PDA

View Full Version : Нов сектант -155 q4 проект



Pages : [1] 2

j1v
19-11-2006, 15:41
Да не пълним повече с офтопик тази тема (http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=7071&start=15)






Подочух, че на "италианското преследване" в Калояново имало такъв екземпляр, който сдухал и Subaru'то и Corvett'a... Верно ли е това?
Апропо... има ли ги някъде публикувани резултатите?!

Субаруто е доста по-бързо от шкодата на Венци. Корвета е безобразно слаб, за да е някаква мерилка.
яя, от кога се обзаведи и ти с Q4??

Съвсем наскоро :oops: :oops: :oops: :oops:

П.П.: Съжалявам, че изкопах такава стара тема, ма сега се регнах и преглеждам наред :roll:
еми честито ;)

дай някоя снимка ;)

http://www.performance-bg.org/forum/files/dsc01335_733.jpg

http://www.performance-bg.org/forum/files/dsc01336_363.jpg

http://www.performance-bg.org/forum/files/dsc01342_682.jpg

Колата има много драми по мотора, които трябва да се лекуват, и живот и здраве, ако всичко друго се окаже наред, както изглежда, ще я позасилим, че много слаба завалийката :lol: :lol: :lol:

netsurfer
19-11-2006, 16:16
а така, и да разбереш откъде трябва да идват колите :D
Ако не е тайна за колко пари я взе??

j1v
19-11-2006, 16:20
а така, и да разбереш откъде трябва да идват колите :D
Ако не е тайна за колко пари я взе??

В какъв смисъл откъде трябва да идват, нещо не схванах :oops: :oops: :oops:

Цената е 5500, на толкова беше обявена, толкова я платих, нещо не съм от хората дето могат да се пазарят. Предполагам, че някой друг можеше да свали много, щото беше ясно, че мотора е за отваряне. Така и не можа да ме прибере обратно :-/

netsurfer
19-11-2006, 16:24
а така, и да разбереш откъде трябва да идват колите :D
Ако не е тайна за колко пари я взе??

В какъв смисъл откъде трябва да идват, нещо не схванах :oops: :oops: :oops:

от Италия :shock:
с любов :D

j1v
19-11-2006, 16:38
а така, и да разбереш откъде трябва да идват колите :D
Ако не е тайна за колко пари я взе??

В какъв смисъл откъде трябва да идват, нещо не схванах :oops: :oops: :oops:

от Италия :shock:
с любов :D

Хахахаха ... ще си спестя мнението, че да не получа скоропостижно някой бан :-) :D :lol: :twisted:

Просто заради точно този модел, се прежалих да се кача в италианка, защото ми харесва концепцията и има възможност да стане приятен автомобил, на много прилична цена ;-)

pooh
19-11-2006, 16:44
...

jorko
19-11-2006, 18:00
j1v , честито 8) ... ще усетиш и ти истината :D

j1v
19-11-2006, 20:35
j1v , честито 8) ... ще усетиш и ти истината :D

Мерси батьов, дано я усета по-скоро, че като гледам може да мине доста време :? :? :?

jorko
19-11-2006, 22:15
j1v , честито 8) ... ще усетиш и ти истината :D

Мерси батьов, дано я усета по-скоро, че като гледам може да мине доста време :? :? :?
тунинг требе може би ... :? :wink:

j1v
19-11-2006, 23:26
j1v , честито 8) ... ще усетиш и ти истината :D

Мерси батьов, дано я усета по-скоро, че като гледам може да мине доста време :? :? :?
тунинг требе може би ... :? :wink:

Първо в интензивното, после малко рехабилитация, накрая ще я тренираме да заяква

ZoE23
20-11-2006, 00:07
Хайде честито и от мен колега :th_up: и със Здраве да си я караш!

Z:)m
20-11-2006, 09:19
Аз лично с интерес ще следя развитието на темата, защото едно Q4 никога не ме оставя безразличен... Дори, ако нямаш нищо против, може да отскоча до Асеновград да й се порадвам... стига да не се нервиш на кибици около теб ;)
...иии ЧЕСТИТО!!! ....дано постигнеш всичко, което си си поставил за цел с таз кола :)

Bobo
20-11-2006, 11:35
Добре дошел у сектата :lol: Да ти носи само кеф, ама толко много че след една година неона да е втора бегуна :shock: :lol:

П.С. Аз кат ти казах че е заразно да седиш далече от мене виде ли сега :lol:

j1v
20-11-2006, 11:38
Добре дошел у сектата :lol: Да ти носи само кеф, ама толко много че след една година неона да е втора бегуна :shock: :lol:

П.С. Аз кат ти казах че е заразно да седиш далече от мене виде ли сега :lol:

xoxoxoo ... таз алфа само може да си мечтае да е бърза колкото неонката :twisted: :twisted: :twisted:

Bobo
20-11-2006, 11:40
Добре дошел у сектата :lol: Да ти носи само кеф, ама толко много че след една година неона да е втора бегуна :shock: :lol:

П.С. Аз кат ти казах че е заразно да седиш далече от мене виде ли сега :lol:

xoxoxoo ... таз алфа само може да си мечтае да е бърза колкото неонката :twisted: :twisted: :twisted:

Аз пък смятам че едни ниски 13-ки и високи 12-ки спокойно може да дава и неонката да куцука отзад кат беден роднина :lol: :lol: :lol: А на пистата коя ще е по бърза зависи само от теб :!:

j1v
20-11-2006, 11:56
Добре дошел у сектата :lol: Да ти носи само кеф, ама толко много че след една година неона да е втора бегуна :shock: :lol:

П.С. Аз кат ти казах че е заразно да седиш далече от мене виде ли сега :lol:

xoxoxoo ... таз алфа само може да си мечтае да е бърза колкото неонката :twisted: :twisted: :twisted:

Аз пък смятам че едни ниски 13-ки и високи 12-ки спокойно може да дава и неонката да куцука отзад кат беден роднина :lol: :lol: :lol: А на пистата коя ще е по бърза зависи само от теб :!:

Много добре знаеш, че времената на 1/4 миля са ми последното нещо, което ме интересува. За завиване никога няма да прежаля тази кола, да и причина нещата, които съм причинил на неонката.

Виж за сняг иначе седят нещата, и това е и идеята на тази кола ;-)

j1v
20-11-2006, 11:57
А ако не е неква тайна какъв и какво му е правено точно на тоя Неон????

П.С. Видях че има некви Неони 2.4 турбо .....ако е такъв с доработки е ясна раотата

Нищо сериозно, неона е бавен направото, в завоите му идва силата :-)

Bobo
20-11-2006, 12:00
Кефиш ма много :lol: :lol: :lol:

j1v
04-12-2006, 13:23
Малко нови нещица за кочинката

Междувременно старите бутала се продават, ще заспят на някоя атмосверка, която иска да стане турбо евтинко ;-)

j1v
04-12-2006, 21:37
лелееее колко глупост има по света :shock:

ти обади ли са не разбрах :D :lol: :twisted:

аре стига с неона, ми кажете тоя номер помпа от к'во животно е, на еper-а не излиза нищо, и определено не е номера на маслена помпа на q4

j1v
07-12-2006, 12:57
Стига за неона ... ето още малко ковани железа за кучката ;-)

75 2.0 turbo
07-12-2006, 20:31
тез гладките биели некви спортни ли са :?

j1v
07-12-2006, 20:43
тез гладките биели некви спортни ли са :?

Ебеш ли ... нищо не пише на тях ... тоя дет ми ги продаде, каза че качвали минимум 40 коня :D :D :D

75 2.0 turbo
07-12-2006, 20:51
тоя да не ти е дал и чип с тях ве :shock:

Bobo
08-12-2006, 14:53
тоя да не ти е дал и чип с тях ве :shock:

Тц той от чипове нищо не разбира :shock:

75 2.0 turbo
08-12-2006, 21:06
кои ве :?

Bobo
09-12-2006, 22:12
кои ве :?

Ам ти незнаеш ли кой му даде биели на тоз сектант :lol: Един всеизвестен хлопел фен бре :lol:

75 2.0 turbo
10-12-2006, 02:09
дано да не са от опел :?

Snaker
29-12-2006, 13:21
Бати форум изумен съм, толкова не съм са извинявал и на жена си, за близо 10 години откак сме заедно, но явно така ша ми върви тука :D :D :D :D :D

Та по същество ... извинявам са на всички, че съм писал тука неща дето не са им ясни или са безинтересни, и че наруших спокойствието и улегналия начин на живот на местните потребители, и най-вече на господин агента на руските разузнавателни служби 8) , че му затормозих мирогледа :-)

Жорко, ща помола да затриеш всичките мнения от таз тема, с изключение на това, дето пиша в момента, мерси предварително, знам, че няма да ми откажеш ;-)

поздрави братле за колата.
най-интересното за точно този автомобил е ... че май в този форум се продаваше преди време ... и цената беше меко казано ИДИОТСКИ висока ... пообадиха се тия дето знаеха какво и е състоянието ... нооо има двама трима смотаняка които се знаят и изкараха колата - извънземен модел ... в перфектно състояние - най-бързата ... по скъпа от ферари - по-добра от на баща им камбаната ... единия от тях е всеизвестен тунер в СФ ... за мене пълен смотаняк - не сме видяли още стелтовете от гаржа му. и ето че накрая цената ДОЛУ ГОРЕ е сносна ... да - можело е да свалиш и до 4500 - а щом не те е докара и до дома направо е требело да ги таксуваш и за път ... но чел съм ти постовете по други форуми ... бях проследил колкото съм могъл трансформацията на неон-а ти ... респект за което и знам че и тази кола ще стане нещо добро. не знам колко пъти си бил в сф и колко от така наречените италиански бегачки знаеш - с може би 4-5 изключения всичките останали са пълен тотален ЛЕЖ. точно затова и всеки път като тръгне да се продава нещо на което има и турбо и все едно продават на майка си .... :) - а че ремонта му обикновенно идва колкото самата кола - никой не го смята ... имаше един тука ... дето чак в италия си беше пуснал КУ4-ката ... :) ... и изкачат 100 смотаняка които само за спорта фанатизирани се блещят като пукали без да знаят ама хич колко струва аджеба тая кола.
незнам защо въобще си правиш труда да пишеш тука. виждам има няколко момчета тук които движат хавите с тунинга ... и вие предполагам си се знаете. останалите са същите които всеки път пишат простоотии около продажбата на една кола само и защото не могат те да я вземат. заебавай ги ...

valjo
31-12-2006, 12:45
така, да призова Живко да продължи по темата с Q4-ката....

ние може да не сме специалисти, но ни е интересно какво може да се изкара от един легендарен модел на Алфа Ромео ....

и как :)

j1v
01-01-2007, 11:26
Ето малко нови неща по кучката:

Изпускателен порт преди/след ... все още е доста груба работата, трябват още една две нощи играчка с гриндърите, да стане читаво, ще видим кога ще е това

http://www.performance-bg.org/forum/files/dsc00022_800x600_210.jpg
http://www.performance-bg.org/forum/files/dsc00028_800x600_522.jpg

Всичко вече е натикано в блока, чака си главата да се затвори и да му са накичат агрегатите:

http://www.performance-bg.org/forum/files/dsc00033_166.jpg

j1v
01-01-2007, 11:33
Ето са каква мръсотия иде реч ... абсолютно целия мотор беше покрит с тая гадост ...

j1v
11-01-2007, 22:34
:oops:

valjo
11-01-2007, 22:47
а пообесни за по простите кат мен шо е тва:)

Bobo
11-01-2007, 22:49
а пообесни за по простите кат мен шо е тва:)

Всмукателния колектор бре индиана :lol: :lol: :lol:

Живко а защо има скоби само от едната страна на китайцките маркучета :?: :lol:

valjo
11-01-2007, 22:58
а средната снимка, бе Джоунс?;)

първата дае тиква кат мен знае дето е съединител;)

Bobo
11-01-2007, 23:00
а средната снимка, бе Джоунс?;)

първата дае тиква кат мен знае дето е съединител;)

Джоунс раздвижни колела за разпределителните валове бре близо е до брейна :lol:

valjo
11-01-2007, 23:01
а средната снимка, бе Джоунс?;)

първата дае тиква кат мен знае дето е съединител;)

Джоунс раздвижни колела за разпределителните валове бре близо е до брейна :lol:
че те не са ли дефаулт бе Инди:)

Bobo
11-01-2007, 23:03
а средната снимка, бе Джоунс?;)

първата дае тиква кат мен знае дето е съединител;)

Джоунс раздвижни колела за разпределителните валове бре близо е до брейна :lol:
че те не са ли дефаулт бе Инди:)

Джоунс тва не е туинспарк нито пък е Q4 глава а е обикновенна атмосверна фиат/ланчия 16кл :wink: А пък и на наще даже раздвижно е само колелото на всмукателния вал :wink:

valjo
11-01-2007, 23:13
а средната снимка, бе Джоунс?;)

първата дае тиква кат мен знае дето е съединител;)

Джоунс раздвижни колела за разпределителните валове бре близо е до брейна :lol:
че те не са ли дефаулт бе Инди:)

Джоунс тва не е туинспарк нито пък е Q4 глава а е обикновенна атмосверна фиат/ланчия 16кл :wink: А пък и на наще даже раздвижно е само колелото на всмукателния вал :wink:
ааааа и как да предположа такива факти бе, Джоунс ;)
па Живко после му бил стар матора, ми стар е, кат слага праисторически технчески решения ;)

Bobo
11-01-2007, 23:15
а средната снимка, бе Джоунс?;)

първата дае тиква кат мен знае дето е съединител;)

Джоунс раздвижни колела за разпределителните валове бре близо е до брейна :lol:
че те не са ли дефаулт бе Инди:)

Джоунс тва не е туинспарк нито пък е Q4 глава а е обикновенна атмосверна фиат/ланчия 16кл :wink: А пък и на наще даже раздвижно е само колелото на всмукателния вал :wink:
ааааа и как да предположа такива факти бе, Джоунс ;)
па Живко после му бил стар матора, ми стар е, кат слага праисторически технчески решения ;)

Да та ... у спамера - "форумна мъгла" ша ти е индиянското име :twisted:

j1v
12-01-2007, 01:13
а пообесни за по простите кат мен шо е тва:)

Всмукателния колектор бре индиана :lol: :lol: :lol:

Живко а защо има скоби само от едната страна на китайцките маркучета :?: :lol:

ми щот на тая снимка дето са сложени всичките, вече не са виждат маркучлетата и как ша разбереш, че съм фешан :lol: :lol: :lol: :lol:

j1v
12-01-2007, 01:16
а средната снимка, бе Джоунс?;)

първата дае тиква кат мен знае дето е съединител;)

Джоунс раздвижни колела за разпределителните валове бре близо е до брейна :lol:
че те не са ли дефаулт бе Инди:)

Джоунс тва не е туинспарк нито пък е Q4 глава а е обикновенна атмосверна фиат/ланчия 16кл :wink: А пък и на наще даже раздвижно е само колелото на всмукателния вал :wink:

ти що реши, че има няква разлика???

Nikoror
12-01-2007, 06:07
ми щот на тая снимка дето са сложени всичките, вече не са виждат маркучлетата и как ша разбереш, че съм фешан :lol: :lol: :lol: :lol:
a какво налягане се очаква?

j1v
12-01-2007, 09:45
ми щот на тая снимка дето са сложени всичките, вече не са виждат маркучлетата и как ша разбереш, че съм фешан :lol: :lol: :lol: :lol:
a какво налягане се очаква?

Малко над атмосферното :lol:

Шегата настрана, очакват се големи налягания, но някой ден ... има прекалено много неща, дотогава мисля да я карам полека лека. Просто се подготвям навреме, че покрай другата кола ми е писнало всичко да се прави по два и по три пъти ... да се надявам тук да не повтарям.

j1v
12-01-2007, 09:50
Ето я снимката с двете скоби монтирани на маркуча, викам повече с маркучи там да не се занимавам :twisted:

j1v
12-01-2007, 09:57
Една готина снимка на долнището, опаковано в очакване да му се сложи главата, която междудругото е вече готова и само чака някой да се натутка и да я нахлузи кадето и е мястото :?

Mury
12-01-2007, 10:35
Евала Живко :lol: :lol:

75 2.0 turbo
12-01-2007, 21:12
Евала Живко :lol: :lol:
аре сеа ко му праиш шпакли на тоя къдравия :lol: :lol: :lol:

ICI
13-01-2007, 01:58
Живко, ами каква е марката на съединителя, че моя дойде без опознавателни знаци, :roll: примерно като фирмената лепенка на керамиката, а е досущ същия? Тия силиконови свръзки на колекторите предполагам се впиват яко в каналите, готино е :D
Има няколко ламаринени тапи по колектора около фи 10 са, моите мисля да ги извадя и да навия болтове. Имаше вече един случай на поизгнила една такава тапа от тия, затова :?

j1v
13-01-2007, 10:14
Живко, ами каква е марката на съединителя, че моя дойде без опознавателни знаци, :roll: примерно като фирмената лепенка на керамиката, а е досущ същия? Тия силиконови свръзки на колекторите предполагам се впиват яко в каналите, готино е :D
Има няколко ламаринени тапи по колектора около фи 10 са, моите мисля да ги извадя и да навия болтове. Имаше вече един случай на поизгнила една такава тапа от тия, затова :?

Марка адвенчър кар :lol: :lol: :lol: . Силикончетата захапват яката, скобите още по-яко. Мойте тапи изглеждат доста запазени ... за разлика от повечето от останалите части по мотора :).

ICI
13-01-2007, 17:08
Отвътре имаш ли някакви втулки в маркучите, да изравнят вътрешния диаметър на снадката с вътрешния диаметър на колектора? Че иначе ще са големи загуби в потока.Аз затова мисля да си ползвам моите гумени съединения и да ги шмугна в едни такива маркучи и яко стягане.

j1v
13-01-2007, 17:41
Отвътре имаш ли някакви втулки в маркучите, да изравнят вътрешния диаметър на снадката с вътрешния диаметър на колектора? Че иначе ще са големи загуби в потока.Аз затова мисля да си ползвам моите гумени съединения и да ги шмугна в едни такива маркучи и яко стягане.

никакви втулки няма, опират челно двата по-тесни диаметъра ... може малко да избяга мястото на дросела, ама викам да го преживея :D

75 2.0 turbo
13-01-2007, 20:14
бе ще се наруши потока я инжинерчето ти каза ти .........ламер такъв :lol: сега и ти ми се разсърди че те наричам ламер :lol: :lol: :lol:

j1v
13-01-2007, 21:59
бе ще се наруши потока я инжинерчето ти каза ти .........ламер такъв :lol: сега и ти ми се разсърди че те наричам ламер :lol: :lol: :lol:

ша са самообеса и ша изчезна безкрай зарад т'ва, че ма нарече ламер :lol: :lol: :lol: :lol: ... ай бегай, спамер такъв :P

valjo
13-01-2007, 22:16
бе ще се наруши потока я инжинерчето ти каза ти .........ламер такъв :lol: сега и ти ми се разсърди че те наричам ламер :lol: :lol: :lol:
... ай бегай, спамер такъв :Pправо рече :lol: та и обобщи ;)

ICI
14-01-2007, 02:37
Отвътре имаш ли някакви втулки в маркучите, да изравнят вътрешния диаметър на снадката с вътрешния диаметър на колектора? Че иначе ще са големи загуби в потока.Аз затова мисля да си ползвам моите гумени съединения и да ги шмугна в едни такива маркучи и яко стягане.

никакви втулки няма, опират челно двата по-тесни диаметъра ... може малко да избяга мястото на дросела, ама викам да го преживея :D
Че ще го преживееш е сигурно :D ама меко казано може да береш ядове с бягане положението на двете болтчета дето държат колектора към главата.Виж, ако работиш по вече изпитана схема... :D

75 2.0 turbo
14-01-2007, 23:53
...право рече :lol: та и обобщи ;) благодаря за топлите думи :wink:

j1v
15-01-2007, 00:45
Отвътре имаш ли някакви втулки в маркучите, да изравнят вътрешния диаметър на снадката с вътрешния диаметър на колектора? Че иначе ще са големи загуби в потока.Аз затова мисля да си ползвам моите гумени съединения и да ги шмугна в едни такива маркучи и яко стягане.

никакви втулки няма, опират челно двата по-тесни диаметъра ... може малко да избяга мястото на дросела, ама викам да го преживея :D
Че ще го преживееш е сигурно :D ама меко казано може да береш ядове с бягане положението на двете болтчета дето държат колектора към главата.Виж, ако работиш по вече изпитана схема... :D

Както един виден майстор обича да казва - с тая сглобка ще имам дертове, ама не в тоя живот :D

Bobo
15-01-2007, 00:58
Отвътре имаш ли някакви втулки в маркучите, да изравнят вътрешния диаметър на снадката с вътрешния диаметър на колектора? Че иначе ще са големи загуби в потока.Аз затова мисля да си ползвам моите гумени съединения и да ги шмугна в едни такива маркучи и яко стягане.

никакви втулки няма, опират челно двата по-тесни диаметъра ... може малко да избяга мястото на дросела, ама викам да го преживея :D
Че ще го преживееш е сигурно :D ама меко казано може да береш ядове с бягане положението на двете болтчета дето държат колектора към главата.Виж, ако работиш по вече изпитана схема... :D

Както един виден майстор обича да казва - с тая сглобка ще имам дертове, ама не в тоя живот :D

Тоз не е майстор бре :lol:

ICI
15-01-2007, 17:30
Бате, проблем'та сириозен бе :D
Ето на мойта само дето и сложих текстолитова 5мм термо плочка-гарнитура между главата и всм. колектор (и така всм. колектор се отдалечи с 5мм от главата) и не можах да завия посочените болтчета.
Наложи се да им отрежа половината от гумените втулки и с леко напрягане стана.
При теб се получава преместване на всм. колектор към главата с около 20-тина мм, заради премахването на ориг. маншони, а място за такова преместване там няма:?

j1v
15-01-2007, 17:40
Бате, проблем'та сириозен бе :D
Ето на мойта само дето и сложих текстолитова 5мм термо плочка-гарнитура между главата и всм. колектор (и така всм. колектор се отдалечи с 5мм от главата) и не можах да завия посочените болтчета.
Наложи се да им отрежа половината от гумените втулки и с леко напрягане стана.
При теб се получава преместване на всм. колектор към главата с около 20-тина мм, заради премахването на ориг. маншони, а място за такова преместване там няма:?

Маншоните добавят не повече от 5мм (онова "ръбче" на маншона между двете части на колектора) ... виж, че си го измислил, слагам 5мм гарнитура и всичко заспива, хем вълка сит, хем агнето цяло :wink:

ICI
15-01-2007, 18:47
Ха, че готино се получи :D

Lukan
24-01-2007, 21:24
Бати форум изумен съм, толкова не съм са извинявал и на жена си, за близо 10 години откак сме заедно, но явно така ша ми върви тука :D :D :D :D :D

Та по същество ... извинявам са на всички, че съм писал тука неща дето не са им ясни или са безинтересни, и че наруших спокойствието и улегналия начин на живот на местните потребители, и най-вече на господин агента на руските разузнавателни служби 8) , че му затормозих мирогледа :-)

Жорко, ща помола да затриеш всичките мнения от таз тема, с изключение на това, дето пиша в момента, мерси предварително, знам, че няма да ми откажеш ;-)

поздрави братле за колата.
най-интересното за точно този автомобил е ... че май в този форум се продаваше преди време ... и цената беше меко казано ИДИОТСКИ висока ... пообадиха се тия дето знаеха какво и е състоянието ... нооо има двама трима смотаняка които се знаят и изкараха колата - извънземен модел ... в перфектно състояние - най-бързата ... по скъпа от ферари - по-добра от на баща им камбаната ... единия от тях е всеизвестен тунер в СФ ... за мене пълен смотаняк - не сме видяли още стелтовете от гаржа му. и ето че накрая цената ДОЛУ ГОРЕ е сносна ... да - можело е да свалиш и до 4500 - а щом не те е докара и до дома направо е требело да ги таксуваш и за път ... но чел съм ти постовете по други форуми ... бях проследил колкото съм могъл трансформацията на неон-а ти ... респект за което и знам че и тази кола ще стане нещо добро. не знам колко пъти си бил в сф и колко от така наречените италиански бегачки знаеш - с може би 4-5 изключения всичките останали са пълен тотален ЛЕЖ. точно затова и всеки път като тръгне да се продава нещо на което има и турбо и все едно продават на майка си .... :) - а че ремонта му обикновенно идва колкото самата кола - никой не го смята ... имаше един тука ... дето чак в италия си беше пуснал КУ4-ката ... :) ... и изкачат 100 смотаняка които само за спорта фанатизирани се блещят като пукали без да знаят ама хич колко струва аджеба тая кола.
незнам защо въобще си правиш труда да пишеш тука. виждам има няколко момчета тук които движат хавите с тунинга ... и вие предполагам си се знаете. останалите са същите които всеки път пишат простоотии около продажбата на една кола само и защото не могат те да я вземат. заебавай ги ...

Я да попитам ,с този пост кого визираш господинчо??? За кви тунери ,за кви гаражи ,стелтове и смотаняци говориш??? Че нещо май голям капацитет ще дойдеш???
А и ако не си разбрал това не е на Злия Алфата ,а е от Своге!

BatVas
25-01-2007, 15:19
Определено си е омешил нещо нещата в главата :wink:

zlia
25-01-2007, 18:55
8)

j1v
26-01-2007, 20:14
А машината за състезания иска още повече средства и браво на Живко,че се е решил на такава стъпка. Лукан вече има дълъг опит върху тези неща.


Тука има обърка неква, таз не я гласим за състезания :D

Требе ми кола да хода до магазина с нея ;-)

zlia
26-01-2007, 20:30
8)

j1v
26-01-2007, 22:22
Аз съм се подвел,че кованите бутала,голямото налягане,керамечния съединител и т.н. са неща за нещо повече от возене по задръстените улици. Мислех си за аматьорски състезания поне,че може да я пускаш.Но пък евала,че искаш колата да стане "бияч" без състезателни намерения,като влагаш и повече средства по нея.Успех!

Асеновград е малък град, задръствания почти няма :D

Керамичния съединител е да мога да и сложа теглич, и да си тегла "бегачката" ;-) :twisted:

MainaCore
27-01-2007, 01:53
Керамичния съединител е да мога да и сложа теглич, и да си тегла "бегачката" ;-) :twisted:

хаха това беше грубо :)) евала ;)

Z:)m
27-01-2007, 10:32
Аз съм се подвел,че кованите бутала,голямото налягане,керамечния съединител и т.н. са неща за нещо повече от возене по задръстените улици. Мислех си за аматьорски състезания поне,че може да я пускаш.Но пък евала,че искаш колата да стане "бияч" без състезателни намерения,като влагаш и повече средства по нея.Успех!

Асеновград е малък град, задръствания почти няма :D

Керамичния съединител е да мога да и сложа теглич, и да си тегла "бегачката" ;-) :twisted:

...как му викаха...? - тънко чувство за хумор...?
;)

75 2.0 turbo
27-01-2007, 18:47
или безкраино нахалство :lol: :lol: :lol:

j1v
30-01-2007, 02:12
Лека полека са довлачваме към финала ... голямо псуване пада, не знам тука колко са заблудените и колко са тез дето са наясно, к'ви недомислици има в тез италиански кочини ... дано сега не ми скочите :D, ама тез мотори ги е мислил некой много пиян или много мързелив инжинер :D, а за материалите и обработката им направо не ми се говори :evil:

zlia
30-01-2007, 07:50
8)

ne0
30-01-2007, 10:21
ИЗРОД СИ БАТЕ, ЖИВ И ЗДРАВ ДА СИ!!!
И колата никви проблеми!!!

j1v
30-01-2007, 10:43
Ей,роди се "най-великия" български инженер да ни докаже,че е по-велик от Ламперди,Абарт и сие.Това е, трябва да се учиме от американците и немците как се правят силни и вечни двигатели.Може, ама за багери!!!

:) почвам с усмивка, щото бях абсолютно сигурен, че ще има поне един фанатик, дето да скочи да защитава тоз откачен двигател, и щото знам, че тръгна ли да пиша иначе, отиде коня у ряката :lol: :lol: :lol:

1. Не съм по-велик от никой, а съм най-обикновенна шматка, и никога не съм се имал за друго!
2. Това, че съм шматка, не ми пречи да виждам елементарни неща.
3. Не мисля, че Ламперди и Абарт имат нещо общо, с нещата в тоя мотор, които ме дразнят, но ако е така още по-зле :-D, принципно говорех за всичко по периферията на мотора, начина на сглобяване, материалите на болтчета/стойчици, презастъпвания и т.н. ... в самия мотор (блок/глава и карантии) единственото нещо, което ме дразни е огромното му тегло. Но от там навън нещата стават все по-зле и по-зле :evil:
4. ... мога да продължавам още и по същество, но не за да се заяждам и да се карам ... , така че зависи от това, какво ще последва

ICI
31-01-2007, 01:24
Лека полека са довлачваме към финала ... голямо псуване пада, не знам тука колко са заблудените и колко са тез дето са наясно, к'ви недомислици има в тез италиански кочини ... дано сега не ми скочите :D, ама тез мотори ги е мислил некой много пиян или много мързелив инжинер :D, а за материалите и обработката им направо не ми се говори :evil:
Хихи, те затова майсторите не ги обичат италианките :D Наскоро говорих с един пич със сериозен сервиз, и той сподели че от новите модели, примерно Опел вече са с по-усложнени ремонтни процедури от Фиат :shock:
Ама вий си го правите ремонта баш както си е замислен от инженерите - с изваждане на мотора,няма какво да се оплакваш :wink: . Я да бяхте пробвали разглобяване на глава, хидравлика, клима компресор или пък смяна само на термостат на място, тогава да видиш за ква борба и факирски номера иде реч:P
...после всичко друго ти изглежда някак си :roll: ... по-лесно :lol:
Ами с мапването как ще я правиш?

ne0
17-02-2007, 21:02
Шо стааа Живак дай малко материал за вдъхновение.....

j1v
17-02-2007, 21:07
Шо стааа Живак дай малко материал за вдъхновение.....

Скоро трябва да запалим ... матрял няма много нов, тия дни ша кача малко актуални снимки, ма все не остава време, спим в сервиза :roll:

BatVas
17-02-2007, 23:57
Шо стааа Живак дай малко материал за вдъхновение.....

Скоро трябва да запалим ... матрял няма много нов, тия дни ша кача малко актуални снимки, ма все не остава време, спим в сервиза :roll:

Дано всичко да е ОК като запалите.
Помня като сглобяваха на Бобо колата на финалния етап дори аз как се вълнувах след цял ден гледане, вечерта колата като запали за първи път :roll: 8)

j1v
18-02-2007, 09:15
Надявам се да не се смеете на шаренията, чакаме червените маркучи, сини няма да има, тези са само да наредим тръбите, кулера и т.н. ... Реално сме малко по-напред отколкото на тази снимка.
Вече си имам даунпайп, кулера и пътищата са готови, почти всичко по предницата е сменено - накрайници, тампони, маншони всичко наред.

ne0
18-02-2007, 09:15
Ранобуднико....

j1v
18-02-2007, 09:20
Ранобуднико....

:oops: :oops: :oops: сън не ма лови :frown:

virusalfa
18-02-2007, 12:40
Ранобуднико....

:oops: :oops: :oops: сън не ма лови :frown:Яко те е захапала змията от емблемата,ми се струва? :roll:

j1v
18-02-2007, 19:58
Докато се туткаме с разни други глупости и дреболии всмукателния колектор и той мина през бояджийската камера :oops:

j1v
18-02-2007, 21:15
Междудругото - издирва се капачка за масло ... няква хубава да се връзва на колата, и по възможност да не пише олио на нея :D

Обещаха ми видни сектанти разни червена с надпис "алфа ромео" ма само голи обещания :twisted:

Bobo
18-02-2007, 22:28
Междудругото - издирва се капачка за масло ... няква хубава да се връзва на колата, и по възможност да не пише олио на нея :D

Обещаха ми видни сектанти разни червена с надпис "алфа ромео" ма само голи обещания :twisted:

На тоз фиат капачка от алфа не става :lol: :wink:

j1v
18-02-2007, 22:39
Междудругото - издирва се капачка за масло ... няква хубава да се връзва на колата, и по възможност да не пише олио на нея :D

Обещаха ми видни сектанти разни червена с надпис "алфа ромео" ма само голи обещания :twisted:

На тоз фиат капачка от алфа не става :lol: :wink:

ми намерете ми фиатова капачка тогаз ве ... ма да е неква фешън ... поне алуминиева да е, ако нема червени :D

Bobo
18-02-2007, 22:40
Междудругото - издирва се капачка за масло ... няква хубава да се връзва на колата, и по възможност да не пише олио на нея :D

Обещаха ми видни сектанти разни червена с надпис "алфа ромео" ма само голи обещания :twisted:

На тоз фиат капачка от алфа не става :lol: :wink:

ми намерете ми фиатова капачка тогаз ве ... ма да е неква фешън ... поне алуминиева да е, ако нема червени :D

Е те фият правят евтини коли не маняшки :D

j1v
18-02-2007, 23:02
Междудругото - издирва се капачка за масло ... няква хубава да се връзва на колата, и по възможност да не пише олио на нея :D

Обещаха ми видни сектанти разни червена с надпис "алфа ромео" ма само голи обещания :twisted:

На тоз фиат капачка от алфа не става :lol: :wink:

ми намерете ми фиатова капачка тогаз ве ... ма да е неква фешън ... поне алуминиева да е, ако нема червени :D

Е те фият правят евтини коли не маняшки :D


Мъка ... накрая ша има направи си сам на струга, усещам :roll:

Bobo
18-02-2007, 23:06
Междудругото - издирва се капачка за масло ... няква хубава да се връзва на колата, и по възможност да не пише олио на нея :D

Обещаха ми видни сектанти разни червена с надпис "алфа ромео" ма само голи обещания :twisted:

На тоз фиат капачка от алфа не става :lol: :wink:

ми намерете ми фиатова капачка тогаз ве ... ма да е неква фешън ... поне алуминиева да е, ако нема червени :D

Е те фият правят евтини коли не маняшки :D

Мъка ... накрая ша има направи си сам на струга, усещам :roll:

Сметам че след стругаря ако ползваш жокер обади се на приятел с лазер - ще излезе истинска капачка за алфа, а пък и ще е доста кастъм може и името да си напишеш в/у нея че като почне да арчи масло да се сещаш всеки път кат наливаш кой е виновен :lol: :lol: :lol:

j1v
18-02-2007, 23:15
[quote="j1v":5exyldaa]Междудругото - издирва се капачка за масло ... няква хубава да се връзва на колата, и по възможност да не пише олио на нея :D

Обещаха ми видни сектанти разни червена с надпис "алфа ромео" ма само голи обещания :twisted:

На тоз фиат капачка от алфа не става :lol: :wink:

ми намерете ми фиатова капачка тогаз ве ... ма да е неква фешън ... поне алуминиева да е, ако нема червени :D

Е те фият правят евтини коли не маняшки :D

Мъка ... накрая ша има направи си сам на струга, усещам :roll:

Сметам че след стругаря ако ползваш жокер обади се на приятел с лазер - ще излезе истинска капачка за алфа, а пък и ще е доста кастъм може и името да си напишеш в/у нея че като почне да арчи масло да се сещаш всеки път кат наливаш кой е виновен :lol: :lol: :lol:[/quote:5exyldaa]

и аз така ги виждам нещата :lol: :lol: :lol:

j1v
18-02-2007, 23:16
П.П.: Ебем ти италианките, за неони има поне 50 чешита капачки всекви модели, материали и разцветки, за таз кучка само ладови и оригинални :twisted:

Bobo
18-02-2007, 23:24
П.П.: Ебем ти италианките, за неони има поне 50 чешита капачки всекви модели, материали и разцветки, за таз кучка само ладови и оригинални :twisted:

Ама то сигурно щот съм чувал че неоните си изтрелвали капачките и си ги губели от картерна :lol: А и не само капачките на един познат му духаше картерна от некви мноо странни места по главата :wink: :lol:

j1v
18-02-2007, 23:35
П.П.: Ебем ти италианките, за неони има поне 50 чешита капачки всекви модели, материали и разцветки, за таз кучка само ладови и оригинални :twisted:

Ама то сигурно щот съм чувал че неоните си изтрелвали капачките и си ги губели от картерна :lol: А и не само капачките на един познат му духаше картерна от некви мноо странни места по главата :wink: :lol:

Мухахахаха как си са объркал, не духа от там, ми смуче, и то щото тоя познат попрекалил с портването, инак неоните не са алфи да си изстрелват капачки, ма т'ва е една друга тема :sniper:

BTW неона за цел сезон не е загубил и 20 грама масло, "catch can"-а мога да ти го свала и да ти го оближа да видиш истинските коли как са :twisted: , а портовете си ги виждал как изглеждаха накрая на сезона, така че спри да са ебаваш :!:


Смукателен порт на кола карана цял сезон на 8000об./мин ;-)

http://www.performance-bg.org/forum/files/dsc00999_800x600_287.jpg

Аре стига вече за капачките и неоните, опелджия такъв :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Bobo
18-02-2007, 23:43
П.П.: Ебем ти италианките, за неони има поне 50 чешита капачки всекви модели, материали и разцветки, за таз кучка само ладови и оригинални :twisted:

Ама то сигурно щот съм чувал че неоните си изтрелвали капачките и си ги губели от картерна :lol: А и не само капачките на един познат му духаше картерна от некви мноо странни места по главата :wink: :lol:

Мухахахаха как си са объркал, не духа от там, ми смуче, и то щото тоя познат попрекалил с портването, инак неоните не са алфи да си изстрелват капачки, ма т'ва е една друга тема :sniper:

BTW неона за цел сезон не е загубил и 20 грама масло, "catch can"-а мога да ти го свала и да ти го оближа да видиш истинските коли как са :twisted: , а портовете си ги виждал как изглеждаха накрая на сезона, така че спри да са ебаваш :!:


Смукателен порт на кола карана цял сезон на 8000об./мин ;-)

http://www.performance-bg.org/forum/files/dsc00999_800x600_287.jpg

Аре стига вече за капачките и неоните, опелджия такъв :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Ти па ко ми се връзваш бре :lol: И глей колко некадърно е портнат тоз неон - сега ми стана ясно що е толко куц :lol: :lol: :lol:

j1v
18-02-2007, 23:46
Ти па ко ми се връзваш бре :lol: И глей колко некадърно е портнат тоз неон - сега ми стана ясно що е толко куц :lol: :lol: :lol:

Ща банна :lol:

Bobo
18-02-2007, 23:51
Ти па ко ми се връзваш бре :lol: И глей колко некадърно е портнат тоз неон - сега ми стана ясно що е толко куц :lol: :lol: :lol:

Ща банна :lol:

Ако ма баннеш няма ти прата маншона :Tease:

Покрай спама в твойта тема ша стана шампион по мнения :lol: :lol: :lol:

j1v
20-02-2007, 16:44
Ти па ко ми се връзваш бре :lol: И глей колко некадърно е портнат тоз неон - сега ми стана ясно що е толко куц :lol: :lol: :lol:

Ща банна :lol:

Ако ма баннеш няма ти прата маншона :Tease:

Покрай спама в твойта тема ша стана шампион по мнения :lol: :lol: :lol:

Сега като е в мен маншона вече, мога ли да те банна :twisted:

virusalfa
21-02-2007, 21:55
П.П.: Ебем ти италианките, за неони има поне 50 чешита капачки всекви модели, материали и разцветки, за таз кучка само ладови и оригинални :twisted:Оти Шо, Шо им е на ладовите? :gruebel: :hmm:

Bobo
22-02-2007, 11:09
Ти па ко ми се връзваш бре :lol: И глей колко некадърно е портнат тоз неон - сега ми стана ясно що е толко куц :lol: :lol: :lol:

Ща банна :lol:

Ако ма баннеш няма ти прата маншона :Tease:

Покрай спама в твойта тема ша стана шампион по мнения :lol: :lol: :lol:

Сега като е в мен маншона вече, мога ли да те банна :twisted:

Споко имам винаги жокери нъл знаеш - фнимафай да не помоля вируса да те прокълне че тогава ше видиш кво е беля :lol: :lol: :lol:

virusalfa
22-02-2007, 11:11
Ти па ко ми се връзваш бре :lol: И глей колко некадърно е портнат тоз неон - сега ми стана ясно що е толко куц :lol: :lol: :lol:

Ща банна :lol:

Ако ма баннеш няма ти прата маншона :Tease:

Покрай спама в твойта тема ша стана шампион по мнения :lol: :lol: :lol:

Сега като е в мен маншона вече, мога ли да те банна :twisted:

Споко имам винаги жокери нъл знаеш - фнимафай да не помоля вируса да те прокълне че тогава ше видиш кво е беля :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Имаш едно кайве кат доа на София :wink:

j1v
22-02-2007, 16:14
Бобо, сектант мръсен, дай един МАП за зейтроникса, че днеска викам да припала и утре да давам газ :oops:

j1v
24-02-2007, 23:41
Из наше село вчера и днес се разхожда една много съскаща кучка ... стискайте палци да се разхожда безаварийно и занапред, досега като изключим една две малки издънки, всичко изглежда наред :oops:

http://www.performance-bg.org/forum/files/dsc00027_166.jpg

j1v
25-02-2007, 00:09
Абе я подскажете откъде да прекарам едно гофре между коша и купето. Забравих да свърша таз работа докато беше долу мотора, а сега ми трябва да прекарам малко жици ... да не разглабям наред

Таз дясната част под таблото (жабка и централна конзола) са ми свалени, но въпреки т'ва не намирам никъде де да са намуша :roll:

Bobo
25-02-2007, 22:33
От другата страна индиана :wink: Има една дупка над педала на съединителя и има една която по-добре погледни отвън като махнеш кората на чистачките откъм шофера :wink:

j1v
25-02-2007, 22:47
От другата страна индиана :wink: Има една дупка над педала на съединителя и има една която по-добре погледни отвън като махнеш кората на чистачките откъм шофера :wink:

Ташунко сапа, по-лагнат си от от колата си, вече ми казаха :D

Bobo
25-02-2007, 22:53
От другата страна индиана :wink: Има една дупка над педала на съединителя и има една която по-добре погледни отвън като махнеш кората на чистачките откъм шофера :wink:

Ташунко сапа, по-лагнат си от от колата си, вече ми казаха :D

Другия път ша съм лагнат кат твойта тогава па дано пак се намери кой да ти каже :P

j1v
25-02-2007, 23:06
От другата страна индиана :wink: Има една дупка над педала на съединителя и има една която по-добре погледни отвън като махнеш кората на чистачките откъм шофера :wink:

Ташунко сапа, по-лагнат си от от колата си, вече ми казаха :D

Другия път ша съм лагнат кат твойта тогава па дано пак се намери кой да ти каже :P

Пак спамиш ... а т'ва горното беше нещо като мерси, в твой стил обаче :D

Bobo
25-02-2007, 23:08
От другата страна индиана :wink: Има една дупка над педала на съединителя и има една която по-добре погледни отвън като махнеш кората на чистачките откъм шофера :wink:

Ташунко сапа, по-лагнат си от от колата си, вече ми казаха :D

Другия път ша съм лагнат кат твойта тогава па дано пак се намери кой да ти каже :P

Пак спамиш ... а т'ва горното беше нещо като мерси, в твой стил обаче :D

Успокоих са :lol:

Z:)m
26-02-2007, 11:37
Направил ли си й вече някакви засичания? ...нещо скорости, времена?
Много съм любопитен от резултата в цифри :)
Сподели, не бъди скромен :)

j1v
26-02-2007, 16:19
Направил ли си й вече някакви засичания? ...нещо скорости, времена?
Много съм любопитен от резултата в цифри :)
Сподели, не бъди скромен :)

Не. Засега се возя, дори соленоида за буусткотрола не е закачен, карам на 0.4 - 0.5 и до 3500 оборота. Следва минаване през КАТ, прехвърляне, закичване на малко електроники за мониторинг и тогава ще се престраша да и давам газ. В момента е просто една съскаща много бавна 155-ца :)

Z:)m
26-02-2007, 16:31
...само не каза с теглича какво направи? ;)

j1v
26-02-2007, 22:32
...само не каза с теглича какво направи? ;)

Засега няма какво да тегли ... като почне сезона ще я мислим :D

j1v
28-02-2007, 05:39
Вече си имам роуминг да се возя и извън наше село - иначе казано, най-накрая колата е регистрирана на мое име, и си има всичките салтанати дето куките ги искат, като та спрат :D

j1v
17-03-2007, 23:34
Доста хора от форума ме разпитват на icq какво се случва с кучката.

Не съм писал тука наскоро, щото честно казано ми се повръща от таз кола, въпреки, че не е тя виновна, а собственика и :oops:

В цялата кола се направи един единствен компромис и той ми излезе солено, както винаги. Тез които ме познават, знаят какъв карък съм и, че ако нешо лошо може да ми са случи са случва със страшна сила ... така стана и с кучката за пореден път.

Повече нещо не ми се пише засега, като се посъберат части за събиране наново, може да поактуализирам ...

П.П.: За тез, които се интересуват, колата малко преди да са строши се развървя много прилично, и това е единствената причина да не е на белканто вече :twisted:

Bobo
17-03-2007, 23:39
Не съм писал тука наскоро, щото честно казано ми се повръща от таз кола, въпреки, че не е тя виновна, а собственика и :oops:

В цялата кола се направи един единствен компромис и той ми излезе солено, както винаги. Тез които ме познават, знаят какъв карък съм и, че ако нешо лошо може да ми са случи са случва със страшна сила ... така стана и с кучката за пореден път.

Глей са знам че ти е гадно ма немога да те пропусна - кат те знаеме къв си карък и аз и Лукан (както разбрах в последствие), те предупредихме ма ти нали си дървена глава ... затва другия път слушай сектата а не ония гранде тунингистите :lol: :lol: :lol: :wink:

П.С. Кат те познавам и кат знам как върви италянка в час съм сигура че няма дълго да се моташ да я пуснеш пак на гуми :wink: Успех :lol: Квот можеме ще помагаме :roll:

j1v
18-03-2007, 00:19
Не съм писал тука наскоро, щото честно казано ми се повръща от таз кола, въпреки, че не е тя виновна, а собственика и :oops:

В цялата кола се направи един единствен компромис и той ми излезе солено, както винаги. Тез които ме познават, знаят какъв карък съм и, че ако нешо лошо може да ми са случи са случва със страшна сила ... така стана и с кучката за пореден път.

Глей са знам че ти е гадно ма немога да те пропусна - кат те знаеме къв си карък и аз и Лукан (както разбрах в последствие), те предупредихме ма ти нали си дървена глава ... затва другия път слушай сектата а не ония гранде тунингистите :lol: :lol: :lol: :wink:

П.С. Кат те познавам и кат знам как върви италянка в час съм сигура че няма дълго да се моташ да я пуснеш пак на гуми :wink: Успех :lol: Квот можеме ще помагаме :roll:

Точно па ти не помна да си ма предупреждавал, ама както и да е ... на теб винаги всичко ти е ясно :)

А за гранде тунингистите, аз никога не вярвам на приказки, само че тука една кола упорито продължава да си върви с точно такава гарнитурка, на кой да вярвам ? Точно тая да ... изтавани диното в проспийд

А всички дето са се преебали с тия гарнитури (едва ли не всеки втори), писнаха след като аз са обадих, щото както винаги, всеки си скатава за издънките ... ма т'ва е една друга тема и не за тоз форум

j1v
18-03-2007, 00:21
забрайх да кажа, че таз кола за която иде реч преди това хвърляше гарнитури на всяко трето даване на газ, докато не сложи стефчова ... не че е оправдание, ма аз имах т'ва инфо само по това време

Bobo
18-03-2007, 00:38
Както и да е кат не помниш си пиши аз повече нема се обаждам :wink: Успех :idea:

j1v
18-03-2007, 01:12
Както и да е кат не помниш си пиши аз повече нема се обаждам :wink: Успех :idea:

Пссссссссссттттт .... :twisted:

Bobo
18-03-2007, 01:32
Както и да е кат не помниш си пиши аз повече нема се обаждам :wink: Успех :idea:

Пссссссссссттттт .... :twisted:

Трррррртакдзъндзън :twisted:

charmario
21-05-2007, 11:00
Колеги, какво стана с проджекта? Бая време вече се мина. Дал не мое скоро да я видиме? :roll:

j1v
21-05-2007, 11:07
Колеги, какво стана с проджекта? Бая време вече се мина. Дал не мое скоро да я видиме? :roll:

Може и да стане скоро, частите отдавна са събрани, обаче сме наредили бая други бегачки за правене и таз си чака реда, а аз се занимавам основно с неона в последно време, че сезона си почна :?

Иначе разликите спрямо предния сетъп е, че съм и приготвил Кометик гарнитура, всмукателен колектор от делта интеграле, нови 650 кубикови инжектори, голям и червен външен уейстгейт, железата за нов плетен изпускателен колектор също са взети и чакат ред, генерация на 76мм с проходно гърне, и доста нови джунджуриики (уреди като за кораба на блейк :) )

Евентуално ако останат време, нерви и финанси може би ще сложим още по-долям кулер, че тоз моя, пасва идеално на една друга кола, която се прави в момента (митсубиши еклипс).

j1v
21-05-2007, 11:17
http://lh5.google.com/image/jivco.shterev/Ri7TgL9-7OI/AAAAAAAAAMY/IZiafecrTjk/s800/DSC00063.JPG

Това е един колектор, правен от Драго, предоставен ми от Лукан. Има обаче преправяния по него, които не ми харесват особенно много, както и вътрешния му диаметър ми излиза малко малък, за моите цели. Това е по-скоро колектор за сток турбината.

А аз планирам да правя нещо такова, с тръби 41.2х2 (38.2 вътршен)
http://lh5.google.com/image/jivco.shterev/RkBWUr9-7VI/AAAAAAAAAOM/vwwrR4Fa-H0/s800/header1.jpg
http://lh3.google.com/image/jivco.shterev/RkBWVL9-7XI/AAAAAAAAAOU/B9VTH50jmZc/s800/header3.jpg

charmario
21-05-2007, 11:23
Лелее, това като стане готово нема да има равно! Ще чакам с нетърпение. Пожелавам ти скоро да имаш време и нерви да я направиш.

iberian
23-05-2007, 00:30
А аз планирам да правя нещо такова, с тръби 41.2х2 (38.2 вътршен)

Тва СолидаВоркс ли е. :P

ne0
26-06-2007, 19:07
Ко става шматарока..... до къде си с главоблъсканиците ?
Пусни някое фото де......

75 2.0 turbo
26-06-2007, 21:50
не го апи сеа... болна тема му е кучката недна :wink:

j1v
27-06-2007, 11:43
Ко става шматарока..... до къде си с главоблъсканиците ?
Пусни някое фото де......

Докъде ... до кривата круша, седи и си чака реда. През т'ва време и сложихме едно по-голямо кулерче, малко цигански уредчета и т.н.

Незнайно що, не мога да качвам снимки тука, дава ми грека някаква.

http://picasaweb.google.com/jivco.shterev/AlfaROmeoQ4

Е тука качвам от време на време по някоя снимка. Кулера и уредите ги има там.

bass
27-06-2007, 12:02
Незнайно що, не мога да качвам снимки тука, дава ми грека някаква.

Ми пак сме стигнали квотата... Дигнах я, ама е добре да се четат съобщенията за грешки, че иначе гадаенето много времеемко :-)

j1v
27-06-2007, 15:11
Незнайно що, не мога да качвам снимки тука, дава ми грека някаква.

Ми пак сме стигнали квотата... Дигнах я, ама е добре да се четат съобщенията за грешки, че иначе гадаенето много времеемко :-)

Ясно, ОК ... ма все още я дава:


Грешка при ъплоудването: Не може да се качва на ./files/dsc00134_642.jpg.

bass
27-06-2007, 15:14
Ъхъ :-( Няма място вече, не е само до квотата. А Насо го няма онлайн в момента.

j1v
27-06-2007, 15:25
Ъхъ :-( Няма място вече, не е само до квотата. А Насо го няма онлайн в момента.

хихихи ... дано файловете са на отделен партишън от SQL-a, че инак скоро ще му се случи случка ... дано си имате бекъпи :lol: :lol: :lol:

Yureti
29-08-2007, 13:08
... кво става с тая машина..??

j1v
29-08-2007, 15:32
... кво става с тая машина..??

Чака си реда :cry: ...

Yureti
30-08-2007, 07:55
... джантите 15-ки ли са .. ?

j1v
30-08-2007, 09:47
... джантите 15-ки ли са .. ?

15-ки да

75 2.0 turbo
31-08-2007, 10:55
ам гумите :?: :?

j1v
31-08-2007, 11:02
ам гумите :?: :?

Окъсани и изпечени от киснене :D

75 2.0 turbo
31-08-2007, 21:59
то накрая само стъклата ще останат на камара с ръждата :lol:

j1v
31-08-2007, 22:55
то накрая само стъклата ще останат на камара с ръждата :lol:

Те и те са за хвърляне вече ... заеби

75 2.0 turbo
01-09-2007, 15:59
ем фърлаи и слагаи лексана вече :lol: тя така или иначе стана от евридеика на бигачка тоест на трупчета ще и отива да я поорежеш и да сложиш лексана :lol: :lol: :lol:

1912
01-09-2007, 19:39
дано да стане :) дейба и алфата изродия голяма

75 2.0 turbo
01-09-2007, 19:46
то ше стане ама кога ли ......... :D с тея темпове моита ще изгние живко доде запали :lol:

j1v
02-09-2007, 01:56
то ше стане ама кога ли ......... :D с тея темпове моита ще изгние живко доде запали :lol:

скоро я подхващам ... тоз месец трябва да стане, че после идва втория кръг на италянското (първия кръг го пропускам) и ако тоя месец не я направа, ша си годиняса :?

75 2.0 turbo
02-09-2007, 12:00
аре събираи го тоя мръхтар да ходим на фест :wink:

mitaka_cs
02-09-2007, 22:08
Успех!Защото ако стане ще бъде най-добрата! 8)

75 2.0 turbo
02-09-2007, 22:24
мисля да го засенча с моята класика :twisted: все пак 155 q4 е толкова алфа доколкото пише на емблемата 8)

mitaka_cs
02-09-2007, 22:36
Ех тоя FIAT!Ма си е верно шот скорости,купе и мотор са негови(по Q4).Дори 4х4 системата са гепили от Ланчия Делта Интеграле(не е баш същата,ма оттам идва)

ne0
02-09-2007, 22:38
мисля да го засенча с моята класика :twisted: все пак 155 q4 е толкова алфа доколкото пише на емблемата 8)

па ти и на фест ли ще ходиш бре, ние къ се съберем и шефо на клубо ша си има двоен проблем :)

Lukan
03-09-2007, 08:52
И по какво се различава 4х4 от това на Ланчата?

Lukan
03-09-2007, 08:54
Успех!Защото ако стане ще бъде най-добрата! 8) Малко смело изказване :twisted: ,ама дано :D ша видим ,той хронометъра никога не лъже :wink:

virusalfa
03-09-2007, 09:01
И по какво се различава 4х4 от това на Ланчата?Я,ти си бил жив,бе! :shock: :D Остави ги хорицата нека си плямпат :wink:

j1v
03-09-2007, 09:02
Успех!Защото ако стане ще бъде най-добрата! 8) Малко смело изказване :twisted: ,ама дано :D ша видим ,той хронометъра никога не лъже :wink:

К'ви хронометри ве докторе, таз я права да съска само, за позиране :)
Другата дет я праим за хронометри много добре знаеш къде е :lol:

ne0
03-09-2007, 09:17
Тука ше ми дойдИтИ некви видни състезатели а? Баси мамата..... Некви хронометри, ала бала.... бегачки съскат, ми ние паркетните "street" ша на пуснете ли до пистата ?????

75 2.0 turbo
03-09-2007, 12:25
Тука ше ми дойдИтИ некви видни състезатели а? Баси мамата..... Некви хронометри, ала бала.... бегачки съскат, ми ние паркетните "street" ша на пуснете ли до пистата ?????
там сте ве пози нали тряя някои да праи трафик :lol: да изглежда че се нещо се случва 8)

j1v
14-10-2007, 00:07
нещо не ми остава време за писане напоследък :)

http://www.performance-bg.org/forum/vie ... &start=350 (http://www.performance-bg.org/forum/viewtopic.php?t=792&start=350)

Малко нови неща по кучката.

Mury
14-10-2007, 18:49
нещо не ми остава време за писане напоследък :)

http://www.performance-bg.org/forum/vie ... &start=350 (http://www.performance-bg.org/forum/viewtopic.php?t=792&start=350)

Малко нови неща по кучката.

Баце имам едно питане,тоз филтър нарочно ли е сложен така и защо, или просто няма място :?: :wink: :twisted:

Furious 155
14-10-2007, 23:38
нещо не ми остава време за писане напоследък :)

http://www.performance-bg.org/forum/vie ... &start=350 (http://www.performance-bg.org/forum/viewtopic.php?t=792&start=350)

Малко нови неща по кучката.

Баце имам едно питане,тоз филтър нарочно ли е сложен така и защо, или просто няма място :?: :wink: :twisted:

дам и на мен ми изглежда че е сложен така щото няма място, да е другояче...

j1v
15-10-2007, 00:30
В таз кола мястото е много кът :)
А и филтъра ми е последна грижа честно казано :lol:

Yureti
15-10-2007, 08:18
свършихте ли с гърнето...? :)

j1v
19-10-2007, 18:01
Доста неща се свършиха и още доста има за свършване. Колата вече се придвижва нагоре надолу на собствен ход, но е пълна кочина отвсякъде и не е за показване :)

голямата риба
19-10-2007, 19:54
ти дам некой лев за нея :lol: :lol: :lol:

75 2.0 turbo
19-10-2007, 20:23
щом пали и аз моа дам някои лев :D търг да праим а :lol:

j1v
19-10-2007, 22:33
кат ви кажа сумата от която ша почне наддаването ша ви приседни ... алфаджии :P

75 2.0 turbo
20-10-2007, 10:26
е ти па с 300 леа за скраб ли ша ни плашиш веее US-голф сектант
:naughty: :naughty: :naughty:

j1v
01-11-2007, 20:13
Таз неблагодарница, учудващо за мен мина около 1000км на самоход :), като да не повярваш. След като и се смениха всички съществени течност с подходящи такива, май е време за надув ... ама ме е страх още, та засега се возим :D

WhitePower
02-11-2007, 10:37
Таз неблагодарница, учудващо за мен мина около 1000км на самоход :), като да не повярваш. След като и се смениха всички съществени течност с подходящи такива, май е време за надув ... ама ме е страх още, та засега се возим :D
значи да приемаме че има още една "Жива" 155 на искуственно дишане

j1v
14-11-2007, 15:05
Търси се заден мост (заден диференциял) за q4/integrale 16v и сие ... :cry:

75 2.0 turbo
14-11-2007, 19:21
с твоя приключи ли ве секто :shock:

j1v
15-11-2007, 10:25
с твоя приключи ли ве секто :shock:

За съжаление приключи, но за мое щастие много бързо си намерих нов, и вече е монтиран. Дано издаяни повече време тоз.

Sergey_gigov
16-11-2007, 18:56
а дано де
трябва да се види животното вече

j1v
18-11-2007, 03:42
тоя котор има ли някъв вариянт да спре да му скърца целия интериор, сякаш всеки момент ще са разпадне ? Нямам нерви вече с тая кочина

смених външна дръжка, счупи са вътрешна. Вече ма е страх да пипам каквото и да било. Как ги карате тия коли въобще :lol:

ne0
18-11-2007, 05:41
батко ти като си взимаш телевизор не го взимаш хвърлен от 10 етаж щото нашите паднали за пореден път от Швеция ;)

75 2.0 turbo
18-11-2007, 14:48
тоя котор има ли някъв вариянт да спре да му скърца целия интериор, сякаш всеки момент ще са разпадне ? Нямам нерви вече с тая кочина

смених външна дръжка, счупи са вътрешна. Вече ма е страх да пипам каквото и да било. Как ги карате тия коли въобще :lol:
баце от тоя филм излизане нема примири се и се радваи ако поне една врата ти позволява да влизаш а запали ли ....... :Yeeeehaaa:

Mury
18-11-2007, 17:41
тоя котор има ли някъв вариянт да спре да му скърца целия интериор, сякаш всеки момент ще са разпадне ? Нямам нерви вече с тая кочина

смених външна дръжка, счупи са вътрешна. Вече ма е страх да пипам каквото и да било. Как ги карате тия коли въобще :lol:
баце от тоя филм излизане нема примири се и се радваи ако поне една врата ти позволява да влизаш а запали ли ....... :Yeeeehaaa:

Те тъва е живата истина :twisted: :twisted:

75 2.0 turbo
18-11-2007, 19:36
тоя котор има ли някъв вариянт да спре да му скърца целия интериор, сякаш всеки момент ще са разпадне ? Нямам нерви вече с тая кочина

смених външна дръжка, счупи са вътрешна. Вече ма е страх да пипам каквото и да било. Как ги карате тия коли въобще :lol:
баце от тоя филм излизане нема примири се и се радваи ако поне една врата ти позволява да влизаш а запали ли ....... :Yeeeehaaa:

Те тъва е живата истина :twisted: :twisted:
още му е трудно да свикне :lol: :lol: :lol:

j1v
18-11-2007, 20:48
веселяци :D

75 2.0 turbo
18-11-2007, 20:57
веселяци :D
по скоро реалисти :lol: :lol: :lol:

Mury
19-11-2007, 18:36
веселяци :D
по скоро реалисти :lol: :lol: :lol:

А бре къф е тоя скрапер на аватара ти :?: :?: :?: :twisted: :twisted: Сори са офффффа :oops:

75 2.0 turbo
19-11-2007, 19:57
скрап тиим руллззз 8)

j1v
10-12-2007, 17:37
с твоя приключи ли ве секто :shock:

За съжаление приключи, но за мое щастие много бързо си намерих нов, и вече е монтиран. Дано издаяни повече време тоз.

Малко ъпдейт и тука, че не съм писал, тоя втория издаяни има няма седмица и малко. След това колата беше спрана за известно време, през което изкормих целия изгнил интериор, монтираха се спортни седалки, и наново се обезшуми всичко по цялата кола (почти де, но го пиша всичко, защото, което не е сменено е на път да се смени). Всички щипчици, пантички и фитки майни са заръчани нови, цялата кола и е изкъртен оригиналния асфалт, който така или иначе си беше нацепен и изпопадал, и е наново облепена с битумна звукоизолация, включително и по места, на които досега нямаше. Резултата е, че вратите вече са затварят кат мерцедес :lol: .

Междувременно изкопах един отворен дифф от дедра, и вече е в движение колата (воза си се един вид) но продължавам да си търса торсен дифф. Ако задържи така още известно време, може и да сколасам да тура големите дюзи и читав бууст контролер преди нова година, и да надувам как си требе, че вече и свикнах на 1.4 и ми са струва бавничка :oops:

VFTI
10-12-2007, 17:46
Давай снимки :D

j1v
10-12-2007, 17:49
Давай снимки :D

ще има тия дни, сега нямам идея де ми е кабела :)

BillyBoy`
10-12-2007, 18:35
аиде даваи ги тия снимки или някои ден като те засека по асеноградско да те снимам :wink:

j1v
10-12-2007, 19:50
аиде даваи ги тия снимки или някои ден като те засека по асеноградско да те снимам :wink:

сакън, ща замола да не го праиш т'ва нещо, срам ма е от таз кочина :)
Като има нещо хубаво за качване, ша кача, обещавам :D

Z:)m
11-12-2007, 12:30
когато приключиш с цялата одисея, свиркай да ти праим едно гости :) ...само да не се изплашиш и да се покриеш - не пием и не ядем много :) ...а и дано тази зима не затворят прохода :)

j1v
12-12-2007, 14:33
За по-любопитните, които искаха снимков материал:

http://www.performance-bg.org/forum/files/dsc00016_medium_271.jpg
http://www.performance-bg.org/forum/files/dsc00019_medium_213.jpg
http://www.performance-bg.org/forum/files/dsc00020_medium_704.jpg
http://www.performance-bg.org/forum/files/dsc00031_medium_130.jpg
http://www.performance-bg.org/forum/files/dsc00055_medium_277.jpg
http://www.performance-bg.org/forum/files/dsc00054_medium_785.jpg
http://www.performance-bg.org/forum/files/dsc00052_medium_161.jpg
http://www.performance-bg.org/forum/files/dsc00053_medium_102.jpg
http://www.performance-bg.org/forum/files/dsc00057_medium_328.jpg
http://www.performance-bg.org/forum/files/dsc00033_medium_147.jpg

alfista
12-12-2007, 18:58
Какви са педимствата на торсен диффа пред обикновения :roll:

Furious 155
12-12-2007, 19:55
Много арни джантички има! Иначе какво сте го посчупили тоя диф?

code
12-12-2007, 20:20
Какви са педимствата на торсен диффа пред обикновения :roll:
Торсен диференциала не позволява на колелото да превърта самостоятелно, зацепва и другото - абе като блокаж само че автоматичен. За дрифтове например обикновен не става, страшна мъка е, а пък за изсукване на задница от място въобще.

Yureti
15-12-2007, 06:48
веселяци :D
по скоро реалисти :lol: :lol: :lol:
... Алфисти..
:P

j1v
15-12-2007, 21:48
не е баш за тоз подраздел, ма знаеш ли отде ще ти дойде :)

http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopi ... 84&start=0 (http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=17884&start=0)

Дайте едно рамо

j1v
15-12-2007, 21:51
Много арни джантички има! Иначе какво сте го посчупили тоя диф?

явно имам нещо тотално объркано отзад, понеже и тоз последния, днес след цял ден ръчи взе да вибрира като другите преди да се строшат. Като ми дойде следващия (успях да си намеря торсен) няма да го слагам преди да се разглоби цялата задница и да се подмени всичко, плюс качване на баланс машина на полуоски и кардан.

Някой ако има други идеи да казва.

gorang
18-12-2007, 18:15
абе аз разбрах че и с диф от Дедра доста добре се държала на пътя за хижа Здравец и обратно..... :D И така няколко пъти....

j1v
19-12-2007, 00:35
абе аз разбрах че и с диф от Дедра доста добре се държала на пътя за хижа Здравец и обратно..... :D И така няколко пъти....

С торсен ще е по-добре :)

А ти де ги чуваш тез неща :oops:

няколко = много :P

nkn66
20-12-2007, 23:40
А ако не е таина с кво окачване е тва животно? Амортисиорите маи са кони? А пружините кви са?

j1v
20-12-2007, 23:52
А ако не е таина с кво окачване е тва животно? Амортисиорите маи са кони? А пружините кви са?

Кони спорт да. Пружините са стандартни засега.

j1v
22-12-2007, 01:05
http://www.performance-bg.org/forum/files/dsc00040_medium_177.jpg
http://www.performance-bg.org/forum/files/dsc00042_medium_190.jpg

j1v
31-12-2007, 09:31
240 кончета на гумите, доста загубено време с разни неуточнени нещица, както и сериозни дертове със изпускателния колектор и гейта:

http://www.performance-bg.org/forum/files/dsc00060_medium_163.jpg

И понеже много ма хапе кобилата, баш по коледа/нова година реших, че съм си избрал подарък от дядовците (мраз/коледа и сие)

Първо се елиминира вътрешния гейт:

http://www.performance-bg.org/forum/files/dsc00152_medium_171.jpg

Следва малко ВиК и много напасване и заваряне:

http://www.performance-bg.org/forum/files/hpim1088_101.jpg

http://www.performance-bg.org/forum/files/hpim1091_139.jpg

Пробно качване, да се види дали няма нещо объркано ...

http://www.performance-bg.org/forum/files/dsc00214_medium_556.jpg

http://www.performance-bg.org/forum/files/dsc00216_medium_211.jpg

и сега чакам ей т'ва, че да мога да карам без да ми измръзват партенките, като на дърт кашик на стойка 8) :

http://www.performance-bg.org/forum/files/dsc00076_medium_135.jpg

Весело посрещане на новата година на всички сектанти :!:

j1v
31-12-2007, 09:37
междувременно, си търся ел. огледало, шофьорско, по-възможност черно, с темп датчик (не знам дали има такива без)

j1v
04-02-2008, 17:38
Някой иска ли да си купи два фара за 155-ца, здрави, ама си искат да се отворят, почистят и т.н. ... аз нямам нерви за таз операция, и смятам евентуално, ако се намери купувач, да и купа два новички на кучката.

Освен това и единия халоген мисля е в прилично състояние (не съм сигурен, трябва да ги изкопам къде са), втория е със някво рязано стъкло и лепен със силикон.

Мигачите върват подарък към фаровете, но не са за някоя лачена кола :)

Нямам идея за цени, така че някой ако му трябват да са обажда барабар с предложение за цена, на лични или на ICQ-то от профила ми.

j1v
07-02-2008, 20:43
едно дино рънче от днеска :)

Линкче !!! (http://www.performance-bg.org/forum/download.php?id=3297)

Gogata
07-02-2008, 22:56
едно дино рънче от днеска :)

Линкче !!! (http://www.performance-bg.org/forum/download.php?id=3297)

dTorque= 357.9N.M @ 86KPH
Power= 303.3HP @ 118KPH

Поздравления!Много добри параметри! 8)

П.С Ще чакаме и видео материал на "кучката"! :twisted:

ne0
08-02-2008, 19:11
едно дино рънче от днеска :)

Линкче !!! (http://www.performance-bg.org/forum/download.php?id=3297)


ква е тая ти мания по диното в хеед... при ники ходил ли си ?

j1v
08-02-2008, 20:15
едно дино рънче от днеска :)

Линкче !!! (http://www.performance-bg.org/forum/download.php?id=3297)


ква е тая ти мания по диното в хеед... при ники ходил ли си ?

никва мания няма, първия път тунера (аз още нямах възможност аз да си барам по екуто) настояваше да е в хеед, втория път вече имах база за сравнение, исках да видя какво съм постигнал, затова пак там. Звънях и на Орешков да уговоря един рън и там, ей така за пробата (с келявото бяхме решили да дебъгваме динотата), но Васко упорито не си вдигаше телефона :)

j1v
11-02-2008, 10:18
Много ясно моята алфа му счупи диното и ся е без работа..... Васко, Васко......

Бухаха, от к'во са счупи т'ва дино, от смях ли :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

от ужастната сила на алфата... мухаха 128 коня ..... Бобо пребледня... да ма 15 секунден автомобиллл ходи търси логика

Смятай, ако не го бяхте мерили в проспийд ами в хийд, щеше направо инфаркт да получи, като види едни 105-110 коня :D

Иначе аз теа дни се заигравам с термоизолациите, че си идва топлото временце, и не ща да ми кипи чайника

http://www.performance-bg.org/forum/files/dsc00316_medium_760.jpg

WhitePower
15-10-2008, 23:54
абе живко ти така си го завил колектора че нема начин да настине , предполагам зима иде и за тва :)

иначе ми хареса АРФто как го държиш разномерно на 11.5
предполагам заради мегата и wideband към него

j1v
16-10-2008, 00:12
Кучката не е с мега, мъча се със стандартното еку, което като цяло никак не е лошо (не мога да повярвам, че казвам това, за нещо сътворено от италианец:evil:)

WhitePower
16-10-2008, 11:27
е значи си ремапвал ;) и добре е станало като гледах колко стабилно афр държиш

j1v
26-11-2008, 00:14
Я па тая кучка ...

http://lh4.ggpht.com/_iHYUsiZ3zmg/SR8huG5428I/AAAAAAAAGxQ/ujQ3Zk4x27s/s800/Photo-0487.jpg

http://lh4.ggpht.com/_iHYUsiZ3zmg/SR8hum32U_I/AAAAAAAAGxY/WksW_mbvRw8/s800/Photo-0488.jpg

http://lh4.ggpht.com/_iHYUsiZ3zmg/SSGgv6v_uRI/AAAAAAAAGx4/swUmBrQnrEo/s800/Photo-0492.jpg

http://lh4.ggpht.com/_iHYUsiZ3zmg/SSGgww7Du-I/AAAAAAAAGyA/AoAEtCJHQBE/s800/Photo-0494.jpg

http://lh4.ggpht.com/_iHYUsiZ3zmg/SSGgxoTwIpI/AAAAAAAAGyI/m3wnLswbTd0/s800/Photo-0493.jpg

http://lh4.ggpht.com/_iHYUsiZ3zmg/SSGgyv78E_I/AAAAAAAAGyQ/iEYIm6O_UKQ/s800/Photo-0495.jpg

http://lh6.ggpht.com/_iHYUsiZ3zmg/SSGgzWojjvI/AAAAAAAAGyY/IRxwxoEhZFI/s800/Photo-0496.jpg

j1v
26-05-2009, 21:50
за Алфисти Тракдей на Калояново...


Мдам, дедлайна е 1 месец преди алфистите, че и аз имам бачкане по нея, казал съм му, че ако не е готова го пускам на пентагона :)

Лошото е, че ще е без окачване, понеже няма да имам време и ще съм по-скоро на позиране, ама и т'ва си е нещо.

Междувременно, някой ако знае откъде мога да си купя пружини за таз кочина, без пригаждане и глупости, да казва.

До момента, само греди !

j1v
26-05-2009, 23:43
Понеже виждам, че доста снимки от темата са дали фира, тука има доста материал

http://picasaweb.google.com/jivco.shterev/Q4Stage0#

http://picasaweb.google.com/jivco.shterev/Q4Stage1#

http://picasaweb.google.com/jivco.shterev/Q4StageII#

http://picasaweb.google.com/jivco.shterev/Q4StageIIIS4#

http://picasaweb.google.com/jivco.shterev/Q4Widebody#

Има и още някъде по хардовете ма нема нужда :)

ICI
27-05-2009, 00:48
Мдам, дедлайна е 1 месец преди алфистите, че и аз имам бачкане по нея, казал съм му, че ако не е готова го пускам на пентагона :)

Лошото е, че ще е без окачване, понеже няма да имам време и ще съм по-скоро на позиране, ама и т'ва си е нещо.

Междувременно, някой ако знае откъде мога да си купя пружини за таз кочина, без пригаждане и глупости, да казва.

До момента, само греди !


за спортни пружини ли става дума?

За Дедра се сещам че е най-близо по килца, иначе за Браво/а, Типо не знам дали задните пружини не са по-слаби.
На мен ми се щат койлоувърчета на KW, ама стриит версията(евтината) е 1500лв.
Варианта с нормални ревалвнати амортисьори преработени в койлоувъри не си ли струва?

Аз ако имам възможност на Алфисти трак дея ще съм си със сегашните H&R пружини, само ще видя дали няма да мога да пъхна някое гумено гребенче в повече по навивките, малко сиромах сетъп ама няма начин :static:

j1v
27-05-2009, 00:56
за спортни пружини ли става дума?

За Дедра се сещам че е най-близо по килца, иначе за Браво/а, Типо не знам дали задните пружини не са по-слаби.
На мен ми се щат койлоувърчета на KW, ама стриит версията(евтината) е 1500лв.
Варианта с нормални ревалвнати амортисьори преработени в койлоувъри не си ли струва?

Аз ако имам възможност на Алфисти трак дея ще съм си със сегашните H&R пружини, само ще видя дали няма да мога да пъхна някое гумено гребенче в повече по навивките, малко сиромах сетъп ама няма начин :static:

Спортни да. Не искам коиловъри, имам си конита, освен това държа да няма снижаване, а само по-твърди

Задните доколкото знам са различни от типо и сие, а и предните са доста по-твърди

голямата риба
27-05-2009, 13:08
аз имам в гаража "червени":)
трябва да видя точно какви са

ICI
27-05-2009, 14:59
Задните доколкото знам са различни от типо и сие, а и предните са доста по-твърди
задните са си същите, стават и за предно и за 4х4, обаче без снижаване няма да намериш.
Ще трябва да сложиш подложки под бомбетата на предницата, и отзад по подобен начин за да я вдигнеш колкото искаш.
Отпред може да направиш и друг номер ако искаш да се втвърди повече.Да сложиш подложка на основата на пружината и така да увеличиш предварителния натяг, хем и ще се вдигне леко.
Аз го направих този номер с 20мм компресиране на пружината и се вдигна с 15мм близо.Само че заварих направо втора основа за пружината над оригиналната, като нея пък я поорязах за да мога да карам с по-големите гуми.

DJ_STIVAN
28-05-2009, 00:18
http://cgi.ebay.co.uk/ALFA-ROMEO-155-Q4-92-97-50mm-SPAX-LOWERING-SPRINGS_W0QQitemZ370178335969QQcmdZViewItemQQptZUK _CarsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item56305924e 1&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1683|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A13 18|301%3A1|293%3A1|294%3A50

http://www.europerformance.co.uk/pages/products/product_info.mhtml?product=3806064

http://www.europerformance.co.uk/pages/products/product_info.mhtml?product=3913257

Проблема е,че всички свалят с 50мм :shocking: и нямат доставка до БГ. Ако те интересуват можем да оредим доставката от англия (аз чакам до 2-3 седмици моите да пристигнат от там).

DiabL0
28-05-2009, 18:19
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=24113&page=10

ама защо пише че са само 2 незнам.... (чак сега обърнах внимание)

ivanko_rs
28-05-2009, 23:09
Аз ако имам възможност на Алфисти трак дея ще съм си със сегашните H&R пружини, само ще видя дали няма да мога да пъхна някое гумено гребенче в повече по навивките, малко сиромах сетъп ама няма начин :static:



Жив,аз също го имам тоя проблем - търся си твърди пружини които да са на стандартна височина,но досега не съм намерил.Вариянтите за отпред са два както ги спомена и Ици,той направи втория,а аз бях направил първия,това само за отпред.Отзад по-лесно става с подлагане на фланец с нужната височина под пружината.
За съжаление както винаги ще има БГ хоум мейд по някои небезизвестни причини :smile:

Mury
29-05-2009, 14:21
Спортни да. Не искам коиловъри, имам си конита, освен това държа да няма снижаване, а само по-твърди

Задните доколкото знам са различни от типо и сие, а и предните са доста по-твърди
Аз баце имам задни подложки от мойта/бяха сложени заради метановата бутилка/,само требе да ги изровя,че са некъде в сервиза:smartass::smartass::smartass:Ако ги намеря,смятай ги за подарък,само незнам как ще решиш проблема отпред:brickwall::brickwall:

j1v
16-06-2009, 08:33
лека полека се приближаваме към боядисването. Току виж станала за алфисти.бг

http://lh4.ggpht.com/_iHYUsiZ3zmg/SjcuC2iBBQI/AAAAAAAAIbg/P2lMH7T1uGk/s800/Photo-0560.jpg

http://lh5.ggpht.com/_iHYUsiZ3zmg/SjcuDTLoBFI/AAAAAAAAIbk/R3zw-hmgroY/s800/Photo-0559.jpg

Повече тук: http://picasaweb.google.com/jivco.shterev/Q4Widebody#

zlia
16-06-2009, 22:02
Аз също си играх по въпроса с пружините. Поръчах нови Апекс и нищо не стана,защото са много меки и колата направо ги смаза. Иначе съм с нови Кони-амортисьори.Слагах други едни пак спортни и същата работа. Сега съм с Айбах за Марея-комби 2.0 20.но и те отзад са меки(иначе дебелички са). Като дам газ и гумите отзад опират и то по-нависокото,а не във веждата. Оригиналните са много здрави с дебелина 14мм и по-нищо не отстъпват на разни спортни. Имах преди една 155 2.5 дизел и беше с някакви спортни пружини-лилави на цвят,та те ми харесваха как държаха.

j1v
16-06-2009, 22:55
Аз май ще ходя на нещо къстъм, прекалено ми сложни изискванията ... хем държа да е висока, хем да е твърдичка.

Ама първо да си я взема при мен, че я забравих вече тая кола :(

Furious 155
16-06-2009, 23:16
Аз май ще ходя на нещо къстъм, прекалено ми сложни изискванията ... хем държа да е висока, хем да е твърдичка.

Бях чул някъде за 155 на метан, на която, за да понесе товара, са вкарали още едни пружини вътре в оригиналните. Реално имаш две пружини - едната е нормалната и вътре в нея има такава с по-малък диаметър, пак на същата дължина!

Mury
17-06-2009, 09:49
Аз май ще ходя на нещо къстъм, прекалено ми сложни изискванията ... хем държа да е висока, хем да е твърдичка.

Ама първо да си я взема при мен, че я забравих вече тая кола :(

Баце намерих подложките,ако искаш звънни да ти ги подаря:mobile::mobile::mobile:

j1v
20-06-2009, 06:27
след всичко което са преживели двамата, едва ли ще ти я даде Живко! ;)

Бе доста пъти съм си мислил дали съм се оженил за тая кола и така и не съм стигал до отговор :)

ALFA CORSE
26-06-2009, 13:18
Бях чул някъде за 155 на метан, на която, за да понесе товара, са вкарали още едни пружини вътре в оригиналните. Реално имаш две пружини - едната е нормалната и вътре в нея има такава с по-малък диаметър, пак на същата дължина!

Тази не е на метан, но пак си е с две :D

http://img37.imageshack.us/img37/1084/4rc67ut.jpg

j1v
22-08-2009, 00:35
ейййеее.......... я дай повечко информация за тая красота... ?!?

Кажи чесно, че изчете 20 страници тема и още 35 страници в линка от подписа ми и искаш още ? Или си мазохиист или мързелив ;)

Иначе, ето малко ъпдейт ... за съжаление, за пореден път останах излъган и на алфисти.бг ще съм с бмв, даже нарочно ще си нося фланелка БМВ Клъб България да дразня, при все, че онова нещо Нео вече ми е подарил такава на алфисти :devil:


http://www.performance-bg.org/forum/files/photo_0544_148.jpg

http://www.performance-bg.org/forum/files/copy_of_iop_252.jpg

http://www.performance-bg.org/forum/files/photo_0529_149.jpg

http://www.performance-bg.org/forum/files/65_161.jpg

http://www.performance-bg.org/forum/files/cc_114.jpg

http://www.performance-bg.org/forum/files/ed_183.jpg

http://www.performance-bg.org/forum/files/ko_731.jpg

---------- Post added at 21:35 ---------- Previous post was at 21:34 ----------

Тея дни се оборудвах и с едни к-спорт койловъри за лятото, конитата със стандартните пружини остават за зимата, ебати схемата стана :roll2:

ICI
22-08-2009, 22:06
Тея дни се оборудвах и с едни к-спорт койловъри за лятото, конитата със стандартните пружини остават за зимата, ебати схемата стана :roll2:

кажи подробности как може да се оборудва човек с такива, че големи страдания с уличното окачване :unsure:

j1v
22-08-2009, 22:35
кажи подробности как може да се оборудва човек с такива, че големи страдания с уличното окачване :unsure:

Ще ти обясня, като се засечем на скайп тия дни, сега умирам, че утре в 7ч. пак требе съм на пистата с моторджийте.

j1v
23-08-2009, 00:06
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=547632#post547632

j1v
25-08-2009, 21:26
http://lh3.ggpht.com/_iHYUsiZ3zmg/SpQrxhC03yI/AAAAAAAAKh0/312-ckzW1ws/s800/25082009.jpg

http://lh6.ggpht.com/_iHYUsiZ3zmg/SpQryH3BScI/AAAAAAAAKh4/q-T0QaAWuIo/s800/25082009%28001%29.jpg

;)

j1v
20-10-2009, 14:43
http://lh3.ggpht.com/_iHYUsiZ3zmg/Stx80BEidoI/AAAAAAAAKz8/pKERkCNf3XE/s800/Photo-0595.jpg

http://lh6.ggpht.com/_iHYUsiZ3zmg/Stx81JE19eI/AAAAAAAAK0A/1FGraUbxoV0/s800/Photo-0593.jpg

http://lh3.ggpht.com/_iHYUsiZ3zmg/Stx81R2N0KI/AAAAAAAAK0E/EjQuGvB4kpI/s800/Photo-0594.jpg

WhitePower
20-10-2009, 23:14
а черно бели карета ще слагаш ли по продължение на колата :)))
цвета е супер особенно със лепенките ;)) иначе без тях е посна малко
между другото мислил ли си да препраявиш бронята стил ДТМ

pooh
22-10-2009, 13:55
...

j1v
22-10-2009, 17:43
Жълтото е супер, то и без тва си е Ланча ;) Обаче традицията повелява, на жълта кола, черни джанти.
Само с червени апарати да не стане шаренийка. Може и те да са жълти с черни надписи (ала Ламборгини).


http://www.alfasport.net/public/upload/155Hormann-ant.jpg

http://i202.photobucket.com/albums/aa63/alfasudjoe/10099076a.jpg

Джантите вече са поръчани да стават черни. Няма друг вариант за мен.

Апаратите за съжаление ги боядисах още на етапа, когато мислех алфата да е червена, но както сам каза - то си е ланча, жълтия цвят си е нейния :)

Засега остават червени, че много други глупости има за довършване.

j1v
08-12-2009, 23:54
http://lh5.ggpht.com/_iHYUsiZ3zmg/Sx6vduIMtRI/AAAAAAAALM4/kRhyo9I01VU/s800/08122009277.jpg

http://lh6.ggpht.com/_iHYUsiZ3zmg/Sx6vgP63biI/AAAAAAAALNk/XjO1V1LUQbw/s800/08122009282.jpg

http://lh3.ggpht.com/_iHYUsiZ3zmg/Sx6vfDKA8GI/AAAAAAAALNU/l2KLbaLHpTI/s800/08122009280.jpg

http://lh6.ggpht.com/_iHYUsiZ3zmg/Sx6vfRJWFCI/AAAAAAAALNc/eRn0ASn7zJo/s800/08122009281.jpg

j1v
09-12-2009, 11:18
Добре бе, някой ще ми обясни ли как така ми изчезват мнения постоянно от темата ? Аз ли съм малоумен или някой ме модерира, както и хората, които пишат ? Получавам си всичките мнения на мейл и до момента не съм забелязал да има някое, което да си е струвало усилията да бъде изтрито !!!!

j1v
09-12-2009, 12:30
Звънна ми бат ти Еньо и са разбрахме. В общи линии, това, което схванах е, че правилата на подфорума са чат да нема, което го доближава до фото албум, което обезсмисля усилията да поствам ъпдейти тука.

Албума със снимките е тук:

http://picasaweb.google.com/jivco.shterev/Q4Widebody#

Който има интерес, може да си го добавя като линкнат към гоогле профила му, като рсс фиййд в кой да е четец или пък да си рефрешва когато му е кеф ;)

Като стане време за нов албум, че пейст линк тука :) :) :)

MUROMAN
09-12-2009, 18:25
Покриите я с нещо тая кола,че не е хубаво да я вали дъжда в Бакърена фабрика.:photo:

j1v
10-12-2009, 15:03
Междудругото сега са поразрових по старите страници и се оказва, че не е останала нито една снимка от тези, които съм качвал преди като прикачени. Някой дали има обяснение, и дали може да оправи нещата, понеже постовете ми всичките са изцяло в контекста на закачената снимка и в момента темата е пълна боза и в тоя и вид спокойно може да се засили към коша за боклук.

Явно много преди това е трябвало да спра да ъпдейтвам тука !!!

за хората, които ме питат за това какви модификации са правени по колата:

http://www.performance-bg.org/forum/viewtopic.php?t=792&highlight= (линка го има и във подписа ми), както и останалите албуми в пикасата:

http://picasaweb.google.com/jivco.shterev

The_Game
11-12-2009, 13:05
Наистина по-добре там да се следи развитието и да се четат коментарите които тук явно немогат да се правят :)


Как е Паролата при регистрация във форума, че от много време искам да си направя регистрация и немога :sickness:

голямата риба
11-12-2009, 22:39
Наистина по-добре там да се следи развитието и да се четат коментарите които тук явно немогат да се правят :)


Как е Паролата при регистрация във форума, че от много време искам да си направя регистрация и немога :sickness:
коментари могат да се правят,
но свързани със тунинга
просто не е желателен спам-а

The_Game
11-12-2009, 23:12
коментари могат да се правят,
но свързани със тунинга
просто не е желателен спам-а


Повече ме вълнуваше да пратя някое и друго Л.с. от време на време, но ясно. :)

Като цяло е по-добре така. Същите хора имат регистрация и по други форуми така, че :info:


Триите ми последните 2 поста :)

j1v
30-12-2009, 10:01
Купувам дясно електрическо огледало, лява дръжка и лайсните под фаровете.

1912
30-12-2009, 11:15
Живко виж от мойта алфа дали няма да ти станат...:cheers:

Bobo
31-12-2009, 03:23
Купувам дясно електрическо огледало, лява дръжка и лайсните под фаровете.

дясно огледало хич не ти требе, сложи капачка, още повече пък и ел. огледало на такси не върви;) левите дръжки са кът ма ше ти намериме, лайсни под фаровете, по добре да се ползват за въздуховоди ;)

j1v
31-12-2009, 09:18
намерих си всичко вече, весела нова година :)