PDA

View Full Version : Дневен ред



Qwerty
11-02-2004, 16:15
предлагам следния дневен ред за обсъжданията във форума:

1. Постване с последващо обсъждане и гласуване на устава на бъдещия клуб, управителния съвет, начините на избирането му и други въпроси които ще изникнат по време на обсъжданията

2. Решаване на въпроса за името на клуба - клуб 'София' или клуб 'България' - ако става дума за национален клуб, то тук трябва да се чуе мнението на фенове които не са в София.... ако не се включат такива, то аз предлагам клуба да се казва 'София'

3. Привилегии за членовете на клуба, членски карти и т.н. - не всеки фен ще има нужда от тези привилегии - помислете за случаите в които фенът няма Алфа, или дори няма автомобил (а дори и книжка ;), случаят когато в едно семейство с двама фенове (и да речем 1-2 малки фенчета) и само един автомобил - колко пъти ще платят членски внос ? Случаят когато един фен има повече от една Алфа - колко пъти ще плати членски внос ?

4. Самият членски внос - доброволен или задължителен ? В какъв размер ? платим на месец, половин година, година ? за какво ще се използват събраните средства ? не казвайте шапки и фанелки, защото е несериозно ... представете си солиден бизнесмен с 166-ца, костюм, вратовръзка, всички екстри и ... бейзболна шапка Алфа Ромео =)

5. Стикери - за членове и 'други' - аз лично го смятам освен за неправилно и за неприложимо ... представете си казус - плащам си членски внос за една година и си лепвам стикер .. после не искам да плащам - и какво ? кой маха стикера ? идват алфистите с бухалките и ми чупят стъклата и фаровете за да си помисля дали друг път няма да плащам ли ? =) (в кръга на шегата) - ако тези стикери са за идеята за отстъпки/привилегии, то по-добре е да се ползват членски карти с валидностен срок - а стикерите да са безплатни и да показват съпричастност с идеята - спираш до Алфа на светофара - подаваш на шофьора един стикер и това е - ако иска го лепи .. ако му стане интересно влиза на www адреса и вижда за какво става дума ...

6. WWW адреса ... това зависи доста и от Григор в момента - дали вече е поръчал лепенки и други материали . Искам на адрес www.fanclub-alfaromeo.org (http://www.fanclub-alfaromeo.org) да направя директория обединяваща всички клубове Алфа Ромео в света (тоест тези които се съгласят да се включат) с препратки към сайта на всеки клуб и информация (телефон, пощенски адрес) . Затова предлагам адреса на .БГ клуба да е bulgaria.fanclub-alfaromeo.org или sofia.fanclub-alfaromeo.org или НЯКАКВОИМЕ.fanclub-alfaromeo.org
искам по тази точка Григор да каже дали вече е поръчал материали на които да има надпис www.fanclub-alfaromeo.org (http://www.fanclub-alfaromeo.org) (ако ги е поръчал, ще си помисля да изменя идеята си - няма да хабим материала ;) а също така и вашите мнения по въпроса...

7. Тук е мястото за вашите предложения ...

надявам се че ще започне дискусия с повечко участници и че няма да се бърза и да се претупат нещата... ще видим и утре на живо как ще е ... ще има ли скубане на перушина и пукане на гуми ;) аз лично поемам ангажимент да напиша във форума каквото разбера от срещата на живо, за да може и хората които не могат да присъстват да участват в дискусията, макар и задочно ...

ALFA CORSE
11-02-2004, 22:00
Аз подкрепям всяка твоя идея. Особено тази как ще се казва клуба София или България. Мен също не ме е грижа за отстъпки и такива работи. За шапки, химикили или каквото и да било до някъде си прав. За стикерите съм съгласен напълно. Те трябва да показват че си част от клуба нищо повече. За разпространяването на тази идея според мен най-удачни са визитките. Имат ги и други чужди клубове. За сайта писах вече един път, че не помръдва. След като човека, който го поддържа няма възможност може да я предостави на други хора. Само един човек няма как да се справи.
Всичко трябва да се обсъди от всички ако искате клубът да бъде национален, а ако е София си го правете така, както сте почнали сега.
Ввече писах в дир.бг че е хубаво сайтът да се посещава от чужденци и че трябва да се развива English version-а (опа той още не е започнал).
И закъде сте се разбързали толкова бе хора. Не искате някой да ви изпревари или какво? По-добре работата да се свърши като хората отколкото бързо.

П С Защо пишете Клуб Алфа Ромео България на кирилица? Искате това да си го знаят само българите ли. Моето мнение е то да е на латиница и да го разбира почти всеки чужденец (или то моето мнение няма значение). Според мен това също трябва да се обсъди.

Qwerty
11-02-2004, 22:57
сайта, за съжаление ужким го правя аз ;) тоест аз започнах, заедно с един приятел ... но все не остава време :( после Григор поиска той да се занимава и аз пренасочих домейна към хостинг, който той уреди ... но нещата си зациклиха ... резултата е този форум ... а сайта стана само входна страница за към форума. което не е добре ...
... има нужда от помощ - писах във форума че имам нужда от малко готова информация за моделите Алфи които се срещат в момента в .бг за да се качи на сайта.

колкото за english версия на сайта... трябва да има - несъмнено - но по-скоро няколко странички които да дават информация за клуба ... все пак сайта ще се посещава предимно от българи а на тях английски не им трябва =)

по галерията със снимките работя ... но както вече всеки тук е разбрал, аз работя ужасно бавно ... и проблема не е толкова технически (пускането на необходимия софтуер става бързо), колкото организационен - снимките са ми ужасно разхвърляни и все не смогвам да ги събера на едно място, да ги подредя по хронологичен ред и да сложа по 1-2 реда коментар.

за техническа информация и сканирани книжки и т.н. - не съм сигурен, че този хостинг на който сме в момента предоставя възможност за използване на много дисково пространство ... четох че някой е сканирал някаква литература и че тя се събира на около едно CD ... това не е количество информация, която да се таралянка по интернет - все пак мнозинството хора са на модеми.
по-успешно би било може би да се направи индекс на наличната информация - кой каква книжка или CD има и как може да стане връзка с него ... поне като начало.

Grigor
12-02-2004, 03:12
За сайта в момента се прави малко, но все пак се прави. Сега се превеждат данните за всички модели на марката от създаването и до сега.

За клуба:
1. Това не е Софийски, а Български клуб и затова се казва така.

2. останалите западни сайтове нямат специално обозначение. Все пак това не е IRC канал и няма нужда от повече ( според мен ). Иначе част от материалите са поръчани и до утре ще са готови.

Честно казано ми писна да пиша едно и също. На всички въпроси е отговорено в спорната тема - само някой трябва внималено да прочете както точно сме писали и веднага ще види отговорите.

До утре!

Qwerty
12-02-2004, 04:06
1. Това не е Софийски, а Български клуб и затова се казва така.


Има хора които твърдят че клуба си е чисто софийски ...



2. останалите западни сайтове нямат специално обозначение. Все пак това не е IRC канал и няма нужда от повече ( според мен ). Иначе част от материалите са поръчани и до утре ще са готови.


Не си ми отговорил като хората на този въпрос ... какви и колко материали са поръчани със надпис www.fanclub-alfaromeo.org (http://www.fanclub-alfaromeo.org) на тях ?

Написах каква ми е идеята - на www.fanclub-alfaromeo.org (http://www.fanclub-alfaromeo.org) да е директория на клубове от цял свят, като който желае да получава адрес от типа ИМЕНАКЛУБА.fanclub-alfaromeo.org

Това е лично моя идея и не ангажирам никой с нея,
но те питам дали вече си правил материали (и какви) със горния адрес за да сметна дали е оправдано адреса да се смени...

Кажи ми какво е положението, само не ми мяткай тесли като за визитките =)

WhitePower
12-02-2004, 10:13
samo se chudja neshto tuka e asal golfajiiiska iztorija
kluba e za bulgari alfisti , nezavisimo koi shte plashta chlenski vnoos i koi ne
koito ne plashta pak e klubar no njamam da moze da polzva otstupkite po magazinite i drugite malki otstukli no tova ne znachi che trjabva da se delim
i mislja che chlenskata karta e tova koeto trjabva da ni otlichava a ne stikera !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i sreshtu taja chlenska karta da ima preferencii
ne se karaite shtoto ako prodalzi spora shte se premestja v kluba na golf shtoto tam e po interesno da se spori !!!!!

Grigor
12-02-2004, 10:53
Не са много и са основно надписи от фолио.
Ако не се хареса ги махам...
Това че ги има няма да е проблем да изчезнат - правил сам ги защото ми харесват и ако не се приемат проблема си е мой.