PDA

View Full Version : Alfa 75 1.8 + Garett T3



tuxgt
24-09-2012, 20:07
Здравейте момчета, от около година вече се занимавам с главоблъсканицата от заглавието. Та реших да ви запозная на бързо, за някоя друга идея и съвет.

Колата е Алфа Ромео 75, двигателят 1.8i.e. 122к.с. ,9.5:1 Bosch Motronic /0 261 200 124/
Монтиран колектор от 1.8Т с турбо Garett T3 .42/.48 от Алфа 155Q4.
Карантията не е пипана, подменена гарнитура на главата,ревизирана глава, водна помпа, по-голям радиатор. Добавено маслено охлаждане.
Мазането е направено чрез медна тръбичка от единият датчик на блока и се оттича в картера. Свързано е и водното охлаждане. Бууст контролер Gizzmo MS-IBC, блоу офф, челен кулер, регулируем бензинов регулатор вебер от Алфа 33 и 315cc дюзи от Миникупър S, бензинова помпа Bosch 941. Сигурно пропускам нещо, ще добавям в движение. Целта на квазимодото е леко засилена улична кола, без претенции за пистови постижения. Към момента няма да се инвестира в електроника. След хардуерното сглобяване на всички изброени нещица, дойде момента и за някаква настройка. Налягането бе ограничено на 0.44, 0.5 пик като чрез ламбда Innovate LC-2 и най-дърварският начин през регулатора се постигнаха смеси на празен ход около 10.5-11 и във бууст 11.5-12. Към момента имам над 1000км по този начин, без да са пипани авансите или нещо по ECU-то. Купих си Epprom програматор и чипове като за начало. Заедно с мой приятел мапер прочетохме бин-а. Той разполага с емулатор Ostrich 2.0 на http://www.moates.net, който обучихме с бин-а и запалихме колата. Опитахме се с TunerPro RT то да направим малко Online мониторинг но без-успешно.
В тунер про, ползвам .XDF от опитите на един чуждестранен колега пак върху Алфа 75 но с 2.0ТС мотор и незнам дали това не ми обърква сметките. Та така накратко... изобщо в софтуерната част на нещата съм доста бос, не се подигравайте :biggrin:

Няколко въпроса...
Как мога /или трябва да си го направя/ да намеря подходящият XDF за моят .bin?
Теоритично при добри смеси и настроени аванси реално ли е налягане 0.7-0.8?
Ако може някой друг съвет за ТунерПро-то, кой карти са най-важни, не целиме зверските настройки :holiday:
Как подкарвате онлайн мониторинга?

Ето бин-а http://dox.bg/files/dw?a=f6d07caa14
И xdf-a http://dox.bg/files/dw?a=5c09f26b0c

:cheers:

http://www.youtube.com/watch?v=ynHHE8Q7oUg

http://www.facebook....38878316&type=3 (http://www.facebook.com/media/set/?set=a.1831357243880.75250.1838878316&type=3)

oem
24-09-2012, 21:49
Този XDF не става за твоята кола. Иначе в тунерпро-то имаш опция в Tools->Emulator да включиш емулатора и после Acquisition->Togle Data Tracing и отделно във всяка карта имаш бутон горе с буква А който ти пуска трейсинга в картата. Но първо си намери XDF за твоята кола.

tuxgt
24-09-2012, 21:53
Дам това с Acquisition->Togle Data Tracing го пробвахме, но явно заради XDF-а не отчиташе нищо по картите... Ще се ровя в сайта на емулатора за XDF, макар че едва ли има :calc:

WhitePower
25-09-2012, 13:53
в офицялния саит няма търси си писан от някой XDF , даже има по форумите и малко по успешни XDF фи от оригиналните в сайта

tuxgt
25-09-2012, 14:25
ICI предложи да пробвам с bin и XDF от 2.0ТС каквито имам, но не знам дали 8те свещи няма да окажат влияние. Може да пробвам, най-много да изгори нещо :flamingdevil:

Bobo
25-09-2012, 15:06
Първо Тунер Про не предлагат официални XDF фаилове - всички са споделени от хора ;) За твоята конкретно кола трябва да се изолират картите на запалването и впръскването, добре е да се конфигурира инжекторната константа и да си напишеш едно XDF фаилче ;) 90% от готовите XDF фаилове дори да ви изглеждат работещи са мноооого сбъркани ;) Правил съм инжекцион като твоя с острич и си става без грешка ;)

oem
25-09-2012, 15:14
ICI предложи да пробвам с bin и XDF от 2.0ТС каквито имам, но не знам дали 8те свещи няма да окажат влияние. Може да пробвам, най-много да изгори нещо :flamingdevil:

Не може да пробваш нещо което е ясно, че не е писано за твоето ЕКУ. Първо може началото на картите да не съвпадат с адресите в бин-а, което със сигурност ще има такива да не кажа и всичките.

Има XDF креътъри в интернет с които сам можеш да си направиш XDF стига да знаеш как да намериш правилните карти и факторите за правилно смятане на аванса примерно, както факторите за смятане на абсцисите. И най-трудно се намира стойността на инжектор константата, която какво каза Бобо е хубаво да актуализираш за да си оправиш смесите в частично натоварване и празния ход.

tuxgt
25-09-2012, 18:20
Добре, до тук разбрахме ,че няма да е лесно :bangin:
Малко размисли и страсти в свободен текст. Възможно ли е да заредя двата бина в WinOLS и гледайки картите на TS мотора да търся подобни при моя, след което да коригирам параметрите на XDF в TunerPro :grandpa:
Или можеби ECM2001?

Bobo
27-09-2012, 19:05
Добре, до тук разбрахме ,че няма да е лесно :bangin:
Малко размисли и страсти в свободен текст. Възможно ли е да заредя двата бина в WinOLS и гледайки картите на TS мотора да търся подобни при моя, след което да коригирам параметрите на XDF в TunerPro :grandpa:
Или можеби ECM2001?

По-добре е с winols но и с еcm ползван като едитор само пак става ;) Иначе да това е правилния начин ;)

oem
27-09-2012, 21:35
Както каза Бобо, ползвай ЕЦМ само като едитор. Стойностите за аванса там не са градуси преди ГМТ. Както и единиците с които променяш не са градуси. 1 единица не е 1 градус :)

WhitePower
27-09-2012, 21:55
Както каза Бобо, ползвай ЕЦМ само като едитор. Стойностите за аванса там не са градуси преди ГМТ. Както и единиците с които променяш не са градуси. 1 единица не е 1 градус :)

В ЕЦМ ма има меню дето калкулира предваренито в градуси
доказано е че каквото е писано в софта на диагнистика си показва същото предварение

oem
27-09-2012, 21:59
В ЕЦМ ма има меню дето калкулира предваренито в градуси

Мхм... ти сериозно ли? :crazy:

WhitePower
28-09-2012, 01:21
Мхм... ти сериозно ли? :crazy:

Съвсем сериозно

oem
28-09-2012, 08:51
Добре :BIGsmile:

WhitePower
28-09-2012, 19:05
Добре :BIGsmile:
ти съмняваш ли се или се базикаш
има си меню дето си показва вместо стойности , директно градуси предварение

Bobo
28-09-2012, 20:07
Добре :BIGsmile:

Хахахахахахахахаа моля те спри че ще се изпусна от смях с тоз индивид Орлин ли е мапер ли е хахаххахахахахахааа:respect: Нали съм ти казал нещо за кифтетата ;)

---------- Post added at 17:07 ---------- Previous post was at 17:05 ----------


ти съмняваш ли се или се базикаш
има си меню дето си показва вместо стойности , директно градуси предварение

Хахахахахаха е тука се уака поголовно смешен си много, запазете темата е за бисерите :humpx:

oem
28-09-2012, 20:58
И тази тема ще осерем... та хайде нека туй нещо дето го показва там да е хаванса :tooth:

WhitePower
29-09-2012, 00:22
И тази тема ще осерем... та хайде нека туй нещо дето го показва там да е хаванса :tooth:
е добре ама мисля че е достатъчно че да си свършиш работата
трябва ти само ЕЦМ и срубоскоп

---------- Post added at 00:22 ---------- Previous post was at 00:07 ----------


Хахахахахахахахаа моля те спри че ще се изпусна от смях с тоз индивид Орлин ли е мапер ли е хахаххахахахахахааа:respect: Нали съм ти казал нещо за кифтетата ;)

---------- Post added at 17:07 ---------- Previous post was at 17:05 ----------



Хахахахахаха е тука се уака поголовно смешен си много, запазете темата е за бисерите :humpx:

аз някъде да съм твърдял че съм мапер БОБО ???
Нали ти си "Мапер"
всичко се вижда на чертата :)

важното е че на човека не искате да му помогнете без пари

мисля че поне съм бил малко по полезен на човека от вас

п.с малка справка с ВИКИПЕДИА

Няколко градуса преди достигане ГМТ се подава запалителна искра. Този параметър, наричан изпреварване (аванс) на запалването, ъгъл на изпреварване или още предверение на запалването е различен за различните двигатели и е пряко свързан с качеството на използвания бензин.

Bobo
29-09-2012, 14:02
е добре ама мисля че е достатъчно че да си свършиш работата
трябва ти само ЕЦМ и срубоскоп

---------- Post added at 00:22 ---------- Previous post was at 00:07 ----------



аз някъде да съм твърдял че съм мапер БОБО ???
Нали ти си "Мапер"
всичко се вижда на чертата :)

важното е че на човека не искате да му помогнете без пари

мисля че поне съм бил малко по полезен на човека от вас

п.с малка справка с ВИКИПЕДИА

Няколко градуса преди достигане ГМТ се подава запалителна искра. Този параметър, наричан изпреварване (аванс) на запалването, ъгъл на изпреварване или още предверение на запалването е различен за различните двигатели и е пряко свързан с качеството на използвания бензин.

Сега остава да ми обесниш как се смята аванс в идеални условия, ма тоя път недей копира от уики ;)

WhitePower
29-09-2012, 18:58
Сега остава да ми обесниш как се смята аванс в идеални условия, ма тоя път недей копира от уики ;)

Не мисля да ти обяснявам то си пише , който иска да прочете