PDA

View Full Version : Серес Трак дей 2012



Pages : [1] 2

digitalundgrd
12-01-2012, 14:46
Гледам в Гръцкия форум вече са обявили, че ще има каране през Март месец тази година и само чакат да се разберат окончателно с хората от пистата за точната дата. Таксата за участие ще е около 70 евро на кола... :pizza:

От прочетеното в техния форум разбирам, че кризата ги е налегнала яко...

Някой от наще ще кара ли? Ето това е списъка до момента с изявилите желание да карат:

Αm | Alfa 156 GTA
Timos | Alfa Gt 3.2 V6
Kyan | Alfa 147 1.6 TS
tstrat | Alfa 156 1.6 TS
The | Alfa 156 SW 1.8 TS
Endless | Alfa 156 2.0 TS
Velocita | Alfa Gt 2.0 JTS
Rokkos S. | Giulia Super
Κακλής Γ. | GTVeloce
Γκλιάτης Σ. | Alfetta
Speedloader | Alfa 146 Ti
grigoris alfa 156| Alfa 156 1.8 TS
marioGTVjts GT VELOCE
petrosgisdakis|giulietta ma
Παππάς Δ. | alfa 75ts ASN
ksaipas | Alfa Giulietta 1.4 MA
Alfa33P4 | Alfa 159 tbi
stamserres3 | Alfa 156 1.6ts
Makedonas | Alfa 147 1.6 TS
dr.alfisti | Spider 2.2 JTS
digitalundgrd | Alfa 147 2.0 TS
Proedros | Alfa 166 2.0 TS
ROSICKY | MiTo
Vittorio Veneto / Alfa GT 1.8 Super


На пръв поглед преобладават малолитражките 1.6 - 2.0 :drinking:

Furious 155
12-01-2012, 15:19
На пръв поглед преобладават малолитражките 1.6 - 2.0 :drinking:
Дам, само една малка подробност, че не са атмосферни повечето.
И на мен ми се кара там, но март няма как да стане.

ФЕРАРИСТ
12-01-2012, 15:57
Ми аз само датата чакам.....

Kuku
12-01-2012, 16:17
Мисля и аз ВЕЧЕ да се присъединя към групата :)

digitalundgrd
12-01-2012, 16:22
Кики и Феро да ви пиша ли(или вие се запишете) към ориентировъчния списък, че гледам хората се бройкат, сигурно за да имат представа организаторите и по-лесно да се пресметне горе-долу колко ще е "входа" според-зависи от броя на участниците?!

Kuku
12-01-2012, 16:37
Аз не съм сигурен, че входа ще падне значително - все пак са 3 дни, но е добре дошло, ако стане по-евтино.
По принцип ме пиши ;)

digitalundgrd
12-01-2012, 16:56
хахаха ;) Да то е ясно, че няма да падне, въпроса е да не скочи рЕзко на горе ;)

Кайо
12-01-2012, 17:15
Според датата и аз може да съм там ;)
Всъщност няма да се пускам на пистата,колата ми не е в момента в добро състояние за писта.
Абе дали не става за нашия форум да се издейства някакво намаление,мога да съдействам............

ФЕРАРИСТ
12-01-2012, 17:19
Кики и Феро да ви пиша ли(или вие се запишете) към ориентировъчния списък, че гледам хората се бройкат, сигурно за да имат представа организаторите и по-лесно да се пресметне горе-долу колко ще е "входа" според-зависи от броя на участниците?!
Мда......
Баси и скапания гръцки форум 1 час вече не моа да се регна.....

Кайо
12-01-2012, 17:30
Мда......
Баси и скапания гръцки форум 1 час вече не моа да се регна.....

Да ти направа ли регистрация?

Kuku
12-01-2012, 17:39
Няма смисъл от сто регистрации, само заради записването :?

Кайо
12-01-2012, 17:54
Няма смисъл от сто регистрации, само заради записването :?

Ми как да стане.....освен списък да направите тук и аз да го дам на гръцкия форум????

Kuku
12-01-2012, 18:01
Примерно....
Който има регистрация там може да пусне нашия списък ;)

Кайо
12-01-2012, 18:13
Примерно....
Който има регистрация там може да пусне нашия списък ;)

Ми дайте списък бре,аз мога да го дам и по принцип квото е нужно да помагам,все пак съм тук в Гърция и езика им говоря ;)

digitalundgrd
12-01-2012, 18:27
Споко.записах ви още преди час

Кайо
12-01-2012, 18:42
Споко.записах ви още преди час


digitalundgrd | Alfa 147 2.0 TS
Ferrarist | Alfa 156 2.5 V6
Kuku | Alfa 147 1.9 8v JTD

Дигитален само тия тримата момци ли сте за сега?

digitalundgrd
12-01-2012, 18:56
За сега сме тези. Аз за това пуснах темата тук, за да се види кой може и
иска да участва. Ненко има също регистрация там, така че все ще се намери кой да запише желаещите от нашия форум.

Кайо
12-01-2012, 19:10
За сега сме тези. Аз за това пуснах темата тук, за да се види кой може и
иска да участва. Ненко има също регистрация там, така че все ще се намери кой да запише желаещите от нашия форум.

И аз имам регистрация там niko156 съм там.....ако няко иска да го записвам да казва ;)

Доко
12-01-2012, 19:38
Извинявам се за страничния въпрос, но МОЛ има ли в Серес? :pimp:

digitalundgrd
12-01-2012, 20:14
Занимавка на жената ли търсиш? Хихихихи

Кайо
12-01-2012, 20:36
Извинявам се за страничния въпрос, но МОЛ има ли в Серес? :pimp:

Има некви гоУеми магазини, ама баш Молци нема.....:heavy_cry:

Доко
12-01-2012, 20:37
Абе търсим си повод за разходки... Като нищо може да се появим на трибуните, но до тогава има време. ;-)

Кайо
12-01-2012, 20:46
Абе търсим си повод за разходки... Като нищо може да се появим на трибуните, но до тогава има време. ;-)

Ми Солун е на две крачки,хем разходка,хем МОЛ-ец :)
я ти го повода да лъснеш на трибуните,па и жена ти доволна :)

Доко
12-01-2012, 21:10
Ми Солун е на две крачки,хем разходка,хем МОЛ-ец :)
я ти го повода да лъснеш на трибуните,па и жена ти доволна :)

Прав си, имаме време за размисли до март, като еднотУ нищУ може да се ухапем до гръцко и да се присъеденим към БГ агитката. ;-)

ФЕРАРИСТ
12-01-2012, 21:23
Kuku | Alfa 147 1.9 8v JTD

Я, този пък как не се сдържа и веднага реши да поокърши новата печка......

kpacuo
12-01-2012, 21:32
Ако съм във БГ ще дойда да тествам турбо коша :)

Kuku
12-01-2012, 21:40
Я, този пък как не се сдържа и веднага реши да поокърши новата печка......Аз съм си ентусиаст по рождение, даже Пунтака съм го разкършвал на Серес, ама с него е безпредметно участитето ми :?
Поне не бях последен :upsidedwnsmiley:

Bobo
12-01-2012, 21:46
Абе търсим си повод за разходки... Като нищо може да се появим на трибуните, но до тогава има време. ;-)

Недей с жената ще береме ядове молове няма а диското е само едно читаво :)

А иначе тоя списък е информативен знам няколко автомобила които са записани и не фигурират, аз също мисля да се включа единственния проблем за сега е транспорта до там че имаше драми с Алекс последния път които струваха гоооооляма сума ;)

ne0
12-01-2012, 22:02
На 31.12.2011 с Тимос говорихме по телефона и ми каза, че няма да е преди средата на март и края на Април, но още не се знае. Аз му казах, че от България ще има поне 10 коли, както и му обещах помощ в организацията този път евентуално на разменни начала. В момента, в който Тимос реши кога ще е мероприятието ще пиша във форума веднага. Проблема е че им се струпват няколко мероприятия и празниците по повод освобождението от нацистите....

Kuku
12-01-2012, 22:05
Аз ще съм на ход.... поне на отиване :D
От сега да ви кажа, вилата ми е на около 10км. (в страни) от границата с Гърция и аз лично планирам да спя там.
Имам общо леглова база за 9 човека, НО условията не са много подходящи за нежни половинки, защото никой не живее там и вилата не се поддържа - в смисъл, че не е почистена и затоплена (има маслен радиатор, камина и прочие, но реално не е посещавана от Октомври), но има всички условия за руско напиване, вклчюително бойлер, хладилник, готварска печка, Булсатком и т.н.
Който реши, че не му се дават 100 Евро за нощувки в Гърция - може да заповяда :)
Другия вариант остава Сандански.
Всъщност вие до сега къде сте преспивали??? :drinking:

ne0
12-01-2012, 22:14
В понеделник ще се знае дали ще бъде на 17 и 18 март щото други дати няма... гръцка му работа... ша видим какво ще стане
ако не чак след Май, което ме съмнява... респективно ще потвърдим и датите за калояново.

ФЕРАРИСТ
12-01-2012, 23:26
Чудесно....

Кайо
12-01-2012, 23:53
........да някак си така е както казва ne0,все още са в очакване на отговор от пистата,кои дни ще е на разположение,това са и думите на Тимос от последният му пост в alfisti.gr във връзка с датата.

gigi
13-01-2012, 00:03
Обикновенно спиме в хотел Елпида ама не е като да не е дебелариум.

BatVas
13-01-2012, 09:34
Имайте впредвид и мен за участие ! :)

pinko
13-01-2012, 10:54
Всъщност вие до сега къде сте преспивали??? :drinking:


По принцип аз предпочитам да спя във Philippos Xenia цените са приблизително същите и дори по ниски от Елпида, но пък хотела е много по-уютен.

Нещо тия двуетажни стаи в Елпида не ме кефят - леглото горе, банята долу, само се катериш по стъблите.

Иначе благодаря за предложеннието за вилата, но ще бъда с жИна и дете.

И аз ще дойда, но няма да карам - само ще отразявам.

ne0
13-01-2012, 10:57
Винаги въпреки привидните различия у форума всички заедно сме пресПИВАЛИ в Елпида и сме си прекарвали алкохолно добре... но гледайте да си забравите жените в Б-я..... миналата година у Спа центъра си беше добре - изпростяхме на макс

pinko
13-01-2012, 11:00
миналата година у Спа центъра си беше добре - изпростяхме на макс

Стар съм вече за таквизи раути - наскоро дори тук, във форума, ме обвиниха, че щом карам Волво, вероятно пия и виагра:lol_sign:

digitalundgrd
13-01-2012, 13:21
Гледам и Петко КГБ се е записал вече :)

Kuku
13-01-2012, 13:26
Обаче с въпросителна ;)

ne0
13-01-2012, 17:58
Ние се смеем ма Петкан ша вземе да на намаже с кюмура и ша са чудим кво става

Bobo
13-01-2012, 18:40
Ние се смеем ма Петкан ша вземе да на намаже с кюмура и ша са чудим кво става

Ми а дано пожелавам му го ма от как има серес се тва чакаме и накрая само преминаващи транспондери виждам без коли ;)

PEPI-2ALFA
13-01-2012, 21:07
Другия вариант остава Сандански.

За зяпачите с незаинтересовани жени Сандански си е вариант. Оставят жените и децата да се шлаят по кафета-мафета, магазини и спа, и отпрашват на Серес - 60км. са.

digitalundgrd
13-01-2012, 23:38
Ми а дано пожелавам му го ма от как има серес се тва чакаме и накрая само преминаващи транспондери виждам без коли ;)

:plane: :rotfl:

Dagi
14-01-2012, 10:46
а дали има вариант да се плати само за единия ден?

Walker
14-01-2012, 10:46
А с какви гуми карате там? :unsure:

Ще съм благодарен ако някой ако даде някакви препоръки към "начинаещите" относно необходимо оборудване и каквото се сети? :)

DJraceman
14-01-2012, 12:07
Необходимо оборудване Vol.1

1. Нормален автомобил

- изправни спирачки, накладки и дискове
- хубави гуми с правилно налягане
- обслужен двигател
- проверени кормилни елементи и части по окачването
- пожарогасител
- инструменти

2. Участник

- подходяща екипировка включваща каска, ръкавици, обувки (при възможност) и при желание цялостен екип

За сега толкова, Успех.

digitalundgrd
14-01-2012, 13:01
а дали има вариант да се плати само за единия ден?

Мисля, че не. То си се води такса участие. И караш, колкото искаш 1-2-3 дни ;) Аз миналата година карах петък и събота и не останах за неделята...


А с какви гуми карате там? :unsure:

Ще съм благодарен ако някой ако даде някакви препоръки към "начинаещите" относно необходимо оборудване и каквото се сети? :)

С няколко думи: трябва ти изрядна технически кола + собствена каска.

Гумите - кой каквито има ;) Сликове, нормални... Според зависи колко ще се раздаваш на пистата може да скъсаш и 3 чифта, може и с един да дойдеш, да караш и да се прибереш ;) Прилагам снимка на моите гуми, с които карах на серес около 25-30 обиколки.

Лично аз отидох на ход със зимните ми гуми и си носех друг чифт джанти с монтирани стари летни гуми, с които карах на пистата и за 2 дни каране не приличаха на нищо :firstprize:

ЗМЕЯ!
15-01-2012, 09:50
Ние се смеем ма Петкан ша вземе да на намаже с кюмура и ша са чудим кво става

Бее нека да не прибързва с наказанията, че не се знае кви подводни камъни могат да изкочат... :devil:

ne0
15-01-2012, 18:25
Бее нека да не прибързва с наказанията, че не се знае кви подводни камъни могат да изкочат... :devil:

Ауууу ша са запала....


Верно ли хвърляш ръкавица на Петко....???????????///

ne0
16-01-2012, 15:45
16,17 и 18 Март.
Хотел Елпида.

Скоро повече инфо.

digitalundgrd
16-01-2012, 15:46
Екстра;)

Последно цената за участие е 70 евро, а крайния срок за внасянето на парите е 1 Март 2012 ;)

Кайо
17-01-2012, 14:02
Участие в 3-дневния Trackday в Серес 16, 17 и 18 март 2012.Могат да участват и други италиански и други марки автомобили, само ако те принадлежат на членовете , които не могат по някаква причина да дойдат с Alfa Romeo. Разходите за участие: 70 евро за през целия уикенд .Депозирането на парите на следната сметка:


БАНКА ПИРЕОС


СМЕТКА №: 5013-051382-091
IBAN: GR30 0172 0130 0050 1305 1382 091
Bic Swift: PIRBGRAA
Бенефициенти Алексис Бакояни, Тимос Зервас-Αλέξης Μπακογιάννης, Τίμος Ζέρβας-Alekxis Bakogianis,Timos Zervas


Алтернативно, плащане чрез Paypal


и) На страница изпрати пари, пише в следните полета, както следва:


i) В страницата за превод на парите напишете следното в следващите полета:



Το: admin@alfisti.gr (admin@alfisti.gr)
Amount: 70 euros
What are you sending money for: I'm sending money to family or friends




II) На следващата страница (потвърждение) отметка в полето:



I will pay the fee: 0.55 EUR



III) На същата страница областта Съобщение (по избор) напишете пълния си псевдоним, както и в банкови депозити.

Процесът на регистрация за участие е както следва:

Да се попълни от всеки,списъка по-долу, след идентификация на участниците и потвърждение на вноската за участие от мениджърския екип.
При внасяне на заявлението поставяте вашето име или псевдоним.

след това информирате с Л.С. потребител serres2012

а) дата на депозита
б) сума на депозита и данните на вносителя (име или псевдоним)
в) брой на участниците (можете да направите депозити индивидуално или за повече лица / участници. Въпреки това, ако депозита е за повече от един участник трябва да се впишат имената и на другите участници, от чието име е депозита)
г) вид на автомобила, тип двигател и разбира се дали автомобила е състезателен ако е такъв. Отговорните ще проверява сметката и потвърди участието ви чрез попълване на публичния списък на сертифицираните дялови участия. Моля за стриктно спазване на процеса на кандидатстване за улесняване на мениджърски екип. Внесените такси-депозити трябва да са чистата сума,тоест всичките разходи по трансфера на сумата трябва да е за ваша сметка.Записвания след изтичане на обявеният срок или на место няма да се приемат . Подробните условия на пистата, посочени в легенди. крайния срок за плащане 01/03/2012.Въпроси, разяснения в съответните теми.

Mениджърски екип Alfisti.gr

п.п.Превода е малко набързо направен,ако нещо не ви е ясно на Л.С.

Поздрави!

Кайо
18-01-2012, 19:08
Избраният хотел за мероприятието oт Alfisti.gr е Elpida Resort & SPA.

Стая с едно легло и закуска-55 евро
Стая с две легла и закуска-75 евро
Стая с три легла и закуска-90 евро
Junior suite и закуска-120 евро

Безплатно ползване на:
1.СПА-Вътрешен басейн,Jacuzzi, Hammam, Sauna
2.Конферентна зала

Вечеря с цена 15-17 евро на човек

Информация за хотела-http://www.elpidahotel.eu/


Заинтересованите могат да направят телефонна резервация на посочените в страницата на хотела телефони,за да ползвате цените договорени за мероприятието трябва да информирате хотела при резервацията,че сте от името на Alfisti.gr

Внимание има ограничен брой стаи,краен срок за резервации 05/03/2012

Кайо
18-01-2012, 20:54
Всички участници трябва да имат попълнена следната клетвена декларация.
По-късно ще дам и пример за попълването и.






ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ


Ο/Η ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ:……………………………………………………………………………
ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ:…………………………………………………………………… ΑΡΙΘΜΟ:……………
ΠΟΛΗ:……………………………………… Τ.Κ.:……………………….ΤΗΛ:……………………….
ΚΙΝΗΤΟ:………………………………………… ΗΜ/ΝΙΑ ΓΕΝΝΗΣΗΣ:…………………………...

Δηλώνω ότι έχω άδεια και εμπειρία οδήγησης του οχήματός μου και πλήρη γνώση των κινδύνων που ενδέχεται να προκύψουν κατά τη διάρκεια της χρήσης πίστας στο Αυτοκινητοδρόμιο Σερρών στις 16/3/2012 -17/3/2012 - 18/3/2012.
Παράλληλα, γνωρίζοντας τους κανονισμούς που διέπουν την κυκλοφορία σε πίστα, ουδεμία υλική ή ηθική αποζημίωση θα απαιτήσω από άλλον οδηγό ή από την εταιρία σε περίπτωση εμπλοκής μου σε ατύχημα ή πτώσης του οχήματος μου, από υπαιτιότητα μου ή υπαιτιότητα τρίτου. Συμμετέχω με δική μου βούληση και ευθύνη, αποδεχόμενος τους κινδύνους που απορρέουν από την οδήγηση κατά την διάρκεια της χρήσης πίστας και δεν έχω ή θα έχω στο μέλλον καμία αξίωση έναντι αυτών, των εκπροσώπων, του προσωπικού αυτών, των διοργανωτών του Alfisti.gr, της οργανωτικής επιτροπής και των κριτών από οποιαδήποτε αιτία.
Επίσης, δηλώνω ότι αποδεσμεύω και απαλλάσσω την Αυτοκινητοδρόμιο Σερρών Α.Ε. το διοικητικό συμβούλιο τους εργαζομένους της, των διοργανωτών του Alfisti.gr, την οργανωτική επιτροπή και των κριτών, από κάθε ευθύνη έναντι τρίτων για πιθανό θάνατο, τραυματισμούς, φθορές, ευθύνη έναντι τρίτων, αξιώσεις, απαιτήσεις, ενέργειες και/ή δαπάνες ή οτιδήποτε άλλο θέμα ανακύψει άμεσα ή έμμεσα από τη χρήση πίστας, ανεξαρτήτως από το αν θα προκύψει πριν ή μετά τη χρονική διάρκειά της και συμπεριλαμβανομένων του σχετικού κόστους και των δαπανών, όπως επίσης και κάθε ποσού που μπορεί να πληρώσουν για τη διευθέτηση ή το συμβιβασμό για οποιεσδήποτε από αυτές τις αξιώσεις ή υποχρεώσεις.



ΚΑΝΟΝΕΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΑ


§ Η πίστα έχει μία είσοδο και μία έξοδο ΜΟΝΟ.
§ Δεν σταματάμε μέσα στην πίστα για κανένα απολύτως λόγο, αν υπάρχει πρόβλημα βγαίνουμε στον διάδρομο των pits ή στα paddocks.
§ Στην πίστα κινούμεθα με τη φορά του ρολογιού, ποτέ και για κανένα λόγο δεν πηγαίνουμε ανάποδα μέσα στην πίστα.
§ Απαγορεύεται κάθε είδους επίδειξη μέσα στην πίστα και τα pits, δεν κάνουμε σπιναρίσματα, πλαγιολισθήσεις, απότομα φρεναρίσματα ή άλλου είδους ελιγμούς επίδειξης .
§ Ο υπεύθυνος της πίστας έχει το δικαίωμα να βγάλει από τη πίστα όποιον δεν συμμορφώνεται με τους κανονισμούς που διέπουν την κυκλοφορία.



ΣΗΜΑΙΕΣ

ΠΡΑΣΙΝΗ: Η πίστα είναι ελεύθερη, οποιοδήποτε πρόβλημα έχει αντιμετωπιστεί.
ΚΙΤΡΙΝΗ: Τυχόν εμπόδια στο οδόστρωμα, προσεκτική οδήγηση μέχρι να αποκατασταθεί η ομαλή χρήση της πίστας.
Ακολουθεί ταχύτερο αυτοκίνητο πρέπει να τον αφήσουμε να περάσει με ασφάλεια στην πρώτη ευκαιρία χωρίς να διακινδυνέψουμε σε καμία περίπτωση την σύγκρουση των οχημάτων ή την επικίνδυνη προσπέραση.
Το προπορευόμενο όχημα υποχρεούται να ανάψει τα alarm ή δεξί φλας δηλώνοντας ότι έχει αντιληφθεί ότι επερχόμενο όχημα. Τότε και μόνο τότε μπορεί να πραγματοποιηθεί η προσπέραση.
ΚΟΚΚΙΝΗ: Πρόβλημα μέσα στην πίστα, χαμηλώνουμε ταχύτητα, απαγορεύεται η προσπέραση, ολοκληρώνουμε το γύρω με μεγάλη προσοχή και ΒΓΑΙΝΟΥΜΕ από τη πίστα.
ΜΑΥΡΗ: Αποκλεισμός από το Track Day λόγο επικίνδυνης συμπεριφοράς - Μη τήρηση των κανονισμών κατά τη διάρκεια του Track Day.
Δηλώνω πως έλαβα γνώση των ανωτέρω και υπόσχομαι να τηρήσω τους κανονισμούς και να συμμορφωθώ στις υποδείξεις των υπευθύνων.



…………/…………/2012


Υπογραφή

thecleaner
18-01-2012, 20:58
Всички участници трябва да имат попълнена следната клетвена декларация.




ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ


Ο/Η ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ:……………………………………………………………………………
ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ:…………………………………………………………………… ΑΡΙΘΜΟ:……………
ΠΟΛΗ:……………………………………… Τ.Κ.:……………………….ΤΗΛ:……………………….
ΚΙΝΗΤΟ:………………………………………… ΗΜ/ΝΙΑ ΓΕΝΝΗΣΗΣ:…………………………...

Δηλώνω ότι έχω άδεια και εμπειρία οδήγησης του οχήματός μου και πλήρη γνώση των κινδύνων που ενδέχεται να προκύψουν κατά τη διάρκεια της χρήσης πίστας στο Αυτοκινητοδρόμιο Σερρών στις 16/3/2012 -17/3/2012 - 18/3/2012.
Παράλληλα, γνωρίζοντας τους κανονισμούς που διέπουν την κυκλοφορία σε πίστα, ουδεμία υλική ή ηθική αποζημίωση θα απαιτήσω από άλλον οδηγό ή από την εταιρία σε περίπτωση εμπλοκής μου σε ατύχημα ή πτώσης του οχήματος μου, από υπαιτιότητα μου ή υπαιτιότητα τρίτου. Συμμετέχω με δική μου βούληση και ευθύνη, αποδεχόμενος τους κινδύνους που απορρέουν από την οδήγηση κατά την διάρκεια της χρήσης πίστας και δεν έχω ή θα έχω στο μέλλον καμία αξίωση έναντι αυτών, των εκπροσώπων, του προσωπικού αυτών, των διοργανωτών του Alfisti.gr, της οργανωτικής επιτροπής και των κριτών από οποιαδήποτε αιτία.
Επίσης, δηλώνω ότι αποδεσμεύω και απαλλάσσω την Αυτοκινητοδρόμιο Σερρών Α.Ε. το διοικητικό συμβούλιο τους εργαζομένους της, των διοργανωτών του Alfisti.gr, την οργανωτική επιτροπή και των κριτών, από κάθε ευθύνη έναντι τρίτων για πιθανό θάνατο, τραυματισμούς, φθορές, ευθύνη έναντι τρίτων, αξιώσεις, απαιτήσεις, ενέργειες και/ή δαπάνες ή οτιδήποτε άλλο θέμα ανακύψει άμεσα ή έμμεσα από τη χρήση πίστας, ανεξαρτήτως από το αν θα προκύψει πριν ή μετά τη χρονική διάρκειά της και συμπεριλαμβανομένων του σχετικού κόστους και των δαπανών, όπως επίσης και κάθε ποσού που μπορεί να πληρώσουν για τη διευθέτηση ή το συμβιβασμό για οποιεσδήποτε από αυτές τις αξιώσεις ή υποχρεώσεις.



ΚΑΝΟΝΕΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΑ


§ Η πίστα έχει μία είσοδο και μία έξοδο ΜΟΝΟ.
§ Δεν σταματάμε μέσα στην πίστα για κανένα απολύτως λόγο, αν υπάρχει πρόβλημα βγαίνουμε στον διάδρομο των pits ή στα paddocks.
§ Στην πίστα κινούμεθα με τη φορά του ρολογιού, ποτέ και για κανένα λόγο δεν πηγαίνουμε ανάποδα μέσα στην πίστα.
§ Απαγορεύεται κάθε είδους επίδειξη μέσα στην πίστα και τα pits, δεν κάνουμε σπιναρίσματα, πλαγιολισθήσεις, απότομα φρεναρίσματα ή άλλου είδους ελιγμούς επίδειξης .
§ Ο υπεύθυνος της πίστας έχει το δικαίωμα να βγάλει από τη πίστα όποιον δεν συμμορφώνεται με τους κανονισμούς που διέπουν την κυκλοφορία.



ΣΗΜΑΙΕΣ

ΠΡΑΣΙΝΗ: Η πίστα είναι ελεύθερη, οποιοδήποτε πρόβλημα έχει αντιμετωπιστεί.
ΚΙΤΡΙΝΗ: Τυχόν εμπόδια στο οδόστρωμα, προσεκτική οδήγηση μέχρι να αποκατασταθεί η ομαλή χρήση της πίστας.
Ακολουθεί ταχύτερο αυτοκίνητο πρέπει να τον αφήσουμε να περάσει με ασφάλεια στην πρώτη ευκαιρία χωρίς να διακινδυνέψουμε σε καμία περίπτωση την σύγκρουση των οχημάτων ή την επικίνδυνη προσπέραση.
Το προπορευόμενο όχημα υποχρεούται να ανάψει τα alarm ή δεξί φλας δηλώνοντας ότι έχει αντιληφθεί ότι επερχόμενο όχημα. Τότε και μόνο τότε μπορεί να πραγματοποιηθεί η προσπέραση.
ΚΟΚΚΙΝΗ: Πρόβλημα μέσα στην πίστα, χαμηλώνουμε ταχύτητα, απαγορεύεται η προσπέραση, ολοκληρώνουμε το γύρω με μεγάλη προσοχή και ΒΓΑΙΝΟΥΜΕ από τη πίστα.
ΜΑΥΡΗ: Αποκλεισμός από το Track Day λόγο επικίνδυνης συμπεριφοράς - Μη τήρηση των κανονισμών κατά τη διάρκεια του Track Day.
Δηλώνω πως έλαβα γνώση των ανωτέρω και υπόσχομαι να τηρήσω τους κανονισμούς και να συμμορφωθώ στις υποδείξεις των υπευθύνων.



…………/…………/2012


Υπογραφή









αυτό είναι εύκολο :biggrin:

Кайо
18-01-2012, 21:01
αυτό είναι εύκολο :biggrin:

Για σένα μπορεί,για τους άλλους?
Πολύ ελληνόφωνη μαζευτήκαμε εδώ στο φόρουμ :):):):)

Иво Кръстев
18-01-2012, 21:01
крайния срок за плащане 03.01.2012.

Може би 01.03.2012 г. :roll:

Кайо
18-01-2012, 21:02
Може би 01.03.2012 г. :roll:

Хахахаха ,да,Благодаря :)
Поправих го....малко съм разсеян понякога :)

D.Istatkov
19-01-2012, 19:08
да попитам:
-колко километра са от софия до пистата?
-може ли да се ходи на пистата без да се плаща смисъл да не се кара на пистата ако да се гледа?
-последно на ще бъде на 16-17-18 ли?

благодаря предварително

thecleaner
19-01-2012, 19:09
да попитам:
-колко километра са от софия до пистата?
-може ли да се ходи на пистата без да се плаща смисъл да не се кара на пистата ако да се гледа?
-последно на ще бъде на 16-17-18 ли?

благодаря предварително

От границата до Серес мисля че бяха около 50км. Може да се ходи на пистата и да се зяпа колкото си искаш, а пари за гледане не се даваха до сега ;)

ФЕРАРИСТ
19-01-2012, 19:39
Абе тия хайвани не смятат ли за уместно при положение че ще има доста участници от друга държава да напишат нещо на инглиш че нещо им е мноо скапан тоя шрифт дето ми се мандахерца ебаси.......

Peak1
19-01-2012, 19:44
Абе тия хайвани не смятат ли за уместно при положение че ще има доста участници от друга държава да напишат нещо на инглиш че нещо им е мноо скапан тоя шрифт дето ми се мандахерца ебаси.......

Предвид каква "любов" таят към нас гърчолята - надали

digitalundgrd
19-01-2012, 20:01
Абре общо ли ще плащаме таксата за участие или всеки се спасява по единично?

Кайо
20-01-2012, 00:37
Абе тия хайвани не смятат ли за уместно при положение че ще има доста участници от друга държава да напишат нещо на инглиш че нещо им е мноо скапан тоя шрифт дето ми се мандахерца ебаси.......

Казвай кво те интересува правя безплатен превод в ефира :):):)
Бяха помолили ако някой може да преведе основните неща на български и аз го сторих,ако някой иска повече инфо да ми пише,до Трака има време,мога да отговарям на повечето въпроси.

---------- Post added at 00:37 ---------- Previous post was at 00:33 ----------


да попитам:
-колко километра са от софия до пистата?
-може ли да се ходи на пистата без да се плаща смисъл да не се кара на пистата ако да се гледа?
-последно на ще бъде на 16-17-18 ли?

благодаря предварително

София-Серес,около 230 км.,на пистата за гледане не се плаща,16-17-18 са датите.

ФЕРАРИСТ
07-02-2012, 13:06
Малко да подгреем с кадри от хайваните с Лотусчето дето понаказаха на Сереското ендуро преди седмица, кадрите са при рестарта от някакъв сейфти кар или нещо от сорта, малко ядове от една трилитрова Алфа с 2 турбини, но като цяло нищо сериозно.......
http://www.youtube.com/watch?v=oz8vpA7g4k4&feature=youtu.be

-Bobby-
07-02-2012, 14:16
Дай изпреварването на Илиан срещу Саксото през тревата на 9-и завой. :)

ФЕРАРИСТ
07-02-2012, 15:22
Брачед, нямах 4 часа свободни да гледам всичко, явно при разцъкването съм го подминал, щото празните кадри дето пенсиите се разхождаха по пистата го пасувах.....гледах само тва с коли наоколо....
На кой от всичките клипове е?

-Bobby-
07-02-2012, 15:56
Ми карането на Илиан, фазата някъде след турбо Алфата...

Furious 155
07-02-2012, 22:23
Някой ми беше казал минлата година, че за пистата Серес има нещо като трейнинг - игра за компютър на която връткаш обиколки на пистата да и научиш завоите и т.н. ако си имаш джойстик волан...
Някой има ли го това или да даде линк за сваляне..?На игра може да я научиш като конфигурация - наживо има особености и неравности по настилката, с които трябва да се съобразяваш и това променя нещата.
Не е идеално трасе, но е дооооста над Дракон, като писта, примерно.

haljscho
07-02-2012, 23:20
Я и аз да попитам, тази писта има ли изкачвания и спускания или си е равна?
От клиповте се гледа равна, но да не би да е лъжливо......

PEPI-2ALFA
07-02-2012, 23:38
Равна е.

Кайо
08-02-2012, 01:13
Равна е.

Равна е но има доста особености....абе има в гръцкия форум напътствия........

-Bobby-
08-02-2012, 12:14
Малко инфо лично от мен - пистата е равна геологически погледнато, защото района около Серес е равен като тепсия и почти на кота нула. Самото трасе обаче има страхотни особености, които можеш да ги усетиш като караш, но още по-добре се виждат, като се поразходиш по пистата. Лятото не ни пуснаха да се разходим пеша на тракдея, но сега докато снимах на ендуранса ги поогледах внимателно от близо. Има много и разнообразни денивелации на завоите, които променят коренно поведението на автомобила, изисква допълнително уточнение на настройките на окачването, налягането в гумите и най-вече - пилотска съобразителност.

Завои като 9 и 10, никой симулатор не може да ги пресъздаде. На 9-и завой, точно в началото му има едно съвсем леко пропадане на настилката - просто така е направено с цел да се получи лек вираж - и там колите олекват адски много, поради което вероятността да се сурнеш е голяма, ако не му хванеш цаката (доста добре се вижда от този кадър цък (http://www.r40.gr/gallery2/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=118152&g2_serialNumber=1)). Погледнат като завой и тип дъга, изглежда лесен и по учебник, но точно това пропадане променя всичко. Лятото, на загрети гуми и опит да го взема стандартно, ми изхвърли задницата, още се чудя как я овладях. Няколко от колите в група N и двете БМВ-та в група R на ендуранса, също едва удържаха задниците там и почти тръгваха с вратите. 10-и завой пък може да се мине по-бързо отколкото изглежда, защото е с най-голям вираж от всички (на снимката тук се вижда цък (https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/425966_200173346748479_154716247960856_343451_1939 33903_n.jpg)) - на излизането му, останеш ли далеч от външния бордюр, значи си минал бавно. :)
Същото е и на 13-и завой, макар че там виража е много малък, достатъчно колкото да те увлече да опиташ да минеш с много по-висока скорост... абе бая гащи се искат за него и да разбереш къде е предела, защото завоя е много дълъг и там може да се печели/губи много време (на тази снимка се вижда добре изхода от 13-и и подхода към 14-и цък (https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/400204_200175120081635_154716247960856_343511_1121 682410_n.jpg)). Шиканът 14-и и 15-и завой пък са като два отделни завоя с лек вираж, свързани един в друг - прескачането от единия в другия пак прави колата нестабилна, много технично каране и перфектна настройка на колата се иска за там, за да може да се излезе с макс скорост за правата (на тази снимка добре се вижда нещото като "гърбица", която прави настилката между двата завоя цък (http://www.r40.gr/gallery2/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=117457&g2_serialNumber=1)).
Въобще, на симулатор или от някой онборд, може да изглежда съвсем обикновена и лесна пистата, ама си е доста tricky с тези особености, особено във втори и трети сектор.

А сравнение с Калояново просто не може да има. Серес си е ПИСТА, с перфектен равен асфалт, без бабуни и най-вече дупки и кръпки, с бордюри по хомологация, огромни зони за сигурност с кабинки за маршали, широк пит лейн с пит уол, модерни боксове с абсолютно всичко необходимо в тях - ел. табло + контакти, включително такива за по-мощни консуматори, и тръби с изводи от система за въздух от компресор (кеф ти за помпане на гуми, кеф ти за гайковерти). Като си платиш за бокс, ти дават и ключ от тоалетната, която представлява две помещения в едно - тоалетна и баня с душ, от бойлера тече вряла вода...
Изобщо да не споменавам пък какво им представлява прес-центъра, стаята за брифинг и останалите дреболии в инфраструктурата там...
Дракон е една крива нива, с необезопасена бетонна стена на изходите от 4-и и 7-и завой и един гол кър за "боксове"...

digitalundgrd
08-02-2012, 12:44
Мога да кажа само едно огромно ЕВАЛА за по-горното мнение ;) И от гледна точка на човек карал и на Калояново и на Серес напълно го споделям!

Едно малко уточнение лотуса не е ли със задно? Болшинството Алфи, които ще отидем да покараме сме с предно и недозавиваме :) За мен точно 5, 10 и 15 завой са ми най-тегави точно поради недозавиването. На 10 завой миналата година се возих при Дани със 145-цата му и точно така "предобрихме" (зверско недозавиване) 10-ти завой. Сряза гумата и си изкърти картера едновременно на кърба. Няколко минути по-късно като карах моята 147-ца излетях с бая голямаа скорост на 15-ти завой (направо ме изхвърли), повъртях се и заорах в чакъла, който ме спаси от по-лоши последствия.

Като цяло Серес е МНОГО по-обезопасена писта от Калояново, но точно поради МНОГО по-високата скорост, с която позволява да се движиш - могат да станат и големи сакатлъци :)

-Bobby-
08-02-2012, 12:54
Мда, нека се има предвид все пак, че усещането ми както го описах, идва от Лотуса, който не само, че е със задно, ами и 70% от масата му е върху задницата...

ne0
08-02-2012, 19:47
Браво Боби, сега като отидем на Серес ще ти продам инфото да си го турят на безмисления сайт.... да има нещо полезно.. (ща почерпя после)

Кажи какви времена давахте с Лотуса?

Мен на тази писта ме учи Пападимитрио... със сива Алфа 33... ми каза 5-10-15 това е... и само се возиш.....
Прав беше човека.

Ето и първия ми клип на Серес... http://www.facebook.com/photo.php?v=1619878377362&set=t.1332681563&type=3&theater

човека си го каза: "добро окачване и спирачки и си в джаза" другото е за позьори

haljscho
08-02-2012, 19:55
Ммммм дааааа, благодаря много за подробните пояснения.......:big_bow_down:
Явно и без изкачване и спускане си има своите особености и е вложена мисъл при направата и.....
Дай боже и аз след някоя друга година да имам дупе :moon: за писта.......

-Bobby-
08-02-2012, 20:16
Браво Боби, сега като отидем на Серес ще ти продам инфото да си го турят на безмисления сайт.... да има нещо полезно.. (ща почерпя после)

Кажи какви времена давахте с Лотуса?

Мен на тази писта ме учи Пападимитрио... със сива Алфа 33... ми каза 5-10-15 това е... и само се возиш.....
Прав беше човека.

Ето и първия ми клип на Серес... http://www.facebook.com/photo.php?v=1619878377362&set=t.1332681563&type=3&theater

човека си го каза: "добро окачване и спирачки и си в джаза" другото е за позьори

Пия хубаво узо обаче, ако стигнеш до сделка с гърците за инфото на сайта им.:cheers:

Лотусът на сликове безпроблемно държеше темпо 1:37-1:38, с цел да се пазят гумите, а Генев като я напъна в събота за експеримента, два-три пъти свали под 1:36 и една ударна квалификационна на 1:33.7 направи, без да връща газта грам на 13, 14 и 15 завой... никой друг освен него обаче няма тая смелост да кара по подобен начин... ама човека си е шампион и карач все пак, пък и при чуждата кола има само 2 момента: или "пазя я, не е моя" или "чужда кола кокали няма" - е, Митко караше по втория вариант. :)
Пападимитриу за возенето е прав... ако си с времена от 1:45 нагоре... разполагаш ли обаче с кола за времена под 1:38, се почват филмите с всеки детайл, от тези по колата, до камъчетата по завоите. ;)

ne0
08-02-2012, 20:20
)
Пападимитриу за возенето е прав... ако си с времена от 1:45 нагоре... разполагаш ли обаче с кола за времена под 1:38, се почват филмите с всеки детайл, от тези по колата, до камъчетата по завоите. ;)

Евала!

Много правилно. Опитвам се да го обясня на повечето хора това нещо. С нормална кола (предно предаване до към 250 коня) се дават времена до към 1:37-8. За всичко друго колкото и коне да имаш, нямаш ли настроено окачване, яко купе и мисъл в главата не става.

А нашите алфите са точно такива кочини и опитана Серес го показва. Всеки с нормална кола може да се вози безопасно та дори и да даде хубаво време.

ФЕРАРИСТ
09-02-2012, 00:08
ми каза 5-10-15 това е... и само се возиш.....
Прав беше човека.

Некси не мога да се съглася че една писта(независимо коя, ако ще и Калояново да е), била само тоя и тоя завой, а другото било возене......

ne0
09-02-2012, 10:44
Некси не мога да се съглася че една писта(независимо коя, ако ще и Калояново да е), била само тоя и тоя завой, а другото било возене......

Батка, с 1.7 8 клапана боксер толкова....

Дано да си в 1:35-6 мин... тогава няма да се возиш

Kuku
09-02-2012, 14:51
Момци, стоят ли си изронените места по асфалта?
Май на завой 5 имаше хубаво петно....

-Bobby-
09-02-2012, 15:06
Има леки изронвания на 1, 5 и 11 завой. Но нищо фатално и ужасно...

simich
10-02-2012, 14:52
Малко да подгреем с кадри от хайваните с Лотусчето дето понаказаха на Сереското ендуро преди седмица, кадрите са при рестарта от някакъв сейфти кар или нещо от сорта, малко ядове от една трилитрова Алфа с 2 турбини, но като цяло нищо сериозно.......
http://www.youtube.com/watch?v=oz8vpA7g4k4&feature=youtu.be
Знам го тове со Алфата, голем фанатик е :)
Ми вика трипати ставам бензин, со матадор гуми бех.
Послаб шофер е, а брза му е алфата, посебно се гледа на правото дека е брза.
Голема е разликата од него и тебе, ти си просто казано профи :notworthy:

-Bobby-
10-02-2012, 15:05
Само дека возачот со Лотус не е ФЕРАРИСТ, но исто така е добар, како што се гледа. :)

simich
10-02-2012, 16:58
Само дека возачот со Лотус не е ФЕРАРИСТ, но исто така е добар, како што се гледа. :)

Така ли :) как и да е, одличен е, многу добро вози.

Tonimir
11-02-2012, 22:27
Днес свалих пистата за играта rFactor и ползвах мода на BGF1 (http://bcl-bg.com).
Та направих следния клип: http://www.youtube.com/watch?v=DdeT9nzod0I , надявам се да ви хареса ;)

ФЕРАРИСТ
14-02-2012, 20:07
Неска довтасаха още 2 пълни слика дънлопче 235/61/17 с което за търкаляне вече имаме 8 слика, и 6 стокови гуми.......

-Bobby-
15-02-2012, 10:27
Днес свалих пистата за играта rFactor и ползвах мода на BGF1 (http://bcl-bg.com).
Та направих следния клип: http://www.youtube.com/watch?v=DdeT9nzod0I , надявам се да ви хареса ;)

Не е зле, само че тия точки на спиране, дето ги прави болида - забрави ги при кола. Директно у кереча си, ако опиташ толкова късно спиране. :)

digitalundgrd
19-02-2012, 13:59
Ще замоля някой от гръко-говорящите да ми преведе последното изречение. Ако разбирам правилно от гугъл преводача, на пистата ще има къде да ти сменят гумите, а самата смяна ще бъде безплатна? Въпроса е за всички ли ще е безплатна или за определени участници ( организатори, членове на техния си клуб итн)? Смисъл такъв - да не нося 10 чифта джанти с мен, ако там безплатно ще ни менкат гуми ;)

Το 5ο Alfisti.gr trackday στις Σέρρες θα πραγματοποιηθεί στις 16, 17 και 18 Μαρτίου 2012. Βασικές παροχές εκδήλωσης: α) Ατομική Χρονομέτρηση με το σύστημα χρονομέτρησης της πίστας. β) Ασθενοφόρο, Πυροσβεστική και ιατρική κάλυψη όλες τις ημέρες γ) Αυτοκόλλητα-αριθμοί συμμετοχών δ) Χορήγηση χώρου (Box) φύλαξης ελαστικών και εργαλείων Πρόσθετες παροχές αναλόγως κόστους: α) Φωτογράφηση ή Βιντεοσκόπηση της εκδήλωσης β) Υπηρεσία ασφαλείας στον χώρο της πύλης εισόδου και στα pits γ) Ενθύμια – αναμνηστικά δ) Δωρεάν αλλαγή ελαστικών στο χώρο των pits Η διαχειριστική ομάδα του Alfisti.gr

Кайо
19-02-2012, 14:06
Ще замоля някой от гръко-говорящите да ми преведе последното изречение. Ако разбирам правилно от гугъл преводача, на пистата ще има къде да ти сменят гумите, а самата смяна ще бъде безплатна? Въпроса е за всички ли ще е безплатна или за определени участници ( организатори, членове на техния си клуб итн)? Смисъл такъв - да не нося 10 чифта джанти с мен, ако там безплатно ще ни менкат гуми ;)

Το 5ο Alfisti.gr trackday στις Σέρρες θα πραγματοποιηθεί στις 16, 17 και 18 Μαρτίου 2012. Βασικές παροχές εκδήλωσης: α) Ατομική Χρονομέτρηση με το σύστημα χρονομέτρησης της πίστας. β) Ασθενοφόρο, Πυροσβεστική και ιατρική κάλυψη όλες τις ημέρες γ) Αυτοκόλλητα-αριθμοί συμμετοχών δ) Χορήγηση χώρου (Box) φύλαξης ελαστικών και εργαλείων Πρόσθετες παροχές αναλόγως κόστους: α) Φωτογράφηση ή Βιντεοσκόπηση της εκδήλωσης β) Υπηρεσία ασφαλείας στον χώρο της πύλης εισόδου και στα pits γ) Ενθύμια – αναμνηστικά δ) Δωρεάν αλλαγή ελαστικών στο χώρο των pits Η διαχειριστική ομάδα του Alfisti.gr


Хахаха безплатна смяна на гуми в смисъл без да те чарджат за труд....гумите си са от теб :):):)

digitalundgrd
19-02-2012, 14:08
Това е ясно ;) Мене ми беше питанката за труда. Тоест стоварвам им 4 гуми и те ми ги монтират безплатно на джантите на колата ?

Кайо
19-02-2012, 14:09
Това е ясно ;) Мене ми беше питанката за труда. Тоест стоварвам им 4 гуми и те ми ги монтират безплатно на джантите на колата ?

Да,баш така ;)
Също така ще бъде предоставено безплатно място за съхранени на гуми и инструменти.

digitalundgrd
19-02-2012, 14:18
Ясно - значи съм патрон :) Мерси много.

ФЕРАРИСТ
19-02-2012, 14:20
Баси звучи твърде хубаво за да го приеме човек от раз за истина.....

digitalundgrd
19-02-2012, 14:24
Е що бре ;) Хората са го написали черно на бяло :) Вярно, че в БеГе е друга реалността, но....явно в Гърция не всичко е направено с комерсиална цел ;)

Кайо
19-02-2012, 14:28
Изчакайте малко да видя точно в техния форум кво пише.....

Кайо
19-02-2012, 14:55
Значи,в основните-безплати услуги е предоставянето на място за съхранение на гуми и инструменти......

Безплатна е смяната на гуми е в района на pit box и е писано към допълнителните услуги със съответно заплащане,тоест трябва да го уточня.....по принцип за трите дена pit box се наема за 180 евро.....са ще пиша ЛС на Timos...малко объркано са го написали :)

mordohy
19-02-2012, 15:22
Забрави да преведеш, че е за отбора на Алфисти ГР.:director::director:


Edit: Timos пак е писал простотии!
И аз се обърках вече.

Кайо
19-02-2012, 15:25
Забрави да преведеш, че е за отбора на Алфисти ГР.:director::director:

Не е бре,публикацията е от управата на Алфисти ГР......Дигито кат ги е копи-пейстнал малко ги е слял нещата ;)

mordohy
19-02-2012, 15:29
Не е бре,публикацията е от управата на Алфисти ГР......Дигито кат ги е копи-пейстнал малко ги е слял нещата ;)
Абе никой няма да откаже да ти оправи гумите там. Знам как се потдържат там хората.

Кайо
19-02-2012, 15:32
Βασικές παροχές εκδήλωσης:

α) Ατομική Χρονομέτρηση με το σύστημα χρονομέτρησης της πίστας.
β) Ασθενοφόρο, Πυροσβεστική και ιατρική κάλυψη όλες τις ημέρες
γ) Αυτοκόλλητα-αριθμοί συμμετοχών
δ) Χορήγηση χώρου (Box) φύλαξης ελαστικών και εργαλείων

Πρόσθετες παροχές αναλόγως κόστους:

α) Φωτογράφηση ή Βιντεοσκόπηση της εκδήλωσης
β) Υπηρεσία ασφαλείας στον χώρο της πύλης εισόδου και στα pits
γ) Ενθύμια – αναμνηστικά
δ) Δωρεάν αλλαγή ελαστικών στο χώρο των pits

Η διαχειριστική ομάδα του Alfisti.gr


Проблема е,че пише ,,δ) Δωρεάν αλλαγή ελαστικών στο χώρο των pits"- безплатна смяна на гуми....но е към допълнителните услуги,които са със съответно заплащане....чакам отговор от алфисти.гр ;)

Rado145QV
19-02-2012, 15:44
Смяната на гуми е безплатна,два пъти съм ходил на Серес и двата пъти сменяхме по няколко пъти гумите безплатно.То си е включено в таксата за участие

digitalundgrd
19-02-2012, 15:46
Смяната на гуми е безплатна,два пъти съм ходил на Серес и двата пъти сменяхме по няколко пъти гумите безплатно.То си е включено в таксата за участие

:notworthy: Мерси за инфото

-Bobby-
19-02-2012, 16:01
Само нека уточня, че "безплатната" смяна на гуми включва достъп до машина за гуми безплатно. Смяната си я правиш с ей тия 2 ръце и машината сам (или ако си имаш някой с теб да ти помага). :)

ФЕРАРИСТ
19-02-2012, 16:33
Ще трябва да мина бърз и съкратен курс при нашто гумаджииче......

Кайо
19-02-2012, 18:23
Отговорът за смяната на гумите е ,,Безплатно,както миналата година"......демек е безплатно...нека мналогодишните кажат........

ne0
19-02-2012, 19:29
Аз па да Ви кажа, че винаги съм си плащал за да ми сменят гумите там ;) други също, поне за Бобо и Мариана мога да кажа на 100%

Това че някой от нас БЪЛГАРИТЕ се правим на тарикати и не разбрали е друг въпрос.

И миналата година се плащаше. Но не всички "разбраха"

---------- Post added at 17:29 ---------- Previous post was at 17:27 ----------


Вярно, че в БеГе е друга реалността, но....явно в Гърция не всичко е направено с комерсиална цел ;)

това е детско мислене ;) Все едно някой да ти каже че работиш с комерсиална цел... смях

-Bobby-
19-02-2012, 19:45
Ако някой там ги сменя и ти върши работата, сигурно се плаща, да. Ама ако отидеш сам да си свършиш работата - имаш достъп до машината, действаш, никой не ти иска пари. Това ти е част от пакета за бокса. Вече сме се възползвали от тази екстра и съм сигурен, че е така.

ne0
19-02-2012, 19:52
Ако някой там ги сменя и ти върши работата, сигурно се плаща, да. Ама ако отидеш сам да си свършиш работата - имаш достъп до машината, действаш, никой не ти иска пари. Това ти е част от пакета за бокса. Вече сме се възползвали от тази екстра и съм сигурен, че е така.

да ама не... има си хора с камион и си слагат и качват гуми и се плаща, малко на око и ухо ама се плаща (пазарлък става), даже единия път говореха на български....

thecleaner
19-02-2012, 20:11
да ама не... има си хора с камион и си слагат и качват гуми и се плаща, малко на око и ухо ама се плаща (пазарлък става), даже единия път говореха на български....

Все тая, важното е че ще има машина ;)

Кайо
19-02-2012, 20:12
Ако някой там ги сменя и ти върши работата, сигурно се плаща, да. Ама ако отидеш сам да си свършиш работата - имаш достъп до машината, действаш, никой не ти иска пари. Това ти е част от пакета за бокса. Вече сме се възползвали от тази екстра и съм сигурен, че е така.

Да ама бокс е 180 евро за трите дена,40 евро на ден е бокс през седмицата,събота и неделя цената е 90 евро,пистата дава един ден бонус по избор на трак дея,петък или понеделник,трак дея е петък,събота и неделя от идва и цената 180 евро на бокс за трите дена.
Има на разположение 18 бокса,4 вече са заети,който иска бокс трябва да се запише допълнително.......http://www.alfisti.gr/forum/showthread.php?t=25542

Rado145QV
19-02-2012, 23:53
да ама не... има си хора с камион и си слагат и качват гуми и се плаща, малко на око и ухо ама се плаща (пазарлък става), даже единия път говореха на български....

Единият от гумаджиите е българин живеещ в гърция миналата година точно с него си говорих за смяната на гуми.БЕЗПЛАТНА Е (тази година ако има промяна е друг въпрос)

Кайо
20-02-2012, 00:01
Единият от гумаджиите е българин живеещ в гърция миналата година точно с него си говорих за смяната на гуми.БЕЗПЛАТНА Е (тази година ако има промяна е друг въпрос)


Ми аз днес писах с Тимос,адмистратор и собственик на alfisti.gr......човека каза безплатно......

Kuku
22-02-2012, 14:51
Понеже не си спомням къде четох вариантите, реших да попитам отново....
Ако отида с различен от 'Алфа Ромео' автомобил (BMW) и той не е мой собствен, ЩЕ ли ме пуснат да сА рАзпилея на пистата?

ne0
22-02-2012, 15:07
Понеже не си спомням къде четох вариантите, реших да попитам отново....
Ако отида с различен от 'Алфа Ромео' автомобил (BMW) и той не е мой собствен, ЩЕ ли ме пуснат да сА рАзпилея на пистата?

що да не

-Bobby-
22-02-2012, 15:11
Аз лично се съмнявам, иначе ние с Лотуса първи щяхме да сме там. :)
У нас, на БМВ събора примерно, ако опиташ да влезеш на Калояново с кола различна от БМВ, те пращат на къра зад оградата да паркираш. ;)
В случая, за този тракдей, Алфистите си плащат и взимат пистата - по-скоро те трябва да бъдат попитани може ли, и тези от пистата ще кажат същото, според мен.

Kuku
22-02-2012, 15:32
И аз това питам - ще ли може да направим врътка.
Счупила ми се колата и искам да отида с друга, за да не загубя парите от таксата, инвестициите в гуми, хотелски резервации, ала-бала.... примерно :?

Dexer
22-02-2012, 16:01
И аз това питам - ще ли може да направим врътка.
Счупила ми се колата и искам да отида с друга, за да не загубя парите от таксата, инвестициите в гуми, хотелски резервации, ала-бала.... примерно :?

Счупила ти се алфата... е кой ше ти повярва????:hehe:

Jivko7777
23-02-2012, 00:09
И аз това питам - ще ли може да направим врътка.
Счупила ми се колата и искам да отида с друга, за да не загубя парите от таксата, инвестициите в гуми, хотелски резервации, ала-бала.... примерно :?

какво и стана бе?

Kuku
23-02-2012, 11:58
Не, нищо й няма на колата - просто с 'БМВ' троен стоп 2,3 турбо дрифтаджийка е по-забавно на пистата :)

digitalundgrd
23-02-2012, 12:33
Опааа задължително да ме повозиш ;)

Kuku
23-02-2012, 12:39
Няма грижи, само да стане :)

digitalundgrd
29-02-2012, 19:30
Списъка до сега:
Обърнете внимание на колата отбелязана с червено ;)

Timos - Alfa Gt 3.2 V6 TS - 250 hp
Am - Alfa 156 GTA - 250 hp
Kyan - Alfa 147 1.6 TS - 150 hp
Tstrat - Alfa 156 1.8 TS - 140 hp
Endless - Alfa 156 2.0 TS - 150 hp
The - Alfa 156 SW 1.8 TS - 140 hp
Chrisgeo - MiTo 1.4 QV - 170 hp
Oratio - Caterham SV 160ps
Speedloader - Alfa 146 2.0 TS - 150hp
Ksaipas - Giulietta 1.4 TB - 170 Hp
GiorgosK - Alfa 147 1.6 TS - 120 Hp
Geoulas - MiTo - 155 Hp
Sliver - Alfa 156 2.0 TS - 170 Hp
Sliver Wife - >>
Sliver Bestman - Fiat Bravo 1.4 Tjet - 150 Hp
Vagelis_tj - MiTo - 155 Hp
Arci - Alfa 33 1.7 16v - 136 Hp
Nikos Lioufis - MiTo - 155 Hp
Sliver (father-in-law) - 156 2.0 TS - 170 Hp
Panoulis80 - Alfetta GTV 2.0 TS - 145 Hp
Petros Gisdakis - Giulietta 1.4 - 170 Hp
νικος καλογιαντσιδης - Alfa 156 1.6 TS - 120 Hp
Alfa33P4 - Alfa 159 1750TBi Ti - 200 Hp
Thanovet - Α155 1.8 TS 16v - 150 Hp
Alfisti Team 1 - Alfa 156 GTA SS - 250 Hp
Alfisti Team 2 - Spider 2.2 JTS - 182 Hp
Loonetoon - Alfa 156 1.8 TS - 140 Hp
Kρασσάς Κ. - Alfa 33 1.7 - 110 Hp
Rovakis - Gt Veloce
Georgiakos - Gt Veloce
Tountas - Gt Veloce
Kaklis - Gt Veloce
Mavromatis - Alfa 146 1.7 16v
Sfounis - Alfa 33 1.7 8v
Hamakiotis - Alfa 156 GTA - 250 Hp
ne0 - Alfa 145 1.6 TS 130ps
Ferrarist - Alfa 156 2.5 V6 190ps
Fangio - Alfa ?
Thanos159 - Alfa GTV
Jkosto - Alfa GTV 3.2 V6 - 240 Hp (Για λίγο καιρό ακόμα)
mgeodrive - Giulietta 1.4 TB TCT - 170 Hp
Pooh - Alfa 156 1.9 JTD 16v - (Need the Hp)
Digitalundgrd - Alfa 147 2.0 TS - 150 Hp
Bebisr - Alfa 147 1.6 TS - 120 Hp
Angel6 - GTV 2.0 V6 TB - 200 Hp
Fabio Sordi - Alfa 155 GTA S1 - 510 Hp
S.R. - Giulia Super - 200 Hp

ФЕРАРИСТ
29-02-2012, 19:41
Бре, много калабалък бре.....

Bobo
29-02-2012, 19:52
Ето ви снимка на задния мост на Фабио да се ориентирате колко модифицирана е колата ;)

И малко снимки на колата;)

ПП: Ще бъде адски интересно ако наистина дойде тази кола :)

ne0
29-02-2012, 20:31
Супер е новината за Супертуризмо 155-цата, много е хубаво, че ще можем да си сверим часовниците на една и съща писта с истиска кола.

Тази кола в състезателен вариант е малко над 400 конски сили с 41 мм рестриктор.

В случая няма да има рестриктор, но според собственика е в процес на разработка и ще се кара пак на аколо 400 коня мощност, като възможностите и са за 500 конски сили.

По принцип мисля, че въпростния човек е собственик и на DTM кола, но ще разберем на пистата.


Fabio Sordi - Alfa 155 GTA - http://www.youtube.com/watch?v=HDM3jQzRApA

alfatras
29-02-2012, 20:47
Супер е новината за Супертуризмо 155-цата, много е хубаво, че ще можем да си сверим часовниците на една и съща писта с истиска кола.

Тази кола в състезателен вариант е малко над 400 конски сили с 41 мм рестриктор.

В случая няма да има рестриктор, но според собственика е в процес на разработка и ще се кара пак на аколо 400 коня мощност, като възможностите и са за над 500 конски сили.

По принцип мисля, че въпростния човек е собственик и на DTM кола, но ще разберем на пистата.


Fabio Sordi - Alfa 155 GTA - http://www.youtube.com/watch?v=HDM3jQzRApA

:bravo:

Bobo
29-02-2012, 22:02
Супер е новината за Супертуризмо 155-цата, много е хубаво, че ще можем да си сверим часовниците на една и съща писта с истиска кола.

Тази кола в състезателен вариант е малко над 400 конски сили с 41 мм рестриктор.

В случая няма да има рестриктор, но според собственика е в процес на разработка и ще се кара пак на аколо 400 коня мощност, като възможностите и са за над 500 конски сили.

По принцип мисля, че въпростния човек е собственик и на DTM кола, но ще разберем на пистата.


Fabio Sordi - Alfa 155 GTA - http://www.youtube.com/watch?v=HDM3jQzRApA

С рестриктор колата е достигала 510кс без рестриктор колата е 560 коня, и според мен ще се кара на всички възможни кобили ;)

Кайо
01-03-2012, 07:04
Ето ви снимка на задния мост на Фабио да се ориентирате колко модифицирана е колата ;)

И малко снимки на колата;)

ПП: Ще бъде адски интересно ако наистина дойде тази кола :)

Тя и да дойде тая кола ако мина и аз ше я фане липсата,не се плашете,фърлил съм и очото :):):)

ne0
01-03-2012, 10:41
С рестриктор колата е достигала 510кс без рестриктор колата е 560 коня, и според мен ще се кара на всички възможни кобили ;)

В книгата за историята на Абарт - втора част, "след Карло Абарт" написана от Сержо Лимоне, страница 122, още от SE051 е упомената мощност малко над 400 конски сили и близо 300 нютона въртящ момент като постигнати максимални стойности, което е официална информация и с такава кола Ларини става шампион на Италия. Мисля информацията не подлежи на коментар.

Ще се радвам да споделиш откъде черпиш информация.

От думите на собственика, който е приятел на Сотирис Рокос колата ще е с оригинална мощност, като има капацитет за около 500 конски сили.

ne0
01-03-2012, 11:22
На пистата има шанс да бъде и Джим Карталамакис един от най-големите специалисти на двигатели Алфа Ромео (от живите). Човека говори Английски и за него няма тайни.

Peak1
01-03-2012, 19:34
Към присъстващите ще има и 7-8 Интегралета в лицето на колегите от HFintegrale.gr, които липсват в списъка.

ПП Интегралетата са организирали собствен трак дей на същите дати и сме говорили за съвсем различни мероприятия при комуникацията ни т.е. те няма да присъстват в Серес :(

pla_y_men
03-03-2012, 01:21
С рестриктор колата е достигала 510кс без рестриктор колата е 560 коня, и според мен ще се кара на всички възможни кобили ;)


В книгата за историята на Абарт - втора част, "след Карло Абарт" написана от Сержо Лимоне, страница 122, още от SE051 е упомената мощност малко над 400 конски сили и близо 300 нютона въртящ момент като постигнати максимални стойности, което е официална информация и с такава кола Ларини става шампион на Италия. Мисля информацията не подлежи на коментар.

Ще се радвам да споделиш откъде черпиш информация.

От думите на собственика, който е приятел на Сотирис Рокос колата ще е с оригинална мощност, като има капацитет за около 500 конски сили.

...без динографика всичко е бошлаф..."истината е някъде там":tooth:

digitalundgrd
03-03-2012, 01:50
...без динографика всичко е бошлаф..."истината е някъде там":tooth:

Разни хора, разни идеали... :calc:

Едни се радват на динографики, други на "светкащи" джанти, трети да късат гуми на плаца итн :tooth:

Bobo
03-03-2012, 01:57
...без динографика всичко е бошлаф..."истината е някъде там":tooth:

Ето от този капацитет черпя инфо той е информиран доста ;)

V_A_N_K_A_T_A
03-03-2012, 02:00
...без динографика всичко е бошлаф..."истината е някъде там":tooth:

Общо взето си прав ;) "Динографиките" са доказателство за постигнат резултат.
Ако някой иска да провери,дали е бошлаф,добре е дошъл ;)

Bobo
03-03-2012, 02:05
В книгата за историята на Абарт - втора част, "след Карло Абарт" написана от Сержо Лимоне, страница 122, още от SE051 е упомената мощност малко над 400 конски сили и близо 300 нютона въртящ момент като постигнати максимални стойности, което е официална информация и с такава кола Ларини става шампион на Италия. Мисля информацията не подлежи на коментар.

Ще се радвам да споделиш откъде черпиш информация.

От думите на собственика, който е приятел на Сотирис Рокос колата ще е с оригинална мощност, като има капацитет за около 500 конски сили.

Ще ти кажа с удоволствие на живо тук вече нямам желание да пиша ;)

ne0
03-03-2012, 11:36
Бобо, ти казваш, че колата с рестриктор и по времето когато е била актуална състезателна кола е била 510 конски сили. Откъде знаеш това, като самия Лимоне е написал точно и ясно, че са постигали максимална мощност 400 конски сили (около 405 за точност), което е неуспорим факт.

Както споменах Джим Карталамакис също има вероятност да бъде на пистата и на живо ще може да се пита за това и онова, а не тука у форума да плюмчим пръст срещу вятъра и да вадим коне.

PEPI-2ALFA
07-03-2012, 16:42
Пистовите дни не са отменени, нали?
Питам, защото във фейсбук ги имаше като мероприятие, но преди 2-3 дни Тимос .... го е отменил. В календара на пистата си ги има, та ... кажете ако има нещо подобно.

Кайо
08-03-2012, 00:05
Пистовите дни не са отменени, нали?
Питам, защото във фейсбук ги имаше като мероприятие, но преди 2-3 дни Тимос .... го е отменил. В календара на пистата си ги има, та ... кажете ако има нещо подобно.

Не не са отменени,поне в техният форум не пише нещо за промяна или отмяна......

digitalundgrd
08-03-2012, 00:08
Поради малкия брой участници тази година(поради кризата), май че удължиха срока за записване...

digitalundgrd
10-03-2012, 15:23
Опа ето ни и нас в една група сме сите :

и програмата по часове за Петък, Събота и Неделя:

ФЕРАРИСТ
10-03-2012, 17:16
Кво по дяволите значи опен пит лейн......някво инфо по колко време ще кара дадена група?????

digitalundgrd
10-03-2012, 17:26
опен пит лейн е който иска влиза и кара ... Поне така беше миналия път... А иначе всяка група кара по около 7-8 обиколки или казано по друг начин около 18-20мин ;)

ne0
10-03-2012, 17:27
Кво по дяволите значи опен пит лейн......някво инфо по колко време ще кара дадена група?????

опен пит лейн = безразборно раздаване на газ

ФЕРАРИСТ
10-03-2012, 18:34
Начи кво излиза - трябва да се надяваме да издържат кочините до неделя в 2 часа, и баш тогава да е сухо за да си покараме кат ората.......?????

ne0
10-03-2012, 18:59
Начи кво излиза - трябва да се надяваме да издържат кочините до неделя в 2 часа, и баш тогава да е сухо за да си покараме кат ората.......?????

май да....

Kuku
10-03-2012, 19:05
16.03.2012 - 16:00 - 18:30 ;)

ne0
10-03-2012, 19:08
16.03.2012 - 16:00 - 18:30 ;)

Напомням че формулата е от 08:00 часа в неделя.....

ФЕРАРИСТ
10-03-2012, 20:27
Питах оня хайван в хотела дали има къде да се гледа, зася няма отговор....

Alfa User
10-03-2012, 20:53
Неноооо, сектата иска снимки, интервюта и клипове наживо със лудата 155-ца !!!
Ще те държа лично отговорен, да знайш !!! :cheers:
От наше име - късмет и успех на всички, които ще участват в това хубаво мероприятие !!!

ne0
10-03-2012, 21:04
Неноооо, сектата иска снимки, интервюта и клипове наживо със лудата 155-ца !!!
Ще те държа лично отговорен, да знайш !!! :cheers:
От наше име - късмет и успех на всички, които ще участват в това хубаво мероприятие !!!

Знам че не всички ползват фейсбук, но е най лесно там да се качват клипове и смятам да отразяваме на живо на страницата на alfisti.bg във фейсбук... също и на сайта

---------- Post added at 19:04 ---------- Previous post was at 19:03 ----------


Питах оня хайван в хотела дали има къде да се гледа, зася няма отговор....

Споко ма в хотела има и обхват на бг телефони.....

Alfa User
10-03-2012, 21:11
Знам че не всички ползват фейсбук, но е най лесно там да се качват клипове и смятам да отразяваме на живо на страницата на alfisti.bg във фейсбук... също и на сайта

Тва не е проблем, стига публикациите у сурат-тефтеря да не са само за регистрирани :)
Па има и друг начин - кат се върнеш, да ти преточим компа за мат'рял :naughty:

ФЕРАРИСТ
14-03-2012, 10:03
Още 2 дена.....

Jivko7777
14-03-2012, 21:15
ми освен успех да Ви пожелаем :flirt:

digitalundgrd
14-03-2012, 22:58
Вече имам и камерка за он-борд благодарение на Бобо и Алекс-матрицата ;)

миро
14-03-2012, 23:25
Евала, успех на групата, да ги утепате:smackbum::evilsmiley:

badmadafaka
15-03-2012, 09:58
Евала, че в "нашата" група има представители на всички по-разпространени двигатели на марката... И ТС и Ве-шестак и Нафта пауа... :yes:
Успех и безаварийно и от мен - Група 4 фор дъ уйн!

ЗМЕЯ!
15-03-2012, 14:21
Някои даже, вече са почтиии готови за Серес :devil:

ФЕРАРИСТ
15-03-2012, 14:50
Някои даже, вече са почтиии готови за Серес :devil:
Змей, не знам в Гръчко дали ще има по хубава 147ца, но със сигурност няма да има 147ца с по хубаво опаковани джантари......8-)8-)8-)

-Bobby-
15-03-2012, 16:47
Абе не се заканвай, щото гърчолята на тая тема са мераклии големи... на достатъчно бегачки и съпровождащата ги техника и све се нагледах на Серес, кеф ти мотори, кеф ти коли...

Alfa User
16-03-2012, 17:12
Успех на всички наши участници и от мен ! :th_up:

Pandev
16-03-2012, 19:11
Колеги я кажете кой кога ще пътува утре :)

INTEGRALE
16-03-2012, 19:22
Колеги я кажете кой кога ще пътува утре :)
Към 6 и нещо ще тръгнем от София 2 Ланчи (Либра и Каппа).

digitalundgrd
16-03-2012, 19:23
Времето беше перфектно и общо взето целия ден мина в свободно каране....Аз направих около 20-22 обиколки като през цялото време карах на стрийт галошки - без много рискове и умерено темпо дадох 1:45.4. Утре е денят за по-сериозните времена и ще слагам сликовете ;) Като цяло съм много доволен от колата и поведението и на пистата.

А състезателната 155 е огин във буквален, преносен и всякакъв смисъл! Засякох го с хронометър на гсма - правеше обиколката за под 1:28

Pandev
16-03-2012, 19:45
Групата от Благоевград към 08:30 ще сме на Лукойл на излизане от града(от дясната страна се пада),така че някой ако пътува по това време да се отбие и да направиме прилична колона към Серес .

haljscho
16-03-2012, 19:59
И от мен приятно каране и мнооооо да се забавлявате, по пистата а и извън нея......:boost::holiday:

-Bobby-
16-03-2012, 21:05
Времето беше перфектно и общо взето целия ден мина в свободно каране....Аз направих около 20-22 обиколки като през цялото време карах на стрийт галошки - без много рискове и умерено темпо дадох 1:45.4. Утре е денят за по-сериозните времена и ще слагам сликовете ;) Като цяло съм много доволен от колата и поведението и на пистата.

А състезателната 155 е огин във буквален, преносен и всякакъв смисъл! Засякох го с хронометър на гсма - правеше обиколката за под 1:28

Звучи много добре, ама чак пък огин... огин, може да се каже, че бяха Радикал-ите, които караха в рейсинг групата на Диамо Ендуранса, в края на януари, най-бързия от които даде време под 1:23...

Иначе с кви параметри е тази 155-ца, че ми е интересно - уж би трябвало да е мноооого по-бегачка от Лотуса, а го бие само с 5-6 секунди... :?

digitalundgrd
16-03-2012, 21:41
Няколко клипа на мойта кочинка:

http://youtu.be/gsY1ydYXjxM

http://youtu.be/bsf7S_IWudI

http://youtu.be/fAPiJXG-rsQ

http://youtu.be/DJv4FvihSrY

abart_
16-03-2012, 22:19
Онборд няма ли?

digitalundgrd
16-03-2012, 22:21
От мен утре...

Jivko7777
17-03-2012, 03:27
Аз виждам че от ултра бързата 155-ца ти си с 4 сек по бърз от нея ;) защото най-добрата обиколка за нея е 1:49.473, а твойто е 1:45.459 :)

А бай Ви Нео е 1:36.842 :shutup:

ЗМЕЯ!
17-03-2012, 07:24
Вече имам и камерка за он-борд благодарение на Бобо и Алекс-матрицата ;)

И аз ще направя он борд включване бачко, благодарности на HTC TROPHY § HTC DESIRE... :tooth:


Змей, не знам в Гръчко дали ще има по хубава 147ца, но със сигурност няма да има 147ца с по хубаво опаковани джантари......8-)8-)8-)

Е как бе мееен, нали за да служи вярно инвентара треба да се котка... :flirt:


Аз виждам че от ултра бързата 155-ца ти си с 4 сек по бърз от нея ;) защото най-добрата обиколка за нея е 1:49.473, а твойто е 1:45.459 :)

А бай Ви Нео е 1:36.842 :shutup:

Бате Живко недей така мен, че олекваш...

Ултра бързата 55-ца даваше времена около 1.25 без да си дават кой знае колко зор с нея!!! ;)

Но от всички на пистата аз май съм най-щастливия пишман рацер... :tooth:

Води,масла,хидравлики въпреки зверските натоварвания, показателите се държат в нормата и всички системи работят чудесно благодарение на бай Добри!!! :clap2:

Още с първото излизане на пистата подобрих миналогодишния си резултат 1.47, а със само още 2-3 бързи обиколки го свалих до 1.44 и 11-то място във временното класиране... :)

Гумите за жалост, вече не са това което бяха и според Ниенко в тех има живот за не повече от 5-10 бързи обиколки, ма квото е тва е...аз и от тех съм мега доволен, цяла зима изкараха в гаража, а там на моменти падаше и до -30 :shutup:

Много любопитен момент от днес беше този в който сваляха ултра 155-цата от автовоза, а в същото време пък гърчолята приковани от небивал интерес на тълпи заобикаляли змията ми...момент, който аз пропуснах за жалост...

ЗМЕЯ!
17-03-2012, 07:44
Първото нещо, което ще направя като се върна обаче е да изхвърля тез стокови амортсиьори майна заклевам се!!!

Маааале къв ужас е с тех братче, то е люлеене, то е чудо...как съм карал мин. година незнам, морска болест фанах, само от тех губя минимум 4-5 сек. на обиколка!!! :(

ФЕРАРИСТ
17-03-2012, 08:24
http://www.youtube.com/watch?v=uD-BrONflh4
Второ излизане, стриит цвички.....

Tonimir
17-03-2012, 10:10
http://www.youtube.com/watch?v=uD-BrONflh4
Второ излизане, стриит цвички.....
Супер е!

С интерес чакам да видя със сликове, че да се направи сравнение! Успех! :clap2:

abart_
17-03-2012, 11:32
http://www.youtube.com/watch?v=uD-BrONflh4
Второ излизане, стриит цвички.....

Ха някой е видял предложението ми за онборд камера :)

Успех на всички,и ни дръжте в течение за времената ...

Jivko7777
17-03-2012, 12:30
Бате Живко недей така мен, че олекваш...

Ултра бързата 55-ца даваше времена около 1.25 без да си дават кой знае колко зор с нея!!! ;)



Не знам аз гледам 155-ца е 8 номер :) а 8 номер е 1:49 беее майна

Ся вярно че ранно класиране ама все пак :)

http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/s720x720/430101_10150594383470836_376528720835_9428975_1161 912518_n.jpg

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/s720x720/419251_10150594387340836_376528720835_9428986_1978 315720_n.jpg

PEPI-2ALFA
17-03-2012, 17:07
Тук са моите от днес.
http://s243.photobucket.com/albums/ff276/PEPI_TILEV/Alfisti%20Serres%2017%2003%202012/?start=all

kokless
17-03-2012, 17:17
Не знам аз гледам 155-ца е 8 номер :) а 8 номер е 1:49 беее майна

Ся вярно че ранно класиране ама все пак :)

http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/s720x720/430101_10150594383470836_376528720835_9428975_1161 912518_n.jpg

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/s720x720/419251_10150594387340836_376528720835_9428986_1978 315720_n.jpg

№8 в Супертуризмо.В Серес №1
http://i243.photobucket.com/albums/ff276/PEPI_TILEV/Alfisti%20Serres%2017%2003%202012/DSC05879.jpg?t=1331994932

Фото:PEPI-2ALFA

Mury
17-03-2012, 18:48
Браво на нашите момчета,подочух че и днес са се представили добре :devil::devil::devil::devil:

toki4a
17-03-2012, 19:43
браво момчета ;) евала!

---------- Post added at 17:43 ---------- Previous post was at 17:42 ----------


И аз ще направя он борд включване бачко, благодарности на HTC TROPHY § HTC DESIRE... :tooth:



Е как бе мееен, нали за да служи вярно инвентара треба да се котка... :flirt:



Бате Живко недей така мен, че олекваш...

Ултра бързата 55-ца даваше времена около 1.25 без да си дават кой знае колко зор с нея!!! ;)

Но от всички на пистата аз май съм най-щастливия пишман рацер... :tooth:

Води,масла,хидравлики въпреки зверските натоварвания, показателите се държат в нормата и всички системи работят чудесно благодарение на бай Добри!!! :clap2:

Още с първото излизане на пистата подобрих миналогодишния си резултат 1.47, а със само още 2-3 бързи обиколки го свалих до 1.44 и 11-то място във временното класиране... :)

Гумите за жалост, вече не са това което бяха и според Ниенко в тех има живот за не повече от 5-10 бързи обиколки, ма квото е тва е...аз и от тех съм мега доволен, цяла зима изкараха в гаража, а там на моменти падаше и до -30 :shutup:

Много любопитен момент от днес беше този в който сваляха ултра 155-цата от автовоза, а в същото време пък гърчолята приковани от небивал интерес на тълпи заобикаляли змията ми...момент, който аз пропуснах за жалост...

това последното ми хареса!:rotfl:

ne0
17-03-2012, 19:52
моето време от вчера: 1:36.842

на ферариста времето от днеска 1:36.842

истина е :):):)

и двете времена са най-добри за съответния ден.

И утре е ден може пък да ни изненадат


много има за писане... ще напиша само че ме повозиха в 155-цата.....БОЛНА РАБОТА

ЗМЕЯ!
17-03-2012, 20:21
това последното ми хареса!:rotfl:

Батка ти мойш да си се хилиш колкот искаш, ма всички от БГ групата могат да го потвърдят това, така че смеха ти е леко излишен..........

nonamecrew
17-03-2012, 20:43
Батка ти мойш да си се хилиш колкот искаш, ма всички от БГ групата могат да го потвърдят това, така че смеха ти е леко излишен..........

Змйорка ти май не схвана че и токича ти се кефи на колата ?? :afro: Кой смях е излишния :pokey:

Alfa User
17-03-2012, 21:45
... ще напиша само че ме повозиха в 155-цата.....БОЛНА РАБОТА

Дай Боже всекиму такъв кеф !!!
Стискаме ви палци, а аз продължавам да си мечатя за клипче с тая 55-ца ...

ne0
17-03-2012, 22:08
Дай Боже всекиму такъв кеф !!!
Стискаме ви палци, а аз продължавам да си мечатя за клипче с тая 55-ца ...

Онборд сбъдната мечта
http://www.youtube.com/watch?v=QqfkwSX0bLA&feature=youtube_gdata_player

ICI
17-03-2012, 23:52
Онборд сбъдната мечта
http://www.youtube.com/watch?v=QqfkwSX0bLA&feature=youtube_gdata_player
голяма помпачка е :devil:

ЗМЕЯ!
18-03-2012, 07:51
Днешния ден беше изпълнен с кофти моменти за мен, започнах го с лошо завъртане на S-образния завой преди старт финалната права при което задната броня си замина, а някои други елементи по колата също пострадаха за жалост, но човек в такива моменти винаги си казва по едно "малкия дявол" "можеше да е и по-зле" и продължава напред... :)

Паралелно с това, обаче ми се появи и проблем с пренадуване на турбото, заради който изгубих не малко време в лутане и търсене на причината, проблем който отстраних благодарение на отзивчивостта и добрия дух на Поморийски Радко, за който съжалявам, че си е тръгнал толкоз бързо от пистата...

"Радко ти си пич брат, бая черпене ти се насъбра!" :cheers:

haljscho
18-03-2012, 09:04
Онборд сбъдната мечта
http://www.youtube.com/watch?v=QqfkwSX0bLA&feature=youtube_gdata_player
Мноооо си се разтрепреил бре Ненкоо.....:-)

tqnbtb
18-03-2012, 09:24
и нео и ферариста правят ебати карането .. 1:36.842 омг

TS
18-03-2012, 11:04
Нено върви ли 155-цата ? ХХАХА да се качиш и ти на бърза кола ;) Браво момчета!.

Mury
18-03-2012, 11:05
Онборд сбъдната мечта
http://www.youtube.com/watch?v=QqfkwSX0bLA&feature=youtube_gdata_player

Ах тииииии,леко да не строшиш айфону :devil::thumbup::big_bow_down::big_bow_down:Колата кърти,заради нея много ме е яд че не дойдох :bad_evil::bad_evil::bad_evil::bad_evil:

Alfa User
18-03-2012, 12:04
Онборд сбъдната мечта
http://www.youtube.com/watch?v=QqfkwSX0bLA&feature=youtube_gdata_player

:big_bow_down: :big_bow_down: :big_bow_down:

VFTI
18-03-2012, 13:15
:big_bow_down: :big_bow_down: :big_bow_down:

Тръпки ме побиват като се замисля как си карам по Серес и виждам фаровете на тая изрудия да ме настигат....

Наистина пуснах една сълза докато гледах клипчето:thumbup::thumbup:

-Bobby-
18-03-2012, 13:37
№8 в Супертуризмо.В Серес №1


И тва, пак да питам, с кви параметри е? Кво е тва ужасно време? 1:34?

Arr0w
18-03-2012, 15:05
Говорих с механика и той каза, че най-добрата обиколна на 155-цата е 1.19 и подчерта, че не са правили никакъв специален "сетЪП" за пистата. "Just for fun"

Furious 155
18-03-2012, 18:22
Говорих с механика и той каза, че най-добрата обиколна на 155-цата е 1.19 и подчерта, че не са правили никакъв специален "сетЪП" за пистата. "Just for fun"Аз като гледах клипа на ne0 и се вижда, че колата и се дава газ само в правите участъци. В завоите, макар и мъглив клип, по звука поне, става ясно че не и дава газ.
Иначе колата е :big_bow_down:, но аз съм пристрастен. ;)
Браво на нашите участници!!! Гледам добри времена са дали пак. Чакаме финалните и от днес!

ne0
18-03-2012, 18:30
Днес им се стъжни на домакините

Феро даде 1:34.1
Аз дадох 1:36.5

миро
18-03-2012, 18:36
Евала на Ники, първо каране на Серес и ги е убил! Браво!

Linkestis
18-03-2012, 18:44
Браво на всички участници,браво!

П.П Бре на тоз Фабио що не съберете по некое евро да си оправи гърнетата :)

Mury
18-03-2012, 19:21
Днес им се стъжни на домакините

Феро даде 1:34.1
Аз дадох 1:36.5

Евала :devil::devil::devil:

vovata
18-03-2012, 19:24
Браво на момците !!!
Нено и Феро са таланти, шофирането им е в кръвта !
Още един път БРАВО и на всички участници !

thecleaner
18-03-2012, 19:29
Браво.

Васил Петров
18-03-2012, 19:58
Евалата на всички участници.Много добре защитихте бг групата. :big_bow_down:

Евалата и на феро с първо каране такова време. :big_bow_down:

Змей хубавото е че си се оттървал без последствия за теб а на колата всичко може да се поправи.

миро
18-03-2012, 20:24
Другите времена?

pooh
18-03-2012, 20:56
...

PEPI-2ALFA
18-03-2012, 21:46
Тук са моите от днес.
http://s243.photobucket.com/albums/ff276/PEPI_TILEV/Alfisti%20Serres%2017%2003%202012/?start=all

Качих и 5 клипчета, които не можах да кача преди. Не са кой знае колко качествени, но поне може да се чуе звука на старите Алфи и 155-цата.

Bodom
18-03-2012, 23:46
iСиктир, iБаси качеството е извадил тоз iФон :haha:
Жалко, че не беше с GoPro-то.
Евала за добрите времена! :thumbup:
:big_bow_down:

BatVas
19-03-2012, 09:48
Беше страхотно и тази година си изкарах добре въпреки , че не карах.
155-цата е брутална.
Ами все пак на гръцкия трак дей най доброто време е от италянец с кола за над 200 хил евра , а второто време е на Феро, трето време е на грък и четвъртото е на Нео.(добре е а?)
Искам да кажа че имаше и порше карера RS хомолгирано и със сликове (времената му са со- слаби от на Феро-1.3564 ,май беше най доброто на поршето - много е бързо на правите и не толкова на завойте) имаше и Катерам(времена 1.36 -1.37)

-Bobby-
19-03-2012, 11:37
Браво на Феро и на Нео за времената. А 1:19 на 155-цата вече е по-друга бира... 1:34 ми звучеше нереално зле...

digitalundgrd
19-03-2012, 11:53
Завърнахме се живи и здрави всички, което е най-важното ;) Благородно завиждам на Нено за возенето в 155-цата със сигурност изживяването е било ЯКО, съдейки по това как изглеждаше като слезе веднага от нея (много ме е яд, че не взех нещо да го заснема) :)

Феро и Нено като каране и като подготовка, и като автомобили са много над нивото на останалите участници в таз годишния трак дей на Серес (не включваме тук 155 на Фабио Сорди). То си и пролича - резултатите са красноречиви ;) ЕВАЛА за хвърлените средстава и положените усилия !!!

Пух горкия изпокъса 3 слика за няколко обиколки, НО даде също много добро време 1:41. Колата върви много и съм сигурен, че ако е с читави нови сликове ще падне под 1,40 без проблем ;)

Змея се оплака, че му трябва окачване, а аз открих че на мен ми трябват едни 100 коня или респективно да махна 200 кила, но пък сигурно съм бил единствения, който в охлаждащите обиколки си пускаше климатика, че ми беше жега хахахахаха :) Времената ни бяха съответно 1:44.9 (Змея) и 1:45.0 (моето).

Беше супер забавно като неусетно за 3-те дни след като си извадих разпечатка съм направил около 84 обиколки = 267км на цялата газ :) Накрая след всичките издевателства, колата даже и си ме прибра на ход благополучно до София ;)

Лошо впечатление ми направи една от българските "агитки" на трибуната, която имам чувството, че беше дошла да гледа сеира на Марица Пловдив срещу Миньор Перник да речем.... Не ги познавам момчетата, но не им прави чест. Това, че си сменям гумите и съм с гръб към вас не ми пречеше да ви слушам типично по български непрестанните "доброжелателни" и иронични коментари и смях от сорта на : "...хахаха на тоя как му "пърди" колата..." (за колата на Феро ставаше дума), "...а тоя па 1.6 хахаха" (за моята), "...е опитва се да кара момчето хаха" (за Нено). Сигурно е имало и още, но аз бях там да карам и нямах възможността да ви слушам целия репертоар ;)

digitalundgrd
19-03-2012, 15:15
Онборд сбъдната мечта
http://www.youtube.com/watch?v=QqfkwSX0bLA&feature=youtube_gdata_player

:oops:

ne0
19-03-2012, 16:43
За тази снимка честно не съм и мечтал, и преди съм се качвал по състезателни алфи, но не съм си и мислил, че може на писта.

Иначе мероприятието беше добре защото имаше много каране.

За първи път от много време си тръгнах от пистата доволен и сигурен, че съм взел максимума от колата - 113 обиколки с транспондер и 4 без. Общо 117 обиколки или 374 километра на пистата.

С Ферариста натрупахме безобразен опит, който в неделя даде резултат.

Имаше интрига м/у Светльо и Змея до последно.

Светлин - подготвен и самостоятелен - БРАВО!

Всички Българи бяха на ниво и мисля всички разбраха, че за резултат си трябва подготовка.

Голямо браво на Феро и за положения труд. Със сигурност може и още!!!

Зад тези резултати не седи техника, а човешки труд и усилия ЕВАЛА!!!

Имаше и инциденти, но те не са важни щом сега си говорим.

Феро направи 350 метра спирачен път....

Аз съм натрошено окачване... но това са дребни неща

ГЪРЦИТЕ ДОЙДОХА И КАЗАХА: "ТАЗИ ГОДИНА НИ ПОБЕДИХТЕ, БРАВО!"

badmadafaka
19-03-2012, 17:06
ГЪРЦИТЕ ДОЙДОХА И КАЗАХА: "ТАЗИ ГОДИНА НИ ПОБЕДИХТЕ, БРАВО!":respect:

MUROMAN
19-03-2012, 17:46
БРАВО на всички наши момчета.
Браво за труда и усилията.
Бъдете все така добри.:super:


Снимки когато имам малко време.

ne0
19-03-2012, 18:51
и сега изненадата:

ИСТИНСКОТО ВИДЕО ОТ ВОЗЕНЕТО!!!!!!!!

http://www.facebook.com/photo.php?v=3169143181986

Arr0w
19-03-2012, 19:04
" Съдържанието в момента не е достъпно " :no::gruebel:

kartell
19-03-2012, 20:04
Беше повече от перфектно, евала на всички от наще, които караха, аз общо взето гледах само наще момчета и 155-цата и поршето.
Нещо в агитката наистина куцаше и не разбрах за какво беше дошла тази групичка, но пък бързо си тръгнаха :biker:. Още веднъж браво за резултатите, а на Pooh другия път да успее да се накефи максимално на машината :super:.

digitalundgrd
19-03-2012, 20:21
Ти не снима ли с хубав апарат? Къде са снимчоците? А иначе виждам не само на мен ми е направило лошо впечатление поведението на въпросните....

D.Istatkov
19-03-2012, 21:18
и сега изненадата:

ИСТИНСКОТО ВИДЕО ОТ ВОЗЕНЕТО!!!!!!!!

http://www.facebook.com/photo.php?v=3169143181986


колега линка нещо не работи....

ФЕРАРИСТ
19-03-2012, 21:19
Това, че си сменям гумите и съм с гръб към вас не ми пречеше да ви слушам типично по български непрестанните "доброжелателни" и иронични коментари и смях от сорта на : "...хахаха на тоя как му "пърди" колата..." (за колата на Феро ставаше дума), "...а тоя па 1.6 хахаха" (за моята), "...е опитва се да кара момчето хаха" (за Нено). Сигурно е имало и още, но аз бях там да карам и нямах възможността да ви слушам целия репертоар ;)
Добре де, нужно ли е да лишаваш българската, уж наша публика, използваща такива средства за изразяване от крещящата нужда да завижда за това че едни имат дупе да карат, а други да гледат......
Последното не се отнася за всички, а за конкретната публика......
Правя някво видео и тва онва, малко по късно повече от мен......

alfatras
19-03-2012, 21:42
:respect:Евала момци!!!

ne0
19-03-2012, 21:44
[QUOTE=ФЕРАРИСТ;1048768 да завижда за това че едни имат дупе да карат, а други да гледат......
Последното не се отнася за всички, а за конкретната публика......
[/QUOTE]

Абсолютно винаги на доброто има два пъти по толкова лошо.... НО ПЪК ЕВАЛА НА ВСИЧКИ ИСТИНСКИ ФЕНОВЕ ОТ БЪЛГАРИЯ КОИТО БЯХА НА ПИСТАТА!!!!!

Пичовете от Италия бяха възхитени!!!!!

Съжалявам, че когато стана интересно в неделя нямаше повече хора с нас на питлола да видят, какво е адреналин.... скачахме на стената, изкахме да я изкъртим от кеф и викахме като обезумели като е чиста пистата Феро да дава газ...... настана тишина.... (Имаше тиха война между нас и Ровакис, аз дадох всичко, нямаше как да съм по-бърз, а след излитането никакъв) чакахме да излезе времето на Феро и като видяхме какво е, се развикахме от кеф....... беше незабравим момент...

ФЕРАРИСТ
19-03-2012, 22:05
Значи първо искам да започна с една майна за мръсната, гадна, долна, скапана и шибана китайска икономика, заради която повече от половината ми онборд е леш, явно когато слънцето застане в едно положение предния джам пречупва много гадно светлината и камерата независимо че е уж ГоПро и прочее, осветява адски образа, нямам идея това дали подлежи на обработка, определено е от прозореца, вижда се че през страничните се вижда перфектно.....
Понеже гледах само част от петъчните си записи и не успях да видя че това е проблем, а и явно съм гледал запис когато слънцето е било най - горе.......вечерта събота с;у неделя бях разкапан, цепеше ме скафандъра, настинах от некво скапано течение може би, и след прибирането от пистата имах време само да обезвъздуша корема и в хоризонтално положение......

Серес е харна писта, единствения и скапан проблем е че нямах гуми който да ми позволят да си начеша крастата като хората........
Петък беше заплануван за опознаване на пистата и претриване на стоковите гуми който прежалих за целта........след второто излизане добих твърдото убеждение че да се разкарваш по пистата с тия гуми си е чиста загуба на какъвто и да било ресурс, минималния плюс беше че научих що годе завойте, но това можеше и да стане без да прахосвам 4 18ки......не че ще ги хвърля, но ако имаше 20к живот в тях, сега има не повече от 3-4 км.......
Петък следобед монтирахме първия ми комплект сликове Пирели РС7 два броя отпред и РС5 отзад и четирите с размер 225/62/17........уж готови за събота......
Събота мисля че можех и да изкарам още 1-2 макс 3 десети от тия цвички, но отново реших че не си струва да рискувам да люфна някоя гума в движение.......не че не го направих по късно но все пак........
Неделя - дълго очаквания ден.........монтирахме големите баници, Мишелин 240/17 отпред и Дънлоп 235/17 отзад и се приготвихме да дадем сичко от себе си........
И аз като Ненко излязох уж за няколко инсталационни обиколки, като междувременно реших че нищо не ми пречи след третата да пробвам да дам време.......скапан трафик.......някво синьо гтв и още някакъв на завойте преди финала........следващата и по следващата обиколки се получи същото......
Последва второ излизане с 1 загряваща об. и след това направих двете си най - бързи обиколки за деня, явно се оказва че и двете са най - бързи и за уикенда, като изключим лицето Сорди.......
Почнах и трета щото реших че тъкмо съм хванал чалъма на тия сликове(държат се коренно различно от тия в събота) но на първия ляв завой волана ми се разтресе в ръцете, на следващия пак, и реших че трябва да се види какво става......
В бокса всичко по окачването беше ток, не открихме нищо по него, но лицето Генов забеляза деформираната предна лява гума, близо 2 педи от вътрешния и ръб бяха видимо издути, ако не бяхме вдигнали предните гуми да ги завъртим с двигателя на скорост можеше и да не се види това.......
Двата дънлопа отидоха отпред, здравия мишелин с едно от РС7 пирелито отзад вдясно.......
Еми не беше същото секунда по бавен от най - доброто време, при положение че него можеше и да го сваля още......
Докато на спирането за първи завой предна дясна каза паф, има по надолу откъс от момента, предполагам ще ви е трудно да повярвате че е много по страшно отколкото изглежда, усещането че спираш екстремно от над 200, и изведнъж всичко изчезва е много неприятно, виждаш приближаващата стена и се чудиш преди нея ли ще спреш или да........
Ако тва беше станало на Кал, щях да ора незнайно колко в къра извън пистата, всичко отпред щеше да е леш, а аз минах метър с два слика и скъсан абс кабел дето слика го е намлял........
Липсата на шпер е голям проблем, на поне 5 завоя ако дам цялата газ, вътрешната гума почва да превърта, не знам доколко това може да е причината за ми се спука гумата, но е факт че е думнала от въртешната страна.
Накладките бяха проблем, дисковете може би също, стоков ЛПР и ненарязани или неперфорирани дискове са възможност за Драгона, но не и за Сер, след серия от интензивни обиколки за първи завой нещата горе долу се получаваха, но следващото спиране за 5 завой нещата понякога не се получаваха.......
Може би червено или жълто ЕБЦ ще са перфектното решение, Дигитала да каже как е било при него с ЕБЦ......
Като дължина скоростите са горе долу добре, 11 завой идва на прекъсвач на трета и реално като сложих "баниците" бях принуден да слагам четвърта за кратко, но все пак е добре.......
Скоростния лост ми правеше големи ядове, след като счупих оригиналния механизъм на един от тракдейте тук, сложих от ТС, който трябваше малко да се побългари и от 5та на 3та ми беше кофти, лоста стои много вдървено и не го ли насочиш правилно или не влиза, или хъхри.....

Тва е клипа с двете най - бързи обиколки, предполагам трудно ще разберете коя от двете е по бърза ако не сте били на пистата и не знаете подробностите.....
http://youtu.be/RH8qResYPR8

Краят......както на уикенда, така и на изпускателната ми система в тоя й вид.......
http://www.youtube.com/watch?v=6AbZBLiGJKM&feature=youtu.be

pla_y_men
19-03-2012, 22:22
Лошо впечатление ми направи една от българските "агитки" на трибуната, която имам чувството, че беше дошла да гледа сеира на Марица Пловдив срещу Миньор Перник да речем.... Не ги познавам момчетата, но не им прави чест. Това, че си сменям гумите и съм с гръб към вас не ми пречеше да ви слушам типично по български непрестанните "доброжелателни" и иронични коментари и смях от сорта на : "...хахаха на тоя как му "пърди" колата..." (за колата на Феро ставаше дума), "...а тоя па 1.6 хахаха" (за моята), "...е опитва се да кара момчето хаха" (за Нено). Сигурно е имало и още, но аз бях там да карам и нямах възможността да ви слушам целия репертоар ;)
Азбучна истина е, че по форумите и по трибуните има далеч повече разбирачи и таланти, отколкото на пистата... :-)

Добре де, нужно ли е да лишаваш българската, уж наша публика, използваща такива средства за изразяване от крещящата нужда да завижда за това че едни имат дупе да карат, а други да гледат......
Последното не се отнася за всички, а за конкретната публика......
Правя някво видео и тва онва, малко по късно повече от мен......

Ти с тоя шестак вземи се скрий...ами да беше сложил някой вървежен TS!:tooth:

ne0
19-03-2012, 22:36
Оп да не забравя да благодаря на хората, които бяха с нас на пистата в бокса и ни помагаха през цялото време

г-н ГЕНОВ
г-н ЗАШЕВ
ГИГИ
БАТ ВАС


п.с. Зашев, он кара шестака щото е по-икономичен както се видя... даже и ресто му върна... а че е по-бърз е ясно

thecleaner
19-03-2012, 22:37
Азбучна истина е, че по форумите и по трибуните има далеч повече разбирачи и таланти, отколкото на пистата... :-)


Ти с тоя шестак вземи се скрий...ами да беше сложил някой вървежен TS!:tooth:

Или па някой истински Фиат ски мотор, Лампреди ли беха Ламперии ли беха незнам, ма много са съскат. Кой кво имал с тва карал, да ни са влиза в полемики и евала на 75ците, опсссс то имаше ли 75уее.

toki4a
19-03-2012, 22:38
едно голямоооОО браво и от мен ;),браво на нашите момчета!

миро
19-03-2012, 22:48
Азбучна истина е, че по форумите и по трибуните има далеч повече разбирачи и таланти, отколкото на пистата... :-)


Ти с тоя шестак вземи се скрий...ами да беше сложил някой вървежен TS!:tooth:
Ти да нямаш случайно вървежен 6так?



Неноо слагай некво турбо бе, изоставааш!
А 1.30 и 1.33 какви са каляските?

Евала пак на бг групата!!!

Peak1
19-03-2012, 23:07
Ето някви осрани снимки и от мен.. бях забравил burst shooting режима, при който качеството ми пада на 5 мега пиксела + зуум = кенеф...

http://s259.photobucket.com/albums/hh313/Peak_1/Serres/

Снимките са само от събота, защото ние взехме, че скокнахме до Солун в неделя и като се върнахме в Серес всичко беше приключило и май сме изтървали истинското шоу :oops:

Евала за резултатите!

ПП Ето и 2 много кратки клипа на старт-финалната права на Поршето и 155-цата

http://youtu.be/Pted9ZKbO9Q

http://youtu.be/8tCmBWLiIPs

Kuku
19-03-2012, 23:11
http://img109.imageshack.us/img109/7692/p3170124d.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/109/p3170124d.jpg/) http://img832.imageshack.us/img832/6612/p3170163.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/832/p3170163.jpg/) http://img826.imageshack.us/img826/8829/p3170162.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/826/p3170162.jpg/) http://img576.imageshack.us/img576/7412/p3170161.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/576/p3170161.jpg/) http://img834.imageshack.us/img834/1627/p3170160.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/834/p3170160.jpg/)
http://img27.imageshack.us/img27/7603/p3170152a.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/27/p3170152a.jpg/) http://img813.imageshack.us/img813/8213/p3170151n.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/813/p3170151n.jpg/) http://img18.imageshack.us/img18/9725/p3170150.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/18/p3170150.jpg/) http://img52.imageshack.us/img52/7927/p3170149p.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/52/p3170149p.jpg/) http://img804.imageshack.us/img804/6710/p3170148.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/804/p3170148.jpg/)
http://img543.imageshack.us/img543/1001/p3170121.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/543/p3170121.jpg/) http://img825.imageshack.us/img825/6482/p3170103.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/825/p3170103.jpg/) http://img808.imageshack.us/img808/5271/p3170130.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/808/p3170130.jpg/) http://img526.imageshack.us/img526/886/p3170133.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/526/p3170133.jpg/) http://img441.imageshack.us/img441/8894/p3170131.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/441/p3170131.jpg/)
http://img40.imageshack.us/img40/976/p3170147x.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/40/p3170147x.jpg/) http://img696.imageshack.us/img696/4283/p3170140.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/696/p3170140.jpg/) http://img190.imageshack.us/img190/4546/p3170138.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/190/p3170138.jpg/) http://img29.imageshack.us/img29/8681/p3170137e.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/29/p3170137e.jpg/) http://img814.imageshack.us/img814/3284/p3170135.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/814/p3170135.jpg/)
http://img138.imageshack.us/img138/6952/p3170086.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/138/p3170086.jpg/) http://img812.imageshack.us/img812/504/p3170099.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/812/p3170099.jpg/) http://img3.imageshack.us/img3/7974/p3170101.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/3/p3170101.jpg/)

pla_y_men
19-03-2012, 23:14
Оп да не забравя да благодаря на хората, които бяха с нас на пистата в бокса и ни помагаха през цялото време

г-н ГЕНОВ
г-н ЗАШЕВ
ГИГИ
БАТ ВАС


п.с. Зашев, он кара шестака щото е по-икономичен както се видя... даже и ресто му върна... а че е по-бърз е ясно
Нено, адреналина на пистата ти е предизвикал временно умопомрачение - аз не помагах, аз бях кибик през цялото време :-) Виж, г-н Генов се разцепи момчето, има много да го черпите с Феро!:BBQ::big_beer:
Да не изпадам в лигави комплименти, но твоята машина ти я изцеди на 110%:super:
А за Феро...лично за мен преди малко той направи нещо много важно и показателно - имаше желанието и нервите да напише дълго и обстоятелствено какво, кога, с какви гуми, с какви накладки е направил...къде е бил ОК и къде не, къде може да се желае още...ТОВА ЗА МЕН Е АДСКИ ТОЧНО И КОЛЕГИЛАНО ОТНОШЕНИЕ!!!:notworthy::notworthy: Само той си знае колко време, усилия и най-вече средства е потрошил, за да стигне до тук...но споделяйки подробности и детайли от неговите патила, спестява на последващи ентусиасти и време и пари...а и виждайки нещата в подробности и в завършен вид, повече колеги биха се захванали с подобни проекти...Това е за мен по-важно от резултатите му на пистата - те са си за негов личен /и напълно заслужен/ кеф!:super:

Или па някой истински Фиат ски мотор, Лампреди ли беха Ламперии ли беха незнам, ма много са съскат. Кой кво имал с тва карал, да ни са влиза в полемики и евала на 75ците, опсссс то имаше ли 75уее.

Имаше само три 75 :-) Което само ме радва, защото означава, че този уникален автомобил става все по-рядък и респективано все по-скъп:tooth:
Бяха нагласени като за изложба и на пистата дефилираха достолепно, без много зор:rosso_racers:

melenikos
19-03-2012, 23:15
Значи и аз да се похваля, че си изкарах супер на пистата, като зрител разбира се! На Феро и Нено едно голямо Браво. А иначе най-много от нашите ме нарадва Пух, много силна кола, отличен хъс и т.н., но за жалост никакви гуми. Пожелавам му следващия път да има истински такива и да разкрие истинския потенциал на злата 156-ца.

546
19-03-2012, 23:42
Браво на всички . Клипчетата са един път,качвайте кой каквото има.

digitalundgrd
20-03-2012, 00:49
Може би червено или жълто ЕБЦ ще са перфектното решение, Дигитала да каже как е било при него с ЕБЦ......

Червеното ЕБЦ в комбинация с дупчен диск се оказаха перфектни на Серес. Изключително доволен съм като цяло от Ред стъфа на ЕБЦ и за мен това е накладката, та от към спирачки нямах НИКАКВИ грижи. На правата преди първи завой спирах почти винаги от около 180км/ч (за протокола) :biker:

Колата седеше много неутрално в завоите, което беше добре - нито недозавиваше, нито презавиваше - много предвидима (освен, ако не правя нещо нарочно) и като цяло с леки корекции всичко беше ок.

Проблем ми беше това, че на писта като Серес с бързи завои, след които следва дълга права и ускорение, чувствам, че отчаяно се нуждая от поне още 20-30 коня на тези килограми или да олекотя колата на "казан", както жаргонно се изразяват по ОМВ-тата. Последното на този етап при мен е неприложимо и нежелателно, докато не си закупя друг автомобил за ежедневка :afro:

Така, че за до година живот и здраве ще мислим за малко повече поВер, а и както каза ти един пластинчат ДИФ ще се отрази много положително :super:

Mury
20-03-2012, 07:01
Ти да нямаш случайно вървежен 6так?



Неноо слагай некво турбо бе, изоставааш!
А 1.30 и 1.33 какви са каляските?

Евала пак на бг групата!!!

Kво турбо,кви 5 леа бре :dyrvo_v_kenefa::dyrvo_v_kenefa::dyrvo_v_kenefa::d yrvo_v_kenefa:

миро
20-03-2012, 08:50
Kво турбо,кви 5 леа бре :dyrvo_v_kenefa::dyrvo_v_kenefa::dyrvo_v_kenefa::d yrvo_v_kenefa:

Некст тайм под 1.30, те затова:]

BatVas
20-03-2012, 09:49
Оп да не забравя да благодаря на хората, които бяха с нас на пистата в бокса и ни помагаха през цялото време

г-н ГЕНОВ
г-н ЗАШЕВ
ГИГИ
БАТ ВАС


п.с. Зашев, он кара шестака щото е по-икономичен както се видя... даже и ресто му върна... а че е по-бърз е ясно

Е , чак да съм помагал...освен, че сновях до компютъра с времената :)))
А, на пистата се оказа, че V6 24v при екстремно каране на пистата има разход като на 1,6 ТС. :) Така , че за писта шестака е икономичен !


Аз без да карам, в неделята се чувствах все едно съм в колите Ви, ядосвах се като излизат бавняри и провалят бърза обиколка и ми се вдигаше адреналина при всяка чиста възможност и преминаване на наша кола на правата.
Та много благадаря на всички за вълнението и приятните емоции, които ми създадохте. Имаше моменти когато Нено излезе и взе да дава 1,37, 136.., 1,36..,136.., Гиги показваше с пръсти времето на Нео като излезеша на правата. Тогава по едно време се усетих, че инстинктивно натискам с десния крак земята ...все едно колата ще ускори повече.
Та благодаря и БРАВО:bravo:

Mury
20-03-2012, 10:42
Е , чак да съм помагал...освен, че сновях до компютъра с времената :)))
А, на пистата се оказа, че V6 24v при екстремно каране на пистата има разход като на 1,6 ТС. :) Така , че за писта шестака е икономичен !


Аз без да карам, в неделята се чувствах все едно съм в колите Ви, ядосвах се като излизат бавняри и провалят бърза обиколка и ми се вдигаше адреналина при всяка чиста възможност и преминаване на наша кола на правата.
Та много благадаря на всички за вълнението и приятните емоции, които ми създадохте. Имаше моменти когато Нено излезе и взе да дава 1,37, 136.., 1,36..,136.., Гиги показваше с пръсти времето на Нео като излезеша на правата. Тогава по едно време се усетих, че инстинктивно натискам с десния крак земята ...все едно колата ще ускори повече.
Та благодаря и БРАВО:bravo:

Tва с крака и земята ми хареса,евала Васе.Нали все пак всички знаят,че Бат Вас е винаги зад вас :lol::lol::lol::lol:

ФЕРАРИСТ
20-03-2012, 17:30
Абе някой по на ти с гръцкия да каже кво коментират из техния форум че тва гуг транслат е колкото гаден, толкова и шибан, че и скапан даже.......

BatVas
20-03-2012, 17:53
Абе някой по на ти с гръцкия да каже кво коментират из техния форум че тва гуг транслат е колкото гаден, толкова и шибан, че и скапан даже.......


Писах ЛС на колегата Kaio156, живеещ в Гърция и знаещ гръцки ако има време да попрочете там и да пише направо тук в тази тема какво се коментира.

melenikos
20-03-2012, 19:33
Значи с две думи, ще опитам да опиша коментарите до 7 стр. Почти всички са много доволни, че въпреки кризата се е провел тракдея и е минал успешно. Един от тях казва, че всичко било много хубаво с изключени на немската машина(поршето), друг беше учуден от слабото време на Скорди, но Тимос(Администратор и Организатор) му отговори, че Скорди е карал на 300+к.с., при условие, че на Монца и на Имола кара на 400+к.с. Пожелават си другата година да бъде още по-успешна и да успеят да доведат 155-цата от ДТМ-а В6. Хареса ми един коментар, който казваше-догодина гуми в по-добро състояние, по-малко килограми и повече коне. Това е в общи линии, има поздравления от Нено и Доктора. А също догодина може да дойдат и Румънци.

ФЕРАРИСТ
20-03-2012, 19:38
Ми общо взето се събраха може би колкото бяхме на 4тия тракдей у нас по - лани, огранизацията им беше пълна леш, ако не беше пистата като обект надали някой от нас би се завлякал чак там.......като цяло щеше да е много по лесно и приятно да не се втиляват с тия групи, да има лимит от примерно 6-7 коли на пистата, и всеки да излиза когато си иска - така или иначе никой не остана повече от 15 - 20 мин на пистата на излизане.......

CrazyElement
20-03-2012, 20:46
Браво на всички, много добре сте се представили и догодина ви пожелавам още по - добри времена. Иначе адаш , прав си , че на доста хора може да им изглежда нищо това с пукането на гума , обаче всъщност спираш доста близо до стената и си е било наистина страшно.

pinko
20-03-2012, 22:20
Уф, чак сега ми остана време да пиша. Страхотно беше, гърците наистина бяха впечатлени от постиженията на нашите герои, на моменти направо ум увисваха ченетата, като научаваха времената на Нено и Ферариста.

"Оная" 155-ца наистина бе нещо брутално, страховито, абе трябва да се види и чуе. Макар че звукът на 156-цата на Ферариста беше дори по-впечатляващ:naughty::naughty:

Като ми остане малко повече време, ще кача и снимки, доста време прекарах по завоите и имам много добри кадри. Дори едно доста зрелищно завъртане на Супертуризмото:super::super:

---------- Post added at 20:20 ---------- Previous post was at 20:08 ----------


Дори едно доста зрелищно завъртане на Супертуризмото:super::super:

Стана страшно бързо - снимано е с 8 кадъра/секунда:naughty:

http://i869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/155%20Superturismo/Sordi/IMG_2378s.jpg
http://i869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/155%20Superturismo/Sordi/IMG_2379s.jpg
http://i869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/155%20Superturismo/Sordi/IMG_2380s.jpg
http://i869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/155%20Superturismo/Sordi/IMG_2381s.jpg
http://i869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/155%20Superturismo/Sordi/IMG_2382s.jpg
http://i869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/155%20Superturismo/Sordi/IMG_2383s.jpg
http://i869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/155%20Superturismo/Sordi/IMG_2384s.jpg
http://i869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/155%20Superturismo/Sordi/IMG_2385s.jpg
http://i869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/155%20Superturismo/Sordi/IMG_2386s.jpg
http://i869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/155%20Superturismo/Sordi/IMG_2387s.jpg
http://i869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/155%20Superturismo/Sordi/IMG_2388s.jpg
http://i869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/155%20Superturismo/Sordi/IMG_2389s.jpg
http://i869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/155%20Superturismo/Sordi/IMG_2390s.jpg
http://i869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/155%20Superturismo/Sordi/IMG_2391s.jpg
http://i869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/155%20Superturismo/Sordi/IMG_2392s.jpg
http://i869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/155%20Superturismo/Sordi/IMG_2393s.jpg
http://i869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/155%20Superturismo/Sordi/IMG_2394s.jpg
http://i869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/155%20Superturismo/Sordi/IMG_2395s.jpg
http://i869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/155%20Superturismo/Sordi/IMG_2396s.jpg
http://i869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/155%20Superturismo/Sordi/IMG_2397s.jpg
http://i869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/155%20Superturismo/Sordi/IMG_2398s.jpg
http://i869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/155%20Superturismo/Sordi/IMG_2400s.jpg

Кайо
20-03-2012, 22:44
Общо взето,както е писал и Меленикос,доволни са хората от Трак Дея.
Писах на Бат Вас,за разлика от миналата година,таз година няма коментари за българската група,миналата имаше доста,повечето положителни,особено от страна на Тимос и други основни фигури в гръцкият форум,имаше и заядливи отрицателни но бяха редактирани или изтрити....абе май Феро им е запушил муцките на някои....Браво Феро!!!!!!

Радват се също и на чуждестранното участие....това е в общи линии.

Яде ме е,че не дойдох и аз,бях планувал неделята да съм там,ама.............

Браво на всички от българската група за доброто представяне!

Васил Петров
20-03-2012, 23:05
Както винаги си прекрасен със снимков материал. :big_flowers:
И ПАК ЕВАЛАТА НА УЧАСТНИЦИТЕ!!!!!!!!!!
Уф, чак сега ми остана време да пиша. Страхотно беше, гърците наистина бяха впечатлени от постиженията на нашите герои, на моменти направо ум увисваха ченетата, като научаваха времената на Нено и Ферариста.

"Оная" 155-ца наистина бе нещо брутално, страховито, абе трябва да се види и чуе. Макар че звукът на 156-цата на Ферариста беше дори по-впечатляващ:naughty::naughty:

Като ми остане малко повече време, ще кача и снимки, доста време прекарах по завоите и имам много добри кадри. Дори едно доста зрелищно завъртане на Супертуризмото:super::super:

---------- Post added at 20:20 ---------- Previous post was at 20:08 ----------



http://i869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/155%20Superturismo/Sordi/IMG_2378s.jpg
http://i869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/155%20Superturismo/Sordi/IMG_2379s.jpg
http://i869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/155%20Superturismo/Sordi/IMG_2380s.jpg
http://i869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/155%20Superturismo/Sordi/IMG_2381s.jpg
http://i869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/155%20Superturismo/Sordi/IMG_2382s.jpg
http://i869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/155%20Superturismo/Sordi/IMG_2383s.jpg
http://i869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/155%20Superturismo/Sordi/IMG_2384s.jpg
http://i869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/155%20Superturismo/Sordi/IMG_2385s.jpg
http://i869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/155%20Superturismo/Sordi/IMG_2386s.jpg
http://i869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/155%20Superturismo/Sordi/IMG_2387s.jpg
http://i869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/155%20Superturismo/Sordi/IMG_2388s.jpg
http://i869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/155%20Superturismo/Sordi/IMG_2389s.jpg
http://i869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/155%20Superturismo/Sordi/IMG_2390s.jpg
http://i869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/155%20Superturismo/Sordi/IMG_2391s.jpg
http://i869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/155%20Superturismo/Sordi/IMG_2392s.jpg
http://i869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/155%20Superturismo/Sordi/IMG_2393s.jpg
http://i869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/155%20Superturismo/Sordi/IMG_2394s.jpg
http://i869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/155%20Superturismo/Sordi/IMG_2395s.jpg
http://i869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/155%20Superturismo/Sordi/IMG_2396s.jpg
http://i869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/155%20Superturismo/Sordi/IMG_2397s.jpg
http://i869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/155%20Superturismo/Sordi/IMG_2398s.jpg
http://i869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/155%20Superturismo/Sordi/IMG_2400s.jpg