220к.с. на колела

260к.с. на двигател
333км/ч. максимална скорост
:

Проекта-добре,ще стане хубава колица.Ама вие вярвате ли си какво пишете.

Alivio_8vT
12-01-2012, 17:42
Проекта-добре,ще стане хубава колица.Ама вие вярвате ли си какво пишете.
Вече казахме и се извинихме за максималната скорост ...

ICI
12-01-2012, 19:13
ей, ама и снимките трябва да ви слагам 8)

Alivio_8vT
12-01-2012, 19:22
ей, ама и снимките трябва да ви слагам 8)
Е Ици нов сам в форума помагаи помагаи ;)

DJ_STIVAN
12-01-2012, 19:27
Споделете керамиката кви парички е и от къде?

ICI
12-01-2012, 19:33
керамиката я пренаковах при мен с нови плочки Миба - Австрия, като струваха около 170-тина лв по спомени, иначе диска е правен от заводски.

Da_Fuse
12-01-2012, 20:48
Айде и аз с един въпрос - дюзите колко кубика са и от какво? Не питам за съпротивлението, защото предполагам колата е със заводската електроника и трябва да са нискоомни..., а дали? :)

ICI
12-01-2012, 22:08
Добри заварки... :thumbup:
:) мерси



Айде и аз с един въпрос - дюзите колко кубика са и от какво? Не питам за съпротивлението, защото предполагам колата е със заводската електроника и трябва да са нискоомни..., а дали? :)

от Митсу Еклипс турбо, 450цц нискоомни

Alivio_8vT
12-01-2012, 23:24
Споделете керамиката кви парички е и от къде?
Ако си тарсиш керамика като тази моита мисля да я продам искам да сложа закс перформанс или нещто от сорта това трудно натискане нее за секиднефката ми иначе как даржи нее истина ;)

ICI
19-01-2012, 00:06
викам да кача графиките, че младежите нещо се отплеснаха долу в общите приказки.

И малко коментари
Графиката не е сверена с реалните обороти на мотора, на 7000 съм нагласил ограничителя, а на графиката се върти на 8200, така че за разчитане на оборотите мисля че трябва да се извадят едни 17% .

Тоест макс. въртящ момент от 272.7Нм @ 1.25 бара е реално при 4600 об/мин

Стойностите на смесите реално се четат с -0.5 АФР поради спецификата на дино софтуера и измерването, има малко излишно богатеене в началото от 10.5 АФР, след това повера го дава на 12 АФР, и в края пак обогатява повечко на 10.5 АФР.

А мощноста от 161 кВт или 219 коня на гуми, или преизчислени 257 коня на мотор :biggrin: се получава при 5150 об/мин реално и най-важното е, че това става при само 1.25 бара бууст :biggrin: а колата съм я пробвал и на 1.6 бара и бая почва да се изпъва :biggrin: не знам колко коня става обаче :smoke:

drigata
19-01-2012, 15:52
Аз също се извинявам на колегата на който е темата и колата за спама,но обещавам да я почистя след края на дискусията.

Hassel
19-01-2012, 17:47
:big_whoops: :big_whoops: :big_whoops:

Дано поне колата да радва собственика......

Не е и много професионално да се карате пред момчето, на когото е въпросната кола, мисля аз! Най-малкото, че би му станало неприятно ако са му взели паричките, показали са му резултати, а те в действителност не са точно такива.....Обаче кой да мисли за това!

Приятелю, един съвет от мен: Давай газ на Алфа-та, остави дино графиките за форумите, те така или иначе за друго нестават, освен да разочароват (дино графиките, не форумите :) ) :) Важно е усещането, което ти доставя един автомобил!


