PDA

View Full Version : Някакво не голямо комби



Ladjov
19-08-2012, 22:27
Колеги обмислям да сменям алфата с нещо друго малко по-голямо от към багажник , но не много .Общо взето хечбек с раница се търси в задачата
Като критериите са :
- да е печка с вентилатор демек турбо дизел може и да е бензин ама трябва да по-корав мотора щото ще се кара на газ.
- здраво окачване щото има ли смисъл да обяснявам на всички които са имали 156
- ще се кара предимно градско така че разход около 7 дизел е приемлив.
- поддръжка като на Алфата или по-ниска като сума
- година на производство 2005 +
-сума до 8000 лв.
До тука ми допадат :
-форд фокус 1,6 или 1,8 TDCI
- Рено меган 1,6 или 1,9 dci

Всякакви впечатления относно тия два модела или други предложения ще са от полза.

П.С. Тъй като гледам предимно по-малките мотори има я и възможността за чип .

Bobi_33
20-08-2012, 01:04
Рено има много отвратително окачване отзад. Торсион, за заден мост е много неприемливо. Чупи се лесно, а ремонта не е евтин. За товарене също не става. А е и грозно. Салона става.

Форд Фокус е здрав. При това доста, но бензиновите варианти са мудни. Товари добре. Но е изключително грозен. Интериора е отвратителен, и поне според мен е тесен. А и вътре имаш усещането, че си в затвор.

Можеш спокойно да се отречеш от Алфата, но пак да караш италианка. По мое мнение Ланча Либра е оличен избор. В пъти по-евтино окачване от 156-цата, много лукс и комфорт вътре, несравним с друга кола в този клас, и за тези пари. Естествено там мотора е само един - 1.9 JTD.

Друг вариант за италианка е Фиат Мареа. Но тя не е много малка. За сметка на това в нея можеш да качиш най-много багаж от всички изброени дотук. Окачването също е в поносими граници като пари, и е сравнително издръжливо. 1.6 бензин търпи газ и върви прилично и на газ. 1.9 JTD е другият вариант.

Опел Астра също е приемлив вариант, особено ако е с италианският дизел. Бензините там търпят газ.

Много ми харесва на изглед и Волво V40, но за него нямам впечатления никакви.

pinko
20-08-2012, 01:56
Много ми харесва на изглед и Волво V40, но за него нямам впечатления никакви.

V40 е старото, което е Мицубиши Каризма.

След 2004 г. модела е S40/V50, което всъщност е Форд Фокус/Мазда 3/Мазда 5 (платформа Ford C1). С минимални изключения чарковете по окачването, кормилното управление, спирачките и голяма част от електрониката са напълно взаимозаменяеми.

Четирицилиндровите бензини са Форд, четирицилиндровите дизели - Пежо.

Петаците (бензин и дизел) са си на Волво.


Лично аз обаче бих избрал Либра Комби 2.4 ЖТД от последните (150 коня), най-добре Emblema:whistle:

Kuku
20-08-2012, 10:25
Колега, с тези критерии мисля, че имаш доооооооста голям избор :)
Фокус, Ц-Макс, Мондео, 307, 407, Ксара, Ц5, Меган, Лагуна, Астра, Вектра, Зафира, Сигнум, Стило, Крома, Мазда 3/5/6, Алмера, Корола, БМВ 3-ка....
Моя съвет е да избереше НАЙ-запазената, която намериш ;)

Ladjov
20-08-2012, 11:41
Реното от вън ми харесва , вътре не , щом му е калпаво окачването го забравям.

Мазда 5 отпада все още не съм станал татко ,пък и ако ще гледам нещо тип миниван вземам добло без да се замислям .
А 3ката е с по-малък багажник от алфата , който на моменти не ми трябва , но и на моменти ми е и малък.
Щом фикуса/волво в50 са на една платформа и нямат съществени разлики ще бъдат опция пък каквото си харесам вече като екземпляр .

Мареата е стара като концепция а аз търся нещо по-ново.
Либрата определено също е вариант с 1,9 ЖТД (бях намерил само 2,4 и това ме отказа навремето да я избера пред Алфата , но по-нова има ли смисъл да се търси . Между 99 и 07 има ли някакви съществени разлики. Иначе като лукс тя е над всичко в списъка.

Фиат стило също гледам че бил някаква опция знам ,че е със здраво окачване ,а за ЖТД няма какво да го говорим .

За момента бих взел фикуса или волвото и пред Либрата заради по-малкия двигател 1,6 ,който от към разход спрямо Ланчата разхода си е 2 л./100км разлика което е 1000лв на година. И с един чип би направил 109 коньовия нещо не лошо за каране.

За външен или вътрешен вид всичко след Алфата ми е безлично.
Форда не ми се вижда толкова грозен от вън да семпъл е не е толкова елегантен като Алфата . От вътре зависи с каква конзола е , ако е като на този ми се вижда добре http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11343070742489050&f1=details

Бавареца отпада защото търся предно .
Астрата не ми харесва избщо би бил един от последните варианти.
Зафира и т.н. ваноподобни все още мисля че ми е рано чак за такова .

След всичките тия сравнения осъзнавам едно раздялата с Алфата ще бъде много трудна от емоционална гледна точка . Все едно не е серийна кола а по поръчка специално за мен . Незнам дали защото от дете бях я харесал и беше мечта или беше първата ми кола.

morfius
20-08-2012, 12:30
Ако идеята не е, хем да е малко... хем с раница - Либра.
Колкото по-нова е една кола толкова по-добре (стига да е запазена разбира се).
При моделите най-често по-нов = изчистени детски болести.
Вече опираш до пари/години ... и пак търсиш най-читавото.

stelt
20-08-2012, 18:07
Аз не разбирам идеята на автора на темата. Хем всички коли след алфата му се струват смотани, хем иска да си я смени. Според мен - сменяй алфата с друга алфа, дори и да не е точно в момента. Във всички други случаи ще осъзнаваш колко много си се прецакал.

Ladjov
20-08-2012, 19:57
Аз не разбирам идеята на автора на темата. Хем всички коли след алфата му се струват смотани, хем иска да си я смени. Според мен - сменяй алфата с друга алфа, дори и да не е точно в момента. Във всички други случаи ще осъзнаваш колко много си се прецакал.


Идеята е че си търся малко по-голяма кола от 156 вагон-ресторант .По-нова което значи със същия или по-нисък разход , здрав мотор , да е комби към 450 л, и здраво окачване. 159 не ме устройва твърде голяма и с висок градски разход за почти изцяло градска кола. Ще кажеш тогава за какво ти е комби а не нещо малко ? Комби ми трябва защото с тази кола освен да си возя задника ще ми се наложи да возя някакви инструменти с които работя и материали като например панелен радиатор дълъг 2м.
Да и ще трябва да направя някакъв компромис от към удоволствие след Алфата .

DiStefano
20-08-2012, 20:07
Моят комшия напазарува една Астра 2006 набор мисля беше, комби, 150 коня CDTi (познат двигател на всички нам), полу-кожен салон и всякакви други екстри. Буквално нова количка, супер свежа, супер функционална и доста изгодна. За вървежа мога само да кажа суперлативи, а вътре е гробна тишина, няма троп, няма хлоп, материалите ми харесват на допир. Много удачен избор. Кара я вече около 1 година.
Ей такава :

http://www.steinmetz.de/images/steinmetzastrahfrontspoiler20073.jpg

speеdddddd
20-08-2012, 20:20
Идеята е че си търся малко по-голяма кола от 156 вагон-ресторант .По-нова което значи със същия или по-нисък разход , здрав мотор , да е комби към 450 л, и здраво окачване. 159 не ме устройва твърде голяма и с висок градски разход за почти изцяло градска кола. Ще кажеш тогава за какво ти е комби а не нещо малко ? Комби ми трябва защото с тази кола освен да си возя задника ще ми се наложи да возя някакви инструменти с които работя и материали като например панелен радиатор дълъг 2м.
Да и ще трябва да направя някакъв компромис от към удоволствие след Алфата .


Като ще я ползваш за такива цели вземи си някоя стара, идиото-устойчива кола ,с подръжка за жълти стотинки, мотор под 100 кс ,за да му бъде данъка 30 лв.
И с едни 500 лв. на година ще караш втора кола, която няма да жалиш ,да подлагаш разни кашони и т.н като товариш такива работи, за да не удереш някоя пласмаса и т.н и т.н А пък старите кочини търпят газификацията ,даже и евтино ще караш. :afro:

Ladjov
21-08-2012, 21:33
Аз магаре си имам Дачия пик ъп 4х4 харчи малко , товари много , минава на всякъде . И сега си търся нов кон , който да може да се товари не много , но все пак да мога да кача нещо . Илияне много добре знаеш колко работи трябва да си носиш ако един климатик или хладилна камера не работят за да можеш да реагираш най-бързо ако може с едно ходене .

До тука съм се спрял на :
- Форд Фикус 1,6 TDCI най икономичния което е сериозен + при тия цени на горивата .
- Ланчия Либра 1,9 JTD 115 к.с. там всичко е ясно освен как ще намеря по-нова у нас при положение че най-новата е 03г. Незнам дали има някакви съществени разлики ако е по-нова . Така че вероятно е да се търси в чужденеция .
- Опел Астра комби с талянски двигател което ми харесва и нещата спират до там .Ако нямам друг избор и нея може да взема ама никак няма от сърце .

Като обобщение Ланчията така най-премиум от 3те по-скоро единствената премум . От волвото се отказах защото с фокуса освен изгледа не мога да кажа , че има нещо което да дам почти двойно за дадена барака била тя и шведска .
Другите по ред причини се отказах. Може би сутиен ксара става . Удобен е , не лоша визия , но има неща които не ми харесват в него .

Bobi_33
23-08-2012, 19:56
Аз магаре си имам Дачия пик ъп 4х4 харчи малко , товари много , минава на всякъде . И сега си търся нов кон , който да може да се товари не много , но все пак да мога да кача нещо . Илияне много добре знаеш колко работи трябва да си носиш ако един климатик или хладилна камера не работят за да можеш да реагираш най-бързо ако може с едно ходене .

До тука съм се спрял на :
- Форд Фикус 1,6 TDCI най икономичния което е сериозен + при тия цени на горивата .
- Ланчия Либра 1,9 JTD 115 к.с. там всичко е ясно освен как ще намеря по-нова у нас при положение че най-новата е 03г. Незнам дали има някакви съществени разлики ако е по-нова . Така че вероятно е да се търси в чужденеция .
- Опел Астра комби с талянски двигател което ми харесва и нещата спират до там .Ако нямам друг избор и нея може да взема ама никак няма от сърце .

Като обобщение Ланчията така най-премиум от 3те по-скоро единствената премум . От волвото се отказах защото с фокуса освен изгледа не мога да кажа , че има нещо което да дам почти двойно за дадена барака била тя и шведска .
Другите по ред причини се отказах. Може би сутиен ксара става . Удобен е , не лоша визия , но има неща които не ми харесват в него .

Само да мветна, че 1.6 дизела на Фокус е Пежо/Ситроен и не съм видял особена здравина в тоя мотор. Много и различни проблеми създава.

Ladjov
23-08-2012, 22:27
Само да мветна, че 1.6 дизела на Фокус е Пежо/Ситроен и не съм видял особена здравина в тоя мотор. Много и различни проблеми създава.

Като например защото във Форд форума ме увещават точно в обратното .:unsure:

tokata_pz_flex
23-08-2012, 23:19
Фокуса с 1.8 TDCI което ее 115 коня е много здрав ! Мой приятел го кара измъкнат от Мото Пфое и вече 100 000 км . не е мръднал .

Bobi_33
23-08-2012, 23:25
Като например защото във Форд форума ме увещават точно в обратното .:unsure:

Много са проблемите, ма ме мързи да пиша в момента. Топят смукателни колектори (скъпи са) ебават им се ЕГР-и (ма не се затапват или чистят като на италианския дизел, а се сменят) ебават се турбини и много други проблеми. Ебават се ДПФ-и и т.н. и т.н.
Ако искаш да разбереш повече за тоя мотор не чети Форд форума, а Пежо/Ситроен форумите.
А иначе Токата е напълно прав - 1.8 TDCI ,макар да е по-примитивен, е доста по-надежден от 1.6 TDCI

Ladjov
01-01-2014, 13:20
Честита нова година ! За много години да сте живи , здрави и много безаварийни километри да направите с красавиците и през тая година .

Да съживя малко темата .
Замяната на 156 се оказа по-трудна от колкото си мислех . Компромисите си оказаха твърде големи поне за мен .
Много ще ми помогнете ако ми споделите мнения за Фиат Крома 2 05-07г. 1,9 120 магарета . Двигателя ми е ясен въпроса е , колко харчи градско ? Защото по сайтовете пише 8л/100км , във фиат форума почти нищо не намерих , а реално знам че 159 които са на същата платформа и със същия двигател разхода е 10 на 100 .

RPWWD
01-01-2014, 14:02
Честита нова година ! За много години да сте живи , здрави и много безаварийни километри да направите с красавиците и през тая година .

Да съживя малко темата .
Замяната на 156 се оказа по-трудна от колкото си мислех . Компромисите си оказаха твърде големи поне за мен .
Много ще ми помогнете ако ми споделите мнения за Фиат Крома 2 05-07г. 1,9 120 магарета . Двигателя ми е ясен въпроса е , колко харчи градско ? Защото по сайтовете пише 8л/100км , във фиат форума почти нищо не намерих , а реално знам че 159 които са на същата платформа и със същия двигател разхода е 10 на 100 .

159 не е на същата платформа, Кромата е технологичен близнак на Опел Вектра С и разните му Саабове на същата платформа, съответно мисля, че е по-лека от 159 (не съм 100% сигурен). Понеже обмислям същата замяна или за Ланча Делта 3, съм се интересувал от модела и лошо не съм чувал - окачването е като на Хлопела, т.е. по-здраво от на 159, няма 1000 носача, мотора ти е ясен, при сходно тегло с това на 156, спокойно би трябвало да харчи толкова колкото си чел, но най-добре да питаш Змея от Пльондив, ако още влиза във форума, той имаше такава кола.

Mury
01-01-2014, 19:06
Честита нова година ! За много години да сте живи , здрави и много безаварийни километри да направите с красавиците и през тая година .

Да съживя малко темата .
Замяната на 156 се оказа по-трудна от колкото си мислех . Компромисите си оказаха твърде големи поне за мен .
Много ще ми помогнете ако ми споделите мнения за Фиат Крома 2 05-07г. 1,9 120 магарета . Двигателя ми е ясен въпроса е , колко харчи градско ? Защото по сайтовете пише 8л/100км , във фиат форума почти нищо не намерих , а реално знам че 159 които са на същата платформа и със същия двигател разхода е 10 на 100 .

Кромата е здрава макина,удобна,широка,комфортна,с не лош външен вид/особено фейслифта/.:spiteful::spiteful::spiteful: Мисля че с 1.9 150 коня мотора,тежеше нещо от сорта на 1450 кг.което не е много по-малко от 159,което значи че няма да падне особено разхода.Проблема на тези коли е в скоростната кутия,направена е така,че да влачи тежки коли с големи гуми.Предполагам,че лятото Крома със 120 коня мотор,спокойно ще харчи 8 в града,мойат слиза до 9 лятото в Сф.

Ladjov
07-01-2014, 10:27
Благодаря за отзивите ! Ще се впускам в търсене на моята Крома .