PDA

View Full Version : Рестарт на ЕКУ-то?



boian
12-12-2004, 14:22
Днес прочетох едно мнение на приятел от клуба на Фиат за проблеми с паленето и оборотите при студен двигател.Проблема му се оправил след рестарт на ЕКУ-то.Понеже и аз имам същите проблеми реших да изключа минуса на акукулатора за няколко минути.След това запалих колата и нямаше никакви проблеми-нито угасна,двигателя заработи като часовник.Та въпроса ми е това от грешка в ЕКУ-то ли е или някой датчик подава грешна информация и дали се е оправил проблема след рестарта?

Bobo
13-12-2004, 10:21
Има някаква първопричина, най-вероятно някой датчик сензор или каквото и да е. Грешката в екуто се получава от натрупване на сигнали за грешка от един или повече сензори и в един момент то включва авариен режим(нещо като да караш на смукач) - харчи много защото работи с богата смес. Ако проблема ти е бил отстранен междувременно или просто е изчезнал екуто няма да влезе пак в авариен режим, но ако не е отстранен след време пак ще ти се случи и ще трябва да отидеш на диагностика за да ти кажат кой сензор подава инфо за грешка.

hf hpe
13-12-2004, 10:33
караш ли на газ
ако да може да е от грешните отчитания на ламбда сондата при работа на газ

boian
13-12-2004, 11:13
Карам само на бензин, нямам АГУ и няма да слагам.А колко време да чакам да ми отчете пак грешка,щото и днеска я палих вече 4пъти и си работи перфектно.Трябва ли да светне лампата за грешки,мойта досега не е светвала.А за диагностиката-с Типо-то съм обиколил около 10 майстора за диагностика и нищо не направиха,сума ти и $ дадох и все тая.А за Алфа-та ме е страх,че ще я окепазят и вече ще режа глави :evil: .Поне във Варна не знам къде да отида и без това като разберат,че е боксер и се хващат за главата.И между другото ми харчи около 10-11 градско,не мисля че е много за студено време.А на Типо-то имах един списък с кодове на грешки и като вкарам една безопасна игла в контролния куплунг почваше да свети на интервали лампичката на инжекциона.На Алфа-та нито имам кодовете,нито знам къде е контролния куплунг.

BBorisoff
14-12-2004, 15:39
Здравей, Бояне !
За грешките в ЕКУ-то: само времето ще ти покаже дали проблема е бил моментен ... Но се съмнявам ... Аз също имам такъв проблем ( http://www.alfaromeo-bg.com/forum/viewtopic.php?t=741 ) и все още не съм наясно защо се получава. Обиколил съм доста майстори и във фирмен сервиз на Фиат ходих - нищо - всичко ти е ОК - това е мнението на диагнстичната апаратура, но факт е, че грешките се трупат и ЕКУ-то се "шашка" ...
За момента решавам проблема като вечер махам клемата на акумулатора (колата спи в гараж) и това ме подсигурява , че няма да се налага в студа да вдигам капака и да нулирам ЕКУ-то ... Тъпо, но няма кой да каже от къде се трупат грешките ...
Дано при теб е била моментна ситуация ... ако открия нещо - ще анонсирам, но сега, в студа - не ми се занимава. Чакам по-добро време и нови идей, следя форума и събирам инфо :))

Поздрави

boian
16-12-2004, 11:55
Днес вече е 4-ти ден без фалове след ре-старта,нито гасне,нито придърпва.Сега се сетих че може би като ми сменяха ангр.ремъци ми откачиха датчика на радиатора и я вкарах в сервиза без него.Да не би от това да е било или като са внасяли колата от Италия понеже имат навика да махат акумулатора и да източват бензина,после като са го слагали пак,не са занулили педала на газта като са я палили?

alfamilano
18-12-2004, 00:32
Не прекалявайте с тези клеми и това изтриване и рестартиране!

BBorisoff
20-12-2004, 08:02
Не прекалявайте с тези клеми и това изтриване и рестартиране!

OK, разбирам те чудесно, зная последствията, но докато не се локализира проблема и се отстрани причината ... няма алтернатива :(
Ако имаш някакви конкретни предложения - казвай :)) Ще черпим :))

Поздрави