PDA

View Full Version : Всеки ден ново проблемче :(



Tickles
31-10-2006, 12:28
От известно време не е имало сутрин, в която да тръгна за работа и да не забележа нов проблем по колата :evil:
Първо се започна със светлините. Когато пусна мигач, той светва, но някак по-бавно трака, когато натисна спирачка, спира да свети. Доколкото разбрах от очевидци, стоповете ми светят в жълто, аварийните, цитирам "странно". Това е много кофти, защото като завивам, докато още се движа имам мигач, като натисна спирачка не мига и изглежда все едно съм се отказала да завивам.
Day 2: парктроникът започва да пищи не само на задна, а и на всякакви предавки, когато някой застане зад мен /т.е. нон стоп/. Поне си отчита нормално - показва на колко см. и от коя страна има нещо, само дето не ми трябва и пищи влудяващо.
Слад това вчера установявам, че ми е счупено дясното огледало.
Днес сядам в колата и CD-player-а ми свири, обаче няма никакви светлини и визуализации.
Утре ... ще видим какво.

Някой ме е проклел :roll:

Аз не толкова да питам какво става, просто се оплаквам. Знам, че трябва да я закарам в някой сервиз, да я оправят, но изчаквам насъбирането на щети най-после да приключи.

tonov
31-10-2006, 12:45
ЕЕЕ не е чак толкова страшно колкото изглежда :wink:
Отзад се губи маса на стоповете (честа болка и не само на фиат) Затва става тая цветомузика и щуротиите с мигачите. Проблемчето се решава точно за 5 минути с почистване на клемите на стопа и малко контактен спрей. От същото място идва и проблема с парктроника - най-вероятно задна свети (или по скоро мъждука) постоянно и той се шашка.

А сидито ако е със сваляш панел го поразмести, може и да си тръгне. Пак контактен спрей :wink:

pr_00f
31-10-2006, 14:17
http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=8376

:roll: :roll: :roll:
май ще ти правя конкуренция колежке

Tickles
31-10-2006, 17:36
Взех се в ръце въпреки, че се бях отчаяла и имах намерение да зарежа колата, някак съчетах да съм на работа и да я закарам на сервиз ииии ми взеха смешно малко пари :D

Един огромен букет върна усмивката ми и ми показа, че все още и хубави неща се случват. Не знам от кой е, нямаше картичка, но много благодаря! А дано това да е края на каръщината.

BatVas
31-10-2006, 19:07
Не бях аз ....за съжаление :roll: освен ако букета не е от хартиени рози :wink: :D :D

П.П Аз веднъж пращах така рози - ама друг обра лаврите, момичето помислило, че са от него .....много тъпо се почувствах :? :?

Kuku
31-10-2006, 19:48
:big_flowers:

Bravo!
23-11-2006, 09:14
Мила, съвет по повод поправката на тези малки, но значителни проблеми не мога да ти дам, но мога да ти кажа само: Напълно те разбирам!

При мен този период беше може би първите 6 месеца с Бравото. Беше толкова зле, че не исках да я карам. А проблемчетата наистина бяха незначителни... И точно наскоро си мислех как аз и колата сме се погодили и една вечер, както си карах единия ми фар(проблемния) го видях как започва да прекъсва и така докато съвсем не угасна. А вече глобяваха за акция Светлина. По принцип гаджето ми се занимава с ремонта й, а на следващата вечер трябваше да го карам в Пирогов, за да му гипсират крака. Колкото и зле да звучи, това означаваше, че няма да има кой да ми оправи нито фара, нито тубата, която също както си работеше изведнъж спря. Да не говоря, че бях и за нови накладки и то спешно. Карах три дена без фар, накрая ми омръзна да се оправдавам, отворих капака и се разрових. Мислех че крушката ми отново е изгоряла.. а тя е от скъпичките Cool Blue. Проблема беше, че не знаех как се сменя крушка.

И познай какво видях: имаше някаква странно висяща букса с кабели. Оказа се, че тя се е разхлабила, разкачила, и фарът изчезнал! Та моя съвет е: по-спокойно, смело напред и отстранявай възможно най-скоро възникналия проблем. Иначе проблемите се наслагват и така ти започваш да се чустваш некомфортно. Аз лично си намерих един добър майстор, който преглежда колата и казва кое може да оправи и за кое къде да отида. До момента не се изложил нито веднъж човека. Браво!

А на теб много целувки и търпение. Колата си заслужава! :lol: