PDA

View Full Version : Млада жена в малка кола – агресия на пътя



Furious 155
24-03-2012, 18:18
Източник :
http://www.dnes.bg/cars/2012/03/24/mlada-jena-v-malka-kola-agresiia-na-pytia.154738

"Най-голяма склонност към агресивно поведение на пътя и неспазване на правилата показват младите жени на възраст между 18 и 24 г., които карат малки автомобили. Това показва социално проучване на австралийската застрахователна компания AAMI, чиито резултати бяха публикувани в изданието CarAdvice.au."

vovata
24-03-2012, 19:12
В Австрия може и да е така НО в Бг виж -
младите жени в големите коли (джипове) няма такива темерути. Тези държанки карат като камикадзета !

Flame
24-03-2012, 19:26
Аз имам лош опит и с жените в малки коли и с жените в джипове-най-добре е жената да е в мойта кола:pp:

Lei-chery
24-03-2012, 20:00
Малка или голяма кола..и зад волана жена.....е цяло приключение;)
Е, има и изключения от правилото...да не обидя останалите дами във форума.
Аз си признавам..принципно внимавам, но понякога върша глупости...естествено.:-P

---------- Post added at 20:00 ---------- Previous post was at 19:58 ----------


Аз имам лош опит и с жените в малки коли и с жените в джипове-най-добре е жената да е в мойта кола:pp:
Хе хе хе...внимавай какво си пожелаваш...:):):)

Бобби
24-03-2012, 23:48
Обичам да ме возят жени...независимо от поведението им зад волана се чуствам добре...защото тогава съм на градус:))

Furious 155
25-03-2012, 14:59
С жените шофьори или с по-голямата част от тях имам проблем, само на пешеходна пътека или когато трябва малко да съобразят и да са толерантни на пътя! ;)
Не е хубаво да не спираш на пешеходна пътека, когато има чакащи да преминат! Особенно ако колата до теб е спряла, а ти не го отразиш това!!!

dimitar_vd62
25-03-2012, 17:49
....
Аз си признавам..принципно внимавам, но понякога върша глупости...естествено.:-P[COLOR="Silver"]



:smackbum:

mim
25-03-2012, 19:14
аз за това малки коли не карам :hehe:

Lady Marmalade
25-03-2012, 22:14
аз за това малки коли не карам :hehe:

Много сме, силни сме... :mrgreen:

rumenti77
26-03-2012, 00:03
Източник :
http://www.dnes.bg/cars/2012/03/24/mlada-jena-v-malka-kola-agresiia-na-pytia.154738

"Най-голяма склонност към агресивно поведение на пътя и неспазване на правилата показват младите жени на възраст между 18 и 24 г., които карат малки автомобили. Това показва социално проучване на австралийската застрахователна компания AAMI, чиито резултати бяха публикувани в изданието CarAdvice.au."

Една "кака" ме засича много грозно (едва не се ударих в нея) изравних се с нея и я питам съвсем спокойно дали гледа на огледалата ,а тя ми показва:falos2:....(ако беше някой мъж..да излезна с щангата,ама на това кво да му правиш)усмихнах се и продължих.

546
26-03-2012, 00:49
Е бива ли такова подигравателно отношение към колежката.Дали гледа в огледалата.Дамата искала да я чукнеш ,а ти си се дърпал.Следващия път и предложи да пийнете по едно,да се опознаете първо, пък после ако си допаднете.....ама да бегаш по тъча не е кавалерско.

Geri_ms
26-03-2012, 09:17
аз за това малки коли не карам :hehe:

Точно 8) :thumbup:

И аз я гоних една и я спрях на сред пътя, като я стигнах, а тя толко уплашено гледаше, че изобщо даже не беше разбрала как щеше да ме удари, как за да не ме удари почти се качих на едно островче и щях да отнеса знаците и така, кво да правиш....даже не беше разбрала, че непрекъснатия клаксон откъм лявата и врата е за нея :crazy:

Susscrofa
26-03-2012, 09:30
Да си мислим, че в БГ жените зад волана са проблем е смешно.
Тук 60 % от шоферите са диваци. Карат като за последно.
На мен последния път една мацка ми свиркаше, че съм спрял на трамвайна спирка!!!!!
Имам и случай като пешеходец. Пресичах на зелено, една жена правеше ляв завой, наби спирачки пред мен и ми каза, "май пресичаш на червено".
Представете си, тя дори не знае, че когато прави ляв завой, без отделна светофарна секция за него, на пешеходците също им е зелено.
Страхотно!
Това е проблем, но мъжете правят подобни неща, независимо, че знаят, че са в нарушение.
:BBQ::BBQ:

Furious 155
26-03-2012, 10:16
Това е проблем, но мъжете правят подобни неща, независимо, че знаят, че са в нарушение.
Мъжете го правят нарочно или с умисъл, да се нарече, а при тях се получава случайно! ;)

Flame
26-03-2012, 19:38
Аз нямам нищо против жените в малки или големи коли,просто някои от тях са като коне с капаци,много много не мислят като карат и правят глупости.Като изключим това повечето при които съм се возил си карат добре.Странно е само че повечето ми приятелки едвам паркират-не са ги учили на курсовете,и доста пъти ми се е налагало да им вкарвам колата някъде:grandpa:

fred
26-03-2012, 19:56
Верно си е това, както обаче е вярно и ако се тури такава жена в гУлем джип примерно

lyuli
26-03-2012, 21:41
Аз имам лош опит и с жените в малки коли и с жените в джипове-най-добре е жената да е в мойта кола:pp:

на заднада седалка - хихихихи

Drag0
26-03-2012, 22:32
Една "кака" ме засича много грозно (едва не се ударих в нея) изравних се с нея и я питам съвсем спокойно дали гледа на огледалата ,а тя ми показва:falos2:....
Все по-често срещана ситуация за съжаление.
Показала ти символ на това, с което си изкарва хляба.

Като видя пежо 206 на пътя съм с повишено внимание - вътре в много от случаите има неадекватно караща шофьорка. Опел корса са на 2ро място. Нисан микра също попада в класацията.

Трябва да си слагат лепенки - нещо като за газовите уредби но вместо жълто да се използва розово и с по-голяма удивителна ... или със звездичка в небето - "ти ги виждаш - те теб не ..."

Друга тенденция забелязвам: преди само мъже се опитваха да се предреждат на светофарите . А вчера една жена се опита да ми се предреди. Казвам - само се опита . Първо реших , че ще прави ляв завой и се изнася. Да ама не. Кви оптимисти има - да се опитват да дръпнат на алфа ! :devil:

soldier
27-03-2012, 20:17
http://www.automedia.bg/news/article_16138.html

Flame
27-03-2012, 20:41
Каква е тая агресия от жените бе:indian:,тая си го сгази как си пише в дебелите книги......

MUROMAN
27-03-2012, 20:49
Каква е тая агресия от жените бе:indian:,тая си го сгази как си пише в дебелите книги......

MAMA И ДЕБА ПРОКЛЕТА.:boxing:

Flame
27-03-2012, 20:59
Гад мръсна е-абе звънни да се видим уа,да обсъдим хубавите жени в нашите коли.

Geri_ms
28-03-2012, 15:56
Егати :screwy:...на мен ми идва да я наритам, тоя човек как се въздържа незнам.

Flame
29-03-2012, 19:52
Ето и в теб има стаена агресия:roll2:

Geri_ms
30-03-2012, 10:36
Ето и в теб има стаена агресия:roll2:

Неее, аз съм таква душа...и муха не мога да убия. :saint:

Бобби
31-03-2012, 17:54
Много правилно постъпи...на агресията, ако не отвърнеш с агресия ставаш роб...
Евала на дамата:razz:

Flame
31-03-2012, 20:32
Да бе,удряй вика тая мачка не е наща:bangin:

PEPI-2ALFA
01-04-2012, 08:39
Като видя пежо 206 на пътя съм с повишено внимание - вътре в много от случаите има неадекватно караща шофьорка. Опел корса са на 2ро място. Нисан микра също попада в класацията.
На един приятел жена му казва - като видя срещу мен млада жена в Туинго изтръпвам. Явно и в Германия, където живеят, го има тоя проблем с жените с малки коли.

Flame
01-04-2012, 12:27
ХАхаххахах-чудовище на пътя-бута и разрушава всичко:ghost2:

Drag0
01-04-2012, 12:43
На един приятел жена му казва - като видя срещу мен млада жена в Туинго изтръпвам. Явно и в Германия, където живеят, го има тоя проблем с жените с малки коли.

Сигурно са гледали това : http://www.youtube.com/watch?v=I1EDAaRr22c и подражават на Jeremy. :crazy:

PEPI-2ALFA
04-04-2012, 18:55
Старото Туинго ;)

dimitar_vd62
19-04-2012, 12:00
Не беше млада жена в малка кола, ами малка жена в голяма кола.Дребно, русо в джип Мерцедес - черен естествено.На излизане от мола, като се изкачвах от -1 на нулевото ниво се минава по нещо като тунел с обратен завой, та като се изкачвах точно на завоя срещу мене се появи това чудовище - слиза надолу и взема завоя от вътрешната страна - демек в моята лента.Спряхме без произшествие, мацката се коригира в правилната лента, като същевременно засече спускащата се след нея кола и не пропусна да си отвори джама и да ми извика - къде караш бе простак.Онемях, после осъзнах че е безмислено да и отговарям.

mordohy
19-04-2012, 23:44
Има в Перник едно много хубаво кръстовище с още по-хубав светофар. Дясната лента е за направо, а лявата само за наляво. Има си и секции само за наляво и само за направо.
Та там в лявата лента, редовно се престрояват тарикати, с цел да се прередят, но като дойде зелено за наляво и става от задните една...
Та в лявата се насади някаква високомерна кучка с БМВ Х-5. Както оглеждаше високомерно останалите около нея.
Тъкмо зад нея се престрои една с джип Мерцедес и светна зелено за наляво и стана цирка.
Тая отпред стои и се чуди на къде да хване, а тая отзад бие с ръце по клаксона и тръгва да избута другата, та да завие на ляво.
Изобщо две истерии се събраха и стана голям смях.
Добре, че дойде отнякъде полиция и ги озаптиха, защото двете слязоха от джиповете и се хванаха за косите.
Няма нужда да казвам, че нито една не си беше дръпнала ръчната и останалите се спуснахме да ги спираме.

Peter_63
20-04-2012, 00:01
:rotfl:http://clubalfaromeo.com/forum/images/smilies/36_11_6%5B1%5D.gifhttp://clubalfaromeo.com/forum/images/smilies/36_11_6%5B1%5D.gif

koolio
20-04-2012, 20:17
Да ви кажа, мъж в малка кола е още по-голяма напаст. Обикновено такива карат хора със ... скромни шофьорски способности, така да го кажем.

Furious 155
20-04-2012, 20:38
Да ви кажа, мъж в малка кола е още по-голяма напаст. Обикновено такива карат хора със ... скромни шофьорски способности, така да го кажем.Те са жени, под прикритие. ;)

koolio
20-04-2012, 20:53
Те са жени, под прикритие. ;)

Хахахаха, не исках да съм толкова краен :gayfight:

Alexandrov70
21-04-2012, 12:44
Ето ви една " мъжкарска "кола

Bobi_33
25-04-2012, 20:51
Ето ви една " мъжкарска "кола



Има и специален аеродинамичен пакет за междупланетни пътувания. Нещо като "Ентерпрайз" от Стар Трек.

angelovi69
24-06-2012, 19:08
Да повдигна темата, че ми е интересна.
Е това ми хареса много от поста на Drago - цитат:
Друга тенденция забелязвам: преди само мъже се опитваха да се предреждат на светофарите . А вчера една жена се опита да ми се предреди. Казвам - само се опита . Първо реших , че ще прави ляв завой и се изнася. Да ама не. Кви оптимисти има - да се опитват да дръпнат на алфа ! :devil:

ves_v8
24-06-2012, 22:16
Аз гласувам за Опел Корса :screwy:. На няколко пъти ми се е случвало да се разправям с някакви малолетни кучки, нацапотени с достатъчно Кондьотен, мислещи себе си за мутреси и представящи си, че Корсата е X6....
а иначе тия с джиповете съм ги еб*л в майните, хич не им обръщам внимание, понеже не ми се спори с лейка. Интересното е, че много пъти са ми правили път точно псевдо фолкаджиики с лъскави джипове...явно съм им симпатичен :Tease:
Мадама с Пежо 206 ми отнесе чисто новата кола от задния до предния калник. Бях я купил точно преди 2 седмици...още беше на няма и 200 километра и тая я батиса. Тръгна да бяга, но за нейно нещастие бях на балкона и я видях точно как ми съсипа колата, освен това се задръсти уличката пред нас и имах време да слезна да я сгаща. Като слезнах директно й отворих вратата и я изкарах отвътре оная съвсем нагло ми каза "ее кво толкова съм направила....нали и мойта кола е ужулена" :screwy: Ядосах се повече затова, че се опита да избяга, а не толкова заради учуканата ми кола. Ама толкова нагло тръгна да си ходи, без дори и да слезне да види какво е направила, сякаш аз съм под нивото й и няма значение какви щети ми е нанесла мастията гадна. Накрая като казах КАТ почна да се моли и да реве, защото се оказа че изобщо няма шофьорска книжка

badmadafaka
24-06-2012, 23:42
И как завърши историята..?

Tedo
25-06-2012, 00:35
И как завърши историята..?

:hump:

Доко
21-08-2012, 16:14
Да изровя темичката от прахта. Не е жена, но ето как лесно се справят с агресията по-пътищата в Израел. http://www.youtube.com/watch?v=FwKq9vY6wp8&feature=player_embedded#! :naughty:

Geri_ms
21-08-2012, 16:28
Ми то и ние натам вървим....за съжаление....Аз от известно време се движа със заключена кола непрекъснато. Незнам кой къде ще реши, че му преча и :dark2:

Alexanderbb
21-08-2012, 17:06
Тоя "смелия" с тръбата дали пък не напълни гащите. :-)

А иначе по темата можем спокойно да сложим в челните редици и разни измислени дистрибуторки на нещо си в колички облепени от всякъде, дето си мислят че са страшни майсторки на волана и все бързат по работа

---------- Post added at 14:06 ---------- Previous post was at 14:04 ----------


Ми то и ние натам вървим....за съжаление....Аз от известно време се движа със заключена кола непрекъснато. Незнам кой къде ще реши, че му преча и :dark2:

Е ти си малка жена ама в Алфа :-). Нещо не успявам да те засека напоследък на околовръстното сутрин

Geri_ms
21-08-2012, 17:19
---------- Post added at 14:06 ---------- Previous post was at 14:04 ----------



Е ти си малка жена ама в Алфа :-). Нещо не успявам да те засека напоследък на околовръстното сутрин

Хахах, прав си.:naughty:
Иначе не ме виждаш щото ми смениха офиса и сега съм в друга посока, ама те виждах един-два пъти сутрин на кръговото в Младост, ако може да се нарече кръгово изобщо.

Liminat
21-08-2012, 17:33
Да изровя темичката от прахта. Не е жена, но ето как лесно се справят с агресията по-пътищата в Израел. http://www.youtube.com/watch?v=FwKq9vY6wp8&feature=player_embedded#! :naughty:
Невероятно добро владеене на нервите. Колко от нас нямаше да му вкарат един ритник в муцуната?

Alexanderbb
21-08-2012, 17:33
Хахах, прав си.:naughty:
Иначе не ме виждаш щото ми смениха офиса и сега съм в друга посока, ама те виждах един-два пъти сутрин на кръговото в Младост, ако може да се нарече кръгово изобщо.

Не ги е срам изедници такива сменящи :-)

angelovi69
21-08-2012, 22:29
към Liminat - Ами, беше пълно със свидетели. По-якото оръжие спечели.
В Израел жените се разхождат с оръжие на рамо. Не смееш да я погледнеш, камо ли да и смигнеш или закачиш нещо...

Liminat
22-08-2012, 08:49
към Liminat - Ами, беше пълно със свидетели. По-якото оръжие спечели...
По нашите закони, ако постъпиш по същия начин /това мисля, че беше неизбежна самоотбрана/ ще си нарушил закона по няколко причини:
- вадиш огнестрелно оръжия на оживено място.
- превишаваш пределите на неизбежната отбрана.
- ... още, които колегите ще добавят :)
......
Така, че у нас си ядеш боя от келеша /освен ако не си с по-голяма тръба/ и то ъъъ... напълно законно.

Доко
22-08-2012, 08:54
По нашите закони, ако постъпиш по същия начин /това мисля, че беше неизбежна самоотбрана/ ще си нарушил закона по няколко причини:
- вадиш огнестрелно оръжия на оживено място.
- превишаваш пределите на неизбежната отбрана.
- ... още, които колегите ще добавят :)
......
Така, че у нас си ядеш боя от келеша /освен ако не си с по-голяма тръба/ и то ъъъ... напълно законно.

Ами не съм много съгласен.
Чл.119 НК :
Деецът не се наказва, когато извърши деянието при превишаване пределите на неизбежната отбрана, ако това се дължи на уплаха или смущение.

Я пак да си припомним случая с Петко Лисичков ;-)
http://www.burgasnews.com/burgas/obshtestvo/49345--vks-petko-lisichkov-nyama-da-bade-nakazan-za-ubijstvoto-na-golyamata-rizha

Alexanderbb
22-08-2012, 09:54
По нашите закони, ако постъпиш по същия начин /това мисля, че беше неизбежна самоотбрана/ ще си нарушил закона по няколко причини:
- вадиш огнестрелно оръжия на оживено място.
- превишаваш пределите на неизбежната отбрана.
- ... още, които колегите ще добавят :)
......
Така, че у нас си ядеш боя от келеша /освен ако не си с по-голяма тръба/ и то ъъъ... напълно законно.

И ти къде видя тук превишение. Човека си действаше съвсем спокойно. Може даже да го е предупредил преди това.

Liminat
22-08-2012, 10:03
Ами не съм много съгласен.
Чл.119 НК :
Деецът не се наказва, когато извърши деянието при превишаване пределите на неизбежната отбрана, ако това се дължи на уплаха или смущение.

Я пак да си припомним случая с Петко Лисичков ;-)

Знаех си, че ще стане дума :)
Тогава нападателите бяха двама и повече.



И ти къде видя тук превишение. Човека си действаше съвсем спокойно. Може даже да го е предупредил преди това.
Мисля, че огнестрелното оръжие се явява превишение, в случай, че насреща имаме един човек, бил той и с тръба. Ще ми се да разтълкуваме нещата докъдето можем според правото в нашата страна, не е зле човек да знае законите и особено що се отнася до ъъъ... правилна употреба на огнестрелно оръжие.

Alexanderbb
22-08-2012, 11:38
Тръбата, лопатата, брадвата и кола са точно толкова смъртоносни колкото и пистолета. Не съм юрист но предполагам че в закона се третират последиците от действието а не с какво е причинено.
В крайна сметка дали ще ти отрежат главата с джобно ножче или моторен трион ти е все едно

Stoyan Georgiev
22-08-2012, 12:00
Тръбата, лопатата, брадвата и кола са точно толкова смъртоносни колкото и пистолета. Не съм юрист но предполагам че в закона се третират последиците от действието а не с какво е причинено.
В крайна сметка дали ще ти отрежат главата с джобно ножче или моторен трион ти е все едно

на теб може да ти е все едно, но имаш градация на мотивите и извършването на престъплението

убийство чрез разстрел и чрез брадва са две много различни неща според правото, както и подхода към двете престъпления са различни

Доко
22-08-2012, 12:12
Сега аз да си кажа мнението по въпроса с правораздаването, ами мисля най-важно е адвоката да знае как да "наклони везните", и може да се плашиш и от джобно фенерче след като си пуснал оловото. :-)
Само да направя пояснение по клипчето, човека с пистолета е доброволен сътрудник на израелската полиция.
http://novini.dir.bg/news.php?id=11831062
Тази статия е по подходяща за една друга тема, където с драскане по колите се защитават паркоместа. ;-)

Liminat
22-08-2012, 13:09
на теб може да ти е все едно, но имаш градация на мотивите и извършването на престъплението

убийство чрез разстрел и чрез брадва са две много различни неща според правото, както и подхода към двете престъпления са различни
Никак не е просто нещо да употребиш оръжие, говорим единствено за нашата страна. Ако тук при подобна ситуация нападнатия беше употребил оръжието, щеше да е в много неприятна ситуация - при досегашните действия на нападателя е възможно да се окаже, че той е искал да потича с тръбата в ръце, да я забие в чакъла или подобни неща, които не са престъпни.

Доко
22-08-2012, 13:16
Никак не е просто нещо да употребиш оръжие, говорим единствено за нашата страна. Ако тук при подобна ситуация нападнатия беше употребил оръжието, щеше да е в много неприятна ситуация - при досегашните действия на нападателя е възможно да се окаже, че той е искал да потича с тръбата в ръце, да я забие в чакъла или подобни неща, които не са престъпни.

Е аз нали това казах по-нагоре, макар, че случайните фактори не са за пренебрегване, всичко ще зависи от това какъв адвокат ще си наемеш. ;-)

BillyBoy`
22-08-2012, 13:39
Това със жените го наблюдавам от доста време насам и смея да твърдя да не кажа повече от мъжете но масово нарушават правилата на движението,и особенно тия които карат фирмени коли итн........Не знам на какво се дължи това огромно самочувствие на пътя.

-Bobby-
22-08-2012, 13:49
То не е самочуствие, а агресия с цел доказване, че аксиомата негър скиор-жена шофьор-евреин миньор, не е вярна...

То има изключения от тази аксиома, но само потвърждават правилото.

mordohy
22-08-2012, 13:58
Това със жените го наблюдавам от доста време насам и смея да твърдя да не кажа повече от мъжете но масово нарушават правилата на движението,и особенно тия които карат фирмени коли итн........Не знам на какво се дължи това огромно самочувствие на пътя.
Това важи не само за жените, но и за мъжете във фирмените коли и най-вече бусове.
Нали не са тяхни и ги юркат на воля.
Един безработен приятел беше започнал да ги снима на един легнал полицай, където има много опасна пешеходна пътека. Там минават децата, които учат в прогимназията, а има и детска градина.
Пича им правеше клипчета с камерата, а после...
Не! Съвсем не ги пращаше до КАТ.
Пращаше ги директно като поща до шефовете на съответната фирма.
Получи бая благодарствени писма:hehehm:

tokata_pz_flex
22-08-2012, 14:09
Пресен пример от преди 10 мин .
Седим си с един познат пред фитнеса и правим мухабет ...
В дясна лента паркирани коли , улицата тясна . Идва един '' шипар '' с фирмена баничарка , отнема предимството на насрещните и се задръстват . '' Шипара '' почва да крещи по хората (3-4 коли ) , че били малоумници , имало място да се мине ( място имаше ... за колело ) и стана скандал . Хората му обясняват да върне 5 метра назад , защото не е с предимство , за да могат да минат . '' Шипара '' крещи , дзвери се и се инати . След 10 минутни скандали тоя върна , хората си заминаха по пътя и ''шипара '' се спря пред нас с думите : '' Ето заради такива некадърници няма да се оправим никога , може ли толкова прости хора да има ? ''
Погледнах го недоумявайки прост ли е или луд , и му обясних че хората са си били в правото , той ми се смее насреща . Разбира се , след това тона се промени и му обяснихме , че заради такива негодници като него няма да се оправим и че е за бой , ама той очевидно притеснен провери дали му върви служебното Рено Канго .

BillyBoy`
22-08-2012, 22:59
Това важи не само за жените, но и за мъжете във фирмените коли и най-вече бусове.
Нали не са тяхни и ги юркат на воля.
Един безработен приятел беше започнал да ги снима на един легнал полицай, където има много опасна пешеходна пътека. Там минават децата, които учат в прогимназията, а има и детска градина.
Пича им правеше клипчета с камерата, а после...
Не! Съвсем не ги пращаше до КАТ.
Пращаше ги директно като поща до шефовете на съответната фирма.
Получи бая благодарствени писма:hehehm:Не съм казал че само жените нарушават правилата,мъжете също,но реших да споделя понеже водя от доста време наблюдения по този въпрос и понеже темата е за жените-със всеки изминал ден това ми прави все по голямо впечатление.А колкото до така наречените баничарки,бусове всякакви такива частни коли итн........... имам друго мнение по този въпрос,но смятам да не го казвам понеже не му е тук мястото.

---------- Post added at 19:59 ---------- Previous post was at 19:54 ----------


Пресен пример от преди 10 мин .
Седим си с един познат пред фитнеса и правим мухабет ...
В дясна лента паркирани коли , улицата тясна . Идва един '' шипар '' с фирмена баничарка , отнема предимството на насрещните и се задръстват . '' Шипара '' почва да крещи по хората (3-4 коли ) , че били малоумници , имало място да се мине ( място имаше ... за колело ) и стана скандал . Хората му обясняват да върне 5 метра назад , защото не е с предимство , за да могат да минат . '' Шипара '' крещи , дзвери се и се инати . След 10 минутни скандали тоя върна , хората си заминаха по пътя и ''шипара '' се спря пред нас с думите : '' Ето заради такива некадърници няма да се оправим никога , може ли толкова прости хора да има ? ''
Погледнах го недоумявайки прост ли е или луд , и му обясних че хората са си били в правото , той ми се смее насреща . Разбира се , след това тона се промени и му обяснихме , че заради такива негодници като него няма да се оправим и че е за бой , ама той очевидно притеснен провери дали му върви служебното Рено Канго .Шипар=?Какво означава тази дуничка?

angelovi69
22-08-2012, 23:05
Шипар, шиптър - демек албанец?

rossenvn
22-08-2012, 23:19
Шипар, шиптър - демек албанец?

шипар=шопар=Угоено мъжко прасе, нерез.

trustworthy
23-08-2012, 07:28
И аз вчера имах среща с агресивен чичак с форд фиеста на 10+ години. Дали заради това, че съм със счупена ръка или просто съм помъдрял с времето, но въобще не се натоварих. Върнах назад и му отстъпих, макар че му бях направил място за два тира да се разминат.
Беше смешна и жалка картина да гледам озверелия му поглед през прозореца на овехтялата малолитражка, докато се разминавахме. Явно си мислеше, че трябва да го взема за гангстер, а всъщност видях един нещастен човек, търсещ начин да разтовари личните си проблеми на пътя.
Почна силно да ме натъжава вече нашенската простотия. Явно мизерията сериозно смазва психиката на българина, особено на нискоинтелигентния такъв.

tokata_pz_flex
23-08-2012, 07:36
шипар=шопар=Угоено мъжко прасе, нерез.

Точно :)
Това е думата която най-много му подхождаше на индивида - в колата изглеждаше висок , с избръсната глава и 2 големи обеци , тегло около 140 килограма според скромната ми преценка :cheers:

Geri_ms
23-08-2012, 09:12
И аз вчера имах среща с агресивен чичак с форд фиеста на 10+ години. Дали заради това, че съм със счупена ръка или просто съм помъдрял с времето, но въобще не се натоварих. Върнах назад и му отстъпих, макар че му бях направил място за два тира да се разминат.
Беше смешна и жалка картина да гледам озверелия му поглед през прозореца на овехтялата малолитражка, докато се разминавахме. Явно си мислеше, че трябва да го взема за гангстер, а всъщност видях един нещастен човек, търсещ начин да разтовари личните си проблеми на пътя.
Почна силно да ме натъжава вече нашенската простотия. Явно мизерията сериозно смазва психиката на българина, особено на нискоинтелигентния такъв.

Напълно споделям :bowdown:

Доко
23-08-2012, 09:54
И аз вчера имах среща с агресивен чичак с форд фиеста на 10+ години. Дали заради това, че съм със счупена ръка или просто съм помъдрял с времето, но въобще не се натоварих. Върнах назад и му отстъпих, макар че му бях направил място за два тира да се разминат.
Беше смешна и жалка картина да гледам озверелия му поглед през прозореца на овехтялата малолитражка, докато се разминавахме. Явно си мислеше, че трябва да го взема за гангстер, а всъщност видях един нещастен човек, търсещ начин да разтовари личните си проблеми на пътя.
Почна силно да ме натъжава вече нашенската простотия. Явно мизерията сериозно смазва психиката на българина, особено на нискоинтелигентния такъв.

Добре, че не е слезнал с тръбата да те погне, после иди се оправяй, неизбежна или избежна е била отбраната с гипса у главата...:wow:

badmadafaka
23-08-2012, 12:39
И аз вчера имах среща с агресивен чичак с форд фиеста на 10+ години. Дали заради това, че съм със счупена ръка или просто съм помъдрял с времето, но въобще не се натоварих. Върнах назад и му отстъпих, макар че му бях направил място за два тира да се разминат.
Беше смешна и жалка картина да гледам озверелия му поглед през прозореца на овехтялата малолитражка, докато се разминавахме. Явно си мислеше, че трябва да го взема за гангстер, а всъщност видях един нещастен човек, търсещ начин да разтовари личните си проблеми на пътя.
Почна силно да ме натъжава вече нашенската простотия. Явно мизерията сериозно смазва психиката на българина, особено на нискоинтелигентния такъв.
Много правилно казано... А не те ли притеснява факта, че живееш сред такива комплексирани неграмотници и те те са постоянно около теб, където и да отидеш..?

Drag0
23-08-2012, 20:10
Днес не видях нито една агресивна млада жена в малка кола , което е добре , но видях бял опел корса с 2 момичета вътре , бяха си пуснали музика , караха си кротко и на таблото им имаше поне 20 малки плюшени животни. Не знам защо но това ме развесели. :cheers:

trustworthy
23-08-2012, 20:31
Много правилно казано... А не те ли притеснява факта, че живееш сред такива комплексирани неграмотници и те те са постоянно около теб, където и да отидеш..?

Притеснява ме, разбира се...


Днес не видях нито една агресивна млада жена в малка кола , което е добре , но видях бял опел корса с 2 момичета вътре , бяха си пуснали музика , караха си кротко и на таблото им имаше поне 20 малки плюшени животни. Не знам защо но това ме развесели. :cheers:

Добре е да има и такива моменти

---------- Post added at 20:31 ---------- Previous post was at 20:26 ----------


Добре, че не е слезнал с тръбата да те погне, после иди се оправяй, неизбежна или избежна е била отбраната с гипса у главата...:wow:

То не е точно гипс, ами някакъв бинта с епоксидна смола и не тежи. Не става за самоотбрана.
А тези, които бият, не приказват много. виждал съм го отстрани като наблюдател (за щастие) а и го знам от историите на един познат полу-професинален търкалждия ;) Караше един голф 3 - потенциален кандидат да се заядеш с него на пътя и си нямаш идея в какво се забъркваш :unsure:

tokata_pz_flex
23-08-2012, 20:38
Като стана въпрос за тия дето не говорят , да ви разкажа една случка ... от преди няколко месеца .
Центъра на Пазарджик . Спира тролейбус . Зад него някаква кола ... мисля Вектра . Зад нея някаква по-лъскава , пълна с превъзбудени , около 23-24 годишни лигльовци . Отсреща идват коли , и въпросните автомобили чакат тролея да тръгне , за да потеглят и те . Сваля се стъклото на лошо гледащите в лъскавата кола и най-безцеремонно в се изхвърля чанта , пълна с опаковки и хартии от дюнери . В този момент се чу дърпане на ръчна спирачка - кръъъъък , отвори се вратата и от колата слезе мъж на видима възраст около 50 години , около 1,90 висок и доста ... голям . Типичен як българин ! И съвестен ! Отиде до задната кола , взе чантата и както я държеше с един удар размаза шофьорското стъкло и юмрука му попадна заедно с чантата с боклуците върху лицето на '' лошо гледащия шофьор '' . Обърна се , качи се в колата си и тръгна по потеглилия тролей . Всички , включително и аз ( отстрани е пешеходна зона и има доста хора ) започнахме да пляскаме на въпросния човек . Той свирна леко с клаксона и продължи , а боклуджииската кола си остана там :magic:

Liminat
24-08-2012, 08:18
... В този момент се чу дърпане на ръчна спирачка - кръъъъък , отвори се вратата и от колата слезе мъж на видима възраст около 50 години , около 1,90 висок и доста ... голям . Типичен як българин ! И съвестен ! Отиде до задната кола , взе чантата и както я държеше с един удар размаза шофьорското стъкло и юмрука му попадна заедно с чантата с боклуците върху лицето на '' лошо гледащия шофьор '' .

То тва като в "Десперадо".

tokata_pz_flex
24-08-2012, 08:42
Аз дълго време след това се чудех дали не е постановка някаква ... и все още се чудя . Но се надявам , че не е било :bowdown:

DMS
24-08-2012, 18:09
+1 глас за симпатична госпожица в Mini Cooper с агресивно поведение на хормонална основа вероятно... :anarchy:

-Bobby-
24-08-2012, 18:14
+1 глас за симпатична госпожица в Mini Cooper с агресивно поведение на хормонална основа вероятно... :anarchy:

Дриско й е краднал колата за един ден от мола :?:

DMS
24-08-2012, 19:17
Всъщност беше с очила тип космонаФт, може и да не спада към групата: "Хубавите има кой да ги е*е", а и не ми се занимаваше да й показвам тайните на JTD-то.

Най-мразя, когато съм спрял на пешеходна пътека (разбира се в радиус от 5 метра ИМА паркирани коли) - да ми се напъват като глисти. Е на едно дръгливо БМВ вече му разкрих някои тънкости... :gayfight:

Alexanderbb
25-08-2012, 11:06
+1 глас за симпатична госпожица в Mini Cooper с агресивно поведение на хормонална основа вероятно... :anarchy:

То на новия Cooper какво му е минито. Че той е по-голям от 156 ца

silvia_sl
02-02-2013, 19:23
А на мен ми е омръзнало от мъже-шофьори,които не използват мигачите. Да съгласна съм,че ние жените особено пък младите правим грешки,но поне в голяма част от времето спазваме знаците,поне моите приятелки всички карат като по учебник. Само аз съм малко луда и доста често ми присвяткат,кеф ми е да карам кадето мога бързо особено сега с алфиета не се усещам как съм минала 70....
Иначе младите пичлемета се мъчат да ме минат,но не могат

koolio
02-02-2013, 19:29
А на мен ми е омръзнало от мъже-шофьори,които не използват мигачите. Да съгласна съм,че ние жените особено пък младите правим грешки,но поне в голяма част от времето спазваме знаците,поне моите приятелки всички карат като по учебник. Само аз съм малко луда и доста често ми присвяткат,кеф ми е да карам кадето мога бързо особено сега с алфиета не се усещам как съм минала 70....
Иначе младите пичлемета се мъчат да ме минат,но не могат

За съжаление си много права. Това с мигачите ме вади от обувките, особено на магистрала.

dimitar_vd62
02-02-2013, 20:20
А на мен ми е писнало от дами дето не ебават знака STOP понеже ми били отдясно и... "няма вече кавалери".А за "кавалерите" дето спират да слезе мацката им на зелен сфетофар, просто няам думи.

gorbi
02-02-2013, 22:40
дам... обикновено като чуя клаксон из града, на 90% е от някоя кифличка. Не знам защо не им обясняват на младите дами, че клаксонът всъщност е забранен в града и се използва само за предотвратяване на ПТП. Някой път ще питам някоя млада дама на пътя, когато не съм в настроение... :)

etrovskii
03-02-2013, 07:03
Щото толкова е чела правилника.:roll2:

silvia_sl
05-02-2013, 21:16
дам... обикновено като чуя клаксон из града, на 90% е от някоя кифличка. Не знам защо не им обясняват на младите дами, че клаксонът всъщност е забранен в града и се използва само за предотвратяване на ПТП. Някой път ще питам някоя млада дама на пътя, когато не съм в настроение... :)


На мен лично доста често ми се случва в Сливен да използвам клаксонът,тъй като тук всеки се мисли за шеф на пътя и доста често набивам спирачки....Колкото и да се опитвам да се въздържа,когато ти случва всеки ден просто не ти остават нерви. А за стоповете за мен са равни на самоубийство,който има смелост да не спира проблемът си е негов. Аз лично предпочитам да спра или когато правя ляв да чакам удобният за мен момент,прибързаните действия могат да костват човешки живот,а на мен не ми се мре,живее ми се :punk:
Когато аз взимах книжка ме скъсаха на листовките 3 пъти,просто не бях чела, на 4-ят взех с 0 грешки, за седмица бях научила целият правилник и тогава всичко ми стана интересно :)))
Не на всеки му се отдава шофирането.

dimitar_vd62
05-02-2013, 21:31
Че то и у Варна сички са гоуеми шефове на пътя.

Sunny
05-02-2013, 22:49
http://petel.bg/MLADA-SHOF%60ORKA-NAPRAVI-OPIT-DA-PRELETI-V-NASRESHHNOTO-NA-BUL--SLIVNITSA--VIDEO-__31167
Те ти тебе млада жена в малка кола + куче .
Бул. Сливница във Варна днес го обърнаха на тестов полигон .Два часа по-рано друга жена (този път по-възрастна - около 40-45) с Тойота Ярис прелетя на червено на Дом Младост и помете движението ....

mordohy
05-02-2013, 22:51
На мен лично доста често ми се случва в Сливен да използвам клаксонът,тъй като тук всеки се мисли за шеф на пътя и доста често набивам спирачки....Колкото и да се опитвам да се въздържа,когато ти случва всеки ден просто не ти остават нерви. А за стоповете за мен са равни на самоубийство,който има смелост да не спира проблемът си е негов. Аз лично предпочитам да спра или когато правя ляв да чакам удобният за мен момент,прибързаните действия могат да костват човешки живот,а на мен не ми се мре,живее ми се :punk:
Когато аз взимах книжка ме скъсаха на листовките 3 пъти,просто не бях чела, на 4-ят взех с 0 грешки, за седмица бях научила целият правилник и тогава всичко ми стана интересно :)))
Не на всеки му се отдава шофирането.
Силви, когато спя, понеже съм подкарал серия от нощни смени, дали за мене има значение идиота който те е засякъл или твойта бибитка?!
Вие се псувайте, колкото си искате, ама какво съм ви виновен аз.
Някога в Кюстендил не можеше дори и да си треснеш вратата ма колата.
Пишехме актове или за нарушение на нощната тишина или за техническа неизправност, свързана с безопастността.
Второто те пращаше на проверовъчен.
Ха пак свири и пресвятквай!

dimitar_vd62
06-02-2013, 21:05
Ми ставаш отваряш прозореца и ги нареждаш като във вица.

Един се обажда по телефона.
-Алоуу!Енергото ли е?
-Не!Тука сме ВиК.
-Няа значение...и вашта мама да е...