PDA

View Full Version : съединител - хгт



VirenEngel
02-01-2007, 21:08
здравейте
копирам директно темата си от фиат ...

колеги ...
издухах 2 (два) за година и 4 месеца ... марка валео ... онзи ден втория започна да намирисва и той ...
идеи за подсилени на този фиат ... или някакви да заместят от друг модел достатъчно надеждни или пък от ланча или алфа.

честно казано съм навит и на подмяна на целите скорости с други (отново при словие че са по сигурни и надеждни) - ако въобще има вариант ... говорих с тоя оня "казват майсторите" че и е слаба тази страна на тези фиатове и имам чувството че скоро и трансмисията ще се наложи да поправям ...
не успявам да открия и спортен съединител ...
някой ... някакви идеи ?

Bobo
02-01-2007, 23:52
За първи път чувам за слаб съединител на тая кола :shock: Колега според мен или имаш проблем с маховика или имаш невероятно кофти стил на каране :wink:

За справка моята кола е точно два пъти по мощна от твоята а съединителя и е същия и карам вече 2 години с него :shock:

j1v
03-01-2007, 00:10
За първи път чувам за слаб съединител на тая кола :shock: Колега според мен или имаш проблем с маховика или имаш невероятно кофти стил на каране :wink:

За справка моята кола е точно два пъти по мощна от твоята а съединителя и е същия и карам вече 2 години с него :shock:

Бля, т'ва не беше ли 150 коня? Твойта кога стана 300 ???

Bobo
03-01-2007, 00:14
За първи път чувам за слаб съединител на тая кола :shock: Колега според мен или имаш проблем с маховика или имаш невероятно кофти стил на каране :wink:

За справка моята кола е точно два пъти по мощна от твоята а съединителя и е същия и карам вече 2 години с него :shock:

Бля, т'ва не беше ли 150 коня? Твойта кога стана 300 ???

Нидей спами у темата бре :evil:

valjo
03-01-2007, 00:15
а на 20 клапановото браво, от 20в ТБ (купе, капа) съединител няма ли да стане? той сигурно ше да е по як ? а железора като е същия....

сигурно греша де:)

Bobo
03-01-2007, 00:19
а на 20 клапановото браво, от 20в ТБ (купе, капа) съединител няма ли да стане? той сигурно ше да е по як ? а железора като е същия....

сигурно греша де:)

Ако харчи така сток съединителя вервай ми къвто и да сложи ше го преебе :wink:

maxisexy
03-01-2007, 00:25
ами аз къв да сложа бе колеги и моя е заминал

Bobo
03-01-2007, 08:42
ами аз къв да сложа бе колеги и моя е заминал

Валео :wink:

VirenEngel
03-01-2007, 12:15
е най-накрая в някой форум някой да каже нещо за хгт ...
мерси много колеги ...

бобо - братле истина е че всяко тръгване ми е грубо натискане до 6к обороти ... аз затва я взех и така я карам ... знам че твоята машина е с турбо конверсия ... което малко ме успокоява че все пак като е по-силна и държи тоя съединител ... значи до някаква степен компенсира тезата за душманията ми към моя фиат. реално проблема може и да другаде - ще се види. така или иначе е разфасован автомобила в момента и ще се сменя съединител и куп други хав. но ... искам да се подсигуря поне тоя път ако е възможно ...
ти за спортни съдеинители знаеш ли за тези модели ? аз съм доста по навит да дам пари отгоре и да се оттърва от проблема ...

Bobo
03-01-2007, 12:23
е най-накрая в някой форум някой да каже нещо за хгт ...
мерси много колеги ...

бобо - братле истина е че всяко тръгване ми е грубо натискане до 6к обороти ... аз затва я взех и така я карам ... знам че твоята машина е с турбо конверсия ... което малко ме успокоява че все пак като е по-силна и държи тоя съединител ... значи до някаква степен компенсира тезата за душманията ми към моя фиат. реално проблема може и да другаде - ще се види. така или иначе е разфасован автомобила в момента и ще се сменя съединител и куп други хав. но ... искам да се подсигуря поне тоя път ако е възможно ...
ти за спортни съдеинители знаеш ли за тези модели ? аз съм доста по навит да дам пари отгоре и да се оттърва от проблема ...

Съглсен съм с теб но спортния съединител за тези коли струва около 2.5 пъти повече и определено няма да издържи повече от фабричния - просто спортните съединители се правят да държат по висок въртящ момент, НО имат по-кратък срок на експлоатация, те просто са за бегачки а не за всекидневки :wink: Така че според мен или открии проблема или ела да ме повозиш да видя къде грешиш - няма начин от цедене на оборотите да скапваш съединителя - или го държиш полунатиснат докато караш или прекалено дълго си на полусъединител. Но както вече казах според мен има проблем с колата за да го хвърля, или просто са ти сбъркали съединителя два пъти :wink:

VirenEngel
03-01-2007, 13:11
е най-накрая в някой форум някой да каже нещо за хгт ...
мерси много колеги ...

бобо - братле истина е че всяко тръгване ми е грубо натискане до 6к обороти ... аз затва я взех и така я карам ... знам че твоята машина е с турбо конверсия ... което малко ме успокоява че все пак като е по-силна и държи тоя съединител ... значи до някаква степен компенсира тезата за душманията ми към моя фиат. реално проблема може и да другаде - ще се види. така или иначе е разфасован автомобила в момента и ще се сменя съединител и куп други хав. но ... искам да се подсигуря поне тоя път ако е възможно ...
ти за спортни съдеинители знаеш ли за тези модели ? аз съм доста по навит да дам пари отгоре и да се оттърва от проблема ...

Съглсен съм с теб но спортния съединител за тези коли струва около 2.5 пъти повече и определено няма да издържи повече от фабричния - просто спортните съединители се правят да държат по висок въртящ момент, НО имат по-кратък срок на експлоатация, те просто са за бегачки а не за всекидневки :wink: Така че според мен или открии проблема или ела да ме повозиш да видя къде грешиш - няма начин от цедене на оборотите да скапваш съединителя - или го държиш полунатиснат докато караш или прекалено дълго си на полусъединител. Но както вече казах според мен има проблем с колата за да го хвърля, или просто са ти сбъркали съединителя два пъти :wink:

абе греша че карам чубанската :)
ок ... в сервиза ще ги прегледаме а и аз лично, дали няма някакъв друг проблем ...

принципно ... за инфо - какъв е спортния съденител ?
благодарскo много

VirenEngel
03-01-2007, 13:13
е най-накрая в някой форум някой да каже нещо за хгт ...
мерси много колеги ...

бобо - братле истина е че всяко тръгване ми е грубо натискане до 6к обороти ... аз затва я взех и така я карам ... знам че твоята машина е с турбо конверсия ... което малко ме успокоява че все пак като е по-силна и държи тоя съединител ... значи до някаква степен компенсира тезата за душманията ми към моя фиат. реално проблема може и да другаде - ще се види. така или иначе е разфасован автомобила в момента и ще се сменя съединител и куп други хав. но ... искам да се подсигуря поне тоя път ако е възможно ...
ти за спортни съдеинители знаеш ли за тези модели ? аз съм доста по навит да дам пари отгоре и да се оттърва от проблема ...

Съглсен съм с теб но спортния съединител за тези коли струва около 2.5 пъти повече и определено няма да издържи повече от фабричния - просто спортните съединители се правят да държат по висок въртящ момент, НО имат по-кратък срок на експлоатация, те просто са за бегачки а не за всекидневки :wink: Така че според мен или открии проблема или ела да ме повозиш да видя къде грешиш - няма начин от цедене на оборотите да скапваш съединителя - или го държиш полунатиснат докато караш или прекалено дълго си на полусъединител. Но както вече казах според мен има проблем с колата за да го хвърля, или просто са ти сбъркали съединителя два пъти :wink:

забравих ... какво ще рече сбъркали бе братле ...
как така ше го сбъркат ? :?

gigi
04-01-2007, 00:14
абе греша че карам чубанската :)
ок ... в сервиза ще ги прегледаме а и аз лично, дали няма някакъв друг проблем ...

принципно ... за инфо - какъв е спортния съденител ?
благодарскo много
И аз не карам леко а моя още не съм го пипал откакто я взех ( 3 год и около 40 000км) . Яки са съединителите на тия коли. Както казва Бобо или имаш технически проблем или успяваш да го запалиш на полусъединител.

Kuku
04-01-2007, 11:45
Проблема на "Bravo HGT" е в скоростите и от там съединителя, поне при мойто беше тъй :?

jorko
04-01-2007, 12:03
Проблема на "Bravo HGT" е в скоростите и от там съединителя, поне при мойто беше тъй :?
И аз знам за поне 2 ХГТ-та с проблеми в лагерите на кутията :?


принципно ... за инфо - какъв е спортния съденител ?
благодарскo много

Има различни вариянти , но определено не ти трябва да слагаш такъв , освен ако не я засилиш некъде двойно :twisted: / мотора де /

VirenEngel
09-01-2007, 22:17
Проблема на "Bravo HGT" е в скоростите и от там съединителя, поне при мойто беше тъй :?

какви са били проблемите с скоростите ?
в момента са свалени поне да знам за какво да го чекват ?

Kuku
09-01-2007, 22:47
Първичен вал и комплект лагери :!: