PDA

View Full Version : Какво се случи със Замунда.НЕТ...



pa4ito
17-04-2013, 17:54
Ако все още не знаете, торент-тракера Замунда.НЕТ е откраднат от бивш негов служител. Старият екип на сайта е отворил нов - zamunda.se
http://www.blitz.bg/news/article/194368

vladev
17-04-2013, 18:52
Тука е нещо, мътна... Едните казват "откраднаха сайта", другите казват "копираха сайта"... Не е ясно кой е истинския?!? :)

pa4ito
17-04-2013, 20:57
Ами аз както го разбрах, админчето направил бекъп на базата, пререгистрирал домейна, така че само той да го контролира и го насочил към собствен сървър, където възстановил базата. Нещо като със фиат форума преди време :D
Ама "старите кучета" понеже имали бекъп, за който нашия не знаел, щото пробвал да изтрие всички останали, взели че регистрирали нов домейн и вдигат сега сайта пак...
С две думи там положението е .... :starwars:

ecotronic
17-04-2013, 21:13
Ако не беше признанието от страна на Z.net за "вътрешен преврат", създаването на копието в новия домейн и всички съпътстващи това приказки, можеше да мине за обикновена хакерска дейност.

pa4ito
17-04-2013, 21:18
Ахам, аз се чудя дали не се опитват да "привлекат" внимание към себе си или наистина има конфликт ;)

renyx
17-04-2013, 21:25
Може да има някакъв конфликт , защото вчера бяха отворили регистрацията , а днес имат някакво извинение относно конфликта и предупреждават да не се регистрираш в друг а замунда.

pa4ito
17-04-2013, 21:58
Може да има някакъв конфликт , защото вчера бяха отворили регистрацията , а днес имат някакво извинение относно конфликта и предупреждават да не се регистрираш в друг а замунда.

Мда, за да не объркаш замундите. Всеки се страхува да не идеш при другия :)

Linkestis
17-04-2013, 22:17
Мдаааа това се очакваше от доста мноого време.
По принцип Брейк е доста гадно копеленце :)

ecotronic
18-04-2013, 10:44
След отправените призиви към потребителите от страна и на двата сайта, предстои чисто техническата война между тях. Много е вероятно в резултат на това да има блокирани акаунти или затруднен достъп.
От гледната точка на потребителите - човек ще се ориентира натам, където получава по-добра услуга.
По ми е интересно накъде ще се ориентират рекламодателите.

viki
18-04-2013, 20:09
Аз не разбрах сега в коя "Замунда" да влизам ?!:biggrin:

dimitar_vd62
18-04-2013, 20:24
Аз не разбрах сега в коя "Замунда" да влизам ?!:biggrin:

Не се притеснявай и аз не разбрах.И без туй нямам акаунт там.:smoke:

Linkestis
18-04-2013, 20:24
Zamunda.se

viki
18-04-2013, 20:34
Благодаря !:smile:

ecotronic
18-04-2013, 21:00
Zamunda.se

Аз лично не разполагам с доказателства, че Z.se е новият сайт на ограбения.
Ами ако това е сайта на крадеца?
Засега трябва да вярваме само на приказки.

Doomguy
18-04-2013, 21:06
Влизайте си в нет. Тя си работи на пълни обороти. Другата няма сийд. Жалко само, че сега ще ровя в два XXX каталога...

pa4ito
18-04-2013, 21:42
Аз лично не разполагам с доказателства, че Z.se е новият сайт на ограбения.
Ами ако това е сайта на крадеца?
Засега трябва да вярваме само на приказки.
Z.se е новият сайт на старите замундовци ...Аз го знам, от човек, работещ там. Но виж това с рекламата е наистина важният въпрос, откъдето е тръгнала и цялата "война"... :eat:


Влизайте си в нет. Тя си работи на пълни обороти. Другата няма сийд. Жалко само, че сега ще ровя в два XXX каталога...
И двете работят, тествах ги ;)
Коя ще се ползва е въпрос на лично предпочитание. Или на уважение, както в моя случай .

lordliness
19-04-2013, 00:44
Новата ми иска да вляза с парола, старата ме помни. Така ли е при вас?

ivo_red
19-04-2013, 00:51
Добре де, то това трябва да има и някаква правна страна и т.н. Макар че от друга гледна точка, то тоя сайт не е от най-легалните по принцип и за тва така. Иначе домейнът не се ли регистрира на дадена фирма или физическо лице?

pa4ito
19-04-2013, 20:55
Новата ми иска да вляза с парола, старата ме помни. Така ли е при вас?
"Старата" те помни заради кукита-та на браузера ;)
И при мен е така.


Добре де, то това трябва да има и някаква правна страна и т.н. Макар че от друга гледна точка, то тоя сайт не е от най-легалните по принцип и за тва така. Иначе домейнът не се ли регистрира на дадена фирма или физическо лице?
Сайт може да си регистрира който поиска, независимо физическо или юридическо лице. В случая, доколкото разбрах, човекът, който е трябвало да продължи регистрацията на сайта, която е била на едно лице, го пререгистрира на друго лице. Плаща за няколко години напред и оттам насетне никой не може да му каже и "копче".
Яко ,а .... :hump:

Sunny
19-04-2013, 21:46
Вътрешно ведомствена грешка е да се предостави цялата "власт" в ръцете на едно лице ... :hump:
Освен рекламодателите въпроса е и накъде ще се насочат преводачите на субтитрите .

dimitar_vd62
19-04-2013, 23:29
subs.sab.bz и subunacs.net

raul77
20-04-2013, 02:29
"Старата" те помни заради кукита-та на браузера ;)
И при мен е така.


Сайт може да си регистрира който поиска, независимо физическо или юридическо лице. В случая, доколкото разбрах, човекът, който е трябвало да продължи регистрацията на сайта, която е била на едно лице, го пререгистрира на друго лице. Плаща за няколко години напред и оттам насетне никой не може да му каже и "копче".
Яко ,а .... :hump:

Точно така. Който има достъп до административния e-mail на домейна, той се води и негов притежател.
В случая е използвано трансфериране на домейна при друг регистратор. За това действие се изисква само едно натискане на активиращия линк, който се изпраща от ICANN :)

pa4ito
20-04-2013, 13:40
Вътрешно ведомствена грешка е да се предостави цялата "власт" в ръцете на едно лице ... :hump:
Освен рекламодателите въпроса е и накъде ще се насочат преводачите на субтитрите .
Аз доколкото разбрах преводачите подкрепят .se-то


Точно така. Който има достъп до административния e-mail на домейна, той се води и негов притежател.
В случая е използвано трансфериране на домейна при друг регистратор. За това действие се изисква само едно натискане на активиращия линк, който се изпраща от ICANN :)
Мдааа, поредица от грешки са направени там, но човек се учи докато е жив ;)

roshaf
20-04-2013, 22:18
.net е офлайн за сега само se-то работи. Големи драми с тоя сайт.

pa4ito
21-04-2013, 21:43
.net е офлайн за сега само se-то работи. Големи драми с тоя сайт.

Май още е офлайн. Само дето затриха хубавата работа. Но пък .se като че ли работи по-бързо отколкото .net преди.

morfius
22-04-2013, 09:15
В момента и 2 те работят, но .се зарежда в пъти по-бързо от .нет, а и като гледам ъплоудърите се ориентират към .се - последната серия на Доктор Кой и субтитрите изобщо ги няма в .нет

ecotronic
22-04-2013, 09:25
Явно са успели да филтрират ботнета и сега Z.net отново работи.

Lyubo
22-04-2013, 09:45
При мен З. нет не работи от няколко дена, със З. се нямам проблеми

Stefan Caromov
22-04-2013, 14:17
Аз за моментаползвам и двата сайта. Докато оправят ъплоуда в .се , търся и в .нет
След това, ще изтрия .нет акаунта си и готово

renyx
22-04-2013, 16:41
Ние ползваме .се.За сега ще останем лоялни към оригинала.

pa4ito
23-04-2013, 17:57
И при мен З.нет започна да процъцква едвам, едвам, което ме нерви и мисля да забравя за него на този етап. Но ми е интересно каква ще финансовата политика на .нет към рекламодателите.

dimitar_vd62
23-04-2013, 18:20
Ако си плащахте филмите и софта, немаше да има З.се З.нет и З. изобщо и ся нямаше да се тормозите и раздвоявате.Нема кръчма дет да влезеш да дръпнеш две бири и да излезеш без да платиш.Аз тъй си купих всички пълнометражни и всички сериали на Стар Трек, Междузвездните и други от тоз сорт.Даже на Дълбок космос 9 съм бил преводач на 15-20 серии.Ма не тоя дет го дават по телевизията де.Обаче от такива като вас не съм фанал нищо, а ся можех да съм продуцент най малкото.

п.п.Деба тая бира с кво я праят.

ecotronic
23-04-2013, 18:26
А аз все си мисля, че интернет доставчиците снасят неофициално на тракерите.
Ако няма торенти, скайп и фейсбук, кой ще си пусне интернет у дома?

Sunny
23-04-2013, 18:40
А аз все си мисля, че интернет доставчиците снасят неофициално на тракерите.
Ако няма торенти, скайп и фейсбук, кой ще си пусне интернет у дома?

Справки се искат и се дават ,... но не на тракерите .

ecotronic
23-04-2013, 20:14
Справки се искат и се дават ,... но не на тракерите .

Имах впредвид това, че снасят финикийски знаци :)

Linkestis
23-04-2013, 20:23
Ако си плащахте филмите и софта, немаше да има З.се З.нет и З. изобщо и ся нямаше да се тормозите и раздвоявате.Нема кръчма дет да влезеш да дръпнеш две бири и да излезеш без да платиш.Аз тъй си купих всички пълнометражни и всички сериали на Стар Трек, Междузвездните и други от тоз сорт.Даже на Дълбок космос 9 съм бил преводач на 15-20 серии.Ма не тоя дет го дават по телевизията де.Обаче от такива като вас не съм фанал нищо, а ся можех да съм продуцент най малкото.

п.п.Деба тая бира с кво я праят.

Я си покажи лицензионният ключ за Уиндоус-а!

Sunny
23-04-2013, 21:03
Имах впредвид това, че снасят финикийски знаци :)

;)
е аз такива не съм виждал .. а уж това ми е работата ;)

pa4ito
23-04-2013, 21:26
Ако си плащахте филмите и софта, немаше да има З.се З.нет и З. изобщо и ся нямаше да се тормозите и раздвоявате.Нема кръчма дет да влезеш да дръпнеш две бири и да излезеш без да платиш.Аз тъй си купих всички пълнометражни и всички сериали на Стар Трек, Междузвездните и други от тоз сорт.Даже на Дълбок космос 9 съм бил преводач на 15-20 серии.Ма не тоя дет го дават по телевизията де.Обаче от такива като вас не съм фанал нищо, а ся можех да съм продуцент най малкото.

п.п.Деба тая бира с кво я праят.

Не си прав, Митак, пак щеше да ги има. Това си е в кръвта на българина, когато може да мине метър. Друг е въпроса, че не всички могат да си позволят да гледат филмите, които им харесват, в кино Арена например :)

Linkestis
23-04-2013, 21:47
Не си прав, Митак, пак щеше да ги има. Това си е в кръвта на българина, когато може да мине метър. Друг е въпроса, че не всички могат да си позволят да гледат филмите, които им харесват, в кино Арена например :)

Така е!Торентите са разпространени само в пределите на България :)

pa4ito
23-04-2013, 21:52
Така е!Торентите са разпространени само в пределите на България :)

Не са, но тука поради икономически и други причини са много добре посещавани. Не всеки може да си позволи да дава по 30-40 лв. месечно за филми. А за софтуер, няма да говорим... :)

badmadafaka
23-04-2013, 21:54
Така е!Торентите са разпространени само в пределите на България :)
... и са открити от Милко Калайджиев!

Sunny
23-04-2013, 21:57
... и са открити от Милко Калайджиев!

Е нали трябваше все някак да се сдобие с новото парче на Кондьо ;)

dimitar_vd62
23-04-2013, 22:12
Не си прав, Митак, пак щеше да ги има. Това си е в кръвта на българина, когато може да мине метър. Друг е въпроса, че не всички могат да си позволят да гледат филмите, които им харесват, в кино Арена например :)

Що ме вземате на сериозно.С изключение на това че съм превеждал ДК-9.Естествено че не мога де си купя всички филми и сериали на стар трек и други от този жанр.Дон Пачито, направо ме уби.

pa4ito
24-04-2013, 09:43
Що ме вземате на сериозно.С изключение на това че съм превеждал ДК-9.Естествено че не мога де си купя всички филми и сериали на стар трек и други от този жанр.Дон Пачито, направо ме уби.
Е, ти сега да не се обидиш, че те вземаме насериозно... :D
Между другото, аз също имам закупени всички серии на Star Wars, Матрицата и още една камара филми, особено детски анимации. Само че едно време ги купувах на VHS касети. Като се замисля така, имам къде 50-80 броя купувани...

ecotronic
24-04-2013, 11:09
Както е добре известно такова нещо като "безплатен обяд" не съществува.
Под една или друга форма за торентите си плащаме. Друг е въпросът дали парите стигат до този на когото се полагат.
Торенти категорично се ползват на много места по света.
Някъде мерките срещу това са по-сериозни а другаде по-либерални.
На много места по света самите потребители се ограничават да ги ползват от чисто морални съображения, колкото и странно да ни звучи това.
Но това обикновено се случва в страни с доста по-висок жизнен стандарт.
Накратко - направете ми стандарта като този на австриеца и аз ще ползвам само лицензиран софтуер. Честна комсомолска! :)

dimitar_vd62
24-04-2013, 11:18
Не съм ги купувал, свалих ги от Арената.Даже ДК - 9 го бяха заебали със субтитрите, намерих руски субтитри за този релииз и почнах да ги превеждам.Като ме усетиха от subs.sab напарво ме разцелуваха.Хванаха се и други преводачи и за нула време го преведохме до края.Отде пари да купя всички пълнометражни филми на Стар Трек, Междузвездните, сериалите на Ентърпрайз,Вояджър и ДК-9, Старгейт, Старгейт Атлантис и др.Аз си падам по фантастиката и си събирам на един хард.Само се избъзиках.

Stefo
24-04-2013, 15:10
Накратко - направете ми стандарта като този на австриеца и аз ще ползвам само лицензиран софтуер. Честна комсомолска! :)
Сори за лиричното отклонение, ама всеки сам си прави стандарта :) Ако чакаш някой да ти го направи, скоро няма да си купуваш софтуера :-P

ivan dimitrov
25-04-2013, 22:42
Абе, и милиаредер да сьм, пак няма да плащам за операционна система. Има си свободни продукти.

pa4ito
26-04-2013, 21:51
Абе, и милиаредер да сьм, пак няма да плащам за операционна система. Има си свободни продукти.
Така е, ама има и геймманиаци, а и не всичко тръгва на линукс...

mordohy
26-04-2013, 22:05
Я па и безплатни да ги направят, па че си ги краднем!:bg:

Sunny
26-04-2013, 23:05
Така е, ама има и геймманиаци, а и не всичко тръгва на линукс...

ъъъъ кое викаш не тръгва или няма алтернатива при това безплатна?

ecotronic
26-04-2013, 23:12
Като говорите да пиратски ОС бъдете наясно със следното:
Има достатъчно сили и средства (чисто технически) една ОС да се направи така, че да е невъзможно да бъде обект на пиратство (или поне не в такава степен в каквато се случва това с windows)
Възниква въпросът защо не се прави?
Отговорът е прост:
Майкрософт си дават сметка, че е по-добре да губят от пиратство, но техните продукти да заливат пазара отколкото обратното.

Sunny
27-04-2013, 00:00
Защо са ни пиратки след като има GNU GPL license и доволно количество програми и дистрибуции ?
Но да се обяснява доколко linux е по-операционна система от windows е като да се проповядва библията по телевизия Ал Джазира

ivan dimitrov
27-04-2013, 00:38
Защо са ни пиратки след като има GNU GPL license и доволно количество програми и дистрибуции ?
Но да се обяснява доколко linux е по-операционна система от windows е като да се проповядва библията по телевизия Ал Джазира

Игрите, игритееее. За Цедега требе се плаща. Виното се развива, ама ...
Лично на мен не ми дреме, но познавам люде, дето дьржат и Уин, само като забавачница.

Sunny
27-04-2013, 00:45
Заеби домашния потребител от 7 до около 25 години ... мисли мащабно .... споменах ли за библията ? ;)

ivan dimitrov
27-04-2013, 00:57
Заеби домашния потребител от 7 до около 25 години

А-а-а! Не може така! Опитвам се да мисля мащабно(само опитвам).

dimitar_vd62
27-04-2013, 01:13
.....
Но да се обяснява доколко linux е по-операционна система от windows е като да се проповядва библията по телевизия Ал Джазира

Е ний дет сме атеисти къв да си го сложим.

ivan dimitrov
27-04-2013, 01:26
Атеистите имат най много опции, щот нямат ограничения.

morfius
27-04-2013, 11:27
Оставете игрите и домашния потребител, покажете ми 1 сериозна фирма с над 100 компютъра и Линукс работни станции.
Имаше експерименти в Германски общини, като цяло провал.
Линукс има 2 основни проблема в големите среди, трудно се управлява централизирано (политики и права еквивалентни на Уиндоус домейн) и липса на сертификация за работни станции (всяка дистрибуция си прави някакви различни неща).
Като цяло Уидноус (сървъри и работни станции) и Офис (плюс групуера) са корпоративен стандарт, Линукс (сертифицирани Ентерпрайз дистрибуции) си е ОС за мрежови и ДБ сървъри... там няма равен.
Като споменах Офис, колко от вас са пробвали да пуснат сериозен документ (с макроси например) през алтернативните пакети... трагедия.
Фотошоп, Пейджмейкър, Корел, Кадкам и т.н. под Линукс?

А за домашните... филмчета, музика и Интернет - няма значение ОС а, чакам да видя как ще играете тежък ФПС или някое от новите ММО под Линукс.

ОС е инструмент, не религия... не се вземайте толкова на сериозно :)

ivan dimitrov
27-04-2013, 14:17
Някой, по нагоре, май беше писал нещо за Библията...
С игрите е зор, да.
Е,и?

Stefo
27-04-2013, 23:16
ОС е инструмент, не религия... не се вземайте толкова на сериозно :)
:respect: за мнението, напълно се съгласявам!
А който много знае да дойде наистина да се пробва да направи една корпоративна мрежа със 100 ПЦ-та изцяло с open source софтуер. Въпросът не е дали може, а на каква цена! Защото бизнеса не го интересуват религиозните фанатици, които са като коне с капаци, интересува го крайната цена (идруги неща, като организацията на процесите,безпроблемната работа и т.н., все неща дето не можеш ги обясни на някои хора).
В организацията, в коята работя, се ползват различни решения - и open source и лицензирани, като по естествен начин open source решенията се заместват все повече с други решения щото не са рентабилни и постоянно има проблеми с тях и все по-трудно се поддържат.
А обикновените юзъри ще работят с какъвто софтуер им инсталираш, ако им го спуснат от горе ще си правят презентациите с impress и ще пишат формули в calc, ако ще и с google docs, ръководството на компаниите не е глупаво, търси се най-доброто за бизнеса, айде религиозните фанатици да се вземат малко в ръце и да не обръщат темата на ауди vs bmv vs alfa примерно. Питайте нашия съфорумник Valjo защо си носи диск-а с Убунту да го дава на клиентите дето им се струват много парите за лицензи, той ще ви обясни :-D
И по темата за замундата, тук малко крадецът вика "дръжте крадеца" :) Какво друго освен откраднато съдържание има там (поправка, в самата замунда няма никакво съдържание, то било при потребителите :) )
П.С. - Игрите ги оставете, за тях си има конзоли, Xbox с Kinect е супер зарибяваща :)

ivan dimitrov
27-04-2013, 23:31
Valjo защо си носиш диск-а с Убунту, да го даваш на клиентите, дето им се струват много парите за лицензи?

pa4ito
28-04-2013, 13:53
ъъъъ кое викаш не тръгва или няма алтернатива при това безплатна?


Игрите, игритееее. За Цедега требе се плаща. Виното се развива, ама ...
Лично на мен не ми дреме, но познавам люде, дето дьржат и Уин, само като забавачница.

Точно това имах пред вид, игрите. Не съм им фен и не играя, но доколкото знам по-ефектните игри не тръгват или много трудно тръгват под линукс.


:respect: за мнението, напълно се съгласявам!
А който много знае да дойде наистина да се пробва да направи една корпоративна мрежа със 100 ПЦ-та изцяло с open source софтуер. Въпросът не е дали може, а на каква цена! Защото бизнеса не го интересуват религиозните фанатици, които са като коне с капаци, интересува го крайната цена (идруги неща, като организацията на процесите,безпроблемната работа и т.н., все неща дето не можеш ги обясни на някои хора).
В организацията, в коята работя, се ползват различни решения - и open source и лицензирани, като по естествен начин open source решенията се заместват все повече с други решения щото не са рентабилни и постоянно има проблеми с тях и все по-трудно се поддържат.
А обикновените юзъри ще работят с какъвто софтуер им инсталираш, ако им го спуснат от горе ще си правят презентациите с impress и ще пишат формули в calc, ако ще и с google docs, ръководството на компаниите не е глупаво, търси се най-доброто за бизнеса, айде религиозните фанатици да се вземат малко в ръце и да не обръщат темата на ауди vs bmv vs alfa примерно. Питайте нашия съфорумник Valjo защо си носи диск-а с Убунту да го дава на клиентите дето им се струват много парите за лицензи, той ще ви обясни :-D
И по темата за замундата, тук малко крадецът вика "дръжте крадеца" :) Какво друго освен откраднато съдържание има там (поправка, в самата замунда няма никакво съдържание, то било при потребителите :) )
П.С. - Игрите ги оставете, за тях си има конзоли, Xbox с Kinect е супер зарибяваща :)

Не съм управлявал 100 пц-та под линукс, но след като някои държавни и градски администрации решиха да минат на опън сорс ОС, явно са си направили сметката. Последно се сещам за Германия и Китай. Немците даже осъдиха софтуерните патенти, което налива вода в мелницата на опън сорс-а. А дръпнатите сключиха договор с Каноникъл да им направят техен дериват. Което ще вдигне доста акциите на Убунту, защото нали се сещаш, че сега ще почнат да се развиват и драйверите за Убунту, особено видеото и всичко друго... Бъдещето ще покаже кой крив, кой прав... ;)
А за торентите не си прав - ако ти си купиш двд с филм и ми го дадеш да го гледам, значи и двамата сме престъпници... :roll2:
Всеки има право да си защитава интересите, но ако ти намериш на улицата 10лв, ще идеш ли в полицията да ги предадеш. Същото е и с торентите. А и защо аз да се грижа за техните права, нека те да си предотвратяват "кражбата". Най-лесния начин е като намалят цената на билета в киното, за да е общодостъпен, а не да генирират космически печалби ;)

П.С. Не знам Вальо що си мъкне диск с Убунту, но аз винаги си нося флашка с него, за да мога преди поредното преинсталиране на УинБоза-та, да прихвана хардуера какъв е, та като инсталирам да ѝ кажа - твоето видео е това..., имаш и такова... Най-странното е, че и седмицата се дъни и не разпознава всичко, особено на някои лаптопи ;)

Stefo
28-04-2013, 21:56
Защо да намаляват билета в киното, след като и така генерират космически печалби :-D
Ходя на кино когато намеря свободно време, не заради филма, а заради самото кино, не смятам, че е нещо, което не може да си позволи пък човек. За съпътстващите удоволствия около киното (хапване, пийване) давам повече пари от цената на билета.
Както и "пазарувам" филми от торент сайтове без ни най-малко да ме е срам, което пък не ми пречи да съм против тях :)
П.С. Ей, голям проблем имат тия разпространители значи, искаш да им дадеш пари, те не искат да ги вземат, няма една свястна VoD услуга в тази наша страна от третия свят, скоро търсих разни детски филмчета и открих, че няма от къде да ги сваля официално, ами да го духат тогава. То затова и iTunes изби рибата в щатите, щото хората искаха да свалят официално ама нямаше ...

ecotronic
29-04-2013, 21:25
Нещо в Z.se не вървят нещата. Гледам уж качени торенти, пък сваляне - йок.

svetlastf
29-04-2013, 21:31
По-голямата част от потребителите по незнание или по навик си работят в zamunda.net. :yes:

ecotronic
29-04-2013, 21:49
По-голямата част от потребителите по незнание или по навик си работят в zamunda.net. :yes:

Не става въпрос, че поради малко потребители няма сийд, а затова че бая от торентите не са активни.
Допреди 2 дни не беше така.

546
13-05-2013, 13:58
:respect:
А който много знае да дойде наистина да се пробва да направи една корпоративна мрежа със 100 ПЦ-та изцяло с open source софтуер. Въпросът не е дали може, а на каква цена!
Са тук си много прав ,който много знае и може обикновеннно си знае и цената!:razz:

Гледам тук се разискват разни видове ОС,та ако някой може да ми обясни къде се губят няколко (десетина) GB в партишън Е.Пуснал съм да се виждат и системните файлове и нема други юзъри освен мен ,пък съм уж и "Админ"...
И дали кат се ползва УБУНТУ в качеството на суперюзър се случва такоз ниещо?
И защо?
За сега мисля да прасна едно форматче с помоща на Ундоуса,ако пак са губят GB-ти имам едно КНОПИКС-че под ръка...хехе!

morfius
13-05-2013, 15:48
Са тук си много прав ,който много знае и може обикновеннно си знае и цената!:razz:

Гледам тук се разискват разни видове ОС,та ако някой може да ми обясни къде се губят няколко (десетина) GB в партишън Е.Пуснал съм да се виждат и системните файлове и нема други юзъри освен мен ,пък съм уж и "Админ"...
И дали кат се ползва УБУНТУ в качеството на суперюзър се случва такоз ниещо?
И защо?
За сега мисля да прасна едно форматче с помоща на Ундоуса,ако пак са губят GB-ти имам едно КНОПИКС-че под ръка...хехе!

А скритите показал ли си?
Защото на празен дял (дяла с най-много място инак) обикновено Уиндоус си товари инсталационните пакети и ъпдейтите.

546
13-05-2013, 18:29
Ами от контрол панел,фолдър опшънс -съм дал да ги показва,ама не би.Ъпдейти ,бекъпи,папки по подразбиране за трупане на данлоуд,сетинги и тем подобни са в партишън D,този партишън "Е" се ползва от сина ми ,там си даунлодва имейдж файлове на игрите за конзолата и филмчета от Замундата.Форматирам го на 6-8 месеца, но въпреки това си се губи дисково пространство,формата на файловата система е NTFS ,дефрагментация веднъж месечно.С ext4 такива болежки не съм виждал.Голяма тайна ми е този Уиндоус.

morfius
13-05-2013, 18:32
Скрити и системни (защитени) файлове са 2 различни настройки просто.
Няма логика в ставащото, виждал съм го да успее да скрие нещо в системните си папки (пак има начин да се види де, но иска точен път), но в празен и форматиран дял не.

pa4ito
13-05-2013, 23:35
Са тук си много прав ,който много знае и може обикновеннно си знае и цената!:razz:

Гледам тук се разискват разни видове ОС,та ако някой може да ми обясни къде се губят няколко (десетина) GB в партишън Е.Пуснал съм да се виждат и системните файлове и нема други юзъри освен мен ,пък съм уж и "Админ"...
И дали кат се ползва УБУНТУ в качеството на суперюзър се случва такоз ниещо?
И защо?
За сега мисля да прасна едно форматче с помоща на Ундоуса,ако пак са губят GB-ти имам едно КНОПИКС-че под ръка...хехе!

Що не влезеш през Кнопикс-а и да видиш какво пише за този дял, какво що има... ;)

Sunny
14-05-2013, 00:01
Що не влезеш през Кнопикс-а и да видиш какво пише за този дял, какво що има... ;)

Какво може да има на празен XP дял .... System volume information

old alfist
14-05-2013, 00:16
Добре, че групата все още съществува и се ползва с Народното одобрение :


Zamunda Banana Bend - Sam Mnogo Ubav (http://www.youtube.com/watch?v=56LjFMfzAFk)

546
14-05-2013, 12:38
Що не влезеш през Кнопикс-а и да видиш какво пише за този дял, какво що има... ;)
Щото като ги видя файловете ще има да им се чудя на файловите окончания ,после ще зема се умисля коя програмка дето не съм я инсталвал ги е писала по харда и с каква цел....и ще се вкарам у некой филм,че жената ме контролира..Затова ФОРМАТИРАМ без да гледам и отварям следващата Бира без да мисля за такива простотии.Приемам ,че Уиндоуса е виновен,но тъй като не съм го плащал не се сърдя на никой (добре ,че чичко Били не кара Алфа) и си свиркам.:Tease:
А като се замисля просто си има някое вирусче,но ме мързи да се занимавам.

ivan dimitrov
18-05-2013, 17:45
Подобни аномалии могат да се получат от "сбьркана" файлова система. Ако правилно помня - XP позволява макс. 3 основни дяла на диск. Та-а - как са организирани дяловете? И с какво са сьздадени?

546
19-05-2013, 17:52
Дяловете са на един диск и са създадени преди около десетина години с някоя линукс дистрибуция,вече нямам спомен с коя точно.На брой бяха 6 или 7,но един ден сина ми решил да си инсталира Ундоус и е прибавил суапа към някой от съществуващите дялове ,а други ги е обединил,вероятно под Ундоус,и той не помни какво е правил.Абе много баби ,келяво дете.За ХП-то незнаех ,че не поддържа повече от три основни дяла.Тази машина се ползва само за да влизам в нета и за глупости,дори и жена ми не я ползва,толкова е антична,та ми е почти все тая.Освен всичко друго е със свален фаеруал и без антивирусна.

don_pepone
19-05-2013, 19:19
Аз пък имам проблем с Ъплоада. Уж всичко ми е ОК и си Ъплоадвам и ти към където трябва и всички торент файлове са ми с по няколко пъти по-голям ъплоад,а рейтинга ми пада постоянно.........

546
27-05-2013, 11:57
Хм-май пъртишана се е самооправил.:pizza: