PDA

View Full Version : Спирачни дискове Textar



bouncer
18-12-2006, 17:22
колеги, настъпи преломния момент да сменя спирачни дискове. замислил съм се за Textar дискове, които съвсем не са евтини. въпроса ми е заслужава ли си такава инвестиция, защото марката не ми е особено позната а много ми я хвалят. също така видях спирачни дискове Brembo за същата цена, но получих много лоши отзиви и сигнали за откровенни ментета. моля дайте ми някакъв съвет

KGB
18-12-2006, 18:34
От АлександерАуто си вземи...RC или RS нещо от сорта....хем са евтини хем вършат работа....Аз след 2месеца лутане и търсени на спортни, състезателни и не знам какви си взех тези ужким временно, но се оказаха добри.

BatVas
19-12-2006, 13:52
Текстар са добра марка. Пък и не толкова разпространена в БГ - така че надявам се да попаднеш на истински , а не на ментета - имат и хубави накладки :!:

proper
20-12-2006, 22:58
аз съм от пролетта с RC и предни и задни и съм доволен... засега са перфектни...

bouncer
21-12-2006, 13:38
чудя се много. не знам дали RC няма да се преебат след известен период от време. иска ми се да сложа наистина добри дискове защото съм решил всичко по колата да е the best of the best. тука обаче не намесва ценовия фактор. дилема!

KGB
21-12-2006, 13:41
чудя се много. не знам дали RC няма да се преебат след известен период от време. иска ми се да сложа наистина добри дискове защото съм решил всичко по колата да е the best of the best. тука обаче не намесва ценовия фактор. дилема!

Няма вечни неща....

RC са добри дискове...ако бяха гадни отдавна да са заминали с моето каране.

Mury
22-12-2006, 18:40
чудя се много. не знам дали RC няма да се преебат след известен период от време. иска ми се да сложа наистина добри дискове защото съм решил всичко по колата да е the best of the best. тука обаче не намесва ценовия фактор. дилема!

Няма вечни неща....

RC са добри дискове...ако бяха гадни отдавна да са заминали с моето каране.

Незнам за дисковете има но спирачните им маркучи са отвратителни :evil:

proper
27-12-2006, 19:46
RC са добри според мене, както писах съм доволен от тях. А и по-добре накладките да са ТОП защото при мене преди какладките бяха от "вечните" и не се триеха,а сасипваха диска...... Мисля че са добро решение, но има и по-добри разбира се за повече пари....

75 2.0 turbo
28-12-2006, 01:05
на ТЕКСТАР дисковете са поне няколко пъти по добри от РС :wink:
П.С. ламерско мнение де :lol:

BatVas
28-12-2006, 10:26
на ТЕКСТАР дисковете са поне няколко пъти по добри от РС :wink:
П.С. ламерско мнение де :lol:

Moето още по-ламерско мнение е същото.

Явор от Ланча форума ги внасяше, аз спецялно от накладките Текстар се интересувах, ама нямах време да чакам една седмица и взех някакви уж оригинални за 90 лева ( а текстара бяха около 110 и при това без надценка-това за 284мм-дискове)) някои хора от ланча си взеха и са супер доволни

bouncer
29-12-2006, 16:57
след дълъг размисъл си купих накладки и предни дискове Textar. за сега не мога да кажа нищо зашото съм от сряда с тях. като изключим убийственото скърцане, което е неизбежна в началото, всичко изглежда ОК. ще покарам малко и ще кажа наблюденията си.

proper
29-12-2006, 18:37
дано са добри отзивите.

П.С. на мен никога след смяна не са ми скърцали накладки, просто ми стана интересно като каза че е нормално...

bouncer
30-12-2006, 13:26
по принцип новите дискове са омаслени и по трудно се наместват накладките и винаги първите няколко дни "свирят". или просто съм ги изгорил...ебаси :? :shock: