PDA

View Full Version : Механика на долен ляв педал



Nikiboy
14-12-2004, 14:52
Струва ми се, че като натискам педала на съединителя се получава нещо като много малко прескачане, но по скоро като нещо механично и ме дразно много защото леко се усеща на крака.

Къде да го търся проблема - колата е 155 1.8ТС и номера го прави независимо дали е топла, студена, запалена и тнт.

Kostadin
14-12-2004, 15:06
това ми се случи и на мен преди известно време, но както се появи така и изчезна, аз лично забелязах, че това нещо се появи при първото по-голямо застудяване, но така и неразбрах от какво е :?

Mury
14-12-2004, 23:55
Има една полукръгла зъб4атка на педала която обикновено прави тези мизерии и обикновено е пластмасова проверете го защото може да ви остави на път

Kostadin
15-12-2004, 08:36
Има една полукръгла зъб4атка на педала която обикновено прави тези мизерии и обикновено е пластмасова проверете го защото може да ви остави на път
а къде по-точно се намира тая зъбчатка на педала, вижда ли се от вътре та да взема да си я проверя :?:

dido
15-12-2004, 11:44
Ако е като на Рено - намира се в основата на педала (демек горе), там където се закача жилото.

Nikiboy
15-12-2004, 12:58
Да ама алфата не е с жило.

hf hpe
15-12-2004, 16:18
Струва ми се, че като натискам педала на съединителя се получава нещо като много малко прескачане, но по скоро като нещо механично и ме дразно много защото леко се усеща на крака.

Къде да го търся проблема - колата е 155 1.8ТС и номера го прави независимо дали е топла, студена, запалена и тнт.
най вероятно си много претенциозен и усещаш на педала обирането на луфта догато буталото на помпата започне да работи

Nikiboy
15-12-2004, 17:05
Може и това да е все пак другата кола която карам в момента е лада 1500, та след нея като се кача на алфата се престаравам малко.

Д/Ефекта не се получава когато не натискам до долу съединителя, но не ми харесва като решение. Може би наистина проблема е в хидравликата, най-много да остана без съединител:)