PDA

View Full Version : ЕГР клапан - някой елиминирал ли го е?



Bobo
07-12-2004, 13:20
Интересува ме някой спирал ли е този клапан, какъв е ефекта, и как да го спра?

hf hpe
07-12-2004, 15:45
Бобо аз съм го измислил как ще го направим при теб
ма викам първо да пипнеме главата

WhitePower
07-12-2004, 15:53
spokoino njama smisal da go pipate tova ot otdavna sam go mislil trabichkata kojato vrushta gazovete se zapushva na 80000 km i ot tam na natuka ne vrushta nikvi gazove i klapana ne vurshi nikva rabota veche

===============================
Второ предупреждение. Не го жали кредора.
ПИШИ НА КИРИЛИЦА!
После да не кажеш: "Къде са ми постовете?"

Bobo
07-12-2004, 16:55
Е да ама не всеки двигател е задръстен като твоя и има газова уредба ;) Моя си е ок

Bobo
08-12-2004, 18:48
Знам кога искаше да го махаш, ако си спомняш ме пита и мен :wink:
На мойта кола отваря на 2000 и затваря на 4600 оборота. Но няма значение аз питах дали някой го е правил! а не дали някой е ходил да му говорят глупости. А при мен клапана работи защото има разлика като стисна вакума ... няма значение ще видим какво ще сътворим с HF HPE :lol:

V_G_Z
08-12-2004, 21:16
Бобо аз съм го измислил как ще го направим при теб
ма викам първо да пипнеме главата
яяяя тук стана интересно .... кво 6е правите ??? :D

hf hpe
09-12-2004, 00:24
[quote="hf hpe":3btiq9qh]Бобо аз съм го измислил как ще го направим при теб
ма викам първо да пипнеме главата
яяяя тук стана интересно .... кво 6е правите ??? :D[/quote:3btiq9qh]
ще сложиме гарнитура от новият модел който няма ЕГР клапан и дефакто тя ще запуши тръбичката, поне това е елементарно
иначе според мен най-готиният вариант е софтуерно да се премахне влиянието на клапана, но не е във възможностите ми

Bobo
09-12-2004, 04:36
Абе човека пита с двигателя кво ше правиме :wink:
HF HPE иска някви колумбийци и коломбовци да ми монтира :lol:

V_G_Z
09-12-2004, 20:56
colombo bariani cam shafts ... аххх :P

hf hpe
10-12-2004, 00:57
colombo bariani cam shafts ... аххх :P
точно
като чета по разни форуми и страници май това е най често използваната фирма за алфи

WhitePower
10-12-2004, 10:38
Е да ама не всеки двигател е задръстен като твоя и има газова уредба ;) Моя си е ок

e da ama dori i na gas cepja golfovete

sori za latinecata ama de e toja kredor ???

V_G_Z
10-12-2004, 22:32
[quote="V_G_Z":2aibzccm]colombo bariani cam shafts ... аххх :P
точно
като чета по разни форуми и страници май това е най често използваната фирма за алфи[/quote:2aibzccm]
така си е ... малко са скъпи4ки ноо ... за атмосферен тунинг без валове не става ..сега остава да спретнете едно полиране и леко портване на главата+работа по всм и изп колектор+ 4ип и опааа 6те се събудат магаретата :)
C&B cam shafts са с най голяма номенклатура за италианки и по конкретно за алфи .... вие колко агресивни валове взехте :twisted:
има ли съпоставяне някъде ?... има и autodelta cams само 4е там цените са малко извънземни :? айде 4естито :wink:

Boxer
11-12-2004, 02:37
колеги моля които от вас има време и желание да обясни за какво става въпрос така че и някои простосмъртен като мен да разбере,
мерси много предварително

hf hpe
11-12-2004, 16:25
колеги моля които от вас има време и желание да обясни за какво става въпрос така че и някои простосмъртен като мен да разбере,
мерси много предварително
ако си искал да разбереш за валовете съм пуснал специална тема
ако е за ЕГР клапана то това е клапан, управляван от компютъра, който при средни обороти връща част от изгорелите газове в смукателният колектор
направено е от екологична гледна точка, но пък се предполага че намалява мощноста на двигателя

WhitePower
11-12-2004, 19:45
За ЕГР ра , значи
Намалява температурата на горене и от там вредните емисии изхвърляни от атмосферата
намалява конете
а че се управлява от компютъра ??
Как точно след като е вакумно управляем и няма никакви кабели към него и ЕЦУ то незнае въобще нали е отворен или е затворен

на повечето спортни коли се премахва това нещо защото тука в БГ никoй не го бърка екологията а само конете

Boxer
11-12-2004, 20:51
Мерси hf hpe за клапана питах

Bobo
11-12-2004, 22:56
ЕГР - Безотпадна технология за горивната смес. Някой инженер е решил че може да се доизгорят някакви си 6-8% от неизгорелите газове в най-често ползвания режим а именно средните обороти. Само това имам да добавя към hf hpe.

MrX
12-12-2004, 11:16
според вас възможно ли е и този вдигател да има подобна простотия:
http://www.alfasprint.com.ru/gallerydetails.php?id=8
защото нямам никаква идея за какво са тия тръби,които излизат от главите и влизат в кутията на въздушния филтър,някои двигатели го имат други не

hf hpe
12-12-2004, 11:27
...
това което е на картинката са маркучите на картерната вентилация
всеки двигател го има, но е решено по различен начин

MrX
12-12-2004, 14:20
е да ама не!!!!
маркучите от картената жентилация са малко по надолу и се падат под/отзад кутията на филтъра,а тези излизат от долната страна на главите при изпускателните колектори

KGB
12-12-2004, 15:32
Бобо, този клапън е създаден за да може да има Евро 1,2,3 сега и 4 иначе... 8) а ти искаш да го махнеш и да ни отровиш :lol:

Bobo
13-12-2004, 11:40
Айде незнам кой ми измърля бронята - филтър за твърди частици ЛЪЖАТ М.... ИМ :lol:

Novachev
22-09-2006, 19:29
И аз ще взема малко отношение. На ниски и средни обороти когато работи ЕGR сместа която изгаря в цилиндъра на двигателя е бедна т.е. има излишък на въздух и се повишава съдържанието на NO азотни окиси в изгорелите газове. Затова вкарват в цилиндъра изгорели газове ,които вече не могат да се окисляват използват ги просто за пълнеж за да запълнят част от пространството в цилиндъра и така вече сместа изгаря при оптимални условия намаляват количеството на NO.
A за премахването е рисковано ако не е сигурно че няма да има проблем. Особенно ако е с електронно управление тъй като ECM е програмиран да работи при наличието на ЕGR премахването му може да причини сериозни проблеми при ниски и средни обороти абе почва да придърпва да подскача цялата, да заглъхва ускорява мудно и прочие.
Този продлем го има при двигателите на GM с EGR след 96г някъде.
Така че бъди внимателен и предпазлив

bongo
22-09-2006, 19:47
ee трябваше да изчакаш още 2 месеца та темата да чукне тамън 2 години :lol:

Novachev
22-09-2006, 19:53
Е то добре ама не бях се решил да купувам Alfa romeo и да го знам този форум.

Bobo
23-09-2006, 16:36
Аз пък вече на няколко коли съм го елиминирал и ефекта е положителен :idea: Няма никви придърпвания даже напротив :wink:

Nikoror
23-09-2006, 21:48
по принцип на колите с егр, за да се навакса загубата на коне се изменя аванса на запалването. така че след като се премахне клапана резултата е повишена мощност, но при наличие на knock сензор и лош бензин ефекта е отрицателен.

Nikiboy
24-09-2006, 11:49
http://www.gaweda.com/Matschke/ctvtuning/a3/a3.html

http://www.gaweda.com/Matschke/ctvtunin ... %20042.jpg (http://www.gaweda.com/Matschke/ctvtuning/a3/2005.04.16%20042.jpg)

Ето какво му се полага на този клапан!

Bobo
24-09-2006, 23:28
по принцип на колите с егр, за да се навакса загубата на коне се изменя аванса на запалването. така че след като се премахне клапана резултата е повишена мощност, но при наличие на knock сензор и лош бензин ефекта е отрицателен.

При наличие на лош бензин ефекта и със и без ЕГР се е отрицателен :idea: Освен това съм гледал картите на аванса на две коли с еднакви мотори едната с фабричен ЕГР другата фабрично без ЕГР - разлика в картите няма :idea: Аз говоря за алфа конкретно и съм сигурен в това което пиша :wink: Чувал съм че при някой опели работата с ЕГР-а е доста по-сложна :wink:

Nikoror
25-09-2006, 23:05
При наличие на лош бензин ефекта и със и без ЕГР се е отрицателен :idea: :wink:
общо взето и аз това исках да кажа: при правилна експлоатация махането на ЕГР винаги е от полза за мощността, но понякога се появяват детонации ако не се вземе под предвид влиянието му

vasilus
14-11-2009, 16:58
За ЕГР ра , значи
Намалява температурата на горене и от там вредните емисии изхвърляни от атмосферата
намалява конете
а че се управлява от компютъра ??
Как точно след като е вакумно управляем и няма никакви кабели към него и ЕЦУ то незнае въобще нали е отворен или е затворен

на повечето спортни коли се премахва това нещо защото тука в БГ никoй не го бърка екологията а само конете
tuka greshish shtom e dat4ik zna4i ima vruzka razka4i go i zaka4i na diagnostika da vidish!!!

______________
Кирилица! by Kris

Доко
14-11-2009, 18:13
А ве пич, кво ти стана ? Хората са дискутирали далечната 2004 година декември месец. :Topic-is-closed-bg:

WhitePower
17-11-2009, 11:40
tuka greshish shtom e dat4ik zna4i ima vruzka razka4i go i zaka4i na diagnostika da vidish!!!

______________
Кирилица! by Kris

нещу си се объркал генерално ;))) нема никаква връзка с екуто , вадиш му вакума или запушваш тръбичката и така е игнориран

trustworthy
17-11-2009, 12:41
нещу си се объркал генерално ;))) нема никаква връзка с екуто , вадиш му вакума или запушваш тръбичката и така е игнориран

...и не записва грешки в комптютъра?

RoMAN
17-11-2009, 12:45
...и не записва грешки в комптютъра?

Записва , записва :grin:

trustworthy
17-11-2009, 12:51
Записва , записва :grin:

Значи може и да има все пак връзка с компютъра. Или има разлика м/у дузеловите кошници и бензиновите резачки:gruebel:

didod
17-11-2009, 13:18
Да не говорим, че това са само първите EGR системи - с вакуумчета.

acko88
17-11-2009, 13:19
Значи може и да има все пак връзка с компютъра. Или има разлика м/у дузеловите кошници и бензиновите резачки:gruebel:

На дизела записва грешки със сигурност.Ама според мен и бензиновия и дизеловия ЕГР си имат връзка с ЕКУ-то пък и прегледайте темата,някаде в далечната 2004-та Еньо е споменал че може да се блокира клапана софтуерно но тогава не е било по силите му.

Bobo
17-11-2009, 13:28
На дизела записва грешки със сигурност.Ама според мен и бензиновия и дизеловия ЕГР си имат връзка с ЕКУ-то пък и прегледайте темата,някаде в далечната 2004-та Еньо е споменал че може да се блокира клапана софтуерно но тогава не е било по силите му.

И сега не му е по силите ;):grin:

trustworthy
17-11-2009, 14:12
Ми дали е дизел или бензин не виждам голяма разлика. Принципът на работа е един и не виждам причина да нямат връзка с компютрите.

Panchev
17-11-2009, 14:41
Я виж ти, точно преди 2 дни си мислех дали не може да се махне ЕГР-на на JTD-то, но реших първо да попрочета нещо по въпроса. Не знаех, че има такава стара тема! То не, че от нея се разбира дали може или не (поне за дизелите), ама нейсе.

bangelbg
17-11-2009, 15:00
ЕГР а си го затапвате механично от 2 та края с ламаринени пластини и си карате :) Има доста теми в интернет и по другите форуми как се прави. По принцип след затапване на диагностика дава грешка в ЕГР а но мисля че по кадърните тунери могат да ремапнат картите на еку то и да не се появява тая грешка

WhitePower
17-11-2009, 19:14
значи на 2.0 16В стария грешка няма 100% и във тази тема сме обсъждали точно този двигател

за дизелите не мое да не може да се излъже

haljscho
17-11-2009, 19:26
Я виж ти, точно преди 2 дни си мислех дали не може да се махне ЕГР-на на JTD-то, но реших първо да попрочета нещо по въпроса. Не знаех, че има такава стара тема! То не, че от нея се разбира дали може или не (поне за дизелите), ама нейсе.
Дава грешка и включва авариен режим.......
Демек повече от 3000об. неможе да вдигне колата.

Bobo
17-11-2009, 19:33
Дава грешка и включва авариен режим.......
Демек повече от 3000об. неможе да вдигне колата.

Глупости това е грешна информация!

didod
17-11-2009, 19:44
Аз доколкото съм чувал от стари хора, поне за дизел EGR не може да се изключи напълно чрез софтуера. Може да се 'намали' работата му.

И има едни стари бензинови мотори с напълно механично управлявани EGR-и. Виждал съм на Опелчета такива неща. Там едва ли електрониката ще 'усети' изолирането на системата.

Bobo
17-11-2009, 19:47
Аз доколкото съм чувал от стари хора, поне за дизел EGR не може да се изключи напълно чрез софтуера. Може да се 'намали' работата му.

И има едни стари бензинови мотори с напълно механично управлявани EGR-и. Виждал съм на Опелчета такива неща. Там едва ли електрониката ще 'усети' изолирането на системата.

Ама то има сякви системи дайте да говорим за конкретна кола за да напишем нещо смислено !

tokata_pz_flex
17-11-2009, 19:52
Добре , конкретно сега . На 145 ЖТД не записа грешки , и колата си върви доволно . Изолиран е с метални пластини :)

Panchev
17-11-2009, 19:54
Мен ме интересува конкретно за JTD 1.9 115 коня. Щото коментирахме с колегата, че на разни Рена тази част се изолира успешно, но за моя двигател нямаме данни. То беше и по повод, че за смяна на един прост термостат се разглобяват доста неща, едното от които беше и EGR-а, който мислихме да не го слагаме след това. Ама не беше сигурно.
EDIT: Е, това горното е вече нещо конкретно.

Bobo
17-11-2009, 19:59
Мен ме интересува конкретно за JTD 1.9 115 коня. Щото коментирахме с колегата, че на разни Рена тази част се изолира успешно, но за моя двигател нямаме данни. То беше и по повод, че за смяна на един прост термостат се разглобяват доста неща, едното от които беше и EGR-а, който мислихме да не го слагаме след това. Ама не беше сигурно.
EDIT: Е, това горното е вече нещо конкретно.

Изолира се без проблем ;)

Vlado_PK
17-11-2009, 20:06
Дава грешка и включва авариен режим.......
Демек повече от 3000об. неможе да вдигне колата.
Моита е със затапен от сума ти време и си дига над 3000об без никакви ядове за жтд 105 става дума!:evilsmiley:

didod
17-11-2009, 20:51
За конкретни коли - 2.4 136 к.с. с вакуумчетата вероятно без проблем? Евентуално да записва грешка без да пали 'дюзата' на таблото. 2.4 140 к.с. с охладител на газовете и електрическо управление (стъпков мотор ли, що ли)? Там може ли да се затапи с ламаринки безпроблемно? Съвсем лаишки питам. :)

Bobo
17-11-2009, 21:15
За конкретни коли - 2.4 136 к.с. с вакуумчетата вероятно без проблем? Евентуално да записва грешка без да пали 'дюзата' на таблото. 2.4 140 к.с. с охладител на газовете и електрическо управление (стъпков мотор ли, що ли)? Там може ли да се затапи с ламаринки безпроблемно? Съвсем лаишки питам. :)

За старите се затапва без проблем при по новите си има малко пиниз ;) И то и там няма проблем просто има разни режими на мотора които правят леки фокуси, но обикновен потребител на 140-150кс. няма да усети нищо ;)

didod
17-11-2009, 21:29
Само последно да попитам - ще има ли индикации за проблем? Светеща 'дюза'?

Bobo
17-11-2009, 21:31
Само последно да попитам - ще има ли индикации за проблем? Светеща 'дюза'?

НЕ, може да светне дюзата само на коли с ЕДЦ16 инжекцион ;)

didod
17-11-2009, 21:45
.

haljscho
17-11-2009, 23:09
Глупости това е грешна информация!
Имам предвид електрическия клапан.
Там където запушват маркучетата с видийка.

Bobo
18-11-2009, 10:52
Имам предвид електрическия клапан.
Там където запушват маркучетата с видийка.

Електрическия клапан на 90% от старите жтд-та е изгорял и въпреки това не им светят дюзите ;)

haljscho
18-11-2009, 19:13
Електрическия клапан на 90% от старите жтд-та е изгорял и въпреки това не им светят дюзите ;)
Хубаво де, ай съгласи ма..............
При старите няма проблем.
При по-новите, имало пинизи /явно не е за всеки/
Ма в крайна сметка ква ни е далаверата като го изолираме? Питам конкретно за JTD.

Bobo
18-11-2009, 19:15
Хубаво де, ай съгласи ма..............
При старите няма проблем.
При по-новите, имало пинизи /явно не е за всеки/
Ма в крайна сметка ква ни е далаверата като го изолираме? Питам конкретно за JTD.

Ако очакваш пари да ти даде мотора няма :wow:

didod
18-11-2009, 19:18
Ма в крайна сметка ква ни е далаверата като го изолираме? Питам конкретно за JTD.

Е вместо масло и сажди във всмукателния колектор ще има само масло. :)

WhitePower
18-11-2009, 19:34
Хубаво де, ай съгласи ма..............
При старите няма проблем.
При по-новите, имало пинизи /явно не е за всеки/
Ма в крайна сметка ква ни е далаверата като го изолираме? Питам конкретно за JTD.
повече коне ;))

tokata_pz_flex
18-11-2009, 19:40
Верно ли ? Аз се чудя , защо ми се напълни обора напоследък :):) Найстина , кажете какъв е ефекта от ЕГР-то :)

radoslavp
18-11-2009, 20:04
Хубаво де, ай съгласи ма..............
При старите няма проблем.
При по-новите, имало пинизи /явно не е за всеки/
Ма в крайна сметка ква ни е далаверата като го изолираме? Питам конкретно за JTD.
Ще ти онагледя две бързи причини за които се сещам аз:

http://img3.imageshack.us/img3/4527/throttlebody1.th.jpg (http://img3.imageshack.us/i/throttlebody1.jpg/) http://img196.imageshack.us/img196/111/qwdyj.th.jpg (http://img196.imageshack.us/i/qwdyj.jpg/)

Сещаш се тия неща какви са и от де идва хубавата чернилка ... да не кажа, че MAP-a си е направо във входящия колектор.

На M15 115 JTD мотора може да се махне целия EGR, тръби всичко без грижи и да свети каквото и да било по таблото. Аз карам така, имам само байпас на подгрева от термостата.

WhitePower също е прав, а махането на throttle body-то отваря още мегдан, защото се пада най-рестриктивната част в целия кръг.

WhitePower
19-11-2009, 15:27
Верно ли ? Аз се чудя , защо ми се напълни обора напоследък :):) Найстина , кажете какъв е ефекта от ЕГР-то :)

ефекта на ЕГР-а е да вкара изгорели газове във смукателя със което да свали температурата на горене със което да намали вредните емисиии но със извесна загуба на коне , и не се чуди после що обора ти е празен заради евро 1,2,3,4,5,6,7,7,8,8,89 9999

ако искаш пак ще го повторя по бавно ;)

didod
19-11-2009, 15:30
Или запазване на мощността с леко повишение в разхода :)

голямата риба
19-11-2009, 22:56
Брей и таз тема станал бензин/дизел

Въпросната тема беше разисквана за мотроник 2.10.3
който е ЕГР клапан.

Орлине, във заблуда си.
ЕГР клапана се управлява от ЕКУ-то през соленоид, соленоида вече пропуска вакума към самият клапан

андон.маслев
20-11-2009, 20:25
от днес съм без егр.изчезна замислянето при2800=3000 об.имах и леко придърпване на 2-и то изчезна.заради това придърпване свалих чипа.помислих че е тръгнал маховика.колата е с cf3 мотор 115к.

haljscho
20-11-2009, 21:00
от днес съм без егр.изчезна замислянето при2800=3000 об.имах и леко придърпване на 2-и то изчезна.заради това придърпване свалих чипа.помислих че е тръгнал маховика.колата е с cf3 мотор 115к.
Проблема ти е бил може би в електрическия клапан.
Когато загасиш колата вдигаш капака и го удряш с ръка, ако започне да бучи значи нещо заяжда.

андон.маслев
20-11-2009, 23:30
просто нагар. соленоида е в форма. няма сажди.проблема идва от качесваната нафта.клапана не може да затвори в даден момент и от там се чудиш какво става с таз кола.

WhitePower
22-11-2009, 00:26
Брей и таз тема станал бензин/дизел

Въпросната тема беше разисквана за мотроник 2.10.3
който е ЕГР клапан.

Орлине, във заблуда си.
ЕГР клапана се управлява от ЕКУ-то през соленоид, соленоида вече пропуска вакума към самият клапанщо да съм във заблуда
вакумно се управлява , никой не хи кара да откачат електриката само махат вакума
;)) или го изрязват механично

другия вариант е металната тръба тръгваща от 4 цилиндър да се среже и завари така че и двата края да са запушени
http://i202.photobucket.com/albums/aa151/orlingenchev/EGR.jpg

Zarini
11-10-2010, 02:26
Днес, неделя, слънчев ден - та реших и аз да го видя в какво състояние е това животно - ЕГР-а на Алфичката от подписа, разбира се, след като старателно изчетох тази и други подобни теми.
Автомобилчето е 2001г., внос от Италия, и най-вероятно тва чудо никога не е отваряно, а и здравата боя по болтовете на дросела го показваше.
И Ооооо - ужас, потвърдиха се най-черните ми прогнози в буквалния смисъл на думата /виж снимките/.

Последва почистване чрез изстъргване, разкисване с бензин, забърсване и т.н., докато по-голямата част от чернилката се озова навън - по-точно върху мен :ranting:. Лошото е, че смукателният колектор /алуминиевата кутия/ си остана доста мръсен, въпреки че бърках вътре бая надълбоко с пръчки и парцали.
Като ми писна да търкам, реших да сглобявам. След дълбокомислено двоумение, две цигари и бая чернилка и по главата /мисленето е тежък процес, придружен с почесване точно там/, реших да го запуша. Повторих процеса с мисленето, тоя път - по кой от изброените във форума методи да бъде! Мъдро заключих, че в моя случай е извънредно подходящ най-мързеливият, и набързо с ламаринка затапих стоманеното гофре на входа на дросела.

Не съм сигурен дали правилно постъпих, все пак до интервенцията количката си дърпаше доволно, леко пропушване, среден разход предимно градско - 6.6. Врътнах я след това, на пръв поглед - пак същото. Друг е въпросът, че тоя дросел хич не ми е ясно как работи - на ПХ си стои отворен, а май се управлява с вакуум отнейде!

Междувременно огледах и обилното омасляване от маркуча на капака на разпр. вал - явно и той дава своя принос за тая гняс. Капакът е пластмасов, сигурно има сепаратор, който вече е задръстен и не си върши работата. Приемам съвети, може и на ЛС, как се сваля и чисти, ако ли не, и него ще го пусна на воля - в ущърб на екологията :coolio:.

haljscho
11-10-2010, 23:29
Оооооо, ми то кат ти гледам снимките, тя направо си е била нов внос.............
Скоро чистихме на един колега от форума и на входа на смукателния колектор отвора беше станал Ф15:drinking:
Иначе ми се струва, че е по-добре да се сложи пластината преди клапана........ Така поне няма да се цапа излишно............
За пробвах да запуша моя, но сложих алуминиева пластина която се оказа малко тънка и за една седмица ми прегоря.........
Надявам се че си сложил здрава пластина, иначе ако прегори директно ще отиде в смукателя и може да стане беля.............
А през ЕГР-а няма как да мине..........
Иначе моята кола със запушен ЕГР, върви една идея по-слабо.....
Така че сега си работи........

Zarini
12-10-2010, 00:03
Да, прав си, колега Haljscho, колата все още се води нов внос, макар че я взехме за сина още януари, просто още я обслужваме, потягаме по малко и т.н.

Мерси за съветите - ламаринката я изрязах от кутия "Selenia 20К", не е алуминка - дано държи. А за вървежа синът се изказа /той си я юрка и я познава по-добре/, че я усеща леееко спъната, подобно на твоята. Така че и ние може бързо-бързо да го отпушим тоя ЕГР. А и днес почистихме и издухахме масления сепаратор и мръсотията в дросела логично трябва значително да намалее. Ще я наблюдаваме и ще експериментираме, а и ще пиша пак, имам ли нещо за споделяне /предстои почистване и на самия клапан/.

INTEGRALE
12-10-2010, 12:21
Да, прав си, колега Haljscho, колата все още се води нов внос, макар че я взехме за сина още януари, просто още я обслужваме, потягаме по малко и т.н.

Мерси за съветите - ламаринката я изрязах от кутия "Selenia 20К", не е алуминка - дано държи. А за вървежа синът се изказа /той си я юрка и я познава по-добре/, че я усеща леееко спъната, подобно на твоята. Така че и ние може бързо-бързо да го отпушим тоя ЕГР. А и днес почистихме и издухахме масления сепаратор и мръсотията в дросела логично трябва значително да намалее. Ще я наблюдаваме и ще експериментираме, а и ще пиша пак, имам ли нещо за споделяне /предстои почистване и на самия клапан/.
Има ли някакви особености на сепаратора на jtd-to? Слагахте ли нова гарнитура на капака на клапаните или със силиконче? Че и моя изглежда да е гадост. На ТС съм свалял и чистил, но...

Zarini
12-10-2010, 16:17
Ами, има - сепараторът не може да се разглоби! Поне ние почти под лупа го разглеждахме и не разбрахме как се разглобява без риск от счупване. Пластмасата е термоустойчива, твърда почти като бакелит и не посмяхме да го напъваме. Затова съгласно заръките във форума му направихме обилно накисване и промивка с бензин, после срещу 5 лв. го варихме на 70 градуса в една почистваща вана /като автоклав/ в близкия сервиз, и накрая на автомивка на самобслужване срещу 1 левче хубаво го издухахме /ама яко се накиснахме и ние, голямо пръскане беше/. Всичко това, за да си гарантираме почистването, като е затворен, и без да виждаме резултата вътре. Капакът се сваля много лесно - 6 винта торкс и едно винтче отстрани - при ремъка. Гарнитурката е гумена, здрава, и при нас стърчи от канала равномерно навсякъде 1-2мм., достатъчно да уплътни добре при нормална работа и без свръхналягане под капака.

Вярно, че темата е за ЕГР, но мръсотията и проблемите в дросела и интейка се предизвикват съвместно от саждите на ЕГР-а и маслото от сепаратора и отдушника, затова си позволявам да пиша тук по-подробно и за тва проблемче .

Zarini
13-11-2010, 02:22
............
А през ЕГР-а няма как да мине..........
Иначе моята кола със запушен ЕГР, върви една идея по-слабо.....
Така че сега си работи........

Мдааа - наистина няма как да мине /виж снимките/ :wow:

Днес в хубавото време със сина свалихме за профилактика запушения вече с ламаринка ЕГР. Оказа се, че не е имало нужда да го запушваме - така беше натъпкан и спекан със сгур и сажди, че нищо не му мърдаше, даже му счупих лостчето - резбичката на плунжера, опитвайки да развия клеясалата гайка. И двете клапи бяха в затворено положение и няма мърдане, сгур и ръжда станали на бетон - едвам ги отлепих с чука! Сега вече разглобен кисне в нафта, пък по-нататък ще видим, може да опитаме да го възстановим и да поекспериментираме - със, без?
МАП-сензора също го беше закъсал, както е видно от снимката.

snaiperisto
06-01-2011, 23:09
Хора , прочетох темата и останах с впечетлението че и бензиновите двигатели имат ЕГР клапан , а до сега незнаех. Имам бегла представа какво е това и за какво служи , та искам да питам моята ГТВ 2.0ТС има ли такова чудо и ако да , какво да го правя , щото вероятно е задръстено яко?

Alfaro76
25-05-2011, 23:47
Колеги аз също опитах с ламаринка.
Мисля, че съм доволен от резултата,
колата върви по-добре (незнам дали си въобразявам).
Но имам дилема -
да изчистя цялата гнус и да карам с ламаринка,
да го махна изцяло или да го сменя с нов (130лв.)

73531

73532

73533

oem
26-05-2011, 03:43
Изчисти си целя колектор и го затапвай ЕГР-a. И ще тръгне още по-добре.

ditko1
13-01-2012, 00:38
Колеги днес си изчистих дросела, мап сензора и запуших Егр това като на долната картинка и колата тръгна много, но ми светна червената лапма на таблото и ми изписва Failure motor control. Заради изолирането на Егр ли се получи така, че направих всичко едновременно.


http://www.picvalley.net/u/1853/114319113711810744741326404135NLDsAMXMlufMYOgRkhoE .JPG (http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1853/114319113711810744741326404135NLDsAMXMlufMYOgRkhoE .JPG)

Bobo
13-01-2012, 01:30
Да на твоята кола за да махнеш ЕГР-а се изисква софтуерна намеса. Все пак напиши каква е колата макар че по схемата се ориентирам горе-долу ;)

ditko1
13-01-2012, 03:10
алфа 147 1.9 жтд 115 :)

Bobo
13-01-2012, 14:39
алфа 147 1.9 жтд 115 :)

Не ти е от ЕГР-а ;) След 2005-та мултиджетите имат нужда от намеса ;)

ditko1
13-01-2012, 16:37
може ли от мап сензора да е при чистенето, да е станало нещо, някъде из форума четох, че при откачането на мап сензора, трябвало акумулатора да е откачен.

oem
13-01-2012, 16:43
Диагностикааааа :) Ако си прецакал МАП-а колата ти ще се държи странно или ще умрела от всякъде. Най-добре я закачи на диагностика и ще се разбере какво е. Не е ЕГР-а въпреки, че ще имаш грешка за него, но това, че ти свети дисплея не е от него.

Mury
13-01-2012, 17:30
Според мен,си забравил нещо да закачиш,но все пак си трябва комп за таз работа,да се види какво е записала:butt::butt::butt: