PDA

View Full Version : HELP!!!!!



MaVrUt
08-12-2006, 13:20
Здрасти на всички зарибени на тази марка автомобил и най вече на точно този модел 164, от 2 дена чета всички проблеми свързани със тази кола, по принцип съм луд фен на огромните коли в момента имам Сеат Толедо 1.9Д, от 15-16 годишен съм влюбен в този модел и след 1 месец ми предстои закупуване на кола, бих искал много да е точно 164 но се чудя с какъв двигател да е. Мисля че предпочитам ТД защото имам от каде да си цакам хубава нафта за малко парички, и бих помолил някои притежател на ТД да ми обясни колко гори и горе долу какъв е ремонта и ще ми излиза ли шрез гъза щото с тоя Сеат си блъскам главата с неговото гниене и напрао съм отчаян вече. Мисля че тук има много компетентни хора, но не можах да вида никаде във форума сравнение на ценовата разлика по ремонта на 164ТД и 164ТС, и по ли е добре ТС от ТД смисъл не като вървене щото то е ясно ама на ТС или ТД са по скъпи частите,все пак съм на едва 20 години и не разполагам със много пари отделени за ремонт.

може и да има глупави вапроси но все пак почти нищо не знам за тази кола, ще бъда благодарен ако некои ми помогне със избора!!!!1 :D

Valeri
08-12-2006, 17:34
Ами честно казано не си прочел достатъчно от форума.Има доста информация по тази тема, но за да те улесня ето го накратко:
При 110 км/ч - 6,5-7,0 л. /ЗА ТД 2.5 ФЛ ти говоря/.
При 140-160 - 7,5-8,5л.
Може и още, но аз лично не съм уверен в гумите си които плачат за смяна, но с моите АЛУМ. 16-ки ми съдират кожата направо.Но си ме кефят и не си слагам железните.Пробвав съм я до 195км/ч.
Колата си е прекрасна,голяма,комфортна , с много екстри , стабилна.С една дума направо се разглезва човек и не ме питай при някой колега като ме вози как се чувствам :noooo: жива мъка си е.
Относно частите освен това че много от тях са си дефицит,не бих казал че са по-скъпи от тези на която и друга кола . Но не забравяй да избираш и купуваш само с някой който наистина ги разбира тези коли или най-малкото има или е имал такава, защото само тези хора са наясно какво трябва да се види по тази кола.Дано поне малко сам ти помогнал, успех!

MaVrUt
08-12-2006, 18:37
благодаря ти много, разбира са че ми помогна, аз имам оште много въпроси ама няма да стажам досаден. Ще отида при некои маистор да ме светне за колата, благодаря ти все пак :D

virusalfa
08-12-2006, 23:08
Ако ти изпадне от стария модел с механична горивонагнетателна помпа,е за препоръчване.В краен случай-модела преди 96г,с механично регулиране на клапаните.Не са чак толкова зле и туинспарковите.И дизела,и бензиновите си имат своите предимства и недостатъци.
-Ако говорим за 2,5ТД Супер с мотор ВМ08Б,разходите за поддръжка по мотора са следните приблизително,клиентски цени:
-ремък 7 канален 7РК2050 на Гудиър(можеби тояга,можеби да) -цена в Александър ауто 38лв;
-обтяжно амортисьорче на същия този ремък(който е единствен на колата,ангренажа е със зъбни колела)-НЯМА ВНОС;да го духат вносителите на части)-виртуалната му цена е 400лв.Мога да те успокоя,че става от БМВ,на INA цената от Аутохелп е 64лв;
-Ролки - 3 бр.,сваляш ги ,от задния край се изваждат лагерите и се сменят,двата са 6306,единия 6305,общо на SNR са около 31лв в специализиран магазин за лагери;
- гарнитура на капака на клапаните -7лв;
-гарнитура двигател(на всеки цилиндър поотделно)-28лв за Payen на брой;
- Знам и цените на частите за осн.ремонт,но ЕГА не ти потрябват!!!

п.п. Конкретни въпроси ми задавай на лични

MaVrUt
09-12-2006, 12:15
благодаря ти :D , колата требе да е след 95г. но вече като се стигне до кокупка ще ти пиша 100%. Защото сега събирам повърхностна информация но определено ще ми трябва още доста информацийка и по нанатъка ще те доразпитам :lol:, благодаря все пак :kiss:

kris11
30-12-2006, 21:36
155 TS 2,0l Uber ales!!
Вземи си синджирна 2,0л155 ца .Ако я караш извънградско до 140км гори под 8 л / в града 12л, ама на светофара трябва да сме първи дали отляво или отдясно няма значение/.
164 ката е добра , ама не е за нашият град -ще имаш много големи проблеми с място за паркиране.
провери на ул Странджа и /първата успоредна на бул.Владислав/ точно зад Офис 1. Има вишнява 164 и я продават.Няма надпис TS или за дизел.Преди около 20 дни видях надпис на стъклото, че се продава. Няма задна емблема :( .
Успех. И ако я вземеш задължен си всяка 2 ра и последна неделя да идваш на сбирките. Засега събиране в 15 часа на Морска гара и шествие до "библиотеката" на буните.Събираме много очудени погледи :D

MaVrUt
02-01-2007, 13:16
ми добре, ще мина да я видя ама едва ли ще я взема щото имам само 4000лв. ама зема ли си непременно ще съм на морска гара всеки път, мерси за инфото :spiteful: , и да та питам има ли изпълнения, в смисъл некои да се върти или драг? :drive: