PDA

View Full Version : Дей Лайт светлини 159ТИ



136
15-01-2013, 16:50
След като си карах 156 близо година с Дей Лайт на 30% от дългите фарове реших да бодна и на 159ката.Това по принцип е Американски стандарт нищо друго по колата не свети освен дългите фарове.Автоматично се палят след запалване и чек на алтернатора че зарежда в граници.Има възможност и да се увеличи процента на светлина 40-50-60 но все пак рефлектора е предвиден за дълги е по добре да свети по слабо за да не пречи на насрещните участници в движението.Така си пазя ксенона и останалите крушки по колата :) намаля и разхода на гориво :)

Jivko7777
15-01-2013, 17:21
супер сам ли го слага и какъв е точно

stelt
15-01-2013, 17:25
Наскоро и на мен ми боднаха такова модулче на ГТ-то, удобно е.

136
15-01-2013, 17:34
Българско производство.Много качествено има и опция /изпрати ме до вкъщи/ на 156 цат беше супер но на 159 ката е фабрично.Човека който ги произвежда е от Пловдив изпрати ме в Авител цената с монтажа 66лв мисля че модула е около 35лв.Ако някой разбира от жици може и сам да си го бодне предполагам.Става много бързо и лесно.Има и една година гаранция.

MUROMAN
15-01-2013, 17:42
Човека се казва Eмил *алфист е ,има много запазена 146-ца *.
Предлага и монтира същите модули на доста по-добра цена от тази на Авител.
Занимава се също и с Ел. ремонти , поставяне на музики усилватели и говорители.
Намира се в кв.Х.димитър в София , непосредствено до магазин Европа.
телефон 0892023295

Доста хора го познават от квартала и региона.

136
15-01-2013, 17:58
Явно говорим за различни модули.Този е на човек от Пловдив.Има и модули по 15-20 лв.Аз коментира този който съм си избрал за колата.

slaf4u
15-01-2013, 21:37
Вери куул се е получило. Ай туу обмислям съмтинг лайк дат на моята каручка бът стил не мога да се наканя да го инстал. Хау мени човека биха ъндърстенд иф ю беше написал "дневни светлини". Летс да респект дъ лангуйдж!

bager
17-01-2013, 21:22
От днес и аз съм с такова модулче :) .
А...и с нова ксенонова крушка - сутринта едната не успя да запали. Баси, за цената на една крушка някои хора успяват ремонт на предницата да си направят.

136
17-01-2013, 21:50
Ха честито :)

Mury
17-01-2013, 23:28
Вие с ксеноните да му мислите,аз съм с обикновени крушки и си житкам на фарове и ми дреме юю :butt::butt::butt:

136
17-01-2013, 23:31
Вие с ксеноните да му мислите,аз съм с обикновени крушки и си житкам на фарове и ми дреме юю :butt::butt::butt:

Прецакваш се! Светят ти още един куп крушки които не се виждат през деня :) товариш алтернатора и ти харчи с литър отгоре :rotfl:

rusiq86
17-01-2013, 23:50
Имам два резервни комплекта Д1С...нека горят колкото си искат :)

Mury
18-01-2013, 07:20
Прецакваш се! Светят ти още един куп крушки които не се виждат през деня :) товариш алтернатора и ти харчи с литър отгоре :rotfl:

Taka си мислиш само ти и група руски учени........................хахахахахахахах :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Stefo
18-01-2013, 16:35
... и ти харчи с литър отгоре :rotfl:
Ама 1 литър на 1 000 км ли :-D

code
18-01-2013, 16:49
Още от 166 съм намразил вътрешни къси, а то с тоя модул на дългите е същото - фаровете ти светят на носа. При по-лошо време изглеждат като по-далечна и/или по-малка кола сещай се защо:screwy: Това не може ли да се направи на късите? И къде ги продават в Бургас? А дали на габарита не може да се бодне някаква по-светеща диодна крушка и да си карам на габарити? Много станаха въпросите ..

пп Момчета, аз сега като си загледах габаритите май ще се подкарвам само на габарити, да се надяваме, че няма да ми правят проблеми уважаемите органи на реда. Малко е притъмняло и не е е много реално но все пак.

Kuku
18-01-2013, 17:21
През деня май няма да мине номера :?

bouncer
18-01-2013, 17:31
а през нощта е безсмислено :)

Mury
18-01-2013, 17:34
а през нощта е безсмислено :)

Че кой идиот през нощта кара с дейлайт ??????:BIGsmile::BIGsmile::BIGsmile:

ecotronic
18-01-2013, 17:41
Ама 1 литър на 1 000 км ли :-D

Доста по-точно е да се каже, че разходът се увеличава с еди-колко-си литра за еди-колко-си време.

Грубата сметка е 0,1 - 0,2 литра за час при ползване на къси светлини с 55 - ватови крушки.

---------- Post added at 17:41 ---------- Previous post was at 17:36 ----------


Taka си мислиш само ти и група руски учени........................хахахахахахахах :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:


Това че ти не знаеш, че разходът ти се увеличава, или не го усещаш, не значи, че това не е така.

Ако измислиш начин да караш на фарове без разходът на гориво да се увеличава, ще бъдеш признат за най-големия изобретател в човешката история. Вервай ми!

Mury
18-01-2013, 17:49
Доста по-точно е да се каже, че разходът се увеличава с еди-колко-си литра за еди-колко-си време.

Грубата сметка е 0,1 - 0,2 литра за час при ползване на къси светлини с 55 - ватови крушки.

---------- Post added at 17:41 ---------- Previous post was at 17:36 ----------




Това че ти не знаеш, че разходът ти се увеличава, или не го усещаш, не значи, че това не е така.

Ако измислиш начин да караш на фарове без разходът на гориво да се увеличава, ще бъдеш признат за най-големия изобретател в човешката история. Вервай ми!

Ти си умно момче,но май не разбираш иронията,по-добре недей моля те.........................:BIGsmile::BIGsmile::BI Gsmile:

П.С.Започваш да ставаш новия Супермен на форума................

code
18-01-2013, 19:52
Сега могат ли да се измислят някакви по-силни крушки/диоди на габаритите или не могат?

b_angelov
18-01-2013, 20:02
Ако искаш да си поръчаме от тези:
http://dx.com/p/t10-4w-130lm-13x5050-smd-led-car-white-light-bulbs-pair-71638
4W... трябва да светят доста силно.

А преди това мога да смъкна ламбите от ГТВ-то и да видим как ще свети с тях. Мисля, че бяха такива (2W):
http://photo-zona.net/images/user43385/album26074/preview/1296892908_ijyj1237_product_960.jpg

code
18-01-2013, 20:03
Скачай във фейса бърже, бърже !!! Това колко ще свети? Повече ли? Опа сега ти видях редакцията, дай да видим как светят от гтв-то и да поръчваме, че ни изгоряха фаровете.

b_angelov
18-01-2013, 20:16
Скачай във фейса бърже, бърже !!! Това колко ще свети? Повече ли? Опа сега ти видях редакцията, дай да видим как светят от гтв-то и да поръчваме, че ни изгоряха фаровете.

Ей тези бебчета: http://dx.com/p/t10-3w-12v-304-lumen-38x3020-smd-led-car-white-light-bulb-pair-48175
са 304 лумена, 3 Вата, а онези от предния линк са по-мощни, но само 130 лумена.
Тези сега са би трябвало да светят около 2.5 пъти повече, макар че са по-маломощни.
В момента не съм си в къщи, но утре може да я свършим тая проба. Лошото е, че незнам лампите на ГТВ-то колко лумена са (мисля, че 164lm ама не съм сигурен). Взимал съм ги отдавна, но при всички случаи ще са доста по-слаби от тези.
Тези ги гледах и на времето, ама са като джадайски мечове и няма място в габарита на ГТВ.
На 159-тката място бол. ;)

code
18-01-2013, 20:21
Пусни една снимка на гтв-то на светло на габарити, ако имаш:calc: Такива снимки в нета няма, само на тъмно.

136
18-01-2013, 20:27
Тези крушки които коментирате не стават за 159 ка.Халогенна габаритна крушка 6w е оригинала и е с цокъл подобен на 2W габаритна крушка от Лада :) само пъпчиците се различават.А тези хуботи които гледате могат да опрат и в крушката на мигача :)))))))

code
18-01-2013, 20:34
Никъде не можах да намеря каква точно е крушката, освен утре да я вадя. Другия вариант е да намаляме с това устройство късите, ама е по-голяма дандания. 136, ти как си обръщаш на нормални дълги?
пп хаха как ще кажеш хоботи е :)

b_angelov
18-01-2013, 20:34
Тези крушки които коментирате не стават за 159 ка.Халогенна габаритна крушка 6w е оригинала и е с цокъл подобен на 2W габаритна крушка от Лада :) само пъпчиците се различават.А тези хуботи които гледате могат да опрат и в крушката на мигача :)))))))
Грешиш колега.
Сменях на моята единия габарит. Крушките са оригиналните W5W, но със сребърен балон за да не стои грозно в рефлектора. Точно като тези:
http://i01.i.aliimg.com/img/pb/373/106/426/426106373_335.JPG

Възможно е да има разлики в годините, но ме съмнява.
Ако не вярваш, погледни и в книжката (http://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/AlfaRomeo/159/OwnerHandbook.pdf) модела на крушката.

Иначе за опирането може и да си прав, но ще го проиграем предварително преди поръчка ;)

code
18-01-2013, 20:40
Е значи трябва да стане, така ли? Няма ли ги някъде снимани как светят? Боре, докога ще те чакам във фейса, че имам друг зор? Айде, че съм вече много спам:hmm:
пп че те на 166 са много по-специални габаритите и май доста по-скъпи

stelt
18-01-2013, 22:01
Модула за дневните светлини може да се монтира на които фарове си искаме. Когато решим да задействаме фаровете - той спира да работи. Примерно сега дългите ми светят 30%, като дам светкавица моментално си изгряват на 100 %.

Доко
18-01-2013, 22:09
Тези модули ги монтират куцо и съкато, чудя се аз защо в последно време все по-често карат на дълги, пълен таш.к са. :calc:

Georgi Sartliyski
18-01-2013, 22:11
Тези крушки които коментирате не стават за 159 ка.Халогенна габаритна крушка 6w е оригинала и е с цокъл подобен на 2W габаритна крушка от Лада :) само пъпчиците се различават.А тези хуботи които гледате могат да опрат и в крушката на мигача :)))))))
http://www.avto.bim.bg/Diodni-gabariti-T10-s-9-SMD-dioda_pr42035.html

Тези стават и са много добри аз си купих не дават грешка за изгоряла крушка аз си карам на габарити от далеч изглеждат като фарове за сега нямам проблем че хсенона е D1S на philips 160 лева и си е цифра

136
18-01-2013, 22:29
http://www.avto.bim.bg/Diodni-gabariti-T10-s-9-SMD-dioda_pr42035.html

Тези стават и са много добри аз си купих не дават грешка за изгоряла крушка

Да, тези стават и аз в момента съм с подобни.

---------- Post added at 23:29 ---------- Previous post was at 23:23 ----------


Грешиш колега.
Сменях на моята единия габарит. Крушките са оригиналните W5W, но със сребърен балон за да не стои грозно в рефлектора. Точно като тези:
http://i01.i.aliimg.com/img/pb/373/106/426/426106373_335.JPG

Възможно е да има разлики в годините, но ме съмнява.
Ако не вярваш, погледни и в книжката (http://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/AlfaRomeo/159/OwnerHandbook.pdf) модела на крушката.

Иначе за опирането може и да си прав, но ще го проиграем предварително преди поръчка ;)

Това на 159 ка нестава колега.Крушката се води H6W и цокала не е този.

Georgi Sartliyski
18-01-2013, 22:32
Да, тези стават и аз в момента съм с подобни.

---------- Post added at 23:29 ---------- Previous post was at 23:23 ----------



Това на 159 ка нестава колега.Крушката се води H6W и цокала не е този.

с тях ли караш или на къси

code
18-01-2013, 22:35
Ами колеги, айде ако ви е удобно утре на светло да ги снимате, даже може и повечко снимки да им нацъкате да се ориентираме малко с Борко каква ще я диплим:calc: Мерси!
Казвате, че крушката е H6W, пък в момента сте със тези по-долу - добре, ама цокъла нещо не си прилича?!

Georgi Sartliyski
18-01-2013, 22:39
нищо не обещавам ако имам време утре ще кача снимки

stelt
18-01-2013, 22:43
Тези диодните, различни видове, купувахме с Емо(Phoenix), през e-bay от Китай. Центе, както и доставката бяха сравнително символични. Тук като гледам какви 25 лв са им забърсали :)

136
18-01-2013, 22:57
Грешиш колега.
Сменях на моята единия габарит. Крушките са оригиналните W5W, но със сребърен балон за да не стои грозно в рефлектора. Точно като тези:
http://i01.i.aliimg.com/img/pb/373/106/426/426106373_335.JPG

Възможно е да има разлики в годините, но ме съмнява.
Ако не вярваш, погледни и в книжката (http://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/AlfaRomeo/159/OwnerHandbook.pdf) модела на крушката.

Иначе за опирането може и да си прав, но ще го проиграем предварително преди поръчка ;)


с тях ли караш или на къси
Карам с модула на дългите на 30% габаритите са слаби не става за дневна светлина.Все пак това с дулгите светлини е Американски стандарт и са го измислили глупави хора на които аз им се доверявам :)

code
18-01-2013, 22:58
Тези диодните, различни видове, купувахме с Емо(Phoenix), през e-bay от Китай. Центе, както и доставката бяха сравнително символични. Тук като гледам какви 25 лв са им забърсали :)

То, че ги вземат по 5лв килото от Китай е ясно, въпросът е да се ориентираме какво ни трябва пък цена после ще търсим :) И последно оригиналната крушка е W5WB по книжка, или иначе казано W5W със сребърен балон, снимката е по-горе на b_angelov

136
18-01-2013, 23:08
То, че ги вземат по 5лв килото от Китай е ясно, въпросът е да се ориентираме какво ни трябва пък цена после ще търсим :)

Трябва да са с чек и то хубав защото тези китайчета смених около 5 бр. или свтят, а чека им се прецаква или горят част от диодите.Развиват висока температура и това е проблема.По новите имат радиаторчета за охлаждане но им трябва по голямо място .Това е свързано и с големната на рефлектора.Аз в момента съм с Италянски за 25 лв и няма проблем.Евтините Китайчета са по 14-15 лв говорим за комплект.

b_angelov
18-01-2013, 23:13
Това на 159 ка нестава колега.Крушката се води H6W и цокала не е този.
Колега, пуснах линк на книжката. И там пише W5W. Eто 3 бързи скрийншота:

136
18-01-2013, 23:24
То, че ги вземат по 5лв килото от Китай е ясно, въпросът е да се ориентираме какво ни трябва пък цена после ще търсим :) И последно оригиналната крушка е W5WB по книжка, или иначе казано W5W със сребърен балон, снимката е по-горе на b_angelov


Колега, пуснах линк на книжката. И там пише W5W. Eто 3 бързи скрийншота:

Може да има разлика.Не споря.

b_angelov
18-01-2013, 23:29
Ако твоята е с H6W предполагам, че е тюнингована, или иначе казано някой преди теб е решил проблема с по-силни габарити.
Моля те провери дали е така, или и твоите са W5WB за да си сверим часовниците. Интересно ми е, защото ако имаше вариант с H6W щеше да е описан в книжката.

BO
19-01-2013, 00:28
Проблема при диодните решения идва от това колко е близо до халогенната крушка. Или демек ако е близо до крушката до дългата светлина, то като покарате една вече от София до Бургас в повечето време на дълги светлини, то диодите започват да се разпояват и да изпадат в рефлекторите. :)
Не си въобразявайте, че тези от Италия и тези от Китай са нещо различно.:calc:

В момента имам и 5 и 9 диодни. Ако някой иска да ги пробва и да види как светят нека се свърже с мен, да дойде, да ги види преди да даде пари. :)

b_angelov
19-01-2013, 01:03
Проблема при диодните решения идва от това колко е близо до халогенната крушка. Или демек ако е близо до крушката до дългата светлина, то като покарате една вече от София до Бургас в повечето време на дълги светлини, то диодите започват да се разпояват и да изпадат в рефлекторите. :)
Не си въобразявайте, че тези от Италия и тези от Китай са нещо различно.:calc:

В момента имам и 5 и 9 диодни. Ако някой иска да ги пробва и да види как светят нека се свърже с мен, да дойде, да ги види преди да даде пари. :)

При 159 крушката на габарита е отделно от тази на късите както и на дългите светлени. Добре че има толкова много очи. :)
Габарита е заедно с мигача.
И аз имам 2-3 типа LED крушки. Ще експериментираме с най-силните, които ми се намират. Макар, че и техния светлинен поток е около 3 пъти по-слаб от тези от DealExtreme (уж).

Mury
19-01-2013, 07:44
Няма 159 с H6W всички са с W5W,което е 100 пъти по-добре,онея горят за добър ден.:idea::idea::idea::idea:

---------- Post added at 07:44 ---------- Previous post was at 07:41 ----------


При 159 крушката на габарита е отделно от тази на късите както и на дългите светлени. Добре че има толкова много очи. :)
Габарита е заедно с мигача.
И аз имам 2-3 типа LED крушки. Ще експериментираме с най-силните, които ми се намират. Макар, че и техния светлинен поток е около 3 пъти по-слаб от тези от DealExtreme (уж).

Добре де Бобка,една крушка 55 вата,колко светлинен поток има,като свети на 30 % да речем ???????? Айде експериментирайте с тези диодните,може и аз да си сложа,защото не искам да си слагам таквиз модули.

b_angelov
19-01-2013, 08:08
Няма 159 с H6W всички са с W5W,което е 100 пъти по-добре,онея горят за добър ден.:idea::idea::idea::idea:

---------- Post added at 07:44 ---------- Previous post was at 07:41 ----------



Добре де Бобка,една крушка 55 вата,колко светлинен поток има,като свети на 30 % да речем ???????? Айде експериментирайте с тези диодните,може и аз да си сложа,защото не искам да си слагам таквиз модули.
И на мен не ми се преправя инсталацията.

kolev
19-01-2013, 08:09
Добре де Бобка,една крушка 55 вата,колко светлинен поток има,като свети на 30 % да речем ???????? Айде експериментирайте с тези диодните,може и аз да си сложа,защото не искам да си слагам таквиз модули.

свети колкото обикновена крушка 15-20вата. тоест колкото крушките на мигачите и стоповете. светлината става по-жълтеникава и гаранция - НЕ заслепяват. освен това може да се монтира на късите,на дългите или на халогените стига светлините да са с халогенна крушка и в зависимост от конфигурацията на светлините. ако халогените са долу на бронята не може да се ползват естествено.

консумацията е
-дневни светлини на 30% - 30вата
-габарити + къси - между 150 и 200 вата в зависимост в купето какво осветление има
-само габарити - 50-100 вата пак в зависимост

тия модули са добро решение. всичките са по сходна схема правени така че няма голямо значение кой точно ще купите. мен лично ме дразнят тия с пищящото програмиране. инсталацията на автомобила не се променя и при нужда модула лесно се сваля. проблеми с чековете също няма.

code
19-01-2013, 08:11
И на мен не ми се преправя инсталацията.+1 Добро утро. Ако е за смяната на една крушка - добре, оттам нататък ме обземат мързел и съмнения :screwy:

свети колкото обикновена крушка 15-20вата. тоест колкото крушките на мигачите и стоповете. светлината става по-жълтеникава и гаранция - НЕ заслепяват. освен това може да се монтира на късите,на дългите или на халогените стига светлините да са с халогенна крушка и в зависимост от конфигурацията на светлините. ако халогените са долу на бронята не може да се ползват естествено.

консумацията е
-дневни светлини на 30% - 30вата
-габарити + къси - между 150 и 200 вата в зависимост в купето какво осветление има
-само габарити - 50-100 вата пак в зависимост

тия модули са добро решение. всичките са по сходна схема правени така че няма голямо значение кой точно ще купите. мен лично ме дразнят тия с пищящото програмиране. инсталацията на автомобила не се променя и при нужда модула лесно се сваля. проблеми с чековете също няма.
kolev дай да го видим това на картинка. И пак не разбрах как ще си превключа на нормални къси?????

kolev
19-01-2013, 08:25
кое да дам. не разбрах.
палиш колата и автоматично ти тръгват светлините на колкото процента са настроени 20-30-50.... модула ги стартира. отделно имаш 2 възможности - модула да ти стартира и габаритите или да не ги стартира което според мен е по-добре.
независимо от това, в момента в който бутнеш лоста на позиция 'габарит' - тоест ръчно включиш фаровете - модула спира да работи.
връзката на модула към инсталацията на автомобила повечето я правят с едни щипки. нито се режат кабели, нито се запоява. слага се щипката, стиска се с клещите и готово.

b_angelov
19-01-2013, 08:28
+1 Добро утро.

Що не дойде бре?

Колев, мерси за инфото.
Само да допълня, че нормална халогенна крушка Н7 има светлинен поток 1600 лумена
ако работи на 30% прави 480 лумена.

Тия светодиодни хоботи и те достигат 420-460 лумена.

Притеснява ме ако направим това решение с габаритите) тази силна светлина дали няма да подтисне светлината от мигача. Дали той ще се вижда като мига?

kolev
19-01-2013, 08:34
ако са в същото фарче, май ще стане мазало.

b_angelov
19-01-2013, 08:40
ако са в същото фарче, май ще стане мазало.

Да, средното фарче е за тези 2 крушки.

Тюю... те пък неможаха ли да я направят с 8 очи :blah:

code
19-01-2013, 08:45
Притеснява ме ако направим това решение с габаритите) тази силна светлина дали няма да подтисне светлината от мигача. Дали той ще се вижда като мига?


Мигачът е жълт и е много силен, та трябва да си сляп да не видиш, че светлината от фара се променя, в краен случай може леко да завиеш гумите за по-нагледно :haha:

kolev
19-01-2013, 08:47
ха-ха
с 6 май са на границата на естетиката. 8 щяха много да и дойдат . ама то не пречи да пробваш. що не прехвърлиш габаритните диоди от гтв-то да видиш как ще е.

ПП
дневните трябва да имат около 400 лумена интензитет. както ти каза - 480. въпроса е че 21 ватовата крушка на мигача дава същия интензитет.

code
19-01-2013, 09:28
На светло светят малко по-различно :spell:

Mury
19-01-2013, 10:22
свети колкото обикновена крушка 15-20вата. тоест колкото крушките на мигачите и стоповете. светлината става по-жълтеникава и гаранция - НЕ заслепяват. освен това може да се монтира на късите,на дългите или на халогените стига светлините да са с халогенна крушка и в зависимост от конфигурацията на светлините. ако халогените са долу на бронята не може да се ползват естествено.

консумацията е
-дневни светлини на 30% - 30вата
-габарити + къси - между 150 и 200 вата в зависимост в купето какво осветление има
-само габарити - 50-100 вата пак в зависимост

тия модули са добро решение. всичките са по сходна схема правени така че няма голямо значение кой точно ще купите. мен лично ме дразнят тия с пищящото програмиране. инсталацията на автомобила не се променя и при нужда модула лесно се сваля. проблеми с чековете също няма.
Знам бе майка,аз съм монтирал на н брой коли вече ,ма нещо не се кефя.Аз се интресувах като сила на светлината :thumbup::thumbup::thumbup:

b_angelov
19-01-2013, 10:37
Момци, работата с LED габаритите е чеп.
Хем тия от ГТВ-то са малки крушки, ама не влизат.
Проблема не е в дължината (място има много) а в диаметъра на крушката и съответно на отвора.
Ся чакам някой мераклия да пусне едно свредло на дупката Ф14 :)

Mury
19-01-2013, 10:40
Хм тва е греда :idea::idea::idea:

b_angelov
19-01-2013, 10:46
Мда, имам едни подобни на тези но без страничните диоди: http://dx.com/p/t10-1w-3w-12v-white-light-led-car-turning-signal-light-bulbs-2-pack-35621

Те ще влязат, но светят слабо, а и насочено. Отпред ще се вижда само една точка, а не ни е това целта в момента.

До колкото гледах снимките на дразнителя, неговата е с LED габарити. Ако му се занимава, да обясни какви крушки е използвал и да пусне снимка как светят през деня.

136
19-01-2013, 10:51
Има вариант да се ползва цокъла на крушката на мигача и да се сложи голям двуцветен диод.Бяло и оранжево.Да свети постоянно бяло и при включване на мигача да свети само в оранжево.Ще станем като Ауууууди.Но до сега не съм намерил точно такива диоди.Някои подобни са цифричка.
Трябва да хванем някои от МеИ да ни направи една схемичка и изработване на много диодна крушка с три пина.

Mury
19-01-2013, 11:48
Има вариант да се ползва цокъла на крушката на мигача и да се сложи голям двуцветен диод.Бяло и оранжево.Да свети постоянно бяло и при включване на мигача да свети само в оранжево.Ще станем като Ауууууди.Но до сега не съм намерил точно такива диоди.Някои подобни са цифричка.
Трябва да хванем някои от МеИ да ни направи една схемичка и изработване на много диодна крушка с три пина.

Бате тва са излишни схеми според мен,а не е ли по-добре да вгради някаква диодна лента и да се захрани от габарита,после да се сложи съпротивление да лъже чека и те така...............
:sad::sad::sad:

b_angelov
19-01-2013, 11:51
Ако сваля фара все ще измисля нещо, но на този етап не ми се занимава заради бронята.

ЕДИТ: Сега му хрумна, че големия хобот може да го вкараме през отвора на крушката за мигача, ама трябва да е свален фара.

code
19-01-2013, 11:58
Момчета, дайте да видим тоя модул за късите каква работа ще върши какъв да вземем, как да го сложим и т.н. По-красив вариант от най-външните фарове няма :idea:
Ето го, даже има функция изпрати ме и инструкция за монтаж. Дори и габарити няма да светят - още по-добре:thumbup:http://www.avitel-bg.com/drl-2hb

kolev
19-01-2013, 12:22
няма значение кой от всичките ще вземеш. тия с регулиране на силата са кажи речи еднакви. тоя който си избрал е ок. най-лесно е да го монтираш където са бушоните за фаровете. регулираш го на такава сила която ти хареса. включително може да направиш късите на 100% което пак си е оферта щото се палят сами и не ти светят габаритите и таблото.
според мен е най-добре на 30% - светят достатъчно и крушките изкарват много по-дълго. между 30 и 50% примерно за мен разликата в силата е почти незабележима.

Красимир
19-01-2013, 15:21
И аз сам се навил на такъв модул.Че вече един път ме глобиха като бях на габарити

rusiq86
19-01-2013, 16:32
Модулчето е готино...но при положение че на ден караш 1-2ч колата няма смисъл от него. Ако говорим за непрекъснато ползване на автомобила по 6-7 ч ви разбирам.
Заредете се с един комплект крушки и това е.
Обикновените на Осрам не са скъпи. С вградения ксенон ако се поръчат от където трябва са си никакви парички. Не е чак толкова зле. Всички сме наясно за оригиналния Филипс...ма й той е рядко животно в страната на ментетата Б-я.
Сега съм с една крушка Филипс оригинална, една кйтайска...разлика нито в светене, нито в друго има!

Kuku
19-01-2013, 18:51
Добре де, един такъв чеп за 25лв. няма ли да ви свърши работа и да си решите проблемите?
Аз съм на ръба да си поръчам.... http://www.ebay.co.uk/itm/260990331633

ecotronic
19-01-2013, 19:14
Добре де, един такъв чеп за 25лв. няма ли да ви свърши работа и да си решите проблемите?
Аз съм на ръба да си поръчам.... http://www.ebay.co.uk/itm/260990331633

Въпросният "чеп" само пуска DRL - ите, когато двигателят запали и ги гаси, когато се изключи от контакт.
DRL модулът, който се дискутира в предишните постове освен тази функция има способността и да намалява силата на светене на крушки с нажежаема жичка.

Kuku
20-01-2013, 01:22
Да де.... ама струва три пъти повече :?
И в крайна сметка не е някаква НАСА-технолоджи :)

kolev
20-01-2013, 08:41
това по-скоро е направено да управлява допълнително монтирани светлини. в елимекс има подобни модули за по 20лв които са и с възможност за отложен старт. е, нямат букси .....
тия с пвм-а са по 25-35 лв обаче и имат много повече възможности. между другото принципа на работа им е същия като регулирането на оборотите на вентилатора на парното. смарт дрл мисля са от първите и ги продават още откакто светлините бяха задължителни зимния период. не съм чул да има оплаквания.

atanas_bikov
20-01-2013, 09:41
Аз си сложих тези:
http://www.youtube.com/watch?v=K7ZS_5PgZmw

Mury
20-01-2013, 10:46
Модулчето е готино...но при положение че на ден караш 1-2ч колата няма смисъл от него. Ако говорим за непрекъснато ползване на автомобила по 6-7 ч ви разбирам.
Заредете се с един комплект крушки и това е.
Обикновените на Осрам не са скъпи. С вградения ксенон ако се поръчат от където трябва са си никакви парички. Не е чак толкова зле. Всички сме наясно за оригиналния Филипс...ма й той е рядко животно в страната на ментетата Б-я.
Сега съм с една крушка Филипс оригинална, една кйтайска...разлика нито в светене, нито в друго има!

И аз съм на тва мнение,за 1-2 часа на ден няма смисъл :calc::calc::calc:

ecotronic
20-01-2013, 11:36
При положение, че КАТ не се заяждат за употребата на дълги светлини с понижена мощност като DRL, за мен това е най-удачния вариант за кола без фабрично монтирани DRL.

Предимствата:

- Пазят се късите светлини (скъпите ксенони) за моментите на реална необходимост.

- Не е нужно да се монтират допълнителни фенери.

- Не свети друго освен предните фарове, което намалява разхода на енергия, щади крушки и намалява вероятността някой да не забележи стоп светлините заради габаритите.

Недостатъците:

- леко преправяне на ел инсталацията

- инвестиране на едни 30 - 40 лв. , които се избиват от предимствата.

kolev
20-01-2013, 11:41
като се има впедвид че тоя закон е направен с цел да се събират пари от глоби, използването на такива устройства е оправдано и се избива още на първата палка. дали ще са светодиоди,дали ще е такъв модул,дали самоделка, зумер или ако щеш лепенка, все е по-добре от това да разчиташ че няма да забравиш да включиш фаровете през деня на светло....

BO
20-01-2013, 13:29
И какво толкова им пазите на тия ксенонови крушки не мога да ви разбера. Все едно са златни.

То по-добре да не караш колата, за да я пазиш да не се счупи.

georgi_pg
20-01-2013, 14:44
След като си карах 156 близо година с Дей Лайт на 30% от дългите фарове реших да бодна и на 159ката.Това по принцип е Американски стандарт нищо друго по колата не свети освен дългите фарове.Автоматично се палят след запалване и чек на алтернатора че зарежда в граници.Има възможност и да се увеличи процента на светлина 40-50-60 но все пак рефлектора е предвиден за дълги е по добре да свети по слабо за да не пречи на насрещните участници в движението.Така си пазя ксенона и останалите крушки по колата :) намаля и разхода на гориво :)
Колега, а когато използваш дългите нощем предполагам светят на 100%... Иначе твоя вариан ми звучи много добре за моята 156. Таблото, осветлението на номера, габарите предни и задни гасят ли се когато си на 30 ?

ecotronic
20-01-2013, 14:46
И какво толкова им пазите на тия ксенонови крушки не мога да ви разбера. Все едно са златни.

То по-добре да не караш колата, за да я пазиш да не се счупи.

Разбира се, че не са златни. Но неприятното е това, когато ти потрябват да се окаже, че не работят, защото "животът" им е преминал в светене залудо.

BO
20-01-2013, 15:03
Разбира се, че не са златни. Но неприятното е това, когато ти потрябват да се окаже, че не работят, защото "животът" им е преминал в светене залудо.
Ами така е, но това ще се случи след няколко години. По същата логика е и за нормалните, халогенни крушки.
За това една в жабката за резерва и след Х години може и да я смениш, ако е толкова голям зора.
Това е моето виждане на нещата. И в моята жабка има една чакаща крушка за всеки случай. :)

Mury
20-01-2013, 15:40
Ами така е, но това ще се случи след няколко години. По същата логика е и за нормалните, халогенни крушки.
За това една в жабката за резерва и след Х години може и да я смениш, ако е толкова голям зора.
Това е моето виждане на нещата. И в моята жабка има една чакаща крушка за всеки случай. :)

Абсолютно,напоследък българина само мисли как да спести нещо,как да удължи живота на нещо,аман братче.................аз си карам на фарове и ме боли фара,кат ми изгори крушката си я сменям/имам си в жабката/...................:flirt::flirt::flirt::flirt: Мислих си и аз за некви такива филми,ама реших да не се филмирам излишно а да си карам колата,реално е по 2-3 часа макс на ден..............:cheers::cheers::cheers:

BO
20-01-2013, 15:56
Абсолютно,напоследък българина само мисли как да спести нещо,как да удължи живота на нещо,аман братче.................аз си карам на фарове и ме боли фара,кат ми изгори крушката си я сменям/имам си в жабката/...................:flirt::flirt::flirt::flirt: Мислих си и аз за некви такива филми,ама реших да не се филмирам излишно а да си карам колата,реално е по 2-3 часа макс на ден..............:cheers::cheers::cheers:
Ами ти го каза по-директно, а аз реших да съм малко по-заобиколен в думите ми, да не вземе някой да се засегне, че много чувствителни хора са се навъдили напоследък. :)

Въпреки, че моя автомобил мога да го препрограмирам за тия проценти на дългите светлини, за да си пестя от ксеноновите крушки. Хайде няма нужда. Ако не мога да си позволя веднъж на 3 години (може би и повече) да дам 150лв за крушка, то по-добре да карам автомобил без заводски ксенон, демек по-евтин такъв.:cheers:

А такива теми все повече ще се появяват с падането на цената на 159-ката на пазара. Няма как.

Доко
20-01-2013, 16:43
А бе ще ви видя вас двамата по-горе като ви прегорят рефлекторите и почнат да ви светят като фасове фаровете как друга песен ще запеете. От както карам на фарове наблюдавам този симптом, рефлекторите на късите ми вече са дали фира, за разлика от дългите, майната му на това, че смених два комлекта H7 на 166-цата..:flirt:

Mury
20-01-2013, 17:07
А бе ще ви видя вас двамата по-горе като ви прегорят рефлекторите и почнат да ви светят като фасове фаровете как друга песен ще запеете. От както карам на фарове наблюдавам този симптом, рефлекторите на късите ми вече са дали фира, за разлика от дългите, майната му на това, че смених два комлекта H7 на 166-цата..:flirt:

Доко мамин,има каско за тая работа бре,чука=2 нови фара и продължаваме,стига моля ти се.................:flirt::flirt::flirt:

Доко
20-01-2013, 17:22
Доко мамин,има каско за тая работа бре,чука=2 нови фара и продължаваме,стига моля ти се.................:flirt::flirt::flirt:

Аа добре е ако мине номера и има каско, ако няма обаче?:flirt:

ecotronic
20-01-2013, 17:27
Аа добре е ако мине номера и има каско, ако няма обаче?:flirt:

Правиш си каско, както те съветва колегата и вместо да се занимаваш с някакви тъпи модули и рефлектори, направо и драскаш клечката на колата. Какво ще си играеш само с 2 фара:icon_frown:

136
20-01-2013, 17:42
Колега, а когато използваш дългите нощем предполагам светят на 100%... Иначе твоя вариан ми звучи много добре за моята 156. Таблото, осветлението на номера, габарите предни и задни гасят ли се когато си на 30 ?

Единственото нещо което свети са дългите фарове на 30 % в моя случай.Щом пуснеш дългите си светят на 100% няма забавяне или нещо подобно.За 156 цат е хубаво че може да се пусне и функция /изпрати ме до вкъщи/

Всеки си има глава на раменете и си преценява какво да си сложи или монтира допълнително на колата за удобство.Щом влизаш в колата поне по 2 пъти на ден има опасност да си забравиш пускането на фаровете.Това е основното нещо за което виждам ползата както и безумието на ксенона да свети срещу слънцето.За резервната крушка в жабката при алфата не е проблем за смяна но пробвайте с някоя Каптива има и много други коли с подобна забележителност.Щом и новите коли излизат с допълнителни фарове с цел на тази функция значи не е много глупава инвестиция.

badmadafaka
20-01-2013, 18:14
За мен има два "проблема" в карането на фарове:
1. Еб@л съм майката на крушките на фара (ако ще да са от "златните"), тези на таблото обаче нямам нерви да ги подменям през месец, а от друга страна ме изнервя страшно много и не мога да търпя някоя да е изгоряла, така, че предпочитам да ги "пазя"...
2. Когато постоянно си с включени габарити, простия селски тарикат зад теб има една идея по-бавно осъзнаване на ситуацията когато натиснеш спирачките, защото все нещо си свети, а пък ако са на една секция и просто светват по-силно...
Така, че не слагайте всички под един знаменател, че пЕстат, тарикатеят и т.н...
Ония нещица, дето повечето ги смятате за селски, илиенски кич (и в 99% от случаите сте прави, аз всъщност говоря за по-"истинските"), всъщност светят така, че от далече се забелязват по-добре отколкото фаровете (е, освен ако не си тарикатче с би-тетра-хипер-ксенон, насочен да заварява самолети) и поради това за мен са по-добра опция от светещите дълги на незнамсиколко процента... С дългите просто отбиваш номера, с ония кичове пък си усир@ш колата в 99% от случаите, така че всеки решава какъв компромис да направи... :neko:

Jivko7777
20-01-2013, 18:28
Колега, а когато използваш дългите нощем предполагам светят на 100%... Иначе твоя вариан ми звучи много добре за моята 156. Таблото, осветлението на номера, габарите предни и задни гасят ли се когато си на 30 ?

да свети на 30% само дългите и нищо друго!

bager
20-01-2013, 23:25
Доко мамин,има каско за тая работа бре,чука=2 нови фара и продължаваме,стига моля ти се.................:flirt::flirt::flirt:

Нали те болеше фара? Българите все пестели, що не си купиш два нови, а с чука и каското? :)
Бързаш с определенията и знаменателите. Не си по-различен нито от мен, нито от когото и да било в тая държава. Нормално е да пестиш, особено ако има разум в пестенето. Един пести от едно, друг - от друго. Щом ти и колегата ВО сте "толкова напред", че да не ви се налага да пестите от нищо, то аз мога само да се радвам за вас.
И да ви завиждам, де :) , може и аз един ден да не се налага да пестя...

Mury
21-01-2013, 07:13
Нали те болеше фара? Българите все пестели, що не си купиш два нови, а с чука и каското? :)
Бързаш с определенията и знаменателите. Не си по-различен нито от мен, нито от когото и да било в тая държава. Нормално е да пестиш, особено ако има разум в пестенето. Един пести от едно, друг - от друго. Щом ти и колегата ВО сте "толкова напред", че да не ви се налага да пестите от нищо, то аз мога само да се радвам за вас.
И да ви завиждам, де :) , може и аз един ден да не се налага да пестя...

Батко,като плащам 1000 лв. каско,ще се възползвам много ясно,едното няма нищо общо с другото.......................:wow::wow::wow::wow:

kolev
21-01-2013, 10:24
а как с каското се покриват изгорели рефлектори на фаровете и ксенони. като какво ги пишат. как се процедира доверен сервиз или кеш по овехтяване.

иначе щом китайците са заформили такова производство на светодиодни ленти, щом в ибей е пълно с модули за автоматично включване на фаровете , а фирми като осрам пускат халогенни крушки с удължен живот /но за съжаление и с намален интензитет/ специално за ползване като дневни светлини, значи има търсене на такива продукти.

Mury
21-01-2013, 10:43
а как с каското се покриват изгорели рефлектори на фаровете и ксенони. като какво ги пишат. как се процедира доверен сервиз или кеш по овехтяване.

иначе щом китайците са заформили такова производство на светодиодни ленти, щом в ибей е пълно с модули за автоматично включване на фаровете , а фирми като осрам пускат халогенни крушки с удължен живот /но за съжаление и с намален интензитет/ специално за ползване като дневни светлини, значи има търсене на такива продукти.

E как,с чука бе майка.................после в сервиз ко0йто работи по фактури и готово :devil::devil:

kolev
21-01-2013, 11:19
аууу, то това като да бушонираш жената :bionic:
:D

code
21-01-2013, 15:23
Последна информация по темата от първа ръка, копирам каквото съм писал от фейса, че ме мързи:
обадих се на един много бесен ел.техник

той е слагал доста и каза следното

още като почнала кампанията накупил голям брой и слагал

на няколко коли се запалили

каза даже че има още обаче е спрял да слага

също каза че в Панда има някакви по 24лв и стотинки

които нямали грешка ;)

kolev
21-01-2013, 16:12
а каза ли ти кои са били тия запалилите се. не вярвам да има такива щото технически е невъзможно.
самия модул има консумация 5-10милиампера. когато заспи стават микроампера и не можеш даже да ги измериш.
модула условно може да се раздели на две части - управляваща и силова. управляващата е защитена и на практика нищо не може да и се случи. силовата част е от един или два мощни П-канални мосфета. те също са защитени с бушон и отделно и от бушоните на самите фарове. възможно е тия мосфети да пробият. тогава просто фаровете ще светнат на 100% и ще светят така докато не се извади бушона на модула. разбира се вероятността това да се случи е няколко степени по-малка от това да залепне едно автомобилно електромеханично реле. да не говорим че някои ползват мосфети automotive grade.
всъщност проблема при тия модули е че ако има лоши връзки по инсталацията на фаровете се получава брум в радиото. това естествено се случва на стари автомобили и проблема се решава като се оправят връзките.
аз съм със самоделка по моя си схема и освен това имах възможността да разгледам няколко от най-продаваните модули. няма от какво да се притеснявате, а и хората си дават гаранция.

code
21-01-2013, 16:22
а каза ли ти кои са били тия запалилите се. не вярвам да има такива щото технически е невъзможно.
самия модул има консумация 5-10милиампера. когато заспи стават микроампера и не можеш даже да ги измериш.
модула условно може да се раздели на две части - управляваща и силова. управляващата е защитена и на практика нищо не може да и се случи. силовата част е от един или два мощни П-канални мосфета. те също са защитени с бушон и отделно и от бушоните на самите фарове. възможно е тия мосфети да пробият. тогава просто фаровете ще светнат на 100% и ще светят така докато не се извади бушона на модула. разбира се вероятността това да се случи е няколко степени по-малка от това да залепне едно автомобилно електромеханично реле. да не говорим че някои ползват мосфети automotive grade.
всъщност проблема при тия модули е че ако има лоши връзки по инсталацията на фаровете се получава брум в радиото. това естествено се случва на стари автомобили и проблема се решава като се оправят връзките.
аз съм със самоделка по моя си схема и освен това имах възможността да разгледам няколко от най-продаваните модули. няма от какво да се притеснявате, а и хората си дават гаранция.

Да ти кажа ел. познанията ми са минимални затова си имам b_angelov:respect: Иначе въпросния техник няма защо да ме лъже явно греят стабилно пущините, а и момчето си е търговец съмнява ме да има сума ти модулчета купени и да отказва да ги слага за няма нищо.
пп малко офф на емотиконката думата respect е написана с К :)

kolev
21-01-2013, 16:32
единствения вариант да греят е да се ползват на 100% на 100ватови крушки. на колкото по-малък процент работят крушките, толкова по-малко топлина се отдава върху транзисторите.
който и модул да избереш е почти все тая. всички много или малко повтарят смартдрл. имаш микроконтролерче, стабилизатор на 5в да го захранва, мосфет драйверче с дискретни елементи и един или два мощни П канални мосфета. това е.
също в рено форума има безплатен проект който до голяма степен повтаря смартдрл, ако на някой му е интересно какво представлява.

code
21-01-2013, 18:23
Въпросните "безпроблемни" модули в Панда-та нямат функция за намаляне светенето на крушката и май, май моят ентусиазъм приключи. Самия монтаж също е един филм с главен герой Банд - Изолир Банд в който не ми се влиза. А и 159 си има функция Чао:bouncing_smiley: фабрично. По-малко намеси - по-добре.

badmadafaka
21-01-2013, 18:42
Едва ли нещо такова ще се запали от греенето, обаче @kolev явно пренебрегваш фактора "монтаж с кабели вързани на шопски възел"... При късо на "правилното място" съм сигурен, че и с никаква консумация може да се запалиш... :crazy:
@code: Ми съвсем правилно си е - когато го казваш в генгста-нига-мадафака-батка стайл, точно с К си се произнася... :respect:

136
21-01-2013, 19:11
Самия монтаж също е един филм с главен герой Банд - Изолир Банд в който не ми се влиза. А и 159 си има функция Чао:bouncing_smiley: фабрично. По-малко намеси - по-добре.[/QUOTE]

Филма е ако нищо не разбираш от жици, а познаваш само изолирбанда. Не е казано че всичко сам трябва да си прави човек.Плащаш 20-30 лв на някой който разбира и се занимава с това и спиш по спокойно.

BO
21-01-2013, 20:07
А бе ще ви видя вас двамата по-горе като ви прегорят рефлекторите и почнат да ви светят като фасове фаровете как друга песен ще запеете. От както карам на фарове наблюдавам този симптом, рефлекторите на късите ми вече са дали фира, за разлика от дългите, майната му на това, че смених два комлекта H7 на 166-цата..:flirt:
Отговора от моя страна е елементарен - свалям рефлекторите и ги пращам за рециклаж за има няма 100-на лева и следващите 5 години съм си решил проблема.:waving:

code
21-01-2013, 20:10
Филма е ако нищо не разбираш от жици, а познаваш само изолирбанда. Не е казано че всичко сам трябва да си прави човек.Плащаш 20-30 лв на някой който разбира и се занимава с това и спиш по спокойно.

Е то аз нямаше да си го правя сам, ама ако разбираш от жици с Wi-fi ли ще ги вържеш към оригиналните кабели? :)
Между другото фаровете на 159 са по 200 кинта за единия т.е. за 3 :) , малко по-скъпи са от крушки ксенон оригинал.

Mury
22-01-2013, 07:30
Едва ли нещо такова ще се запали от греенето, обаче @kolev явно пренебрегваш фактора "монтаж с кабели вързани на шопски възел"... При късо на "правилното място" съм сигурен, че и с никаква консумация може да се запалиш... :crazy:
@code: Ми съвсем правилно си е - когато го казваш в генгста-нига-мадафака-батка стайл, точно с К си се произнася... :respect:

Или дет се вика с две маси късо прауим..............:sniping::sniping::sniping::sn iping:

kolev
22-01-2013, 10:30
повечето модули ползват такива съединители. мисля че са си включени в комплектите даже.
сега, ако някой "майстор" е толко прос че не знае как се ползват, сече кабелите на поразия и надълго и само намотава жицата без припой дори , мисля че проблема ще да е в него :D
на дребно са по 20ст. бройката , не са някаква извънземна технология.

code
22-01-2013, 10:34
повечето модули ползват такива съединители. мисля че са си включени в комплектите даже.
сега, ако някой "майстор" е толко прос че не знае как се ползват, сече кабелите на поразия и надълго и само намотава жицата без припой дори , мисля че проблема ще да е в него :D
на дребно са по 20ст. бройката , не са някаква извънземна технология.

Eй това е нещо културно. Точно се чудихме вчера що ги няма в комплекта.

kalpazanski
21-01-2014, 22:48
Здравейте колеги,
Знаете ли от къде мога да намеря същия модул като на авител (със същата функционалност, т.е. да може да се свързват и основни и допълнителни светлини примерно халогени) като също така има и опция паркинг(т.е. да има вход от алармата) и изпрати ме до вкъщи?

DiStefano
22-01-2014, 07:38
159-ката си има "follow me home" функция.

kalpazanski
23-01-2014, 00:00
Не става въпрос за 159-ка. Питането е дали някой знае от къде може да се купи модул с такива функции.

kolev
23-01-2014, 10:09
в преебалника е пълно с оферти.

alfa racer GTA
19-07-2015, 23:47
Някой може ли да ме осветли LED крушки за фарове на 159-ка на какви светлини могат да се слагат -обикновени или ксенон?

GammaRay
21-07-2015, 16:13
Ебаси разсъжденията :D

Drag0
24-07-2015, 01:03
Някой може ли да ме осветли LED крушки за фарове на 159-ка на какви светлини могат да се слагат -обикновени или ксенон?

Габаритите на 59 са Т10 w5w , там избора на LED е голям. Например тези с 5630 чипове светят много ярко.

Късите на 59 с фабричен ксенон са D1S . Има D1S LED. Но ако махнеш фабричния баласт, може да спре да ти работи автоматичното регулиране , да дава грешки и т.н.

Късите на 59 без фабричен ксенон са H7. И такива LED се продават.

Най-разумният ъпгрейд на фарове на 159 без фабричен ксенон е да се смени прожектора, известен че "изгаря" за няколко години . Сменя се с Bosch E46 Bi-xenon projectors без да се разлепя фара.

alfa racer GTA
24-07-2015, 05:39
:notworthy:

svetlin pilev
24-07-2015, 22:50
Аз си реших проблема с дневните светлини като си монтирах "ангелски очи" вързани към габаритите.Става въпрос за много ярко светещи шест ринга.И трите двойки рингове са с различен диаметър и смея да твърдя,че се получи красиво/утре ще пусна и снимки/.Крушките на габаритите са махнати.Това го направих когато се наложи да сменям "прожекторите".Сложих си би-ксенонови лупи,полираха ми фаровете и ги защитиха с 3М фолио,пластмасата вътре боядисаха в черно.Получи се хубаво,но и скъпичко!
Не съм с фабричен ксенон!

svetlin pilev
02-08-2015, 15:06
Ето и малко снимки:

haibusa2005
03-08-2015, 21:43
Колега, ще споделиш ли от къде се сдоби с ринговете и на каква цена? Видях такива, каквито ми харесват из ибей, ама ако дам 150 лева за такова нещо, трябва да спя после в колата :D Искам да те помоля и да опишеш как разглоби фаровете :)

svetlin pilev
03-08-2015, 23:52
Не знам що ще трябва да спиш в колата,ама трябва да ти кажа,че само за ринговете точно това е цената!Иначе за подробности пиши на ЛС.Други хора направиха всичко това,аз само платих и съм доволен.