PDA

View Full Version : Помогнете при избор на 159



keel
07-03-2012, 11:53
Имам интерес към следната обява на Алфа:

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11321464438176139&f1=details

Като изключа забележките по боята мисля, че си заслужава парите.

Моля за мнения, особено ако някой е ходил да я гледа.
От Варна съм и искам малко повече инфо да събера, преди да отида да я гледам.

Благодаря

AR147
07-03-2012, 12:40
Имам интерес към следната обява на Алфа:

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11321464438176139&f1=details

Като изключа забележките по боята мисля, че си заслужава парите.

Моля за мнения, особено ако някой е ходил да я гледа.
От Варна съм и искам малко повече инфо да събера, преди да отида да я гледам.

Благодаря
Бях в тази автокъща за друга кола , но нямаше как да не хвърля едно око на тази - за съжаления не успях да влезна вътре и да огледам обстойно , но при бързия поглед който й хвърлих колата изглеждаше достатъчно лачена.

stelt
07-03-2012, 19:10
И все пак, 120 коня според мен са твърде малко за тази кола.

NightRider
07-03-2012, 19:41
Aми като е 8V толкова - 120к.с. И мен не ме кефи с този двигател. Някак си и се губи чарът и удоволствието

Доко
07-03-2012, 19:44
Че има ли 159 с 1.9JTDm под 150 коня? :shocking:

p.s. Ха, имало, че даже и по 115коня http://catalog.auto.ru/catalog/cars/alfa-romeo/159/

NightRider
07-03-2012, 20:00
Че има ли 159 с 1.9JTDm под 150 коня? :shocking:

p.s. Ха, имало, че даже и по 115коня http://catalog.auto.ru/catalog/cars/alfa-romeo/159/
Аха, пак са JTDm, но не са 16V

Jivko7777
07-03-2012, 20:05
Че има ли 159 с 1.9JTDm под 150 коня? :shocking:

p.s. Ха, имало, че даже и по 115коня http://catalog.auto.ru/catalog/cars/alfa-romeo/159/

има ми не всички са състезатели...

Доко
07-03-2012, 20:57
има ми не всички са състезатели...

Ба тя с тея килограми ако е 115 коня не може да качи баира за Меден Рудник бе Живко...:drinking:

RPWWD
07-03-2012, 21:20
Ба тя с тея килограми ако е 115 коня не може да качи баира за Меден Рудник бе Живко...:drinking:

В Белгия (там са тия от 115 к.с. по данъчни съображения) е равно ;-) По темата на човека - пробвай поне 150 коньовата, май тази е минималната мощност, с която колата да върви що годе прилично.

keel
08-03-2012, 09:16
Ясно, ще търся 150 кончета. А къде в София мога да направя тест на колата, в сервиза на Алфа или другаде?

vassil.tzanev
08-03-2012, 09:33
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11328015161290024&f1=details

това е моята бивша 159-ка. Намира се в автокъщата срещу КАТ на "Ян Хунияди". Пише, че е 150к.с., но е към 180-190к.с. Ако ти хареса, мога да съдействам и за някакво намаляване на цената.

luchobg
08-03-2012, 09:47
Ясно, ще търся 150 кончета. А къде в София мога да направя тест на колата, в сервиза на Алфа или другаде?

Привет....и аз като теб се оглеждам за тази алфетка (159, 150 кончета в БГ) но гледам и в чужбина..... Ето тази продължават да и намаляват цената http://www.cars.bg/u613251 от 16 900 започна през 13 400 и сега.... ходих да я гледам и е много запазена но и аз като теб искам да мине през сервиз......малко момчето обаче се разколеба да я пусне....може би има нещо гнило ...... иначе за сервиз от години ходя във Вантотрейд на околовръстното ....те бяха вносители на всички италиански коли и съм много доволен ...мисля за 70 - 80 лева ще ти прегледат колата доста обстойно.....друг е въпроса че кола без номера няма да ти дадат да я покараш.....което за такова изваждане на пари незнам дали си заслужава..... Поздрави и аз съм с теб в съшите дилеми.....

NightRider
08-03-2012, 10:38
Привет....и аз като теб се оглеждам за тази алфетка (159, 150 кончета в БГ) но гледам и в чужбина..... Ето тази продължават да и намаляват цената http://www.cars.bg/u613251 от 16 900 започна през 13 400 и сега.... ходих да я гледам и е много запазена но и аз като теб искам да мине през сервиз......малко момчето обаче се разколеба да я пусне....може би има нещо гнило ...... иначе за сервиз от години ходя във Вантотрейд на околовръстното ....те бяха вносители на всички италиански коли и съм много доволен ...мисля за 70 - 80 лева ще ти прегледат колата доста обстойно.....друг е въпроса че кола без номера няма да ти дадат да я покараш.....което за такова изваждане на пари незнам дали си заслужава..... Поздрави и аз съм с теб в съшите дилеми.....
Всичк що е втора употреба е на около 110 000км. как така става? Купат един километраж на малко километри и го пренавият

DJraceman
08-03-2012, 10:48
Не мога да подмина без коментар...колеги или бъдещи такива как си представяте, че автомобил 2006 година може да струва 13400 лв. и да е перфектен няма ТЪКЪВ случай просто няма. Докато не си сложим тази мисъл дълбоко в главите скоро няма да се оправят нещата. Подобни автомобили след това се наливат още 10000 лева във тях и придобиват що годе вид и техническо състояние. Стига вече има хиляди бемислени теми със същата дискусия и вече никой не си прави труда да пише. Хубавите гледани автомобили където собственика е давал мило и драго като на колегата Васил си имат ЦЕНА!!! Моля Ви коментари от сорта днес е 18000 а утре 12000 са несериозни.

keel
08-03-2012, 11:02
Ами много им здраве, като не искат да я пускат на диагностика.

За километрите, когато си взех 156-цата ходих в сервиза на Алфа във Варна и там ми казаха колко точно е разликата от реалните и тези от таблото.

---------- Post added at 09:02 ---------- Previous post was at 09:01 ----------


Не мога да подмина без коментар...колеги или бъдещи такива как си представяте, че автомобил 2006 година може да струва 13400 лв. и да е перфектен няма ТЪКЪВ случай просто няма. Докато не си сложим тази мисъл дълбоко в главите скоро няма да се оправят нещата. Подобни автомобили след това се наливат още 10000 лева във тях и придобиват що годе вид и техническо състояние. Стига вече има хиляди бемислени теми със същата дискусия и вече никой не си прави труда да пише. Хубавите гледани автомобили където собственика е давал мило и драго като на колегата Васил си имат ЦЕНА!!! Моля Ви коментари от сорта днес е 18000 а утре 12000 са несериозни.


Колега, далеч съм от мисълта за перфекта кола 2006 за 13000. Затова питах за мнения и затова искам да мине диагностика. След това аз си преценявам дали да дам 2000 лв за помпа или турбо да кажем и 1000 лв. за окачване.

NightRider
08-03-2012, 11:31
Една кола ако е перфектна си държи цена. Освен ако не е зорлия продавачът. И аз имам отлична 156 SW и няма да я дам за 9000лв. ако ще турско да е.
И все пак колите стареят и колкото и да е хубава за съжаление се появяват по-нови и по-хубави ... уж, а цените падат. И като поискаш повече пари ти отговарят "Ти луд ли си бе???"

bodi0
08-03-2012, 12:13
Какво е мнението ви за тази машина: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11326031749474820&f1=details
Питам, понеже съм изправен пред същата дилема - избор на 159-ка

Mury
08-03-2012, 12:29
Какво е мнението ви за тази машина: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11326031749474820&f1=details
Питам, понеже съм изправен пред същата дилема - избор на 159-ка

Тази кола е удряна челно и и липсват еърбеците,затова и е шито таблото.Идвала е при мен в сервиза,затова имам инфо от първа ръка.Аз бих погледнал тази http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11324636779315158&f1=details,може да не са и реални километрите,но си заслужава да се види,колите от Боми ауто винаги са ми правили добро впечатление,явно там има някой който разбира от италианки и имат страхотни попадения. :afro::afro::afro:

bodi0
08-03-2012, 12:48
Мъри, благодаря за отговора, в интерес на истината точно тая бръмчалка от Боми ауто си харесах, обаче се усъмних (произведена ноември 2007 на тая цена), освен това за втори път за последните 2 седмици й намалят цената, обаче е в списъка ми с коли за оглед...
Имам и още едно питане и мисля, че тая информация ще е полезна на всеки, който иска да стане собственик на Алфа (както и на всяка друга кола втора ръка) - става дума за това на какво да обърне внимание при избора, къде за какво да гледа, общо взето съвет практичен някакъв (знам, че най-сигурно е когато колата бъде откарана в сервиз), идеята е когато си там, на място?

Mury
08-03-2012, 12:56
Мъри, благодаря за отговора, в интерес на истината точно тая бръмчалка от Боми ауто си харесах, обаче се усъмних (произведена ноември 2007 на тая цена), освен това за втори път за последните 2 седмици й намалят цената, обаче е в списъка ми с коли за оглед...
Имам и още едно питане и мисля, че тая информация ще е полезна на всеки, който иска да стане собственик на Алфа (както и на всяка друга кола втора ръка) - става дума за това на какво да обърне внимание при избора, къде за какво да гледа, общо взето съвет практичен някакъв (знам, че най-сигурно е когато колата бъде откарана в сервиз), идеята е когато си там, на място?

Хубаво е да вземеш човек с теб,който разбира поне малко,да я огледа за удари,да не свети нищо по таблото след като запали колата,как пали,пуши ли/макар че тва при 159 е почти невъзможно,защото има ДПФ филтър/,вече интериора и износването му си е собствена преценка,ако може да се видят реални км.,като я караш да не тропа нищо/имай предвид че 159 е с малко шумно окачване,и има леки паразитни шумове,при преминаване през цепнатини например,или каране по павета/ :afro::afro::afro:

П.С.Още няколко неща,имай предвид,че избелялата емблема,изтърканите скоростен лост и волан,не са критерии за км. на колата,мойта е на почти 90 000 км. реални,вече един път правих топката,волана е за претапициране и сменях емблемата отпред.Платнения салон на 159 е супер удобен и лесен за почистване,даже имам приятел който казва,че моя салон е по-удобен от кожения на ТИ версията.

bodi0
08-03-2012, 13:02
Имам един познат, който обикаля с един лаптоп из Горубляне и сменя като бесен километрите на колите за 50лв, така че това с реалните километри и на децата им е ясно, че е невъзможно да се провери, а пък въпросните "сервизни книжки", дето са водени "до последно" са 50 евро в Италия...но нещата стоят по тоя начин за съжаление...
Имам още едно питане, малко настрани от темата, но мисля, че това инфо пак ше е полезно - има ли задължително условие за регистрация на автомобила по постоянно местоживеене (т.е. по лична карта)?

П.П.С. Проверих току-що цени за предни емблеми на Алфа в ebay - 40 брит. лири (демек към 100лв), това с тапицерията подозирам, че е така, возиха ме доста време на кожена и се усеща много студена ;)

Mury
08-03-2012, 13:08
Имам един познат, който обикаля с един лаптоп из Горубляне и сменя като бесен километрите на колите за 50лв, така че това с реалните километри и на децата им е ясно, че е невъзможно да се провери, а пък въпросните "сервизни книжки", дето са водени "до последно" са 50 евро в Италия...но нещата стоят по тоя начин за съжаление...
Имам още едно питане, малко настрани от темата, но мисля, че това инфо пак ше е полезно - има ли задължително условие за регистрация на автомобила по постоянно местоживеене (т.е. по лична карта)?

П.С. проверих току-що цени за предни емблеми на Алфа в ebay - 40 брит. лири (демек към 100лв), това с тапицерията подозирам, че е така, возиха ме доста време на кожена и се усеща много студена ;)

Тя предната емблема с орнамента в Аутоиталия беше малко над 100 лв.:afro::afro:

Jivko7777
08-03-2012, 13:47
Ба тя с тея килограми ако е 115 коня не може да качи баира за Меден Рудник бе Живко...:drinking:

бе за нея не знам ама по миналия петък към 22:00 часа катерише баира на центъра с джипката :Tease:

NightRider
08-03-2012, 14:06
Тази кола е удряна челно и и липсват еърбеците,затова и е шито таблото.Идвала е при мен в сервиза,затова имам инфо от първа ръка.Аз бих погледнал тази http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11324636779315158&f1=details,може да не са и реални километрите,но си заслужава да се види,колите от Боми ауто винаги са ми правили добро впечатление,явно там има някой който разбира от италианки и имат страхотни попадения. :afro::afro::afro:
Един + за Боми ауто. Но пак очите на 4. Колите им са с пипани километражи, байпасирани тук таме еърбеци, с някой и друг проблем. Но общо взето са по-читави от другите "перфектни" коли. Гледах няколко коли при тях като търсех 147 и ме е яд за една 156 SW 1.8TS '01, че не я взех за 2800. Ма кат слушаш жена ...

boian
08-03-2012, 14:47
Колегата keel да дойде на една среща да се запознаем, мога доста неща да му обясня и покажа за 159. Може после да хареса и 3.2 бензин:super:

Доко
08-03-2012, 17:09
бе за нея не знам ама по миналия петък към 22:00 часа катерише баира на центъра с джипката :Tease:

Ши ти дърпам ушите, що не се обади... ;-):Tease:

koolio
08-03-2012, 22:24
Колега, разгледай тук.
http://suchen.mobile.de/auto/alfa%20romeo.alfa%20159.html?scopeId=C&isSearchRequest=true&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=900&makeModelVariant1.modelId=10&ambitCountry=DE

BO
08-03-2012, 23:06
Една кола ако е перфектна си държи цена. Освен ако не е зорлия продавачът. И аз имам отлична 156 SW и няма да я дам за 9000лв. ако ще турско да е.
И все пак колите стареят и колкото и да е хубава за съжаление се появяват по-нови и по-хубави ... уж, а цените падат. И като поискаш повече пари ти отговарят "Ти луд ли си бе???"
Няма такъв филм.
Няма алфа, която да държи цена.
Това, че ти може да й искаш и 20к за твоята е добре. Въпроса, е че никой няма да се обади дори и за 9к.
Слезте малко на земята.
Колко искате да струва една Алфа на 5-6 години? 50к?
Ако цената й беше толкова висока, колкото на друга конкурентна марка, то 70% нямаше да карат Алфа, 25% щяха да са съжалявали вечно, а останалите 3-5% ще си я купят, въпреки цената.
Бъдете реалисти. Точно 13-15к си бяха цените на 166-ците на тези години, а една 166-ца е доста по-кола от тази...
Спомнете си, когато сте си купували 156-ците и 166-ците за по 15к на колко години са, та ще видите, че една цена от 13-14к въобще не е безбожно ниска, а си е абсолютно реална пазарна.
За това всяка кола си струва да се огледа. Тя сама ще си каже дали е мега зле, или се мяташ в мъглата с надеждата да улучиш нещо по-добро.

NightRider
08-03-2012, 23:08
Няма такъв филм.
Няма алфа, която да държи цена.
Това, че ти може да й искаш и 20к за твоята е добре. Въпроса, е че никой няма да се обади дори и за 9к.
Слезте малко на земята.
Колко искате да струва една Алфа на 5-6 години? 50к?
Ако цената й беше толкова висока, колкото на друга конкурентна марка, то 70% нямаше да карат Алфа, 25% щяха да са съжалявали вечно, а останалите 3-5% ще си я купят, въпреки цената.
Бъдете реалисти. Точно 13-15к си бяха цените на 166-ците на тези години, а една 166-ца е доста по-кола от тази...
Спомнете си, когато сте си купували 156-ците и 166-ците за по 15к на колко години са, та ще видите, че една цена от 13-14к въобще не е безбожно ниска, а си е абсолютно реална пазарна.
За това всяка кола си струва да се огледа. Тя сама ще си каже дали е мега зле, или се мяташ в мъглата с надеждата да улучиш нещо по-добро.
ееее, прочети малко по-внимателно какво съм написал

Tsetso Milanov
09-03-2012, 01:45
Колегата keel да дойде на една среща да се запознаем, мога доста неща да му обясня и покажа за 159. Може после да хареса и 3.2 бензин:super:
Хмммм - Бояне като те слушам се замислям дали аз да не дойда на една среща и да ми обадиш оферта за твоята :)
За колегата - тази кола от Боми Ауто може съвсем спокойно да си е толкова като цена - гледайки я е напълно лишена от оборудване, което в общи линии е стандартно (нямаш круиз контрол, управление на радиото от волана, парктроник, ел седалки или поне на водача). Така че когато има обявена такава цена, в повечето случаи си има и защо - я колата не е читава, я е силно "Спартанско" окомплектована - бюджетна кола. А моето мнение е че глезотийките радват :on_da_beach:

---------- Post added at 01:45 ---------- Previous post was at 01:30 ----------

А на тази какво може да й има http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11324110913403460&f1=details Защото си е фул ектри - ето това за мен би било оферта, която трябва да се види :)

Mury
09-03-2012, 07:18
Хмммм - Бояне като те слушам се замислям дали аз да не дойда на една среща и да ми обадиш оферта за твоята :)
За колегата - тази кола от Боми Ауто може съвсем спокойно да си е толкова като цена - гледайки я е напълно лишена от оборудване, което в общи линии е стандартно (нямаш круиз контрол, управление на радиото от волана, парктроник, ел седалки или поне на водача). Така че когато има обявена такава цена, в повечето случаи си има и защо - я колата не е читава, я е силно "Спартанско" окомплектована - бюджетна кола. А моето мнение е че глезотийките радват :on_da_beach:

---------- Post added at 01:45 ---------- Previous post was at 01:30 ----------

А на тази какво може да й има http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11324110913403460&f1=details Защото си е фул ектри - ето това за мен би било оферта, която трябва да се види :)

Крузконтрола в Бг е почти невъзможно да го ползваш като хората,парктроника е за неможачи-да продължавам ли.Екстрите не правят една кола,ти явно не си виждал базова 159 с климатик/не с климатроник/и ръчки на прозорците.Тази кола е с Медиум ниво на оборудване,което е средното за Европа.:wow::wow::wow::wow:

boian
09-03-2012, 08:54
Круиза си го ползвам редовно на магистрала и извън, стига да уцеля скороста, с която да не преча на останалите и те на мене. Само дето ми се доспива- няма шумове, няма друсане и се отплесвам. Парктроника също си го харесвам, особено отзад /друг е въпроса, че единия датчик струва 200лв/. Виж, охлаждането в подлакътника ми охлажда Тик-так-а или дъвките, за кенчета не става. Сензора за дъжд също не е кой знае какво, има си собствено мнение за дъжда и въобще не се съобразява ти дали виждаш нещо. Отоплението на седалките си е гот. Пръскалките на фаровете пръскат с дебит на цолова тръба- разхода ми на бензин сигурно е по- малък от разхода на течност за чистачки, че и не можаха да ги изключат софтуерно. Системата за стабилност понякога ме учудва- задейства чак при излизането от завоя и е малко тъпо, щото точно когато подавам газ и тя ме спъва. Все още не мога да намеря въженцето за отваряне на багажника- трябвало да бъде под задната седалка. Хил холдъра е супер.

---------- Post added at 06:54 ---------- Previous post was at 06:50 ----------


Хмммм - Бояне като те слушам се замислям дали аз да не дойда на една среща и да ми обадиш оферта за твоята :)
За колегата - тази кола от Боми Ауто може съвсем спокойно да си е толкова като цена - гледайки я е напълно лишена от оборудване, което в общи линии е стандартно (нямаш круиз контрол, управление на радиото от волана, парктроник, ел седалки или поне на водача). Така че когато има обявена такава цена, в повечето случаи си има и защо - я колата не е читава, я е силно "Спартанско" окомплектована - бюджетна кола. А моето мнение е че глезотийките радват :on_da_beach:

---------- Post added at 01:45 ---------- Previous post was at 01:30 ----------

А на тази какво може да й има http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11324110913403460&f1=details Защото си е фул ектри - ето това за мен би било оферта, която трябва да се види :)

Ти ела на среща, че отдавна не сме се виждали пък може и да ти обадя оферта. И без това повече стои в гаража, отколкото на асфалта. Все повече се убеждавам, че кмета не заслужава такава красавица да се движи по суперските му улици. Откак съм с Равчето с Алфата съм минал 800км и то само извънградско.

luchobg
09-03-2012, 09:54
Колеги съгласен съм с Вас по повечето въпроси и че нетрябва да се пишат общи приказки! Аз съм на мнение че когато до няколко месеца дойде момента да слагам главата в торбата с 159 n-та употреба ще се свържа с някой от колегите (дори вече обменихме котакти някой) но Mury познава колите и с удоволствие бих му станал и клиент после в сервиза...... Засега моя избор е твърдо 1,9JTDm 16v с леки колебания за 2,4JTDm.......черна или червена комби ......всеки както си я усеща колата.....за мен колата трябва да си ме кефи .....всичко останало е късмет и и неизбежни ремонти..... Поздрави на всички!

koolio
09-03-2012, 11:50
Няма такъв филм.
Няма алфа, която да държи цена.
Това, че ти може да й искаш и 20к за твоята е добре. Въпроса, е че никой няма да се обади дори и за 9к.
Слезте малко на земята.
Колко искате да струва една Алфа на 5-6 години? 50к?
Ако цената й беше толкова висока, колкото на друга конкурентна марка, то 70% нямаше да карат Алфа, 25% щяха да са съжалявали вечно, а останалите 3-5% ще си я купят, въпреки цената.
Бъдете реалисти. Точно 13-15к си бяха цените на 166-ците на тези години, а една 166-ца е доста по-кола от тази...
Спомнете си, когато сте си купували 156-ците и 166-ците за по 15к на колко години са, та ще видите, че една цена от 13-14к въобще не е безбожно ниска, а си е абсолютно реална пазарна.
За това всяка кола си струва да се огледа. Тя сама ще си каже дали е мега зле, или се мяташ в мъглата с надеждата да улучиш нещо по-добро.

Читавите Алфи държат цена. Не колкото Мерцедес и Ауди, но не са по две за лев, както дават тукашните морги. Пуснал съм му линк на човека, той ще се информира.

Mury
09-03-2012, 15:03
Читавите Алфи държат цена. Не колкото Мерцедес и Ауди, но не са по две за лев, както дават тукашните морги. Пуснал съм му линк на човека, той ще се информира.

Aбсолютно съм съгласен,както казват хората всеки влак си има пътници :spam_laser::spam_laser::spam_laser::spam_laser:

---------- Post added at 15:03 ---------- Previous post was at 15:02 ----------


Няма такъв филм.
Няма алфа, която да държи цена.
Това, че ти може да й искаш и 20к за твоята е добре. Въпроса, е че никой няма да се обади дори и за 9к.
Слезте малко на земята.
Колко искате да струва една Алфа на 5-6 години? 50к?
Ако цената й беше толкова висока, колкото на друга конкурентна марка, то 70% нямаше да карат Алфа, 25% щяха да са съжалявали вечно, а останалите 3-5% ще си я купят, въпреки цената.
Бъдете реалисти. Точно 13-15к си бяха цените на 166-ците на тези години, а една 166-ца е доста по-кола от тази...
Спомнете си, когато сте си купували 156-ците и 166-ците за по 15к на колко години са, та ще видите, че една цена от 13-14к въобще не е безбожно ниска, а си е абсолютно реална пазарна.
За това всяка кола си струва да се огледа. Тя сама ще си каже дали е мега зле, или се мяташ в мъглата с надеждата да улучиш нещо по-добро.

Батко не съм съгласен с теб,хубавите 166 на тези години бяха всичките 20+ хил.лв. така че няма какво да спорим,лично познавам хора дали по толкова пари за 156 или 166 на 3-4 години:metal::metal::metal:


П.С.Някой ден ако реша да продавам мойта,нека някой да дойде с 13-14 000 лв. да видиш как ще го изгоня,може да няма всички екстри но лично аз и знам състоянието и километрите.За мен е много по-добре точно за 159 да си купиш кола карана в Бг,поне можеш да и видиш историята,както е на колегата Васил Цанев колата

RPWWD
09-03-2012, 15:32
Забравяте и нещо друго, в момента в който един модел се спре от производство цената му на вторичният пазар пада рязко. Моята 56-ца я взех 4 годишна за 6500 евро, две години след спирането на модела от производство. Подобна цена година след спирането на модела за 5-6 годишна 59-ка направо си е успех.

BO
09-03-2012, 17:22
Батко не съм съгласен с теб,хубавите 166 на тези години бяха всичките 20+ хил.лв. така че няма какво да спорим,лично познавам хора дали по толкова пари за 156 или 166 на 3-4 години:metal::metal::metal:



Грешиш. Спомни си цената на колите и ще видиш, че грешиш.
Има изключения, някой може да даде и 30к за 10 годишна, ама проблема си е негов.
Аз лично 2007 година търсих и намерих добра 166-ца и я купихме за 12.3к. Масовата цена беше около и малко над тази. Колата навлизаше (още е жива и се кара) в 5-тата си година.
Пак питам, когато сте си купували Алфа на 5-7 години (колкото са сега масовите 159-ки) колко пари сте броили тогава?
Друг пример. Същата година си купих Либрата 10к. Малко по-стара.
Опитах се да спазаря една 156-ца с вътрешен фейс - демек отново 2002 година и отново на 5 години. Ама цената от 12-13к не ми беше по силата.
Мога още много примери да давам ама не е необходимо, защото всеки в този форум ще потвърди цената, която е дал за 5-6 годишната си алфа, когато я е купувал...

А и с още нещо не съм съгласен. Една кола за мен трябва да има екстри. Не може да вземеш някоя гола таратайка.
Все пак това си е вече мое виждане на нещата, което е вече субективен фактор.
За това за моята в момента дадох доста повече пари от масовото на пазара. Ама в момента за около година съм спестил около 2-3к лева ако си бях взел 159-ка. За това ще чакам още 1-2 години и ще я трампа за една 159-ка на чист бартер и ще съм доволен :)
Ама както казах - екстрите правят повечето от цената, не толкова състоянието.
Я дай една средна цена на 159-2.4-Ку4 :)


Читавите Алфи държат цена. Не колкото Мерцедес и Ауди, но не са по две за лев, както дават тукашните морги. Пуснал съм му линк на човека, той ще се информира.
Не е вярно това. На читавите алфи им се искат много пари. Цената се определя от пазара, а не от човека. Разбира се човека може да иска много пари за уж читава Алфа, но тя е непродаваема. Един типичен пример може да покажа веднага от раздала продава. Още тогава писах на човека, че за тази цена няма да получи едно обаждане, ама той нали - читавата си държала цена. Е, още я продава, защото е читава :)


Забравяте и нещо друго, в момента в който един модел се спре от производство цената му на вторичният пазар пада рязко. Моята 56-ца я взех 4 годишна за 6500 евро, две години след спирането на модела от производство. Подобна цена година след спирането на модела за 5-6 годишна 59-ка направо си е успех.
Ами точно. Толкова си струват Алфите и наистина 159-ката е малко изключение, но точно в момента цената й се срива много.
Както казах миналата година си купих БМВ-то за 13к, а алтернативния избор на 159-ка беше 20+к В момента разликата е има няма вече 2-3-4к лева. А това е за има няма една година. Много добре следя пазара, защото имам идея за бартер в бъдещето...

Единствената Алфа, която държи все още цена това е само Кросвагона. Няма просто такава цена. Ама ако искаш. Пазара е определил тази цена и това е.

Mury
09-03-2012, 18:05
Грешиш. Спомни си цената на колите и ще видиш, че грешиш.
Има изключения, някой може да даде и 30к за 10 годишна, ама проблема си е негов.
Аз лично 2007 година търсих и намерих добра 166-ца и я купихме за 12.3к. Масовата цена беше около и малко над тази. Колата навлизаше (още е жива и се кара) в 5-тата си година.
Пак питам, когато сте си купували Алфа на 5-7 години (колкото са сега масовите 159-ки) колко пари сте броили тогава?
Друг пример. Същата година си купих Либрата 10к. Малко по-стара.
Опитах се да спазаря една 156-ца с вътрешен фейс - демек отново 2002 година и отново на 5 години. Ама цената от 12-13к не ми беше по силата.
Мога още много примери да давам ама не е необходимо, защото всеки в този форум ще потвърди цената, която е дал за 5-6 годишната си алфа, когато я е купувал...

А и с още нещо не съм съгласен. Една кола за мен трябва да има екстри. Не може да вземеш някоя гола таратайка.
Все пак това си е вече мое виждане на нещата, което е вече субективен фактор.
За това за моята в момента дадох доста повече пари от масовото на пазара. Ама в момента за около година съм спестил около 2-3к лева ако си бях взел 159-ка. За това ще чакам още 1-2 години и ще я трампа за една 159-ка на чист бартер и ще съм доволен :)
Ама както казах - екстрите правят повечето от цената, не толкова състоянието.
Я дай една средна цена на 159-2.4-Ку4 :)


Не е вярно това. На читавите алфи им се искат много пари. Цената се определя от пазара, а не от човека. Разбира се човека може да иска много пари за уж читава Алфа, но тя е непродаваема. Един типичен пример може да покажа веднага от раздала продава. Още тогава писах на човека, че за тази цена няма да получи едно обаждане, ама той нали - читавата си държала цена. Е, още я продава, защото е читава :)


Ами точно. Толкова си струват Алфите и наистина 159-ката е малко изключение, но точно в момента цената й се срива много.
Както казах миналата година си купих БМВ-то за 13к, а алтернативния избор на 159-ка беше 20+к В момента разликата е има няма вече 2-3-4к лева. А това е за има няма една година. Много добре следя пазара, защото имам идея за бартер в бъдещето...

Единствената Алфа, която държи все още цена това е само Кросвагона. Няма просто такава цена. Ама ако искаш. Пазара е определил тази цена и това е.

Всеки си има мнение Бобка,но аз също съм следил пазара и много добре знам какви бяха цените на колите тогава,имам 2 познати които дадоха по 22 000 лв. за 156 ФЛ 1.9 16в :wow::wow::wow::wow: и един който даде 23 000 лв. за 166 ФЛ 2.4 20в,колите наистина бяха до една перфектни на малко километри :wow::wow::wow:Сигурен съм че на пазара е имало дараци колкото щеш

П.А.Аз 2007 дадох 7000 лв за 146 ТИ

DJraceman
09-03-2012, 19:59
Грешиш. Спомни си цената на колите и ще видиш, че грешиш.
Има изключения, някой може да даде и 30к за 10 годишна, ама проблема си е негов.
Аз лично 2007 година търсих и намерих добра 166-ца и я купихме за 12.3к. Масовата цена беше около и малко над тази. Колата навлизаше (още е жива и се кара) в 5-тата си година.
Пак питам, когато сте си купували Алфа на 5-7 години (колкото са сега масовите 159-ки) колко пари сте броили тогава?
Друг пример. Същата година си купих Либрата 10к. Малко по-стара.
Опитах се да спазаря една 156-ца с вътрешен фейс - демек отново 2002 година и отново на 5 години. Ама цената от 12-13к не ми беше по силата.
Мога още много примери да давам ама не е необходимо, защото всеки в този форум ще потвърди цената, която е дал за 5-6 годишната си алфа, когато я е купувал...

А и с още нещо не съм съгласен. Една кола за мен трябва да има екстри. Не може да вземеш някоя гола таратайка.
Все пак това си е вече мое виждане на нещата, което е вече субективен фактор.
За това за моята в момента дадох доста повече пари от масовото на пазара. Ама в момента за около година съм спестил около 2-3к лева ако си бях взел 159-ка. За това ще чакам още 1-2 години и ще я трампа за една 159-ка на чист бартер и ще съм доволен :)
Ама както казах - екстрите правят повечето от цената, не толкова състоянието.
Я дай една средна цена на 159-2.4-Ку4 :)


Не е вярно това. На читавите алфи им се искат много пари. Цената се определя от пазара, а не от човека. Разбира се човека може да иска много пари за уж читава Алфа, но тя е непродаваема. Един типичен пример може да покажа веднага от раздала продава. Още тогава писах на човека, че за тази цена няма да получи едно обаждане, ама той нали - читавата си държала цена. Е, още я продава, защото е читава :)


Ами точно. Толкова си струват Алфите и наистина 159-ката е малко изключение, но точно в момента цената й се срива много.
Както казах миналата година си купих БМВ-то за 13к, а алтернативния избор на 159-ка беше 20+к В момента разликата е има няма вече 2-3-4к лева. А това е за има няма една година. Много добре следя пазара, защото имам идея за бартер в бъдещето...

Единствената Алфа, която държи все още цена това е само Кросвагона. Няма просто такава цена. Ама ако искаш. Пазара е определил тази цена и това е.


Такива мнения са ми от най-любимите...Как пазара бил определящ фактор а състоянието не стига сме си говорили несериозни неща. Ако искаш 159ка съсипана за 7000 лв. веднага ще се намери няма проблем.

Но аз мога да ти кажа, че състоянието е най-важно за всеки купуващ автомобил или искаш хубаво, плащаш си за хубаво.

Всяка гледана кола си държи цената, моя предишен автомобил беше на почти 4 години без една забележка когато го продадох на човек желаещ именно перфектно състояние и нямащ възможността да си го купи от магазина. Даже той не можа да повярва какво му е състоянието, няма да влизам в подробности тук много хора знаят за какво става въпрос. Разликата от цената в магазина и тази за която му я продадох беше само 15000 лева.

Та на въпроса ако аз реша да си продавам автомобила след 5 години без една забележка и перфектно състояние едвали бих го дал за 20000 лева НЕ предпочитам да си изчакам 2-3 месеца и да го продам на някой които би се грижил толкова добре за него колкото аз.

И повярвайте такива хора са все по често срещани защото си ценят парите.

koolio
09-03-2012, 22:15
Не ми се спори, но опитайте да намерите 166-ца от 2002-2003 г. на под 200 х км, неудряна и без забележки за под 3000 евро. На база на почти едногодишния си опит в търсенето ви казвам - няма.

rusiq86
10-03-2012, 00:22
Чета последната страница и си мисля: Има сирене от 3лв/кг има и такова за 9лв. Разликата е само в качеството и съдържанието:surrender:
Нещо за което са полагани грижи, и са давани средства си личи, и неможеш да го сравняваш с останалите.
Истината е, че всеки би си купил по запазената кола, стига да има парите. Но всеки втори тарикат си купува тази на най-ниската цена и после се оплаква.

BO
10-03-2012, 03:50
Чета последната страница и си мисля: Има сирене от 3лв/кг има и такова за 9лв. Разликата е само в качеството и съдържанието:surrender:
Нещо за което са полагани грижи, и са давани средства си личи, и неможеш да го сравняваш с останалите.
Истината е, че всеки би си купил по запазената кола, стига да има парите. Но всеки втори тарикат си купува тази на най-ниската цена и после се оплаква.
Не, всеки втори тарикат купил си Алфата преди 4 години за 5к лева, вложил още 5к лева в нея в крайна сметка иска да я продаде за 11к лева след 4 години употреба защото разбираш ли е била гледан автомобил.
Хайде няма нужда. Всеки носещ глава на раменете ще предпочете да даде абсолютно стандартна пазарна определена цена от 5к лева в момента на покупката и сам би инвестирал останалите 6к в ремонти ако се наложи въобще.

Mury
10-03-2012, 07:15
Не, всеки втори тарикат купил си Алфата преди 4 години за 5к лева, вложил още 5к лева в нея в крайна сметка иска да я продаде за 11к лева след 4 години употреба защото разбираш ли е била гледан автомобил.
Хайде няма нужда. Всеки носещ глава на раменете ще предпочете да даде абсолютно стандартна пазарна определена цена от 5к лева в момента на покупката и сам би инвестирал останалите 6к в ремонти ако се наложи въобще.

Tва са пълни глупости :naughty::naughty::naughty:

NightRider
10-03-2012, 10:08
Всеки си има мнение Бобка,но аз също съм следил пазара и много добре знам какви бяха цените на колите тогава,имам 2 познати които дадоха по 22 000 лв. за 156 ФЛ 1.9 16в :wow::wow::wow::wow: и един който даде 23 000 лв. за 166 ФЛ 2.4 20в,колите наистина бяха до една перфектни на малко километри :wow::wow::wow:Сигурен съм че на пазара е имало дараци колкото щеш

П.А.Аз 2007 дадох 7000 лв за 146 ТИМъри, аз моята е давам за 13 000. Дай някой ;)
Перфектна е

keel
10-03-2012, 10:38
Не, всеки втори тарикат купил си Алфата преди 4 години за 5к лева, вложил още 5к лева в нея в крайна сметка иска да я продаде за 11к лева след 4 години употреба защото разбираш ли е била гледан автомобил.
Хайде няма нужда. Всеки носещ глава на раменете ще предпочете да даде абсолютно стандартна пазарна определена цена от 5к лева в момента на покупката и сам би инвестирал останалите 6к в ремонти ако се наложи въобще.

Така си е.

BO
10-03-2012, 13:57
Tва са пълни глупости :naughty::naughty::naughty:

Щом са глупости, имам една Мареа за продаване в този случай.
Ще ти дам и гаранция една година или 40к километра! Толкова съм сигурен в колата, че гаранцията е писмена, ако искаш и нотариално ще я заверим.
Цената й е 8000лв. Малко над пазарната в момента:naughty:
Това е нормална цена за мен и за колата, предвид състоянието и вложеното в нея. Дори съм назад, ама все пак се съобразявам с пазара :)

NightRider
10-03-2012, 22:13
Щом са глупости, имам една Мареа за продаване в този случай.
Ще ти дам и гаранция една година или 40к километра! Толкова съм сигурен в колата, че гаранцията е писмена, ако искаш и нотариално ще я заверим.
Цената й е 8000лв. Малко над пазарната в момента:naughty:
Това е нормална цена за мен и за колата, предвид състоянието и вложеното в нея. Дори съм назад, ама все пак се съобразявам с пазара :)
И аз за моята давам гаранция :super:

Mury
11-03-2012, 13:47
Щом са глупости, имам една Мареа за продаване в този случай.
Ще ти дам и гаранция една година или 40к километра! Толкова съм сигурен в колата, че гаранцията е писмена, ако искаш и нотариално ще я заверим.
Цената й е 8000лв. Малко над пазарната в момента:naughty:
Това е нормална цена за мен и за колата, предвид състоянието и вложеното в нея. Дори съм назад, ама все пак се съобразявам с пазара :)

Тази тема мисля че не е за 15 годишни кошове :punk::punk::punk::punk::punk:

Mury
14-03-2012, 15:30
Мъри, благодаря за отговора, в интерес на истината точно тая бръмчалка от Боми ауто си харесах, обаче се усъмних (произведена ноември 2007 на тая цена), освен това за втори път за последните 2 седмици й намалят цената, обаче е в списъка ми с коли за оглед...
Имам и още едно питане и мисля, че тая информация ще е полезна на всеки, който иска да стане собственик на Алфа (както и на всяка друга кола втора ръка) - става дума за това на какво да обърне внимание при избора, къде за какво да гледа, общо взето съвет практичен някакъв (знам, че най-сигурно е когато колата бъде откарана в сервиз), идеята е когато си там, на място?

Колега,ако още си търсиш кола,за съжаление се налага да продам мойта,та ако искаш ела да я видиш :smartass::smartass::smartass:http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=69257
http://www.cars.bg/u618723

keel
14-03-2012, 16:28
Колега,ако още си търсиш кола,за съжаление се налага да продам мойта,та ако искаш ела да я видиш :smartass::smartass::smartass:http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=69257
http://www.cars.bg/u618723

В събота (17.03) ще съм в София, ако ми остане време ще се обадя, за да я погледна.

NightRider
18-03-2012, 06:46
http://skyauto.eu/index.php/Aktualni/Alfa%20Romeo%20159%201.9JTDm%20150hp%20%20SportWag on%202006

keel
19-03-2012, 09:45
Харесах тези две, сега ще обмислям коя да е.

http://www.cars.bg/u613251


http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11331460823802208&f1=details

Jivko7777
19-03-2012, 09:54
Харесах тези две, сега ще обмислям коя да е.

http://www.cars.bg/u613251


http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11331460823802208&f1=details

тая втората с тоя протрит волан и на поне 273 000 ;)

luchobg
19-03-2012, 10:49
Харесах тези две, сега ще обмислям коя да е.

http://www.cars.bg/u613251


http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11331460823802208&f1=details

...... доста интересно ми е ще напишеш мнението ти за първата след като я огледаш....аз лично ходих и изглежда доста добре но има нещо съмнително в нея....тръгна от 17к цената ....при запалването свети маслото и после изгасва.....на външен вид е без забележки но по двигателя си трябва специалист за менние или преглед в сервиз.....препоръчвам Вантотрейд доволен съм от тях или колегата Mury.... Успех и пиши след огледа!

keel
19-03-2012, 12:00
Ходих да ги гледам и двете,както и още 5-6.
Комбито наистина ми направи най-силно впечатление. Нито по салона има забележки нито външно. Приличен звук има на двигател и турбото. Маслото е сравнително чисто, двигателя също. Не пуши. Няма пробелм да се закара на диагностика, но до там не съм стигнал още.
За другата, има доста забележки по салона, изгорена от цигара шофиорска седалка, скоростния лост и волана са захабени доста както и конзолата около бутона за палене. Има малко драскотини на предния капак. Незнам защо, но всички маркучи и пластмасови части по двигателя са пръскани с нещо и са леко омазнени(лъскави). Няма пробелм да се закара на диагностика, има дилърски номера.

Другите коли, бяхо доста зле.

Когато минат диагностика може да се каже допълнително инфо за състоянието им.

Исках да погледна и на колегата http://www.cars.bg/u618723, а също и http://www.cars.bg/u606657, но не ми остана време.

Mury
19-03-2012, 12:57
тая втората с тоя протрит волан и на поне 273 000 ;)

Не е гаранция маме,моя волан също е захабен,но тази кола няма как да е на 73 000,това е абсурд.Както не един път съм казвал,точно тези неща не трябва да са показател за километрите на една кола,просто кожата използвана в 159 за волана и топката е меко казано пълен боклук :no::no::no::no:Също така,на колите които не са с кожен салон,платнената част на кората на врата,се захабява доста,аз за миналото лято ги прах 3 пъти,всичко е ок 1 месец и после пак............................

---------- Post added at 13:56 ---------- Previous post was at 13:53 ----------


...... доста интересно ми е ще напишеш мнението ти за първата след като я огледаш....аз лично ходих и изглежда доста добре но има нещо съмнително в нея....тръгна от 17к цената ....при запалването свети маслото и после изгасва.....на външен вид е без забележки но по двигателя си трябва специалист за менние или преглед в сервиз.....препоръчвам Вантотрейд доволен съм от тях или колегата Mury.... Успех и пиши след огледа!

Ако лампата на маслото мига след запалване,значи трябва да се смени маслото,просто е достигнало нисък процент в ЕКУ-то,и после да се занули в ЕКУ-то.

---------- Post added at 13:57 ---------- Previous post was at 13:56 ----------


Ходих да ги гледам и двете,както и още 5-6.
Комбито наистина ми направи най-силно впечатление. Нито по салона има забележки нито външно. Приличен звук има на двигател и турбото. Маслото е сравнително чисто, двигателя също. Не пуши. Няма пробелм да се закара на диагностика, но до там не съм стигнал още.
За другата, има доста забележки по салона, изгорена от цигара шофиорска седалка, скоростния лост и волана са захабени доста както и конзолата около бутона за палене. Има малко драскотини на предния капак. Незнам защо, но всички маркучи и пластмасови части по двигателя са пръскани с нещо и са леко омазнени(лъскави). Няма пробелм да се закара на диагностика, има дилърски номера.

Другите коли, бяхо доста зле.

Когато минат диагностика може да се каже допълнително инфо за състоянието им.

Исках да погледна и на колегата http://www.cars.bg/u618723, а също и http://www.cars.bg/u606657, но не ми остана време.

Ако ДПФ е на колата,тя няма как да пуши :no::no::no::no: Светлия салон на 159 не го препоръчвам въобще,адски много се захабява,даже почва да се люпи на места

dilian alfa gtv
19-03-2012, 14:03
Верно е светлия салон изобщо не е за препоръчване,дори тази от линка е доста захабена,представи си след 2-3 год как ще изглежда отвътре.

alfageorgi
19-03-2012, 19:31
[Светлия салон на 159 не го препоръчвам въобще,адски много се захабява,даже почва да се люпи на места[/QUOTE]

Да ама има 100 пъти по-добър вид от тъмния с черното табло , който изглежда просто евтин.Плюс това се чисти лесно стига колата да не е карана от някой свиневъд.Но в крайна сметка всичко е въпрос на вкус.

nicola 59
19-03-2012, 22:00
Ето колеги още една шантонерка за любители на екстрите.https://picasaweb.google.com/ivansirakoff/Alfa159?authuser=0&feat=directlink

Mury
19-03-2012, 22:01
[Светлия салон на 159 не го препоръчвам въобще,адски много се захабява,даже почва да се люпи на места


Да ама има 100 пъти по-добър вид от тъмния с черното табло , който изглежда просто евтин.Плюс това се чисти лесно стига колата да не е карана от някой свиневъд.Но в крайна сметка всичко е въпрос на вкус.

Въпрос на вкус..............................:oops::oops::oop s::oops:

keel
22-03-2012, 08:48
Някой да е ходил да гледа тази
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11332175352878158&f1=details ?

NightRider
22-03-2012, 11:32
Някой да е ходил да гледа тази
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11332175352878158&f1=details ?
качи се, покарай я и внимавай отзад вдясно особено

keel
22-03-2012, 12:36
качи се, покарай я и внимавай отзад вдясно особено

Много далеко таз столица... затова питам колегите тук.

NightRider
22-03-2012, 15:26
Много далеко таз столица... затова питам колегите тук.
Много е евтина и е имала удар отзад

rusiq86
22-03-2012, 16:49
Тънка цена е определено, но това не значи че не може да се погледне. За удара, ако е оправена качествено, не виждам проблем.

Mury
24-03-2012, 18:49
Тънка цена е определено, но това не значи че не може да се погледне. За удара, ако е оправена качествено, не виждам проблем.

Лошото е че се разбира дали е направена качествено след време,при първия дъжд,или първата зима,а неможете да си представите 159 какви проблеми/от какво естество/може да има,от некадърно направени тенекии :shutup::shutup::shutup::shutup::shutup: текът предни прозорци,багажници се пълня с вода,и всичко това със своите последствия

santo_traficante
24-03-2012, 19:42
Някой да е ходил да гледа тази
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11332175352878158&f1=details ?Тази е на един приятел.Както я виждате така влезна в Бг.Вкарваха преди нови коли от Америка.

Mury
25-03-2012, 08:26
Eто малко да сравните цените http://suchen.mobile.de/auto/alfa%20romeo.alfa%20159.diesel.html?scopeId=C&isSearchRequest=true&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=900&makeModelVariant1.modelId=10&maxMileage=100000&minPowerAsArray=96&minPowerAsArray=KW&fuels=DIESEL

NightRider
25-03-2012, 08:35
Eто малко да сравните цените http://suchen.mobile.de/auto/alfa%20romeo.alfa%20159.diesel.html?scopeId=C&isSearchRequest=true&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=900&makeModelVariant1.modelId=10&maxMileage=100000&minPowerAsArray=96&minPowerAsArray=KW&fuels=DIESEL
Ами май си вкарваш автогол с този линк. Ти също продаваш кола като тези, но за друга цена

---------- Post added at 08:35 ---------- Previous post was at 08:34 ----------


Тази е на един приятел.Както я виждате така влезна в Бг.Вкарваха преди нови коли от Америка.
Е тогава кажи за отзад вдясно повече

Mury
25-03-2012, 17:48
Ами май си вкарваш автогол с този линк. Ти също продаваш кола като тези, но за друга цена

---------- Post added at 08:35 ---------- Previous post was at 08:34 ----------


Е тогава кажи за отзад вдясно повече

Защо да си вкарвам автогол бре,тези първите са били служебни някакви,тях не ги броя въобще,се едно да си купиш бившо такси :haha::haha::haha::haha: http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=157515315&lang=de&__lp=63&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=900&makeModelVariant1.modelId=10&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=96&minPowerAsArray=KW&fuels=DIESEL&negativeFeatures=EXPORT&maxMileage=100000&pageNumber=1 тази е първата ще годе читава 1.9,виж и цената,сметни път,регистрация и виж каква ще е цената,а и е холандка,представям си на какво мяза отдолу,и после пак ми кажи нещо за автогола.Аз не бързам да си продавам колата,пуснах я понеже има доста мераклии във форума,пък аз съм решил вече да се разделям с нея,както казват хората-за всеки влак си има пътници,както съм писал-цената подлежи на коментар.Като гледам обаче,народа все още е доста заблуден,ти сам знаеш че е 100 пъти по-добре да взмеш проверена кола,поддържана в Бг,от частно лице,ма всички си знаят нов внос и тва е

Stoyan Georgiev
25-03-2012, 18:20
Защо да си вкарвам автогол бре,тези първите са били служебни някакви,тях не ги броя въобще,се едно да си купиш бившо такси :haha::haha::haha::haha: http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=157515315&lang=de&__lp=63&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=900&makeModelVariant1.modelId=10&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=96&minPowerAsArray=KW&fuels=DIESEL&negativeFeatures=EXPORT&maxMileage=100000&pageNumber=1 тази е първата ще годе читава 1.9,виж и цената,сметни път,регистрация и виж каква ще е цената,а и е холандка,представям си на какво мяза отдолу,и после пак ми кажи нещо за автогола.Аз не бързам да си продавам колата,пуснах я понеже има доста мераклии във форума,пък аз съм решил вече да се разделям с нея,както казват хората-за всеки влак си има пътници,както съм писал-цената подлежи на коментар.Като гледам обаче,народа все още е доста заблуден,ти сам знаеш че е 100 пъти по-добре да взмеш проверена кола,поддържана в Бг,от частно лице,ма всички си знаят нов внос и тва е

няма смисъл да го обясняваш това, убедил съм се сам, че хората не взимат предвид такива неща като качество и допълнителни разходи :)

даже преди няколко дена обяснявах на един приятел как е смешно да сравнява някакви италиански каруци на двойни тройни километри, със съмнителни истории и изтъркани салони с поддържана и що-годе пазена кола (що годе като за българските условия)

и той не е единствения, който си мисли, че щом има коли за 14 хил. значи всички струват толкова, явно това е българския манталитет, от който страда и всяка една сфера, както и бранша на услугите - ходи обяснявай, защо единия работи на сумата Х, а някой друг на сума 3 пъти Х

keel
25-03-2012, 19:58
Това с поддръжката е доста спорно и относително, всеки който си копува втора ръка кола гледа цената + неотложните ремонти и си прави сметка. Според мен навън просто има по-голям избор. Тук или са дараци за по 12-13 хил. или им искат много пари.

NightRider
25-03-2012, 20:09
Дупница - липса на 159 - Инфо от днес. Видях само една за 10к, зле изглеждаше, без екстри

Kuku
26-03-2012, 00:29
Българина просто обича да бъде лъган и мамен!!!

Mury
26-03-2012, 07:12
Това с поддръжката е доста спорно и относително, всеки който си копува втора ръка кола гледа цената + неотложните ремонти и си прави сметка. Според мен навън просто има по-голям избор. Тук или са дараци за по 12-13 хил. или им искат много пари.


За теб какво са неотложни ремонти,купуваш я за 13 хиляди,регистрации-200 лв.,обслужване около 1000 грубо,гражданска,каско 1000 лв.,90 % нов внос кола-няма гуми,купуваш/159 е обикновенно със 17-ки/-1500 лв.Я сега сметни колко ти излиза тази кола????????????????? Това са само неотложните неща-ами другите,внос кола-100 % не и е сменян колектора-там смяна или премахване на клапите/цената е различна/

NightRider
26-03-2012, 08:12
За теб какво са неотложни ремонти,купуваш я за 13 хиляди,регистрации-200 лв.,обслужване около 1000 грубо,гражданска,каско 1000 лв.,90 % нов внос кола-няма гуми,купуваш/159 е обикновенно със 17-ки/-1500 лв.Я сега сметни колко ти излиза тази кола????????????????? Това са само неотложните неща-ами другите,внос кола-100 % не и е сменян колектора-там смяна или премахване на клапите/цената е различна/
Ох, много добре ги зачеса. И от мен бягат - били високи цените. Ама моите нищо им няма за смяна, обслужени, ... А като купят нов внос и се хващат за главата. Та вчера ги гледах за какво става на въпрос - тракащи, чукащи, виещи кофтори. Без гуми, скапани акумулатори, масло вода, скърцащи стартери, ...

keel
26-03-2012, 08:25
За теб какво са неотложни ремонти,купуваш я за 13 хиляди,регистрации-200 лв.,обслужване около 1000 грубо,гражданска,каско 1000 лв.,90 % нов внос кола-няма гуми,купуваш/159 е обикновенно със 17-ки/-1500 лв.Я сега сметни колко ти излиза тази кола????????????????? Това са само неотложните неща-ами другите,внос кола-100 % не и е сменян колектора-там смяна или премахване на клапите/цената е различна/

Май набра колега, лошо няма. Жалко че не ми се спами с излишни размишления. Пуснах темата, защото немога да ходя за всяка обява до София или до Дупница и предполагах, че някой който е ходил на оглед ще сподели мнението си. Все пак благодаря на тези които помогнаха.

Модераторите могат да заключват темата.

Kuku
26-03-2012, 09:34
За теб какво са неотложни ремонти,купуваш я за 13 хиляди,регистрации-200 лв.,обслужване около 1000 грубо,гражданска,каско 1000 лв.,90 % нов внос кола-няма гуми,купуваш/159 е обикновенно със 17-ки/-1500 лв.Я сега сметни колко ти излиза тази кола????????????????? Това са само неотложните неща-ами другите,внос кола-100 % не и е сменян колектора-там смяна или премахване на клапите/цената е различна/Масово явление!
Всеки иска нов внос, всеки иска евтина кола, всеки си носи кръста после....
Аз за това се отказах лично да продавам мойта и я дадох в автокъща - белким някой се светне, че си струва повече от новия внос в съседство :?
Както вече казах - българина обича да му го слагат през гащите :!:

santo_traficante
26-03-2012, 10:01
На всички помагачи в тази тема колите са в раздел продава:twisted:Защо не си ги карате като сте вложили толкова пара в тях и са хубави:tongue:
Повечето предпочитат нов внос защото колата уж не е карана по дупките в Бг. Отделно новия внос се харчи и през лизингова компания:)

keel
26-03-2012, 10:10
На всички помагачи в тази тема колите са в раздел продава:twisted:Защо не си ги карате като сте вложили толкова пара в тях и са хубави:tongue:
Повечето предпочитат нов внос защото колата уж не е карана по дупките в Бг. Отделно новия внос се харчи и през лизингова компания:)

Защото са пичове и искат да помогнат на желаещите да закупят 159-ка. :super:

Освен дупките, ами горивото или поддръжката ...

NightRider
26-03-2012, 10:21
На всички помагачи в тази тема колите са в раздел продава:twisted:Защо не си ги карате като сте вложили толкова пара в тях и са хубави:tongue:
Повечето предпочитат нов внос защото колата уж не е карана по дупките в Бг. Отделно новия внос се харчи и през лизингова компания:)
И защото ако не гледаш с новия внос ще се наиграеш яко. А това, че са карани по хубави пътища съвсем не значи, че частите са им вечни. Или не са изгнили по австрийско, швейцарско, германско, холандско.
А тези, дето се продават тук, също трябва да се оглеждат добре, щото ги гледам как такива дето миналата година са търсили евтини коли, че нашите все им били скъпи, сега ги продават обслужени.
Не слагам всички под общ знаменател, моля не ме разбирайте грешно
Колкото до лизинговата компания - хайде 20% ДДС нагоре

Kuku
26-03-2012, 10:28
На всички помагачи в тази тема колите са в раздел продава:twisted:Защо не си ги карате като сте вложили толкова пара в тях и са хубави:tongue:
Повечето предпочитат нов внос защото колата уж не е карана по дупките в Бг. Отделно новия внос се харчи и през лизингова компания:)Аз си продавам колата, само и единствено, защо ми трябват пари.
Първия който се появи с 4500лв. ще я купи, НО никой даже не иска да попита :!:

thecleaner
26-03-2012, 10:48
Темата се превърна в своеобразно хвалене на продаващите се коли във форума, с як спам и мисля че се изчерпа. Ако пусналия темата реши да я отключа нека ми пише на лично.