PDA

View Full Version : Акт ?!!!?



gero_records
13-07-2012, 00:27
Здравейте колеги ,
днес бях на разнос с служебният бус , който е като подвижен магазин. Разнасям авточасти до различни градове.Постоянно е натоварен със стока , която се продава по магазините на едро и дребно . Днес ме спряха в с.Черник (Силистренска област) . Буса технически и документално е изряден , както и аз (шофьора) . Спря ме представител на "Пътна полиция" а ме проверява служител на ДАИ . Буса се води до 3.5 тона и се кара с Б категория. Та до проблема в който се забърках . След като всичко се оказа ОК , изникна проблема че нямам документ за стоката която е в буса. ДАИ-аджията ми написа акт по чл.100. ал.1 , т.4 който гласи липса на " превозните документи, определени от министъра на транспорта; . Та питам се какви трябва да са тези документи ......само министъра ли си ги знае .....от къде мога да видя какъв е този документ и още ред въпроси ......
п.п Отнеха ми талона като доказателсто ...... ся след като си платя АКТ-а ли ще ми го върнат или ще си го получа без да плащам ?
:big_whoops:

Tonimir
13-07-2012, 00:33
п.п Отнеха ми талона като доказателсто ...... ся след като си платя АКТ-а ли ще ми го върнат или ще си го получа без да плащам ?
:big_whoops:

За другото не му разбирам колега, но за това ще ти кажа, че отмина онова време в който ти дават талона преди да си платиш. Та плащаш си глобата, после с платената бележка отиваш пак в КАТ, че да ти върнат талона.

gero_records
13-07-2012, 00:35
За другото не му разбирам колега, но за това ще ти кажа, че отмина онова време в който ти дават талона преди да си платиш. Та плащаш си глобата, после с платената бележка отиваш пак в КАТ, че да ти върнат талона.

В акта пише че талона ми с номер ******** е иззет като доказателство ?!?

stu
13-07-2012, 00:48
И колко ти е глобата?

gero_records
13-07-2012, 07:09
Глоба не пише колега. Може би ся като ида в ДАИ-Разград ще ме зарадват , но ще ви споделя щом разбера .

adv_petrov
13-07-2012, 11:25
http://www.account-bg.info/e107/page.php?431

Тъй като предполагам ги имаш тези документи по чл.18, особено тия за произхода на товара, що не жалиш акта в 3дневния срок, като ги представиш? Най-отдолу на акта ти пише къде и пред кого. Нищо не губиш.

Mind_Control
13-07-2012, 16:22
Здравейте колеги ,
днес бях на разнос с служебният бус , който е като подвижен магазин. Разнасям авточасти до различни градове.Постоянно е натоварен със стока , която се продава по магазините на едро и дребно . Днес ме спряха в с.Черник (Силистренска област) . Буса технически и документално е изряден , както и аз (шофьора) . Спря ме представител на "Пътна полиция" а ме проверява служител на ДАИ . Буса се води до 3.5 тона и се кара с Б категория. Та до проблема в който се забърках . След като всичко се оказа ОК , изникна проблема че нямам документ за стоката която е в буса. ДАИ-аджията ми написа акт по чл.100. ал.1 , т.4 който гласи липса на " превозните документи, определени от министъра на транспорта; . Та питам се какви трябва да са тези документи ......само министъра ли си ги знае .....от къде мога да видя какъв е този документ и още ред въпроси ......
п.п Отнеха ми талона като доказателсто ...... ся след като си платя АКТ-а ли ще ми го върнат или ще си го получа без да плащам ?
:big_whoops:

Ми най- малкото трябва да имаш фактура или товарителница, където е описано, какво караш. Щото иначе излиза, че си го откраднал.

gero_records
13-07-2012, 16:24
Какви документи трябва да нося за превозваната стока ? Товарителница или опис на стоката в буса ? Незнам само 2500 бройки ..... 500 артикула да ги опиша в товарителницата. Няма ли доставчици които могат да ме просветят !?

i.ganchev.ganchev
13-07-2012, 17:26
Размера на глобата не я пише в акта. Глобата не се определя от пътните полицаи, така, че няма как да я пише.
Решението на акта ще излезе след 30 дневен срок най-рано.
Като излезе, отиваш в КАТ Разград, където ще ти бъде и талона. Взимаш си решението, където вече ще пише колко пари дължиш.
Отиваш в банката, превеждаш ги по сметката на КАТ и с платежната разписка се връщаш обратно в КАТ. Тогава ще ти върнат талона.
Но според мен виж идеята на колегата да обжалваш акта в 3 дневен срок. Ако има за какво да се хванеш, може и да падне.

Gligan
14-07-2012, 23:04
Освен талон, застраховка, технически преглед и шоф. книжка трябва да имаш пълномощно с което управляваш служебното МПС и документи за стоката. Товарителница от митница, складова разписка или фактура. Както казаха колегите по-горе иначе излиза, че си я откраднал. Пътния лист или пътната книжка също са задължителни и могат да те глобят заради липсата на такива, независимо, че управляваш МПС до 3,5т. Винаги в актовете пишат, че талона е иззет като доказателство. Не се притеснявай щом си платиш акта ще ти го върнат.

gero_records
15-07-2012, 11:18
Благодаря МНОГО ! :)

adv_petrov
15-07-2012, 23:12
Какви документи трябва да нося за превозваната стока ? Товарителница или опис на стоката в буса ?

Е - без да цъкнеш на линка и да си ги прочетеш, изброени поименно, насила няма как да стане, брат...

gero_records
15-07-2012, 23:23
Е - без да цъкнеш на линка и да си ги прочетеш, изброени поименно, насила няма как да стане, брат...


Колега, изчетох закона 2 пъти .... но или аз съм малоумен или никъде не е опоменато разбираемо какво и как да де попълни в "товарителница-та" . Точно това искам да разбера . ..... Как да опиша стока от 2500 бр в една товарителница ? Имам опис на стоката ...цени всичко .....

Mind_Control
16-07-2012, 14:35
Колега, изчетох закона 2 пъти .... но или аз съм малоумен или никъде не е опоменато разбираемо какво и как да де попълни в "товарителница-та" . Точно това искам да разбера . ..... Как да опиша стока от 2500 бр в една товарителница ? Имам опис на стоката ...цени всичко .....

Ами както имаш опис на стоката и цените, така може същите неща да ги имаш в товарителницата. Какъв е проблемът? Занимавка е знам..

Георги Живков
18-07-2012, 14:00
Размера на глобата не я пише в акта. Глобата не се определя от пътните полицаи, така, че няма как да я пише.
Решението на акта ще излезе след 30 дневен срок най-рано.
Като излезе, отиваш в КАТ Разград, където ще ти бъде и талона. Взимаш си решението, където вече ще пише колко пари дължиш.
Отиваш в банката, превеждаш ги по сметката на КАТ и с платежната разписка се връщаш обратно в КАТ. Тогава ще ти върнат талона.
Но според мен виж идеята на колегата да обжалваш акта в 3 дневен срок. Ако има за какво да се хванеш, може и да падне.
Ако акта му е от ДАИ , глобата си се плаща в ДАИ.

adv_petrov
18-07-2012, 15:06
е нали ал.4 отн. "заповед от ръководителя" се изисква в нея да бъде описан само "видът на товара", а не се изисква и не пише "поименно изброяване на артикулите". Доколкото имаш или си имал такава заповед - не опис или друг частен документ, у себе си с попълнени задължителните и изброени подробно реквизити в момента на проверката, си ок и обжалваш? Законът затова изисква заповед от ръководителя накъде праща стоката и какво се кара, а не опис направен от леля Марче от склада, да речем.

gero_records
07-08-2012, 09:56
20 лв е глобата :bash: