PDA

View Full Version : Клуб "Алфа Ромео - България"



Grigor
08-02-2004, 20:58
За съжаление нямаше много фенове на днешната среща.... но по-важното е, че е направена първата "копка" в сериозното изгрждане на клуба!

Събрахме се петима души и тъй да се каже положихме основите на новия клуб.
- Устава е готов и утре заминава при адвокат.
- Направени са надписи от фолио за задния прозорец - малки и доста "по-деликатни" от тези на колегите с немски автомобили :-)
- Избрахме официалния знак на клуба, който до 2-4 дни ще го иаме под формата на стикери.

Няма да публикуваме целия устав в форума сега, защото е прекалено дълъг. Щом като бъде одобрен от адвокат ще го сложим на сайта.
Идеята на клуба е:

- Събиране на се повече и повече фенове на итлианската марка.
- Ежеседмични срещи
- За членовете на клуба отстъпки в известните магазини за резевни части и сервизи.

Още не е ясен размера на членския внос ( ще бъде симоличен ). С него ще се спонсорира направата на стикери, регистрацията на клуба, направата на други клубни сувенири.


Искренно се надяваме да се съберем повече истински фенове и да направим един сериозен клуб на тази наистина достойна марка.

Нека който има желние да се включи в създаването на Клуба да пише ии да се обади.

Grigor
KGB
hf hpe
Mitko
Quadrifoglio

Grigor
08-02-2004, 21:24
Ето и какво ни хареса за стикер на клуба:

http://fanclub-alfaromeo.org/afla_bg_logo.jpg

A това са надписите, които всеки фен на марката може да си ги сложи. За разликата от стикерите, които са само за членове - тези са за всеки фен:

http://fanclub-alfaromeo.org/alfa_nadpis.jpg

Qwerty
08-02-2004, 23:22
Долния надпис на 'официалните' стикери не е симетричен, дано не сте го направили такъв и на фолио...

за устав и т.н. - преди да направите нещо официално мисля че не е зле да мине през форума/форумите да се прокоментира/прогласува...

hf hpe
09-02-2004, 14:42
нищо лично но ако се движиме с тези темпове няма да успееме да регистрираме клуба и до догодина

twin spark
09-02-2004, 15:48
миналата среща беше от днеска за утре, не успях да реагирам.
вечерно време през седмицата съм свободен, но събота и неделя често пътувам.

ALFA CORSE
09-02-2004, 20:32
Някак си не ми харесва идеята на този стикер да пише "Club Alfa Romeo Bulgaria". Ако някой алфист от Варна, Пловдив или някой по-малък град иска да стане член на този клуб? Срещи редовни има само в София, в сайта си има отдел срещи само за София. Ако пише "Club Alfa Romeo Sofia, Bulgaria" по-може, ама така да кажете. Ако погледнете другите клубове Белгия да кажем срещите не са често много рядко са, но те се правят в централната част на страната и се събират Алфи от цялата страна. Така вече по-може да се пише клуб на страната...... Ако и ние искаме редовни срещи и тем подобни трябва да правим втори Club Alfa Romeo Bulgariа ли? Кажете нещо повече по този въпрос, защото не ми стана ясно.
А иначе за стикера мисля че избързвате оставете да го видят повече хора и не само този който ви е харесал а повече идеи, а също и ако някой има идея да я сподели. Аз лично имам стикер на Алфата си от Клуб Равена(не цяла Италия, а само града), нарочно съм го оставил защото ми харесва.

hf hpe
09-02-2004, 21:24
на сбирката имаше предложение за сбирка на всички алфисти от България
но по обясними причини това ще може да става много рядко примерно веднъж годишно и идеята беше точно централна България
ако от сега ще се делим незнам нататък каво ще стане

KGB
09-02-2004, 22:11
EDIT: Явно Григор не е видял че пише с моята регистрация от офиса си.

Срещата наистина беше обявена почти в последния момент, но това е с цел да се мине "по-тънката" лайсна за регистрацията за клуба.
А и 5-7 дни по-рабо не са малко.... темата беше пусната в вторник, посторена в четвъртък - за всеки който посещава форума това не е малко време.

T.S.,
Защо не ми се обади? Нали ти писах че ти нямам телефона....

KGB ти е казал, че е намерил човек да регистрира клуба - на срещата с BMW.... защо после не се обади, а пускаш теми за нова регистрация? НАли сме едно цяло и клуба е на всички ? Аz и останалите 5-ма, които създадохме устава и стикерите не го правим заради нас, а за всички.

Устава е типичен като всеки един за подобно дружество и няма причина да се поства тук. Щом като се одобри от адвокат ще го има на сайта.

Надписа е нарочно асиметричен - по-нестандартно е и стои адски добре на стъкло.


Това че си от друг град не пречи да имаш надпис България. Не е никакъв проблем да им а "- Пловдив" или нещо друго, но то може да се прави по-желание. Този е универсален и вече има 2 рена с него, едно Типо и една Брава - това е за всеки, който се кефи на марката, а не само за членове.

Атакувайте с други въпроси :-)

twin spark
09-02-2004, 23:14
Ева от клуб Пежо ми прати документите, с които са се регистрирали. Просто сменяме името и документите са готови, няма нужда да откриваме топлата вода.
Искам през седмицата, (четвъртък, петък) след работа да сверим часовника. На мен на всякъде ми е удобно и ще дойда 100%, само трябва да се уговорим.
Всъщност четвъртък зала фестивална от 19:00часа

П.С. За стикерите искам да кажа, че нямат надпис на български

KGB
09-02-2004, 23:37
Т.С.

Нали знаеш, че устава на Пежо е връщан от съда няколко пъти.

Вече, са задеийствани доста от нещата. Говорено е също така с ВантоТрейд и АутоИталия, стикерите са порачани след като бяха одобрени от хората дошли на срещата.

Устава също беше готов в неделя, утре ще бъде прегледан от още един адвокат. След което ще бъде сложен на сайта!

Среща ще има на която да дообсъдим нещата. Но в 19:00 зад Фестивална може и да ни преберат в 1-во районо да обсъдим бъдещето на клуба (в кръга на шегата). Ще трябва да се разберем за друго място.

Qwerty
10-02-2004, 00:14
Такааа ;) Значи не исках аз пръв да го кажа, за да не каже Григор че се заяждам с него, но ....

така както сте го измислили трябва да се кръстите клуб "Алфа Ромео - GKhMQ" =) - (Grigor, KGB, hf hpe, Mitko, Quadrifoglio)

разбирам гледната ви точка - нещата стават бавно ... искате да се действа ... но така както сами сте измислили устав, стикер и т.н. просто не е правилно ... ако искате клуба да е наистина за всички фенове на марката (или поне за повечето) трябва да потърсите и тяхното мнение ... и не само тези от София, което навежда на мисълта, че обсъжданията не трябва да бъдат задължително на някоя от срещите, а тук или във форума на дир.бг.


сега относно стикери за 'членове' и 'плебеи' - какво ми пречи на мен като един не член да си сложа 'членски' стикер ? или какво ще стане ако един човек е бил член и не си плати членския внос следващата година ? ще го гоните да маха стикера ли ? това да не е стикер от типа 'застраховано в СИК' ? стикера (в контекст на фенклуб) е начин за изразяване на съпричастие с една идея... не виждам причина да се опитвате да го правите на символ на статус ...
чух за идеята че чрез стикера ще се получават отстъпки при сервизи и търговци - смятам че не е правилно (и изпълнимо) и че за целта трябва да има клубни карти (с период на валидност)... като все пак помислете за хората които нямат желание да използват такива отстъпки ...

тоест... не правете задължителен членски внос .. пък бил той минимален ... моето мнение е че клуба трябва да е максимално отворен, с минимални рестрикции... смятам че ще има достаъчно хора, които ще даряват време и финансови средства ... а ако такива няма, то тогава честно казано няма смисъл да се прави каквото и да е...

п.с. : стикера е крив, и не намирам абсолютно нищо 'нестандартно' в това ... даже и втория 'нечленски' стикер е крив... бързата работа ... ;)

Grigor
10-02-2004, 02:31
Qwerty,
Май не си разбрал идеята:

1. каквото и да правим то НЕ Е НАШЕ БРЕ!!!!!! Аз да н е го правя за себе си ? Имам си отстъпките и сега!

2. Много "Админски" подхождаш - знаеш ли колко време ще се обсъжда подобно нещо тука ???? Той е 7 страници! Само помисли реално за какво време става дума при сегашната несериозност на половината фенове.

Ако ако се пусне за обсъждане в форума на Дир-а всеки ще може да пише - сигурно и половината голфаджии ще започнат да дават акъл как се прави клуб на Алфа Ромео.

3. Все пак трябва да има отличителен знак и за самите членове. За съпричастие има знак.

4. Прекалено лесно изпълнимо е, ама трябва да си палнеш колата и да говориш с хората.

Първо за стрикера:
Горния - официалния - да, той може. Това е само "превю" да се види за какво иде реч. Той няма да е крив.
Долия - надписа - той си е изместен - урл-то не е по-средата и това е идеята.

Иначе за клуба, идеата и какво всъщност е клуб:

1. Клуба е дружество от хора с еднакви интереси - предполагам, че туъка няма да има несъгласие.
2. Членовете на клуба - хората, които са отделили време, желание, нерви за да го създадат и да му бъдат горди членове трябва да има нещо повече от нормалното потупване по рамото.
3. Идеята е, че подобни клубове се подпомагат от формите заинтересовани от тях, а в нашия случай това са фирмите които продават марката коли, които продават части за нея и които имат сервизи ремонтиращи тези коли.
4. Членския внос: ТОВА НЕ СА ПАРИ, КОИТО ВСЕКИ МОЖЕ ДА СИ ХАРЧИ!!!!!!!! Прочети един устав - каквото и да е и ще видиш, че там много строго е упоменато как може да се пипат тези пари, как и кога се дава отчет на всеки дал и стотинка и т.н.
Идеята ( тя е стара като света и не е наша ) е с тези пари да се регистрира клуба законно ( както е тръгнало това ще го направим с наши лични пари ) да се направят стикери, знаци, след време да се направят шапки и тениски, както е във всяка една БЯЛА държава!
А това без 1-2-5-10лв. на месец ( всяка една от изброените суми е незначителна ... без последната ) това НЕ МОЖЕ ДА СТАНЕ!!!!!!!!!!!!!!

Куерти,
Няма безплатен обяд - това много добре го знаеш. Как за толкова години не направихте нищо повече от една челна страница ? Все няма време нали? Знам го много добре, защото ако имах достатъчно време вече и офис щяхме да имаме!!!!!

Тисна ми на шапката да споря и да убеждавам теб - Теб, админа, който само няма време и иска всичко да е като в комуна - всеки когато и каквото може. Преди няколко дни сам ми каза, че от доста време не си влизал тук....

Туин Спарк - не се обажда, не отговаря на писанията ми тук, да се обади, като му казахме че го правим сериозно веднага се появи тема, че го е почнал - КАКВО СТАВА БРЕ ? Аз ли полудявам или в това дето го няма вече почват подмолните игри ??????
Зашо Т.Спарк не се обади ? КГБ му е казал, че ще даде устав и т.н. да се регистрира и той вместо да започне с КГБ регистрацията пуска съобщения че сам почва ?!?!?!?!?!
Толкова ли е сладко да си направил клуб ? Бонус ли има че ТИ си първия,който го е пуснал ? Каква е далаверата ?

Ние го правим!!!!
Ще го направим!!!!
Ще е максимално скоро - всичко зависи от закона и времето му за регистрация!!!
Ще го направим за ВСИЧКИ фенове!!!!!
НЯМА ДА ИМА НИЩО СКРИТО И ПОДМОЛНО!!!!!

Това можем, това искаме, това правим и го правим само и само за КЕФ!!!!!!!
Ако нищо не стане ще сме се преебали с по 100-150лв.... чудо голямо.. няма да е за първи път.... само болката ще остане, но като знам че сме се опитали няма да е толква силна!!!

KGB
10-02-2004, 03:36
Ммммм Да,

Значи още баницата не се е опекла и се почнаха дразгите, е очаквано беше....

Та да се върнем малко назад в историята:
=============================================
Пуснато на: Вто Яну 13, 2004 5:38 pm Заглавие:

--------------------------------------------------------------------------------

Колеги,

Дайте да се стегнем малко и да направим нещата малко по като хората...какво имам в предвид...

1. Да регистрираме клуба като дружество с иделана цел...тоест да фигурираме законно и да може да се подписват договори с сервизи, други клубове и т.н. Аз днес говорих с един приятел адвокат така че може да дайстваме....или да дайствам ако ми дадете зелена светлина

2. Да си изкараме членски карти...но без члеснки внос за сега че тогава нещата стават доста по сложни...счетоводсво и т.н.

3. Евентуално мога да уредя една стая на едно място да ни стане като офис...естествено без това да струва нещо на клуба към коята да имат достап освен мен още 2-3 членове на клуба

Имам и други идеи но за сега нека това да обмислим
===============================================

Ок, чакахме, чакахме, чакахме....стаята изпуснахме....от 13ти Януари , T.S. говори за нови стикери които били готови....А тека и не ги видяхме...тия стикери...Григор с помоща и времето на други хора които дори не карат алфа направи стикери...донесеги на срещата, та дори и преди това показа идеята....хора ги одобриха. Само за един ден тези стикери греинаха на стъклата на АутоИталия на ВантоТреид и на доста други места.

Устав бе писан от мене, Григор и други хора които отделиха от своята петък и събота. Е казахме ли че ще се носи устава на срещата да..донесехме ли го да....казахме ли че може да има промени по устава, за да може всички да са доволни до колкото това е възможно. Е сега изведнъж аре да приемеме устава на Пежо. ОК ама не става така, Пежо си е Пежо Алфа си е Алфа. НА 100% съм сигурен, че някои клаузи в нашия устав в клуба на Пежо дори и не са се сетили. Клаузи, които ще доиде иден хубав момента в бъдещето и като ги нямаме ще стане страшно. Не че имам нещо против устава на Пежо, напротив може да вземем някои неща от там ако те липсват в нашия. Също така аз не знам до колко Клуба на Пежо е съгласен дори да им гледаме устава. Да не говорим за неща от сорта устава на алфистите е този на пежо... :roll:

Членски внос, Ок в началото мислехме да няма....НО за да върви този клуб напред това е неизбежно. Парите от този членски внос не могат да се пипът от никой самоволно. Това става само с решение на управителния съвет.

За хората които са извън София, също имаме идей. Напрамиер да се направят регионални клубове или ако няма представители да се направят регионални представители на клуба за другите градове. Това естествено зависи и от ентусиазма на другите.

Относно техническата информация, нормално е тя да е достапна само за членове. Е разбира се че няма да откажем и на някои човек нуждаеш се от помощ, който се срещне с нас. А не аз помагам на някои без да го знам кой е, уреждам му тест драйвове, накрая оная ми пише че съм бил единквоси и що си и аз се излагам пред хората. За това ако има инфо на сайта да е само за членове, а които иска нека се срещне с някой от нас и ще му помогнем.

Относно: "Алфа Ромео - GKhMQ" ни обиждате. Аз от този клуб нямам никаква изгода!!! колата ми е в гаранция, и дори да не беше аз отсъпките си ги имам...още повече, за какво ми е да си губя времето да правя клуб за да може Киро и Спиро кат доидат в клуба и платът 5 лева да ползват отстъпките които ще им спестат 50лева например....Явно в БГ като тръгне да се прави нещо хубаво и веднага всеки гледа да се исере на него.

В заключение, мога да напиша. Които иска да участва да участва, от някой хора дори получухме емаил и готовност да участват с каквото могат, без те дори да са постнали една тема и да са дошли на една среща, а вие "старите кучета" гледаде да се разцепим преди да сме направили нещо.

Имаме намерение Клуба да стане нещо доста сериозно и до лятото всичко да е тип-топ, и не зависимо от пречките ние ще го направим, за да могат всички любители на Алфа Ромео да се радват на това което е направено днес и на това което те ще направят за клуба утре.

Bobo
10-02-2004, 10:37
Abe sus sichko pravete kvoto iskate i chlenskia vnos kolkoto iskate saglasen ama da mi turite toia grozen stiker niama da stane predlagam da napravim sreshta kakto kaza TS i da obsadim taia rabota staria stiker e perfekten i glasuvan dosta vreme a i na koito sum go pokazal mu e haresal. Za ostanaloto ne mislia che ste jurnalisti da si pishete i da se iadete taka che sreshta.

Grigor
10-02-2004, 12:31
Много излишно се раздуха спора.
преди малко говорихме с ТуинСпарк и се разбрахме като бели хора:

- Четвъртък да се видим. Всеки, който има желание да дойде.
- Ще се види вече одобрения от адвокат устав и ако трябва ще се промени нещо.
- Т.С. иам много резонна идея - да пише на български на стикерите. Има зверски резон и трябва да се реши. Аз днес ще забавя пускането им.
- И той и аз и KGB сме на мнение че подобни скандали са излишни. Всичко може да се реши мирно, то трябва все пак да им ахора с които да се реши.

Alfa User
10-02-2004, 12:52
Ако ми позволите да си кажа и аз мнението. Знам че не съм от най-редовните в този клуб, и че не съм идвал на сбирките. Със идеята за регистрация, устав, членски внос и отличителни стикери съм съгласен, но със двете си ръце подкрепям Alfa Corse - аз примерно съм на 360км от София и ми е адски невъзможно да присъствам на сбирки, които са най-вече в неделя. Лошото е, че не друго, а естеството на работата ми не го позволява...
Иначе можете да ме смятате за абсолютно желаещ да стана пълноправен член на клуба и подкрепям идеята на 150%. Дерзайте, пък аз ще помагам с каквото мога - в раздела "Предложения за сайта" съм написал какво мога да предоставя. Ако има нещо, можете да ме уведомите на sub_zero@gbg.bg или в ICQ - 44158333

KGB
10-02-2004, 13:48
Среща в четвъртък, в 19:00ч. Зад Фестивална...

За тези, които нямат възможноста да доидат, нека пишат тук. След срещата, ще се напише какво окончателно е решено, за да може да се разгледа от всички до неделя. Когато може да направим още една среща която да реши всичко финално.

Съгласни???

но дайте да бъдем точно, за да не ни преберат от първо-рпу да им даваме обяснение за какво се събираме толкова късно на това място. :lol:

Dizela
10-02-2004, 15:29
Samo ne moga da razbera kade e pojara ta barzate tolkova :shock: Foryma teparva se razvivai vijdate 4e edvam se dvijat ne6tata a ve4e klub 6e registrirate.Po-krotko.I kakto spomena nqkoi po-gore tezi ne6ta trqbva da se obsajdat tyk vav foryma a ne na sbirkite 6toto ne vseki moje da doide i ne vsi4ki sme ot Sofiq ta da re6avame vsi4ko nie.Moje da ima i drygi predlojeniq za stikeri.Na men li4no hi4 ne mi dopada toq stiker :?

WhitePower
10-02-2004, 17:45
първо РПУ да се ебат
а само незнам защо не е постната срещата в разела срещи
?????????????????????????????????????????????????? ?????????
и за кво е тояа зор
аз само си изкам един стикер да си купя или да ми го дадат на фаил а аз ще си го поръчам

Grigor
10-02-2004, 18:15
Надписите са безплатни :-)

Стикерите - като са готови ще се дадат на всички членове.

Иначе се бърза, защото 2-3 месеца само се моткаме, а лятото идва - то е най-добрия сезон за срещи, скара-бира и други забавления.

Никак не ни се иска да пропуснем и това лято.

alfamilano
10-02-2004, 19:24
Пфууууууууу.......Ние от провинцията е ясно че нема да се бъркаме (То май май само аз съм от СЕЛО АМА КАРАЙ:))Искам да ви помоля само да помислите относно срещите за ''всички,, защото така ще е много по популярно,може дори и до медийни материали да се стигне!Подкрепям АЛФА КОРС НАПЪЛНО.!Е тва ми е проблема!И хубаво лятото,ама да нема скара бира зад ФЕСТИВАЛНА :?: ЗА стикера мога ви кажа само да го обмислите още малко!За тениските и шапките някои ги имат още много много одавна само зимни неможах да си направя :wink: УСПЕХ!Имате пълната ми подкрепа от село,аре че трябва да доя кравите закъснявам :lol: :wink: !

п.с Някой от вас случайно да си е носил медалион :Бутален болт от бутало на АЛФА СУД?Фенове на Алфа има и то много върли още преди да е имало форуми и темподобни!Не става вапрос за заяждане и не искам да засягам никой не ми е това целта на казаното до тук,а просто един национален клуб на Алфа,не хубаво да се делим на софиянци ,плевенчани ,варненци пловдивчани и тн.

ALFA CORSE
10-02-2004, 19:38
И на мен не ми допада този стикер, но кой те пита. Аз бях предложил нещо, но явно никой не го забеляза. И вие хора имате ли си на представа какво означа емблемата на Алфа Ромео че така сте орязали тоя стикер и въобще имате ли си хабер от дизайн. Явно не.

Тук не вярвам някой да е дошъл за да прави скандали.

За деленето. То отсега се е видяло ще се дели. Като гледам вече сте си направили стикери за членове и не-членове на клуба, което звучи много странно. Бил за хората, които се кефили на марката. Ми то там пише едно гадно url какво да му се кефя, пък да си го сложа на колата да не говорим. За дизайн там работата е no comment. А останалите членове те какво не се ли кефят на марката.
Иначе поздравления, за отирицателно време голяма каша спретнахте, за тези, които са извън вашата групичка . И ще ми говорите че това било клуб Алфа Ромео България. Това си е чист клуб на хората, които спомена Qwerty. Не може една шепа хора да определят какъв стикер ще си слагат хората или каквото и да било, които карат и се кефят на Алфа от Варна примерно, защото те също биха искали да са членове на клуб Алфа, но уви той няма да се казва България, защото софиянци са си кръстили своя така.

KGB
10-02-2004, 22:42
AlfaMilano,

В момента от 5 месеца на сам...гледаме за друго място за редовните срещи на софийската част на клуба, и понеже няма смисел да бързаме до 4-5 години мислим да преместим сбирките :roll: Разбирасе това е до някъде в кръга на маитапа.

За националната среща, сме мислили, но за мястото тепърва ще се обсъди. Най-вероятно няма да е в нито един от големите градове, но ще е някъде в централна България.

За шапките и другите аксесоари, става въпрос за такива на клуба.



Alfa Course,

прати ми предложението ти за стикер на alfateambulgaria@yahoo.com
,за да може да се обсъди в четвъртък, неделя и тук на форума. Надявам се и Т.С. да прати емаил на Григор, за да може и неговите предложение да се разгледат. След това в неделя, ще гласуваме тук онлине, за да изберем официален стикер на клуба, който да е само за членове на клуба!!!

Ако искаш да ти обясна подробно какво означава емблемата на клуба и защо избрахме точно змията! За този стикер едно е сигурно, че надписа клуб алфа ромео българия ще е или изцяло на БГ или само алфа ромео ще е на латиница (спортното сърце ще е на латинца също). Както предложи Т.С.

СЪЩО ТАКА АКО ИСКАШ ДА СЕ ЗАЯЖДАШ НА ТЕМА ГРАДОВЕ...ТОВА НЕ Е МЯСТОТО!!!

ИНАЧЕ, МЕРСИ ЗА ПОЗДРАВЛЕНИЯТА. нали знаеш вица с БГ казана в ада...

twin spark
10-02-2004, 23:08
да вземем да застреляме тези които са били на срещата в неделя, че са отделили време за любимата марка?

този спор в момента е нещо съвсем нормално и място за ощипани ученички сред нас няма.

ако някой иска да се дели, кой може да го спре. само ще му кажа че на мен ми трябваха повече от три години, за да намеря около 40 алфисти от цялата страна, хора с различни интереси, възпитание, образование и материално положение и е адски, ама адски трудно да ги обединиш, макар че всички обичат Алфа Ромео.
Аз също не съм софианец и за всички които не са от София мога да кажа, че ще им се помага. Идеята ми е на първо време да има визитки с координати от съответното място, които да поставяте на Алфите от вашия град. На визитките простичко ще пише, че всички сме алфисти и ако човека има интерес да се обади на телефона на алфистите от съответния град. Така ще приобщите хората около вас.

Стикера го оставете. Как ще изглежда не е толкова важно, по важно е какво му е съдържанието, т.е. какво ти е предимството да имаш стикер на колата, какви облаги ти дава този стикер.

Досега Алфисти никога са се карали помежду си, за разлика от ВСИЧКИ останали клубове. Мисля си че алфистите са нещо особено.
Тези остри реплики обиждат ИДЕЯТА, ЗАРАДИ КОЯТО ВСКИЧКИ СМЕ ТУК!

ALFA CORSE
11-02-2004, 00:40
Мерси за отговора Twin Spark.

Относно градовете никъде не съм искал да обиждам вашия град (или който и да е било друг), даже един път се застъпах за вас, когато един друг варненец беше писал тук. Но пак кой ще ти обърне внимание.

Стикера все пак има някакво значение, защото колкото и да ми се иска примерно този не бих си го сложил.

Радвам се че има такива големи ентусиасти и правят всичко възможно за клуба, за неговото развиване. Именно от такива хора има нужда. Само, че те не трябва да забравят хората извън София.

Относно тези хора нито искам да се карам с тях или пък каквото и да било, а да им направя забележка, защото нищо не се пише тук. Ние колкото и да искаме няма как да дойдем на срещите в София.

Нужно ли е да казвам сега "Защо сте решили да направите точно такъв стикер". Естествено че ще кажете нали за това се пише всичкото това. Да почнете да споделяте, та да можем и ние да кажем някакво мнение. Нали е национален клуб. Аз откъде да знам как сте го решавали това.

Относно идеите. Надявам се да покажете поне няколко стикера и почти всеки да изкаже своето мнение при това обосновано. И тук става въпрос за времето. Трябва повечко. Дори и да разполагаш с необходимия software и познания времето едва ли ще стигне за да създадеш нещо смислено.

Съгласен съм с alfamilano че не е хубаво да се делим. Но както си я карате само на срещи...

Няма ли да кажете какви ще са тези изисквания за членовете на клуба?

Идеи за стикери могат да излязат много. Защо сте се спрели само на този за стъкло?

Какви облаги ще ми даде този стикер? 5% отстъпка за сервиз в София ли? Или за някой магазин, от който няма да си купя нищо. Единствено ще показва че си член на клуб Алфа. Вие може и да сте облагодетелствани от тези работи, но ние не.

П С Хваща ме яд когато някой алфист обърка Alfa Corse с Alfa Course. Има доста голяма разлика.

Grigor
11-02-2004, 03:01
Хех.. имало полза от "ръчкането" на жаравата.....
Както си беше западнал форума ( преди няколко дни ) сега няма и час без отговор.... това поне е положително.. колкото и неприятен да е повода.

Пичове,
Казвам го за пореден и искренно се надявам за последен път:

1. ТОВА НЕ Е КЛУБ САМО ЗА СОФИЯНЦИ!!!!! КАК ДА ГО ОБЯСНЯ ПО-ЯСНО?
Срещите до сега са показали, че в София има най-много присъстващи, затова тък се почва. Мислиш ли, че ако на тъкашните срещи идваха по 3 коли, а в Пловдив 10-15 и повече щеше да има ентусиазъм от страна на "голямото село".... помисли и ще видиш, че при обратното стечение на обстоятелствата ние щахме да питаме, а вие да отговаряте.
Това няма значение, защото както каза Т.S. нас ни обединява марката, а не хората - те просто карат любимата марка и си имат както ние своите кусури.

2. За сервизите и отстъпките си прав, но не може ли ти като виден представител на Пловдив да обединиш около теб феновете и да се създаде "Пловдивска Дивизия" ? Това според мен освен, че е логично е и редно и дори задължително.

3. Има още два дни до четвъртък. Искам всеки да си изпрати идеята за лого ( стикер, който се слага от вътре на прозореца) на клуба.

Мейла ми е:

grigor@hardwarebg.com

Лично се ангажирам на срещата да се обсъдят всички предложения и с гласуване да се избере едно от тях.

Това мисля че е напъслно справедливо и също така естествено.

Доста гедах из интернет различните логота на различните клубове и стигнах до следното заключение:
В всяко едно лого има нещо характерно за марката, но и всяко има нещо строго индивидуално.
Аз много харесвам самия знак, но той опредеелно ако не се промени не стои добре да стикер... прекалено много цветове има и това обърква.

Идеята на този стикер е да е максимално изчистен, минимално цветове и нещо ( две) характерно за марката.
Самия стикер претърпя промяна още вечерта когато по публикувах - змията е по-голяма и вече стои много по-добре.
Имам и мостри и искам да ви кажа, че е ясен, вижда се от далече и определно не е претрупан - това са няколко доста важни показатели за един стикер.

Самия надпис е чисто информативен - ходеща реклама. Там много дизайн няма - трябва да е ясен и да се чете. Ди дило ужасно да е пипа перфектния шрифт на марката, но думите клуб и България, както и адреса в интернет, няма как да се променят - трябва да са максимално ясни и четливи за да дават нужната информация.

Когато дойдох на първата среща T.S. ми залепи стикер. Аз и тогава му казах, че може да е много по-добър... ори заедно имахме 1-2 идеи. Но аз и до днес не съм го махал - защо някой от вас отказват да го сложат ? Ако е избран и е на клуба, който представя любимата марка има ли толкова голямо значение как изглежда ???????

Подсещам още веднъж - ДАЙТЕ ИДЕИ ЗА СТИКЕР НА МЕЙЛА МИ!!!!!! Ако не дадете после никой няма да ви бъде виновен, че не ви харесва избрания!

KGB
11-02-2004, 03:28
Има една поговорка "Първите няколко месеца са най-трудните в едно семейство"

Аз се радвам, че най-накрая се получи дискисия относно бъдещето на клуба. А това, че тя е толкова разгорещена показва, че наистина сме хора които искат да стане нещо хубаво и истинско.



Основния проблем за стикера се крие в това, че клуба трябва да има емблема преди да го регистрираме. Добавянето на такава след това е доста сложно, всеки от нас се е сблъсквал с бюрокрацията в БГ. Самата регистрация на клуба сигурно ще отнеме от 2-седмици до не се знае колко. С няколко думи се получава следното нещо; Ако деистваме бързо, към началото на март може да започнем регистрацията, коята да излезе до края на март. През април да се подпишат договорите за отсъпки, спонсорство и т.н. В момента се водят преговори, които са в доста начален стадий с АутоИталия, ВантоТрейд, СБА и други. Но без да имаме нещо официално зад нас нищо няма да може да направим. Всички тези неща ги правим за бъдещите членове на клуба. Аз лично и в момента са ползвам с отсъпки при гореспоменатите, да не говориме че и колата ми ще е още дълго в гаранционен срок. Относно това, че тези превилегии ще са само за района на София, бих казал следното. Любителите на марката в другите градове, могат да говорят с определените магазини, сервизи и т.н. След което хората, които ще представляват клуба в определения град (за което съм писал някъде по нагоре) ще могат да подпишат определения договор. Все пак не очаквайте от нас да хукнем из цяла България, дори и да ни се иска нямаме това свободно време.

За срещите в други градове, тази инициатива пак ще трябва да я поемат хората от тези градове, за да организирът срещи в тяхния град. А веднъж или двапъти годишно може да се прави и национален събор. Това естествено не пречи да се правят срещи между отделни градове, райони и т.н. Проблема с разстоянието го има но е преодолим, чрез този форум. На форума доста хора не пишат, но много хора го четат, дори такива за които и не предполагаме.

Отново за стикерите: Нека всеки който може да направи няква мостра. От това което сме писъли единственото задължително е надписите да се на кирелица, изключение могат да правят този на алфа ромео и "спортно сърце". Другата идея е ембламата на клуба и стикера на който тя ще се намира да е нещо различно от оргиналната емблема на алфа. Иначе сме отворени за всякакви идей, имаше идей да има лъв в емблемата или БГ знаме. Лъва отпадна бързо заради емблемата на Пежо. Така че даваите всякакви идей...нещо което се казва за пореден път.


Един ден дай-боже да се съберат достатачно членове от цяла БГрия, ще има клуб на алфа във всеки град. Но това е един дълаг път. Но както всички знаем и най-дългият път започва само с една единствена стъпка!

Qwerty
11-02-2004, 14:54
Първо искам да кажа че аз не се 'карам' с другите участници, а дискутирам, изказвам своето мнение и критикувам ...

този ми пост може да е много разпокъсан, но ще отговарям по хронологичен ред ...


1. каквото и да правим то НЕ Е НАШЕ БРЕ!!!!!! Аз да н е го правя за себе си ? Имам си отстъпките и сега!

Ваше е ... щом сте го решили 5-ма души без обсъждане с хората във форума/форумите, значи е ваше ... а защо го правите не мога да ти кажа =)


2. Много "Админски" подхождаш - знаеш ли колко време ще се обсъжда подобно нещо тука ???? Той е 7 страници! Само помисли реално за какво време става дума при сегашната несериозност на половината фенове.

Ами ако ще и две години да се обсъжда ... нали това е целта, да се направи нещо като хората .. а това не става когато някой решава вместо теб ... дай сега щото хората са мързеливи и бавно движат нещата ние да мислим вместо тях ... то политиците така правят де - смятат че хората са за да им се налагат решения 'свише', но хайде ние да не сме като тях !


Ако ако се пусне за обсъждане в форума на Дир-а всеки ще може да пише - сигурно и половината голфаджии ще започнат да дават акъл как се прави клуб на Алфа Ромео.

Нека ... може да се сетят за нещо което ние ще пропуснем... пък какво им пречи на голфаджиите да пишат и в този форум ? или да дойдат на срещата ? ама чакай да те светна нещо =) - голфаджиите не им пука какво става в клуб 'Алфа Ромео' ...


3. Все пак трябва да има отличителен знак и за самите членове. За съпричастие има знак.

Добре ... отговори ми тогава на моя въпрос зададен по-рано - как ще се прилага това нещо ? как ще принудите някой да не си сложи такъв знак ако иска ? само не ми отговаряй че такива хора няма да има, или че ще го мислим 'когато му дойде времето'


2. Членовете на клуба - хората, които са отделили време, желание, нерви за да го създадат и да му бъдат горди членове трябва да има нещо повече от нормалното потупване по рамото.

Да - имат приятното чувство, че са свършили нещо полезно =) Освен това имат положителна карма за следващото прераждане =))


3. Идеята е, че подобни клубове се подпомагат от формите заинтересовани от тях, а в нашия случай това са фирмите които продават марката коли, които продават части за нея и които имат сервизи ремонтиращи тези коли.

Дано да има такива които ще подпомагат ... само трябва да се внимава клуба да не стане зависим от тях ... примери подобни - бол. То такова положение няма как да стане в началото, но ако/когато клуба се разрастне, вече почва да става апетитна хапка ... трябва за всеки случай да се помисли от сега...


4. Членския внос: ТОВА НЕ СА ПАРИ, КОИТО ВСЕКИ МОЖЕ ДА СИ ХАРЧИ!!!!!!!! Прочети един устав - каквото и да е и ще видиш, че там много строго е упоменато как може да се пипат тези пари, как и кога се дава отчет на всеки дал и стотинка и т.н.
Идеята ( тя е стара като света и не е наша ) е с тези пари да се регистрира клуба законно ( както е тръгнало това ще го направим с наши лични пари ) да се направят стикери, знаци, след време да се направят шапки и тениски, както е във всяка една БЯЛА държава!
А това без 1-2-5-10лв. на месец ( всяка една от изброените суми е незначителна ... без последната ) това НЕ МОЖЕ ДА СТАНЕ!!!!!!!!!!!!!!

Не съм и казал че всеки ще може да харчи... ще ги харчи управителния съвет ... за неща които реши ... и ако устава не е направен като хората, ще може да ги харчи за неща които не са в полза на всички членове ... и от там идва недоволството на част от хората които пишат във форума, както и моето.

Съвсем нормално е началото да се постави с лични пари - тези които имат възможност и помогнат ще останат записани в историята =) А на тях повече не им и трябва, нали ? =)

Нито шапките, нито тениските, нито стикерите, нито скара-бирата (спомената после) е най-важното ... смятам аз. И други хора няма да искат членския внос да отива за техниски и шапки - повярвай ми.

Изброените суми са незначителни за някои хора, за други не са ... но въпроса е принципен - моето мнение е че трябва членския внос да е доброволен. Твоето мнение е че членския внос трябва да е задължителен. А правилното мнение е някъде по средата, и може да се достигне чрез дискусия и гласуване ... и то без бързане...


Куерти,
Няма безплатен обяд - това много добре го знаеш. Как за толкова години не направихте нищо повече от една челна страница ? Все няма време нали? Знам го много добре, защото ако имах достатъчно време вече и офис щяхме да имаме!!!!!

Григоре,
а ти защо не направи нещо повече ? Нали ти дадох челната страница и пренасочих домейна ... смени една снимка, смени мойте 2 реда текст с твои, пусна форума и това е ...

Когато исках да направим проект на дизайн за рекламните визитки ти ми каза че има готови и дадени за печат. А до сега дори на файл не си ми ги показал, камо ли на хартия ...

Когато те попитах дали да помоля един познат да направи skin за форума, за да може да се вписва във Алфа Ромео темата ти каза че вече някой работи по въпроса ... доста време мина и аз питам за резултати ... питам, защото не ми харесва как непрекъснато говориш че за години не сме свършили нищо...


Тисна ми на шапката да споря и да убеждавам теб - Теб, админа, който само няма време и иска всичко да е като в комуна - всеки когато и каквото може. Преди няколко дни сам ми каза, че от доста време не си влизал тук....

Наистина - не бях влизал от седмици ... а в дир.бг не съм влизал от месеци ... в устава ще има ли точка, че членове, които не влязат във форума един месец биват автоматично отлюспени ? :)

btw, за важната среща на която се обсъжда бъдещето на клуба разбрах случайно по ICQ - посетител на форума ме пита 'ти утре на срещата ще ходиш ли?'


Туин Спарк - не се обажда, не отговаря на писанията ми тук, да се обади, като му казахме че го правим сериозно веднага се появи тема, че го е почнал - КАКВО СТАВА БРЕ ? Аз ли полудявам или в това дето го няма вече почват подмолните игри ??????
Зашо Т.Спарк не се обади ? КГБ му е казал, че ще даде устав и т.н. да се регистрира и той вместо да започне с КГБ регистрацията пуска съобщения че сам почва ?!?!?!?!?!

сега ще поадвокатствам на Twin Spark -

Подмолна игра е това да поставиш останалите пред свършен факт.
В постинга на T.S. виждам само предложение да използваме вече готов устав от друг клуб - не пише че той е почнал сам регистрация ? Това откъде го измисли ?


Толкова ли е сладко да си направил клуб ? Бонус ли има че ТИ си първия,който го е пуснал ? Каква е далаверата ?

Ти ще кажеш - ти даваш зор в момента =)


Ние го правим!!!!
Ще го направим!!!!
Ще е максимално скоро - всичко зависи от закона и времето му за регистрация!!!
Ще го направим за ВСИЧКИ фенове!!!!!
НЯМА ДА ИМА НИЩО СКРИТО И ПОДМОЛНО!!!!!


Ако не го направите заедно с останалите хора които пишат по форумите и идват на сбирката, все едно нищо не сте направили ...

KGB
11-02-2004, 15:21
... :roll:

Qwerty, на теб оставяме задачата да организираш собствениците на 130 000 Алфи. :lol:

Това е естествено в кръга на шегата!

В кръга на сериозното; ОК много критики от теб спрямо нас... Нито едно сериозно предложение... :!:

Qwerty
11-02-2004, 15:49
Устав бе писан от мене, Григор и други хора които отделиха от своята петък и събота. Е казахме ли че ще се носи устава на срещата да..донесехме ли го да....казахме ли че може да има промени по устава, за да може всички да са доволни до колкото това е възможно. Е сега изведнъж аре да приемеме устава на Пежо.

Това че сте намерили време за да свършите нещо полезно е похвално, единственото което ме притеснява е че от много ентусиазъм (наистина в момента ти и григор сте най-активни) претупвате някои неща.

Смятам, че устава трябва да се обсъжда във форума (освен на среща), и че когато не срещата не е имало достатъчно хора трябва да се организира нова. Просто ме притесняват подобни цитати:


Григор: Устава е типичен като всеки един за подобно дружество и няма причина да се поства тук. Щом като се одобри от адвокат ще го има на сайта.

Всеки един бъдещ член на клуба е една причина да се обсъждат нещата...
... не искам да омаловажавам нещата които правите в момента,
но в устрема си не пренебрегвайте останалите ...


Членски внос, Ок в началото мислехме да няма....НО за да върви този клуб напред това е неизбежно. Парите от този членски внос не могат да се пипът от никой самоволно. Това става само с решение на управителния съвет.

А нали точно бъдещите членове трябва да решат за този членски внос, а също така и кой да бъде в управителния съвет ? А нито една от тези теми не съм видял да е сериозно дискутирана поне в този форум ....

всъщност по закон всеки може да отиде и да регистрира дружество, без да е взел предвид мнението на евентуалните членове... и точно за това аз вдигам толкова врява - за да не се получи един мъртвороден клуб, който да речем половината фенове да бойкотират, и да се почви алтернативен клуб, и други подобни балкански случки =)


За хората които са извън София, също имаме идей. Напрамиер да се направят регионални клубове или ако няма представители да се направят регионални представители на клуба за другите градове. Това естествено зависи и от ентусиазма на другите.

България е малка страна - съответно алфистите не са много. Незнам дали е обосновано създаването на регионални клубове. От друга страна алфистите от градовете различни от София са в правото си да негодуват че правим 'национален' клуб, без да сме взели предвид тяхното мнение... това е деликатна тема и изисква обмисляне и обсъждане. Да направим една отделна тема и да обсъдим въпроса задълбочено ? Дали няма да се намери някой който да се е сблъсквал с подобен казус и да може да предложи помощ ?


Относно: "Алфа Ромео - GKhMQ" ни обиждате. Аз от този клуб нямам никаква изгода!!! колата ми е в гаранция, и дори да не беше аз отсъпките си ги имам...още повече, за какво ми е да си губя времето да правя клуб за да може Киро и Спиро кат доидат в клуба и платът 5 лева да ползват отстъпките които ще им спестат 50лева например....Явно в БГ като тръгне да се прави нещо хубаво и веднага всеки гледа да се исере на него.

Звучи гадно, нали ? Специално търсих този ефект, за да се опитам да покажа обратната страна на монетата - 'Решихме всичко, измислихме устав - пратихме го при адвокат. Който дошъл-дошъл'

Аз от клуба също нямам изгода - и мойта кола е в гаранция, пък даже за момента не е и Алфа =) (айде сега 100% някой ще ми каже, че не ми е тук мястото =)

Един такъв клуб само отнема време и създава ядове за хората които го правят - единствената им утеха е че правят нещо за идея която харесват. Използвам случая да ти се извиня (както и на Григор, hf hpe, Mitko и Quadrifoglio) ако съм ви засегнал. Но все пак смятам, че не е правилно да взимате важни решения без достатъчно обсъждане с останалите и дори евентуално гласуване.


Основния проблем за стикера се крие в това, че клуба трябва да има емблема преди да го регистрираме. Добавянето на такава след това е доста сложно, всеки от нас се е сблъсквал с бюрокрацията в БГ. Самата регистрация на клуба сигурно ще отнеме от 2-седмици до не се знае колко.

Това е основния проблем изцяло, не само за стикера ... предполагам, че всяка една промяна (била тя на емблема, устав и т.н.) е свързана с главоболия, време и може би пари. Точно за това смятам за грешно да се бърза, без всичко да е обмислено много добре, защото после ще се бием по главите и ще се ядосваме ... един пример от близкото минало - приемането на Конституцията на Р. България - то беше радост, то беше бързане - ще си имаме наша си, истинска - нетоталитарна конституция. За отрицателно време сглобиха основния закон, на който реално се базира всичко, прогласуваха го - някои подписаха 'с особено мнение' - хората които виждаха накъде вървят нещата, но не искаха да бъдат изкарани 'назадничави', 'спиращи прогреса' или дори 'комунисти'. През последните години обаче много пъти се чува че в Конституцията има много недомислени неща, които пречат да се приемат нужни закони... търсят се начини за заобикалянието и (което я обезсмисля) ... дори се чуват гласове за промяната и ... да, но е нужно Велико Народно Събрание ... а това не е шега работа ... - съжалявам че намесвам (макар и малко) политиката където не и е мястото (в авто клуб), но исках да покажа с пример, че когато не се мисли навреме, после много боли глава.


С няколко думи се получава следното нещо; Ако деистваме бързо, към началото на март може да започнем регистрацията, коята да излезе до края на март. През април да се подпишат договорите за отсъпки, спонсорство и т.н.

Защо се бърза толкова ? досега 10 години алфистите са били без остъпки ... дори още една да се наложи да изтраят - важното е нещата да се направят качествено...


Относно това, че тези превилегии ще са само за района на София, бих казал следното. Любителите на марката в другите градове, могат да говорят с определените магазини, сервизи и т.н. След което хората, които ще представляват клуба в определения град (за което съм писал някъде по нагоре) ще могат да подпишат определения договор. Все пак не очаквайте от нас да хукнем из цяла България, дори и да ни се иска нямаме това свободно време.

а може би наистина клуба трябва да е 'Клуб Алфа Ромео - София'

WhitePower
11-02-2004, 18:12
Tuka hora ne ste pravi
ako prodalzava taka shte si napravja i az edni forum i da vidim togava kolko alfisti shte doidat pri mene
ei nie mai samo se karame
em ste pravi i dvamata em ne
za saita Qwerty e ABSOLIUTNO PRAV - NE E MRUDNAL I S SANTIMERAR

za chlensija vsos shte vidim kogato se rshi okonchatelno za kakvo shte e i kade shte otiva , zashtoto sega az si njamam i ideja za kakvo stava duma , moze i na mene da ne me izkefi kak se razpredeljat sredsvata
za lepenkite - eiii mama mu stara znam che sa dvucvetni i sa eftini ama da go eba super grozni sa , daite mi gi nail ako moze ili po ICQ da si gi obrabotja za mene da si gi porucham da mi gi napravjat v studio za reklamni materiali

alfamilano
11-02-2004, 18:26
Ама хора тука стана ебати голфаджийската работа!Споко ще се изтрепете бе!Кви регионални клубове бе,освен да се събера с наточените на село голфове и така! :D И кой е представителя на Пловдивската школа ?Моля да се обади 0887643292!илиISQ В ПРОФИЛА МИ ГО ИМА НОМЕРА!Бах маааму вече зех да се дразня от тея караници!Накрая ще стане така че и тези 10-15 коли нямя да идват на срещи защото феновете ще се мразят.Да ви кажа честно боли ме......вече за тея подробности дето ги обсъждате :( Важното е идеята да е ЗАЛОСТЕНА ВЪТРЕ В СЪРЦЕТО ТИ а не .....Друг е въпроса дали сърцето ти е SPORTIVO ИЛИ НЕ. :? ТУИН СПАРК мисля че ме ,,познава'' и знае мнението ми по въпроса свързан с Алфа Ромео,истинския Алфист си е Алфист и без Форуми клубове и тн.Тези неща са перфектни допълнения към него,именно Алфиста! :!: Преди като не познавах никой да не би да съм бил фен на Голф случайно,но фен е слабо казно фен можеш да бъдеш на БМВ ,Ауди,ФВ,И ТН. Алфа ромео за истинския алфист, е като миокарда за сърцето! :wink: Не се карайте а се постарайте да осъществите идеята!Това е един голям +за нас но не и най важното :)

KGB
11-02-2004, 22:18
А нали точно бъдещите членове трябва да решат за този членски внос, а също така и кой да бъде в управителния съвет ? А нито една от тези теми не съм видял да е сериозно дискутирана поне в този форум ....

Колега, ако ми обясниш как точно да стане това.... :roll: :shock:

Qwerty
11-02-2004, 22:44
А нали точно бъдещите членове трябва да решат за този членски внос, а също така и кой да бъде в управителния съвет ? А нито една от тези теми не съм видял да е сериозно дискутирана поне в този форум ....

Колега, ако ми обясниш как точно да стане това.... :roll: :shock:

Обсъждане и гласуване ... аз друг начин не виждам.

KGB
11-02-2004, 23:00
пан не си видял какво си написал....

Ти говориш за бъдещи членове на нещо което те трябва да решат, но то е станало в миналото!!!


както и да е....Утре ще идваш ли на срещата...

Qwerty
11-02-2004, 23:37
пан не си видял какво си написал....

Ти говориш за бъдещи членове на нещо което те трябва да решат, но то е станало в миналото!!!


както и да е....Утре ще идваш ли на срещата...

Бъдещите членове за момента са тези които пишат тук, в дир.бг, и тези които идват на срещите. Не говоря за тези които евентуално ще се появят след 2 години и мисля че го разбираш и без да се налага да пояснявам.

Мисля да дойда.

KGB
12-02-2004, 01:59
С всички се стигна до някакъв консенсус, с теб не!

Относно това дали членския внос ще се гласува от така наречените учъредители, МИСЛЯ че около 10000000 пъти се каза, че това ще се гласува. Аз мислех, че това си го прочел! Но уви или не си, или си го разбрал по-твой си начин!

Също така, ще има и така наречените почетни членове. Те няма да плащат членски внос. Това ще са хора които помагат на клуба. Предполагам какво ще напишеш относно това...По какъв критерии ще се определят тези хора и дали малкия Киро няма да ни се разсърди за това, че не сме го направили такъв а пък той нарусивал толкова хубава картичка за нас!

Относно обсъждането на устава!!! И ако трябвало още две години да стой на форума....Ок ами дай да чакаме някое паленече да порасне, за да не се разсърди един ден като порасна и иска да стане алфист. Недоволно хора винаги ще има, КАКВОТО и да направим!!!

По натам не искам да продалжавам, за да не помишлиш че искам да се карам с теб. Надявам се да доидеш утре на срещата!!!

Пустия сайт, ти това не си направил аз онова. ОК било каквото било, за напред нека се постараем да е друго.

п.с: В единият пост леко намекнах факта, че този форум се чете от доста хора!!! Някои от които ще са доста важни за бъдещето на това начинание. Те в момента седът и ни гледат!!!

За тях пак ще повторя поговорката, "първите няколко месеца са най-трудните за едно семейство".

В крайна сметка всички седим зад една идея!!!

Qwerty
12-02-2004, 02:44
С всички се стигна до някакъв консенсус, с теб не!

Така няма и да се стигне...


Относно това дали членския внос ще се гласува от така наречените учъредители, МИСЛЯ че около 10000000 пъти се каза, че това ще се гласува. Аз мислех, че това си го прочел! Но уви или не си, или си го разбрал по-твой си начин!

точно толкова пъти го прочетох и аз ;)
А ти разбра ли, че трябва и да се обсъди ? и че трябва да се чуе мнението и на хората които утре (днес) няма да дойдат ? Или го разбра по свой си начин ?


Също така, ще има и така наречените почетни членове. Те няма да плащат членски внос. Това ще са хора които помагат на клуба. Предполагам какво ще напишеш относно това...По какъв критерии ще се определят тези хора и дали малкия Киро няма да ни се разсърди за това, че не сме го направили такъв а пък той нарусивал толкова хубава картичка за нас!

Не предположи съвсем точно... ще напиша, че това също трябва да се обсъди и гласува, и също така ще напиша, че това пак прави някои хора 'по-свои' а останалите от 'тъмно зелените', и ще напиша че по този начин ти продължаваш да твърдиш че членски внос ще има ... или знаеш нещо което аз не знам ?


Относно обсъждането на устава!!! И ако трябвало още две години да стой на форума....Ок ами дай да чакаме някое паленече да порасне, за да не се разсърди един ден като порасна и иска да стане алфист.

Не бери грижа за пеленачетата... помисли за хората които до момента активно или не толкова са участвали във форума на дир.бг, тук и по сбирките ....


Недоволно хора винаги ще има, КАКВОТО и да направим!!!

Тук си напълно прав, и за твое голямо учудване ще те подкрепя напълно =))


Пустия сайт, ти това не си направил аз онова. ОК било каквото било, за напред нека се постараем да е друго.

Точно защото за напред гледам, точно затова съм се хванал така да ви критикувам... опитвам се да ви покажа гледната точка, която пропускате.


п.с: В единият пост леко намекнах факта, че този форум се чете от доста хора!!! Някои от които ще са доста важни за бъдещето на това начинание. Те в момента седът и ни гледат!!!

и ? нека не само гледат, но и пишат - сега е момента ... =)

Grigor
12-02-2004, 03:22
Qwerty,
в скапания устав е заложено всичко за което можеш да се сетиш...
Има прецедател, който се избира от членовете, мандата му е 1 година, той има само определени права и е лицето на дружеството.

Има управителен съвет, който също се избира от учредителите, той също е с мандат. Той също не може да си прави каквото иска.

Много точно и ясно е определено как и кой може да прави каквото и да е - било то да пипа пари и т.н.

Задължения, права... всичко.

Нищо не може да се направи без да се разбере.

Просто елате утре и да го правим!!!!!!

А за стикерите: До тук на мейла ми има само 1 предложение...... нали се сещате какво става ако няма дурги - избора се свежда до 2 варианта.....
Много се говори, ама никой ( освен един де ) не е дал предложение за стикер!!!!!!


Писна ми да пиша... всичко е толкова просто и ясно и най-вече регламентирано...

До утре!

Qwerty
12-02-2004, 03:53
Qwerty,
в скапания устав е заложено всичко за което можеш да се сетиш...


Ако го беше постнал някъде, щях да знам. Сега мога да разчитам само на това което ми казваш, а аз не съм такъв човек.



Просто елате утре и да го правим!!!!!!


Много ясно че утре (днес), по една или друга причина няма да дойдат всички заинтересовани ... защо не може да се върши тази работа и тук във форума ?



А за стикерите: До тук на мейла ми има само 1 предложение...... нали се сещате какво става ако няма дурги - избора се свежда до 2 варианта.....
Много се говори, ама никой ( освен един де ) не е дал предложение за стикер!!!!!!


Сещаме се ... остава твоя вариант ...
... някой вече каза, че тази работа не е като онази и за нула време не става... как очакваш някой да направи дизайн за стикер, като човека може въобще да не разбира от компютри ... но ако се обсъди хората могат да кажат какво им харесва и какво не, и някой дизайнер (знам че имаме сред редиците) да го направи...



Писна ми да пиша... всичко е толкова просто и ясно и най-вече регламентирано...


И на мен ми писна да чета... особено такива постинги стил 'всичко е ок - вЕрвайте ми'

Alfa User
12-02-2004, 11:11
Аз, господа, предлагам за хората, които не могат да присъстват на срещите за регистрацията, да се организира online-среща. Както виждам всички имат ICQ - указват се удобен ден и час и си правим една конферентна стая - обсъждането е налице. Всъщност, като си помисля, тази среща може да се организира за всички - дори за тези, които могат да присъстват наживо. Все пак няма нищо по-добро от това да си чуем мненията на момента, а не постнати след време. Но това си е просто предложение - ако сте съгласни - имате ми мейла и кю-то :)
Защото тия спорове тук някак взеха да стават банални, а на всичко отгоре вече се пренасят на спорове на лична основа за някои хора... Не мисля че трябва да допускаме такива неща да се случват при нас !

KGB
12-02-2004, 12:00
Писна ми да повтарям,

Днес ще се срещнем да уточним голяма част от нещата, след това ще се направи една нова тема на която да пише какво сме се разбрали на тази среща, за да може хората които не се дошли да дадът своето мнение до неделя!

Които дошал, дошал...които дал мнение на форума дал....!!!

п.с: Ако все пак има неща които не са доуточнение може и да се продалжи малко срока за онлине дискусия...

Eva*
14-02-2004, 21:55
Т.С.Нали знаеш, че устава на Пежо е връщан от съда няколко пъти

Само да вметна.
Устава беше върнат един път, заради точица в него ... че "клуба ще организира мероприятия със състезателна насоченост", която точка влезна в разнобой със събирания членски внос, и нещо не им се върза в съда, от къде ще идват приходите на клуба. От състезателна дейност или от членски внос. Това беше спънката. Изебгнете го и вие. И до сега не е ясно на много хора от нашия клуб, как и защо е добавена тази точка и от кого. Но това е друга тема.
Изпратените документи са в оригинален, одобрен от съда вид.

Успех ви желая.

saab
16-02-2004, 02:01
Аз само да добавя:
направете си клуба, учредете си организаторите, пък аз ще се погрижа да ви доведа един значим гост (и може би бъдещ ваш член) - от пишещото българско братство.
Няма да кажа нищо повече от това, че това е един човек, който е сред издателите на годишния автокаталог и Club Formula 1, върл почитател на марката Alfa Romeo и собственик на едно много запазено червено конче :-)
Пък от своя страна той ще се погрижи да ви създаде подходящото име, гласност и популярност .
Но .. това вече си зависи от вас ..

Alfa User
16-02-2004, 17:30
Ами това би било чудесно :D
Само да видим как ще се организираме с регистрацията...