PDA

View Full Version : На Интерлийз може ли да се има доверие с коли от лизинг



deyanboy78
13-08-2012, 13:53
По точно колите иззети от лизин минават ли през сервиз, опеавят ли с еако имат проблем или се пускат директно за продажба
примерно тая: http://www.cars.bg/u240416
и колата не се ли води ан собсвеника още-регистрирана на негово име, как ще ми я препродадат ?
Предполагам които са от София знаят нещо за тая алфа- тя се продава от 6-7 месеца поне :)

niki_future
13-08-2012, 14:09
Колата докато е лизингова е собственост на компанията, така че не се притеснявай за препродаването. Иначе за това дали са сервизирани незнам.

Kuku
13-08-2012, 14:33
Докуемтнално няма да имаш проблем, ОБАЧЕ колите.... мани-бегай, бегай-мани :!:

code
13-08-2012, 15:32
По точно колите иззети от лизин минават ли през сервиз, опеавят ли с еако имат проблем или се пускат директно за продажба
примерно тая: http://www.cars.bg/u240416
и колата не се ли води ан собсвеника още-регистрирана на негово име, как ще ми я препродадат ?
Предполагам които са от София знаят нещо за тая алфа- тя се продава от 6-7 месеца поне :)

Конкретният екземпляр не е оферта поради безброй проблеми, за които не мога да се сетя :screwy: Тия оферти съм ги гледал като си купувах 159 с вътрешен човек в тяхната система - там имат пълна история на колата, кога е влизала в сервиз, за какво и т.н. Имаше и една 1,9JTS която беше добра, сребриста по спомен.

dilian alfa gtv
13-08-2012, 15:39
По точно колите иззети от лизин минават ли през сервиз, опеавят ли с еако имат проблем или се пускат директно за продажба
примерно тая: http://www.cars.bg/u240416
и колата не се ли води ан собсвеника още-регистрирана на негово име, как ще ми я препродадат ?
Предполагам които са от София знаят нещо за тая алфа- тя се продава от 6-7 месеца поне :)

Твърдо не от интерлийз,документално няма проблем,а през сервиз минават да по каско при евентуални ПТП-та.
За които обаче няма да получиш каквато и да е информация.

deyanboy78
13-08-2012, 16:04
Отказахте ме. В четвъртак щях да ходя да я гледам тая Алфа, че съм от Добрич чак. Бая можеше да ме боли главата после ако я бях купил.

__mARV
14-08-2012, 08:52
По точно колите иззети от лизин минават ли през сервиз, опеавят ли с еако имат проблем или се пускат директно за продажба
примерно тая: http://www.cars.bg/u240416
и колата не се ли води ан собсвеника още-регистрирана на негово име, как ще ми я препродадат ?
Предполагам които са от София знаят нещо за тая алфа- тя се продава от 6-7 месеца поне :)

Здравей,
Ходих да гледам тази Алфа, и има някакъв проблем с маховика или съиденителя.. когато е на свободен ход има едно тракане в двигателя, което се усилва като натиснеш на педала на съединителя на половина.
Но не това ме отказа да си призная честно, хората от Interlease сами обърнаха внимание на проблема и предложиха да бъде закарана на сервиз, където да го оценят и това да бъде свалено от цената. Просто не беше моя явтомобил (предпочитам комби и по-икономичния двигател).
Имай предвид че джантите са 18-ки а в обявата май пише че са 17-ки.. също така предишния собвстеник е слагал лепенки "Alfa Romeo" по външните ръкохватки на вратите които в момента се ронят и изглеждат отвратително.. И поне на мен ми казаха че колата няма сервизна книжка и те нямат сервизната и история, била на някакъв техен партньор и те я продавали...

bouncer
14-08-2012, 10:33
Тракането на маховика е безобиден проблем, който имат доста 159-ки с 1,9 двигател. Дължи се на отпусканато на някакви пружинки в маховика и се оправя със смяна на комплект съединител - Мурджев да обясни по-подробно. И при мен го има и не пречи, освен че дразни. Трака като е студена, а като загрее изчезва.

Доко
14-08-2012, 10:40
Тракането на маховика е безобиден проблем, който имат доста 159-ки с 1,9 двигател. Дължи се на отпусканато на някакви пружинки в маховика и се оправя със смяна на комплект съединител - Мурджев да обясни по-подробно. И при мен го има и не пречи, освен че дразни. Трака като е студена, а като загрее изчезва.

Само, че тази от обявата която коментират е 2.4, а там май е кофти това тракане, ако не го приспаднат от цената. ;-)

Valio606
14-08-2012, 11:49
Мале хора ако знаете тая червената колко проблеми има то да беше само маховика - гледал съм разпечатка от сервиз където е карана на оглед имаше проблеми навсякъде - предварителната оценка беше за 6000 лв. за части и труд като казаха, че най-вероятно ще е повече - стойте далеч.

V_A_N_K_A_T_A
14-08-2012, 15:59
Само дето на 2.4 маховика е торба с пари,при това доста над 2000лв. Друг е въпроса,че го няма никъде ;)

trustworthy
14-08-2012, 20:54
Аз карам кола на лизинг от интерлийз и мога да кажа, че са коректни. Не биха се опитали да прибутат кола съ скрит дефект, за който знаят.
Всичките им коли са на техни клиенти, върнати при байбек или иззети. Имат си сервизна история и прочие. Аз лично съм доволен.

Guzzi
14-08-2012, 21:32
Oтносно тракането,не трака маховика а едни шибани пружини на главината на феродовия диск.Личен опит след два флирта с милано моторс.

deyanboy78
15-08-2012, 00:45
Благодаря колеги, отказах се от тая червената. Беше съмнителна да стои 8 месеца и да не се продаде. А и ако ще и правя ремонти за 6000 и нагоре ще ми излезе златна

trustworthy
15-08-2012, 08:42
Всичко е въпрос на сметки и обстоен оглед

Отделно Интерлийз свалят цената периодично с около 5%, ако не се е продала. Тази специално тръгна от около 22-22к, ако не се лъжа.

Valio606
16-08-2012, 12:03
Мойта 159ка е от там. Те бяха две червени абсолютно еднакви само дето едната беше 2006 а тази сега беше 2007. Взех малко по-старата защото проблема й беше само един горен носач и биалетката. Карам я вече два месеца и е перфектна, а интерлийз са коректни за изплащането. Казвам го защото исках преди това другата и като я видях направо настръхнах. Явно предишният собственик я е карал докато се разпадне и я е върнал.

NightRider
16-08-2012, 13:47
Мойта 159ка е от там. Те бяха две червени абсолютно еднакви само дето едната беше 2006 а тази сега беше 2007. Взех малко по-старата защото проблема й беше само един горен носач и биалетката. Карам я вече два месеца и е перфектна, а интерлийз са коректни за изплащането. Казвам го защото исках преди това другата и като я видях направо настръхнах. Явно предишният собственик я е карал докато се разпадне и я е върнал.То проблемът е като при нас - и ние като продаваме нещо се стремим да му вземем най-високата цена. Не говорим за коректност - те не са сервиз, а финансисти