PDA

View Full Version : Съска турбото (оказа се пробита връзка) оправено



Stoyan Georgiev
14-03-2012, 13:46
ей дайбеш лисица нещо почна да съска турбината - не свири, а съска (като на скъсан маркуч), струва ми се, че евентуално някое съединение или клапа се е преебала, но пък уж турбото надува...

НО дава много висок разход, при постоянна скорост е ок, но от вчера, онзи ден, градско ми дава 15-16 разход....


отивам на диагностика след 1 час, предположения ?


отново фактите:

-набира добре (може би една идея не достатъчно, но може да си въобразявам)
-звука при натискане на газта е съскане, не свирене или виене
-буустметъра в купето ми показва, че си надува нормално
-градско дава много висок разход от вчера - 10 литра ги изгори за по-малко от 60 км
-не ми излизат съобщения или грешки на дисплея

Jivko7777
14-03-2012, 13:52
то като имаш скъсан маркуч е не огромна дупка, турбото ще компесира загубите и пак ще направи същото налягане, така че това не е показател! Затова ги прегледайте най-добре, почти сигурно е че е там причината!

Stoyan Georgiev
14-03-2012, 14:26
то като имаш скъсан маркуч е не огромна дупка, турбото ще компесира загубите и пак ще направи същото налягане, така че това не е показател! Затова ги прегледайте най-добре, почти сигурно е че е там причината!

и аз така си мислех, айде отивам към стенда, ще споделя след час два какво е станало :)

Stoyan Georgiev
14-03-2012, 15:27
такааа....

закачихме я - 2 грешки - ниско налягане и една, която не я разпозна апаратурата

като я огледахме и се оказа, че маркуча между турбината и филтъра по някакви неведеми пътища се е докоснал до ролките и единия ремък които са от долната страна на двигателя и са го протрили ...

от там идва и съскащия звук

интересното е, че на постоянна скорост колата харчи нормално, като се натисне съска и харчи грозно...

така че ще сменям маркуч, утре ще я разглабят да видим точно какво е положението, дали може да се спаси по някакъв начин все пак, защото реално дупката е съвсем малка

от цялата работа ме притеснява най-много факта, че този маркуч въобще е достигнал до ролката и ремъка, за да стане този филм явно някой тампон или държаща шина на двигателя може да са дали фира............

:@

NightRider
14-03-2012, 19:44
такааа....

закачихме я - 2 грешки - ниско налягане и една, която не я разпозна апаратурата

като я огледахме и се оказа, че маркуча между турбината и филтъра по някакви неведеми пътища се е докоснал до ролките и единия ремък които са от долната страна на двигателя и са го протрили ...

от там идва и съскащия звук

интересното е, че на постоянна скорост колата харчи нормално, като се натисне съска и харчи грозно...

така че ще сменям маркуч, утре ще я разглабят да видим точно какво е положението, дали може да се спаси по някакъв начин все пак, защото реално дупката е съвсем малка

от цялата работа ме притеснява най-много факта, че този маркуч въобще е достигнал до ролката и ремъка, за да стане този филм явно някой тампон или държаща шина на двигателя може да са дали фира............

:@
Ако е след дебитомера е нормално да ти качи грешки и да харчи повече. Радвай се, че не е на високото налягане. И внимавай как ще го кърпиш да не се откъсне нещо и да го засмуче

Stoyan Georgiev
14-03-2012, 19:59
Ако е след дебитомера е нормално да ти качи грешки и да харчи повече. Радвай се, че не е на високото налягане. И внимавай как ще го кърпиш да не се откъсне нещо и да го засмуче

нямам идея къде по трасето се намира дебитомера, не съм я гледал досега отворена отдолу

и аз за засмукването се сетих, единия от хората там каза, че самовулканизиращата лента, която могат да сложат ще издържи - т.е. няма да се засмуква... специално за тази лента съм виждал способностите й и мисля, че ще свърши работа

поне 1 седмица ще издържи докато издрапам до софия, че тук вече не желая да я пипат, след последните глупости, които направиха преди месец два

Jivko7777
14-03-2012, 20:02
абе залепи си лентата сам и си свиркай бе ;)

Stoyan Georgiev
14-03-2012, 20:04
абе залепи си лентата сам и си свиркай бе ;)

бих я залепил сам, но трябва да се свали кората под двигателя, а там е голяма галимация - на стенда утре ще я вдигнат и ще я свалят за 30 минути работа


а освен това искам и да се огледа защо са се допрели въобще, защото не е нормално - трябва да имат поне 3-4 санта разстояние... да не би нещо откачено да има или някой тампон на двигателя да се е преебал

NightRider
14-03-2012, 21:33
нямам идея къде по трасето се намира дебитомера, не съм я гледал досега отворена отдолу

и аз за засмукването се сетих, единия от хората там каза, че самовулканизиращата лента, която могат да сложат ще издържи - т.е. няма да се засмуква... специално за тази лента съм виждал способностите й и мисля, че ще свърши работа

поне 1 седмица ще издържи докато издрапам до софия, че тук вече не желая да я пипат, след последните глупости, които направиха преди месец дваСамовулканизиращата лента се разтяга, не е за там, ако не подложиш нещо твърдо на дупката.И тая кора е гадна за сваляне, особено ако са ръждясали винтчетата

Stoyan Georgiev
14-03-2012, 22:44
всъщност ви подведох, маркуча не е от филтъра към турбината ами от към радиатора идва, има нещо като фуния накрая пред радиатора


.. абе утре ще я нащракам като я разлобя, да ви покажа какво е станало, че ебати калпавия коцуз

Mury
15-03-2012, 07:21
Oх ква си шматка,спукан ти е маркуч на високото налягане,на тази кола кулера се намира пред радиатора/както обичат да го наричат тунерите-фронт кулер/,няма как да съска от маркуч на ниското налягане и да записва грешка за нсико нялагане.Ясно е къде ти е проблема,но дори и да го направят няма да изкара повече от седмица,тази кола си надува доволно и ще се пръсне пак.Трябва си нов маркуч,а за причината да се доппре до ремъка,не е лошо да видите закрепването на радиаторите,дали не се разхождат напред-назад.:clap2::clap2::clap2::clap2:

NightRider
15-03-2012, 07:49
Oх ква си шматка,спукан ти е маркуч на високото налягане,на тази кола кулера се намира пред радиатора/както обичат да го наричат тунерите-фронт кулер/,няма как да съска от маркуч на ниското налягане и да записва грешка за нсико нялагане.Ясно е къде ти е проблема,но дори и да го направят няма да изкара повече от седмица,тази кола си надува доволно и ще се пръсне пак.Трябва си нов маркуч,а за причината да се доппре до ремъка,не е лошо да видите закрепването на радиаторите,дали не се разхождат напред-назад.:clap2::clap2::clap2::clap2:
А и се раздува тоя маркуч. Вземи си нов и не слагай тръби

Stoyan Georgiev
15-03-2012, 10:21
Oх ква си шматка,спукан ти е маркуч на високото налягане,на тази кола кулера се намира пред радиатора/както обичат да го наричат тунерите-фронт кулер/,няма как да съска от маркуч на ниското налягане и да записва грешка за нсико нялагане.Ясно е къде ти е проблема,но дори и да го направят няма да изкара повече от седмица,тази кола си надува доволно и ще се пръсне пак.Трябва си нов маркуч,а за причината да се доппре до ремъка,не е лошо да видите закрепването на радиаторите,дали не се разхождат напред-назад.:clap2::clap2::clap2::clap2:

е шо да съм шматка, не съм я виждал отворена, няма откъде да знам ...

ще се сменя маркуч значи

я кажете някакъв номер или линк на частта да ходя да поръчвам

NightRider
15-03-2012, 10:42
е шо да съм шматка, не съм я виждал отворена, няма откъде да знам ...

ще се сменя маркуч значи

я кажете някакъв номер или линк на частта да ходя да поръчвам
Приготви се за цифра и .... чакане. В магазините имат каталог или си го виж по EPER онлайн
Или изтегли от тук (copy -> paste):
magnet:?xt=urn:btih:6f9cb802d9ba1eece47bb195d2a297 5628ee4fcc&dn=Fiat+ePER+6.0+%282011%29&tr=udp%3A%2F%2Ftracker.openbittorrent.com%3A80&tr=udp%3A%2F%2Ftracker.publicbt.com%3A80&tr=udp%3A%2F%2Ftracker.ccc.de%3A80

Mury
15-03-2012, 10:47
е шо да съм шматка, не съм я виждал отворена, няма откъде да знам ...

ще се сменя маркуч значи

я кажете някакъв номер или линк на частта да ходя да поръчвам

Чай ся,сигурно ли е че е маркуч,кой точно,ако застанеш пред колата предполагам този отляво нали/щом е при ремъците.Виж в Аутоиталия дали има/може и във Варна/ :innocent::innocent::innocent: от време на време имат редки части на склад :yes::yes::yes:

Stoyan Georgiev
15-03-2012, 11:00
Чай ся,сигурно ли е че е маркуч,кой точно,ако застанеш пред колата предполагам този отляво нали/щом е при ремъците.Виж в Аутоиталия дали има/може и във Варна/ :innocent::innocent::innocent: от време на време имат редки части на склад :yes::yes::yes:

в бургас наличност нямат сто процента, и да.. за същия става въпрос

---------- Post added at 11:00 ---------- Previous post was at 10:57 ----------


Приготви се за цифра и .... чакане. В магазините имат каталог или си го виж по EPER онлайн
Или изтегли от тук (copy -> paste):
magnet:?xt=urn:btih:6f9cb802d9ba1eece47bb195d2a297 5628ee4fcc&dn=Fiat+ePER+6.0+%282011%29&tr=udp%3A%2F%2Ftracker.openbittorrent.com%3A80&tr=udp%3A%2F%2Ftracker.publicbt.com%3A80&tr=udp%3A%2F%2Ftracker.ccc.de%3A80

тоя линк не е във форма нещо

NightRider
15-03-2012, 12:18
[QUOTE=Stoyan Georgiev;1046927]в бургас наличност нямат сто процента, и да.. за същия става въпрос

---------- Post added at 11:00 ---------- Previous post was at 10:57 ----------



Хм, не става вече. Виж тук:
http://thepiratebay.se/torrent/6420391/Fiat_ePER_6.0_%282011%29
натискащ в/у GET THIS TORRENT
И прочети внимателно как се инсталира
П.П. Станал е егати бавния след тия АСПА

Stoyan Georgiev
15-03-2012, 12:22
това вече е друга бира :))

NightRider
15-03-2012, 12:26
това вече е друга бира :))
Ха, пия кола ... на плажа, запотена

vovata
15-03-2012, 19:36
А и се раздува тоя маркуч. Вземи си нов и не слагай тръби

И що да не слага тръби ???
Аз па един тунер не видях да слага маркуч- все тръби щот е гадно !
Някой път пишеш наизуст..

Стояне силно ме вълнува кво става с разхода,след ремонта и дали е от там ?

NightRider
15-03-2012, 22:06
И що да не слага тръби ???
Аз па един тунер не видях да слага маркуч- все тръби щот е гадно !
Някой път пишеш наизуст..

Стояне силно ме вълнува кво става с разхода,след ремонта и дали е от там ?Тая тема я дъвкахме в 156 и там съм написал подробно защо. Не пиша наизуст, но както и да е

Jivko7777
15-03-2012, 23:12
Тая тема я дъвкахме в 156 и там съм написал подробно защо. Не пиша наизуст, но както и да е

дай линка да видим ;)

NightRider
15-03-2012, 23:58
дай линка да видим ;)
Не помня къде е, съжалявам. Даже с Бобо се дърпахме по въпроса, а други даже ме пооплюха в началото

Bobo
16-03-2012, 00:37
Не помня къде е, съжалявам. Даже с Бобо се дърпахме по въпроса, а други даже ме пооплюха в началото

Тихо тихо че пак ще се наиграеш ;) Приготвил съм ти снимка на фабрична кола с тръби от-до ;)

Stoyan Georgiev
16-03-2012, 01:05
проблема действително е в радиатора проблема, играе 4-5 сантиметра напред назад и затова се е наблъскал маркуча към ролката...

сутринта ще я оправим с тръба за снадка, а като дойде новия маркуч ще се сложи нов

иначе няма спор, че твърди тръби от край докрай е най-доброто

единствения недостатък според мен може да дойде от вибрациите, но с едни гумени съединения пак няма филм

NightRider
16-03-2012, 06:57
проблема действително е в радиатора проблема, играе 4-5 сантиметра напред назад и затова се е наблъскал маркуча към ролката...

сутринта ще я оправим с тръба за снадка, а като дойде новия маркуч ще се сложи нов

иначе няма спор, че твърди тръби от край докрай е най-доброто - не и за нашите коли

единствения недостатък според мен може да дойде от вибрациите, но с едни гумени съединения пак няма филм
Снадката трябва да има застопорявания от двете страни иначе маркучите ще се изплъзнат от налягането

---------- Post added at 06:57 ---------- Previous post was at 06:55 ----------


Тихо тихо че пак ще се наиграеш ;) Приготвил съм ти снимка на фабрична кола с тръби от-до ;)Бобо, тия тръби са за твоите тунинги. Стига де. Все пак не сме по-велики от създателите на колата. И стая тема достатъчно се драпахме, макар че с теб е готино да се подрапаш ;)
Дай снимката да я обсъдим

Mury
16-03-2012, 07:20
Снадката трябва да има застопорявания от двете страни иначе маркучите ще се изплъзнат от налягането

---------- Post added at 06:57 ---------- Previous post was at 06:55 ----------

Бобо, тия тръби са за твоите тунинги. Стига де. Все пак не сме по-велики от създателите на колата. И стая тема достатъчно се драпахме, макар че с теб е готино да се подрапаш ;)
Дай снимката да я обсъдим

Цецо стига с твойте простотии,не си виждал 159 и плямпаш,тя в действителност има само 2 колена от маркуч,другото са тръби оригинално пластмасови :waving::waving::waving::waving::waving::waving:

---------- Post added at 07:20 ---------- Previous post was at 07:19 ----------


проблема действително е в радиатора проблема, играе 4-5 сантиметра напред назад и затова се е наблъскал маркуча към ролката...

сутринта ще я оправим с тръба за снадка, а като дойде новия маркуч ще се сложи нов

иначе няма спор, че твърди тръби от край докрай е най-доброто

единствения недостатък според мен може да дойде от вибрациите, но с едни гумени съединения пак няма филм

А защо се разхожда радиатора е въпроса,не би трябвало да е така,там открихте ли проблема :crazy::crazy::crazy:

NightRider
16-03-2012, 08:47
Цецо стига с твойте простотии,не си виждал 159 и плямпаш,тя в действителност има само 2 колена от маркуч,другото са тръби оригинално пластмасови :waving::waving::waving::waving::waving::waving:


Абе виждал съм и съм карал 2.4. Аз нарочно казвам маркучите защото с тия тръби съм виждал какви ли не изпълнения

Stoyan Georgiev
16-03-2012, 11:07
такаааа, алфонс е обратно в играта

за радиатора:

при скорошно разглобяване за пребоядисване на цялата кола тъпаците не са го сглобили обратно както трябва, като следствие от това долната лява(погледнато отпред) "скоба" на радиатора не го държеше като хората и имаше луфт от 5-6-7 сантиметра

в следствие на този луфт маркуча между турбината и кулера шаваше и се беше набримчил в ролките, където е бил изяден и имапе дупка с диаметър 1 см

проблемът за сега се реши като се сряза повредения маркуч и се направи снадка с нарези (щутцер или шуцер, не помня как се пишеше точно) и се захвана с по две скоби от двете страни. освен това казах на моя човек да смени 5-6 от другите скоби с нови и по-здрави, така и така беше отворена.

проблема с радиатора се реши като се вкара в правилна позиция скобата и след това се фиксира с най-великото изобретение на техническата мисъл - свински опашки :Yeeeehaaa:

в крайна сметка - поръчах нов маркуч от един английски сайт, но не съм убеден, че ще ми се занимава да се сменя ако снадката върши работа (засега е ок), а за радиатора като остане време ще се отваря да се сменят придържащите скоби...


въпросът сега е - да ходя ли в оторизирания сервиз да им се карам или просто да ги игнорирам? :)

rusiq86
16-03-2012, 11:32
Ако не кажеш и дума, ще продължават да си остават ръцете по др. коли.
Не че нещо но сега този маркуч; времето, което си загубил; нерви; увеличен разход; работа в сервизи си ги поемаш ти.
С две ръце "за", и дано внимават за в бъдещо.

NightRider
16-03-2012, 11:55
Ако не кажеш и дума, ще продължават да си остават ръцете по др. коли.
Не че нещо но сега този маркуч; времето, което си загубил; нерви; увеличен разход; работа в сервизи си ги поемаш ти.
С две ръце "за", и дано внимават за в бъдещо.
Скъсай им задниците. Ама е трябвало да идеш преди намесата

Stoyan Georgiev
16-03-2012, 12:03
Скъсай им задниците. Ама е трябвало да идеш преди намесата

и преди намесата имаше няколко повода да се караме, днес следобеда ще ходя да си поговоря с тях ;)

шефът им е семеен приятел, най-малкото него ще уведомя...

NightRider
16-03-2012, 12:05
и преди намесата имаше няколко повода да се караме, днес следобеда ще ходя да си поговоря с тях ;)

шефът им е семеен приятел, най-малкото него ще уведомя...
А ако има нещо аз съм личен приятел с главния инженер на Милано Моторс - напиши едно оплакване и аз ще му го дам лично

Stoyan Georgiev
16-03-2012, 14:10
А ако има нещо аз съм личен приятел с главния инженер на Милано Моторс - напиши едно оплакване и аз ще му го дам лично

те никога не са били към милано моторс, техен партньор са :)

но благодаря за желанието за съдействие! :)

NightRider
16-03-2012, 19:49
те никога не са били към милано моторс, техен партньор са :)

но благодаря за желанието за съдействие! :)
Да, но са им един вид подчинени