PDA

View Full Version : Alfa 166 проблем със стъклата



ico_21
18-12-2006, 12:15
Някой знае ли къде се намира релето за ел. стъклата?
Шофьорското и зад него не може да се вдига и свалва, моторчетата са здрави бутоните работят, а другите две стъкла си работят

S@gittarius
16-04-2007, 15:52
Ако все още не си намерил отговора, то той е следния.
Има два модула за управление на стъклата. Първият е зелен на цвят и се намира под централната конзола, монтиран е висейки. Правя това уточнение, защото там има още поне три модула: за централното заключване, възглавниците и осветлението. Те са монтирани на пода. Той управлява предните стъкла. Вторият, който управлява задните, е черен на цвят и е монтиран в багажника, под кората от дясната страна. Имайки в предвид, че са разделени преди/задни стъкла, според мен проблемът може да е скъсан/прекъснат кабел/и в шофьорската врата или междинните съединители. Провери куплунга на врата и връзката на бутоните до двата модула. Ако си намериш електрическата схема ще ти е от полза.

angel1974
17-04-2007, 13:10
Аз пък имам проблем с дясното предно стъкло. Когато се вдига и е почти догоре, изведнъж спира, запецва, леко се намества назад и после се вдига догоре.
Дали е от моторчето или пък някъде запъва :roll: :roll: :roll: доста гледах, ама явно трябва да разглобя вратата.

ico_21
17-04-2007, 14:02
централна конзола ?? какво ще рече това ?? Под волана , дето са предпазителите ли ? :(

S@gittarius
17-04-2007, 17:13
Аз пък имам проблем с дясното предно стъкло. Когато се вдига и е почти догоре, изведнъж спира, запецва, леко се намества назад и после се вдига догоре.
Дали е от моторчето или пък някъде запъва :roll: :roll: :roll: доста гледах, ама явно трябва да разглобя вратата.
Трябва да провериш уплътнението от горната страна на прозореца. То е захванато към рамката на вратата с двойнолепяща лента само в две точки!!! Ако веднъж се е отлепило, няма залепяне и пада с около 5 мм, пречейки на стъклото да се плъзга нормално. Провери специално мястото под страничното огледало. Ако се е скъсало уплътнението под него, то стъклото опира в метала на рамката и може да причини споменатото разклащане.

angel1974
17-04-2007, 17:15
много благодаря :D :D сега отивам да проверя :D :D

S@gittarius
17-04-2007, 17:17
централна конзола ?? какво ще рече това ?? Под волана , дето са предпазителите ли ? :(
Това е всичко, което се намира по средата 8) . Говоря за дисплея, скоростния лост и т.н. За да стигнеш до модула, трябва да отвориш кожения капак от страната на шофьора. Намира се точно до педала на газта. Мястото е неудобно и трябва да се наведеш доста 8) .

S@gittarius
17-04-2007, 17:20
Ако някой от вас се интересува, имам електрическата схема на стъклата и мога да му я пратя.

angel1974
18-04-2007, 09:11
Аз пък имам проблем с дясното предно стъкло. Когато се вдига и е почти догоре, изведнъж спира, запецва, леко се намества назад и после се вдига догоре.
Дали е от моторчето или пък някъде запъва :roll: :roll: :roll: доста гледах, ама явно трябва да разглобя вратата.
Трябва да провериш уплътнението от горната страна на прозореца. То е захванато към рамката на вратата с двойнолепяща лента само в две точки!!! Ако веднъж се е отлепило, няма залепяне и пада с около 5 мм, пречейки на стъклото да се плъзга нормално. Провери специално мястото под страничното огледало. Ако се е скъсало уплътнението под него, то стъклото опира в метала на рамката и може да причини споменатото разклащане.

Колега, благодаря за съвета. Наистина беше отлепена съвсем леко гумата зад огледалото, ама не всеки път се мести и затова не всеки път запъва така. Тези дни ще я оправя. :D :D :D

S@gittarius
18-04-2007, 09:34
Аз пък имам проблем с дясното предно стъкло. Когато се вдига и е почти догоре, изведнъж спира, запецва, леко се намества назад и после се вдига догоре.
Дали е от моторчето или пък някъде запъва :roll: :roll: :roll: доста гледах, ама явно трябва да разглобя вратата.
Трябва да провериш уплътнението от горната страна на прозореца. То е захванато към рамката на вратата с двойнолепяща лента само в две точки!!! Ако веднъж се е отлепило, няма залепяне и пада с около 5 мм, пречейки на стъклото да се плъзга нормално. Провери специално мястото под страничното огледало. Ако се е скъсало уплътнението под него, то стъклото опира в метала на рамката и може да причини споменатото разклащане.

Колега, благодаря за съвета. Наистина беше отлепена съвсем леко гумата зад огледалото, ама не всеки път се мести и затова не всеки път запъва така. Тези дни ще я оправя. :D :D :D

8) За нищо 8)
Пак заповядай

qpwo
31-12-2011, 14:30
Изкопах тази тема за да си задам въпроса.....
Колко горе-долу струва задното стъкло за 166....Ново или на старо?
Някакъв тъпанар ми го е строшил и направо ми осветли празниците.... Ако някой знае линк с каталози може да го постне, че аз не намирам нищо
Благодаря.....:bored:

Доко
31-12-2011, 15:19
Изкопах тази тема за да си задам въпроса.....
Колко горе-долу струва задното стъкло за 166....Ново или на старо?
Някакъв тъпанар ми го е строшил и направо ми осветли празниците.... Ако някой знае линк с каталози може да го постне, че аз не намирам нищо
Благодаря.....:bored:

Пробвай тук http://avtochasti.cars.bg/u252567
Ако нямат ми се обади 0899923041-Добромир, ще измислим нещо, но предполагам след празниците.

mian4o
02-01-2012, 19:41
Иди в авточасти Енчеви /без да звучи като реклама/ имат разглобени алфа 166 няколко и мисля трябва да имат.

Честита нова 2012 г.