PDA

View Full Version : Серес 8-10/03/2013



Pages : 1 [2]

Liminat
11-03-2013, 22:34
генерало от всички дни..

110352
Първите двама и Николай Минков с какви резачки бяха?

Mury
11-03-2013, 22:41
Първите двама и Николай Минков с какви резачки бяха?

Първия с някакъв прототип,който тежи около 600 кг. втория с Додж Вайпър,Ники с Мицубиши Лансер Ево.

Linkestis
12-03-2013, 01:03
Странен въпрос :dj::dj:

Кое е странното?Не го питам за зацепване на ремъци а за това че е можел и по-добре.

D-I-V-A-K-A
12-03-2013, 02:07
Полеви ремонти на пистата (смяна на полуоска, карета, шенкел, спирачен диск, главина, датчик АБС) в неделя вечер :roll2:

Важното бате е, че ти си невредим, ламарини се правят, за съжаление, винаги има такива последици в този спорт рано или късно, но пак малкият дявол ;) И добре че е имало някой да ти се отзове на помощ, евала и на него ;)

thecleaner
12-03-2013, 02:27
Важното бате е, че ти си невредим, ламарини се правят, за съжаление, винаги има такива последици в този спорт рано или късно, но пак малкият дявол ;) И добре че е имало някой да ти се отзове на помощ, евала и на него ;)

Така е Светко трее персонално на благодари на Тони (Dexer), на Добри (drigata) и на пича от Сандански осигурил частите, и на знайните и незнайни воини геройски дигали кърпела, да го качат на репатрака и после светили с фенери ;) Евала на целата Бг група.

Mury
12-03-2013, 07:13
Кое е странното?Не го питам за зацепване на ремъци а за това че е можел и по-добре.

Ванката си караше колкото може,на тази писта хич не е лесно да дадеш време,има много силни коли :th_up::th_up::th_up::th_up:Да не говорим,че такива коли като неговата не се състезават там,всичките са правени 180-200 ++ к.с.

Furious 155
12-03-2013, 09:18
Ванката си караше колкото може,на тази писта хич не е лесно да дадеш време,има много силни коли :th_up::th_up::th_up::th_up:Да не говорим,че такива коли като неговата не се състезават там,всичките са правени 180-200 ++ к.с.Така е. Колата в този и вид, това са и възможностите.
Живот и здраве (и пари), догодина може и надолу да се слезе.

ФЕРАРИСТ
12-03-2013, 09:27
http://www.youtube.com/watch?v=ozcGHSsViqE

thecleaner
12-03-2013, 09:29
http://www.youtube.com/watch?v=ozcGHSsViqE

Този видеоклип е частен.

Коригирай го бате Ники.

badmadafaka
12-03-2013, 09:38
Евала на цялата група! Добре, че въпрeки драмите никой не е пострадал и Светльо е уцелил "малкия дявол" (че като прочетох "гумата ме изпревари със 190")... Браво и за задружните усилия с които явно сте оправили строшеното... :flex:

ФЕРАРИСТ
12-03-2013, 09:48
Този видеоклип е частен.

Коригирай го бате Ники.
Май е готово вече, слагах некви надписчета по него и затва след като се качи беше така......мисля че е готово....

Kostadin
12-03-2013, 11:08
Така е. Колата в този и вид, това са и възможностите.
Живот и здраве (и пари), догодина може и надолу да се слезе.

Живот и здраве(и пари), догодина ми се ще и аз да поразстрия агрегата по гръцко :grin:

п.с. Ванка, готин аватар имаш :grin:

popaay
12-03-2013, 12:30
Май е готово вече, слагах некви надписчета по него и затва след като се качи беше така......мисля че е готово....
Идеално място на камерата,всичко се вижда.

Furious 155
12-03-2013, 12:48
Ето и няколко клипа:
http://www.youtube.com/user/furious155?feature=mhee

-Bobby-
12-03-2013, 12:51
Първия с някакъв прототип,който тежи около 600 кг. втория с Додж Вайпър,Ники с Мицубиши Лансер Ево.

Прототипът е Радикал - английска фирма, която на практика продава low cost прототипи от този вид, на фона на това, което струват по принцип. Конкретно това, което беше на пистата беше с GSX-R 1300 Hayabusa двигател... на Росен Даскалов е същия, само че след скандали с БФАС и някои пилоти, се принуди да си купи затворен кокпит.

Mury
12-03-2013, 14:02
Изключително интересно е класирането на номер 33 Арчи с Алфа 33,15 позиция с време 1.35.838 :biggrin::biggrin::biggrin:

ne0
12-03-2013, 14:12
за Бога това е Арчи 33 16v... поредното доказателство за това как с правилните подобрения и умения се случват нещата

110424

BatVas
12-03-2013, 18:21
за Бога това е Арчи 33 16v... поредното доказателство за това как с правилните подобрения и умения се случват нещата

110424

Борко да се стяга и да прави неговата за другата година!

Bobi_33
12-03-2013, 19:06
Борко да се стяга и да прави неговата за другата година!

Живи и здрави да сме, да има и бюджет, задължително ще си изкарам кърпела, само да има кинти, да стигнат поне за бензин, гуми и т.н.

ne0
13-03-2013, 00:15
ВРЕМЕНАТА!
http://alfisti.bg/?step=module_action&modname=blog&modaction=view&blog_id=138&template=alfisti&lang=2

ФЕРАРИСТ
13-03-2013, 00:31
http://www.youtube.com/watch?v=4ErGozsG1x4

Bodom
13-03-2013, 01:17
Браво момчета! Гордеем се с вас!!!:drive:

Liminat
13-03-2013, 09:05
ВРЕМЕНАТА!
http://alfisti.bg/?step=module_action&modname=blog&modaction=view&blog_id=138&template=alfisti&lang=2
Сега ли ще обявяваме Ферариста за Баш-алфиста на 2013-та, или трябва да спечели и на друга писта? :)

ФЕРАРИСТ
13-03-2013, 09:19
Трябва и на Калояново да стана първи, а там принципно винаги съм втори......или поне трети....

ne0
13-03-2013, 10:22
Трябва и на Калояново да стана първи, а там принципно винаги съм втори......или поне трети....

Трудно ще е, но е хубаво да се спазват традициите :):):)

Jivko7777
13-03-2013, 20:59
Там има един бърз Фиат Абарт :horror: ама знае ли се тая година :)

---------- Post added at 20:59 ---------- Previous post was at 20:47 ----------


Така е. Колата в този и вид, това са и възможностите.
Живот и здраве (и пари), догодина може и надолу да се слезе.

Хич няма се оплакваш зад тебе си оставил, Жилиета 1,4TB 170ks, Brera 3,2 Kompresor :) , GTV 3.2 V6 и т.н. :) Направо си супер, не ми се мисли ако боднеш нещо по така :)

Liminat
14-03-2013, 14:25
Коментирайте бре! Хубаво хоби на колегите, наистина сте за уважение!
Шега беше за Баш-алфиста, лично за мен имаме 2 златни медала за Серес и на всички останали БГ участници бронзови, за желанието да се прави нещо с главата :)
То си е събитие само да идеш да гледаш!
Тая брера, която е участвала, отникъде ли не беше пипана, или "силицата" и е толкова?

-Bobby-
14-03-2013, 15:02
От това, което виждах, а и чувах, докато ги дебнех с обективите по пистата, беше си абсолютна стоковица Брерата, че на правата дори връщаше газта далеч преди 1-и завой...

Mury
14-03-2013, 15:37
От това, което виждах, а и чувах, докато ги дебнех с обективите по пистата, беше си абсолютна стоковица Брерата, че на правата дори връщаше газта далеч преди 1-и завой...

Аз надникнах в сергията и да ти кажа,хич не е стоковица Брерата,а си има компресор...............:asthanos::asthanos::astha nos:http://clubalfaromeo.com/forum/attachment.php?attachmentid=110249&d=1362936391

Liminat
14-03-2013, 21:05
Аз надникнах в сергията и да ти кажа,хич не е стоковица Брерата,а си има компресор
Абе малко не си е работа да си с такова класиране с такава кола, ама... се случва.
Е, малко гледаш на една страна, кат се прибираш в бокса, нооо... по хората ходи.
Може и доста аматьорски да се изказвам, но пък кибика всичко може да каже :)

melenikos
14-03-2013, 21:16
Абе малко не си е работа да си с такова класиране с такава кола, ама... се случва.
Е, малко гледаш на една страна, кат се прибираш в бокса, нооо... по хората ходи.
Може и доста аматьорски да се изказвам, но пък кибика всичко може да каже :)

Значи трябва да правим разлика между подготвените за писта коли (което включва сликове, окачване, почти изкорубен салон, отписване на колата за всекидневка и приспособяването и само за развлечение, не на последно място способностите на задкормилното устройство) и тези, които се използват всеки ден. Точно тази брера я гледах в неделя и си беше със стандартни гуми, салона изряден и т.н. Ако не се лъжа миналата година Нено даде по-добро време от Е92 М, така че сравненията са излишни според мен.

ФЕРАРИСТ
14-03-2013, 21:19
Беше арен тракдей, въпреки че не успях да врътна толкова колкото исках, все пак мисля че направих доста изводи......
Първия беше че радиатора трябва да си е отпред, каквото и да правех колата загряваше яко още в началото на втора бърза обиколка и просто не ми се рискуваше след като малко след началото на втора бърза виждах 110 на таблото......трудно се запазва температура в сликовете по тоя начин, но друг начин нямаше.......
Налягането в сликовете също трябваше наново да се напипва, тъй като разпределението на масите и тежеста между осите също вече е различно......
Конзолата на ск лост беше от ТС и изглежда това също беше грешка, тъй като въпреки че лоста влиза и се движи, за да влиза задната изпилих леко една пластинка, а това пречеше пета скорост да влиза гладко, и това допълнително съсипа няколко обиколки........
Определено не успях да "усетя" колата както трябва, задното се кара коренно различно, отделен е факта че примерно сходимоста на задницата не беше такава каквато трябва да е, и на място се наложи да я "отварям" на око.......
За капак на всичко когато сложих 18-ките отзад, при бързите десни завой гумата се триеше на ръба на задния калник, направи канал в слика почти до теловете, и въпреки че я преместих вдясно, не ми беше голяма мотивация.....да знаеш че слика всеки момент мое да люфне не действа особенно стимулиращо......
Определено предпочитам да не стигна до лимита, отколкото да рискувам да го прехвърля с кола дето още изобщо не познавам и да причиня неноправими щети.....
Двигателя определено почва да "малее", вчера взех доста изгодно един трилитров V6 от 166-ца и предполагам до месец 2 съм го ревизирал и монтирал.......
Това в общи линии......

digitalundgrd
14-03-2013, 21:21
Абе малко не си е работа да си с такова класиране с такава кола, ама... се случва.
Е, малко гледаш на една страна, кат се прибираш в бокса, нооо... по хората ходи.
Може и доста аматьорски да се изказвам, но пък кибика всичко може да каже :)

По принцип на такъв вид мероприятия (аматьорски) малко са хората, които на пистата са отишли с всекидневните си коли и дават газ "на живот и смърт" :)

ne0
14-03-2013, 22:56
Tака че изводът според обстоятелствата е, че всеки кара колкото може.

ne0
15-03-2013, 10:24
Още един онборд - http://www.youtube.com/watch?v=vS_jtqDubhU&feature=youtu.be

pinko
15-03-2013, 11:10
Следващата седмица в четвъртък на пазара:

http://i869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/338AB39snimkanabroja_zps70256fa4.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/338ABseres_zps9d473f7c.jpg



След малко почвам да качвам снимки и клипчета на сайта...

badmadafaka
15-03-2013, 11:59
Евала за преден път, ама от трите коли на първата снимка, само "Франкенщайн" ли заслужава няколко допълнителни снимки по-долу..? Аз бих казал, че и на Нено и на Бобо колите са достатъчно уникални и заслужават да бъдат представени с повече от една снимка (моля да не се обижда Николай), или има още страници от мат'ряла..?

pinko
15-03-2013, 12:22
Евала за преден път, ама от трите коли на първата снимка, само "Франкенщайн" ли заслужава няколко допълнителни снимки по-долу..? Аз бих казал, че и на Нено и на Бобо колите са достатъчно уникални и заслужават да бъдат представени с повече от една снимка (моля да не се обижда Николай), или има още страници от мат'ряла..?

Прав си, но имах на разположение само две страници, можех да отделя повече внимание само на една от колите, а модификацията на Ферариста наистина е уникална, и то в световен мащаб - друго таквоз животно няма. Имало някакъв хибрид между 156 и БМВ с преден Алфа матор и скорости, кардани и диференциал от БМВ, но то е друго.

По-нататък ще представим по-обстойно и другите бегачки.

ne0
15-03-2013, 12:32
Най-бързия си е най-бърз. Тоест всичко си е в реда на нещата!!! Евала Иване.

п.с. Само дето сега ще ни пукнат от базик...

Audi-to A4 STW може би беше най-космическата кола на пистата. Многократен шампион при туристическите автомобили - убиец на Алфи и БМВ-та

pinko
15-03-2013, 13:19
Искам да ви помоля да не разпространявате тия изображения извън форума преди да излезе броя в четвъртък, защото ще ми създадете неприятности.

Свалете ги засега поне от фейсбука моля.

ne0
15-03-2013, 14:00
Качените от мен ги няма вече...

Ама веднъж в нета... няма спасение ....

Споко със сигурност поне заинтересованите, които са видели снимките ще си купят броя...

pinko
20-03-2013, 16:16
Списанието вече е на пазара, ето и на сайта:

http://autobild.bg/%D0%9F%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BD-%D1%82%D1%80%D0%B8%D1%83%D0%BC%D1%84-%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D 0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B0%D0%BB%D1%84%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8-(%D0%92%D0%98%D0%94%D0%95%D0%9E)/a3750

ne0
20-03-2013, 20:35
Браво Пинко, но с цялото ми уважение за пореден път пишете меко казано смешно нещо отностно писта Серес (не казвам глупаво от уважение) -

"Пистата в Серес е с дължина 3186 метра и е проектирана за състезания от Формула 3, много е технична и дава голямо предимство на леките и пъргави автомобили – тук мощността и максималната скорост не са от особено значение за постигането на добри времена."

Не е правилно да се обобщава от общото без да се конкретизира, мощността е винаги свързана с по-голямата скорост, а идеята е да се постигне максимално голяма максимална средна скорост. :):):)

JTDsajdi
20-03-2013, 20:52
Изкам да изкажа за пореден път благодарности на бате Ники от Садански за доставеният каиш в неделя,че поне тогава успях да покарам.
Не по-малки благодарностикъм Neo за двете обиколки направени на писта.
Благодарности и на всички хора сложили по едена-две и повече ръце по този автомобил.:clap2:

ne0
20-03-2013, 20:53
Изкам да изкажа за пореден път благодарности на бате Ники от Садански за доставеният каиш в неделя,че поне тогава успях да покарам.
Не по-малки благодарностикъм Neo за двете обиколки направени на писта.
Благодарности и на всички хора сложили по едена-две и повече ръце по този автомобил.:clap2:

Жоре тотално се разболя мой.... а под секрет да споделя, че и твоята кола може поне още 2 секунди надолу....

п.с. Дължиш един каиш и на Венера и Феро...

JTDsajdi
20-03-2013, 21:02
Каишът го имат може и какъво пожелаят.
Относно 2те сек. мисля,че си прав нека другият път да опитам поне с хидравлика:bash:

Mury
20-03-2013, 21:39
Каишът го имат може и какъво пожелаят.
Относно 2те сек. мисля,че си прав нека другият път да опитам поне с хидравлика:bash:

Я Гоше :naughty::naughty::naughty:

KirilSol
23-03-2013, 08:40
http://www.cars.bg/news/curious/view/6914/Poreden-triumf-na-bylgarskite-alfisti

ne0
23-03-2013, 11:48
по принцип ми е през за това кой, какво пише ама поне най-доброто ми време май не ми е това от статиите
http://alfisti.bg/?step=module_action&modname=blog&modaction=view&blog_id=138&template=alfisti&lang=2

:):):)

за справка:
Friday - петък
Saturday - събота
Sunday - неделя
BEST - най-добро

rijko
09-04-2013, 16:21
ЕВАЛА

drigata
12-04-2013, 13:45
Опа.....

ne0
12-04-2013, 14:41
Опа.....

Браво на Бобо (ако той е карал), но само заради това, че най-накрая е взел нещата сериозно и почва да си подобрява времената.

Времената падат, но трябва да се цели под 1:29 или някъде там поне. Поне на мен ми се иска.

Хората, които правят бързи алфи са ясни (всички с малки изключения са писали в тая тема) и ако не се стараем просто няма да има бързи алфи и ще ни се подиграват винаги с основание.

Разбрах, че сте набарали хубави гуми. От таблицата гадая ама мисля, че едва ли сте направили много над 25 обиколи. Трябваше да се възползвате от хубавото време и да подобрите времето, а това става с каране. (Освен ако не сте имали непредвидени обстоятелства)

Евала за старанието и успех и по-добри времена!

Споделете. Какви гуми ала бала, какви скорости ако сте гледали на различните точки от пистата и т.н.

Снимки?

п.с. БАЯ БМВ-та сте набили!!!!

п.с1. Сега Добри барем се амбицираш и направиш две теми с времената на алфите на Калояново и Серес.............

drigata
12-04-2013, 15:15
Браво на Бобо (ако той е карал), но само заради това, че най-накрая е взел нещата сериозно и почва да си подобрява времената.

Времената падат, но трябва да се цели под 1:29 или някъде там поне. Поне на мен ми се иска.

Хората, които правят бързи алфи са ясни (всички с малки изключения са писали в тая тема) и ако не се стараем просто няма да има бързи алфи и ще ни се подиграват винаги с основание.

Разбрах, че сте набарали хубави гуми. От таблицата гадая ама мисля, че едва ли сте направили много над 25 обиколи. Трябваше да се възползвате от хубавото време и да подобрите времето, а това става с каране. (Освен ако не сте имали непредвидени обстоятелства)

Евала за старанието и успех и по-добри времена!

Споделете. Какви гуми ала бала, какви скорости ако сте гледали на различните точки от пистата и т.н.

Снимки?


п.с. Сега Добри барем се амбицираш и направиш две теми с времената на алфите на Калояново и Серес.............

Бобо си караше,времената се подобриха след смяна на гуми или по точно от рали слик към пълен слик.
Най добрите времена бяха в 3 обиколки ,последните в 5 часа със леки проблеми(имаме крив фланец на гейта заради което колата държеше нисък и колебаещ се буст,а от там и времето е такова),НО сме пре-доволни,колата показа ,че може и още много ,но другият път.

ne0
12-04-2013, 15:29
Бобо си караше,времената се подобриха след смяна на гуми или по точно от рали слик към пълен слик.
Най добрите времена бяха в 3 обиколки ,последните в 5 часа със леки проблеми(имаме крив фланец на гейта заради което колата държеше нисък и колебаещ се буст,а от там и времето е такова),НО сме пре-доволни,колата показа ,че може и още много ,но другият път.

това обясни малкото обиколки.....

Какви сликове карахте? И с рали сликовете (какви) и какви времена давахте?

drigata
12-04-2013, 16:39
това обясни малкото обиколки.....

Какви сликове карахте? И с рали сликовете (какви) и какви времена давахте?

Рали сликове- мишелин /пирели/бф гудридж-всякакви смески(твърди,средни ,меки)

Пълен слик-мишелин(най меката смес)

Времената с рали слик-таван 1,36 с мъки гоуеми.

Последните 3 обиколки с пълен слик 1,33 без никакъв зор освен ,че ни понамаля пауъра точно тогава и колата вървеше на пулсации заради непостоянния буст.

А и забравих,разработваше и предни (нови )накладки.

ne0
12-04-2013, 17:37
Дрига хвани премести мненията в другата тема, която си е за Серес.... модератор такъв...

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=77895

ФЕРАРИСТ
12-04-2013, 19:06
Пълния слик си е пълен слик, ралиджийския боклук не е много за писта.......

drigata
12-04-2013, 19:16
Дрига хвани премести мненията в другата тема, която си е за Серес.... модератор такъв...

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=77895

Не съм модератор,А глобален мод!

ne0
12-04-2013, 21:00
Пълния слик си е пълен слик, ралиджийския боклук не е много за писта.......

Да ама с рали сликове моем се возим много дълго по пистата. Че е по-бавно е ясно но пак са здрави гуми дават стабилни времена. С 30ки втора употреба откарах 90 обиколки и могат поне още 30 40. Със сигурност следващия път ще си нося и аз вече пистови гуми и ще сравняваме. Мисля мога да съм обективен.

ФЕРАРИСТ
13-04-2013, 17:58
Да ама с рали сликове моем се возим много дълго по пистата.
Е да - возим......със Линг Лонг можеш и по дълго да се возиш.....

Jivko7777
16-04-2013, 21:30
леко встрани ама все пак - https://www.youtube.com/watch?v=GrD6y9cBO3U

ФЕРАРИСТ
16-04-2013, 23:21
Тоя къде ли си спира кочинката че нещо много ме радва тва задно крило......

digitalundgrd
16-04-2013, 23:40
Аз лично бих взел колата, пък крилцето ще ти го сваля ;)

Mury
17-04-2013, 07:10
Събудихте ли се и двамата :Tease::Tease::Tease: