PDA

View Full Version : Още един ДЗВЕР по пътищата



kalvach
10-11-2006, 22:15
Здравеите,
Значи преди няколко дена се сдобих с едно гтв 2000'та и и имам няколко въпросчета:
1. Има ли възможност да се оправи туи свистене по стъклата като се движа с 150-200 км/h.
2. Късите и дългите свелини са ми много слаби.
Предварително ви благодаря.

joroalfa
11-11-2006, 08:01
иди да ти регулират стъклата,сваля се вътрешната врата,има едни болтове,к.се натягат и накланят стъклото по-навътре,изкарват го по-нагоре,по-напред или назад.но не е 100% гаранция,защото си има известно износване на уплатнението отгоре

leshoiad
11-11-2006, 08:37
Проблема със светлините ше си остане пич, и при мене е така, късите са добре ама дългите хич ги няма, тва от много неща може да е, от парашни рефлектори например, или пък някой ако е барал самоте лампички със ръце, пак има известно губене на фотони ;) аз се опитах да потърся по мощни от 55w ма йок!

proper
11-11-2006, 10:16
Здравеите,
Значи преди няколко дена се сдобих с едно гтв 2000'та и и имам няколко въпросчета:
1. Има ли възможност да се оправи туи свистене по стъклата като се движа с 150-200 км/h.
2. Късите и дългите свелини са ми много слаби.
Предварително ви благодаря.

внимавай с регулирането...аз си пре**** движението на стъклото (явно леко наруших успоредноста на осите...) и после едвам го нагласих. А свирене (свистене) винаги има просто защото краищата на гюрука са си от плат и винаги леко ще се подвиват и свистят дори уплътнението да е супер. Но това е Напълно нормално. За разлика от много други кабриолети които съм карал поне Спайдера не НАДУВА гюрука....конструкцията е по-добра.... незнам дали си виждал кви балони стават гюруците в движение (над 100км/ч) на доста други коли....
А светлините..... ксенон кит му е майката, но и аз съм без още....

sharky
11-11-2006, 10:25
Здравеите,
Значи преди няколко дена се сдобих с едно гтв 2000'та и и имам няколко въпросчета:
1. Има ли възможност да се оправи туи свистене по стъклата като се движа с 150-200 км/h.
2. Късите и дългите свелини са ми много слаби.
Предварително ви благодаря.

внимавай с регулирането...аз си пре**** движението на стъклото (явно леко наруших успоредноста на осите...) и после едвам го нагласих. А свирене (свистене) винаги има просто защото краищата на гюрука са си от плат и винаги леко ще се подвиват и свистят дори уплътнението да е супер. Но това е Напълно нормално. За разлика от много други кабриолети които съм карал поне Спайдера не НАДУВА гюрука....конструкцията е по-добра.... незнам дали си виждал кви балони стават гюруците в движение (над 100км/ч) на доста други коли....
А светлините..... ксенон кит му е майката, но и аз съм без още....
ема владиий, момчето с гтв не със спайдер. наеш ли кво пробвай пич, спри някъде, отвори си вратите, затвори догоре стъклата и натисни по още един път копчето, след което не ги отваряй, вдигни 150-160 и виж има ли разлика. на предишното ми гтв беше точно така, отворя ли стъклото в движение, не може да се зътвори плътно после. са с това което съм го има този проблем само ако отварям стъклата с висока скорост.

proper
11-11-2006, 11:25
мдаааа доста съм заспал явно :) ГТВ-то не трябва нито да свири, нито да "надува" гюрука определено :) но с регулирането пак трябва внимателно иначе и сам може да си го направи. В раздела с брошурите има адрес на Менюала от къде да си свалиш... и там има схема на вратата и къде точно се пипа! успех

kalvach
11-11-2006, 16:01
Значи за ксеноновия кит няква цена да ми кажеш и евентуално дали е комплект къси и дълги и от къде може да се набави.

trustworthy
11-11-2006, 22:40
Във форума на ланча има една тема - в Пловдив ги слага някакъв колега. 400 лв пише, че е комплектът, но за къси + дълги цената си е двойна, защото трябват два комплекта

kalvach
12-11-2006, 12:45
Абе открих още един дребен проблем, значи като съм на градско, колата ми държи към 90 градуса, обаче когато изляза извънградско и я понапъна малко веднага пада по под 50. Това дали е нормално. Щото реално парното ми работи и духа топло.

Mury
12-11-2006, 12:49
Абе открих още един дребен проблем, значи като съм на градско, колата ми държи към 90 градуса, обаче когато изляза извънградско и я понапъна малко веднага пада по под 50. Това дали е нормално. Щото реално парното ми работи и духа топло.

Термостата ти е за смяна :wink:

sharky
12-11-2006, 13:24
Абе открих още един дребен проблем, значи като съм на градско, колата ми държи към 90 градуса, обаче когато изляза извънградско и я понапъна малко веднага пада по под 50. Това дали е нормално. Щото реално парното ми работи и духа топло.

Термостата ти е за смяна :wink:

а баш :wink:

kalvach
12-11-2006, 16:26
Абе открих още един дребен проблем, значи като съм на градско, колата ми държи към 90 градуса, обаче когато изляза извънградско и я понапъна малко веднага пада по под 50. Това дали е нормално. Щото реално парното ми работи и духа топло.

Термостата ти е за смяна :wink:

а баш :wink:

no strannoto e tam 4e na gradsko wsi4ko e tok

sharky
12-11-2006, 16:50
абе незнам пич, ма тва което казваш е точно термостаата. 100%. струва 70 лв. и се сменя за 5-10 минути. аз съм имал две гтв-та (чак на мен ми омръзна да го казвам) и на двете смених едни и съши неща. термостата е сред тях. прегледай си задните долни носачи, те са мн кекави :) и съм почти сигурен че са ти за смяна :lol:

kalvach
12-11-2006, 20:05
Мерси на всички но има още един проблем, когато колата работи на собствени обороти (около 700) мени обороти в рамките на около 50-80 оборота. Дали това е нормално и какъв може да е проблема?

BatVas
12-11-2006, 20:17
Мерси на всички но има още един проблем, когато колата работи на собствени обороти (около 700) мени обороти в рамките на около 50-80 оборота. Дали това е нормално и какъв може да е проблема?

Ами на първо време позачисти моторчето за празен ход.:idea: Макар че 700 е много ниско:shock:

А за горното е термостат- градско работи нормално защото няма такава въздушна стрия която да охлажда радиатора (големия кръг) :wink:

bouncer
13-11-2006, 16:40
Ксенон кит на Hella струва около 800 лв в autofashion 3003 на бул. Димитър Несторов. това е най-доброто на пазара. на ГТВ ксенон стои нечовешко просто.

kalvach
14-11-2006, 09:43
Мерси на всички но има още един проблем, когато колата работи на собствени обороти (около 700) мени обороти в рамките на около 50-80 оборота. Дали това е нормално и какъв може да е проблема?

Ами на първо време позачисти моторчето за празен ход.:idea: Макар че 700 е много ниско:shock:

А за горното е термостат- градско работи нормално защото няма такава въздушна стрия която да охлажда радиатора (големия кръг) :wink:

Това моторче за празен ход къде се намира и възмойно ли е аз сам да го порзчистя. Има ли няква философия?

BatVas
14-11-2006, 13:35
Мерси на всички но има още един проблем, когато колата работи на собствени обороти (около 700) мени обороти в рамките на около 50-80 оборота. Дали това е нормално и какъв може да е проблема?

Ами на първо време позачисти моторчето за празен ход.:idea: Макар че 700 е много ниско:shock:

А за горното е термостат- градско работи нормално защото няма такава въздушна стрия която да охлажда радиатора (големия кръг) :wink:

Това моторче за празен ход къде се намира и възмойно ли е аз сам да го порзчистя. Има ли няква философия?

Aми сега нямам снимка под ръка - иначе ако пуснеш търсачката ще намериш теми с описание и със снимки - пробвай да търсиш освен с "моторче" и с МПХ (съкратено)
Иначе - да може и сам да го почистиш- ще намериш доста изписано за това в форума

Bobo
14-11-2006, 15:03
Стига сте дрискали глупости на тая кола НЕМОЖЕ да се почисти моторчето както на другите :idea: Амаха само простотии тука :idea:

kalvach
14-11-2006, 17:15
Стига сте дрискали глупости на тая кола НЕМОЖЕ да се почисти моторчето както на другите :idea: Амаха само простотии тука :idea:

Абе колега ти сега искаш да ми кажеш че треа да се купи ново ли ???

Bobo
15-11-2006, 10:47
Стига сте дрискали глупости на тая кола НЕМОЖЕ да се почисти моторчето както на другите :idea: Амаха само простотии тука :idea:

Абе колега ти сега искаш да ми кажеш че треа да се купи ново ли ???

Ами потърси МПХ писал съм по темата 1000 пъти - повечето за алфа156 :wink: Иначе има начин да се профилактира моторчето но хич не е лесен :wink:

proper
17-11-2006, 12:19
Ксенон кит на Hella струва около 800 лв в autofashion 3003 на бул. Димитър Несторов. това е най-доброто на пазара. на ГТВ ксенон стои нечовешко просто.

а това наистина КИТ ли е??? пасва ли си само или иска пак "преустройство" ако???? абе днеска ще го питам момчето, аз минавам там по 5 пъти на ден...

pinko
17-11-2006, 12:43
Ксенон кит на Hella струва около 800 лв в autofashion 3003 на бул. Димитър Несторов. това е най-доброто на пазара. на ГТВ ксенон стои нечовешко просто.

а това наистина КИТ ли е??? пасва ли си само или иска пак "преустройство" ако???? абе днеска ще го питам момчето, аз минавам там по 5 пъти на ден...

Така наречената Hella от аутофешън(ходих да ги гледам) е толкова Hella, колкото и аз съм германец. Братята китайци даже не са си дали зор да напишат истински номенклатуран номер на Хелла, според запитване до Хелла-Германия те не произвеждат подобни комплекти. Цените на сходните комплекти на Хелла започват от 1100 евро цена за дистрибутори.

Аз като си напиша на челото Made in Germany това не ме прави немец.

Държиш ли да дадеш 800лв, след като същата система аз си я монтирах на Капата за 400 лева (цената е с монтажа) с една година гаранция.

proper
17-11-2006, 14:24
Ксенон кит на Hella струва около 800 лв в autofashion 3003 на бул. Димитър Несторов. това е най-доброто на пазара. на ГТВ ксенон стои нечовешко просто.

а това наистина КИТ ли е??? пасва ли си само или иска пак "преустройство" ако???? абе днеска ще го питам момчето, аз минавам там по 5 пъти на ден...

Така наречената Hella от аутофешън(ходих да ги гледам) е толкова Hella, колкото и аз съм германец. Братята китайци даже не са си дали зор да напишат истински номенклатуран номер на Хелла, според запитване до Хелла-Германия те не произвеждат подобни комплекти. Цените на сходните комплекти на Хелла започват от 1100 евро цена за дистрибутори.

Аз като си напиша на челото Made in Germany това не ме прави немец.

Държиш ли да дадеш 800лв, след като същата система аз си я монтирах на Капата за 400 лева (цената е с монтажа) с една година гаранция.

ми не държа да давам 800. Въпроса е дали добре ще я сложат? Че май наистина е малко кофти монтажа....лупи тва онова, настройки...

kalvach
20-11-2006, 17:27
А какво ще стане ако сложа 100 W крушки ?
Дали ще има няква полза ?

търтей
20-11-2006, 17:30
А какво ще стане ако сложа 100 W крушки ?

да
ако караш срещу мен или някой по-луд може да ядеш бой :lol: :lol: :lol:

Bobo
21-11-2006, 00:53
А какво ще стане ако сложа 100 W крушки ?

да
ако караш срещу мен или някой по-луд може да ядеш бой :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol:

kalvach
21-11-2006, 14:10
А какво ще стане ако сложа 100 W крушки ?

да
ако караш срещу мен или някой по-луд може да ядеш бой :lol: :lol: :lol:

Ми щом съм решил да слагам теа крушки начи съм най-луд.
Тъй че не се знае кои ще отнесе боя :D :D :D :D :D :D

sharky
21-11-2006, 14:46
Ни са карайте, деца!

търтей
21-11-2006, 14:51
Ни са карайте, деца!
а не се караме
просто ми е писнало от секви със 100 в круши ...
нон стоп фарове за мъгла аре предните некак си бих ги изтърпял ама задните ...
къси фарове осветяващи облаците и прочее
...
:sick:

sharky
21-11-2006, 14:53
Ми човека ше си ги регулира, то и без тва ако не ги регулира и 300 ватови да сложи се същото. Пък и ГТВ-то е ниско, така че нема да ти е проблем :wink:

leshoiad
21-11-2006, 20:35
Пич тва за 100 ватовите крушки е тъпа идея и са щи кажа що, щото после ше си търсиш нови лефлектори, е за тва ;)

kalvach
21-11-2006, 22:12
Пич тва за 100 ватовите крушки е тъпа идея и са щи кажа що, щото после ше си търсиш нови лефлектори, е за тва ;)

Е пък кво общо имат рефлекторите. Мен ме е страх да не изгорят предпазителите.

sharky
21-11-2006, 22:24
Пич тва за 100 ватовите крушки е тъпа идея и са щи кажа що, щото после ше си търсиш нови лефлектори, е за тва ;)

Е пък кво общо имат рефлекторите. Мен ме е страх да не изгорят предпазителите.

ами по принцип рафлекторите изгарят и малко по малко се превръщат в не-рефлектори :) тогава сменяш фаровете, около 1200 лева са. пич, просто иди на реглаж, на гтв-то фаровете светят супер добре. плюс тва си вземи оригинални крушки, мисля че не са повече от 22-23 лева.

Mury
21-11-2006, 22:31
Пич тва за 100 ватовите крушки е тъпа идея и са щи кажа що, щото после ше си търсиш нови лефлектори, е за тва ;)

Е пък кво общо имат рефлекторите. Мен ме е страх да не изгорят предпазителите.

ами по принцип рафлекторите изгарят и малко по малко се превръщат в не-рефлектори :) тогава сменяш фаровете, около 1200 лева са. пич, просто иди на реглаж, на гтв-то фаровете светят супер добре. плюс тва си вземи оригинални крушки, мисля че не са повече от 22-23 лева.

Аз бих препоръчал за крушки Филипс-Блувижън или Найтгайд :wink: :wink:

proper
21-11-2006, 23:20
Аз бих препоръчал за крушки Филипс-Блувижън или Найтгайд :wink: :wink:

Мъри а кой от двата вида е по-гот според тебе,че аз мислих Блувижън-а да си взема???

Mury
21-11-2006, 23:27
Аз бих препоръчал за крушки Филипс-Блувижън или Найтгайд :wink: :wink:

Мъри а кой от двата вида е по-гот според тебе,че аз мислих Блувижън-а да си взема???

Ами аз съм с Найтгайд и ме кефи как светят ма Бобо твърди че Блувижън били по-добри макар че са по-ефтини :frown: така че които и да вземеш няма да сбъркаш и си вземи и габарити-крушките са сини но не се плаши светят бяло :wink:

proper
21-11-2006, 23:29
Аз бих препоръчал за крушки Филипс-Блувижън или Найтгайд :wink: :wink:

Мъри а кой от двата вида е по-гот според тебе,че аз мислих Блувижън-а да си взема???

Ами аз съм с Найтгайд и ме кефи как светят ма Бобо твърди че Блувижън били по-добри макар че са по-ефтини :frown: така че които и да вземеш няма да сбъркаш и си вземи и габарити-крушките са сини но не се плаши светят бяло :wink:

Мерси ще ги пробвам значи... дано светят бяло наистина че мразя в синьо (не цвета,а това че ще прилича на голф 2)....

KGB
22-11-2006, 01:02
Нормални, тоест с истински крушки на Филипс или Осрам...както и техни баластри се продават и монтират от вносителя на Филипс Автомобилни Светлини за България, който е и партньор на клуба.

Цените в момента на ги знам точно колко са, но са някъде около 1000лв. +/- 200лв.

Преди да почнете да пишете глупости....качеството си има цена.

На колегата Пинко ксенона за 400лв. дава около 40-50% по-малко светлина от моя.

Заводски ксенони са на 4300К (келвина...това е цветовата темперетура...тоест цвета в които светят крушките) 4300Келвина е дневна светлина на разсъмване, което е оптималното за нощно каране.

6000К е светло синя светлина, коята дава с около 20-30% по-слаба осветеност на пътя. Всичко над 6000К или всички китайски ксенони са пълни боклуци...НО пак казвам всяко нещо си има цената.

sharky
22-11-2006, 09:48
Аз продължавам да препоръчвам на колегата да си купи едни оригинални нормали кришки около двайсе лева парчето, защото СЪМ с такива, и СЪМ сменял на тази кола и крушки, и фарове :idea: и ЗНАМ как треа да светят като са регулирани ПРАВИЛНО :wink:

BatVas
22-11-2006, 10:07
Аз бих препоръчал за крушки Филипс-Блувижън или Найтгайд :wink: :wink:

Мъри а кой от двата вида е по-гот според тебе,че аз мислих Блувижън-а да си взема???

Ами аз съм с Найтгайд и ме кефи как светят ма Бобо твърди че Блувижън били по-добри макар че са по-ефтини :frown: така че които и да вземеш няма да сбъркаш и си вземи и габарити-крушките са сини но не се плаши светят бяло :wink:

Мерси ще ги пробвам значи... дано светят бяло наистина че мразя в синьо (не цвета,а това че ще прилича на голф 2)....

Околи 40-50(с отстъпката) лева беше комплекта на Блувижън- заедно с габаритите(аз съм с такива ) споко няма нищо синьо в светенето - светят бяло и са по добри от предните ми крушки :wink: :!: