PDA

View Full Version : проблем - изгасна и ...



jqb
17-12-2006, 20:40
Днес по обед като запалих нормално и тръгнах, колата в един момент загуби мощност (след около 500м). Натиснах съединителя и тя загасна. Спрях, запалих, но тя отново загасна. Така няколко пъти, но все същият резултат. Като я запаля работи само ако е над 1500 оборота, без никаква мощност, защото като реша да тръгна и тя гасне. Има малко бензин в колата, но има. Забравих да спомена, че доста миришеше на суров бензин. Пробвах се отново след няколко часа, колата поработи около 5 минути с натисната газ едвам едвам. После се чу едно свистене(съскане) и загасна. Доста вода хвърляше отзад. А това свистене се чуваше и първият път като беше леко загряла като сега. Сега токущо пробвах и ефект никакъв, само дето тресе много и като загрее съвсем не ще да пали. Незнам вече кво може да и е, а пък не може и да мръдне. Така че ако някои може да помогне да казва.

Предварително ви благодаря

Ganchev
18-12-2006, 10:48
така описан проблемът ме навежда на мисълта,че свещите са за смяна..

rumen
19-12-2006, 16:45
и за мен са свещите и сигурно се е задевила накарай някой да те дръпне

jqb
19-12-2006, 19:26
Това ми се случи в движение така че си минах поне 200 м на скорост. Едва ли ще ми помогне ако някой ме дръпне. Според мен не е помпа защото отзад си мирише на бензин, не е кабел щото щеше да се оправи до сега(ако е мокър), свещите са сменяни преди около 5 хил км, но с тях сякаш малко се дави. Вече просто незнам какво може да и е :cry: . Освен това такъв проблем досега не е имала.

Ganchev
19-12-2006, 23:38
не е кабел щото щеше да се оправи до сега(ако е мокър), свещите са сменяни преди около 5 хил км, но с тях сякаш малко се дави. Вече просто незнам какво може да и е :cry: . Освен това такъв проблем досега не е имала.
бих те посъветвал въпреки всичко да смениш свещите и да провериш добре кабелите ( разкачи ги поогледай ги и ги закачи отново) ако се установи нужда от подмяна да я извършиш след което да си направиш един малък тест запали я остави я да поработи 1мин. по-възможност без да подаваш газ да видиш дали глъхне ако глъхне подай леко и тръгни и виж дали ще направи същия проблем ако не супер ако ли да диагностика.. Пожелавам ти успех с решаването на проблема и дано ти излезе възможно най-тънко,защото е мазало..

jqb
22-12-2006, 19:29
Проблема вече е решен :lol: Оказа се запушен катализатор.

Ganchev
23-12-2006, 11:17
Проблема вече е решен :lol: Оказа се запушен катализатор.
поздравления колега :wink: