PDA

View Full Version : Конституционният съд РЕШИ:



ФЕРАРИСТ
24-03-2012, 18:11
Обявява за противоконституционен чл. 189, ал. 13 от Закона за движението по пътищата (обн., ДВ, бр. 20 от 1999 г.; посл. изм., ДВ, бр. 19 от 2011 г.).

Който гласи че:

(13) (Отм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г., предишна ал. 5, доп. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) Не подлежат на обжалване наказателни постановления и електронни фишове, с които е наложена глоба до 50 лв. включително.


Ся да видим дали за щяло и нещяло ще бичат до 50 лв глоба.......

gigi
24-03-2012, 19:53
Евала.....

code
24-03-2012, 20:46
По принцип е правилно, но аз примерно не бих си губил времето за такава сума, даже и да съм онеправдан. Предполагам, че 99% от хората също.
пп Феро, поздрави и мерси ;)

jorko
24-03-2012, 20:50
По принцип е правилно, но аз примерно не бих си губил времето за такава сума, даже и да съм онеправдан. Предполагам, че 99% от хората също.
пп Феро, поздрави и мерси ;)

Особеното обаче не е в размера на глобата...

Omni
24-03-2012, 21:29
То пък като го нямаше тоя закон много ни оправдаваха.

old alfist
24-03-2012, 21:43
Обявява за противоконституционен чл. 189, ал. 13 от Закона за движението по пътищата (обн., ДВ, бр. 20 от 1999 г.; посл. изм., ДВ, бр. 19 от 2011 г.).

Който гласи че:

(13) (Отм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г., предишна ал. 5, доп. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) Не подлежат на обжалване наказателни постановления и електронни фишове, с които е наложена глоба до 50 лв. включително.

Ся да видим дали за щяло и нещяло ще бичат до 50 лв глоба.......
Направи ни малко улеснение, като си открил тема - за какво се глобява 50лв. включително

LeoVin4i
24-03-2012, 21:49
Ми за без колан например...

Omni
24-03-2012, 21:51
Примерно мен преди няколко години ме глобиха, защото съм карал със 78км/ч, вместо със огр. от 70км/ч, което пък беше пълна лъжа имал съм доста актове и съм си ги плащал тъй като съм бил виновен, но в случая аз бях правият, карах си с ограничението и обжалвах и ми отг., че не подлежи на обжалване, а и радарът показваше няколко минути по рано, че е засякъл някого си, но върви и докажи.

jorko
24-03-2012, 22:22
Направи ни малко улеснение, като си открил тема - за какво се глобява 50лв. включително

Ако споделиш какви трудности си срещнал в намирането на такива нарушения и/или те са обществено труднодостъпни или непреодолими откъм достъп , аз лично ще ти ги напиша и пратя на ЛС :calc:

old alfist
25-03-2012, 00:01
Ако споделиш какви трудности си срещнал в намирането на такива нарушения и/или те са обществено труднодостъпни или непреодолими откъм достъп , аз лично ще ти ги напиша и пратя на ЛС :calc:
Пращай - ще ти бъда благодарен.

jorko
25-03-2012, 08:38
Пращай - ще ти бъда благодарен.

Е то наготово всичко искаш ...:rtfm:

Susscrofa
25-03-2012, 09:18
За пореден път, КС подкрепя липсата на ред и пътния хаос.
Толкова по-важни теми има в БГ, свързани с отнемане на права, а те ги сезирали за най-неправилната и маловажна.
Аз считам, че всички санкции до определена сума, трябва да не могат да се обжалват. Не само за пътни нарушения, а за замърсяване, за плюене, за оставяне на деца без надзор и т.н.

Ще занимаваме ние съдилищата с дребните гамени на пътя. Дрън, дрън.
Егати новината, да живее беззаконието. Сега всеки келеш, джигит на пътя ще занимава съда с неговата мания за пишкомерство. Мен никога катаджия не е искал да ме глоби без да съм нарушил правилника.
Дали ме дебне ил не все тая, аз съм си бил нарушител.

Alexanderbb
25-03-2012, 09:28
Изобщо не си прав. В случая не става дума за сумата а за принципа. Не може един полуграмотен полицай да те глоби за нещо което не си извършил и ти да нямаш право на защита. А и не съм съгласен за гаменчетата защото ако загубят след обжалването ще платят хем разноски по делото хем съдът спокойно може да им увеличи наказанието.

gorbi
25-03-2012, 09:41
Това всичкото е така, ама да не слагаме каруцата пред коня :)

Постепенно се учим на ред, глобите са достатъчно тежки на фона на минималната работна заплата. Обаче, преди да дадат в ръцете на полицията средства за изнудване, като това с необжалваемия акт, където могат да ти вземат всички точки за минимално време - нека държавата направи малко усилие и се справи първо с пътищата, второ - с личния състав, неговата грамотност и обучение, и особено със стремежа му да "заработва", вместо да следи за нарушения, трето с маркировката - хоризонтална и вертикална и т.н., мога да измисля още много точки.
Видяха че глобите не носят пари в хазната, защото полицаите не могат да си напишат името без грешки и хоп - до 50.00 лв. не може да се обжалва... ех че лесно, вместо да свършиш работата - да заставиш хората да си плащат за всяко измислено нарушение и за своята неспособност :)

Представи си следната житейска ситуация - караш нереално красива кола - примерно Алфа Ромео 166 фейслифт :) :) :) , до теб седи примерно нереално симпатична, нежна, млада украинска гражданка, вдигнала крака върху таблото... Пуснали сте си невероятно хубава музика, различна от балкански разкършигъз, сложили сте си черните очила и карайки бавно в прекрасното пролетно време, минавате с разрешените 40 км./час покрай ченгето, което е в грозни дрехи, грозна астра, предполагаемо грозна или поне в понапреднала възраст жена, с едната ръка си бърка в ухото, а с другата се чеше по гъ*за с палката... скучно му е да си еве ма*ката и се чуди с кой примерен гражданин да се заяде за да си изпълни деня със смисъл.... Сещащ ли се как може да го отнесеш за липсващия комплект крушки примерно с глоба до 50.00 лева и отнемане на 6 контролни точки ??? Може ли да го направи - може. МОжеш ли ти да направиш нещо, ако актът е необжалваем? Теоретично можеш да се жалиш на началника му, но на практика - по скоро тц... ;)

jorko
25-03-2012, 11:00
Сещащ ли се как може да го отнесеш за липсващия комплект крушки примерно с глоба до 50.00 лева и отнемане на 6 контролни точки ??? Може ли да го направи - може. МОжеш ли ти да направиш нещо, ако актът е необжалваем? Теоретично можеш да се жалиш на началника му, но на практика - по скоро тц... ;)

Това за крушките го няма в закона

Alexanderbb
25-03-2012, 12:10
Това всичкото е така, ама да не слагаме каруцата пред коня :)

Постепенно се учим на ред, глобите са достатъчно тежки на фона на минималната работна заплата. Обаче, преди да дадат в ръцете на полицията средства за изнудване, като това с необжалваемия акт, където могат да ти вземат всички точки за минимално време - нека държавата направи малко усилие и се справи първо с пътищата, второ - с личния състав, неговата грамотност и обучение, и особено със стремежа му да "заработва", вместо да следи за нарушения, трето с маркировката - хоризонтална и вертикална и т.н., мога да измисля още много точки.
Видяха че глобите не носят пари в хазната, защото полицаите не могат да си напишат името без грешки и хоп - до 50.00 лв. не може да се обжалва... ех че лесно, вместо да свършиш работата - да заставиш хората да си плащат за всяко измислено нарушение и за своята неспособност :)

Представи си следната житейска ситуация - караш нереално красива кола - примерно Алфа Ромео 166 фейслифт :) :) :) , до теб седи примерно нереално симпатична, нежна, млада украинска гражданка, вдигнала крака върху таблото... Пуснали сте си невероятно хубава музика, различна от балкански разкършигъз, сложили сте си черните очила и карайки бавно в прекрасното пролетно време, минавате с разрешените 40 км./час покрай ченгето, което е в грозни дрехи, грозна астра, предполагаемо грозна или поне в понапреднала възраст жена, с едната ръка си бърка в ухото, а с другата се чеше по гъ*за с палката... скучно му е да си еве ма*ката и се чуди с кой примерен гражданин да се заяде за да си изпълни деня със смисъл.... Сещащ ли се как може да го отнесеш за липсващия комплект крушки примерно с глоба до 50.00 лева и отнемане на 6 контролни точки ??? Може ли да го направи - може. МОжеш ли ти да направиш нещо, ако актът е необжалваем? Теоретично можеш да се жалиш на началника му, но на практика - по скоро тц... ;)

Някой ако си качи краката на таблото моментално го изритвам от колата :-)

gorbi
25-03-2012, 14:18
Това за крушките го няма в закона

За това писах - примерно :)

jorko
25-03-2012, 14:54
За това писах - примерно :)

Поне давай за пример съществуващи разпоредби, каквито има в изобилие... не си измисляй

gorbi
25-03-2012, 16:10
Поне давай за пример съществуващи разпоредби, каквито има в изобилие... не си измисляй
:):) ето някой, който почти е схванал за какво пиша... За да вникне малко по-навътре в написаното, му трябва още съвсем мъничко.... примерно - да го нарисувам... :) :)

jorko
25-03-2012, 16:27
:):) ето някой, който почти е схванал за какво пиша... За да вникне малко по-навътре в написаното, му трябва още съвсем мъничко.... примерно - да го нарисувам... :) :)

Говорех само и единствено за измисленото от теб нарушение . Не коментирам общия дух на мнението ти :eat:

gorbi
25-03-2012, 22:11
Говорех само и единствено за измисленото от теб нарушение . Не коментирам общия дух на мнението ти :eat:

Ситуацията от едно място надолу цялата е измислена, написал съм го - "представи си", не се напрягай ;) Бири-мири.... ;)

old alfist
25-03-2012, 22:29
Аз съм привърженик на електронните фишове - машината понякога греши, но много рядко.

Не ми се иска да гледам самодоволните физиономии на полицаите, че са ме спряли и да се чувстват много велики, да ме питат какво работя и да се правят на интересни.

morfius
26-03-2012, 00:07
За пореден път, КС подкрепя липсата на ред и пътния хаос.
Толкова по-важни теми има в БГ, свързани с отнемане на права, а те ги сезирали за най-неправилната и маловажна.
Аз считам, че всички санкции до определена сума, трябва да не могат да се обжалват. Не само за пътни нарушения, а за замърсяване, за плюене, за оставяне на деца без надзор и т.н.

Ще занимаваме ние съдилищата с дребните гамени на пътя. Дрън, дрън.
Егати новината, да живее беззаконието. Сега всеки келеш, джигит на пътя ще занимава съда с неговата мания за пишкомерство. Мен никога катаджия не е искал да ме глоби без да съм нарушил правилника.
Дали ме дебне ил не все тая, аз съм си бил нарушител.

Прасчо, много от тия актове вземат и точки... размера на сумата няма грам общо тук.
На практика се получава, че могат да ти вземат по някоя друга точица без никакъв съдебен контрол.
Е това е незаконно.

546
26-03-2012, 00:58
Конституционния съд с какви важни казуси се занимава и какви блестящи решения постановява.Браво!Е на това му викат правова държава.Ама аз си нося двайсет кинта при документите и те засега са си с бая повече тежест от решенията на конституционния съд . Може да се каже, че обжалвам на място и защото заплащам веднага ползвам отстъпка..:thumbup:

Susscrofa
26-03-2012, 07:50
Това всичкото е така, ама да не слагаме каруцата пред коня :)

Постепенно се учим на ред, глобите са достатъчно тежки на фона на минималната работна заплата. Обаче, преди да дадат в ръцете на полицията средства за изнудване, като това с необжалваемия акт, където могат да ти вземат всички точки за минимално време - нека държавата направи малко усилие и се справи първо с пътищата, второ - с личния състав, неговата грамотност и обучение, и особено със стремежа му да "заработва", вместо да следи за нарушения, трето с маркировката - хоризонтална и вертикална и т.н., мога да измисля още много точки.
Видяха че глобите не носят пари в хазната, защото полицаите не могат да си напишат името без грешки и хоп - до 50.00 лв. не може да се обжалва... ех че лесно, вместо да свършиш работата - да заставиш хората да си плащат за всяко измислено нарушение и за своята неспособност :)

Представи си следната житейска ситуация - караш нереално красива кола - примерно Алфа Ромео 166 фейслифт :) :) :) , до теб седи примерно нереално симпатична, нежна, млада украинска гражданка, вдигнала крака върху таблото... Пуснали сте си невероятно хубава музика, различна от балкански разкършигъз, сложили сте си черните очила и карайки бавно в прекрасното пролетно време, минавате с разрешените 40 км./час покрай ченгето, което е в грозни дрехи, грозна астра, предполагаемо грозна или поне в понапреднала възраст жена, с едната ръка си бърка в ухото, а с другата се чеше по гъ*за с палката... скучно му е да си еве ма*ката и се чуди с кой примерен гражданин да се заяде за да си изпълни деня със смисъл.... Сещащ ли се как може да го отнесеш за липсващия комплект крушки примерно с глоба до 50.00 лева и отнемане на 6 контролни точки ??? Може ли да го направи - може. МОжеш ли ти да направиш нещо, ако актът е необжалваем? Теоретично можеш да се жалиш на началника му, но на практика - по скоро тц... ;)

Колега, първо е редно да го отнесеш за сладките крачета на руската мъжемелачка на таблото.
Ако ти наистина нямаш крушки, а трябва да имаш такива, защо да не го отнесеш?
В нарушение ли си? Да, в нарушение си.
Защо реши, че на куките им дреме с каква кола си?:BBQ:

Mind_Control
26-03-2012, 16:42
Колега, първо е редно да го отнесеш за сладките крачета на руската мъжемелачка на таблото.
Ако ти наистина нямаш крушки, а трябва да имаш такива, защо да не го отнесеш?
В нарушение ли си? Да, в нарушение си.
Защо реши, че на куките им дреме с каква кола си?:BBQ:

Като оправят пътищата, маркировката и знаците, така че да не ме ЗАДЪЛЖАВАТ да правя нарушения, за да мога да се движа, то тогава бих се съгласил с теб.

ФЕРАРИСТ
26-03-2012, 17:13
Като оправят пътищата, маркировката и знаците, така че да не ме ЗАДЪЛЖАВАТ да правя нарушения, за да мога да се движа, то тогава бих се съгласил с теб.
Оле.....:afro:

Susscrofa
26-03-2012, 17:31
Като оправят пътищата, маркировката и знаците, така че да не ме ЗАДЪЛЖАВАТ да правя нарушения, за да мога да се движа, то тогава бих се съгласил с теб.

Гладът и незадоволените желания за притежаване на предмети не са оправдание за извършване на кражба или грабеж.

Лошият път няма как да оправдава ненормалното каране.
Аз дори се радвам, че има дупки по-пътищата, защото това е естествен ограничител на скоростта в известен смисъл.:BBQ:

Alexanderbb
26-03-2012, 19:56
Гладът и незадоволените желания за притежаване на предмети не са оправдание за извършване на кражба или грабеж.

Лошият път няма как да оправдава ненормалното каране.
Аз дори се радвам, че има дупки по-пътищата, защото това е естествен ограничител на скоростта в известен смисъл.:BBQ:

Нищо подобно. Онзи ден се прибираме късно вечерта към София от Чипровци. На прав участък дето би трябвало да е 90 ограничението ние карахме с 70 щото беше почнало да се стъмва. И едвам избягнахме огромната дупка дълбока над 20 см. Ако се бяхме пребили после щеше да се говори за несъобразена скорост

gorbi
26-03-2012, 20:36
Лошият път хич въобще и изобщо няма как да оправдае ненормалното каране, защото на лошия път няма как да има такова.
В този смисъл, предлагам за да ограничим нарушенията на ЗДП да оставим асфалтът да се грижи за скоростта и правилата - с годините - скоростта все повече ще пада, нарушенията свързани с изпреварвания и несъобразена скорост - също.

Законът е мислен с оглед на най-тъпите представители на обществото от "водачи". Слага ниската летва, защото няма как да дефиренцира умните от тъпите, умелите от неумелите, тъпите гъски с червило и джи-е-сем в ръката от опитния внимателен шофьор. Поради което дискриминира по-умните и оправни шофьори, които от своя страна леко повдигат летвата и там ги чака господин 20 лева. Системата е вечна и симбиозна, така че няма смисъл да се спори освен на чаша ракия и салата за да минава весело времето... :) :)

ФЕРАРИСТ
27-03-2012, 19:32
Аз дори се радвам, че има дупки по-пътищата, защото това е естествен ограничител на скоростта в известен смисъл.
Разбира се, аз също съм във възторг от дупките по пътищата, да го духат германците например, с тия хубави и обширни пътища, дето са предпоставка за бясно шофиране, катастрофи, жертви и прочее....

Susscrofa
27-03-2012, 20:12
Разбира се, аз също съм във възторг от дупките по пътищата, да го духат германците например, с тия хубави и обширни пътища, дето са предпоставка за бясно шофиране, катастрофи, жертви и прочее....

Никога не си позволявай да ни сравняваш с немци, фламандци, финландци и т.н. Ние никога няма да бъдем като тях, НИКОГА, това е невъзможно..
Сравнявай ни с валонци, испанци, италианци и т.н. Нека бъдем обективни.

---------- Post added at 17:12 ---------- Previous post was at 17:10 ----------


Лошият път хич въобще и изобщо няма как да оправдае ненормалното каране, защото на лошия път няма как да има такова.
В този смисъл, предлагам за да ограничим нарушенията на ЗДП да оставим асфалтът да се грижи за скоростта и правилата - с годините - скоростта все повече ще пада, нарушенията свързани с изпреварвания и несъобразена скорост - също.

Законът е мислен с оглед на най-тъпите представители на обществото от "водачи". Слага ниската летва, защото няма как да дефиренцира умните от тъпите, умелите от неумелите, тъпите гъски с червило и джи-е-сем в ръката от опитния внимателен шофьор. Поради което дискриминира по-умните и оправни шофьори, които от своя страна леко повдигат летвата и там ги чака господин 20 лева. Системата е вечна и симбиозна, така че няма смисъл да се спори освен на чаша ракия и салата за да минава весело времето... :) :)

Точно така, повечето ограничения са сложени изхождайки от позицията, че там ще кара най-слабият шофьор, най-неподготвеният, най-начинаещият.

jorko
27-03-2012, 20:18
Лошият път хич въобще и изобщо няма как да оправдае ненормалното каране, защото на лошия път няма как да има такова.
В този смисъл, предлагам за да ограничим нарушенията на ЗДП да оставим асфалтът да се грижи за скоростта и правилата - с годините - скоростта все повече ще пада, нарушенията свързани с изпреварвания и несъобразена скорост - също.

Законът е мислен с оглед на най-тъпите представители на обществото от "водачи". Слага ниската летва, защото няма как да дефиренцира умните от тъпите, умелите от неумелите, тъпите гъски с червило и джи-е-сем в ръката от опитния внимателен шофьор. Поради което дискриминира по-умните и оправни шофьори, които от своя страна леко повдигат летвата и там ги чака господин 20 лева. Системата е вечна и симбиозна, така че няма смисъл да се спори освен на чаша ракия и салата за да минава весело времето... :) :)

Значи всеки с 20-ка назад е умел карач, а този дето не са го глобили е ламе ? :big_bow_down:

old alfist
27-03-2012, 20:40
На държавните органи работата и е да има изрядни пътища като настилка, включително пътни знаци и маркировка съобразени с най-неблагоприятните случаи станали на конкретното място, инфраструктура около тях, да има закони и тяхното прилагане, а всеки си преценява как да кара, какво да плаща и изобщо какъв да бъде.

mordohy
27-03-2012, 21:31
. Системата е вечна и симбиозна, така че няма смисъл да се спори освен на чаша ракия и салата за да минава весело времето... :) :)

Ето, че още на втората страница, такава важна тема пак я обърнахме на пукница!
:big_bow_down:
Иначе отдавна това трябваше да стане.
Изобщо системата с глобите у нас си е чисто мутренска система.
Не знам тия, дето гласуват законите, наясно ли са, че някъде в началото на миналия век, след обилни кръвопролития и жертви и от двете страни, капитала решава, че е по-полезно да поотпусне малко нещата и от тогава са всички тия придобивки, които те отмениха с няколко акта.
Подобно е и положението с необжалваемите актове.
Това изобщо не е дребна работа и не виждам защо някои го омаловажават.

old alfist
27-03-2012, 21:51
Ето, че още на втората страница, такава важна тема пак я обърнахме на пукница!
:big_bow_down:
Иначе отдавна това трябваше да стане.
Изобщо системата с глобите у нас си е чисто мутренска система.
Не знам тия, дето гласуват законите, наясно ли са, че някъде в началото на миналия век, след обилни кръвопролития и жертви и от двете страни, капитала решава, че е по-полезно да поотпусне малко нещата и от тогава са всички тия придобивки, които те отмениха с няколко акта.
Подобно е и положението с необжалваемите актове.
Това изобщо не е дребна работа и не виждам защо някои го омаловажават.
Тъй като самите управляващи усещат отвреме-навреме, че самите те не са изрядни, се опитват да поотпуснат понякога примката, но проблемите си остават и от двете страни на барикадата, макар, че не би трябвало изобщо да има барикада, но това може би е една утопия.

raiders
27-03-2012, 22:31
Колко пъти ще го пиша, че държавата е затова да се грижи за свойте граждани, няма изряден шофьор, но това не значи, че трябва всички да сме глобени, има рамки в който трябва да влезем и да се спазват правилата, а когато човек е виновен да си поемаш последствията.

Жалко, че не се прави нищо в насока превенция, не всичко е глоба и пари, когато те спре учтив катаджия, и при нарушение те пусне няма ли да се почувстваш добре, даже ще внимаваш повече. Ако си простак или си караш по принцип така рано или късно ще останеш без точки и книжка, като таксиметровия шофьор с 50 нарушения, 1 кражба и 1 побой и този човек кара такси, може би и без разрешително...

Тази система по-бързо да стане електронна или ако е вече такава да работи както трябва и хората като него да си понесат наказанието.

Съвсем отделно пътищата в България те карат понякога да правиш дребни нарушения, за който по-горе споменах, че може да ти се разминава.

morfius
27-03-2012, 22:51
Никога не си позволявай да ни сравняваш с немци, фламандци, финландци и т.н. Ние никога няма да бъдем като тях, НИКОГА, това е невъзможно..
Сравнявай ни с валонци, испанци, италианци и т.н. Нека бъдем обективни.

Точно така, повечето ограничения са сложени изхождайки от позицията, че там ще кара най-слабият шофьор, най-неподготвеният, най-начинаещият.

Колега е поживял доста в Италия, имам приятели в Испания, доста се ходи до Гърция... е такива пътища като нашите никъде няма.
156 на 10 години идва от Италия с оригиналното си окачване, не ми говори глупости, че пътищата са фактор за спазване на закона.
Напротив... прочети теорията за счупения прозорец!

А ограниченията ни почти не са се променили от времето на ладите и москвичите... но то и при възрастта и състоянието на автопарка е спорно до колко е удачно осъвременяването им.
Пак ще кажа, не е проблема толкова в максималната скорост, проблема е в нацвъканите през 100 метра - 70, 60, 50 и т.н. както и че 90% от главните транспортни коридори у нас минават през селца и паланки.

old alfist
28-03-2012, 00:01
Пак ще кажа, не е проблема толкова в максималната скорост, проблема е в нацвъканите през 100 метра - 70, 60, 50 и т.н. както и че 90% от главните транспортни коридори у нас минават през селца и паланки.
Ограниченията са сложени за спазване при най-неблагоприятни условия и така трябва да бъде, защото обикновено се е случило нещо трагично на това място.
И мен ме дразнанят, но винаги се съобразявам.
Например както си се движа със 140-150км./ч. и видя ограничение 60 намалявам поне на 100 и то с повишено внимание и презумцията, че съм в нарушение.
Така съм преценил и си поемам риска.

ФЕРАРИСТ
28-03-2012, 00:24
Никога не си позволявай да ни сравняваш с немци, фламандци, финландци и т.н. Ние никога няма да бъдем като тях, НИКОГА, това е невъзможно.
Няма пък - ще си позволявам.......кефи мъ.....:Yeeeehaaa::Yeeeehaaa:

---------- Post added at 00:24 ---------- Previous post was at 00:22 ----------



Например както си се движа със 140-150км./ч. и видя ограничение 60 намалявам поне на 100 и то с повишено внимание и презумцията, че съм в нарушение.
Така съм преценил и си поемам риска.
Цяло щастие за тебе е че не си написал това си мнение във фиатаджийския форум, че ще видиш на кво ще те направят......:holiday::holiday::holiday:

546
28-03-2012, 00:37
Няма пък - ще си позволявам.......кефи мъ.....:Yeeeehaaa::Yeeeehaaa:

---------- Post added at 00:24 ---------- Previous post was at 00:22 ----------


Цяло щастие за тебе е че не си написал това си мнение във фиатаджийския форум, че ще видиш на кво ще те направят......:holiday::holiday::holiday:

фиатаджиите да не дават газ като видят ограничение:crazy:
да достигнат ограничението,де

mordohy
28-03-2012, 11:33
Околовръстен път.
Прав участък около 2 км.
Две ленти в едната посока, мантинели и прочие.
Изведнъж ограничение 60 и триъгълника с дупката.
Какво ли има!?
Има четвърт километър трета лента за намаляване на скоростта и излаз в дясно.
На магистралата няма толкова дълги ленти.
Тука никога не е имало инциденти.
Идиотското е, че единствените причини за подсвирвания и псувни са точно двете идиотски табели.
Има и друго.
Шофьорите у нас са "гола вода"
Вместо да се престроят още в началото на лентата и постепенно да намалят скоростта, те просто в последния момент свиват, пресичайки и вече двойната непрекъсната линия, нарушавайки поне три правила.
Вместо КАТ да следи за тия нарушения, слага едно 60 и всичко е наред. Лайното го прикриваме с кошница рози.
Слабата подготовка и липсата на дисциплина са основните причини за катастрофите, а не превишената скорост.
Посочения участък е проектиран за скорост от 120 км/ч , но преди 35 години.
Правил съм си експеримент и при скорост от 160 км/ч, без всякакво затруднение съм преминавал през тоя участък.
Това с 33-ката.
Какво ли ще е с по-нова кола.
Извода е, е скоростта отдавна не отговаря на възможностите на колите, но съвсем точно отразява подготовката на 90% от стадото.:ban:

old alfist
28-03-2012, 20:02
Цяло щастие за тебе е че не си написал това си мнение във фиатаджийския форум, че ще видиш на кво ще те направят......:holiday::holiday::holiday:
Не е възпитателно това ми мнение, но все пак е така и наблягам - с повишено внимание и мисълта, че все пак има опасности и поставянето на знака не е случайно.