PDA

View Full Version : Alfa Romeo 8c Competizione : Прераждането на легендата



Kostadin
13-12-2004, 09:05
списанието се казва автожурнал, а на корицата стои тежко тази кола http://www.avtojournal.com/content.php? ... C%E2%F0%E8 (http://www.avtojournal.com/content.php?year=2004&month=%C4%E5%EA%E5%EC%E2%F0%E8)
от доста време не бях чел статия за алфа в така да се каже специялизираната авто БГ преса, но явно 8с е направила добро впечатление на хората от авто журнал :wink: статийката е доста добра но за съжаление не са я пуснали в саита им зада я постна тук, но всеки желаещ да разбере какво е написано за алфата може да разбере в декемврииския брой на списанито...
дали ще я пуснат в сериино производство :?
дано :)

KGB
13-12-2004, 12:44
За съжеление по последни данни няма да влиза в серийно производство...заради Лука Де Монтеговнеро, защото щяла да бъде много силна конкуренция на Мазарати

Kostadin
13-12-2004, 13:30
така се получава когато някои работи в алфа независят от алфа, а от някой друг :evil:
а иначе 8с превъзхожда конкурента си от мазерати(купе GT) и по динамика и по мощност, а съм сигурен че така ще бъде и по цена :wink:

Kostadin
13-12-2004, 13:34
а ето и подробно сравнение на двата автомобила:
http://alfisti.ru/IMAGEnew/SuperNews/8c/8c.htm след това цъкане на "о модели"

ALFA CORSE
13-12-2004, 13:54
В последния брой на АМ Беда четох че Alfa 8C ще бъдя в серийно производство но ограничени бройки.

Kostadin
13-12-2004, 14:02
В последния брой на АМ Беда четох че Alfa 8C ще бъдя в серийно производство но ограничени бройки.
това пак е нещо :wink: :) :) :) дано само да е вярно :)

V_G_Z
13-12-2004, 20:08
само да не наврат и мазерати двг :x

KGB
13-12-2004, 23:46
Двигатела си е от Мазарати но с компресор...

в италияспеед.ком пише, че Лука е съобщил, че и ограничена серия няма да се прави :evil:

След някой и друга годинка мислех да се метна в едно 8С а то какво стана :cry:

V_G_Z
15-12-2004, 21:48
Двигатела си е от Мазарати но с компресор...

в италияспеед.ком пише, че Лука е съобщил, че и ограничена серия няма да се прави :evil:

След някой и друга годинка мислех да се метна в едно 8С а то какво стана :cry:
е тва ве4е излага марката ...то4но спортна алфа с 4ужд двг ... :x

Quadrifoglio
16-12-2004, 15:16
Е как чужд, те са си почти в една къщичка а и не знам дали нещо свързано с мазерати може да звучи излагащо!?!

V_G_Z
16-12-2004, 19:38
ми мен ли4но не ми харесва мазерато двг ... то и самата марка мазерати
не6то не ме впе4атлява .... едни от най бързите возила серийно производство като вертиго и ултима ГТР взимат алуминиев двг 3,0 В6 24 в от алфа и го доработват за моделите си а на6те ...мазерати :evil:

Kostadin
20-12-2004, 09:07
аз лично мисля че Мазерати е сериозна марка и че двигателите и са добри(не случаино миналата година "не си спомням модела" беше избрана за вносна кола на годината не където и да е а в Япония, след това същия този модел отнесе още куп награди), а за това защо са решили точно в 8с да сложат двг от Мазерати не знам, алфа си има достатъчен и при това страхотен асортимент от двигатели :wink:

valjo
20-12-2004, 09:28
аз лично мисля че Мазерати е сериозна марка и че двигателите и са добри(не случаино миналата година "не си спомням модела" беше избрана за вносна кола на годината не където и да е а в Япония, след това същия този модел отнесе още куп награди), а за това защо са решили точно в 8с да сложат двг от Мазерати не знам, алфа си има достатъчен и при това страхотен асортимент от двигатели :wink:

e 4.2 V8 мотор немаме, дайте да гледаме по-реалистично на нещата :blush:

Kostadin
20-12-2004, 10:29
аз лично мисля че Мазерати е сериозна марка и че двигателите и са добри(не случаино миналата година "не си спомням модела" беше избрана за вносна кола на годината не където и да е а в Япония, след това същия този модел отнесе още куп награди), а за това защо са решили точно в 8с да сложат двг от Мазерати не знам, алфа си има достатъчен и при това страхотен асортимент от двигатели :wink:

e 4.2 V8 мотор немаме, дайте да гледаме по-реалистично на нещата :blush:
бе да си кажа чесно и ти си прав :yes:

V_G_Z
22-12-2004, 19:13
аз лично мисля че Мазерати е сериозна марка и че двигателите и са добри(не случаино миналата година "не си спомням модела" беше избрана за вносна кола на годината не където и да е а в Япония, след това същия този модел отнесе още куп награди), а за това защо са решили точно в 8с да сложат двг от Мазерати не знам, алфа си има достатъчен и при това страхотен асортимент от двигатели :wink:

e 4.2 V8 мотор немаме, дайте да гледаме по-реалистично на нещата :blush:
не бе не сте ме разбрали правилно ..не 4е му има не6то на мазерати двг... ама марка и то АЛФА РОМЕО някак си се разминава от философията на самата марка на топ модел да слага 4ужд двг ...пак било той и ферари ... какво пре4и да си сложат 3,2 В6 битурбо 500 коня двг ? ....ама xxxx фирмена политика 4е по добре да вземат от мазерати готов от колкото да пръскат пари за собствен проект ... затова и не харесвам моделите след 85-88 г ... просто комерсиализацията на пазара затри вси4ко фенско във много марки не само в алфа фиат лан4ия .... :wallbash:

valjo
22-12-2004, 20:11
какво пре4и да си сложат 3,2 В6 битурбо 500 коня двг ? ...

хем щеше да му е по-малка гражданската отговорност :lol: :lol: :lol:

Alfa User
22-12-2004, 23:49
... ама марка и то АЛФА РОМЕО някак си се разминава от философията на самата марка на топ модел да слага 4ужд двг ...пак било той и ферари ...
Ами колеги, да ви цитирам новините (извинете ме че са на руски но малко нямам време да превеждам) :
" Еще одним подтверждением того, что Alfa останется итальянской, являются сообщения тех же инсайдеров о совместной разработке инженерами Ferrari и Alfa новых мощных двигателей и платформ. В недрах Фиата есть такое предложение: слить воедино Alfa и Ferrari, создав тем самым т.н. "спортивный полюс". С другой стороны Maserati и Lancia образуют "полюс роскоши"... "
Така че гответе се да караме Алфи с двигател Ферари - не вярвам някой да се оплаче :evil:
А колкото до ползването на двигатели от Мазерати - освен самата 8С не знам дали изобщо ще има други...

V_G_Z
23-12-2004, 19:32
тея глупости от новините няма да станат вервай ми :yes:
докато алфа е под 6апката на ФИАТ все пове4е 6те се замазва образа
на "спортното сърце" ... както 8С 6те пускат разни прототипи да замажат о4ите за спортната жилка н марката и така ... за голямо съжаление :evil:

hf hpe
23-12-2004, 20:45
тея глупости от новините няма да станат вервай ми :yes:
докато алфа е под 6апката на ФИАТ все пове4е 6те се замазва образа
на "спортното сърце" ... както 8С 6те пускат разни прототипи да замажат о4ите за спортната жилка н марката и така ... за голямо съжаление :evil:
точно тук може би не си съвсем прав
концерна се опитва да разграничи Алфа Ромео от Фиат и Ланчия

Alfa User
23-12-2004, 22:19
точно тук може би не си съвсем прав
концерна се опитва да разграничи Алфа Ромео от Фиат и Ланчия
Така е. До скоро дори General Motors - USA се опитваха да откупят Алфа от Фиат, но поради последните финансови скандали с компанията (ФИАТ де), се отдръпнаха. Доколкото знам, GM притежаваха допреди няколко месеца 20% от Алфа Ромео и бяха започнали съвместни разработки на двигатели (спомнете си прототипа на Алфа 158), но поради проблемите във ФИАТ американците удариха спирачката. За което пък ФИАТ си върна 10% от акциите в Алфа. Така че наистина може да се очаква отделяне на Алфа от ФИАТ и Ланчиа. Още повече че наистина има проект за обединяване на Ферари и Алфа (може би с активното участие на Мазерати?!? ) Кой знае - ще научим когато му дойде времето. :noughty:
За доказателство един цитат :
"По поводу возможного слияния Alfa и Ferrari очень показателен ответ Президента Ferrari на вопрос журналиста одного издания.

Журналист: "VW заявляет, что он проявляет интерес к марке Alfa Romeo .... "
Montezemolo ответил: "Если VW интересуется Alfa, то я также очень интересуюсь этим вопросом. И мы будем бороться один против другого, потому что я должен иметь компанию Alfa под своим контролем (т.е. в группе Ferrari - Maserati).
Так или иначе, но фактически очень трудно определить любой тип сотрудничества с участием Alfa." :yes: