PDA

View Full Version : Питане за газова уредба на 146 1.4 TS



stenli
31-01-2007, 18:59
Някои ползва ли класическо АГУ на такъв автомобил и дали добавянето на Ламбда контрол ще подобри работата на уредбата и най важното ще намали ли риска от детонация в всмукателния колектор и въздушния филтър. Знам че газовия нжекцион е най добрия вариант но още не мога да се реша да инвестирам 1/4 от цената на колата.

Crusader
31-01-2007, 19:55
Ми мойта кола е такава и е с конвенционална уредба, Ламбда контрол...даа няма да направи работата по добра /тя и без това си е такава/ но ще свали разхода с около 1-1.5 литра. Симулатора на дюзите обаче е задължителен. А и че се сетих, метален ли е смукаталния колектор?

stenli
02-02-2007, 00:18
Метален е колектора за това и ще пробвам с обикнвенна уредба
иначе с пластмасов не бих рискувал значи смело да се залавям с монтажа ;)

Crusader
02-02-2007, 18:19
Бих те посъветвал да почакаш месец-два и да посъбереш пари и да си вземеш газов инжекцион, тия 500кинта отгоре, ще ги избиеш за 10 000 км. от икономисаните 2л/100.
Ако на времето имаше кой да ми го набие тва у дебелата глава, знаеш ли колко глупости и ядове щях да си спестя, а положителното е че покрай тази уредба изчетох толкоз литература, и разглобих няколко пъти мойта и нялко чужди АГУ-та на парчета, и до толкоз задобрях че успях да монтирам успешно /главно на приятели/ 7-8 АГУ-та, и колкото повече познания трупах, толкова повече се убеждавах в предимствата на газовият инжекцион. Та мисълта мие е ставаш самоук майстор покрай АГУ в Алфа :lol: и има вариант да се видиш в премеждие с тва АГУ :lol:
Икономията специално при Алфа 1.4 ТС ще ти е около 5 лв. на 100 км. при добра динамика на колата, не е чак толкоз много, ма при 20 000 км. които въртя на година са си 1000 лв.
Бе сам решавай, ма помисли за инжекцион!
Успех!

spas
02-02-2007, 18:35
добре де а колко ще даде разход с газовия инжекцион???

Crusader
02-02-2007, 19:11
Ми на мойта средният разход е окло 11.5/12, а с газов инжекцион теоретично разхода трябва да е колкото и на бенз, тоест около 10
Говорим за СРЕДЕН разход! Разхода при мен е около 8 на дълго и около 14-15 в града. Средният, долу в подписа!

Yon
13-03-2007, 17:09
Някои ползва ли класическо АГУ на такъв автомобил и дали добавянето на Ламбда контрол ще подобри работата на уредбата и най важното ще намали ли риска от детонация в всмукателния колектор и въздушния филтър. Знам че газовия нжекцион е най добрия вариант но още не мога да се реша да инвестирам 1/4 от цената на колата.

Що ми се струва че тия Руските ГИГ сателит им паднаха цените трябва да се провери много ги хвалят а от клапана до бутилката всичко е конвенционално :wink:
Познавам вносителя ако искаш да им звънна :!:

BillyBoy`
18-03-2007, 15:14
моята алфа е146 1.4 16v 103hp сас оригинална газова уредба така е докарана от италия и трябва да ти кажа че ми гори 8.5 10 на сто и колата ми варви по добре на газ от колкото на бензин така че ако можеш да инвестираш няма да сбаркаш и както казват другите участници вав форума колта ще с и я изплати:)

qnis3
22-03-2007, 20:59
Някои ползва ли класическо АГУ на такъв автомобил и дали добавянето на Ламбда контрол ще подобри работата на уредбата и най важното ще намали ли риска от детонация в всмукателния колектор и въздушния филтър. Знам че газовия нжекцион е най добрия вариант но още не мога да се реша да инвестирам 1/4 от цената на колата.
Колега за кутията на филтара има специялни клапи а и ламбда контрола ще ти е от полза. Детонаций се получават по няколко причини това са при повреда в свещите, кабели, дист.капачка, бобина, или прегорял клапан и забравих да спомена бедна горивна смес. Ето ти една схема за твоя двигател на газ според ЛОВАТО.

nikolaiooo
29-03-2007, 02:38
братле не се занисляй а си слагай обикновена газова.аз съм с 145 1.4 т.спарк и съм с уредба за 450лв.колата върви по добре отколкото на бензин разход ми прави 12-13 градско.смятай че за 6000 км си я избил. няма смисъл на тия кошници на по 10 години да се слага газов инжекцион. според мен не си заслужава. ако ти се дават пари и сложи метан по-добре

svetlinst
17-01-2008, 19:01
Здравейте, изчетох много теми за газта и метана. Та имам няколко вапроса:
1. Каква е разликата в икономията между метан и обикновна газова уредба?
2. Как влияе метан на 145 1.4 ТС 16 В '99 ? Има ли някакви проблеми (Ако някой с този двигател е на ментан нека сподели :D )
3. Гледам че пишете за разн проблеми при обикновени газови уредби, за разни гърмежи, та вапроса ми е дали всичко това зависи от майстора, защото има хора който не се оплакват от обикновените уредби.
4. Каква е разликата в динамиката между обикновна газова и метанова уредба?

П.С. - Газовия инжекцион не е вариянт за мен.

Предварително ви благодаря :wink:

toto99
18-01-2008, 11:45
За гърмежите, ако е наред колата:
1. Задължително газ-анализатор, на слух не става с ТS.
2. Ако си с нов изпарител- обикновен, докъм 1000км има улягане на мембраните и от това си гърми... по-честичко газ-анализатора.
3. Симулатора е почти задължителен, но може и без него ако не те притеснява индикатора на инджектора, без симулатор пали от втория път....

Chimev
18-01-2008, 15:07
Аз съм с обикновена газова вече доста време...Единствения по-сериозен проблем по едно време беше с гърменето при палене, но познай какъв беше проблема - майстора :lol: . Сложили са ми некакъв измислен превключвател газ - бензин. И до ден днешен не съм сигурен как действа, ама като си паля с ръчно превключване на бензин н.п. :wink: .

deadairplane
18-01-2008, 17:29
За гърмежите, ако е наред колата:
1. Задължително газ-анализатор, на слух не става с ТS.
2. Ако си с нов изпарител- обикновен, докъм 1000км има улягане на мембраните и от това си гърми... по-честичко газ-анализатора.
3. Симулатора е почти задължителен, но може и без него ако не те притеснява индикатора на инджектора, без симулатор пали от втория път....
Много си прав обаче само да допълня има по точен начин от газ-анализатора и най-важното без пари е :mrgreen:

Аз съм с обикновена газова вече доста време...Единствения по-сериозен проблем по едно време беше с гърменето при палене, но познай какъв беше проблема - майстора :lol: . Сложили са ми некакъв измислен превключвател газ - бензин. И до ден днешен не съм сигурен как действа, ама като си паля с ръчно превключване на бензин н.п. :wink: .
И моя проблем беше "майстора" ама после намерих Майстор.

svetlinst
20-01-2008, 17:28
И в крайна сметка около колко пари ще ми излезе слагането на газ, с всички тези неща, които избройхте :roll:

Chimev
20-01-2008, 17:47
500 - 600 лв. би трябвало да е... Мойта беше 550 доколкото помня :beer:

svetlinst
20-01-2008, 23:17
ОК, мерси :D