PDA

View Full Version : Работа на чистачките?



boian
16-12-2004, 11:47
Имам следния проблем:като ги пусна да работят на първата степен т.е. с прекъсване се получава следното-чистачките стигат донякъде,спират и после пак тръгват за да изчистят докрай,после се връщат без проблем,като някакво тътрене по стъклото се получава.На режим без прекъсване този дефект го няма

Alfamaniak
16-12-2004, 12:03
Извади моторчето на чистачките и в редуктура има една конрактна писта почисти я хубаво да контактува добре сложи смаска и сглобявай :D
Успех

Kostadin
16-12-2004, 13:09
аз пък имах следния проблем: при по-продължителна работа на чистачките изведнъж спираха след извесно време пак тръгват докато не ми се случи на път за морето това лято и ви казвам някакъв кошмар едва отидох до Черноморец как съм отишил само аз си знам без чистачки съм карал сигурно поне 100км след един червен москвич и отивам аз във Бургас да ги правя един слънчев ден свалихме моторчето и маистора ми извади някакви дребни елементчета от него наподобяващи ситен ориз и каза че това били части от ротора пращаме в една морга под един мост намирам машинка 1:1 с моята на магнет и марели абе същата от същата кола отивам да я слагам разглобяваме я а маистора ми вика тая е зле и от твоята връщам се аз да му я връщам оня луд моргаджия като почна да вика да трещи как ще е развалена вика той и не ми върна парите тоя ненормалник а ми даде машинка от фиат дукато тя естествено не става за мен но по-добре това машинка от дукато отколкото нищо та мисълта ми е се върнах при маистора зглабихме моята си машинка като преди това я зачисти от тия зрънца и от тогава да чукна на дърво не съм имал проблеми, но докога ли един бог знае!!! а да кажа че маистора каза че такава машинка на магнет и марели оригинална струвала около 240лв. :shock: бая пари са си това :cry:

Dexer
16-12-2004, 22:41
ха, това ми е любимия дефект!
Оказва се, както чета и в чужди сайтове, че тоя проблем с нервните чистачки на 155 е сериен, имат го страшно много 155-ци, мойта също
Както казва колегата от моторчето е,
на сайта alfa155.com има подробно описание на това как се оправя това, със снимки стъпка по стъпка

Dodo 155
23-12-2004, 00:23
Аз имам същият проблем като на Boian, но досега не ми е правил чак такова впечатление. Отдавах го на скапаните пера :lol: , ама сега май ще си поправя нервните чистачки 8) :lol: Мерси за съвета !