PDA

View Full Version : ключалка заден капак 145



stefan stefanow
26-12-2004, 14:25
отзад ми е счупена емблемата на ключалката трябва ли да сменям цялата ключалка или може да се смени само емблемата?

MBlaST
26-12-2004, 23:07
Мисля,че може само емблемата.

pr_00f
27-12-2004, 10:42
Абе и на мен ми откраднаха задната емблема преди 1 месец и още не мога да си намеря. Иначе продават ама са комплект с ключалката и е към 60 кинта. Баси..... Още не съм се свързал със застрахователя да ги питам дали ще ми платят за такова нещо.
Така 4е момчета пазете си задните емблеми щото дебна зловещо.
:yes:

Emus
27-12-2004, 11:52
Ами колеги какво да ви кажа ...... :(
При мен положението е същото. Вече втори път ми чупят задната емблема копелетата :cry: Колицата се обезобразява неимоверно без нея.
Първия път застрахователите ми я платиха (наполовина). Взех си целия ключалков блок от АутоИталия - мисля че беше около 85 лв. :shock: На Александър Ауто също съм виждал емблеми с ключалки за същите пари.
Втория път обаще застрахователите се направиха на много умни и ми заявиха, че първия път бил компромис от тяхна страна - емблемата била детайл, който бил свален и т.н. и т.н. и не носели отговорност за него (заболя ме езикът да обяснявам, че емблемата е счупена заедно с оста, на която е прикрепена и не може да се използва като детайл ама нейсе!) . Като са решили да не платят нищо не може да се направи.
Първия път като си купувах ключалката в Ауто Италия ми обясниха, че можело да поръчам само емблемата с оста за около 55лв. но трябвало да имам пружинката, която връща емлемата в първоначално положение при завъртане. Естествено, че пружинката я нямаше щото е изхвърчала на някъде при чупенето.
Та така ..... от няколко месеца гледам да не поглеждам колицата отзад щото ще се изям от яд. Очевидно няма смисъл да се набутвам с нова емблема щото копелето само това чака - да му станат 3 :evil:
Те и предната емблема вече няколко пъти човъркат ама явно е много яко закрепена та все не успяват да я изкъртят.

Щях да забравя! Ако купуват емблемата с ключалката потърсете си и двата задни болта, които я държат. Болтовете са с чупещи се глави за да не могат да се развиват от външна страна.

pr_00f
27-12-2004, 16:11
10x за инфото, Специално за болтовете

stefi
02-01-2005, 18:45
може само емблемата стига да можеш да си я намериш, че аз поне трудно я намерих и то втора употреба

Nyte
13-08-2010, 00:00
Щях да забравя! Ако купуват емблемата с ключалката потърсете си и двата задни болта, които я държат. Болтовете са с чупещи се глави за да не могат да се развиват от външна страна.
Колеги, какво представляват тези болтове с чупещи се глави? Аз се опитвам да си сваля ключалката за да си сложа нова емблема понеже иначе е супертясно отвътре и е почти невъзможно да се надене пружинката, тапата и зегерката. Как точно мога да ги развия въпросните болтове?

stelt
13-08-2010, 09:26
Направи нарези на главите на болтовете и развивай с отверка.

Nyte
13-08-2010, 10:19
Направи нарези на главите на болтовете и развивай с отверка.
Това ми беше като последен вариант :) Понеже както аз, така и някой друг може да ги развие след мен и да си вземе нещо, което си хареса от колата ми :hump: Не, че някой е тръгнал да граби баш моята Алфа ама знае ли човек...