PDA

View Full Version : Спортен въздушен филтър на газов инжекцион...ДА или Не



mikoasp
02-02-2007, 22:26
Имам питане до спецовете в тая облас ?

Crusader
03-02-2007, 18:18
Ще върви повече, но и ще гори повече /разликата и вървенето и при горенето ще е малка оабче/ А бе слагай, звъкът че е много добър :wink:
Лично мнение!

Nikiboy
04-02-2007, 22:33
Това за горенето повече при положение, че е газов инжекцион, т.е ползва се и ламбдата аз не знам как става!

Аз съм с такава комбинация и съм мн доволен.

mikoasp
06-02-2007, 19:01
Това е част от елементите към въздушната система.Някой знае ли каква е ролята на кутията преди тая на въздушният филтър :?: Като гледам от вътре е с пластмасови решетки и пътят на въздуха е като в "римски терми"От това си мисля-зима спомагане за по топъл въздух,а през лято да допренася за охлаждане.

netsurfer
06-02-2007, 19:34
Това е част от елементите към въздушната система.Някой знае ли каква е ролята на кутията преди тая на въздушният филтър :?: Като гледам от вътре е с пластмасови решетки и пътят на въздуха е като в "римски терми"От това си мисля-зима спомагане за по топъл въздух,а през лято да допренася за охлаждане.
топъл въздух никога не й трябва на колата - студен въздух - повече кислород :idea: / зависи и от надморската височина де ;) /

Ще трябва да си направиш доста добре филтъра, да го закараш някъде където няма да взима топъл въздух от двигателя....

trustworthy
06-02-2007, 19:53
Аз нямам опит с газови уредби и спортни филтри, но все ми се струва, че освен звук, както каза колегата Crusader, друго сериозно не може да се очаква от комбинацията.

Сори за лиричното отклонение :oops:

Lucky
07-02-2007, 09:02
Не съм сигурен да ме поправят ако греша но кутията преди филтъра служи за обешумяване,резонаторна кутия мисля че се казваше :roll: :lol:

търтей
07-02-2007, 09:52
Не съм сигурен да ме поправят ако греша но кутията преди филтъра служи за обешумяване,резонаторна кутия мисля че се казваше :roll: :lol:

не грешиш - точно за това служи кутията - филтрира определени честоти

mikoasp
07-02-2007, 11:53
Върнах стария варият и за сега се отказах от спортен филтър.Между другото от къде тръгнах,при работа на газ миналата седмица взе да прекъсва дори да изгасва двигатела при изключване от скорост и най вече при чакане по светофарите.Аз си знаех,че капака на филтъра не се затяга добре от единия край поради скъсан болт.Кутията която определихте за какво служи беше счупена в долния край,та си мислих поради тая причина може да прекъсва на газ :?: Залепих кутията мисля че се вижда на една от снимките,захващането на капака го оправих и всичко стана перфектно,но продължи да прави номера двигателчето.Следваща стъпка беше изчистване на дроселовата клапа и МПХ,пак същото :shock: В понеделник е заведох на "доктор" там излезе грешка при работата на ламбда сонда,благодарности на Тиното,за бързата намеса от движение и днес сменихме старата която си беше от всеки друг автомобил,но не и от Алфа.Изчистихме грешките и сега моторчето послушно мърка.Няма играене на оборотите,потдържа ги около 930-890,няма изгасване на ДВГ-то.Това се случи при мен и изках да споделя с Вас :D

Nikiboy
07-02-2007, 13:16
Нещо май инжекциона на газовата не е в час?