PDA

View Full Version : Регистрация в КАТ



Litex
06-05-2012, 12:15
Здравейте,
имам следното питане....преди месец и половина закупих друга кола от частно лице.В понеделник смятам да ходя до Шумен,понеже съм от там и да я пререгистрирам на мое име,защото в момента имам само договор за покупко продажба.Купена от друг град с регистрационен номер от там.
Въпроса ми е дали ще ми направят проблем в Кат,че имам на мое име и друга кола,която все още не съм спрял от движение.Имам да и плащам данъка за 2 години и заради това се проточва.
Утре ми изтича 2-месечния срок за регистриране и затова се притеснявам,дали като видят неплатения данък на другата кола,ще ми направят проблем..Дори не знам дали в КАТ гледат тези неща при регистрация на друга кола.
Благодаря Ви!

t-1000
06-05-2012, 12:26
Здравейте,
имам следното питане....преди месец и половина закупих друга кола от частно лице.В понеделник смятам да ходя до Шумен,понеже съм от там и да я пререгистрирам на мое име,защото в момента имам само договор за покупко продажба.Купена от друг град с регистрационен номер от там.
Въпроса ми е дали ще ми направят проблем в Кат,че имам на мое име и друга кола,която все още не съм спрял от движение.Имам да и плащам данъка за 2 години и заради това се проточва.
Утре ми изтича 2-месечния срок за регистриране и затова се притеснявам,дали като видят неплатения данък на другата кола,ще ми направят проблем..Дори не знам дали в КАТ гледат тези неща при регистрация на друга кола.
Благодаря Ви!
В КАТ въобще не ги интересува другия ти автомобил там няма да имаш проблеми но като отидеш да обявеш новия автомобил в данъчното може да те подсетят за стария може и направо да ти чукне цялата сума за двата зависи от служителя на когото попаднеш

Litex
06-05-2012, 12:27
Благодаря ти.Те и да си чукат...кел файда...като нямам толкова пари на куп:)

Kuku
06-05-2012, 12:28
Като за начало може да се притесниш, че си изпуснал срока за регистрация в КАТ, който е ДВЕ СЕДМИЦИ след придобиването на собственост ;)
Срока от ДВА МЕСЕЦА е за обявяване в данъчното!
За другото ти притеснение, мисля, че няма да проблем....

Litex
06-05-2012, 13:01
Като за начало може да се притесниш, че си изпуснал срока за регистрация в КАТ, който е ДВЕ СЕДМИЦИ след придобиването на собственост ;)
Срока от ДВА МЕСЕЦА е за обявяване в данъчното!
За другото ти притеснение, мисля, че няма да проблем....

Аз за този знам,че съм го пропуснал...там притеснението ми в какви числа би се изразило? :)

---------- Post added at 13:01 ---------- Previous post was at 12:44 ----------

Още един въпрос имам...гражданската ми е до 20 май..но е направена от миналия собственик....това в Кат ще ми създаде ли проблем?

Kuku
06-05-2012, 13:21
Ако изобщо ти наложат глоба за закъснението, мисля, че ще е около 80-100лв.

Щом имаш валидна гражданска за този автомобил, никой не може нищо да ти каже ;)
После ще си извадиш добавък за тази полица или направо си сключи нова застраховка на твое име.

Litex
05-09-2012, 19:15
Здравейте,
знаете ли случайно дали по принцип е възможно от някой фирма за скрап да ми издадат бележка,че колата е дадена за рециклиране... без самата кола да е при тях.... естествено ще си платя за услугата....
цялата работа,че в цялата суетня със старата кола,която хвърлих за брак.....не си издадох такава бележка и сега не знам без нея дали ще мога да я отпиша от кат и данъчното:)
Благодаря Ви предварително:)

BLUE1
05-09-2012, 22:37
Не ти трябва никаква бележка. Носиш номерата и талоните на колата и това е.

Kuku
05-09-2012, 23:56
Бележката не е задължителна!
В КАТ ще напишеш на заявлението за снемане от отчет, че колата е собственоръчно разглобена от собственика по талон.... примерно - те ще ти обяснят ;)