Айде Поздрави ;)

Alfabas Dimov
19-01-2012, 17:56
само не забравяйте че колата на митака има чудовищна музика която тежи над 100-150 кила

V@K@T@
19-01-2012, 18:00
само не забравяйте че колата на митака има чудовищна музика която тежи над 100-150 кила
Сложи ги 200+ ... ;) ... знам от опит :flex:

Alfabas Dimov
19-01-2012, 18:35
викате на 400 метра се решава дали колата е 250 коня на мотор а ??? и ко излиза срещу няква орязана атмосферна корса с време 13:-- примерно и алфата пада и ко начи няма и 150 коня тъй ли или излиза срещу на дригата боксера осира старта пада с 5 тира и пак колата неможе да е тия коне .. стига глупости може и още как ама не опира до тва кой е по бърз от 2мата .. особено на 400 м

като предложих това имах предвид че е важно как бяга колата и колко е добър шоферът и а не колко добра графика вади на диното:biker:

поправете ме ако греша

tqnbtb
19-01-2012, 18:49
като предложих това имах предвид че е важно как бяга колата и колко е добър шоферът и а не колко добра графика вади на диното:biker:

поправете ме ако греша

Да и за мен е така .. ама му спорят че не била толкова коне ..

S_G_M
19-01-2012, 19:06
Егати , поредната :dyrvo_v_kenefa: тема .... все на пиш...мерене ви избива и на критика ... вместо да се радваме че колегата е с добре направена кола и да се оцени труда и средствата положени в това начинание вие осирате пейзажа.. да точно вие уж най-добрите и най знаещите....
Да не се сметне поста ми за спам , ще кажа : Браво за постигнатото и пожелавам още развития по колата ... живот и здраве дано се види на пролетния събор !

drigata
19-01-2012, 19:33
Оставям темата така,без да я заключвам,за още един ден ,след това затривам всичкият спам.

Със спама приключваме тук и сега,предупреждавам да няма наказани!

Alivio_8vT
20-01-2012, 01:51
Незнам за спама ама проекта се разви още малко днес каде по желание каде по нежелание днес отидох на братми в сервиза да видя защо толкова тресе като натисна спирачки и резолтата изобщо не ме зарадва двата предни диска които трябваше да са супер мега много чок яките приличат на паяжина от пукнатини на всяка една дупка има по 15 пукнатини и :( се наложи да похарча парите за 3 баров мап за спирачни дискове брембо макс нарязани всяко зло за добро казват хората но пък ми се искаше да видя как се испава на бар и половина .

Jivko7777
20-01-2012, 10:33
Незнам за спама ама проекта се разви още малко днес каде по желание каде по нежелание днес отидох на братми в сервиза да видя защо толкова тресе като натисна спирачки и резолтата изобщо не ме зарадва двата предни диска които трябваше да са супер мега много чок яките приличат на паяжина от пукнатини на всяка една дупка има по 15 пукнатини и :( се наложи да похарча парите за 3 баров мап за спирачни дискове брембо макс нарязани всяко зло за добро казват хората но пък ми се искаше да видя как се испава на бар и половина .

Нищо важното е че си хванал това на време, за мапа пак ще събереш пари!

mochko1
20-01-2012, 14:25
Незнам за спама ама проекта се разви още малко днес каде по желание каде по нежелание днес отидох на братми в сервиза да видя защо толкова тресе като натисна спирачки и резолтата изобщо не ме зарадва двата предни диска които трябваше да са супер мега много чок яките приличат на паяжина от пукнатини на всяка една дупка има по 15 пукнатини и :( се наложи да похарча парите за 3 баров мап за спирачни дискове брембо макс нарязани всяко зло за добро казват хората но пък ми се искаше да видя как се испава на бар и половина .
И каква марка бяха напуканите дискове и на колко километра ?

Alivio_8vT
21-01-2012, 23:16
И каква марка бяха напуканите дискове и на колко километра ?

Ами незнам каква марка точно бяха земах ги 2 ра рака бяха карани не повече от 3000 км нямаха никакъв ръб аз ги карах още 3000 и се преварнаха в това

Alivio_8vT
21-01-2012, 23:24
След като премахнах тези тигани ненужни добавих новите истински дискове с тези вече мисля да почна да спирам :)

digitalundgrd
22-01-2012, 00:24
Колега а накладките смени ли? От тях МНОГО зависи как ще спира колата, да не кажа, че са и по-важни от дисковете ;)

Alivio_8vT
22-01-2012, 01:28
Колега а накладките смени ли? От тях МНОГО зависи как ще спира колата, да не кажа, че са и по-важни от дисковете ;)
Не сам ги сменял те са ткстар и са чисто нови само ги позачистих :)

mochko1
22-01-2012, 01:46
Ами незнам каква марка точно бяха земах ги 2 ра рака бяха карани не повече от 3000 км нямаха никакъв ръб аз ги карах още 3000 и се преварнаха в това

На Стейнхоф ми приличат и моите са същите ,но за сега проблеми не съм имал ,не че много я карам колата де. Дано не е от марката ,че 6000 км си е смешно ,те накладките карат повече :)

Alivio_8vT
22-01-2012, 02:24
На Стейнхоф ми приличат и моите са същите ,но за сега проблеми не съм имал ,не че много я карам колата де. Дано не е от марката ,че 6000 км си е смешно ,те накладките карат повече :)
Аз с дисковете с които я зех направих 100 000 км а преди това колко са карани незнам тея на 3 се разпаднаха ........

dancoo
22-01-2012, 13:39
А на мен ми прилича, че някой пишман тунинг маниак се е заиграл с бормашината на най- обикновенни дискове и резултата е налице.
Няма и да се учудя, ако преди него бай стругар е пуснал една стружка на дисковете за по- добър перформънс.
И сега си направил възможно най- лошия избор на дискове от гамата на Брембо, даже най- обикновенните брембовци са по- добре от макса.
Това си е мое мнение, моля не започвайте полемики не искам никой да убеждавам в каквото и да е. Казвам го да не се чуди що не спира и му шумят спирачките.
Иначе успех с проекта и много буст тази година ;)

tqnbtb
22-01-2012, 13:49
тия дискове не са стеинхоф .. дупките са принодилтено правени на машина поне според мен направо е явно ..

Alivio_8vT
22-01-2012, 15:01
И аз мисля че дисковете са били надупчени на ръка защото когато се позагледах на някои места си личеше че са криви линиите с дупките.......... няма значение БРЕМБОто спират перфектно.

Hassel
22-01-2012, 15:16
няма значение БРЕМБОто спират перфектно.В много голяма грешка си! Силно се надявам да не си попаднал на един от многото ментарляшки комплекти на пазара!! Съвет: Наблюдавай си често накладките, че тия Максове....абе, не се учудвай ако и джантите ти станат графитено черни, ще разбереш защо :)


Поздрави ;)

TishO
22-01-2012, 15:25
В много голяма грешка си! Силно се надявам да не си попаднал на един от многото ментарляшки комплекти на пазара!! Съвет: Наблюдавай си често накладките, че тия Максове....абе, не се учудвай ако и джантите ти станат графитено черни, ще разбереш защо :)


Поздрави ;)

Като знам човека който е поръчал дисковете не ми се вярва да са менте :coolio:

миро
22-01-2012, 15:33
Steinhof-a е пълен боклук, Брембо Макса и той, единствените които стават са Ate Powerdisc!

TishO
22-01-2012, 15:38
АТЕ-то не са ли на Брембо и те ????

миро
22-01-2012, 15:42
Нищо общо! :)

mochko1
22-01-2012, 15:45
А на мен ми прилича, че някой пишман тунинг маниак се е заиграл с бормашината на най- обикновенни дискове и резултата е налице.
Няма и да се учудя, ако преди него бай стругар е пуснал една стружка на дисковете за по- добър перформънс.
И сега си направил възможно най- лошия избор на дискове от гамата на Брембо, даже най- обикновенните брембовци са по- добре от макса.
Това си е мое мнение, моля не започвайте полемики не искам никой да убеждавам в каквото и да е. Казвам го да не се чуди що не спира и му шумят спирачките.
Иначе успех с проекта и много буст тази година ;)


тия дискове не са стеинхоф .. дупките са принодилтено правени на машина поне според мен направо е явно ..

Ами дано сте прави ,че инак си е смешно с тея 6000 километра!
Нямам хубава снимка на моите дискове ,но ако някой може да сравни.... Аз все пак си мисля ,че са Стейнхоф.
http://clubalfaromeo.com/forum/attachment.php?attachmentid=78516&d=1314349017

V@K@T@
22-01-2012, 17:08
Много зависи от къде ще си поръчаш дисковете ... по принцип познавам хора , които карат с брембо макс от мнооооого време и нямат проблеми ... а пък спирането е един път :)

tqnbtb
22-01-2012, 17:16
виж ся на теб що ти приличат на стейнхоф щото имат дупки ли ? модела по който са правени тия ОБИКНОВЕННИ дискове може и да е на стейнхоф ама всъщност са обикновенни дискове + бормашина хаха .... А дали стейнхофа са хубави според мен са едни нормални дискове и толкоз .. всеки си има мнение но немогат да свършат за 6000 км (или да станат по този начин)

bobaka
22-01-2012, 17:34
моите са стеинхоф и са в същото състояние като на колегата. преди да сложа турбото се даржаха перфектно но откакто монтирах турбината за 500 км горе доло дисковете се нацепиха и от всяка дупка излизат по 2-3 пукнатини. мисля си че стеинхофа не е нищо усобенно стават за обикновенна кола но не и за екстремни спирания

tqnbtb
22-01-2012, 17:57
не съм виждал досега на кола така да се нацепи ама щом казваш ... значи може и стеинхоф да са само да вметна че имах такива до преди няколко месеца купувани 2-ра употреба на поне едно 70 000 хил.км и преди да ги сменя с оригиналните си имаха нормално износване без цепнатини пукнатини и т.н. като бяха карани юнашката

Alivio_8vT
22-01-2012, 18:21
Напротив, почти нормално е да се нацепят така пробитите дискове, каквато и марка да са. И според мен това изобщо не ги прави "боклуци". Това са дискове, предназначени за екстремно каране/спиране, а това обикновено се практикува на писта, не по мокрите улици... :wow:
За брембото не знам задните са ми такива нямам проблем с накладките човека на които бяха преди мен също е доволен от тях да видим

Dagi
22-01-2012, 18:29
На мойто Гт Steinhofa надупчения изкара 6500км :bouncing_smiley: и резултата е същия като на снимките :),затова си реших проблема с 4-бутално брембо и плътни дискове :)

ivanko_rs
22-01-2012, 18:40
Аз моя го реших по кардинално - дискове Тарокс и вече почти 20 000км си имат само леко ръбче при положение че са нарязани и надупкани,нямат никакви пукнатини от дупките,а съм ги докарвал не до червено ,а чак до бяло да светят няколко пъти :grin:
Отзад съм с брембо макс повече от 20 000км и също няколко пъти са светвали бяло,но също нямам грижи.


П.П.Тука на едно ЕВО му бяха сложили някакви ибейски дискове надупчени и нарязани и освен че се напукаха за има няма 4-5000км ,ами чак се сцепиха мъжката.
П.П.1.То затова си има марки и ибейски евтении.

TS
22-01-2012, 19:15
Защо не позачисти главините малко ? И аз съм за АТЕ . Екстра е количката :)

Bobo
22-01-2012, 19:20
виж ся на теб що ти приличат на стейнхоф щото имат дупки ли ? модела по който са правени тия ОБИКНОВЕННИ дискове може и да е на стейнхоф ама всъщност са обикновенни дискове + бормашина хаха .... А дали стейнхофа са хубави според мен са едни нормални дискове и толкоз .. всеки си има мнение но немогат да свършат за 6000 км (или да станат по този начин)

Могат могат ;) Не е единичен случей за щейнхофа ;)

ReLeFNIQ
22-01-2012, 20:09
И какъв е извода Steinhofa Не струва :) Само Brembo Max :)

oem
22-01-2012, 20:29
Щенхофа се и криви ужасно. Имал съм не веднъж няколко спирания от 200 до 0 и на 3-тото поредно такова дисковете започват да вият на умряло. После като изстинат се оправят де, но... аз поне нямам цепнатини по моите. :bouncing_smiley:

Може би стават за ежедневка за фаца с тези дупки. Иначе, еле па за писта ще е забавно да се видят :lol:

V_A_N_K_A_T_A
22-01-2012, 20:31
И какъв е извода Steinhofa Не струва :) Само Brembo Max :)

Нито Брембо Макс,нито Щайнхоф.

bobaka
22-01-2012, 21:03
Щенхофа се и криви ужасно. Имал съм не веднъж няколко спирания от 200 до 0 и на 3-тото поредно такова дисковете започват да вият на умряло. После като изстинат се оправят де, но... аз поне нямам цепнатини по моите. :bouncing_smiley:

Може би стават за ежедневка за фаца с тези дупки. Иначе, еле па за писта ще е забавно да се видят :lol:

:th_up:

ICI
22-01-2012, 23:42
Steinhof-a е пълен боклук, Брембо Макса и той, единствените които стават са Ate Powerdisc!

е к'во му е на Брембо Макс-а?
аз съм с такива предни, вече през тях съм занулил три комплекта накладки - Феродо ДС Перформанс, Спарко и ОМП, и дисковете даже нямат и ръб все още, издържат нечовешки въпреки че светват на всяко спиране на Калояново примерно ;)

mochko1
22-01-2012, 23:59
Аз все си мисля ,че няма производител ,който ще си заложи репутацията и бизнеса ,и да произведе дискове дето карат по 6000 километра ,ама знае ли човек ,в днешно време всичко е възможно... Или поне ми се иска това да не е възможно :)

WhitePower
23-01-2012, 00:19
от фирмите който сме стесвали нито брембото нито стейхофа стават
АТЕ е добре , текстар ,ЕБЦ
от други марки наблюддения нямам

Alivio_8vT
23-01-2012, 12:36
Аз имам поглед над това брембо и доста добре се представя надявам се да е така и за напред :)

pro
23-01-2012, 18:34
Щенхофа се и криви ужасно. Имал съм не веднъж няколко спирания от 200 до 0 и на 3-тото поредно такова дисковете започват да вият на умряло. После като изстинат се оправят де, но... аз поне нямам цепнатини по моите. :bouncing_smiley:

Може би стават за ежедневка за фаца с тези дупки. Иначе, еле па за писта ще е забавно да се видят :lol:

+1 и аз съм имал същия проблем като твоя :) 1 минута немогат да изтинат дисковете (някъде и клипче имах но немога да го намеря)

shmamichka
25-02-2012, 22:02
Брембото е много добре за сега ... силно се надявам и съмнявам че ще има проблем с брембото ... човека който ги препоръча си разбира от работата :)

Alivio_8vT
09-04-2012, 11:45
И проекта продължава да се развива след 2 месеца каране ми омразна това налягане и лагавата турбина :) и почнах да търся нова пък и тази бута много масло и така де казах на двама 3ма приятели че търся турбина и вчера колегата 164тд ме зарадва с новината че ми е намерил нова турбинка :) тази с капачката надявам се като отпадне големия лаг на старата защото тя правеше пълния буст на 4000 4200 оборота да е мн по приятна за каране :)а и да не забравя продалжаваме работа и в друга посока но тя е за аудио темата :)

WhitePower
09-04-2012, 20:06
тва китайско ли е

Alivio_8vT
07-06-2012, 09:26
Да китаика е искашемисе някои сачмен гарет ама финансите като те стиснат и китаиките стават много привлекателни ;)

ICI
11-05-2013, 18:48
да подновя леко темата викам :)

Казано на кратко, моторът става почти изцяло чисто нов, понеже в старият си вид беше понесъл много страдания, 4-ти цил. беше с дълбока деруга та и блокът е нов също.
Та така, в старото си масльонково състояние, с доста износени сегменти и леко издишащ 4-ти цил, колата даде 219 коня на гуми при 1.25 бара.
Имаше голям проблем и с HKS бофа, премодифицирах го сериозно и вече бууста ще идва както си трябва от рано.

Новите плюсове, освен чисто новият като състояние мотор са - премахнати баланс валове и много пипната откъм портване глава с нови фаски.

Ще я мапна с новият 3 баров мап сензор, мислим да гоним 300-тина коня на мотора, към 1.7 бара вероятно.

И на последно място цветът на блока, така нашумелият напоследък АR 4С матово бяло ;)
Голям зор беше докато навия Маркионе да прати един спрей по Еконта :humpx:

tqnbtb
12-05-2013, 18:09
защо не сложихте и 1 атмосферна глава за по 250 лв вече има оборудвани ? биелните лагери какви ще са ?

ICI
12-05-2013, 22:10
предполагам за 16в глава питаш
ами защото покрай нея трябват още всм и изп. колектор което налага и преработка и на даунпайпа, на турбопътя за дросела, 16в ангранажно колело на к. вал, нов ремък и ролка, преработка на буталата към 16в на струг и фреза със всичките му мерения и сметки, не са малко части и доработки и се събира една немалка сума.
Лагерите са Глико.

ICI
16-05-2013, 01:24
портване, фаски на легла и клапани и другите обичайни процедури ;)

V@K@T@
16-05-2013, 07:45
Айде прави я да се возим :D ... Нямаш ли там някой скътан кардан със заден мост да му турим на тос кош , че иначе трябва само със сликове да кара :) ... Поздрави и успехи с довършването

ICI
21-05-2013, 01:04
лека-полека новият мотор стана готов за вграждане :flirt:

обаче Митака се оказа , че понаправил 100-тина стартчета между другото, и керамиката на 0.3мм до зануляване :online2long:



Поздрави и успехи с довършването
:th_up:

ICI
22-05-2013, 00:04
вече е по-добре, 1.4 мм до нита :photo:

Jivko7777
22-05-2013, 00:20
вече е по-добре, 1.4 мм до нита :photo:

Да определено :)

ICI
13-06-2013, 21:27
след лека пауза продължаваме :)

...броени минути преди монтирането на главата ;)

don_pepone
13-06-2013, 21:53
Сори за спама,ама това червенкото отзад пълни душата и окото.
Иначе Главата изглежда доста добре с това охлювче ;)

Jivko7777
13-06-2013, 23:10
след лека пауза продължаваме :)

...броени минути преди монтирането на главата ;)

Перфекционист човек друго не мога да кажа!!!

Tonimir
15-06-2013, 06:04
Перфекционист човек друго не мога да кажа!!!
Точно за това само на Ици съм давал да бара под капака на моята 145ца :) (Той взе , че ми направи дупка в капака :-P)

Главата е станала като нова! С интерес ще чакам да чуя как ще съска това чудо :)

ICI
16-06-2013, 00:04
мда, интересна ще стане :)
остават още малко дреболии за довършване до първото запалване.

ICI
19-06-2013, 00:17
поработи вече :)

ICI
19-06-2013, 00:45
иии, едно много кратко клипче че паднаха батериите, звукът не е реалният, че апаратът го изкривява много.

http://www.youtube.com/watch?v=KN0SQr3KXgs&feature=youtu.be

V@K@T@
19-06-2013, 21:34
Вече е на път към Т-ще . Само не знам как ще издържи без да дава газ известно време ... Дано да си му преместил ограничителя на 1500 оборота , че той повече не заслужава :D ... Каква мощност се очаква последно .

ICI
20-06-2013, 16:37
като дойде време за дино, ще се прецени на място до колко да я напънем без да се прекалява, но около 300-тина някъде.

V@K@T@
20-06-2013, 19:23
Доволно доволно ... мисля , че за предно повече от 300 са излишни . Ще се радвам да си имаме такъв дзвер в наше село :D

tqnbtb
20-06-2013, 21:24
за някоя хондичка може и да са достатъчни 300 коня на предно ама за кола 1250-60 кг едвали ..

abart_
21-06-2013, 00:20
за някоя хондичка може и да са достатъчни 300 коня на предно ама за кола 1250-60 кг едвали ..

Тя бая олекотена ве....поне като я разглеждах в халето при Ици. Направо "чист" варел :)

Аз не бих недоволствал на тоя повер,макар и да съм по-тежък.....то ясно,че никога няма да е достатъчно ама :notify:

V@K@T@
21-06-2013, 19:24
Именно . Колата е доста по-лека и съм сиг. , че ще й трябват сликове . В противен случай тази мощност на 1-ва и 2-ра предавка е направо излишна (да не казвам , че ще пречи) ...

ICI
22-06-2013, 00:15
и на 3-та ще има въртели, много големи гуми може да подобрят положението :)
Килцата са вероятно 1000, ама Митака ако я претегли да каже :)

tqnbtb
22-06-2013, 08:13
ей как така 1000 бе я кажете кво сте правили рязали ? снимки можете ли да пуснете да видя къде точно се олекотява ?? 1000 кг може много трудно да стане дори на варел

kpacuo
23-06-2013, 15:48
Само да вмъкна и аз нещо ...



иначе колата днес на уреда за скрап натежа 950 кг. с 15 литра гориво, пожарогасител и т.н..

tqnbtb
24-06-2013, 00:48
моля качете снимки на колата да видя къде се олекотява и какво ... ако не е проблем мисля че този въпрос вълнува много хора в този форум и това което сте постигнали като килограми е впечатляващо

V@K@T@
25-06-2013, 15:54
Всъщност митака каза , че я е теглил и била олекотена само със 140 кг. ... т.е. 1100кг. ама и той не е лекичък и като седне сиг. става пак толкова колкото от завода :D :D :D

ICI
18-07-2013, 21:05
:plane:

http://www.youtube.com/watch?v=VtCctz_gYmI&feature=youtu.be

r.punto
19-07-2013, 06:57
Бравос...

Mario_95
19-07-2013, 22:03
Не ми се прелистват няколко страници да чета, може би вече си написал отговора, но защо тази Делта е разглобена? Говора за Интегралето Ево 2 :prescription:

ICI
19-07-2013, 22:38
Не ми се прелистват няколко страници да чета, може би вече си написал отговора, но защо тази Делта е разглобена? Говора за Интегралето Ево 2 :prescription:
тя се явява като фон само ;) няма тема за нея, всъщност във ФБ имам албум, текущ проект е просто .

Mario_95
19-07-2013, 23:14
Абе да ви кажа...ще ви дам мойта 145 да и се радвате, така истински алфа мотор-боксер пък Вие ми дайте някоя от тея Ланчии дет за нищо не стават че даже и доплащане няма да Ви искам :crazy: Прегледах темата аз даже забравих че я бях чел :D Много е добра твоята 145 пожелавам ти да продължаваш да си я развиваш и много безавариини :cheers:

ICI
23-07-2013, 00:56
въъъртелиии :)

https://www.facebook.com/photo.php?v=601857583169510&set=vb.100000358224797&type=2&theater

сряда вечер - на диното ;)

mirchozo
23-07-2013, 08:20
Tия джантета дето се мяркат в клипа малко по-горе мязат на интегралови, ако решиш да ги продаваш ми се обади, колегата ми има една и си търси джанти.

пс Ооо то и ланчия имало, явно няма да се продадат скоро :)

digitalundgrd
23-07-2013, 10:42
Не виждам клипа :(

Съдържанието в момента не е достъпно...

ICI
23-07-2013, 20:52
Не виждам клипа :(

Съдържанието в момента не е достъпно...
мда, на Митака ФБ настройките не позволяват достъпа

Mario_95
23-07-2013, 22:37
Просто го виждат само твойте приятели. И аз не го виждам.

ICI
25-07-2013, 02:05
... при само 1.2 бара ;)
284 HP на мотора / 264 на гуми
395 Nm на мотора / 369 на гуми

r.punto
26-07-2013, 20:37
Браво ICI (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=1643)....

ICI
26-07-2013, 23:56
Браво ICI (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=1643)....

и на собственика също, че има голямо желание да станат нещата ;)

shmamichka
22-01-2015, 17:34
https://m.youtube.com/watch?v=I96QnqKYxZM