PDA

View Full Version : Спирайте винаги на пешеходните пътеки!!!!



Kefo
23-12-2004, 20:44
Днеска пред очите ми младо момиче с Фиат Пунто просна като парцал един възрастен човек.Беше на пешеходна пътека и беше навлязъл към метър в нея и беше длъжна да спре.Уви спирането и започна 5м пред пътеката и завърши към 10м след нея! :wallbash: Незнам какво стана с човека.Качиха го в кола и го откараха. Определено скоростта и беше превишена и още по-малко съобразена с пътните условия. :?

jorko
23-12-2004, 20:45
каката е срам за марката :evil: :evil: :evil:

Alfa User
23-12-2004, 22:50
Въпросът не е дали каката е срам за коя да е марка. Ако питате мене, идеята е да внимаваме по улиците. Предполагам всички са виждали как хората (особено доста по-възрастните...) напоследък просто скачат на пътя без да се огледат. И ако в случая караме с около 100 какво се получава ??? А на пешеходните пътеки според последните поправки в ЗДП и ППЗДП пешеходеца винаги е с предимство. Освен това, помислете как ще се почувствате ако стане "белята" ... или ако се приберете вкъщи и се окаже, че някой роднина е натрошен именно поради тази причина.
Знам, че караме изключително спортни коли...
Знам, че понякога всеки един от нас има нуждата да покаже колко добре върви автомобила му ( и аз не правя изключение :oops:)...
Знам, че понякога някое идиотче с нещастен немски трошляк се опитва да се докаже пред слепите и глухите...

Но заслужава ли си заради това да отнемем човешки живот ?

Доколкото си спомням, в основата на клуба беше залегнала идеята за радетелство (каква хубава стара БГ дума...) за безопасно движение по пътищата.

Колеги, моля Ви, спазвайте този принцип !

Неведнъж съм понасял подигравки на хора, возещи се в колата ми, на тема "Айде бе, какво го чакаш тоя дъртак да мине" или нещо от сорта... По-добре е някой да ви се изсмее, отколкото после да лежите за убит човек... и да нямате спокойствие до края на дните си ... :bored:

hf hpe
23-12-2004, 23:05
аз също гледам да спазвам максимално закона за движение по пътищата и правилника за прилагането му, но...

много ме е яд примерно като спреш на пешеходна пътека и направиш път на някой пък той блее на другата страна в момента или пък разни където пресичат на 10 метра от пешеходната пътека и те осуват че не им даваш път а преди това си спрял на пътеката

jorko
23-12-2004, 23:16
на пешеходни пътеки и при завой спирам и пускам хората , но ако се правят на тарикати да пресичат по диагонал или на 10-20 м от пътеката , не ги целя но все пак им показвам , че не са с предимство там :evil: ...клаксон и др. такива ....

Alfa User
23-12-2004, 23:30
Така си е - аз говорех за предимството само на пешеходната пътека. Всичко друго е въпрос на култура на поведение на пътя - а тук нещата не опират само до нас шофьорите...

ShoxXx
23-12-2004, 23:54
на пешеходни пътеки и при завой спирам и пускам хората , но ако се правят на тарикати да пресичат по диагонал или на 10-20 м от пътеката , не ги целя но все пак им показвам , че не са с предимство там :evil: ...клаксон и др. такива ....

Качи им веднъж до 3500RPM и на бабите им идват сили от Господ и както куцат изведнъж припват кат калинки.

Още един съвет за зимата: дистанция отпред и отзад и гледайте колата отзад да е по-нова и лъскавичка, че хем спират добре, хем собствениците им ги пазят в повечето от случайте. :wink:

Aquila
25-12-2004, 08:55
Много нерви ,много нещо,оба4е да ви кажа определено сьм забелязал,4е от страна на шофьорите няма никаква култура.Пешеходец се пуска да мине дори и да е на 5м от пешеходната пьтека,да не говорим ако е на нея. Ламарините се оправят на една кола ,но 4овешки живот не се враща. А састезателите даже и псуват и на бои ска4ат като преси4аш и им попре4иш да минат с "Фераритата".. За мен култура няма ,и то не само по пьтищата!!!

Kefo
28-12-2004, 15:09
Аз спирам и пропускам винаги когато има някой на пътното платно независимо дали е на пешеходна пътека или не! Но все пак всеки си носи отговорността за действията си. Вие си преценете дали си струва да съсипете нечии живот и семейство! :rip: За една седмица станаха 3 катастрофи пред очите ми.Слава богу нямаше жертви но от колите нищо не става.