PDA

View Full Version : Дискусия за "Баш Мапването"-дела и аргументи.



Gh0stRider
19-01-2012, 00:27
Аз се замислям, че нали конските сили са функция от въртящ момент и обороти; смисъл диното мери нютоните, и според оборотите смята колко Kw са в даден момент?

ICI
19-01-2012, 03:27
да, ама не ;)
диното е Dynocom и мери конете без значение дали ще има отместване на оборотите от реалните, това с отместването на оборотите не му влияе по никакъв начин на резултата на киловатите ;)
Но мисля че на въртящият момент резултата е занижен заради това отместване на оборотите, тоест реално ще да е със 17% повече.
Но това си го мисля само, Келеша може да каже как стоят нещата в подробности ;)

я какво намерих в този късен час ;)

The inertia dyno simply has a large roller (or set of pinch rollers) that are driven by the wheels. This roller usually weighs several tons and can represent as much as 3000 lbs of mass. During the run, the computer measures the acceleration rate of the roller and computes HP each few milliseconds. It then uses the formula HP=RPM x Torque / 5252 to back into the Torque at the those RPM points.

WhitePower
19-01-2012, 10:51
викам да кача графиките, че младежите нещо се отплеснаха долу в общите приказки.

И малко коментари
Графиката не е сверена с реалните обороти на мотора, на 7000 съм нагласил ограничителя, а на графиката се върти на 8200, така че за разчитане на оборотите мисля че трябва да се извадят едни 17% .

Тоест макс. въртящ момент от 272.7Нм @ 1.25 бара е реално при 4600 об/мин

Стойностите на смесите реално се четат с -0.5 АФР поради спецификата на дино софтуера и измерването, има малко излишно богатеене в началото от 10.5 АФР, след това повера го дава на 12 АФР, и в края пак обогатява повечко на 10.5 АФР.

А мощноста от 161 кВт или 219 коня на гуми, или преизчислени 257 коня на мотор :biggrin: се получава при 5150 об/мин реално и най-важното е, че това става при само 1.25 бара бууст :biggrin: а колата съм я пробвал и на 1.6 бара и бая почва да се изпъва :biggrin: не знам колко коня става обаче :smoke:
това с какви подобрения е ?? че малко нютони и малко коне ми се струва за 2.0 турбо мотор

drigata
19-01-2012, 11:03
Ици,какво сте мерили тогава,без калибрацията на оборотите,мога да ти покажа атмосферен 1,0 литра 500 коня.

Айде малко по сериозно,тука не ядеме доматите с колците.

Няма нужда да се оправдаваш,повече,направете едно "истинско " измерване и тогава ще обсъждаме резултатите.

Смятам ,че бях напълно ясен.

ICI
19-01-2012, 11:28
Driga, толкова ясно е обяснено че няма на къде повече.
Просто си преведи английският текс и ще ти стане ясно, че това дино мери директно конете, без да е нужно да се въвеждат каквито и да било стойности и да се пипа нищо като настройки.
Показва реалните коне, без значение на коя предвка се мери колата, било то 3, 4 или 5-та, конете са си реалните ;)
Калибрирането за оборотите е само за да се гледа по самата графика къде какво се случва, НЕ променя отчетените коне ;)
То става като колата се закрепи на примерно 3000об/мин и така се казва на диното че там е с тия 3000 об/мин
Предполагам е било калибрирано за 3-та и после е измерена на 4-та, но това по никакъв начин НЕ променя измерените коне.
По ясно няма как да го обясня, или трябва да занимавам Келеша да влиза тук и да обяснява на някой, че измерването е с реално отчетени коне, айда да не ставаме смешни и да учим професионалистите кое как било ;)
Та конете са си 218 на гуми, а момента спокойно можем да си го умножим по 17% че той в случая идва занижен ;)

Орлине, кое му е малкото на 218 коня на гуми при 1.25 бара бре, за 8 клапанов мотор :)

WhitePower
19-01-2012, 12:12
Орлине, кое му е малкото на 218 коня на гуми при 1.25 бара бре, за 8 клапанов мотор :)

Ми питам , нали е 2.0 турбо , та питах какво е правено ,
щото смятам по мойто животно че и то е 8 клапана ама тези данни ги постига на 4800 оборота

та питах пипана ли е или е само чипната с оригиналната тубина
щото ако е с колектори генерация , кулери и ..... са малко

без лоши чувства , просто питам

Тоя мотор заводско колко е ?

Bobo
19-01-2012, 12:17
Driga, толкова ясно е обяснено че няма на къде повече.
Просто си преведи английският текс и ще ти стане ясно, че това дино мери директно конете, без да е нужно да се въвеждат каквито и да било стойности и да се пипа нищо като настройки.
Показва реалните коне, без значение на коя предвка се мери колата, било то 3, 4 или 5-та, конете са си реалните ;)
Калибрирането за оборотите е само за да се гледа по самата графика къде какво се случва, НЕ променя отчетените коне ;)
То става като колата се закрепи на примерно 3000об/мин и така се казва на диното че там е с тия 3000 об/мин
Предполагам е било калибрирано за 3-та и после е измерена на 4-та, но това по никакъв начин НЕ променя измерените коне.
По ясно няма как да го обясня, или трябва да занимавам Келеша да влиза тук и да обяснява на някой, че измерването е с реално отчетени коне, айда да не ставаме смешни и да учим професионалистите кое как било ;)
Та конете са си 218 на гуми, а момента спокойно можем да си го умножим по 17% че той в случая идва занижен ;)


Чай са начи замерването е вярно ма обротите са грешни, освен това конете са верни ма въртящия момент не е??? Кво стана тука бре от 3 параметъра за мерене на коне имаме един верен ? Да диното може според собственните обороти на валците да каже колко коня и нютона е колата ма да ми кажеш че и нютоните са грешни еб... м... му :big_whoops:

ICI
19-01-2012, 12:31
:biggrin: Бобо, виж по-горе формулата как диното смята ;)
Мери конете и от тях спрямо това как са калибрирани оборотите си пресмята графиката на момента.
Така че в тоя случай конете са си реалните коне, независимо дали са калибрирани оборотите или пък въобще не са.
Ако оборотите не са зададени въобще, диното ще изкара само графика на мощността ;)

Орлине, тоя мотор е само с атмосферен всм. вал и преуморено Т3/Т4 китайче с преден скромен кулер 550х140 ;)
Другите модове са поддържащи за горивната система просто.

Та на 1.25 бара дава 218 коня на гуми на ролинг роуд дино, а ти даваш 190 коня на хъбове, та ако отидеш на това дино ще дадеш 180 коня на гуми със сигурност, а и ако не се лъжа надуваш на 1,6 бара ;)

Къде са 218 коня при 1.25 бара срещу твоите 180 коня при 1.6 бара ;)

Просто хвърлям боб, че тая 145-ца ако се измери на 1.6 бара ще даде доста над 250 коня на гуми ;)

drigata
19-01-2012, 12:52
:biggrin: Бобо, виж по-горе формулата как диното смята ;)
Мери конете и от тях спрямо това как са калибрирани оборотите си пресмята графиката на момента.
Така че в тоя случай конете са си реалните коне, независимо дали са калибрирани оборотите или пък въобще не са.
Ако оборотите не са зададени въобще, диното ще изкара само графика на мощността ;)

Орлине, тоя мотор е само с атмосферен всм. вал и преуморено Т3/Т4 китайче с преден скромен кулер 550х140 ;)
Другите модове са поддържащи за горивната система просто.

Та на 1.25 бара дава 218 коня на гуми на ролинг роуд дино, а ти даваш 190 коня на хъбове, та ако отидеш на това дино ще дадеш 180 коня на гуми със сигурност, а и ако не се лъжа надуваш на 1,6 бара ;)

Къде са 218 коня при 1.25 бара срещу твоите 180 коня при 1.6 бара ;)

Просто хвърлям боб, че тая 145-ца ако се измери на 1.6 бара ще даде доста над 250 коня на гуми ;)

Ицка,всички знаем ,че обичаш философията,но лошото е ,че се омотаваш като пате в калчища в теориите си и накрая незнаеш кое е правилното.

Обичаш и спора,както и хвърлянето на боб,ама това не те прави професионалист,нали?

Професионалист,означава да си безупречен в всяко отношение на това което правиш,а не да стягат болтове,турбини и прочие след твоята намеса или ти както го наричаш (мапване) и да предоставяш графики,които освен да измиеш очите на собственика и да оставиш другите да гадаят,какво аджеба е това животно.

Храниш Орлин,за въпросите му,но аз се обзалагам,че твойта туниг алфа с 200+++ на колела ако се пусне в каквато и да е дисциплина спрямо Орлин с пунтото,ще ти трябва дълекоглед с приближаване 1-15000 за да видиш дали му светят стоповете.

И последно ти пиша,нагласистиката и стъкмистиката НЕ са силов тунинг,а просто отчитане на дейност!

Всеки допуска грешки,но това твоето вече взима своят връх.

Запомни,скромноста-краси човека.

ICI
19-01-2012, 13:17
driga, с тоя си пост усещаш ли как всички ще те раберат че хал хабер си нямаш от елементарни неща???

Та да ти обобщя заключението, казваш че графиката е измама, тоест Келеша е дал според теб измамни коне???

Клеветиш че конете не са 218 на гуми, а не знам си колко, не казваш :pain:
Направо се изложи човече брутално :idea:

---------- Post added at 13:17 ---------- Previous post was at 13:07 ----------


Ицка,всички знаем ,че обичаш философията,но лошото е ,че се омотаваш като пате в калчища в теориите си и накрая незнаеш кое е правилното.

Обичаш и спора,както и хвърлянето на боб,ама това не те прави професионалист,нали?

Професионалист,означава да си безупречен в всяко отношение на това което правиш,а не да стягат болтове,турбини и прочие след твоята намеса или ти както го наричаш (мапване) и да предоставяш графики,които освен да измиеш очите на собственика и да оставиш другите да гадаят,какво аджеба е това животно.

Храниш Орлин,за въпросите му,но аз се обзалагам,че твойта туниг алфа с 200+++ на колела ако се пусне в каквато и да е дисциплина спрямо Орлин с пунтото,ще ти трябва дълекоглед с приближаване 1-15000 за да видиш дали му светят стоповете.

И последно ти пиша,нагласистиката и стъкмистиката НЕ са силов тунинг,а просто отчитане на дейност!

Всеки допуска грешки,но това твоето вече взима своят връх.

Запомни,скромноста-краси човека.

по-късно очайквай включване от Келеша, да му обясниш и на него за настъкмистиката :idea::idea::idea:

ICI
19-01-2012, 13:42
:idea:
Братле то което си се вижда си се вижда ама ти що се хабиш? Заеби да си лаят, те повечето ги научиха във форума, остава и малкото обсебени и на тях да им светне. Гледай на тях с надсмешка и толкова. Те не заслужават да ги вземаш на сериозно. :)
Ники, нещо ми писна да чета безхаберни коментари върху неща, които са безспорни факти.
И то от хора дето не са запознати с нещата хич, то че никой не е длъжен да разбира, ама да дава наклон на реално измерване, тая няма да я бъде.
Копнал съм си тия постове на дригата, та да не вземе да зачезнат преди Келеша да му е казал някоя и друга приказка.

Дрига, ако беше правил силни коли щеше да знаеш че възникват резонанси по изп. система и за това се случва да се саморазвиват разни болтове и гайки, до вземане на специални мерки.
А повярвай ми специалните мерки като краен случай включват и заварка на гайките, когато нищо друго не помага, това се случва в професионални тимове, да не си помислиш нещо друго :idea:

drigata
19-01-2012, 13:52
Бацко,аз имам доста участия в направата на коли ,които по твоите разбирания са "зверове" ,но нали ти си "гуро" на тунинга,с теб неможем да се мерим.

Виж сега,аз си имам кола,с която да се занимавам и ти отправям предизвикателство.

Тази твоята силна 145 2,0 турбо мапната кола срещу моята на 402 м.

Лично ще забера снимачен екип и според клиповете ,публиката в този форум да реши кой е победил.

Ако падна аз,се признавам за лаик,ако паднеш ти правиш същото ,признаваш ,че си лаик и постваш в подписа си.

А и за да няма оправдания,ето и данните на моята кола:
277 конски сили на мотора и 313 нм на 1,2 холдбуст.

WhitePower
19-01-2012, 13:56
Орлине, тоя мотор е само с атмосферен всм. вал и преуморено Т3/Т4 китайче с преден скромен кулер 550х140 ;)
Другите модове са поддържащи за горивната система просто.


еми нормално е да изкарам толкова малко коне все пак съм 1372 кубика , без спортни валове или каквито и да било тунинг карантии и с малка турбина , но с 286 нютона на 4800 оборота , с след това съединителя изтърва , така че може и повече нютони да съм но .... не могат да бъдат премерени , това ми е мощността на 4800 оборота , нагоре вече нещата се променят релно колата най много върви на 6000 оборота
не ми се спори , всеки си има гледна точка , за мене този мотро до 300 коня не би трабвало да има пробелм за стокови неща , валове и ... с т3 т4 и то на 1.4 бара
от тука си мисля че или турбината е куца или нещо друго , за да има и толкова малко въртящ момент
а и двамата знаем че въртящия момент печели състезанията
съдя за това от на Даги колата която също е стокова , с испускател турбо на 1.5 и пада на 1.3 с инежектори , кулер и генерация и е 340 коня на хъбовете

незнам за разликите на диностендовете , но знам че и на хеед 91 -пунто трудно може да бъде премерено щото постоянно буксува на валците и примерно 2 ма на калниците качват 20-30 коня , и гумите излизат черни след едно дино

Alfabas Dimov
19-01-2012, 15:41
ето заради такива спорове не съм карал алфата на дино и според мен най-доброто замерване си остава 402м драг !!!

извинявам се за спама

WhitePower
19-01-2012, 17:06
ето заради такива спорове не съм карал алфата на дино и според мен най-доброто замерване си остава 402м драг !!!



тука си много прав ;) че на 402 метра се решава спорът
то и аз не исках да я карам но така или иначе моята не иска да бъде премерена :)

ICI
19-01-2012, 17:19
Бацко,аз имам доста участия в направата на коли ,които по твоите разбирания са "зверове" ,но нали ти си "гуро" на тунинга,с теб неможем да се мерим.

Виж сега,аз си имам кола,с която да се занимавам и ти отправям предизвикателство.

Тази твоята силна 145 2,0 турбо мапната кола срещу моята на 402 м.

Лично ще забера снимачен екип и според клиповете ,публиката в този форум да реши кой е победил.

Ако падна аз,се признавам за лаик,ако паднеш ти правиш същото ,признаваш ,че си лаик и постваш в подписа си.

А и за да няма оправдания,ето и данните на моята кола:
277 конски сили на мотора и 313 нм на 1,2 холдбуст.

еваля, еваля, и викаш супер силни и няма ни едно отхлабено болтче дори, това го разправяй на някой друг ;)

Сега аз не мога да вземам на Митко колата да се дърпаме без той да е съгласен.
Иначе мъжко ти е предложението, признаам та :biggrin:
Скачаш срещу кола с доста лагаво турбо и по-слаба от твоята с почти 20 коня, супер си :big_whoops:
И викаш койт' загуби - оп пише в подписа си :biggrin:
Ми в доя дух на женствено хвърлени ръкавици що не излезеш срещу Типото, и то като твоята на 1.2 бара ама пък 320 коня на гуми, и после да пишем в подписите там :smoke:

Сега сериозно, ако Митко реши да засилва колата, тогава може да ги мерим на драг, щот сега да скачаш на по-слаба кола някак си е смешно ;)

abart_
19-01-2012, 17:43
еваля, еваля, и викаш супер силни и няма ни едно отхлабено болтче дори, това го разправяй на някой друг ;)

Сега аз не мога да вземам на Митко колата да се дърпаме без той да е съгласен.
Иначе мъжко ти е предложението, признаам та :biggrin:
Скачаш срещу кола с доста лагаво турбо и по-слаба от твоята с почти 20 коня, супер си :big_whoops:
И викаш койт' загуби - оп пише в подписа си :biggrin:
Ми в доя дух на женствено хвърлени ръкавици що не излезеш срещу Типото, и то като твоята на 1.2 бара ама пък 320 коня на гуми, и после да пишем в подписите там :smoke:

Сега сериозно, ако Митко реши да засилва колата, тогава може да ги мерим на драг, щот сега да скачаш на по-слаба кола някак си е смешно ;)

Къде пък скачаш с това куцо Типо на турбо боксера ве-не си ли виждал какво му прави километража :biggrin::biggrin::biggrin:

верно трябва да си доста комплексиран да предизвикваш по -слаба и тежка кола на Драг и то на такъв залог.....ама хора всякакви :)

tqnbtb
19-01-2012, 18:26
викате на 400 метра се решава дали колата е 250 коня на мотор а ??? и ко излиза срещу няква орязана атмосферна корса с време 13:-- примерно и алфата пада и ко начи няма и 150 коня тъй ли или излиза срещу на дригата боксера осира старта пада с 5 тира и пак колата неможе да е тия коне .. стига глупости може и още как ама не опира до тва кой е по бърз от 2мата .. особено на 400 м

kelesha
19-01-2012, 19:14
Отностно замерването трябва да направя няколко уточнения за да няма неразбории ;)

1. Тъй като колата няма диагностична букса или стандартен оборотомер който да е сравнително точен, то се наложи да "калибрирам" диното спрямо колата по китайски оборотомер който изглежда не е "съвсем точен" освен това собственика на колата ми каза че ограничителя на оборотите е на 7800, а сега Ици казва 7000, всъщност като мерих колата тя си отиваше на харабията 8000 оборота по "водомера" ;)

2. ВСИЧКИ ролинг роуд динота без изключение, НЯМАТ НУЖДА от обороти на двигателя за да измерят мощността на колелата !!! Диното мери спрямо оборотите на ролерите СИ !!! Обороти на мотора на диното му "трябват" само и единственно за да се определи предавателното число на съответната предавка на която се мери от където пък се вади графика на въртящия момент, т.е ако нямаме обороти на мотора ще имаме графика само на мощност спрямо скорост на валяка на диното, като графика на въртящ момент няма как да имаме защото диното незнае кви са оборотите на мотора по време на измерването !!!

3. От така направените разяснения фактите са следните. От представените графики вярна е формата на кривите, вярна е стойността на мощността на гуми(без оборотите при които се постига), верен е буста, верни са и смесите. "грешни" като числа са оборотите на мотора и от там е грешен и въртящия момент като стойности но не и като крива. Ако реално ограничителя на оборотите е 7000 както казва Ици, то въртящия момент е по-висок като стойност от този който е изписан на графиката, колко по висок е лесно да се сметне ако се знае точното предавателно число на 4та предавка и предавателното число на дифа ;)

ICI
19-01-2012, 19:23
:big_whoops: :big_whoops: :big_whoops:

Дано поне колата да радва собственика......

Не е и много професионално да се карате пред момчето, на когото е въпросната кола, мисля аз! Най-малкото, че би му станало неприятно ако са му взели паричките, показали са му резултати, а те в действителност не са точно такива.....Обаче кой да мисли за това!


Човече, ти сега усети ли се какво рече, ами ти баце директно подклаждаш интрига че диноизмерването е един вид с фалшифицирани резултати!!!

Айде, пиша още един път за бавно схващащите какви са резултатите:
218 коня на гуми при 1.25 бара
Полученото отместване на оборотите със +17% е поради китайският рацингов оборотомер, който дава грешно оборотите при едаване на маркер за 3000об/мин на диното
Някой ако още не е разбрал че това не влияе по никакъв начин на измерените коне, ами освен да продължава да си завива болтчета и да не си мори акъла, друго не мога да му кажа :idea:

Едит:
Оп, Тони е писал :)

drigata
19-01-2012, 22:09
...

Alfabas Dimov
19-01-2012, 22:23
повечето гласове ще са за петко защото според мен повече мапнати коли са ЖТД

toki4a
19-01-2012, 22:24
дано не е спам ма само токи4а съм чувал да ги прави тез работи

:boo::boo::boo::boo::boo::boo::boo:



айде стига сте се яли бре оууууу:smoke:
то е ясно ,1че всеки от изброените може !!!!!!! ма това е нашия форум ! разберете го !

Васил Петров
19-01-2012, 22:27
Аз да си гласувам чинно. :smoke:
Гласувах за Бобо!!!
Това е човека който знае да настрои колата ми до най-малкия датайл.

А до колкото другите МАПЕРИ няма да коментирам.

WhitePower
19-01-2012, 22:40
баси невярвах че ще иматакава тема въобще
всеки си разбира от работата ама чак пак да се видят гласовете и то в този форум

аз гласувам с неутрален глас зада няма интриги после

Bobo
19-01-2012, 22:41
баси невярвах че ще иматакава тема въобще
всеки си разбира от работата ама чак пак да се видят гласовете и то в този форум

аз гласувам с неутрален глас зада няма интриги после

Аз съм на същото мнение ;)

ICI
19-01-2012, 22:54
абе Дрига, сега пък отде реши да коментираш кой бил по-голям мапер?
Те колите дето всеки прави са съвсем съвсем различни.

Като ти е толкова дерт, вади някоя кола дето е правена от теб, цялостен тунинг проект и на дадено мероприятие ще се пуснат заедно, било то на драг или на обиколки за време.
Нещо против?

oem
19-01-2012, 22:55
Тази анкета е пълна излагация на дригата отново. Как можа бе момче да се излагаш така? Разбира се, че можещия да мапва ще е този с най-много мапнати коли. Как може някой да каже кой може и кой не може след като никой от другите не го е мапвал преди това? За пореден път се доказа колко ти е акъла. :big_whoops: Кефи си се на простотията сега.

WhitePower
19-01-2012, 23:12
абе аз да викажа че по голям от мене нема
имам такива мапвания дето не мое си представите дори
а тея от БГ мапс и Гугал мапс направо къртят

ICI
19-01-2012, 23:25
Дрига, нали ти казах че съм ти запазил глупавите постове дето ме наричаш гайкаджия, как колите били с фалшиви резултати за пред клиентите и други тъпни от сорта, та те останаха на лаптопа в сервиза и мислех да ти предложа, ако няма да се извиниш за тия драсканици, на следващото мероприятие ако ще се появяваш де, да вземе да на'лузиш един чорапогащник с токчета и да сложиш малко сенки и червило, барем никой не те познае ...че е жалко

Васил Петров
19-01-2012, 23:26
Само да кажа,че се вижда кой за кого е гласувал. :) :sex:

alfatras
19-01-2012, 23:31
Момци махнете тая анкетата щото на мен ми звучи като-даите да си премерим п.....е!

vladeto_
19-01-2012, 23:34
:sex: цирка е пълен :sex:

п.с. а като гледам кви хора и как са гласували,нз на кои кво им е мап-вано :D

п.с.2 и предлагам печелившия мапер да пусне аванта на първи 10 записали се коли,щото е най-добрия и естествено с най-много клиенти и най-много киНти

toki4a
19-01-2012, 23:37
:sex: цирка е пълен :sex:

и вънка още хора идват !!

миро
20-01-2012, 00:07
Орлине доуточнявай се какво значи неутрален, щото или си пиян, или може би не си....
А по принцип на всички е ясно кой за кого.


Как може някой да каже кой може и кой не може след като никой от другите не го е мапвал преди това?
Тука не си прав, има хора, които не са били само при един.

Форумът се събуди. :biggrin:

Васил Петров
20-01-2012, 00:48
Тука не си прав, има хора, които не са били само при един.

Форумът се събуди. :biggrin:

:rosso_racers: И аз така знам,па даже и с графики са хората. :notworthy:

V_A_N_K_A_T_A
20-01-2012, 01:06
Дрига, нали ти казах че съм ти запазил глупавите постове дето ме наричаш гайкаджия, как колите били с фалшиви резултати за пред клиентите и други тъпни от сорта, та те останаха на лаптопа в сервиза и мислех да ти предложа, ако няма да се извиниш за тия драсканици, на следващото мероприятие ако ще се появяваш де, да вземе да на'лузиш един чорапогащник с токчета и да сложиш малко сенки и червило, барем никой не те познае ...че е жалко

Не знам,до какво ниво се опитваш да паднеш и защо,но с този пост ти се получава ;)

abart_
20-01-2012, 01:09
Е ква е тая анкета:баш мапера разбирател го няма-за кого да гласувам сега.....обърках сЪ тотално :biggrin::biggrin:

vladeto_
20-01-2012, 01:17
Тука има КОРУПЦИЯ :sex:

mik mik
20-01-2012, 01:22
Жалки сте!:big_whoops::big_whoops:

Васил Петров
20-01-2012, 01:23
Не знам,до какво ниво се опитваш да паднеш и защо,но с този пост ти се получава ;)

:bowdown: :bowdown: :bowdown: Tака си е!

ICI
20-01-2012, 01:47
Не знам,до какво ниво се опитваш да паднеш и защо,но с този пост ти се получава ;)
не аз изписах помии от сорта че на диното са се вадили лъжливи резултати да се замазват очите на клиентите и т.н.
Ти за какво мислиш звъннах на Келеша?

Интересно как изчезна после поста на Дригата, все едно нищо не е казал, само че аз казах че ще го сейфна, нали.

Сега някой щом е казал нещо такова, или си отстоява на думата, или се извинява, щот да ме прощаваш, ама такова нещо на живо ако има смелостта да каже, да се пробва ако иска някой път.

То това форума голяма бащиния, сереш по някой, после решиш че нищо не е било, да ама като се опиташ да засереш по някой трябва и да ти идва на акъла че всичко се развива в реалния свят.

Ако трябва утре да пусна пак скрийншота, че май някой не е разбрал що за гнус се изсипа?

Извинение или чорапогащи с червило човек, айде стига сме се правили на велики и да кендзаме по всички а?

Чакам и отговор на предизвикателството, ще ли го бъде или не, че да знам с каква кола правена от мен ще трябва да се излиза ;)

thecleaner
20-01-2012, 01:54
не аз изписах помии от сорта че на диното са се вадили лъжливи резултати да се замазват очите на клиентите и т.н.
Ти за какво мислиш звъннах на Келеша?

Интересно как изчезна после поста на Дригата, все едно нищо не е казал, само че аз казах че ще го сейфна, нали.

Сега някой щом е казал нещо такова, или си отстоява на думата, или се извинява, щот да ме прощаваш, ама такова нещо на живо ако има смелостта да каже, да се пробва ако иска някой път.

То това форума голяма бащиния, сереш по някой, после решиш че нищо не е било, да ама като се опиташ да засереш по някой трябва и да ти идва на акъла че всичко се развива в реалния свят.

Ако трябва утре да пусна пак скрийншота, че май някой не е разбрал що за гнус се изсипа?

Извинение или чорапогащи с червило човек, айде стига сме се правили на велики и да кендзаме по всички а?

Чакам и отговор на предизвикателството, ще ли го бъде или не, че да знам с каква кола правена от мен ще трябва да се излиза ;)

Като лайк които само чете във форума ще те попитам нещо без да се засягаш и т.н., според теб тая кола добре ли е направена т.е. диапазаон на коне, смеси, спулване и т.н. аз пръв подех да се пусне графиката и всички скочиха че се заяждам и т.н., затова те и питам добре ли е колата? Добри е с 10коня отгоре ок ма ти каза че на 1,6бара е много силна колата, направи я на 1,6 и тогава ще се замерват двете:) По-въпроса с Типеца в момента от активно пишещите във форума твоята кола е най-силна неоспорим факт, но дали ще е така след някои и друг месец само времето ще покаже.

ICI
20-01-2012, 02:17
Като лайк които само чете във форума ще те попитам нещо без да се засягаш и т.н., според теб тая кола добре ли е направена т.е. диапазаон на коне, смеси, спулване и т.н. аз пръв подех да се пусне графиката и всички скочиха че се заяждам и т.н., затова те и питам добре ли е колата? Добри е с 10коня отгоре ок ма ти каза че на 1,6бара е много силна колата, направи я на 1,6 и тогава ще се замерват двете:) По-въпроса с Типеца в момента от активно пишещите във форума твоята кола е най-силна неоспорим факт, но дали ще е така след някои и друг месец само времето ще покаже.

Някой да е казвал да не се пуска графика, то аз най-много исках да я видя, че да знам като се засилва какво и трябва ;)
Ами като се надуе на 1.6 бара ще е интересно, само това ще кажа ;)
Колата само с друго турбо може да се подобри драстично като спулване, така беше купен мотора нацяло .
Турбото има дългогодишна история, може би е едно от първите китайчета внесени в зората на тунинга, на Астрата на Гената set16v се е карало, после отива на една Дедра Интеграле, после в Алфата на Коста, и след това в Алфата на Митко ;)
Типеца ако не може да се справи, има и много по-силни жокери дето чакат само, така чее ...за това питам какво става ;)

thecleaner
20-01-2012, 02:30
Някой да е казвал да не се пуска графика, то аз най-много исках да я видя, че да знам като се засилва какво и трябва ;)
Ами като се надуе на 1.6 бара ще е интересно, само това ще кажа ;)
Колата само с друго турбо може да се подобри драстично като спулване, така беше купен мотора нацяло .
Турбото има дългогодишна история, може би е едно от първите китайчета внесени в зората на тунинга, на Астрата на Гената set16v се е карало, после отива на една Дедра Интеграле, после в Алфата на Коста, и след това в Алфата на Митко ;)
Типеца ако не може да се справи, има и много по-силни жокери дето чакат само, така чее ...за това питам какво става ;)

От този ти пост да разбирам ли че графиката не е кой знае какво, като отчитаме че турбината е китайче?

WhitePower
20-01-2012, 09:54
Орлине доуточнявай се какво значи неутрален, щото или си пиян, или може би не си....
А по принцип на всички е ясно кой за кого.


Тука не си прав, има хора, които не са били само при един.

Форумът се събуди. :biggrin:

Значи че нито един от 3 мата в спорът
и пуснах за този тето не го и познавам дори :hvala: поне да видя презултата ;) ,
както казах по голем от мене нема :)
така че не виждам за какво спорите тука .
мен не ме кефи графиката . и това е факт , за мене турбото е куцо

за това кой кого обижда , е там е проблема , че ако не се обиждахте щяхме да сме светлинни години напред , не виждам за какво си ги мерите като пак ви казвам моя е най голям :)
и ако решите да си стиснете ръцете накрая ще е най добре

ИЦИ не го познавам , само следя темите
с Бобо , Добри и компания се познаваме от ммного години и знам всеки какво и как може
За мене по Добър майстор дето пипа бавно без да бърза от Дригата няма , в това число пиша всички италянски майстори в софия щото за 9 години съм ги обиколи всичките

Всичко останало е отношение към човека , което тука всички потъпквате като се впускате в некви спорове
а и Ици , кажи че и на тебе не ти харесва , щото на много хора не им харесва ама с китайка толкова

Да смятаме спора за приключен и нека на следващото състезание да можете да се гледате в очите , щото все пак сме от една италяска кръв , насочете си негативизма към другите марки не към колегите
лек ден

Kamen666
20-01-2012, 10:33
Абе келеша що не фигурира в анкетата ?
Или той хич неможе да мапва... :D

WhitePower
20-01-2012, 10:40
Абе келеша що не фигурира в анкетата ?
Или той хич неможе да мапва... :D
батко по тая логика , липсват , хеед , просиид , драг пауър . ..... сите фирми и мапери дето правят и други марки

тука май спора личностен

Mury
20-01-2012, 10:49
батко по тая логика , липсват , хеед , просиид , драг пауър . ..... сите фирми и мапери дето правят и други марки

тука май спора личностен

To oще много хора ги няма,иначе темата е супер ташак и смях :jumping::jumping::jumping:

drigata
20-01-2012, 11:40
Тази анкета не беше пусната с цел да се види кой е по добрият мапер,а да се видят реакциите на определен кръг хора.

От реакциите и постовете си правим изводи ,аз направих своите,дано и вие сте си направили вашите.



Към ICI-обвиненията ти за затрити постове са пошли,а именно за поста ми за който претендираш се намира на първа страница на тази тема и е пост номер 9.

А относно последните ти постове,нали знаеш,че заплахите са като огнестрелното оръжие-ако не си готов да го използваш,не го вадиш въобще!

Да приемам предизвикателството,само не уточни ти с каква кола ще си?

И за кое да ти се извиня ,при положение ,че ползвам за факти ,постовете на твоите хора,а и някъде да съм те обидил със словоохотливи наречия,както постъпваш ти?

Аз си имам мнение и го споделям,ако смятате ,че това не е мое право сте се объркали жестоко!

lancione
20-01-2012, 13:19
Тази анкета не беше пусната с цел да се види кой е по добрият мапер,а да се видят реакциите на определен кръг хора.

От реакциите и постовете си правим изводи ,аз направих своите,дано и вие сте си направили вашите.



Към ICI-обвиненията ти за затрити постове са пошли,а именно за поста ми за който претендираш се намира на първа страница на тази тема и е пост номер 9.

А относно последните ти постове,нали знаеш,че заплахите са като огнестрелното оръжие-ако не си готов да го използваш,не го вадиш въобще!

Да приемам предизвикателството,само не уточни ти с каква кола ще си?

И за кое да ти се извиня ,при положение ,че ползвам за факти ,постовете на твоите хора,а и някъде да съм те обидил със словоохотливи наречия,както постъпваш ти?

Аз си имам мнение и го споделям,ако смятате ,че това не е мое право сте се объркали жестоко!

Аз също имам мнение и искам да попитам поради каква причина ми затри поста или оставяме постове които са ни удобни на "нас".

ICI
20-01-2012, 14:02
От този ти пост да разбирам ли че графиката не е кой знае какво, като отчитаме че турбината е китайче?

е как пък заключи че графиката не е кой знае какво ?
Ако на 218 коня на гуми извадени при 1.25 бара от 2.0 8в мотор викаш че не е кой знае какво :hi_temerature:
Точно напротив, много добре е като резултат, ако някой твърди обратното да ми покаже негов 2.0 8в мотор какво вади и при какво налягане.
Тоя мотор си хваща 300-те коня като се понадуе още, това как е ;)
Турбото реално почва да надува яко от 4000об/мин, тогава колата скача да върви яко, естествено че може да е още по-добре, това в момента е заварено положение както казах.

---------- Post added at 14:02 ---------- Previous post was at 13:58 ----------

Дрига, аз мога да извадя кола след като ти кажеш с коя правена от теб ще излезеш, ама като казвам правена от теб, нека наистина да е поне 80% от теб, щот аз ще извадя 100% от мен правена, нали се сещаш, като ще се наричаме гайкаджии и измамници на дино графики, айде да ти видя сега голямата уста ;)

Alfabas Dimov
20-01-2012, 14:20
с риск да ме погнете ще изкажа мнението си на почти 20 годишен младеж:

според мен този форум е направен да си помагаме и да споделяме една страст а не да "осираме" повечето теми,да се заяждаме, да се подиграваме с хората за глупости и да се правим на забавни и интересни с глупави предложения и залози

WhitePower
20-01-2012, 16:02
Тоя мотор си хваща 300-те коня като се понадуе още, това как е ;)

80 коня отгоре :shocked: с понадуване
и аз искам не 80 - 40 поне

ICI
20-01-2012, 21:09
80 коня отгоре :shocked: с понадуване
и аз искам не 80 - 40 поне
eee не на гуми пък ти бре :) сега казваме че е 250-тина на мотора, може да стане 300-тина, още преди съм го споменал това за +50-те коня мегдан дето има.
Турбото е благодатно като големина, ако беше и съчмен Гарет щеше да е абсолютен кеф .

Mury
03-02-2012, 15:35
Братко, аз ASR нямам, ти за VDC питаш - хич не искам да знам :D

Имаш,имаш,просто ти е мноу силна колата и нищо не става с АСР-а :wallbash::wallbash::wallbash::wallbash:

Bobo
05-02-2012, 01:53
Имаш,имаш,просто ти е мноу силна колата и нищо не става с АСР-а :wallbash::wallbash::wallbash::wallbash:

Силна силна колко да е силна тая вечер на гонка падна от стокова либра 140кс ;-)

Jivko7777
05-02-2012, 02:46
Силна силна колко да е силна тая вечер на гонка падна от стокова либра 140кс ;-)

:tooth:

Kuku
06-02-2012, 19:32
Не бързай да се смееш, брат!
Ще изсъхне асфалта, ще се покажем пак.... ;)

Bobo
06-02-2012, 19:33
Не бързай да се смееш, брат!
Ще изсъхне асфалта, ще се покажем пак.... ;)

Ха интересно тука да не се смееме във фиат форума се смеят :naughty: Или да изкараме виновни скоростите? Нали сам на гонката каза каквото за мен такова и за него ?!?

Kuku
06-02-2012, 19:46
Аз да съм казвал нещо за скорости?
Изобщо да съм се оправдавал за нещо?
Загубих!
Просто казвам на Живко, че е рано за смях - ще има още стартове и ще се видият по-точни резултати - нищо повече :)

Jivko7777
06-02-2012, 20:03
Не бързай да се смееш, брат!
Ще изсъхне асфалта, ще се покажем пак.... ;)

За смях си е ;) Първо че с изказванията в фиат форума от типа - "смазах го, изядах го, тоя го правя на луд" си приличаш на 15 годишен (най-много), ся да те сваля малко на земята купил си дизел, който освен че те лъже тоя въртящ момент че върви друго няма, още повече че и Петко я е правил, майкооооо :tooth: И второ (то е ясно от първото) нормално е да паднеш от стоков 2,4jtd, тей че си малък за мойто спряло jtd... А с това как шляпаш 530-ки да не го чувам повече, че ако те прослушам аз с нея свят ще ти се завие ;)


Ха интересно тука да не се смееме във фиат форума се смеят :naughty: Или да изкараме виновни скоростите? Нали сам на гонката каза каквото за мен такова и за него ?!?

Кой за кого какво е казал, бат Бобо???

Mury
06-02-2012, 20:15
За смях си е ;) Първо че с изказванията в фиат форума от типа - "смазах го, изядах го, тоя го правя на луд" си приличаш на 15 годишен (най-много), ся да те сваля малко на земята купил си дизел, който освен че те лъже тоя въртящ момент че върви друго няма, още повече че и Петко я е правил, майкооооо :tooth: И второ (то е ясно от първото) нормално е да паднеш от стоков 2,4jtd, тей че си малък за мойто спряло jtd... А с това как шляпаш 530-ки да не го чувам повече, че ако те прослушам аз с нея свят ще ти се завие ;)



Кой за кого какво е казал, бат Бобо???

Я стига бре вие истрещехте ли кво.............................:starwars::starwar s::starwars::starwars:

Kuku
06-02-2012, 20:18
Живи и здрави, момчета....

Rado145QV
07-02-2012, 11:36
пак започнаха интригите. когато исъхне времето лично ще доида да си карам колата да видим колко е спряла,тогава да видим какви ще са оправданията,защо никои не е излязал с 1.9 а само големите скачат на 1.9та.Господина jivko 777. да заповяда с неговия кош да го видя колко върви.Да колата е с чип на Петко,и всички моите са били с негов чип и са вървяли зверски,някои гледа ли гонката на феста 145та и ПУХ как завърши.

Bobo
07-02-2012, 17:10
пак започнаха интригите. когато исъхне времето лично ще доида да си карам колата да видим колко е спряла,тогава да видим какви ще са оправданията,защо никои не е излязал с 1.9 а само големите скачат на 1.9та.Господина jivko 777. да заповяда с неговия кош да го жидя колко върви.Да колата е с чип на Петко,и всички моите са били с негов чип и са вървяли зверски,някои гледа ли гонката на феста 145та и ПУХ как завърши.

Тва последното го затрий че става много смешно недей намесва коли дето не са ти в категорията, на феста твойта 145 вървеше с времената на миро на туинспарка, айде стига с глупостите стегнете се ще изсъхне и ще се гониме колкото си искаме ;)

acko88
07-02-2012, 18:06
За смях си е ;) Първо че с изказванията в фиат форума от типа - "смазах го, изядах го, тоя го правя на луд" си приличаш на 15 годишен (най-много), ся да те сваля малко на земята купил си дизел, който освен че те лъже тоя въртящ момент че върви друго няма, още повече че и Петко я е правил, майкооооо :tooth: И второ (то е ясно от първото) нормално е да паднеш от стоков 2,4jtd, тей че си малък за мойто спряло jtd... А с това как шляпаш 530-ки да не го чувам повече, че ако те прослушам аз с нея свят ще ти се завие ;)


Пич защо се исказваш за хора и неща който изобщо нищо незнаеш?

Mury
07-02-2012, 18:09
Пич защо се исказваш за хора и неща който изобщо нищо незнаеш?

Пишкомерене се казва тва майка,ако не знаеш :notworthy::notworthy::notworthy::notworthy:

Rado145QV
07-02-2012, 18:17
Бобо не деи така моита 145 би миро,има свидетели които видяха че 145та би и ПУХ,нека тои каже,защо когато кола правена от Петко бие някоя от правените от вас всички мълчат,а кола правена от вас бие тази правена от Петко се вдига шум до небесата,Днес говорих с момчето дето купи моита 145ца исъхне ли времето веднага пристига.Ще организираме една драг вечер.А за това за спрялата 147ца не мога да го приема,защо пускате 159ка 2.4 20в 210 коня с чип и то от летящ старт и правите сравнение,защо не изкарахте нещо равностоино,та тогава да се подигравате така.Приемам го като обида по мои адрес.Аз какво съм ти направил кога си звънал за нещо и съм ти отказал

Jivko7777
07-02-2012, 18:29
Пич защо се исказваш за хора и неща който изобщо нищо незнаеш?

Какво не знаем орева фиат форума то там всичко се вижда и се знае ;)

tISHI
07-02-2012, 18:34
Пич защо се исказваш за хора и неща който изобщо нищо незнаеш?

Много добре знае той. Да не постваме сяч линкове и графики за истинноста на думите му.


.Господина jivko 777. да заповяда с неговия кош да го видя колко върви.Да колата е с чип на Петко,и всички моите са били с негов чип и са вървяли зверски,някои гледа ли гонката на феста 145та и ПУХ как завърши.

Живко ако си изкара 530d-то, ще е меко казано смешна гонката със 147-ата която се пъне срещу стоков 2.4 ....
Проблема е че само твоите са вървели.... Другите нещо...

Rado145QV
07-02-2012, 18:43
Пишкомерене се казва тва майка,ако не знаеш :notworthy::notworthy::notworthy::notworthy:

Много си прав,всичко е типично по Български.:bg::starwars:

---------- Post added at 18:43 ---------- Previous post was at 18:36 ----------

А ТИ КОЛЕГА ,,TISHI,, НЕ СЪМ ТЕ ЗАБРАВИЛ,С ТЕБ ИМАМЕ СМЕТКИ ЗА УРЕЖДАНЕ НО НЕ С КОЛИ.ЩЕ ДОИДЕ ДЕНЯ КОГАТО СЕ ВИДИМ ЛИЦЕ В ЛИЦЕ ТОГАВА ЩЕ ТЕ ВИДЯ.НЕ СИ МИСЛИ ЧЕ КАТО СА МИНАЛИ 2ГОД СЪМ ТЕ ЗАБРАВИЛ

Jivko7777
07-02-2012, 18:46
Радо айде да спрем, вали сняг няма смисъл, като се оправи времето ще правим сверки, ще пием кафенца и т.н. не виждам смисъл да се изпокарваме по форума за глупости!

tISHI
07-02-2012, 18:47
[/COLOR]А ТИ КОЛЕГА ,,TISHI,, НЕ СЪМ ТЕ ЗАБРАВИЛ,С ТЕБ ИМАМЕ СМЕТКИ ЗА УРЕЖДАНЕ НО НЕ С КОЛИ.ЩЕ ДОИДЕ ДЕНЯ КОГАТО СЕ ВИДИМ ЛИЦЕ В ЛИЦЕ ТОГАВА ЩЕ ТЕ ВИДЯ.НЕ СИ МИСЛИ ЧЕ КАТО СА МИНАЛИ 2ГОД СЪМ ТЕ ЗАБРАВИЛ

Ми нали се видяхме? Не слезе от колата си даже.

acko88
07-02-2012, 18:51
Какво не знаем орева фиат форума то там всичко се вижда и се знае ;)

147-цата върви много добре,първо адаша не е свикнал да я кара и да взима максималното от нея,второ знам стоковата либра 140 какъв умреляк е,имам доста познати с такива,така че тази със сигурност не е била сток,ще повярвам когато я закача да и видя софт-а и ако е оригиналния тогава пак да се пуснат.

abart_
07-02-2012, 18:53
Какви времена даваше на ПУХ дизела на италфеста? Че се говори чак за различни категории..... Ако е бил в 13-ките съм съгласен да е различен клас ;)

А смешния Jivko 7777 тъй си плампа без грам да е наясно,само да създава интрига......и за мен говореше ,че едва бия стоков 1.8Т а се скри като мишок със спрялата си печка като беше на море,да видим с колко щеше да припадне :biggrin::biggrin::biggrin:

Rado145QV
07-02-2012, 18:59
Ми нали се видяхме? Не слезе от колата си даже.

БЯХ ОБЕЩАЛ НА ,,ИВО,,(момчето с варненската ИБИЗА)ЧЕ НЯМА ДА ПРАВИМ ПАНАИРИ,ТОВА ТЕ СПАСИ,може да го питаш.

Jivko7777
07-02-2012, 19:05
147-цата върви много добре,първо адаша не е свикнал да я кара и да взима максималното от нея,второ знам стоковата либра 140 какъв умреляк е,имам доста познати с такива,така че тази със сигурност не е била сток,ще повярвам когато я закача да и видя софт-а и ако е оригиналния тогава пак да се пуснат.

150-ка бях нищо не сте прочели ;)

tISHI
07-02-2012, 19:07
БЯХ ОБЕЩАЛ НА ,,ИВО,,(момчето с варненската ИБИЗА)ЧЕ НЯМА ДА ПРАВИМ ПАНАИРИ,ТОВА ТЕ СПАСИ,може да го питаш.

Тей ли. Аз пък що си мисля, че главната причина бяха 10-е непознати човека около колата ти. Ако не си се усетил в случая, Иво ти го каза това в твой интерес тогава. Все пак си имал не един шанс да си уредиш сметките, когато си ми бил и на гости преди това.
Може да продължиш и на личен, ако още имаш нещо да кажеш, че се отклоних от темата.

Jivko7777
07-02-2012, 19:18
А смешния Jivko 7777 тъй си плампа без грам да е наясно,само да създава интрига......и за мен говореше ,че едва бия стоков 1.8Т а се скри като мишок със спрялата си печка като беше на море,да видим с колко щеше да припадне :biggrin::biggrin::biggrin:

Батка, негър, гларус аз съм отишъл на морето с приятелката си на почивка и да се забавляваме, не да удисвам на някой си който само гонки са му в главата ;)
Капиш?

abart_
07-02-2012, 19:32
Батка, негър, гларус аз съм отишъл на морето с приятелката си на почивка и да се забавляваме, не да удисвам на някой си който само гонки са му в главата ;)
Капиш?

:haha:

Слабо ме вълнуваш мишок .........ама като не стиска,недей да плямпаш само глупости

Jivko7777
07-02-2012, 19:37
:haha:

Слабо ме вълнуваш мишок .........ама като не стиска,недей да плямпаш само глупости

че ти предлагаш бе ти ела като толкос имаш мерак, може ти обърна леко внимание ;)

abart_
07-02-2012, 20:12
че ти предлагаш бе ти ела като толкос имаш мерак, може ти обърна леко внимание ;)

С кво да дойда,с Ауди 100 ли ? :tooth::tooth: Нямам толкова бавна кола за теб!

Пък и още по-малко имам желание да меря с теб...идеята беше да не пляскаш навсякъде "компетентното" си мнение,създавайки интрижки ,че дразни ;)

Bobo
07-02-2012, 20:23
Бобо не деи така моита 145 би миро,има свидетели които видяха че 145та би и ПУХ,нека тои каже,защо когато кола правена от Петко бие някоя от правените от вас всички мълчат,а кола правена от вас бие тази правена от Петко се вдига шум до небесата,Днес говорих с момчето дето купи моита 145ца исъхне ли времето веднага пристига.Ще организираме една драг вечер.А за това за спрялата 147ца не мога да го приема,защо пускате 159ка 2.4 20в 210 коня с чип и то от летящ старт и правите сравнение,защо не изкарахте нещо равностоино,та тогава да се подигравате така.Приемам го като обида по мои адрес.Аз какво съм ти направил кога си звънал за нещо и съм ти отказал

Приятелю мой много сте заблудени на Пух колата Алфа 156 НАПЪЛНО ОБОРУДВАНА СЪС ДЕТСКАТА СЕДАЛКА ОТЗАД И СЪС НОРМАЛНИ ГУМИ даваше 14,6;) A твоята 145 даваше 14,54 без салон и със СЛИКОВЕ! А на Миро QV-то даваше също 14,54 само дето също БЕШЕ ОБОРУДВАНО И СЪС СТОК ГУМИ - всички видяхме че миро изпусна трета на гонката с твоята 145-ца иначе щеше да я бие - за информация питай момчето което ти караше колата какво каза след старта ;)Стига летяхте в небесата. Аз повече няма да се хабя за интриги и глупости ;)

thecleaner
07-02-2012, 20:33
147-цата върви много добре,първо адаша не е свикнал да я кара и да взима максималното от нея,второ знам стоковата либра 140 какъв умреляк е,имам доста познати с такива,така че тази със сигурност не е била сток,ще повярвам когато я закача да и видя софт-а и ако е оригиналния тогава пак да се пуснат.

Да не си станал мапер Кире, зел си да отбираш софтовете брао:) сигур и твоята си я мапнал хахаха, че едно пиле вика: има там една 200 коня с модерни стопове хихихих.

acko88
07-02-2012, 20:43
Да не си станал мапер Кире, зел си да отбираш софтовете брао:) сигур и твоята си я мапнал хахаха, че едно пиле вика: има там една 200 коня с модерни стопове хихихих.

Абе твоя ли беше най-бавния вагон в цяла БГ....?Хаххахх кой нете хвана нети скъса зад*ика,затова ли я продаде колата и мина на по-бърза 164 2.0ТС на ГАЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗ

thecleaner
07-02-2012, 20:49
Абе твоя ли беше най-бавния вагон в цяла БГ....?Хаххахх кой нете хвана нети скъса зад*ика,затова ли я продаде колата и мина на по-бърза 164 2.0ТС на ГАЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗ

Ауууууууу колко пъти те изкарвах на чиртата и нещя та нещя, после ще поровя за стари мнения как се покриваш ти и некои другари. Ам са иам жигула ФЛ 1,4 ако си задобрел въпреки че не си писал в "тунинг" темата си, да я изкарвам ;) да пробваме с Evolution а, летящ, седящ, стоящ, на задна как каеш ;)

acko88
07-02-2012, 21:02
Ауууууууу колко пъти те изкарвах на чиртата и нещя та нещя, после ще поровя за стари мнения как се покриваш ти и некои другари. Ам са иам жигула ФЛ 1,4 ако си задобрел въпреки че не си писал в "тунинг" темата си, да я изкарвам ;) да пробваме с Evolution а, летящ, седящ, стоящ, на задна как каеш ;)

Абе пунтаджия нали трябваше скоростите да си оправиш и тогава хахах,няма значение,ще се пуснем като мине зимния сезон и тогава ако те напляскам ще си затвориш ГОЛЯМАТА УСТА!

Васил Петров
07-02-2012, 21:08
Абе пунтаджия нали трябваше скоростите да си оправиш и тогава хахах,няма значение,ще се пуснем като мине зимния сезон и тогава ако те напляскам ще си затвориш ГОЛЯМАТА УСТА!

Така казваше и миналата година,че ще излезнеш ..... но уви не.Свирена работа.

миро
07-02-2012, 21:19
пак започнаха интригите. когато исъхне времето лично ще доида да си карам колата да видим колко е спряла,тогава да видим какви ще са оправданията,защо никои не е излязал с 1.9 а само големите скачат на 1.9та.Господина jivko 777. да заповяда с неговия кош да го видя колко върви.Да колата е с чип на Петко,и всички моите са били с негов чип и са вървяли зверски,някои гледа ли гонката на феста 145та и ПУХ как завърши.

Никой не е скачал, Кики искаше да се пробва и да види реално колко му върви колата. Нали все пак държи Ауди S3? Също е написал, че не вярва на графики и тн. Е мисля, че вече е почнал да се интересува и от такива неща... Ние 47цата я знаем как върви, по спомен кантар с колата на Васил от летящ или бъркам?
По твоята логика аз не трябва да се пускам с над 2.0, а уж съм модифициран - валове, чип, генерация?

На Италфеста, ако си изпуснал старта, на гонката с жтд-то бях отпред, но не вкарах трета и ме би с малка разлика между нас. http://www.youtube.com/watch?v=B2Uhu2TnTOA&feature=plcp&context=C35acc96UDOEgsToPDskLBiJ-qH-L33OBihJq_UqEQ

А Пух не дойде грам подготвен, даже до последно не искаше да се гони. Падна ок, но колата му нагоре върви пъти повече от 45цата, вЕрвай ми. :)
За по-бързо ЖТД до момента само сме чували, а дали въобще ще видиме...?

Kamen666
07-02-2012, 21:29
Аз па виждам,че последните две страници немат нищо общо с темата и всички сте за банани ;)

acko88
07-02-2012, 21:42
Така казваше и миналата година,че ще излезнеш ..... но уви не.Свирена работа.

Несъм могъл несъм излезнал,какво толкова?!Или трябва на всяка твоя прищявка да се отзовавам?Че ти къв си бе?Преди като се дърпахме за кеф съм те млатил и с 1.6-цата и с дизела съм те бил но никога несъм разправял на ляво и надясно или да съм казвал че колата ти е кенеф или нещо такова нали,моята кола е ежедневка и никога несъм бил с претенций че е много бърза,върви си супер прилично и ти сам си го казвал!

Rado145QV
08-02-2012, 00:05
Аз па виждам,че последните две страници немат нищо общо с темата и всички сте за банани ;)

Целия форум е за банан,тук освен интриги нищо друго не се заформя.Аиде със здраве спора ще се решава на хасвалта като исъхне времето

V_A_N_K_A_T_A
08-02-2012, 00:05
пак започнаха интригите. когато исъхне времето лично ще доида да си карам колата да видим колко е спряла,тогава да видим какви ще са оправданията,защо никои не е излязал с 1.9 а само големите скачат на 1.9та.Господина jivko 777. да заповяда с неговия кош да го видя колко върви.Да колата е с чип на Петко,и всички моите са били с негов чип и са вървяли зверски,някои гледа ли гонката на феста 145та и ПУХ как завърши.

Ела бе,Радко,чакаме те лично да си караш колата.Ма как ще я караш,като тя няма каране с тоя диапазон, не знам....
159-ката беше едното сравнение,имаше и 2 стило-та 1.9,ама с тях гонка изобщо не се състоя.
И ако изкарате нещо за 59-ката,давай го и него,но си приготви комплект огледала.


147-цата върви много добре,първо адаша не е свикнал да я кара и да взима максималното от нея,второ знам стоковата либра 140 какъв умреляк е,имам доста познати с такива,така че тази със сигурност не е била сток,ще повярвам когато я закача да и видя софт-а и ако е оригиналния тогава пак да се пуснат.
Ма,Киро,ела да я караш и ти,няма проблем.Либрата е умреляк,но,ако е била сток и 47-цата не можа да я стигне до 4-та......мале ;)


Какви времена даваше на ПУХ дизела на италфеста? Че се говори чак за различни категории..... Ако е бил в 13-ките съм съгласен да е различен клас ;)
ПУХ,е доста далече от ВСИЧКИ дизели,че и повечето бензини,за които се говори в тая тема ;)



Ох,да изсъхне...

Васил Петров
08-02-2012, 00:07
Несъм могъл несъм излезнал,какво толкова?!Или трябва на всяка твоя прищявка да се отзовавам?Че ти къв си бе?Преди като се дърпахме за кеф съм те млатил и с 1.6-цата и с дизела съм те бил но никога несъм разправял на ляво и надясно или да съм казвал че колата ти е кенеф или нещо такова нали,моята кола е ежедневка и никога несъм бил с претенций че е много бърза,върви си супер прилично и ти сам си го казвал!

Ти си психопат. :notworthy:
Кога ме би с Дизела ? - ааа на баумакса когато бях с китайски дебитомер.
А с 1.6 кога ме би като никога не сме се гонили? - ааааа или на ИталФест когато имахме 2 стотни разлика във времето.И колата ти бе на варел вътре. :notworthy:

А и когато си се гонил с мен аз винаги съм бил сток.За разлика от стоковите твой коли.
И аз малко да се оправдавам.Както ти обичаш.Че стана от 1,5г излизаш с дизела.
И не са мой прищявки.Ти скачаше на Радо на вагона.Доколкото си спомням бяхте с Абарта(146 1.6тс) предизвикани още тогава.

А доколкото аз да се гоня с теб. Няма смисъл. :goodnight:

drigata
08-02-2012, 00:12
Спрете се!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

krustnika
08-02-2012, 00:45
Чета тук и се смея с глас... Хората дори в Гърция и в английския форум са разбрали кой колко е мапер и си има даже тема с дино графики преди и след чипа ;)
В конкретния случай така наречения тук КГБ е чипосал някакво Мито 1.4, което след чипа показало по-малко коне, от колкото когато е било сток :) Ето и цялата тема :

http://www.alfaowner.com/Forum/tuning-and-upgrades/305842-the-mito-project.html

Лека вечер Ви желая и внимателно с мапването ;)

Васил Петров
08-02-2012, 00:48
Чета тук и се смея с глас... Хората дори в Гърция и в английския форум са разбрали кой колко е мапер и си има даже тема с дино графики преди и след чипа ;)
В конкретния случай така наречения тук КГБ е чипосал някакво Мито 1.4, което след чипа показало по-малко коне, от колкото когато е било сток :) Ето и цялата тема :

http://www.alfaowner.com/Forum/tuning-and-upgrades/305842-the-mito-project.html

:noooo: :noooo: :stumm: :tooth: :tooth:

Не са измерили на диното правилно колата. Смях.

RASTIL
19-04-2012, 22:48
Ако визираш моя резултат, е добре да кажеш, че той е направен с оригиналната студена част, а не с Т04B , сега с тази студена част не съм е мерил, защото е невъзможо зараду сърджа, който все още се опитвам да отстраня.

Е саа щи изтрият мнението :busted_cop:

RASTIL
21-04-2012, 01:36
Ма, ся аз не мога да разбера, ти що така се почувства засегнат?! Да разбираме,че си вадил слаб резултат с такава турбина на това дино ли?

Не ве! Бях писал на Бобо, че скромността краси човека .... прочети предната страница от темата си и ще видиш що така съм писал. Току обаче ми изчезна мнението. Сега видях, че DJ STIVAN и той се осмелил да не "праи поклони" и затуй писах, че ще му изчезне мнението! От цялата работа бидех предупреден от форумното началство :grin: и вече съм си "зел бележка"! :grandpa:
Иначе поздрави за колата! И аз съм им фен на 20 VT маторите.

WhitePower
21-04-2012, 19:36
със същия сетъп келеша искарал от 2.0 16 210 коня ;) по мой спомен от едно пунто гт 2.0 16в

ICI
21-04-2012, 19:57
със същия сетъп келеша искарал от 2.0 16 210 коня ;) по мой спомен от едно пунто гт 2.0 16в
ама на какво, на гу.. ;) , точно така - ми :)
понеже по-горе се говори за мощност на вал, а и на какво налягане ?

abart_
21-04-2012, 20:40
малко офф,но като се заговори за 5-ци...........

http://www.youtube.com/watch?v=BKaHocgOvmE&feature=related

WhitePower
22-04-2012, 11:02
ама на какво, на гу.. ;) , точно така - ми :)
понеже по-горе се говори за мощност на вал, а и на какво налягане ?
ми по написаното от DJ всичко е същото даже и налягането - и мошността е на гумите та ми стана странно що е толкова огромна разликата

миро
22-04-2012, 11:59
ми по написаното от DJ всичко е същото даже и налягането - и мошността е на гумите та ми стана странно що е толкова огромна разликата

Диното в Пловдив мери мощност но мотор! Т.е., ако не си слагаме извънземни загуби Купето е 246коня на колела .
Има една кола мерена в Хеед на гуми, после при Венци, загубите си излизат точно 10%..

Иначе по темата за пИтаците... да си припомним най-бързия досега в Бг http://vbox7.com/play:d1766aac http://vbox7.com/play:b0dc3b70 11.4 на Божурище :)

А колата на Иван за това, което е правено по нея, върви повече от доволно, лошото е, че по-високо налягане от 1.3 не може в момента, почва да преде (дюзи таван), но скоро повече!!!:twisted: :)

DJ_STIVAN
22-04-2012, 15:17
Диното в Пловдив мери мощност но мотор! Т.е., ако не си слагаме извънземни загуби Купето е 246коня на колела .
Има една кола мерена в Хеед на гуми, после при Венци, загубите си излизат точно 10%..

Иначе по темата за пИтаците... да си припомним най-бързия досега в Бг http://vbox7.com/play:d1766aac http://vbox7.com/play:b0dc3b70 11.4 на Божурище :)

А колата на Иван за това, което е правено по нея, върви повече от доволно, лошото е, че по-високо налягане от 1.3 не може в момента, почва да преде (дюзи таван), но скоро повече!!!:twisted: :)

И при мен беше така, даже още от 1.1. Смених помпа... вече ставаше за каране до 1.2, сложих и 4баров регулатор и... 1.4 вече няма ядове :)

WhitePower
22-04-2012, 18:25
И при мен беше така, даже още от 1.1. Смених помпа... вече ставаше за каране до 1.2, сложих и 4баров регулатор и... 1.4 вече няма ядове :)
Само ми кажи , верно ли си с чип на Гтек ??? щото като видях какво има вътре и се фанах за главата и върнахме оригиналния и колата тръгна ;)

ICI
22-04-2012, 20:27
Само ми кажи , верно ли си с чип на Гтек ??? щото като видях какво има вътре и се фанах за главата и върнахме оригиналния и колата тръгна ;)

с какво го видя какво има вътре и за коя кола става дума?

DJ_STIVAN
22-04-2012, 20:52
Само ми кажи , верно ли си с чип на Гтек ??? щото като видях какво има вътре и се фанах за главата и върнахме оригиналния и колата тръгна ;)

Да, с гтек 2 съм. Знам , че не е перфекхен, ама пари за мап няма. Притеснявах се като сложа регулатора дали ще си корегира смесите, ама нямаше ядове. За сега ще си е карам така. Като се замогна ще мапна.

RASTIL
23-04-2012, 12:23
Аз също съм карал gtek2 и го харесвах. Смеси, буст, аванс...всичко си беше в пирфектни граници и колата си ги държеше, като заковани. За разликата във вървежа всеки, който се е докосвал до тоз чип знае. Това съм го коментирал и с автора на настоящата тема..... И на мен ми е интересно БЯЛАТА СИЛА как е видял коя таблица как и колко е пипана.... Че имам такъв чип още един и ако го копираме мога да го пусна подарък за всички, които искат да карат с добър чип.
БЯЛА СИЛА, кажи сега тука, кое не ти хареса в тоз чип? Ако не можеш да обосновеш отговор, кажи поне какво имаше вътре?
И последно занимаваш ли се с ремап да ти пратя един приятел, който ти е наблизо?

WhitePower
23-04-2012, 16:54
Аз също съм карал gtek2 и го харесвах. Смеси, буст, аванс...всичко си беше в пирфектни граници и колата си ги държеше, като заковани. За разликата във вървежа всеки, който се е докосвал до тоз чип знае. Това съм го коментирал и с автора на настоящата тема..... И на мен ми е интересно БЯЛАТА СИЛА как е видял коя таблица как и колко е пипана.... Че имам такъв чип още един и ако го копираме мога да го пусна подарък за всички, които искат да карат с добър чип.
БЯЛА СИЛА, кажи сега тука, кое не ти хареса в тоз чип? Ако не можеш да обосновеш отговор, кажи поне какво имаше вътре?
И последно занимаваш ли се с ремап да ти пратя един приятел, който ти е наблизо?

отговора на всички въпроси на куп ще отговоря ,
Занимавам се с ГТ та
а за гтека правех услуга на приятел , тъйкато имаше проблем колата и след като всичко му беше на 6 реших да сваля софтуера и .....
върнахме оригинална и колата тръгна дори и на по голям буст ;)
не не ми пращай никой и без това нямам никакво време напоследък
иначе който се интересува и чете сам ще види и ще прецени какво и как е най добро

oem
23-04-2012, 17:03
Мисля, че момчетата имат предвид, че истинските Gtech чипове са с допълнителна криптираща платка която върви заедно с чипа. Няма начин това да се прочете вярно без декриптиращата част.

WhitePower
23-04-2012, 20:12
оу този не беше от тези , а и нали знаете че веднъш декриптиран не е проблем да се размножи ;)
както и да е , аз само се опитах да го предопредя за евентуални последици след намесата на Гтек чиповете , всеки си има глава и си я носи и сам избира , форума е за това да се споделя опит , а не както вече стана за комерс

Васил Петров
23-04-2012, 22:30
То споделяне на опити и прочие е за друга тема.

Стига сте цапали на колегата темата!

Пуснете една тема-опити с чипове и мнения (примерно).

WhitePower
23-04-2012, 22:34
То споделяне на опити и прочие е за друга тема.

Стига сте цапали на колегата темата!

Пуснете една тема-опити с чипове и мнения (примерно).

Що бе Василе , когато човек чете и се интересува от 20В ще влезе в темата ще прочете кой какво е направил и ще добие представа
форума започна да се раздробява на разделчета и вече когано някой търси е мнооооого трудно да намери каквото и да било и да си съедини информацията
тука се дават мения точно за 20в мотора

DJ_STIVAN
23-04-2012, 23:57
оу този не беше от тези , а и нали знаете че веднъш декриптиран не е проблем да се размножи ;)
както и да е , аз само се опитах да го предопредя за евентуални последици след намесата на Гтек чиповете , всеки си има глава и си я носи и сам избира , форума е за това да се споделя опит , а не както вече стана за комерс

Незнам за колата, кояти е била при теб, но аз съм много доволен от този чип. Вече повече от 2години карам колата с него и нямам никви ядове. А тая кола си е карам всеки ден, пък и доста гонки вижда :)

WhitePower
24-04-2012, 00:29
сложи оригиналния , направи едно дино и после ги смени сам ще видиш ефекта да не споменавам за смесите че това е друга тема
аз сирам да спамя

RASTIL
24-04-2012, 00:30
Бяла сила, като реши да свалиш софтуера какво "и....." в предния ти пост беше написал "като видях кво има вътре..." въпроса ми беше какво точно видя или само сме чували, че г-тека не струва. И аз съм го чувал това от един твой градски /страшен мапер понастоящем/ и се возих в мапната от него кола и знам как вървеше мойта Мареа с Гтек-а и как вървеше ремапнат от същия мапер 20V мотор.
Мойте наблюдения са следните:
Чипа ми го поръчва Илиян /Ици/ имах някъде и линк, в който пишеше конкретно къв треа да ти е сетъпа, за да ползваш конкретно този чип - сега не си спомням точно но мисля, че се искаше прав интейк, по-голям и/или челно разположен кулер и май налягането в рейката треаше да се понадигне. Аз лично само кулера имах - малко по-голям от стандарта. Чипа пристигна, сложих го и освен буст метъра сложих и широколентова сонда. При стандартното налягане в рейката колата държеше смеси малко под 12, ама заковани там, от малко преди 3000 оборота надуваше декларираните 1,2 бара холд буст и го държеше и него, като закован /без никви пикове/ до 5 500 оборота, където свършваха възможностите на стандартната турбина да помпи. Колата, като цяло полудя.
Това е скромния ми опит с такъв чип. Затуй питам сега кво се вижда вътре или освен това дето ти обясних ти какво още очакваш да прави една чипосана турбо кола.

WhitePower
24-04-2012, 10:38
Бяла сила, като реши да свалиш софтуера какво "и....." в предния ти пост беше написал "като видях кво има вътре..." въпроса ми беше какво точно видя или само сме чували, че г-тека не струва. И аз съм го чувал това от един твой градски /страшен мапер понастоящем/ и се возих в мапната от него кола и знам как вървеше мойта Мареа с Гтек-а и как вървеше ремапнат от същия мапер 20V мотор.
Мойте наблюдения са следните:
Чипа ми го поръчва Илиян /Ици/ имах някъде и линк, в който пишеше конкретно къв треа да ти е сетъпа, за да ползваш конкретно този чип - сега не си спомням точно но мисля, че се искаше прав интейк, по-голям и/или челно разположен кулер и май налягането в рейката треаше да се понадигне. Аз лично само кулера имах - малко по-голям от стандарта. Чипа пристигна, сложих го и освен буст метъра сложих и широколентова сонда. При стандартното налягане в рейката колата държеше смеси малко под 12, ама заковани там, от малко преди 3000 оборота надуваше декларираните 1,2 бара холд буст и го държеше и него, като закован /без никви пикове/ до 5 500 оборота, където свършваха възможностите на стандартната турбина да помпи. Колата, като цяло полудя.
Това е скромния ми опит с такъв чип. Затуй питам сега кво се вижда вътре или освен това дето ти обясних ти какво още очакваш да прави една чипосана турбо кола.
Не искам да убеждавам никого за нищо един от 3 те факта - неясно защо и за кого горивото е намалено в този чеп колата беше бедна 12. до 13.8 в завискимот от оборотите , с оригиналния софт колата си тръгна :) перфектно и смесите си заковаха 11.5 :), сега вече е ремапната на дино и с друго турбо
неясно за всички ни е защо да се вдига налягането на рейката като могат да си обогатят от таблицата .......
моето мнение е Не става , щом ви кефи ;) карайте си , нали това е целта да ви кефи вас а не мен

п.с.Аз нямам нищо общо с който и да било градски извънградски и там мапер , така че не ме слагай под общ знаменател.
п.с.2 Някой правил ли си е труда да види какво има в него ??? и да го комперне с оригиналния или с друг 3 вид ....

ivanko_rs
24-04-2012, 16:08
неясно за всички ни е защо да се вдига налягането на рейката като могат да си обогатят от таблицата .......

На някои ни е ясно защо се налага вдигане на налягането и то от опит :yes:
Лично съм се возил и карал колата на РАСТИЛ и наистина беше полудяла след слагането на тоз многокрачко :go:

WhitePower
24-04-2012, 23:00
На някои ни е ясно защо се налага вдигане на налягането и то от опит :yes:
Лично съм се возил и карал колата на РАСТИЛ и наистина беше полудяла след слагането на тоз многокрачко :go:

еми я обясни щото аз не се сещам защо е необходимо това

RASTIL
25-04-2012, 00:17
Бяла сила, зе да ме учудваш пак! Както преди 2-3 месеца с темата си за рзпределителните валове.... На пръв поглед си грамотен човек, пък понякога тъй яко се изчаткваш, ше каиш си пиша с Bravo 1,9 GTD от фиатския форум :biggrin1:
Тъй, като те слушам /чета/ не си се и докосвал нито до GTEK-А, НИТО ДО 20VТ .... май! За туй въздържай се да съветваш за непознати и за теб самия неща :-(
Принципно не е нужно във всяка тема да се мъчиш да впечатляваш с опит и компетентност. Е виж аз например нямам нито един пост - нито тук, нито във фиатския форум за Пунтовците.... Щото не съм и сядал в такова /то може и да не се събера де/ Ици също си пише само за онова, с което има опит....
Иначе в чипа никой не е "виждал кво има в него"! Ти, както беше писал треаше да си първия! Ама сега се оказа, че и ти нищо не си гледал пишем си само ..... тъй за авторитет! Я кажи междувременно коя беше таз кола, че имам известни претенции да съм в личен контакт с повечето хора дето имат, карат и се чекат с тез матори.... Ако тоз човек не го познавам ще се радвам да се запознаем ..... Почти съм сигурен сега, че поради неква причина няма да ни свържеш
Иначе нищо лично само расъждавам

WhitePower
25-04-2012, 00:38
Бяла сила зе да ме учудваш пак! Както преди 2-3 месеца с темата си за рзпределителните валове.... На пръв поглед си грамотен човек пък понякога тъй яко се изчаткваш, ше каиш си бижа с Bravo 1,9 GTD от фиагския форум :biggrin1:
Тъй като те слушам не си се и докосвал нито до GTEK-А, НИТО ДО 20VТ .... май :-(

Празни приказки не ми се слушат , обяснете ми защо е нужно да вдигаш налягането на рейката ???
пък какво аз съм пипал и какво не няма как да знаеш

RASTIL
25-04-2012, 01:05
Празни приказки не ми се слушат , обяснете ми защо е нужно да вдигаш налягането на рейката ???
пък какво аз съм пипал и какво не няма как да знаеш

Кой изглежда с празните приказки-нека колегите преценят! Свържи ме с тоз човек, на който си ровил в колата и аз лично подробно щи разясня що са дига налягането в рейката, ама ако не се сещаш още повече ме озадачаваш :shutup: Щото и в по-предния си пост съм ти сложил жокер за това - чети по-внимателно недей само да се чудиш как да се измъкваш от кашата, в която сам се натика....
Виж дай наистина човека, чиято кола си барал и дето сте и свалили Гтек-2, турили сте и стандартния чип и тя хукнала! На тоз човек ще му подаря един чип истински Гтек-2 и пак пробвайте кога, как и колко върви. Хем ти ще "погледнеш кво има вътре" и после ще ни кажеш на нас - кво има вътри и как ти погледна там! Ай стига увърта толкоз ли е трудно да ни запознаеш с "тоз човек"
Пък иначе долу горе знам кво си пипал.... е виж как подробно съм чел всичко от теб - включително и темата за валовете, от която кат видях колко си в джаза с газоразпределението ми се струва,че трудно щи обясня що се дига налягането в рейката.
От всичко което си казахме /писахме/ до тука най-същественото е да ми дадеш възможност да си поговоря с тоз колега с келявия Гтек!

V_A_N_K_A_T_A
25-04-2012, 01:13
Няма нужда от такива спорове. Всеки си има собствено мнение. Който иска да си кара с ДжиТек 2 чип,жив и здрав...
Аз съм карал с такъв чип на 20ВТ и подкрепям Орлин (Бялата Сила). Не знам какво изобщо се обсъжда такъв тип чип,който се прави,общо взето на конвейр. ;)

RASTIL
25-04-2012, 10:24
Няма нужда от такива спорове. Всеки си има собствено мнение. Който иска да си кара с ДжиТек 2 чип,жив и здрав...
Аз съм карал с такъв чип на 20ВТ и подкрепям Орлин (Бялата Сила). Не знам какво изобщо се обсъжда такъв тип чип,който се прави,общо взето на конвейр.
;)
Тъй де, ама се ползва при стейдж 2, строук на 20VТ /чи не мога да си намеря линка ама/
Та тоз стейдж 2 включва по бегли спомени от преди 4 години - колер, прав интейк, налягане в рейката ..... И кво от това тогава, че се прай "на конвейр"
Аз искам колега да се извиня, че поотклонихме темата, но все пак касае 20VТ и считам, че не е съвсем спам раотата.

WhitePower
25-04-2012, 10:41
Аз знам защо видгат налягането , но мисля ,че ти сам знаеш защо се вдига ама ти е гузно да си признаеш ,че е оакано инжекторното време и беднее колата и за да се оправят нещата трябва да се навакса с вдигане на рейката за да не се пръсне мотора , - и на цялата тази боза викате Чип ??

На вас ви харесва- идеално , карайте си с него не съм тръгнал да убеждавам никого , само споделих опит , ама както винаги се намират Ммммноко компетентни ,който дори не са отворили горивната карта да видят какво има вътре но пък са отворени за кометари ,че всичко е супер Но всеки мапер знае ,че вдигането на налягането на рейката не е професионално решение
а вие гледахте ли смесите как се изменят спрямо оборотите ???и как в началото е по боката а към края по бедна ???
Човека се казва Даньо и кара мареа с гт2560 вече и е ремаптнат от отдавна , дайте чепчетата на некой друг да си кара

V_A_N_K_A_T_A
25-04-2012, 11:58
Тъй де, ама се ползва при стейдж 2, строук на 20VТ /чи не мога да си намеря линка ама/
Та тоз стейдж 2 включва по бегли спомени от преди 4 години - колер, прав интейк, налягане в рейката ..... И кво от това тогава, че се прай "на конвейр"


Точно това е лошото,че такъв чип се използва от англичаните за почти всякакъв вид модове по 20ВТ. Независимо,дали е сложен само кулер или всичко по мотора е променено.
Затова и там си има настройка според дадената кола,състоянието и, и промените по нея.Ама там на това му викат "live mapping" и струва дооста повече от Гтек 2 ;)


Човека се казва Даньо и кара мареа с гт2560 вече и е ремаптнат от отдавна , дайте чепчетата на некой друг да си кара

Орлине, нали Мареата Даньо я купи точно от RASTIL ;)

WhitePower
25-04-2012, 12:45
Точно това е лошото,че такъв чип се използва от англичаните за почти всякакъв вид модове по 20ВТ. Независимо,дали е сложен само кулер или всичко по мотора е променено.
Затова и там си има настройка според дадената кола,състоянието и, и промените по нея.Ама там на това му викат "live mapping" и струва дооста повече от Гтек 2 ;)



Орлине, нали Мареата Даньо я купи точно от RASTIL ;)

Верно ли :)) хахах , незнаех, е значи няма да коментирам ;) повече ,че само Даньо знае колко му излезна да оправи колата ( аз знам за една зловеща сума);0
Значи смятам темата за чепчетата за приключена щото вече знам от къде е дошла мареата

RASTIL
25-04-2012, 13:48
Бяла сила, писъл съм ти и по-торе ве, че и смесите и буста ги държеше като заковани що не четеш?
Ти конкретно гледа ли инжекторното време в чипа щото писа в един от предните си постове "като видях кво има вътре..."? Честно кажи ама, щото ш" са обадя на Данко.... или чу един човек да разказва как колата била с кофти чип и как той после я оправил! Нали ти казах, че претендирам да познавам хората дето са ш.бат с 20VТ и ей го на, ти ми говориш и съветваш тука щот си чувал за бившата ми кола, която аз 50 000 км. съм карал, радвайки и се - "на сопа" или "в лютеницата", както е по вашему там. Що при мен неаше проблеми, като толкоз е била бедна и с осрани горивни карти?
VANKATA, мен точно това ме впечатлиха тез англичани, че бяха написали:
-стейдж 1 променя се това и това и се слага гтек1, като при това имаме 20 к.с. +
-стейдж2 променя се това, това и това и на тоз сетъп се слага Гтек 2 и имаме от 40-60 к.с. +
-стейдж 3 такъв и такъв сетъп и софт.- гтек 3 - 100 к.с. +
-стейдж4.......
Цифрите са примерни и наистина съжалявам, че не мога да намеря линка.
И сега туй, че някой на стоковата си кола сложил гтек 3 и тя се наак.ла....не е виновен чипа. Виновен е човека, щото чете, че единия чип му пуска 20 коня, а другия 100 и са на една и съща цена и си казва - те на саа далаверата, за едни и същи пари вместо 20 ш"си туря 100 коня.
И те така .... разводнихме мноу работата, ама нейсе дано някой прочете нещо дето да му е интересно...Щото вече всеки 3-ти е мапер, разбира от таблици, дютита, аванси.....Аз от тез работи нищо не отбирам, ползвам опита на открилите топлата вода ;-) !

RASTIL
25-04-2012, 14:09
Верно ли :)) хахах , незнаех, е значи няма да коментирам ;) повече ,че само Даньо знае колко му излезна да оправи колата ( аз знам за една зловеща сума);0
Значи смятам темата за чепчетата за приключена щото вече знам от къде е дошла мареата
Туй си го писал докато аз пиша горния си пост. Мнението ми по въпроса за ремонта който Данко прави след покупката на колата е коментирано на дълго и на широко във Фиатския форум, който иска ще го прочете.
Щи кажа само, че Данко вкара колата за смяна на масло и някой върл майстор му измери хлабина в биелния лагер през отвора на свеща на първи цилиндър. Питах кво е налягането на маслото - същото било, питах за шумове тропане... нямало и 10 пъти му казах тогава карай, ако стане беля ще бъде за моя сметка. Е не ме послуша Данко тогава. Отвориха колата, извадиха здрави лагери и му казаха те здрави били, ама били 2-3 стотни по тънки от оригиналните та луфта от 0,4 намаля току на 0,02-0,03. Шапка му свалям на тоз мастор дето ги хвана тез 3 стотни през отвора на свеща. Надуха го Данко и с оригинални фиатски лагери. Другите небивалици бяха, че била зацепена с 3 ли 4 ли зъба грешка....Тук да обяснявам ли за дачик хол, фазов дачик и 3-4 зъба грешка .... дали щеше въобще да запали таз кола, дажи и да не посрещне клапани. После тез същите хора му направиха на Данко нова алуминиева шайба на хидравликата, щото мойта - не водела! И с новия си подсигурен и оправен мотор Данко не можа да отиде и до Пловдив, колата хвърли новата си шайба и ремъка, натика го в ангренажа и мотора пак вън....Те такиви "мастори" има там по Софийско.
И в горния си пост писах, ще напиша и тука! При мен Мареата вървя близо 50 000 км - на бургия и ни шайбата си фърли, ни са троши. Данко, като я купува тук при мен съм му казал, че таз кола я карам за кеф и си я фиркам. По време на пробите той да ти разкаже как се кара, ходихме и 40 км извънградско и т.н.
Та ..... не ми ги пиши такива, ехидни щот некакси не ти ходи
Искаш ли още да си говорим за бившата ми кола? Ако искаш - моля! Но искам сега да ми отговориш - ТИ ГЛЕДА ЛИ ГОРИВНИТЕ КАРТИ и ако само си слушал легенди що се държиш, като лъжец, пишейки "аз като видях кво има в чипаа..."
Лично аз мисля това да ми е последния пост - в комуникация с теб.
Междувременно, ти осевери ли се кое са градуси, кое е лифт на разпределителните валове и кои са по-агресивни - с малки градуси и малък лифт или с големи градуси и голям лифт

WhitePower
25-04-2012, 14:10
Бяла сила, писъл съм ти и по-торе ве, че и смесите и буста ги държеше като заковани що не четеш?
Ти конкретно гледа ли инжекторното време в чипа щото писа в един от предните си постове "като видях кво има вътре..."? Честно кажи ама, щото ш" са обадя на Данко.... или чу един човек да разказва как колата била с кофти чип и как той после я оправил! Нали ти казах, че претендирам да познавам хората дето са ш.бат с 20VТ и ей го на, ти ми говориш и съветваш тука щот си чувал за бившата ми кола, която аз 50 000 км. съм карал, радвайки и се - "на сопа" или "в лютеницата", както е по вашему там. Що при мен неаше проблеми, като толкоз е била бедна и с осрани горивни карти?
VANKATA, мен точно това ме впечатлиха тез англичани, че бяха написали:
-стейдж 1 променя се това и това и се слага гтек1, като при това имаме 20 к.с. +
-стейдж2 променя се това, това и това и на тоз сетъп се слага Гтек 2 и имаме от 40-60 к.с. +
-стейдж 3 такъв и такъв сетъп и софт.- гтек 3 - 100 к.с. +
-стейдж4.......
Цифрите са примерни и наистина съжалявам, че не мога да намеря линка.
И сега туй, че някой на стоковата си кола сложил гтек 3 и тя се наак.ла....не е виновен чипа. Виновен е човека, щото чете, че единия чип му пуска 20 коня, а другия 100 и са на една и съща цена и си казва - те на саа далаверата, за едни и същи пари вместо 20 ш"си туря 100 коня.
И те така .... разводнихме мноу работата, ама нейсе дано някой прочете нещо дето да му е интересно...Щото вече всеки 3-ти е мапер, разбира от таблици, дютита, аванси.....Аз от тез работи нищо не отбирам, ползвам опита на открилите топлата вода ;-) !

Ти конкретно гледа ли инжекторното време- Да
какво те интересува , дали може да се пооправи - ДА може да се оправи И да Не е необходимо да увеличаваш горивото ,ако искаш даже събота неделя ще ти скриншотна таблиците да се запознаеш с тях и сам да си извадиш изводи ,
разбериме правилно , аз не те убеждавам , аз само казвам какво съм видял , и незнам дали ти си го виждал с очите си че да изказваш мнение
И спокойно можеш да се обадиш на Данко , така или иначе събота ще се заиграя да ти комперна 3 те софта и да ТИ покажа разликите им и сам да видиш с очите си кое и как е напрвено щото си Тома неверни
не ме разбирай погрешно , аз няма да тръгна да се занимавам с 20в или каквото и да било друго ралично от ГТ
не ме влече и не ми се занимава , това не ми е професия или каквото и да било , моята цел и форума е да се помага и да се стигне до извода кое как е и как е правено , като се ползва опита на други хора който вече са отъпкали пътеката и да не правиш същите грешки като тях
за стейчовете дет си написал :
всяка кола е ралична , повечето няма една с една еднаква турбина най добрия вариан е да се къстъмизира зспрямо всяка една кола , а не УНИВЕРСАЛЕН чип , защото такова понятие няма , това е за хората дето са склонни на компромиси ( аз не съм от тези и мисляче сам знаеш )

dr.nan
25-04-2012, 16:07
Туй си го писал докато аз пиша горния си пост. Мнението ми по въпроса за ремонта който Данко прави след покупката на колата е коментирано на дълго и на широко във Фиатския форум, който иска ще го прочете.
Щи кажа само, че Данко вкара колата за смяна на масло и някой върл майстор му измери хлабина в биелния лагер през отвора на свеща на първи цилиндър. Питах кво е налягането на маслото - същото било, питах за шумове тропане... нямало и 10 пъти му казах тогава карай, ако стане беля ще бъде за моя сметка. Е не ме послуша Данко тогава. Отвориха колата, извадиха здрави лагери и му казаха те здрави били, ама били 2-3 стотни по тънки от оригиналните та луфта от 0,4 намаля току на 0,02-0,03. Шапка му свалям на тоз мастор дето ги хвана тез 3 стотни през отвора на свеща. Надуха го Данко и с оригинални фиатски лагери. Другите небивалици бяха, че била зацепена с 3 ли 4 ли зъба грешка....Тук да обяснявам ли за дачик хол, фазов дачик и 3-4 зъба грешка .... дали щеше въобще да запали таз кола, дажи и да не посрещне клапани. После тез същите хора му направиха на Данко нова алуминиева шайба на хидравликата, щото мойта - не водела! И с новия си подсигурен и оправен мотор Данко не можа да отиде и до Пловдив, колата хвърли новата си шайба и ремъка, натика го в ангренажа и мотора пак вън....Те такиви "мастори" има там по Софийско.
И в горния си пост писах, ще напиша и тука! При мен Мареата вървя близо 50 000 км - на бургия и ни шайбата си фърли, ни са троши. Данко, като я купува тук при мен съм му казал, че таз кола я карам за кеф и си я фиркам. По време на пробите той да ти разкаже как се кара, ходихме и 40 км извънградско и т.н.
Та ..... не ми ги пиши такива, ехидни щот некакси не ти ходи
Искаш ли още да си говорим за бившата ми кола? Ако искаш - моля! Но искам сега да ми отговориш - ТИ ГЛЕДА ЛИ ГОРИВНИТЕ КАРТИ и ако само си слушал легенди що се държиш, като лъжец, пишейки "аз като видях кво има в чипаа..."
Лично аз мисля това да ми е последния пост - в комуникация с теб.
Междувременно, ти осевери ли се кое са градуси, кое е лифт на разпределителните валове и кои са по-агресивни - с малки градуси и малък лифт или с големи градуси и голям лифт
по принцип не пиша във форуми, но ти тотално изнагля(сори за спама) как точно от Попово видя че излязоха здрави лагери на Мареята!Как така си я карал 50000км като твърдеше че са 20000,аотносно чипа,аз лично бях с Орлин в колата когато и замерваше смесите и те бяха БЕДНИ!Айде да не съсипваме темата на Ванката, че не ми се говори за проблемите по въпросния Фиат, който между другото върви в пъти повече отколкото беше при теб!

dancoo
25-04-2012, 16:55
И аз по принцип не пиша по форуми, обаче това тука вече е прекалено.
Стамене престани да пишеш глупости! И не ми коментирай ремонтите ако обичаш, защото не знаеш и 1/10 от това кое , как и защо съм правил. Аз се нагледах на простотия по тая кола.
По темата за Gtec2 с две думи- не става. Колата я кара и Ванката, и много добре знае какви детонации правеше. С Орлин я мерихме и си беше бедна. Това е добре извесно в английския форум и ако се разчетеш малко ще го намериш. Хората си предлагат 2 варианта на Гтек2, като втория е с увеличено гориво. Който го кефи Гтека, да си го кара, но да си премери смесите, да няма изненади после.
И ако си мислиш, че Мареата е вървяла при теб си в сериозна заблуда.

П.С. Налягане на горивото се вдига поради 2 причини, които май на всички са извесни.
1. Когато изтаваниш дюзите и не ти се дават пари за нови.
2. Когато не можеш да си коригираш таблиците и не ти се дават пари за свестен мап.
Има и опасност остарелите дюзи да не успяват да затварят на по- голямото налягане в рейката и да пикаят.
Единственият плюс е по- доброто разпрашване, но това не е валидно в повечето случаи.
Като общият знаменател е - не ти се дават пари! ==> мизерия

WhitePower
25-04-2012, 17:59
RASTIL и сега ,ако си пич можеш да ми се извиниш за това което ми наговори по мой адрес , а мнението ти за чиповете не искам да го знам ,

ICI
25-04-2012, 23:51
И аз по принцип не пиша по форуми, обаче това тука вече е прекалено.
Стамене престани да пишеш глупости! И не ми коментирай ремонтите ако обичаш, защото не знаеш и 1/10 от това кое , как и защо съм правил. Аз се нагледах на простотия по тая кола.
По темата за Gtec2 с две думи- не става. Колата я кара и Ванката, и много добре знае какви детонации правеше.

добре бе човек, ти имаш патилата си описани във фиатският форум, видя се на какво канарче са те направили във въпросният сервиз дето ти бяха мерили хлабина на биелните лагери през свеща, хем ти давахме съвети там ти си реши да правиш здрав мотор, там и още неща имаше дето да се чуди човек да се смее ли или да плаче ама както и да е.
За простотията няма какво да коментираме при положение че тоя твоя настоящия мотор съм го виждал в разглобен вид при създаването му и не съм видял някъде да има простотия по него както се изразяваш.
А и смесите му си бяха така както Стамен казва, понеже ми звъня в реално време когато мереше колата с чипа ;)
А и казваш, при теб колата не вървяла, ами странна работа, понеже аз съм я карал тая кола и си понавървяваше баш както си трябва да върви за чипосана такава, че и на Италфест е виждана колата, не е някаква скришна такава дето никой да не я е виждал.
Ама иначе еваля за коментарите :clap:

П.П.
оп и това за детонациите дето е правила, какво точно значи, ако може така по-ясно описание

DJ_STIVAN
25-04-2012, 23:54
Незнам какво толкова спорите. Графика с налягане на турбото, смеси и коне си има в темата за дино графики, там колата си е с чипа и без регулатор. Съгласен съм, че чипа не е перфектен, казах го и по горе. Но да се твърди, че колата е бедна... незнам за тези които сте карали, но моята си беше доста богата, вижда се и на графиката. А регулатор също съм писал по горе защо съм сложил и Орлине, ако успееш да накараш колта да върви на 1.4 с тея дюзи и без регуатор, още утре съм при теб да мапна.
По въпроса за вървежа мога да кажа, че колата си върви перфектно, както повечето от форума видяха и на драг дея и Италфеста.

V_A_N_K_A_T_A
26-04-2012, 00:10
добре бе човек, ти имаш патилата си описани във фиатският форум, видя се на какво канарче са те направили във въпросният сервиз дето ти бяха мерили хлабина на биелните лагери през свеща, хем ти давахме съвети там ти си реши да правиш здрав мотор, там и още неща имаше дето да се чуди човек да се смее ли или да плаче ама както и да е.
За простотията няма какво да коментираме при положение че тоя твоя настоящия мотор съм го виждал в разглобен вид при създаването му и не съм видял някъде да има простотия по него както се изразяваш.
А и смесите му си бяха така както Стамен казва, понеже ми звъня в реално време когато мереше колата с чипа ;)
А и казваш, при теб колата не вървяла, ами странна работа, понеже аз съм я карал тая кола и си понавървяваше баш както си трябва да върви за чипосана такава, че и на Италфест е виждана колата, не е някаква скришна такава дето никой да не я е виждал.
Ама иначе еваля за коментарите :clap:

П.П.
оп и това за детонациите дето е правила, какво точно значи, ако може така по-ясно описание

Всеки иска да дава акъл,бе...
Оставете човека на мира,колата вече не е при вас. ;)


П.П
Когато дойде тук колата,лично съм я виждал и,без да навлизам в подробности, състоянието и хич не беше приказно ;)


Незнам какво толкова спорите. Графика с налягане на турбото, смеси и коне си има в темата за дино графики, там колата си е с чипа и без регулатор. Съгласен съм, че чипа не е перфектен, казах го и по горе. Но да се твърди, че колата е бедна... незнам за тези които сте карали, но моята си беше доста богата, вижда се и на графиката. А регулатор също съм писал по горе защо съм сложил и Орлине, ако успееш да накараш колта да върви на 1.4 с тея дюзи и без регуатор, още утре съм при теб да мапна.
По въпроса за вървежа мога да кажа, че колата си върви перфектно, както повечето от форума видяха и на драг дея и Италфеста.

Аз доколкото разбрах,твоята ИМА проблеми да върви на 1.4,или аз се обърках вече...
Аз на 1.3 съм с оригиналните инжектори и без афтърмаркет регулатор.Верно,на ръба е,но си върви.

ICI
26-04-2012, 00:11
Незнам какво толкова спорите. Графика с налягане на турбото, смеси и коне си има в темата за дино графики, там колата си е с чипа и без регулатор. Съгласен съм, че чипа не е перфектен, казах го и по горе. Но да се твърди, че колата е бедна... незнам за тези които сте карали, но моята си беше доста богата, вижда се и на графиката. А регулатор също съм писал по горе защо съм сложил и Орлине, ако успееш да накараш колта да върви на 1.4 с тея дюзи и без регуатор, още утре съм при теб да мапна.
По въпроса за вървежа мога да кажа, че колата си върви перфектно, както повечето от форума видяха и на драг дея и Италфеста.

ами ето пост точно на място написан, с динографика за доказателство за Гтек2 чипа, а ако някой не отбира от динографики, както имам съмнения за някой лица дето коментират тук, ще му разясним няма грижи, нали за това е форума, да гледаме реални резултати, а не какво бай еди кой си вика как ставало, а на практика друго ;)

Само за протокола да отбележа, чипа на DJ_STEVAN и на RASTIL е от един и същ човек, GrahamL от английският фиат форум ;)
Та така за смесите кое как било ;)

dancoo, баце, ти ако беше вложил в истински тунинг тия пари дето ги хвърли в "ремонт" да оправяш "мизериите" по колата дето купи и не искаше да чуеш какво ти думаме, щеше да имаш 400 коня Марея сега, а не да се чудиш как да ни обясняваш отново как се правели нещата ;)

та някой ако иска да пита нещо по динографиката за смесите ;) :drinking:

а явно проблеми със смесите може да има колата и от други неща, които са се получили в последствие, я помпа, я дебитомер, и други датчици има дето влияят директно на АФР-а, ама явно няма да е от чипа и явно колата на RASTIL си беше добре с него ;)

lan
26-04-2012, 00:35
dancoo, баце, ти ако беше вложил в истински тунинг тия пари дето ги хвърли в "ремонт" да оправяш "мизериите" по колата дето купи и не искаше да чуеш какво ти думаме, щеше да имаш 400 коня Марея сега, а не да се чудиш как да ни обясняваш отново как се правели нещата ;)

Какъв тунинг, какви пет лева бре ICI. От кога се правят смеси и по телефона? То Даньо понеже не искаше да чуе какво му "думате", та поне има вървяща кола. Явно представите за тунинг са доста широко понятие: тунинг ли е да пристържиш съединителя със флекс за да влезе или колата да е с абсолютно различни амортесьори и още един куп подобни...
Изобщо не мислех да пиша и да спамя темата на Ванката, но вашето го няма никъде...

ICI
26-04-2012, 00:47
кой прави смеси по телефона бре :-o
я пак виж по-нагоре от къде е взет чипа и на RASTIL и DJ_ STEVАN и го осмисли преди да коментираш ;)

айде да кажа какво се вижда на динографиката с тоя точно въпросният чип, ами виждат се смеси в надув от 11 ки та чак до 10-ки, аз не виждам никакъв проблем в това, а ти ;)
Та това за телефона беше теста със широколентовата когато беше сложен чипа, и така да се каже присъствах онлайн на теста и един вид потвърждавам как е било, схващаш ли :drinking:
Я сега като един голям критик-разбирател кажи колко е бедна колата с точно въпросният Гтек чип дето го обсъждаме тук
http://img69.imageshack.us/img69/5815/dscf6299o.jpg

V_A_N_K_A_T_A
26-04-2012, 01:07
кой прави смеси по телефона бре :-o
я пак виж по-нагоре от къде е взет чипа и на RASTIL и DJ_ STEVАN и го осмисли преди да коментираш ;)

айде да кажа какво се вижда на динографиката с тоя точно въпросният чип, ами виждат се смеси в надув от 11 ки та чак до 10-ки, аз не виждам никакъв проблем в това, а ти ;)
Та това за телефона беше теста със широколентовата когато беше сложен чипа, и така да се каже присъствах онлайн на теста и един вид потвърждавам как е било, схващаш ли :drinking:
Я сега като един голям критик-разбирател кажи колко е бедна колата с точно въпросният Гтек чип дето го обсъждаме тук
http://img69.imageshack.us/img69/5815/dscf6299o.jpg

И тая всичката изписана защита,за чип,който струва 19.99 паунда в Ибей.
Но пък,явно често използван от тукашните мапери...
Слабо ме интересува какви смеси държи колата с Гтек чип,защото не бих си сложил такъв. Както и в английския форум,изрично съобщават,live mapping си е истината за кола с промени по мотора или периферията.Не случайно,тия които имат възможност тичкат при Flea ;) Естествено не струва 19.99.....Пак там има хора,които се оплакват от смеси и с Гтек 1, и с Гтек 2. Дори самия GrahamL си казва,че е най-добре колата да се мапва наживо и на дино.
Пък и тона ти нещо не кефи. Да не говорим за спама.

RASTIL
26-04-2012, 01:22
Данко,
- що не качи снимки на "износените" лагери ве мой? Колко те молихме за това!!!
- Що никой не ми отговори на въпроса за няколкото /не помня точно колко бяха/ зъба грешка в зацепването ?
- Що докато пробвахме колата и сума ти и километри при мен веднъж не хвърли пистов ремък, а след "оздравителния ремонт" една магистрала успя да минеш. За това верно не ти, а Ванката на феста ми разказа
- Що ми писа, че ти казали, че лагерите износени пък на загрял мотор си държала колата същото налягане на маслото. Как си го обяснявате тоз феномен -специалисти се пишете?!?!
- Как 0,4 мм. хлабина в биелен лагер не се чува да "тропа" туй как ще ми обясните на мен - мизерника?
- Бялата сила що така упорито отбягва въпроса за това, че горивни карти не е гледал, а е мерил само с широколентовата сонда пък се "чатка" на DJ STIVAN, че гледал кво има в чипа.
-Я питай Ванката, като ме вози на феста в Хасково кво си коментирахме в колата му. Питай го що ми говореше, че някой неща са така, щото Мареата е по-лека....
- Що категорично отказваше ве Данко да се чуя с майсторите ти и да си поговорим
-Що не им каза да се регнат у фиатския форум и да си коментираме там "простотиите"....Щото майсторите не щяха!
-Е що не щяха ве Данко????
-Данко, това с мизерията е леко обидно, аз не съм си позволявал това по твой адрес и очаквам същото и от теб!
Многото пари обаче, Данко, похарчени по една кола не означават задължително "===>" добра кола!!! Да! Многото пари са предпоставка за добра кола, но не винаги е така! Ти мисля сам се убеди..... нали похарчи много пари за "оздравителния" ремонт, сложиха ти верните лагери, зацепиха ти я по правилния начин, смениха ти шайбата, дето не водеше ..... оправиха ти ред мои "простотии"! Ти похарчи много пари и не успя да минеш магистрала Тракия в едната и посока.
Те на, от един чип докъде се стигна, ама то е по-добре така - да се изяснят нещата.... макар и по този начин с приискряване
Радвам се сега, ако всичко е наред с Мареата. Щото знаеш, че е със сантиментална стойност за мен.
Доктор Нан,
Аз от Попово се обаждах 100 пъти на Данко по време на ремонта и от там знам, че лагерите не били износени, ами технологично /щото били менте/ били с 4 стотни по-тънки от оригиналните!
Пък изначалната причина за отваряне на мотора беше 0,4 мм /4 десети/ хлабина в биелния лагер. С таз хлабина предсавяш ли си как би изглеждал лагера! За туй исках да го видя, но уви....
Бяла сила,
Пич съм да знаеш, на мноу хора съм го доказал, ама на теб пък кво да ти се извинявам?!?!
Ти се чаткаш и лъжеш, че си гледал таблици, пък аз да ти се извинявам... чи интересно ама :roll:
Към автора на темата - искрено sorry за това, което се получи тука от няколко поста насам! Аз лично приключвам с това! Всеки мама му го е родила с глава ..... и сам си преценява какво да си причини и какво да позволи да му причинят на колата!

ICI
26-04-2012, 01:43
И тая всичката изписана защита,за чип,който струва 19.99 паунда в Ибей.
Но пък,явно често използван от тукашните мапери...
Слабо ме интересува какви смеси държи колата с Гтек чип,защото не бих си сложил такъв. Както и в английския форум,изрично съобщават,live mapping си е истината за кола с промени по мотора или периферията.Не случайно,тия които имат възможност тичкат при Flea ;) Естествено не струва 19.99.....Пак там има хора,които се оплакват от смеси и с Гтек 1, и с Гтек 2. Дори самия GrahamL си казва,че е най-добре колата да се мапва наживо и на дино.
Пък и тона ти нещо не кефи. Да не говорим за спама.

ама чакай сега, 19.99 може би струва сега, аз навремето съм ги вземал тия два чипа директно от ГрахамЛ а не през ибей и струваха дооста повечко ;)
Въобще никой не обсъжда дали мапване на живо е по-добро от чип.
Тук обсъждаме някакви повдигнати "обвинения" че видиш ли тоя чип бил боклук и как колата карала на супер бедни смеси, едва ли не аха да се потроши във всеки един даден момент, че и за капак на всичко даже и не вървяла.
И хоп, какво става, някой си приказват празни приказки и не спамят, а и тонът им не се обсъжда, а видиш ли сега излезе че ние хората дето знаеме как е било сме спамели :|
И даже динографика се даде с точно конкретният чип, която си е много добра на кола дето е дала реални отлични като времена резултати, не се спира да и се дава газ без проблеми и всеки я е видял на Италфеста.
Ама не, той Гтека бедни смеси давал и не вървяла колата че чак спирала с него даже, пък ние си спамим тука и не отбираме от нищо ;)

а за спама като наистина такъв сори, ама не е предизвикан от нас а и е наистина най-добре нещата да се изясняват напълно спрямо реалността каквато е.
В някой форуми така спонтанно зародили се дискусии се отделят в самостоятелна тема и спама вече придобива друг смисъл ;)

V_A_N_K_A_T_A
26-04-2012, 01:49
-Я питай Ванката, като ме вози на феста в Хасково кво си коментирахме в колата му. Питай го що ми говореше, че някой неща са така, щото Мареата е по-лека..

Чакай,чакай....тука нещо не схванах. Кои неща как са?
Какво сме си говорели,щото аз не помня чак толкова. Спомням си, как ти ме убеждаваше да си сложа Ксенум масло..
Предполагам се опитваш да кажеш,че Мареа-та е била по-бРъза от 56-цата тогава...но това не смятам да го коментирам,щото аз Мареа-та я карах преди да я пипа който и да е.Даньо, също се вози в моята кола.Тогава беше стоковица с не особено агресивен чип и един кулер. С цялото си оборудване. Та, не е лека ;)

Човека е последователен и иска всичко да е по книга,като накрая стигна и до съответните резултати на диното ;)

RASTIL
26-04-2012, 01:57
Какъв тунинг, какви пет лева бре ICI. От кога се правят смеси и по телефона? То Даньо понеже не искаше да чуе какво му "думате", та поне има вървяща кола. Явно представите за тунинг са доста широко понятие: тунинг ли е да пристържиш съединителя със флекс за да влезе или колата да е с абсолютно различни амортесьори и още един куп подобни...
Изобщо не мислех да пиша и да спамя темата на Ванката, но вашето го няма никъде...

Спрете земята иска да сляза!

---------- Post added at 01:57 ---------- Previous post was at 01:52 ----------


Чакай,чакай....тука нещо не схванах. Кои неща как са?
Какво сме си говорели,щото аз не помня чак толкова. Спомням си, как ти ме убеждаваше да си сложа Ксенум масло..
Предполагам се опитваш да кажеш,че Мареа-та е била по-бРъза от 56-цата тогава...но това не смятам да го коментирам,щото аз Мареа-та я карах преди да я пипа който и да е.Даньо, също се вози в моята кола.Тогава беше стоковица с не особено агресивен чип и един кулер. С цялото си оборудване. Та, не е лека ;)

Човека е последователен и иска всичко да е по книга,като накрая стигна и до съответните резултати на диното ;)

Ми Ванка, ти сам ми обясняваше да не очаквам много и, че Мареата била по-пъргава, щото била по-лека.....
Радвам се за Вас, че сте последователни, радвам, се и че Мареата е в по-добър стопани от мен! Ай живи и здрави, че стана 2 часа. Ици отивай лягай и ти дет ся вика, съединител имаш да ми праиш утре

dr.nan
26-04-2012, 08:31
Никой никога не е искал акъл за майстор особено от ICI.Никой никога от наша страна не е обвинявал никого.Това е прецедент продавач да критикува купувача.А за злобните коментари на Италфеста от ваша страна няма да коментирам.Защо решихте че някой трябва да ви дава обяснение защо и как нещо е направено, кой си ти че да се обаждаш на когото и било?Айде правете си тунинги,плюите Софииските майстори И СЕ ЧУВСТВАЙТЕ ВЕЛИКИ!А Мареята вървеше по малко от ГТВ V6 turbo стоково,докато сега го подминава като малка гара, ICI явно представата ти за вървеж е това колко върти гуми колата, ама всеки с представите си!

WhitePower
26-04-2012, 10:17
Ици , ти си мапер , пък гледам говориш малко ......
ти нали се сещаш че това тука не са измислици от 1001 нощ, не виждам какво защитаваш чипа , ако си взел едни пари на човека за него и сега ти е гузно да си кажеш че не е баш как си трябва е друга тема , аз поне на всички мой хора , когато се беше получило недуразомение с един от софтуерите , се обадих на всички с този софт да им сменя безплатно чипа , и всички дойдоха и го направих
хората си нямаха и идейа дали имат или нямат проблем но аз знаех че има ,

ти също знаеш че има проблеми , ама си траеш незнам защо само,
Както всички написаха , вдигането на рейката не е решение на проблемите ;) мисля че и ти ще се съгласиш с това

RASTIL
26-04-2012, 11:32
Ици , ти си мапер , пък гледам говориш малко ......
ти нали се сещаш че това тука не са измислици от 1001 нощ, не виждам какво защитаваш чипа , ако си взел едни пари на човека за него и сега ти е гузно да си кажеш че не е баш как си трябва е друга тема , аз поне на всички мой хора , когато се беше получило недуразомение с един от софтуерите , се обадих на всички с този софт да им сменя безплатно чипа , и всички дойдоха и го направих
хората си нямаха и идейа дали имат или нямат проблем но аз знаех че има ,

ти също знаеш че има проблеми , ама си траеш незнам защо само

Те рекламите не бяха ли платени в тоз форум ?!?!
Бяла сила, да не ти е умряла циганката?
Поста ми напомня на един друг пост 2 страници по-напред в темата, с автор един друг твой градски и колега-мапер! И той беше скромен поста и автора му, като твоя тук! Ма, като написах нещо подобно на това тук, моя пост биде изтрит, аз получих предупреждение и сега съм вразумен, тоз човек вече само да го хваля и аз :afro: Сега, ако получа поредно предупреждение - ша знам! Почвам та и тебе с хвалбите!
Аз принципно не съм профи, като повечето Ви тук! Фен съм, и имам най-общи представи за автомобилите!
Това обаче не ми пречи да правя правилния избор на кой от профитата да се доверя /за разлика от един друг човек/.Така и с чипа! Аз ако имах претенции, на Ици още тогава бих му казал - това е боза - не ща го! Ама щом не съм му казал това значи съм харесал чипааа....
Аз от софтуер не разбирам, разбирам на ш
ироколентовата ламбда сонда,/туй, което си направил и ти, ама лъжеш, че таблици си гледал/ За чипа бяха декларирани 1,2 бара холд буст, потретям се сигурно, при мен колата го държеше закован до 5500-6000 оборота/там, където свършваше душицата на стоковата турбина/ от там нагоре - до 7200 буста падаше плавнинко на 1 бааар. Смесите бяха 12-12,5 със стандартната бенз. помпа и с горивен нерегулируем регулатор на 2,5 бара. Тогава един приятел, в чиито сервиз слагахме мотора /Данко го водих там/ Ми подари същия по форма регулатор "Бош", който заспа в рейката, но беше 3,5 баров, надявам се сте му обърнали внимание. Реално налягането в рейката се дигна с 0,7-0,8 бара и смесите се заковаха на около 11,5.....
Така колата измина /чакай, че не си спомням цифрата точно ама/ около 30 000 км. Така дойде в София и Вие го почнахте Данко-шайбата не води, лагерите тропат, ангренажа незацепен, чипа келяв.......Сега вече аз искрено се радвам, че колата е орайт, надявам се и да я видим някъде - в действие.... Ай със здраве

WhitePower
26-04-2012, 12:37
като не разбираш от софт как можеш да подкрепяш даден софт като не си го вождал с очите си
това че си доволен от дадена кола как върви и добър чип са 2 коренно различни неща , защото всеки си има дадени критерии за това как трябва да върви една кола

не ми говори за регулатори и ... налягания
Не е реално с тунинг ЧЕП сместа на е 12.5- 13.5 а с оригиналния да е 11.5
тука много реално се вижда как софтуера не недоклатен , говорим за едни и същи настройки на буст и каквото и да било , само с подмяна на епромчетата ;)
това е факт който не може да се оспори защото е видян с очите на много народ .
да ти си си нагласил смесите като си вдигал налягането на горивото - Според тебе това професионално решение ли е ???

както казах за 20 паунда е Идеален , ама с трици маймуни не се ловят

dr.nan
26-04-2012, 13:16
12-12,5 със стандартната бенз. помпа и с горивен
Така колата измина /чакай, че не си спомням цифрата точно ама/ около 30 000 км. Така дойде в София и Вие го почнахте Данко-шайбата не води, лагерите тропат, ангренажа незацепен, чипа келяв.......Сега вече аз искрено се радвам, че колата е орайт, надявам се и да я видим някъде - в действие.... Ай със здраве[/QUOTE]

Последно колко измина 20000, 30000, или 50000, че нещо май си го нагласяш според случая, така и за колата!Ето заради такива като теб не пиша във форумите,сега едно вчера друго,преди 2год. трето!!!!Писна ми спирам.

RASTIL
26-04-2012, 13:27
Ти кога я мери колата преди или след "оздравителния" ремонт? Щото при мен си беше 11.5 ламбда котрола ве....ко стаа тука ?!?! Толкоз ли не му понасял СФ. въздуха на тоз Фиат, то основни лагери, шайби, ангренажи, смеси, амортесиори.... Трима човека го купуваха Фиата - в Попово цял ден! Единия беше и нещо ралиджия уж чувал ги тез раоти, на канал гледахме, газ давахме - аз, Данко, ралиджията не помня кара ли, До Търговище ходихме и обратно - се газ, как един не усети, че неала амортисьори, как на изтропа тоз убеднения мотор, как не си фърли шайбата и ремъка.....
Бяла сила, пишеш на Ици, че ми зел парите и се чуствал гузен, ама на мен ми се чини, че вие закачихте Данко, кат шаран на бастун и сега си легализирате кинтите дето му смукнахте там на момчето.... Да не би нещо такава раота да има? Щото намирисва на такова нещо! Както и да е ! Тъй преценил Данко, , повярвал на когото си е решил, имал пара, платил, саа има вървяща кола и аз се радвам за това
Ти обаче Бяла сила, на два въпроса още не си ми отговорил, макар, че са 4 път ти ги задавам:
- Ти гледа ли таблиците и софта или мери смесите само и се чаткаш за мапер?
- С газоразпределението осевери ли се? Мапер си се пак и треа преди ремап да можеш да зацепиш по-агресивно някоя кола с раздвижни шайби, треа ако имаш човек за смяна на сток разпределителен вал със спортен да може да го праиш това! До преди два месеца щото не знаеше кое е лифт, кое градуси .....каша! Да не ровя саа да ти показвам темата на колегите тука да видят къв си разбирач. Аз поне претенции неам :afro:
Като цяло едва ли ще стигнем до некъв косенсус тука - кой крив и кой прав, толкоз повече, че вадим факти отпреди 4-5 години и хептен е безсмислено да дигаме градуса и да цапаме темата на колегата, поради което и аз спирам -без значение вече кой с кво ме провокира!
Ти обаче "ако си пич", както самия ти казваш, ще ми отговориш на въпросите :-)

---------- Post added at 13:27 ---------- Previous post was at 13:19 ----------


12-12,5 със стандартната бенз. помпа и с горивен
Така колата измина /чакай, че не си спомням цифрата точно ама/ около 30 000 км. Така дойде в София и Вие го почнахте Данко-шайбата не води, лагерите тропат, ангренажа незацепен, чипа келяв.......Сега вече аз искрено се радвам, че колата е орайт, надявам се и да я видим някъде - в действие.... Ай със здраве

Последно колко измина 20000, 30000, или 50000, че нещо май си го нагласяш според случая, така и за колата!Ето заради такива като теб не пиша във форумите,сега едно вчера друго,преди 2год. трето!!!!Писна ми спирам.[/QUOTE]

То на Данко му давах там една тетрадка ли беше или в бордовите документи ли ги бях записал километрите та ги гледахме при покупко-продажбата! Проверете колкото километра пише там това е вярното, иначе от 2008 до сега ....
И на мен ми писна бей! И аз спирам :no:

ICI
26-04-2012, 14:27
Никой никога не е искал акъл за майстор особено от ICI.Никой никога от наша страна не е обвинявал никого.Това е прецедент продавач да критикува купувача.А за злобните коментари на Италфеста от ваша страна няма да коментирам.Защо решихте че някой трябва да ви дава обяснение защо и как нещо е направено, кой си ти че да се обаждаш на когото и било?Айде правете си тунинги,плюите Софииските майстори И СЕ ЧУВСТВАЙТЕ ВЕЛИКИ!А Мареята вървеше по малко от ГТВ V6 turbo стоково,докато сега го подминава като малка гара, ICI явно представата ти за вървеж е това колко върти гуми колата, ама всеки с представите си!
айде сега пък за акъли стана дума, не бе , акъли никой не е искал, ама иначе в темата за мареата във фиатският форум голяма сапунка се развихри.
Злобни коментари ? На Италфеста? На кой точно че аз хал хабер си нямам за какво става дума, то даже в момента не знам с кого говоря.
А за представата ми за вървеж няма да коментираме ;)



Ици , ти си мапер , пък гледам говориш малко ......
ти нали се сещаш че това тука не са измислици от 1001 нощ, не виждам какво защитаваш чипа , ако си взел едни пари на човека за него и сега ти е гузно да си кажеш че не е баш как си трябва е друга тема , аз поне на всички мой хора , когато се беше получило недуразомение с един от софтуерите , се обадих на всички с този софт да им сменя безплатно чипа , и всички дойдоха и го направих
хората си нямаха и идейа дали имат или нямат проблем но аз знаех че има ,

ти също знаеш че има проблеми , ама си траеш незнам защо само,
Както всички написаха , вдигането на рейката не е решение на проблемите ;) мисля че и ти ще се съгласиш с това


бе човеко божи :no: ти четеш ли въобще тоя чип от къде е взет бре, аз имам общо с него дотолкова че да го поръчам и върна в случай че не е добре, а както виждаш само ти си решил в случая че е имало проблем :afro:
DJ_STEVAN кара с чипа вече сума ти и време по дръпки, на Италфеста време сериозно даде, преди това дино-графика извади а ти тук си говориш за някакви си проблеми дето май говорят само, че на теб нещо не ти е ясно .
http://img69.imageshack.us/img69/5815/dscf6299o.jpg
айде, за втори път ти давам линка, направи си труда да цъкнеш на него, да разчетеш дино графиката и да посочиш тия проблеми дето ги има според теб.

WhitePower
26-04-2012, 15:38
Ти кога я мери колата преди или след "оздравителния" ремонт? Щото при мен си беше 11.5 ламбда котрола ве....ко стаа тука ?!?! Толкоз ли не му понасял СФ. въздуха на тоз Фиат, то основни лагери, шайби, ангренажи, смеси, амортесиори.... Трима човека го купуваха Фиата - в Попово цял ден! Единия беше и нещо ралиджия уж чувал ги тез раоти, на канал гледахме, газ давахме - аз, Данко, ралиджията не помня кара ли, До Търговище ходихме и обратно - се газ, как един не усети, че неала амортисьори, как на изтропа тоз убеднения мотор, как не си фърли шайбата и ремъка.....
Бяла сила, пишеш на Ици, че ми зел парите и се чуствал гузен, ама на мен ми се чини, че вие закачихте Данко, кат шаран на бастун и сега си легализирате кинтите дето му смукнахте там на момчето.... Да не би нещо такава раота да има? Щото намирисва на такова нещо! Както и да е ! Тъй преценил Данко, , повярвал на когото си е решил, имал пара, платил, саа има вървяща кола и аз се радвам за това
Ти обаче Бяла сила, на два въпроса още не си ми отговорил, макар, че са 4 път ти ги задавам:
- Ти гледа ли таблиците и софта или мери смесите само и се чаткаш за мапер?
- С газоразпределението осевери ли се? Мапер си се пак и треа преди ремап да можеш да зацепиш по-агресивно някоя кола с раздвижни шайби, треа ако имаш човек за смяна на сток разпределителен вал със спортен да може да го праиш това! До преди два месеца щото не знаеше кое е лифт, кое градуси .....каша! Да не ровя саа да ти показвам темата на колегите тука да видят къв си разбирач. Аз поне претенции неам :afro:
Като цяло едва ли ще стигнем до некъв косенсус тука - кой крив и кой прав, толкоз повече, че вадим факти отпреди 4-5 години и хептен е безсмислено да дигаме градуса и да цапаме темата на колегата, поради което и аз спирам -без значение вече кой с кво ме провокира!
Ти обаче "ако си пич", както самия ти казваш, ще ми отговориш на въпросите :-)

---------- Post added at 13:27 ---------- Previous post was at 13:19 ----------



Последно колко измина 20000, 30000, или 50000, че нещо май си го нагласяш според случая, така и за колата!Ето заради такива като теб не пиша във форумите,сега едно вчера друго,преди 2год. трето!!!!Писна ми спирам.

То на Данко му давах там една тетрадка ли беше или в бордовите документи ли ги бях записал километрите та ги гледахме при покупко-продажбата! Проверете колкото километра пише там това е вярното, иначе от 2008 до сега ....
И на мен ми писна бей! И аз спирам :no:[/QUOTE]


мерил съм глеадл съм всичко .


са по същество , Ти май нещо не си в час :stretcher:

Как да ти го напиша по бавно :pokey:,
ето пиша бавно защото знам че четеш бавно :no:
кое по точно не разбра от това -меря ( бедна ), вадя единия слагам другия( идеална ) и колата вече е в час а и тръгна по добре
ДА ГО ПОВТОРЯ АКО НЕ СИ ГО РАЗБРАЛ

Няма софотуер читав софтуер дето само да го сложиш ако не помага поне да не преебава колата
а този е точно такъв ,


забрави за това какво е било кой какво е правил кой купувал кои сменял газоразпределението , ремонтирал или ...... абстрахирай се от всичко и всички , има само едно действие по смяна на епрома с оригиналния което накара колата да тръгне в идеални смеси

аз ти казвам точно 3 стъпки който показват че не става
ти започваш от кладенеца вода да вадиш
а това ,че след като си го сложиш чипа се нуждае от регулатори и друго само по себеси показва ,че горивото му е намалено - което е факт и се вижда в таблицата
това не е сложно да го проумееш ,
дано поне този пост да го прочетеш внимателно и 2 пъти

п.с. мене ми писна да обяснявам на стена , след като сам казваш че неразбираш , защо въобще спориш и това не го разбирам ама явно няма какво друго да правиш

п.с 2 , аз нямам никакви финансови претенции за 20в моторите или каквито и да било други коли или каквото си там искаш ,
Споделям ти истината каквато е черно на бяло , това че ти имаш други убеждения не е нужно да убеждаваш и нас в това , ние не искаме това от тебе а гледам да предпаза други хора от подобни грешки , щото утре ще ще си купи някой младеж Гтекче , без да знае че беднее от него колата и ще си супи моторчето , без да знае защо

BillyBoy`
26-04-2012, 15:41
То ако беше така както казваш на Жоро колата оттдавна да се е счупила.

RASTIL
26-04-2012, 16:06
Сега и аз бавно те питам и внимателно чети:
Преди или след ремонта в Сф. мери смесите на колата? Щото ми писна да ви вра в очите едни и същи работи, при мен колата си беше с 3,5 баровия регулатор с 11,5 смес. Ти лично кво си мерил и кво си шерил не знам! Пък по повод на това, че с оригиналния си софт по-бегала... смях!!!
Колко обирам от софт. и от горивни карти си е моя работа - лично! Колкото за себе си имам абер.Колкото да преценя и ти колко си в джаза също.
Струва ми се обаче, че от газоразпределение по-разбирам от теб! Това що тъй тъъъничко го отбягваш от коментар? Пак питам разбра ли кое е лифт и кое градус на вала. И при по-голям лифт и градуси по агресивен ли е вала или по-нее...И аз не се заяждам с тебе! Просто гледам да предпазя накой да не ти докара колата си да му подбираш и поръчваш разпределителен вал, че моше да се пообъркаш и по-консерва вал да му туриш на човека
Сега от софт разбирам достатъчно щото да чуя коментарите ти по линка, който Ици е постнал, че ще стане интересно май, кат с лифта и градусите на разпределителните валове !
Ей, Бяла сила, ти да не си ти и "хардуерния" мастор на Данковата Мареа бе? Щото кат видях как си с газоразпределението е нормално да ти се е сторила грешно зацепена колата :-)

WhitePower
26-04-2012, 16:34
Сега и аз бавно те питам и внимателно чети:
Преди или след ремонта в Сф. мери смесите на колата? Щото ми писна да ви вра в очите едни и същи работи, при мен колата си беше с 3,5 баровия регулатор с 11,5 смес. Ти лично кво си мерил и кво си шерил не знам! Пък по повод на това, че с оригиналния си софт по-бегала... смях!!!
Колко обирам от софт. и от горивни карти си е моя работа - лично! Колкото за себе си имам абер.Колкото да преценя и ти колко си в джаза също.
Струва ми се обаче, че от газоразпределение по-разбирам от теб! Това що тъй тъъъничко го отбягваш от коментар? Пак питам разбра ли кое е лифт и кое градус на вала. И при по-голям лифт и градуси по агресивен ли е вала или по-нее...И аз не се заяждам с тебе! Просто гледам да предпазя накой да не ти докара колата си да му подбираш и поръчваш разпределителен вал, че моше да се пообъркаш и по-консерва вал да му туриш на човека
Сега от софт разбирам достатъчно щото да чуя коментарите ти по линка, който Ици е постнал, че ще стане интересно май, кат с лифта и градусите на разпределителните валове !
Ей, Бяла сила, ти да не си ти и "хардуерния" мастор на Данковата Мареа бе? Щото кат видях как си с газоразпределението е нормално да ти се е сторила грешно зацепена колата :-)

Кви газоразпределения кве 5 лева те бъркат
за да ти отговоря за валовете , немам си и най малка представа какво е това вал , само знам ,че е некъеде в колата
дай сега по темата от където почна
ти пак не си и прочел ми се срува , а дали аз ще поръчвам на някой вал това въобще не е твоя работа , аз поне си имам вървяща кола и съм доказал не веднъж че мога да правя вървящи коли , така че не виждам тебе какво те бърка освен завистта която те яде от вътре
според мене ти 2.0 20v не можеш да го накараш да тръгне като 1372 кубика 8 клапана и това ти е проблема
и НЕ аз не съм майстора , щото явно бавно схващаш се ти казах че не ремонтирам други коли освен Пунто Гт

вече започна да се измъкваш и изхлузваш с некви газоразпределения и валове и митове легенди и ..

говорим за Гтек чипчетата , имаш ли нещо да докажеш по конкретно с цифри или НЕ , аз имам 3 ма свиделети който да потвърдят мойте думи
ако нямаш повече какво да кажеш аз ти пожелавам лек ден

---------- Post added at 16:30 ---------- Previous post was at 16:28 ----------


То ако беше така както казваш на Жоро колата оттдавна да се е счупила.
след като си е вдигал налягания и прочие да си донагласи смесите е нормално да не роди
това за което спорим че този чеп не е написан добре и се нуждане от допалнителни интервенции

---------- Post added at 16:34 ---------- Previous post was at 16:30 ----------


Да, с гтек 2 съм. Знам , че не е перфекхен, ама пари за мап няма. Притеснявах се като сложа регулатора дали ще си корегира смесите, ама нямаше ядове. За сега ще си е карам така. Като се замогна ще мапна.

ето тука само си го казал
за какво спориш неразбирам , като сам си си признал не не перфектен , а тука на това му викаме че не става

morfius
26-04-2012, 17:14
Тая тема не беше ли за друго?

WhitePower
26-04-2012, 17:18
Тая тема не беше ли за друго?
беше
докато не решиха някой да кажат на черното бяло
и след като приключи ще се затрие или ще се премести в баш маперите

Mury
26-04-2012, 17:28
беше
докато не решиха някой да кажат на черното бяло
и след като приключи ще се затрие или ще се премести в баш маперите

А кои са баш маперите ????????? :no::no::no::no::no::no:

dancoo
26-04-2012, 17:45
Толкова години си мълчах, но Вие се осрахте.
Стамене, как може след като много добре си знаеш лайната които си творил, да продължаваш да ги пишеш тези глупости?
Първо да изясня, че никой от този или от който и да е форум е взел 1 стотинка от мен за каквото и да било, особенно Орлин.
Това искам да е ясно и да се спре с измислиците.
Както споменах, детайли от ремонти Вие не знаете, защото не съм писал.
Механика, който прави ремонта на мотора и чието име нарочно не споменавам, е най- педантичния човек и перфекционист, когото познавам и при него компромиси не се правят.
Моля повече да не се пишат глупости по негов адрес, които са извадени от контекста.

@ Ици, малко разяснения по ремонта на мотора:

Одисеята започна на рожденният ми ден 11.12.2009, когато купих колата от Стамен от Попово.

Двигателят:

Хлабините на мотора се установиха през свеща, колкото и да ти е смешно. След което се отвори мотора и се премериха хлабини по- големи от допуските!
Колко точно не помня, но си бяха стряскащи. Видимо лагерите не бяха надрани и вала си беше перфектен. Това не означава, че лагерите са били нови, а с неравномерни контактни петна.
Ремъка беше объркан с 1 зъб (не 2, не 3, а с 1). Посоката на ремъка беше обърната (който не знае, ангренажния ремък е с посока! )
Който е пипал ТС или 20В знае, че колата си пали и върви с 1 объркан зъб.
Главата беше за шлайфане, защото беше леко крива. Тук не мога да твърдя дали е била крива при слагането, но трябваше да и се пусне една стружка.
Беше челосана с едър камък предния път и деругите бяха ясно видими.
На единия цилиндър клапаните не бяха препаснати добре.
Вариатора и лагера му бяха зверски надрани, все едно е нямало масло. На изпускателния вал му липсваше едната гърбица и имаше 2 заминали.
Смукателният вал беше наред. Вариатора беше брутално изкормен и скапан на две места с телоподаващо! Сменени бяха 6 хидравлични повдигача.
Всички маслени магистрали бяха пълни с някаква слуз от пИрфектните добавки и масла, които бяха ползвани. Разказа ни се играта, докато изчистим блока.
Бутално- биелните групи като грамаж бяха в допуските, но с едно различно бутало/биелен болт като грамаж. Това беше коригирано.
Мотора го събрахме с оригинални лагери, сегменти и гарнитури. Всики семеринги бяха сменени защото старите се бяха одървили и течаха, това на кола на 20 хил. км! (според Стамен) Някои семеринги бяха в окаяно състояни.
И се питах тогава, кой нормален човек ще си събере мотора със стари семеринги. Както се казва на наймуните евтин, на триците скъп.
Сигурно има доста дребни неща които пропускам, но се надявам до тук картинката да е ясна.

Скоросната кутия:

Колкото и Стамен да ме убеждаваше, че хъркането м/у скоростите е нормално, щото видиш ли не съм натискал съединителя докрая, скоросната кутия беше ревизирана.
Едната вилка беше пред счупване със липсващ тефлонов (или там какъвто е) накрайник и преебан синхронизатор на 2ра или 3та скорост, не помня вече.
Всички семеринги по скоростите бяха сменени.

Съединителят:

Съединителят беше зверски твърд и от там бяше протекъл хидравличния цилиндър (замених го с нов ОРИГИНАЛеН!)
Съединителят беше от незнаен фиат. Спомням си в магазина момчетата много се смяха и извадиха всички съединители да търсят от кой точно модел фиат е тоя съединител. На мен ми се плачеше тогава.
Тъй като демпферните пружини явно са oпирали, те бяха ги поизпилили с флекса!

Окачването:
Ах, окачването!
Явно колата е била подготвяна за овална писта, защото задните амортисьори, освен, че бяха напълно изтървали, бяха различни! Единият по- дълъг и по дебел от другия, но еднакво, напълно изпуснали.
Предните бяха омекнали (нормално за стара кола), но поне еднакви.

Спирачките:
Честно, не бях виждал някой да си изтърка накладките до метала.
Дисковете бяха с приличен ръб, но това си го знаех още преди да купя колата, така, че тук изненади няма, но помага за цялостната картинка на нещата.

Пистовия ремък и шайбата:
Те тука си се наиграх сам. Тъй като не успях да си намеря гейтс или нещо добро, в магазина имаше само някакъв Good Year, който купих и сложих. Тогава си мислех, какво толкова - пистов ремък, все ми е тая какъв е.
После пак плаках.
След като оправих поразийте си модифицирах шайбата на коляновия вал (не съм си направил все още нова от алуминий) и много внимавам какъв ремък и от къде си купувам.

Турбото:
2 ремонта, 5 хиляди километра и 2,5 години по- късно.
Перфектно рециклираното турбо текна като градинска лейка и беше сменено с GT2560R. Бях станал като двутактова машина и като спирах по светофарите ме застигаше облак дим.
Първият път се оглеждах от кой скрапер идват тия пушилки. После разбрах, че е от мен.

Охлаждането:
Беше сложен някакъв малък вентилатор, предполагам от пунто или уно, който не смогваше да охлади колата по светофарите и температурата на пуснат вентилатор застрашително си се катереше нагоре.
Работеше само на 2ра скорост!
Освен това си се пускаше когато му скимне на загасен двигател и поради факта, че не смогваше да охлади ми източваше акумулатора редовно.
Него го смених заедно с акумулатора с два вентилатора от дедра турбо и преправих инсталацията.

Със сигурност забравям още много дребни неща.

Колата в момента е мапната на 1.1 бара, защото актуатора не държи повече.

http://1.bp.blogspot.com/-biT1XbnSGPo/TrVvKPQdmaI/AAAAAAAAACk/jofsGrKcX5s/s1600/dino.jpg

През всичкото това време не съм казал нито една лоша дума на Стамен или който и да е друг.
Но явно отношението между хората по форумите е такова, за това и по- рядко пиша вече.
Предпочитам да си се видя с приятелите и да си говорим глупости, отколкото да пиша нещо по форума и после 10 момченца от къде ли не, да ми обясняват колко съм тъп, щото някой друг бил прав.

Ванка, извинявай за офтопика в твоята тема, но искам да се спре вече с тая простотия.

ICI
26-04-2012, 23:06
Хлабините на мотора се установиха през свеща, колкото и да ти е смешно. След което се отвори мотора и се премериха хлабини по- големи от допуските!
Колко точно не помня, но си бяха стряскащи. Видимо лагерите не бяха надрани и вала си беше перфектен. Това не означава, че лагерите са били нови, а с неравномерни контактни петна.


мда, доста ми е смешно, както стана ясно още когато го каза това в темата за мареата във фиатският форум.
Сега не те знам инженер ли си, имаш ли някакво техническо образование, но това да измериш хлабина на биелен лагер от порядъка на няколко стотни през отвора на свеща е меко казано абсурдно !
Айде теоретично може да се спретне такава постановка, сега да я разяснявам файда никаква, ама порядъка на грешката и самото естество на измерването е такова че на практика грешката ще е в пъти по-голяма от самата хлабина в лагера.
Та ако може да замолиш тоя майстор да разясни тая техника, така една интересна техническа дискусия ще се породи, че даже сума ти и народ ще се ограмоти и ще премине на едно по-висше тех ниво :afro:

Орлине, стига писа глупости бе човек, знаем се кой що прави и от какво отбира.
Ми много ясно че като цопнеш стоковия чип който е с по-малък надув, мотора ще работи на по-богата смес.
Това го казвам понеже ти вярвам, че си измерил някакви високи 12-ки АФР, понеже ти вярвам, ама в кой режим точно ги измери, при какви обороти, нещо лог да има на тая работа че да ти вярваме че е било точно така?
Пиша го това с тоя тон, понеже ти пак нещо се разлетя в облаците и взе да категоризираш доказан чип като нищо неструващ.
П.П.
Дино-графиката разгледа ли я, я и направи един анализ, щото там пак се виждат много интересни неща във връзка на АФР, бууст и обороти, аз неслучайно те подпитвам така лееекинко от доста постове насам та барем да вземе се усетиш че нещата не са просто един - единствен АФР над който да кажеш така откровено авторитетно, че някой си чип не ставал според теб де;)

Дрига, сори ама аз отговор на моя въпрос досега не получих, само гледам хаберлийски коментари относно АФР-и и колко опасни били те, би ми било интересно да чуя още по въпроса ;) Как, кога, ей го, пак ще потретя - динографика има за пример на кола с Гтек2, айде Орлине разчети я и кажи какво виждаш в нея, да видим кое и защо ;)

Така, с Орлин се "чухме" на ЛС и единственото ясно за мен е, че колата е имала сериозно обедняване, което се е получило явно от външен фактор след продажбата, понеже както преди споменахме при слагането на Гтека АФР-а си беше в норми ;)

RASTIL
27-04-2012, 01:03
Толкова години си мълчах, но Вие се осрахте.
Стамене, как може след като много добре си знаеш лайната които си творил, да продължаваш да ги пишеш тези глупости?
Първо да изясня, че никой от този или от който и да е форум е взел 1 стотинка от мен за каквото и да било, особенно Орлин.
Това искам да е ясно и да се спре с измислиците.
Както споменах, детайли от ремонти Вие не знаете, защото не съм писал.
Механика, който прави ремонта на мотора и чието име нарочно не споменавам, е най- педантичния човек и перфекционист, когото познавам и при него компромиси не се правят.
Моля повече да не се пишат глупости по негов адрес, които са извадени от контекста.

@ Ици, малко разяснения по ремонта на мотора:

Одисеята започна на рожденният ми ден 11.12.2009, когато купих колата от Стамен от Попово.

Двигателят:

Хлабините на мотора се установиха през свеща, колкото и да ти е смешно. След което се отвори мотора и се премериха хлабини по- големи от допуските!
Колко точно не помня, но си бяха стряскащи. Видимо лагерите не бяха надрани и вала си беше перфектен. Това не означава, че лагерите са били нови, а с неравномерни контактни петна.
Ремъка беше объркан с 1 зъб (не 2, не 3, а с 1). Посоката на ремъка беше обърната (който не знае, ангренажния ремък е с посока! )
Който е пипал ТС или 20В знае, че колата си пали и върви с 1 объркан зъб.
Главата беше за шлайфане, защото беше леко крива. Тук не мога да твърдя дали е била крива при слагането, но трябваше да и се пусне една стружка.
Беше челосана с едър камък предния път и деругите бяха ясно видими.
На единия цилиндър клапаните не бяха препаснати добре.
Вариатора и лагера му бяха зверски надрани, все едно е нямало масло. На изпускателния вал му липсваше едната гърбица и имаше 2 заминали.
Смукателният вал беше наред. Вариатора беше брутално изкормен и скапан на две места с телоподаващо! Сменени бяха 6 хидравлични повдигача.
Всички маслени магистрали бяха пълни с някаква слуз от пИрфектните добавки и масла, които бяха ползвани. Разказа ни се играта, докато изчистим блока.
Бутално- биелните групи като грамаж бяха в допуските, но с едно различно бутало/биелен болт като грамаж. Това беше коригирано.
Мотора го събрахме с оригинални лагери, сегменти и гарнитури. Всики семеринги бяха сменени защото старите се бяха одървили и течаха, това на кола на 20 хил. км! (според Стамен) Някои семеринги бяха в окаяно състояни.
И се питах тогава, кой нормален човек ще си събере мотора със стари семеринги. Както се казва на наймуните евтин, на триците скъп.
Сигурно има доста дребни неща които пропускам, но се надявам до тук картинката да е ясна.

Скоросната кутия:

Колкото и Стамен да ме убеждаваше, че хъркането м/у скоростите е нормално, щото видиш ли не съм натискал съединителя докрая, скоросната кутия беше ревизирана.
Едната вилка беше пред счупване със липсващ тефлонов (или там какъвто е) накрайник и преебан синхронизатор на 2ра или 3та скорост, не помня вече.
Всички семеринги по скоростите бяха сменени.

Съединителят:

Съединителят беше зверски твърд и от там бяше протекъл хидравличния цилиндър (замених го с нов ОРИГИНАЛеН!)
Съединителят беше от незнаен фиат. Спомням си в магазина момчетата много се смяха и извадиха всички съединители да търсят от кой точно модел фиат е тоя съединител. На мен ми се плачеше тогава.
Тъй като демпферните пружини явно са oпирали, те бяха ги поизпилили с флекса!

Окачването:
Ах, окачването!
Явно колата е била подготвяна за овална писта, защото задните амортисьори, освен, че бяха напълно изтървали, бяха различни! Единият по- дълъг и по дебел от другия, но еднакво, напълно изпуснали.
Предните бяха омекнали (нормално за стара кола), но поне еднакви.

Спирачките:
Честно, не бях виждал някой да си изтърка накладките до метала.
Дисковете бяха с приличен ръб, но това си го знаех още преди да купя колата, така, че тук изненади няма, но помага за цялостната картинка на нещата.

Пистовия ремък и шайбата:
Те тука си се наиграх сам. Тъй като не успях да си намеря гейтс или нещо добро, в магазина имаше само някакъв Good Year, който купих и сложих. Тогава си мислех, какво толкова - пистов ремък, все ми е тая какъв е.
После пак плаках.
След като оправих поразийте си модифицирах шайбата на коляновия вал (не съм си направил все още нова от алуминий) и много внимавам какъв ремък и от къде си купувам.

Турбото:
2 ремонта, 5 хиляди километра и 2,5 години по- късно.
Перфектно рециклираното турбо текна като градинска лейка и беше сменено с GT2560R. Бях станал като двутактова машина и като спирах по светофарите ме застигаше облак дим.
Първият път се оглеждах от кой скрапер идват тия пушилки. После разбрах, че е от мен.

Охлаждането:
Беше сложен някакъв малък вентилатор, предполагам от пунто или уно, който не смогваше да охлади колата по светофарите и температурата на пуснат вентилатор застрашително си се катереше нагоре.
Работеше само на 2ра скорост!
Освен това си се пускаше когато му скимне на загасен двигател и поради факта, че не смогваше да охлади ми източваше акумулатора редовно.
Него го смених заедно с акумулатора с два вентилатора от дедра турбо и преправих инсталацията.

Със сигурност забравям още много дребни неща.

Колата в момента е мапната на 1.1 бара, защото актуатора не държи повече.

http://1.bp.blogspot.com/-biT1XbnSGPo/TrVvKPQdmaI/AAAAAAAAACk/jofsGrKcX5s/s1600/dino.jpg

През всичкото това време не съм казал нито една лоша дума на Стамен или който и да е друг.
Но явно отношението между хората по форумите е такова, за това и по- рядко пиша вече.
Предпочитам да си се видя с приятелите и да си говорим глупости, отколкото да пиша нещо по форума и после 10 момченца от къде ли не, да ми обясняват колко съм тъп, щото някой друг бил прав.

Ванка, извинявай за офтопика в твоята тема, но искам да се спре вече с тая простотия.

Ей, трима човека купувахте колата ЦЯЛ ДЕН !!!!!! Слепи ли бяхте, глухи ли, не Ви дадох /с всичкия си/ да я фиркате ли ???
Умната само с епитетите, че зехте да ме изнервяте ..... не знам де са модовете, ама "осирания", "лайна" - толерират ли се принципно във форума или само за някои автори е позволено.Ако е двоен стандарта и само някои могат да си серат така - трийте ми поста! Ако всички сме равни считам, че след осирането и лайната по мой адрес имам право на пост!
Та! Данчо мама Данчо, "канарчетата" неа да свършат явно! Последния ти пост е поредното потвърждение на това!
Ти считаш, че аз съм те взел за канарче и съм те измамил с таз скраперската кола и сочиш доводи за това!
Е да, ама аз не съм съгласен поради 2 причини:
1. Вие докато се борехте с колата, аз звънях ли ти по телефона да си я купувам обратно? Кажи тука на всички да знаят! Що не ми я върна?
2. Основния ми довод, че не аз те направих на канарче са някои кадри от по-долу:
Тестче с опел вектра 2,5 В6 с цяла генерация "Сербринг", чипосана /пак в англия/ + нитро
http://www.vbox7.com/play:0c5f3988
Картинг пистата Попово! Не е овална, ходех си и там, имах си даже отделни гуми и джанти....
http://www.vbox7.com/play:3d5e2007
Снимки на финал на около 800 м. на едно летище тук принас с друга Вектра В6 с нитроhttp://forum.fiat-bg.org/files/f_2_139.jpg
http://forum.fiat-bg.org/files/f_1_120.jpg

Четирима пасажери в колата по сериозен баир - нагоре, и на второкласен път. Окачването "леш" пък на тоз второкласния път не седи лошо...викам, че и скоростите и хъркат...., съединитела и той с флекса ли беше пилен..... ,е слушайте с 4 - ма човека буксуваааа....
http://www.vbox7.com/play:cce4ae49
Тук на клипа всичко си пише....
http://www.youtube.com/watch?v=DVlAvgTajzc
Последното клипче е от месец-2 преди покупко-продажбата!Това, и така си беше колата при мен! Така отпътува и за СФ. За съжаление дино - графика неам! Гледам Данчо, постнал една тука, дето много не е за постване, щото след всичките приказки изприказвани, че осраната от мен кола била вече оправена, праи ми впечатление въртящия момент!!!! Да поприпоня само - стандартно, заводски, сток.... тоз матор е 310 NM при 2750 оборота!!!!! На вече оправената от осиранията ми кола, не с гадния чип, ами ремапната/което е правилния, скъпия, даващия по-големи резултати при адекватен ремап начин/ колата е 291 нютона ?!?!? Що ли е така...... Я перфекциониста да сваля едната свещ и да види да неа някой мръднал биелен лагер....... с някоя и друга стотна...
Сега моля модераторите да не трият поста ми, за да преценят колегите и най-вече Данко /дай боже/ кой аджеба е взел Данко за балък- аз ли или някой друг.
Аз вече наистина спирам! Данко само си ползвай ръчната на езичето , говорейки "епитети" по мой адрес, да не я ползвам аз! И до момента не съм си позволил да пиша за осирания и лайна по ничий адрес и повод! Очаквам същото и от теб!
Успех с колата дано да е по-добре отколкото на клиповете!!!!!

WhitePower
27-04-2012, 10:53
И аз смятам темата за приключена
От всичко става ясно ,че за едни перфектна значи едно а за други друго

dancoo
27-04-2012, 12:05
Стамене, дръж се мъжки!
Този пост ти го спестявам от близо 3 години.
Това ми е последния офтопик в тази тема, ако имаш нещо да ми казваш - по телефона или на лично.

RASTIL
27-04-2012, 12:26
И аз смятам темата за приключена
От всичко става ясно ,че за едни перфектна значи едно а за други друго
ЛС имаш! Тука вече да не спамим :Yoda:

---------- Post added at 12:26 ---------- Previous post was at 12:13 ----------


Стамене, дръж се мъжки!
Този пост ти го спестявам от близо 3 години.
Това ми е последния офтопик в тази тема, ако имаш нещо да ми казваш - по телефона или на лично.

Аз казах :mr-t: