PDA

View Full Version : Времена,средна скорост и коментари за предствянето ни на писта Серес



ne0
23-03-2013, 12:53
Пускам темата и тъй като много съфорумци вече са карали. Имам веднага конкретен въпрос.

Бихте ли посочили, каква максимална скорост развивате по точките на картинката (моля пишете реалните за да има смисъл)

т.1 - максимална скорост преди спирането за К1
т.2 - максимална скорост преди спирането за К5
т.3 - максимална скорост преди спирането за К10
т.4 - максимална скорост в десения завой К13
т.5 - максимална на излизане от К15

110949

и респективно моите средни:

т.1 - 175/180 макс! км/ч
т.2 - 135/140 км/ч
т.3 - 145 км/ч
т.4 - 120 км/ч
т.5 - 95 км/ч

ФЕРАРИСТ
23-03-2013, 16:16
Батка излишно е, скороста по километража е доста различна от тая дето е найстина реална........
Изобщо ти как си определяш скороста по тия точки.....
Някой ако знае некъв скапан софтуер за налагане на картина върху картина, мога да си поиграя да наложа две обиколки под 1.33 със съответно скороста по ГПС от всяка точка на пистата........

ne0
23-03-2013, 17:03
Батка излишно е, скороста по километража е доста различна от тая дето е найстина реална........
Изобщо ти как си определяш скороста по тия точки.....
Някой ако знае некъв скапан софтуер за налагане на картина върху картина, мога да си поиграя да наложа две обиколки под 1.33 със съответно скороста по ГПС от всяка точка на пистата........

Ни са прай, аз ти знам даже скоростта. Напиши я приблизително. Ти имаше джи пи ес.

Моята не успях да я засека с джи пи ес, но по оборотите и размера на гумите съм почти сигурен в скоростта +/- 5 км/ч.

Километража за нищо не става това е ясно. По обороти горе долу е по-точно.

Мисля и други са ползвали телефони и джи пи еси... Даже Зашев ползва на Калояново да го ева и детката

ФЕРАРИСТ
23-03-2013, 17:21
ГПС от телефони и прочее не са за токаво нещо, те отчитат веднъж на секунда.......
10 херцов гпс ти дава инфо за скороста всеки метър от пистата, 118 лв е по последния курс на лирата......вземи си такъв не се занимавай с транспондери......
По памет 186 съм на точка 1 и 146 на точка две, за другите трябва да разровя телефона, в интерес на истината още не съм ги прехвърлил на комп, разгледал и наложил върху кадрите....
П.П - 4 и 5 няма как да се определи точно, тъй като епеска е трудно да се определи точно.......

ne0
23-03-2013, 17:30
ГПС от телефони и прочее не са за токаво нещо, те отчитат веднъж на секунда.......
10 херцов гпс ти дава инфо за скороста всеки метър от пистата, 118 лв е по последния курс на лирата......вземи си такъв не се занимавай с транспондери......
По памет 186 съм на точка 1 и 146 на точка две, за другите трябва да разровя телефона, в интерес на истината още не съм ги прехвърлил на комп, разгледал и наложил върху кадрите....
П.П - 4 и 5 няма как да се определи точно, тъй като епеска е трудно да се определи точно.......

абе горе долу ... не +/- 20 км ч, а 5-10 е ок...

т. 4 с теб ти я гледахме 120-22 км/ч (там е важно най-бавната скорост примерно..)


По принцип темата ако се отнесем всички е важна. Чух много странни скорости от различни хора и установих, че много хора са в заблуда. Даже нап Светулков четох някъде, че вдигал 190 км/ч на правата (мисля в тая тема беше за инцидента). Не споря просто ми е интересно дали е така. Интересно ми е кой с каква кола къде дава ралики.

ФЕРАРИСТ
23-03-2013, 17:47
Аз затва километража съм го заврял някъде дето да не го виждам докато карам......

digitalundgrd
23-03-2013, 23:54
1. 185км/ч по километраж (на 4-та 7200+ оборота - тъкмо преди прекъсвач)
2. 140км/ч по километраж (на 3-та на прекъсвач. Пробвах и да вкарвам 4-та, но е за много малко и реших, че по-добре да удрям 2-3 прекъсвача на 3-та, вместо да губя време при превключването)
3. 130-135км/ч по километраж
4. 115км/ч по километраж
5. там не гледам много километража, че имаше дупка! но да речем 95км/ч (имам спомени, че съм на 3-та с 5000-5200 оборота).

Колата фабрични размери и дават 215/45/17, а аз карах с Федерал 225/45/17.

Колата за този серес беше с ВАЛОВЕ коломбо бариани страдале масимо. + спортния колектор и олекотен маховик от миналата година. Като цяло имаше сила, не си искаше гумите - буквално и преносно буахаххах :)

Скоростна Кутия от 147 1.6 120 коньов туин спарк.

1th gear ratio: 3,91:1 (максимална скорост по километраж 60км/ч)

2th gear ratio: 2,24:1 (максимална скорост по километраж 100км/ч)

3th gear ratio: 1,52:1 (максимална скорост по километраж 140км/ч)

4th gear ratio: 1,16:1 (максимална скорост по километраж 185км/ч)

5th gear ratio: 0,92:1 (максимална скорост по километраж ????)

Диференциал : 4,07:1


Чух много странни скорости от различни хора и установих, че много хора са в заблуда. Даже нап Светулков четох някъде, че вдигал 190 км/ч на правата

Специално за скоростта преди 1вия завой съм 1000% сигурен, а и аз не обичам да преувеличавам - 185км/ч по километраж. Вече колко са реални нямам представа... Aко съм написал някъде 190км/ч да се приеме за неволна грешка ;)

ne0
24-03-2013, 09:55
Светльо според моите изчисление без каквито и да е загуби и приблизителна обиколка на гумата 225/45/17 федерал

при 7200 об/м на съответна предавка това трябва да е скоростта

1. - 54,4 км/ч
2. - 94,4 км/ч
3. - 137,6 км/ч
4. - 180,8 км/ч
5. - 228,8 км/ч

digitalundgrd
24-03-2013, 12:28
Значи километража има отклонение от реалната скорост с 5км/ч, за което не споря :)

ne0
24-03-2013, 12:51
Значи километража има отклонение от реалната скорост с 5км/ч, за което не споря :)

което е минимално

ФЕРАРИСТ
24-03-2013, 15:10
Ся разгледах и времената си със 17ките отзад, преди да сложа 18ките в събота следобед......
Интересен е факта че преди първи завой съм с 7кмч почти по висока скорост, преди 13ти завой също съм с 3-4 кмч по висока скорост......но тотала е почти 1,5 секунди по слабо време......

ne0
24-03-2013, 15:12
Aз като ти казвам, че ако повече хора си споделят реалните скорости ще излязат интересни факти.
Аз карах през цялото време с еднакъв размер гуми... но в смесите имаше разлика

drigata
12-04-2013, 18:08
...

ne0
17-04-2013, 11:39
ето и най-накрая реултати от Писта Серес - БФАС кръг 1

http://bfas.bg/index.php?option=com_k2&view=item&id=401:резултати-змдиамо-серес2013&Itemid=116

gerganaivankova
21-05-2013, 14:12
леле вие сте луди бе хора ,как може така да карате
http://somaha.net/

ФЕРАРИСТ
21-05-2013, 16:50
В смисъл?????

digitalundgrd
29-07-2013, 15:10
Интересно тоз как успя да я изтавани тази 156-ца :unsure:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=VEoaePycOyY&t=88

http://www.youtube.com/watch?v=v4oLTVvLHvo

А още по-интересното е, че 2-3 минути няма кой да му помогне да излезе, недай си БОЖЕ да се запали човек там, ще изгори кат факел...

Гледам, човека познава пистата и кара добре. С 2.0тс дава 1.37 ;)

ICI
29-07-2013, 19:23
с "много" умение я хвърли извън пистата, а по принцип щеше да мине само с един дрифт тоя завой, ако имаше тренинг и не беше преиграл и закъснял с волана.
после настрани в пясъка стана наистина кофти

ФЕРАРИСТ
29-07-2013, 20:51
Мисля че не пясъка го обърна, удари нещо твърдо, твърде рязко и изведнъж се прекавачи......вижда се за малко в кадър близоста на храсти, стена или квото и да е там......
Иначе с малко черен хумор моа да кажа че видяното ме задоволява, щом тоя с такъв кавак успя да си отвори и двата странични джамци и не си личеше че тавана му е огънат, утре мисля да припаля флекса и да махна мижавите си таванни "подпори" който съм си добавил там, че и без тва нито са кейдж, нито пък отпред крепят кое знае какво, отзад иди - дойди.......
С още по черен хумор мога да кажа че ако бях се увъртял и прекавачел като тоя, до 5 секунди щях да съм отвън, като щях да мога да избирам от коя врата да изляза, те и без това при кавака всичките щяха да се откачат и разхвърчат, че висят само на пантите........
Иначе точно заради това избягах от предното, адски трудно е в бърз завой като ти тръгне задницата и да успееш да се справиш, пък ако ще и най - добрия да си........а когато те хване шубето точно от такива завой и нещата свършват........
П.П - тия ебаси скапаната маркировка са направили......

Furious 155
29-07-2013, 21:08
Мисля че не пясъка го обърна, удари нещо твърдо, твърде рязко и изведнъж се прекавачи......вижда се за малко в кадър близоста на храсти, стена или квото и да е там......
Иначе с малко черен хумор моа да кажа че видяното ме задоволява, щом тоя с такъв кавак успя да си отвори и двата странични джамци и не си личеше че тавана му е огънат, утре мисля да припаля флекса и да махна мижавите си таванни "подпори", че и без тва нито са кейдж, нито пък отпред крепят кое знае какво, отзад иди - дойди.......
С още по черен хумор мога да кажа че ако бях се увъртял и прекавачел като тоя, до 5 секунди щях да съм отвън, като щях да мога да избирам от коя врата да изляза, те и без това при кавака всичките щяха да се откачат и разхвърчат, че висят само на пантите........
Иначе точно заради това избягах от предното, адски трудно е в бърз завой като ти тръгне задницата и да успееш да се справиш, пък ако ще и най - добрия да си........а когато те хване шубето точно от такива завой и нещата свършват........
П.П - тия ебаси скапаната маркировка са направили......
Абе баш теи гредички на тавана не бих ги срязал - изглеждат малки, ама са достатъчни, да не ти се забие тавана в главата. Колата остава да стои на колонките над вратите, като е по таван - те са профилни и държат, но ламарината на тавана в средата я крепят само тези тънките гредички.
Колкото до завъртането - или като върна газта доста му олекна задницата на опразнената 156-ца, или може и проблем със задната лява гума да е, защото преди това в клипа на левите завои беше добре, но на десните сякаш искаше да тръгва задницата...
Пича ме изкефи - обърна се по таван - колата спря и той я угаси. После започна да се освобождава от коланите и като успя, даде на контакт и свали стъклата отпред, за да излезе... егати спокойствието.

ФЕРАРИСТ
29-07-2013, 21:14
Не се уточних - сложил съм там над вратата нещо като рамка от допълнителни тръбици, за нея говоря.......иначе за оригиналните не иде и реч.....

digitalundgrd
29-07-2013, 22:17
А и си хващайте здраво хакумулаторите, ако ще ги возите в купето :) Феро добре е с костюмче, че ако се случи да лисне тая киселина не ми се мисли :(

ne0
30-07-2013, 00:16
Toз аматьор,... тва е на Чичо завоя...
Чичо по-добре я смачка и пак нищо ня никой нямаше а... Чичо и Гиги ги спря 1 метър дебел бетон а не торф....

Стига хумор, по добре че не даде газ щото може би точно у бетона щеше да ходи ако не я беше хванал в пътя.

nastybg
31-07-2013, 17:11
Мисля че не пясъка го обърна, удари нещо твърдо, твърде рязко и изведнъж се прекавачи

Мда на задна лява гума тоя ъгъл не вярвам да е станал от чакъла, а и във второто клипче около 1.40 показват снимки на някакъв полу-изкопан от земята дънер, който най-вероятно го обърна така рязко !