PDA

View Full Version : счупена дръжка на шофьоската врата на 155



Kostadin
14-12-2004, 08:59
дългоочакваното оставане на дръжката в ръката ми е вече факт :twisted:
тази сутрин като се опитах да влезна в любимата си алфа само се чу едно "пук" и дръжката падна на земята, та искам да попитам тези които са запознати с това как се сваля кората на вратата защото искам да си сменя въпросната пружина на бравата, която е виновна за всичко това и евентуално ако някои е сменявал и самата вдъжка пак ще съм му благодарен да сподели за това как става? само незнам в нащо село къде ще намеря такава дръжка :? а то същото важи и за пружината :cry:
благодарности на всички предварително!!!

DiStefano
14-12-2004, 09:22
Не мога да ти кажа със сигурност, но когато си купих моята 155 я закарах да и слагат аларма заради каското разбира се ... и бастуните не знам кво точно беха правили на вратите обаче бяха сваляли корите и прочее ... не знам слагали ли са нещо вътре не са ли ... както и да е ... обаче бяха почупили всички "щифтчета" или там квото им се вика та се наложи после да търся нови и да ги правя щото скърцане от кората беше много досадно ... така че внимавай ...

Kostadin
14-12-2004, 09:43
Не мога да ти кажа със сигурност, но когато си купих моята 155 я закарах да и слагат аларма заради каското разбира се ... и бастуните не знам кво точно беха правили на вратите обаче бяха сваляли корите и прочее ... не знам слагали ли са нещо вътре не са ли ... както и да е ... обаче бяха почупили всички "щифтчета" или там квото им се вика та се наложи после да търся нови и да ги правя щото скърцане от кората беше много досадно ... така че внимавай ...
то няма какво вече да внимавам всичко това дето ти се е случило на теб ми се случи и на мен маистора(ъъъ какъв маистор бе по-скоро некадърника)дето ми слага алармата първо счупил пружината на бравата от вътрешна страна, сложил неква стегната и от нея стана всичко... натягане на дръжката и резултата е първо напукване на дръжката и днес счупване, счупил ми както каза ти почти всички щифчета и сега като разглобявам мисля и тях да правя а бе направо ми идва незнам какво да го правя тоя недодялан мислещ се за можещ некадърник :evil: та тва положението :(

DiStefano
14-12-2004, 15:28
Ами значи най-добре той да си ти я свали кората ...
разбира се ако помни как я е бил монтирал :lol:

Kostadin
14-12-2004, 15:54
Ами значи най-добре той да си ти я свали кората ...
разбира се ако помни как я е бил монтирал :lol:
в никакъв случай :!: :!: :!:
не искам и да чуя повече за него :x

virusalfa
15-12-2004, 19:19
Колега,аз съм сменял-става за 10минутки-в Александър Ауто -Сф е 52лв шофьорската.Значи-първо сваляш с 6-лъчната звездичка винта,намиращ се зад дръжката за отварянена вратата.ДРЪЖКАТА ВЪРВИ КОМПЛЕКТ С ПРУЖИНАТА И ВСИЧКО ДРУГО!!! После на подлакътника има "тапички"-махаш ги и развиваш винтовете.Развиваш и бутона за заключването(дето е отгоре).Развиваш и винтовете,на пластмасовия джоб отдолу на вратата и май си готов-поне в момента не мога да се сетя за друго....Жалко ,че си далечко,иначе ти я сменям за 10 минути без "поражения" :wink:

Kostadin
16-12-2004, 08:26
Колега,аз съм сменял-става за 10минутки-в Александър Ауто -Сф е 52лв шофьорската.Значи-първо сваляш с 6-лъчната звездичка винта,намиращ се зад дръжката за отварянена вратата.ДРЪЖКАТА ВЪРВИ КОМПЛЕКТ С ПРУЖИНАТА И ВСИЧКО ДРУГО!!! После на подлакътника има "тапички"-махаш ги и развиваш винтовете.Развиваш и бутона за заключването(дето е отгоре).Развиваш и винтовете,на пластмасовия джоб отдолу на вратата и май си готов-поне в момента не мога да се сетя за друго....Жалко ,че си далечко,иначе ти я сменям за 10 минути без "поражения" :wink:
а да попитам 52лв. е цялата брава+дръжката или само бравата?

hf hpe
16-12-2004, 08:52
предполагам само дръжката

Kostadin
16-12-2004, 09:45
работата е там че на мен ми трябва пружината която е вътре в самата брава тя не е наред всъшност тя си е наред само дето не е за тая работа, а иначе онази на дръжката си е ОК.... значи до тук 52лв. за дръжка, а може да се наложи да купувам и нова брава щото ме съмнява да продават въпросната пружина отделно, най-вероятно и тя е комплект със бравата :? :(

hf hpe
16-12-2004, 09:50
работата е там че на мен ми трябва пружината която е вътре в самата брава тя не е наред всъшност тя си е наред само дето не е за тая работа, а иначе онази на дръжката си е ОК.... значи до тук 52лв. за дръжка, а може да се наложи да купувам и нова брава щото ме съмнява да продават въпросната пружина отделно, най-вероятно и тя е комплект със бравата :? :(
не те разбирам за каква пружинка говориш, но тази която връща външната дръжка на изходно положение си върви с нея
иначе за цялата брава имаш новогодишен подарък от мен само трябва да си я вземеш

Kostadin
16-12-2004, 10:13
работата е там че на мен ми трябва пружината която е вътре в самата брава тя не е наред всъшност тя си е наред само дето не е за тая работа, а иначе онази на дръжката си е ОК.... значи до тук 52лв. за дръжка, а може да се наложи да купувам и нова брава щото ме съмнява да продават въпросната пружина отделно, най-вероятно и тя е комплект със бравата :? :(
не те разбирам за каква пружинка говориш, но тази която връща външната дръжка на изходно положение си върви с нея
иначе за цялата брава имаш новогодишен подарък от мен само трябва да си я вземеш
именно тази която връща дръжката в изходно положение се намира отвън на самата дръжка и тя ми е 6, а оня вандал като е разглобявал самата врата от вътре т.е. махал е кората и т.н. и е счупил една друга пружина която се намира в самата брава тя играе някаква роля при отварянето на самата врата защото тя се отваряше няколко пъти по-трудно от другите врати...

hf hpe
16-12-2004, 11:07
незнам точно но по-принцип цялата брава е капсулована и той е нямал ама никаква работа да я разглобява
а иначе нептварянето се дължи на износването на самата брава и се оправя много лесно, от същото страдат доста често и типо-то и темпрата

търтей
16-12-2004, 11:17
а иначе нептварянето се дължи на износването на самата брава и се оправя много лесно, от същото страдат доста често и типо-то и темпрата

кажи как моля, че и мойта се ебава понякога

hf hpe
16-12-2004, 11:31
като се махне тапицерията на вратата и се вижда къде външната дръжка натиска бравата за да се отвори вратата, чрез огъване се прави така че лостчето на бравата да се доближи до лостчето на външната дръжка

Kostadin
16-12-2004, 11:34
бате Еньо е супер!!! ще помогне и на мен :) :) :) той е сърцето и душата на този раздел :wink: не веднъж ми е давал акъл и съвети и не веднъж ми е помагал и съм сигурен, че не съм единствения, за което мога да кажа едно голямо благодаря!!!(абе и почерпката ще е голяма)

търтей
16-12-2004, 11:53
много благодаря

valjo
16-12-2004, 12:04
бате Еньо е супер!!! ще помогне и на мен :) :) :) той е сърцето и душата на този раздел :wink: не веднъж ми е давал акъл и съвети и не веднъж ми е помагал и съм сигурен, че не съм единствения, за което мога да кажа едно голямо благодаря!!!(абе и почерпката ще е голяма)


мдаа виж ми подписа ;););)

virusalfa
16-12-2004, 19:02
Дръжката върви пълен комплект-не е разглобена-монтира се като цял възел.Освен това това е нещо нормално за 155 и 164-да се счупи дръжката-тя е от алуминиева сплав някаква,коато не се заварява-сегурно има примес от цинк.Приготви си 52лв и -нова. :roll:

Kostadin
03-01-2005, 09:23
благодарение на бате Еньо(на когото съм безкрайно благодарен) вече си имам дръжка на шофьорската врата смяната извърших вчера :wink: за съжаление обаче вчера с баща ми извършвайки ремонта установихме, че шофьорската врата на моята кола е увиснала и именно за това така трудно се е отваряла... след едночасово регулиране на насрешника успяхме да постигнем задоволителен резултат, но проблем отчасти си остава :( възнамерявам като се постопли демек на пролет да я сваля цялата врата и да пробвам да я наглася от пантите :?

hf hpe
03-01-2005, 12:18
нагласянето на пантите е кофти работа
ако свалиш вратата и мърдаш пантите ще има да си играеш до безкрайност защото ще е трудно да напаснеш и двете панти
другият вариант е без да махнеш вратата и тогава зада достигнеш до болтовете на пантите трябва да махнеш калника
аз най често ги оправям като при леко отворена врата хващам за долният ъгъл и напъвам вратата нагоре, като внимаваш да не я предобриш