PDA

View Full Version : Може ли да се кара с ксерокопие на книжката??



ALFonsOlder
11-01-2012, 18:45
за англия е въпросът.

Mind_Control
12-01-2012, 16:28
Ако може да минеш границата с копие на паспорта, то може да караш и с копие на книжката, ама ме съмнява да стане.

Susscrofa
12-01-2012, 16:40
за англия е въпросът.

Твърдо НЕ!

Кайо
12-01-2012, 16:49
Мое и без книжка.......на твоя одговорност....;)

Бобби
12-01-2012, 16:54
Глобата е малка..ако до 24 часа я представиш и действително имаш книжка....
п.п. говоря за България...сега видях, че иде реч за Англия....незнам за там

mochko1
12-01-2012, 17:41
В Англия няма закон ,който да те задължава да носиш каквито и да било документи с теб (аптечки ,крикове и пожарогасители също). Ако те спрат ,ти казват да представиш документите в управлението до няколко работни дена ,но там няма да харесат ксерокопието.

ALFonsOlder
12-01-2012, 18:48
В Англия няма закон ,който да те задължава да носиш каквито и да било документи с теб (аптечки ,крикове и пожарогасители също). Ако те спрат ,ти казват да представиш документите в управлението до няколко работни дена ,но там няма да харесат ксерокопието.
10х!
приятел, живеещ там, съвсем категорично твърди, че в юк е нормално да представиш (ако те спрат) ксерокопие на бг книжката, пък тя да си е тук на трупчета за алкохол.
единственно важно е компа им да покаже, че си чист в техния масив-данни и нямаш нарушения там.:clap::clap:

Кайо
12-01-2012, 18:52
В Англия няма закон ,който да те задължава да носиш каквито и да било документи с теб (аптечки ,крикове и пожарогасители също). Ако те спрат ,ти казват да представиш документите в управлението до няколко работни дена ,но там няма да харесат ксерокопието.

Само питам за да изясня....тук в Гърция мога да карам с копие,но трябва да е заверено с апостил и в гръцкото консулство в София,за Англия има ли подобен вариант?

ALFonsOlder
12-01-2012, 19:06
добре де, каква е логиката?!
имаш си оригинал пък даваш копие?!
не схващам, защо е предвидена от закона тая опция.

Кайо
12-01-2012, 19:28
добре де, каква е логиката?!
имаш си оригинал пък даваш копие?!
не схващам, защо е предвидена от закона тая опция.

Ми идея нямам,карал съм,спирали са ме и застраховка на мотора съм правил със заверено копие на книжката,работих временно в куриерска фирма като втора работа,там всички носеха всичките лични документи и на моторетките като заверени копия.....,90% от моторетките за деливери са със заверени копия.А в Гърция логика не търси....:):):)

mochko1
12-01-2012, 20:14
10х!
приятел, живеещ там, съвсем категорично твърди, че в юк е нормално да представиш (ако те спрат) ксерокопие на бг книжката, пък тя да си е тук на трупчета за алкохол.
единственно важно е компа им да покаже, че си чист в техния масив-данни и нямаш нарушения там.:clap::clap:
Не знам дали е вярно това което са ти казали ,ако го знаят от опит може и да е истина. Аз предполагам ,че няма да го приемат това копие ,понеже в която и институция да отида ,винаги ми искат оригинал на документа и те лично си правят копие ,институция разбирай тукашният КАТ ,банки ,болници ,агенции за недвижимо имущество ,работодатели и агенции за работа ,абее навсякъде. А ако не правиш нарушения и си изряден със застраховки ,пътни такси и прегледи ,вероятността да те спрат за проверка е нищожен

Само питам за да изясня....тук в Гърция мога да карам с копие,но трябва да е заверено с апостил и в гръцкото консулство в София,за Англия има ли подобен вариант?

Представа си нямам колега ,не съм срещал никой с подобен проблем. Ако е заверено в консулството що да не може ,все пак там издават и пасавани и всякакви такива заместители на разни документи.