PDA

View Full Version : Цена на газов инжекцион?



DanailQV
07-12-2006, 20:44
Колко струва един газов инжекцион , без поставянето само частите?? Някаде във София продават ли се комплект газов инжекцион.?? :roll:

poznai
07-12-2006, 21:01
В Плд. паднаха с поставянето до към 1100-1200 лв.
Без поставянето, чисто сигурно щи легне 1000. Говоря за BRC

Dodo 155
10-12-2006, 08:45
В Плд. паднаха с поставянето до към 1100-1200 лв.
Без поставянето, чисто сигурно щи легне 1000. Говоря за BRC
Там някъде, може и около 900 да се върже, но незнам дали някой ще продаде само частите :roll:
После ще трябва и да се настройва, така че ... :roll:
Гледам вече цената на ГАЗ-та и бензина, ами то има 40 стотинки разлика, за каква ГАЗ става въпрос вече :roll: :?

75 2.0 turbo
10-12-2006, 18:05
с тая цена на газта е безумие да си тормозиш колата с това което се продава по газстанциите :idea: а то при всички положения не е газ ами е някакви производни там :!:

Dodo 155
14-12-2006, 22:07
с тая цена на газта е безумие да си тормозиш колата с това което се продава по газстанциите :idea: а то при всички положения не е газ ами е някакви производни там :!:
Много си прав :wink:
Преди имаше смилъл когато разликата беше 2 пъти, че и повече, ама сега :roll: Разлика около 40 стотинки не е нищо :evil:

virusalfa
14-12-2006, 22:23
с тая цена на газта е безумие да си тормозиш колата с това което се продава по газстанциите :idea: а то при всички положения не е газ ами е някакви производни там :!:Точно така,това е марка Б,а автомобилната е марка А,доколкото съм запознат.Около морето имабо някакво село и там се е продавало от истинската газ,малко по-скъпа ,естествено :idea:

митко
26-04-2007, 16:44
а,ако не става дума за това колко ще спестим,а двигателя да спасим-- http://www.alfaromeo-bg.com/forum/viewtopic.php?t=11077
тогава какви ще са ви коментарите :?:

Naso
26-04-2007, 17:16
Митко, много странно чувство за хумор имаш :) Представяш ли си - правят двигатели, които без газовата бутилка отзад, се прецакват тотално :) Гет Риъл :)

Аз познавам поне 2ма души (единия на метан, а другия с газов инжекцион) и двамата са вече след основен ремонт... Егати пазенето !
Да не говорим, че колата с газовата и не работеше като хората... ама айде :)

Crusader
26-04-2007, 18:41
Той оснновният ремонт иде не от карането на газ, иде или от "добри "стопани или от износване на ДВГ-то, пък фактите сочат че при каране на газ ДВГ като цяло се износва по-малко /изключая изпускателните клапани/ :wink:

митко
26-04-2007, 21:49
май,май дизел трябваше да се взема.статията си е верна,така е.да не говорим колко бензинът е бензин и колко хубаво изгаря.напремер подариха ми един резервоар бензин(на пежото на жена ми-106)знаете ли колко хубаво се плъзна в картера,докато се усетя от какво е щеше да замине двигателя,а може би е заминал-тази седмица ще го мисля.е да не мислите че по бензиностанциите е по-хубав-7,1/100 белгия,германия,австрия и дори в румъния,месец по-късно в милата ни родина-ужас-както вече писах в друга тема.та след като съм си я взел колата за себе си,мисля че ще трябва да се бръкна и за газ.и все пак "май,май дизел трябваше да се взема"
нямате представа колко много ще се радвам да не съм прав.

valjo
26-04-2007, 23:14
май,май дизел трябваше да се взема.статията си е верна,така е.да не говорим колко бензинът е бензин и колко хубаво изгаря.напремер подариха ми един резервоар бензин(на пежото на жена ми-106)знаете ли колко хубаво се плъзна в картера,докато се усетя от какво е щеше да замине двигателя,а може би е заминал-тази седмица ще го мисля.е да не мислите че по бензиностанциите е по-хубав-7,1/100 белгия,германия,австрия и дори в румъния,месец по-късно в милата ни родина-ужас-както вече писах в друга тема.та след като съм си я взел колата за себе си,мисля че ще трябва да се бръкна и за газ.и все пак "май,май дизел трябваше да се взема"
нямате представа колко много ще се радвам да не съм прав.
http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopi ... 891#123891 (http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?p=123891#123891)

такива няма втора ръка, твоя мотор е същия, нов е 800евро
това е след основен ремонт на 100к км ...

ше ти иде икономията.... :)

митко
27-04-2007, 09:13
какъв мотор,какви 5 лева?

valjo
27-04-2007, 09:30
какъв мотор,какви 5 лева?
2000кубика туин спарк CF2 155к.с.

aladin8210
27-04-2007, 12:32
gas injekciona za tvoia avtomobil e 1200lv. no ima i po evtin variant sas sa6toto ka4estvo kati injekciona to e okolo 600-700lv no triabva kolektorite na injekciona da sa alominievi. :roll:

митко
27-04-2007, 13:43
"2000кубика туин спарк CF2 155к.с."
сигурно се излагам,но не мога да вдяна за какъв мотор става дума ?да слагам двигател дилзел ли :shock: :lol: ?

trustworthy
27-04-2007, 13:52
...да слагам дилзел ли?

Слагай ! :)

JORDANGT
17-05-2007, 22:14
А в крайна сметка някой ще даде ли актуална информация за цени марки(кои са по-добри),монтаж и други такива :roll:

stenli
18-05-2007, 07:10
Аз съм с това http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=11574 описал съм доста добре кое колко струва много скоро ще навъртя 1000 км с нея проблеми никакви

Crusader
18-05-2007, 07:30
Ако напишем марки и модели - може да мине за реклама, за тва ->има Гугъл, повечето фирми предлагат и ценови листи, както и гаранционно обслужване...бе има си инфо де :wink:

shagrath
18-05-2007, 10:36
според мене икономиятя ще отиде в основния ремонт предпочитам бенза

JORDI
18-05-2007, 11:15
А в крайна сметка някой ще даде ли актуална информация за цени марки(кои са по-добри),монтаж и други такива :roll:
Бях ти писал по-рано да се разходиш или обдиш на "Цариградско шосе" ,сага и Стенли ти пише че няма проблеми с тази система,а на колегата който не пише по темата а казва как баща му си пие бензина със захар :oops: ще отговоря: Да знаем че са некачествени горивата и маслата и много други неща но това за отлаганията на газта ме навежда на мисълта, че има и некачествени дипломи за инж.химици! Сорри! Не посочвам конкретни имена :? !

Crusader
18-05-2007, 13:12
баща ми е инженер химик и ми е обяснявал какво се получава от газта това е като да слагаш по едно пакетче ЗАХАР в резервоара на всяко пълнене(до горе).Понеже е много качествена се получават некви отлагания по буталата а бутилката заприличва на белия дроб на стар пушач

Младежо, някога отварял ли си газова бутилка?...а двигател?....така си и мислех....кажи на тати да попрочете малко инфо и да си поизцапа няколко пъти рацете и тогава да дава "компетентни" мнения :!:

Младежо, кога си отварял газова бутилка последно...?...а двигател...?

Кажи на тати, да попрочете малко инфо /има доста у нета/ а после да си поизцапа ръцете няколко пъти и тогава да дава "компетентни" мнения :!:



според мене икономиятя ще отиде в основния ремонт предпочитам бенза

Като почнеш да си изкарваш сам парите и да си зареждаш сам колата - тогава сам решавай къде е икономията :wink:

митко
18-05-2007, 16:47
Ако напишем марки и модели - може да мине за реклама, за тва ->има Гугъл, повечето фирми предлагат и ценови листи, както и гаранционно обслужване...бе има си инфо де :wink:

добре де,неможе ли да се степенуват някакси?
съотношение- цена/качество/за алфа?
то и това е верно,че ако някои се набутат и с бой няма да си кажат,но все пак....

vaskoni
18-05-2007, 17:47
баща ми е инженер химик и ми е обяснявал какво се получава от газта това е като да слагаш по едно пакетче ЗАХАР в резервоара на всяко пълнене(до горе).Понеже е много качествена се получават некви отлагания по буталата а бутилката заприличва на белия дроб на стар пушач

Горенето е ФИЗИЧЕН а не химичен процес- физика за 6и клас приятелю,та инженер -химика наистина е дал "компетентно мнение",освен ако нема и диплома по физика,но както казва колегата
некачествени неща-много,че и дипломи. Иначе съм вижал мотори карани на газ по 350х, и аз карам LPG а не забравяй че бакшишите минават 700-800х км ,и кво на сите им се изрониха буталата??

stenli
18-05-2007, 18:26
Темата отиде в съвсем друга посока но на тоя младеж дето баща му е химик мога да му кажа само едно не знам той какво е отварял ама аз съм отварял мотор на кола карана на газ още от нова на 400 000 км в мотора нямаше никакъв нагар /все едно че току що е сглобен в завода и му е налято масло/ за разлика от абсолютно същаъта марка автмобил на 200 000 км каран само на бензин-нагара трябваше да се кърти с длето и чук/и двата автомобил са експлоатирани при едни и същи условия с едни и същи масла/ Отварял съм газови бутилки на 10 години и повече освен малко графит по дъното друго не съм намирал /графита се използва срещу статичното електричество и често на газ колонките си спестяват филтъра за него/ а в бензинови резервоари на доста по малко години кви неща съм намирал бедна ви е фантазията.
Съжелявам за отклонението ама аман от разбирачи