PDA

View Full Version : къде се намира врътката за регулиране на фаровете на Дедра



Kostadin
18-12-2004, 15:06
Значи един приятел и колега си купи такава кола, а именно Ланчия Дедра 96г., та въпроса ми е къде се намира тази врътка, защото ние огледахме всичко покраи таблото и отстрани и никъде не я видяхме, а иначе фаровете си имат моторчета за регулиране???

sun4o
18-12-2004, 15:28
Значи на мойта Дедра има неква джъчка дето седи на задния мост и тя регулира фаровете в зависимост колко е натоварена колата,ама нещо не мога да разбера дали работи :unsure:

hf hpe
18-12-2004, 16:35
намира се горе долу точно срещу дясното ти коляно когато седнеш на шофьорската седалка
или между стеблото на волана и управлението на парното

като се прибера в нас мога да ти пратя и снимка от ръководството за експлоатация

gigi
19-12-2004, 01:06
На баща ми дедра-та също я има тая "джъчка" на задния мост а именно вакумен регулатор (доколкото знам) и когато се натовари отзад колата фаровете автоматично се свалят, но лошото е че в повечето случаи не работи. Виж дали в "моторчетата" на фаровете влизат едни прозрачни тръбички ако да значи си с въпросния вакумен регулатор ако не, а влизат жички HF HPE ще те упъти по добре.

Kostadin
20-12-2004, 08:48
благодарности за мненията днес ще я огледаме пак, ще проверим и за тези вакуумни тръбички......но ми се струва че кората на таблото на тази кола е сменяно защото оня ден като я оглеждах погледнах много внимателно и от дясно и от ляво на кормилото защото примерно на моята алфа тази врътка се намира точно на същото място само, че от ляво на волана....та си мисля дали не е възможно да и е сложена такова кора от модел които няма такава джаджа :?

hf hpe
20-12-2004, 08:57
на дедрата е от другата страна на волана точно където е на 155-цата
там не е кора а е с цялото барче, но все пак е възможно и да е сменяно

Kostadin
20-12-2004, 09:13
значи сигурно и е сменяно защото е кора и при това е 1:1 с тази на 155-цата с изключение на врътката за фаровете, която липсва :no: