PDA

View Full Version : Детско столче на предната седалка



митака-пловдив
05-05-2012, 20:36
Може ли да се вози дете на 7 месеца на предната седалка,по посока на движението,в кола без въздушни възглавници,в детско столче?

Linkestis
05-05-2012, 21:08
Може,ако седалката е обърната обратно по посока на движението.Даже дори и да имаш възглавници е задължително да ги изключиш.

Susscrofa
05-05-2012, 21:32
В посока на движението НЕ.

Само наобратно, а еърбега се изключва, за да не затисне към облегалката бебето.

fred
05-05-2012, 22:54
Може ли да се вози дете на 7 месеца на предната седалка,по посока на движението,в кола без въздушни възглавници,в детско столче?

Може разбира се, па ако нещо стане, ще се затрие бързо, независимо от възглавниците, столчета и т.н.
Бе тия деца за нищо ли ги нямате.

.......
Чл. 133

(1) Забранява се превозването на по-голям брой пътници от определения в свидетелството за регистрация на моторното превозно средство. Допуска се в лек автомобил да се превозва допълнително на задната седалка още две деца до 7 години или едно до 14 години.
(2) Превозването на деца до 10-годишна възраст е забранено на задната седалка на мотоциклет или мотопед и на предната седалка на лек автомобил, освен ако за детето е поставена допълнителна специална седалка.

Linkestis
06-05-2012, 02:04
Fred,четеш между редовете!
Ако беше така както цитираш закона,на столчетата нямаше да има рисунки как да сложиш столчето на предната седалка,нито да имаш ключ с които да изключиш пасажерската възглавница.Дай пример на това как сама жена ще вози детето си на два-три месеца на задната седалка???
Още повече че цитираш алинея втора в която закона позволява превозването на дете само и единствено в специална седалка!
Наздраве....

Mury
06-05-2012, 08:34
Fred,четеш между редовете!
Ако беше така както цитираш закона,на столчетата нямаше да има рисунки как да сложиш столчето на предната седалка,нито да имаш ключ с които да изключиш пасажерската възглавница.Дай пример на това как сама жена ще вози детето си на два-три месеца на задната седалка???
Още повече че цитираш алинея втора в която закона позволява превозването на дете само и единствено в специална седалка!
Наздраве....
Това че има рисунки на столчетата,незначи че БГ закона го позволява обаче.Колкото до сама жена,ми мойта си се оправяше перфектно,слагаше си столчето по средата и си обръщаше огледалото към него..............:pimp::pimp::pimp::pimp::pimp:

fred
06-05-2012, 10:47
Fred,четеш между редовете!
Ако беше така както цитираш закона,на столчетата нямаше да има рисунки как да сложиш столчето на предната седалка,нито да имаш ключ с които да изключиш пасажерската възглавница.Дай пример на това как сама жена ще вози детето си на два-три месеца на задната седалка???
Още повече че цитираш алинея втора в която закона позволява превозването на дете само и единствено в специална седалка!
Наздраве....

Доброутро :)Мисля, че е по рисково просто да се вози на първата седалка по принцип.
А как ще вози жена-ами слага го отзаде и това е, ако нещо има ще спре.Но всеки сам решава.

---------- Post added at 13:47 ---------- Previous post was at 13:47 ----------


Това че има рисунки на столчетата,незначи че БГ закона го позволява обаче.Колкото до сама жена,ми мойта си се оправяше перфектно,слагаше си столчето по средата и си обръщаше огледалото към него..............:pimp::pimp::pimp::pimp::pimp:

А, и това е решение разбира се

митака-пловдив
06-05-2012, 14:29
Това че има рисунки на столчетата,незначи че БГ закона го позволява обаче.Колкото до сама жена,ми мойта си се оправяше перфектно,слагаше си столчето по средата и си обръщаше огледалото към него..............:pimp::pimp::pimp::pimp::pimp:


Интересува ме дали закона в България го забранява?Защото имахме търкания с двама тъпанари на едно крастовище,викащи през стъклото че ако не го преместим отзад щели да ми напишат за 500 лева акт.

Преценили сме че на предната седалка ще я возим нашата мома.

BLUE1
06-05-2012, 15:10
По-горе ти отговориха. Не е забранено да се вози дете на предната седалка ако е изпълнено условието за допълнителната специална седалка.

Linkestis
06-05-2012, 17:37
По-горе ти отговориха. Не е забранено да се вози дете на предната седалка ако е изпълнено условието за допълнителната специална седалка.

Човека е компетентен.Така че мисля че спора може да приключи до тук!

Щото не знам кое от написаното не можете или не искате да асимилирате !?!?!?!?

Чл. 133

,,,,,,,,,,
(2) Превозването на деца до 10-годишна възраст е забранено на задната седалка на мотоциклет или мотопед и на предната седалка на лек автомобил, освен ако за детето е поставена допълнителна специална седалка.

pinko
06-05-2012, 18:21
И аз моя (сега е на 4 години, но е там от малък) го возя отпред, в детска седалка (Ferrari) и изключена въздушна възглавница. Просто там най много му харесва - гледа пътя, не се чувства изолиран отзад. А и закона го позволява.

Иначе - навремето, когато децата му бяха малки, Шумахер ползваше за семеен автомобил Фиат Мултипла, защото и двете му деца държали непременно да се возят отпред до него (в детски седалки естествено). Както знаете, Мултиплата има 3 отделни седалки отпред.

Mury
06-05-2012, 19:08
Всеки сам си решава,но за мен е адска тъпотия да си возиш детето отпред,за да гледало пътя или еди кво си,щом тези фактори са по важни от живота и сигурността му,евала.....................даже си мисля че става много по-опасно за всички,защото като е отпред ти отвлича повече вниманието,което може да доведе до неприятни последствия :please::please::please::please::please:Мойта щерка е почти на 6 год.вози се само отзад,на седалка вече,не стол,винаги е вързана с колан/има редки изключения,ако става въпрос за 200-300 м./,винаги пита дали може да си отвори прозореца,децата трябва да имат култура на возене в МПС.

Linkestis
06-05-2012, 19:56
Виж сега...тук не спорим дали е глупаво или не.Много по-опасно е ако детето ти е малко и си го сложил отзад,и то започне да повръща и да се дави.В момента в които ти или жена ти се обръщаш и се панираш..докато спреш си се размазал!Точно и поради тази причина ако си сам/сама,закона е разрешил както и производителите на автомобили и тези на столчета,да возиш малкото дете отпред.Разбира се ако не си сам е по-разумно детето да е отзад.Моите деца и двете се возят отзад.Но жена ми например като шофира сама,вози синчето отпред.

pinko
06-05-2012, 20:23
Всеки сам си решава,но за мен е адска тъпотия да си возиш детето отпред,за да гледало пътя или еди кво си,щом тези фактори са по важни от живота и сигурността му,евала.....

Да, всеки сам си решава, и това е и една от причините да си купя една от най-безопасните коли на пазара - и отпред, и отзад. А и щом тия маниаци на тема безопасност от Волво са преценили, че отпред е достатъчно безопасно, аз не мога да не им вярвам...

Ето кво се случва с последния Golf с максимален брой звезди по NCAP при среща с ХС90 - най-добре се вижда на 1:15

http://www.youtube.com/watch?v=a-GTTdnpGNg

А и на пазара все още няма друга кола, чиито прозорци да останат здрави при подобни екшъни:

http://www.youtube.com/watch?v=CqNITUm3WA8

http://www.youtube.com/watch?v=79utOxa_Q6g&feature=related

виж от 0:22 нататък

Да не дава Господ де, ама усещането за 2,2 тона шведско железо е успокоително:naughty:

Mind_Control
06-05-2012, 22:32
Ето кво се случва с последния Golf с максимален брой звезди по NCAP при среща с ХС90 - най-добре се вижда на 1:15

http://www.youtube.com/watch?v=a-GTTdnpGNg



Е ти сравняваш несравними неща. Това е все едно да пусна краш тест между Зил и твоето волво. Дай краш тест между волво и Q7 примерно. Иначе е ясно, че ще минеш през всяка лека кола.

CBET
03-10-2012, 14:35
Ще ползвам тази тема.

Колеги какво детско столче бихте препоръчали (марка , модел)?

Предстои ми покупка на такова е нещо съвсем се обърах като се зачетох в спецификации, възможности и т.н. Свят ми се зави и от цените, на които се предлагат ... Май клоня към варианта 0+,1 (т.е. от 0 до 18кг.).

mim
04-10-2012, 13:03
Колеги какво детско столче бихте препоръчали (марка , модел)?


което се комплектова с шасито на количката, нашето не е такова и определено в някои ситуации ми липсва много тази опция
иначе 0+ са си доста сигурни, а те се слагат обратно на движението
хубаво е да има и вътрешна мека вложка, за да подпира бебето да не се търкаля настрани и да му подпира главичката също за страничното движение

това са моите наблюдения

CBET
04-10-2012, 19:38
което се комплектова с шасито на количката, нашето не е такова и определено в някои ситуации ми липсва много тази опция
иначе 0+ са си доста сигурни, а те се слагат обратно на движението
хубаво е да има и вътрешна мека вложка, за да подпира бебето да не се търкаля настрани и да му подпира главичката също за страничното движение

това са моите наблюдения


Към шасито на количката имаме кошница, която може да се ползва и в автомобил. Проблема, е че въпросната кошница я дават до макс 5-6-я месец (а ние скоро ще ставаме на 3 месеца). Та идеята ми беше за детско столче, което възнамерявам да ползвам само в колите.

Иначе благодаря за съвета колежке! ;-)

mim
04-10-2012, 23:03
по-горе беше писал за 0+, та за това се подведох
ако някой знае за по-големите, и аз ще се ослушвам

starata alfa
04-10-2012, 23:17
Ще ползвам тази тема.

Колеги какво детско столче бихте препоръчали (марка , модел)?

Предстои ми покупка на такова е нещо съвсем се обърах като се зачетох в спецификации, възможности и т.н. Свят ми се зави и от цените, на които се предлагат ... Май клоня към варианта 0+,1 (т.е. от 0 до 18кг.).
аз лично ползвам тези
за големия на 3г и 6м от 9 до 35кг
http://www.mothercare.com/Britax-Evolva-123-Plus-Highback-Booster-Car-Seat---Max/435991,default,pd.html
за малката 1г и 7м от раждането со 18кг
http://www.kiddicare.com/webapp/wcs/stores/servlet/productdisplayA_51_10751_-1_14569_125573_10001_14568
и двете са със защита от страничен удар и са купувани от англия.като цени са доста по евтини отколкото при нас.лично аз предпочитам бритакс пред чико и макси кози
мога да ти съдействам покупка от там или ако имаш въпроси

CBET
05-10-2012, 09:43
по-горе беше писал за 0+, та за това се подведох
ако някой знае за по-големите, и аз ще се ослушвам

0+, 1 :)



аз лично ползвам тези
за големия на 3г и 6м от 9 до 35кг
http://www.mothercare.com/Britax-Evolva-123-Plus-Highback-Booster-Car-Seat---Max/435991,default,pd.html (http://www.mothercare.com/Britax-Evolva-123-Plus-Highback-Booster-Car-Seat---Max/435991,default,pd.html)
за малката 1г и 7м от раждането со 18кг
http://www.kiddicare.com/webapp/wcs/stores/servlet/productdisplayA_51_10751_-1_14569_125573_10001_14568 (http://www.kiddicare.com/webapp/wcs/stores/servlet/productdisplayA_51_10751_-1_14569_125573_10001_14568)
и двете са със защита от страничен удар и са купувани от англия.като цени са доста по евтини отколкото при нас.лично аз предпочитам бритакс пред чико и макси кози
мога да ти съдействам покупка от там или ако имаш въпроси



След всичкото изчетено за последните няколко дни и аз май клоня към BRITAX като марка.
Иначе и аз съм на мнение, че покупката ще става през амазон, през друг интерент магазин или ако ми се отвори ходене нанякъде :-) .

Цените на търговците в България винаги са ме удивявали!

CBET
15-12-2012, 23:39
Само да споделя, че в крайна сметка очаквам другата седмица (вторник/сряда) да ми донесат това (http://www.amazon.co.uk/Britax-Evolva-Group-1-2-3-Black/dp/B005S6DXZK/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1355607206&sr=8-1). С доставката до София ми излезе 236.32 лв. Как официалният представител за България на марката (поне така се тупат в гърдите, като им посетиш магазина) го продава на 450.00 лв. - не знам!

starata alfa
16-12-2012, 02:24
ще останете много доволни от него