PDA

View Full Version : Крушки Philips. Къде се продават в Пловдив?



INTEGRALE
06-12-2004, 16:28
Някой знае ли в Пловдив къде продават?
И по-специално БлуВизион, защото искам на Дедрата да сложа такива.

INTEGRALE
14-12-2004, 21:37
Сдобих се накрая с крушки, само че ВизионПлюс.
Много са добри. Разликата от предишните(Осрам КуулБлу) е огромна.

KGB
15-12-2004, 02:05
Аз съм с Визион Плюс това са най-добрите крушки на Филипс както и на пазара на легални крушки.

Но тия дни мисля да мина на нещо 2-3пъти по-добро...Xenon

INTEGRALE
15-12-2004, 10:58
Знам, аз първо от теб чух и видях за какво става въпрос.
А за ксенона предполагам, че ще стане супер.

dido
15-12-2004, 11:36
Н4 ли са? От къде ги взе и на каква цена? Ксенона съм го замислил за догодина, като сложа някакви фарове с лупи, че на рефлектори не ми харесва как стои.

KGB
15-12-2004, 14:12
Xenon-a ako всичко е наред утре трябва да дойде :wink:

boian
15-12-2004, 15:03
Просветлете ме какви са тия крушки и дали ще станат за 145.Като гледам на мойта късите и дългите са отделни крушки.Баща ми си купи едни сини крушки за 10лв на тях пише Xenon.

INTEGRALE
15-12-2004, 15:24
KGB мисля, че има предвид истински Xenon, а не ментета, които нямат абсолютно нищо общо с Xenon-а , освен синия цвят.
А Philips-а, които аз си взех са стандартни халогенни крушки, но може би най-добрите.
А истинският Xenon е вече нещо много повече, като светлина, но за съжаление и като цена.
А иначе едно момче ми ги прати от Варна на цена 40 лева (2 бр. в опаковка) + 5,28 лв. доставката до Пловдив.

INTEGRALE
15-12-2004, 15:26
Н4 ли са? От къде ги взе и на каква цена? Ксенона съм го замислил за догодина, като сложа някакви фарове с лупи, че на рефлектори не ми харесва как стои.
Да, Н4 са. Незнам само за какъв Xenon говориш.

KGB
15-12-2004, 15:38
Да, аз наистина говоря за истински Ксенон...това са специални крушки които работят на 22 000волта осигурени от специален модул който иначе работи на само 35вата. При този начин се получава около 3 пъти по добра светлина (луменност) в сравнение с халогенната крушка също така "температурата" на светлина е най-близо до тази на дневната светлина (тоест цвета) а именно 4300келвина..каквито аз си поръчах...иначе има и 5000, 6000, 8000 и 12000келвина ксенони, но при тях се намалява светлинността тоест лумените, но се получава син към лилав до ултаравиолетов цвят на 12000келвина. Иначе ксенон на 4300Келвина какъвто се слага на повечето фабрични коли с ксенон вадя чисто бяла светлина...ние другити го въждаме като леко синкав цвят заради пречупването на светлината по крайщата на рефлектора или лупата, но ако погледнеш директно в светлинния сноп на фара ще забележиш, че светлината всъщност е бяла (естествено не го праве от разстояние по близо от 20-30метра).
Така,че ксенона си е революция в автомобилните светлини...получаваш повече светлина, по-дълаг живот на крушките и фара, както и намелен разход на енргия (70вата) при халогените е 110вата за двата фара....от там и намелен разход на гориво.

Това което бащата е закупил са китаийски боклуци, които могат сериозно да му повредат колата. Първо китайските крушки са направенни от обикновенно стъкло, което може да се спука (пръсне) във фара и от там да повреди рефлектора на фара. Добрите халогенни крушки са с кварцово стъкло Филипс,ОСрам, Генерал Електрик и други. Другото което е, че те пишат Ксенон на тях, защото видят някъв син цвят...тоест стъклото на крушката е боядисано в син цвят и действа като филтър на светлина пропускаики само тази част от светлиния спектър...поради тази причини се губят около 20 до 60% от светлината (луменноста) на крушката. Паради тази причини много от тези китайски прозиводители прибяхват до използването на повече ватове за да компесират за изгубената светлитана....75 до 110вата...НО тук възниква един проблем, фабрично колата не е направена за фараве с такава консумация...тоест релета,кабели, куплмози дори рефлоктора на фара потямнава много бързо заради високата темперетура създавана от крушката. Има и още една разлика, при някой фирми скъпите им халогени крушки са пълнят с газта ксенон а не с халоген...защото той дава по дълаг живот на жичката както и малко по-добра светлина.

Интеграле, Дидо мисли и той да слага истински ксенони, но преди това иска и фарове с лупи...ние е преди сме говорили с него :wink:

Дай инфото на момчето което ти ги е изпратило от Варна, за да могат и други колеги извън София и Варна да знаят от къде да могат да си закупят крущките на Филипс.

Alfa 156
15-12-2004, 16:12
Да, аз наистина говоря за истински Ксенон...
Дай-малко повече инфо...за кви пари си ги уреждаш и за Н7 ли става дума, щото моите са такива. И още нещо, ти с лупи ли си, защото аз не съм и не знам дали ще стане :D

Bobo
15-12-2004, 17:25
Аз съм с Блувижън и сум страшно доволен :lol:

INTEGRALE
15-12-2004, 18:47
Аз съм с Блувижън и сум страшно доволен :lol:
Твойте много ми харесват, като ги видях, но не намерих такива. Пък и без това се чудех как ще изглеждат на рефлектори.
И затова взех ВизионПлюс.
Момчето ми прати ЛС, че има в момента такива.
Телефонът му е 0888613018. Никът му е nikicar.

KGB
17-12-2004, 02:17
Мойте са Н7 и съм без лупи...преди малко след 3часа и нещо си инсталирах Ксенончета...остана ми само едно нещо да направя за утре, което всъщност и е единствената модификация по колата...трябва да пробия две дупки от по 2см...на пласмасовите капаци на фаровете...тоест тези които седят зад крушките. Иначе не са налага нищо друго да пипаш, нито да резеш кабели...с една дума ако искаш да си върнеш колата както е била няма никъв проблем. Много добре е направен комплекта...само дето да смениш крушка на 147мица си е малко приключение...аз вече съм се спициализирал и повече време ми отне дилемата къдета да сложа модулите..Няма място....но им намерих местенце накрая. Най трудно беше да си преместя ВизионПлюсовете на дългите...левият което е точно до акумолатора си е направо кошмар...трябват тънки пръсти и докторска прецизност...

Тоест вече съм с Филипс ксенони на къси на 4300Келвина, на Дълги съм с Филипс ВизионПлюс, на маглата съм с Филипс примиум...единствено което мисля да направя тези дни е да си взема и Филипс ВизонПлюс Сигналинг (тоест задни габарите и стопове)

Нямах време да покарам колата да видя как е но разлика е огромна в сравнение с халогените крушки.

Ще направя отделна тема за ксеноните тези дни...

Алфа 156, за 156тиците знам че имат следния проблем с по-ранните модели...металната "шапка" пред самата крушка е много близо до халогената крушка която е с няколко милитетра по къса от ксеноновата...Тоест трябват ти други фараве за да можеш да сложиш ксенонова крушка...НО този проблем е само с част от 156тиците...иначе комплекта, който включва ксенонови крушки филипс на 4300келвина, баластара (модули) Филипс за 4300К и за 6000К и всичките кабели, релета и дори свински опашки и двойнозалепващисе лепенки ми излезна някъде около 600-700лева не съм гледал курсовете днеска....в БГ същото нещо е 1280лв. :wow:

KGB
17-12-2004, 02:21
На едно място има корейски крушки с немски модели за 700лева...не помня на колко Келвина бяха...магазинчето се казваше май АутоФашън3000 или нещо то сорта...намира се на...като тръгнеш от бул. Цар Борис посока бул. България...точно на самият сфетофар преди България има едно ново блокче от дясната страна (то от лявата няма нищо де)...там долу е магазинчето....на около 150метра преди бул. България е...