PDA

View Full Version : Blue & Me настройки...



rusiq86
23-11-2012, 13:39
За да свържете вашият телефон със системата на колата трябва да сте сигурни, че са съвместими, можете да проверите за това тук: http://www.blueandme.net/blueandme/index.aspx?brand=alfa%20romeo&lang=en#/support/compatibilitaCellulari/
1) включвате bluetooth на телефона
2) палите колата, не да не е в движение
3) пускате гласовите команди от волана
4) изричате "settings"
5) изричате "pairing"

Ще ви покаже пин код, през мобилното си устройство избирате опция "pair", въведете пин код-а, който колата ще Ви покаже. След това Ще ви пита на английски искате ли да смъкне вс телефонни номера, казвате "yes".

п.с. За да ви показва името от телефонния указател на този, който ви търси трябва вс номера да са записани с +359 .......

Ако желаете за в бъдеще да пускате музика през телефона си след като е свързан, може да се наложи да обновите софт-а на blue & me системата, това можете да направите тук:
www.blueandme.net > support > download
Описано е подробно как да се инсталира новият софт.

п.с. Можете да свържете едновременно до 5 телефона. За да изтриете такъв, в по същият начин като изречете "settings"...след това ще Ви помогне да изберете помощно меню.

Stoyan Georgiev
23-11-2012, 13:58
blue&me е яка екстра, на фиата има и супер много ме е яд, че на 159ката няма, а е голямо удобство за музика и за хендс-фри....

fnt
23-11-2012, 21:25
Утре ще пробвам с гласова команда, защото както ми е написано по книжката не се получи.

fnt
22-12-2012, 14:30
Е , не се върза. Пробвах комбинацията с копчетата , защото гласово не се справих. Та даде ми кода, въведох го на телефона и ми разпозна модела. Пише на телефона, че са вързани, но като звънне се чува само от телефона.

rusiq86
23-12-2012, 14:09
Идея си нямам...настройките в телефона нещо освен...виж в тази тема тук за повече инфо..
- http://www.alfaowner.com/Forum/ice-and-blue-and-me/

littlesister
16-01-2013, 10:11
Аз като цъкна на волана, за да подам гласовите команди, на таблото ми изписва "english language unavailable".

rusiq86
16-01-2013, 10:18
Смени си езика от настройките на английски!

V.Nedelchev
25-01-2013, 10:46
А да попитам и аз че съм много нов и още откривам нови неща във колата ;-) Като натисна това за гласовия контрол ми говори нещо на италиански и не мога да зацепя за какво иде реч :online2long:

rusiq86
25-01-2013, 11:23
От ляво на волана има един лост...меню. Та влизаш в менюто...търсиш език или на ит. lingua, и влизаш и си избираш English...
После следваш процедура в първи пост!

V.Nedelchev
25-01-2013, 13:19
Благодаря ти ще пробвам следмалко и ще кага какво е станало щото пробвах да задтърга бутона за гласовия контрол и ми изписва нещо да говоря пробвам да кага setting но нищо не се получава записва ми гласа само и после мога да си го чуя.

V.Nedelchev
25-01-2013, 14:26
Само това ми излиза във менюто от лостчето ... Някакви идеи ?

b_angelov
25-01-2013, 14:35
Само това ми излиза във менюто от лостчето ... Някакви идеи ?

Направи си настройките не от това меню, а от навигацията.
Trip -> Settings -> Language или нещо такова беше.

Stoyan Georgiev
25-01-2013, 14:46
не всички опции излизат винаги, понякога на запален двигател колата си мисли , че ще караш и ограничава менюто - пробвай само на контакт да видиш опциите ---- офф сега видях, че не работи двигателя - явно с навигациите са по-раззлични

V.Nedelchev
25-01-2013, 14:51
Направи си настройките не от това меню, а от навигацията.
Trip -> Settings -> Language или нещо такова беше.

Така пробвам но ми дава само да сменям езика на самата навигация а не на гласовото. А за това със работещия двигател и аз се сетих и затова сега така пробвах ... А ми е голям мерак да си вържа телефона за това нещо ...

b_angelov
25-01-2013, 16:51
Така пробвам но ми дава само да сменям езика на самата навигация а не на гласовото. А за това със работещия двигател и аз се сетих и затова сега така пробвах ... А ми е голям мерак да си вържа телефона за това нещо ...

Пробвай пак с мушнато "Setup CD" в четеца и кола на контакт!
Впрочем каква ти е навигацията? Дай снимка.

V.Nedelchev
25-01-2013, 17:26
Пробвай пак с мушнато "Setup CD" в четеца и кола на контакт!
Впрочем каква ти е навигацията? Дай снимка.

Ето това е навигацията , а за тоя "setup CD" аз май го нямам имам 2 диска ама са със карти за италия май

V.Nedelchev
25-01-2013, 17:28
Ето това е навигацията , а за тоя "setup CD" аз май го нямам имам 2 диска ама са със карти за италия май

Това е единия другия е почти същия ама пише имена на други области или градове там незнам как е точно.

b_angelov
26-01-2013, 08:19
Това е единия другия е почти същия ама пише имена на други области или градове там незнам как е точно.

Toва е карта за навигацията за Италия. Тя е разделена на 2 части - северна и южна.
Направи си регистрация в този форум и си изтегли Setup CD-то от там. На .ISO файл е, записваш го на диск и го пъхаш в навито. докато колата е на контакт избираш езика да е английски и ще се оправи.
След това можеш да си изтеглиш и картата за югоизточна Европа. Там я има и България, макар и с малко бедно съдържание.
http://www.ipmart-italia.com/showthread.php?345680-SCARICA-Aggiornamento-Firmware-Connect-Nav-V.12.3-mappa-italia-2010-2011&highlight=firmware+connect+nav+alfa

За повече инфо, чети тази тема: http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=24784 и при въпроси пиши там, че тук не е мястото, защото нямаш Blue&Me.

V.Nedelchev
26-01-2013, 10:37
Toва е карта за навигацията за Италия. Тя е разделена на 2 части - северна и южна.
Направи си регистрация в този форум и си изтегли Setup CD-то от там. На .ISO файл е, записваш го на диск и го пъхаш в навито. докато колата е на контакт избираш езика да е английски и ще се оправи.
След това можеш да си изтеглиш и картата за югоизточна Европа. Там я има и България, макар и с малко бедно съдържание.
http://www.ipmart-italia.com/showthread.php?345680-SCARICA-Aggiornamento-Firmware-Connect-Nav-V.12.3-mappa-italia-2010-2011&highlight=firmware+connect+nav+alfa

За повече инфо, чети тази тема: http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=24784 и при въпроси пиши там, че тук не е мястото, защото нямаш Blue&Me.

Благодаря ти ще пробвам малко по късно : )

iee
21-06-2014, 14:02
Да използвам и аз да попитам. И при мен не стават гласовите команди на английски, но не съм с навигация, а с плеър. Мога ли да ръгна в него setup диск?

iee
11-07-2014, 22:07
Такааа, значи ъпдейтът в моя случай стана през USB-то. Това, обаче не оправи въпросът с езика на гласовите команди. За промяна на езикът трябва да се свали допълнителен файл, който е наличен на blueandme.net . Свалил съм го и утре ще пробвам, че не ми се слиза сега до колата :)

angels
08-05-2015, 08:32
Съжалявам, че избутвам стара темичка ама не исках да пускам нова. :)
Колеги я кажете как пускате музика през Blue&Me ..ъпдейтнах успешно до версия 5.6, кънектва се мигновено с експириата, телефонни oбаждания, гласови команди всичко е наред. Ама не ще да изкарва плейлиста или музика изобщо. Не, че е болка за умиране, ръгам си флашката в usb-то и и пак си слушам ама на смартфона имам с години трупана колекция... :D

Yavor
08-05-2015, 10:40
Аз поне не съм намерил начин да стриймва музика като хората.

Проблема явно е че блутут протокола на системата Blue&Me е от стар тип и се разпознава само като моно хендсфрии - съответно качеството, което се стриимва е трагично.
Като огледаш в блутут настройките на телефона си ще видиш, че е така - т.е. това устройство е предвидено само за разговори, не и за строймване на музика.

Иначе съм пробвал в доста други коли, там се разпознават системите като стерео хендсфри и можеш да си пускаш каквото искаш.

Даже си свалих едно приложение: Bluetooth Router - което принудително кара всички звуци на телефона да отиват на хендсфриито ( колата в случая) ама качеството е ужасно. Иначе го подкарах, ама напълно безсмислено...

BO
08-05-2015, 15:15
Има 2 основни неща тук:
1. Системата не поддържа A2DP протокол. Съответно забравяш за стрийм през блутуут.
2. Системата поддържа само ФАТ32 преносимо устройство. Малко телефони могат да се пуснат предварително да работят директно в режим на преносима памет. Повечето след като го свържеш към УСБ порт, то те питат в какъ режим искаш да бъде пуснат телефона. В този момент си загубил битката със системата на колата, защото реално не разпознава телефона ти като преносима памет, известна още като "флашка".
За това си купуваш една флашка, качваш си музиката на нея и не се занимаваш с телефона.

AHAHu
08-05-2015, 17:54
Колега , погледни на този сайт ( http://www.blueandme.net/blueandme/index.aspx/index.aspx?brand=fga&lang=en#/support/compatibilitaCellulari/ )телефоните , които поддържат пускане през Аудио системата. От по-известните единствено видях Нокиа Х5 . Така ,че това е положението - ползвай флашки ...

Yavor
08-05-2015, 21:27
Има 2 основни неща тук:
1. Системата не поддържа A2DP протокол. Съответно забравяш за стрийм през блутуут.
2. Системата поддържа само ФАТ32 преносимо устройство. Малко телефони могат да се пуснат предварително да работят директно в режим на преносима памет. Повечето след като го свържеш към УСБ порт, то те питат в какъ режим искаш да бъде пуснат телефона. В този момент си загубил битката със системата на колата, защото реално не разпознава телефона ти като преносима памет, известна още като "флашка".
За това си купуваш една флашка, качваш си музиката на нея и не се занимаваш с телефона.


Боби, аз имах предвид същото, ама бях малко по научно-популярен :devil:

Ще взема да пробвам моя телефон, да видим дали не мога да го направя да имитира флашка. Тогава хем ще ми се зарежда, хем ще слушам нещо от 5те гб музика, които само разнасям в него.

Или ще взема да изкарам музиката във възможно най главната директория. Реално сега ми го разпознава като флашка системата, ама дава "building media library" около 5 мин и дотам. Щото всички знаем андроид телефоните колко са натъпкани с папки. То и човек да е, ще се омотае.

Може пък да има някакво приложение за тая цел. Сега ми идва наум. :pokey:

angels
09-05-2015, 23:41
Дам, флашка му е майката... и аз предполагах, че няма да стане моята работа. Иначе в жабката дето е usb-то имам някаква друга джаджа .. дето и тя има usb и кабел за ipod/iphone, на приятелката ми айфона като го свърже там хем се зарежда хем чете и музиките. Ама на експириата директно в usb-то не ще. Явно холандеца е оптимизирал системата за работа с ейпъл продукти... :D