PDA

View Full Version : Градина-благинки и зеленина за окото



Pages : [1] 2

RUNNING WILD
28-07-2013, 15:45
...

Бобби
28-07-2013, 16:37
Дай да видим докъде е докара......
А бе Румба, ти не ми ли обеща няколко домата и една краставица да си спретна една салата от твоята продукция?...:unsure:
Ако има тиквички...ти ще ги изпържиш....знаеш там как да ги направиш с чеън и кисело мляко...
пази реколтата от прасета!!!...:pig:
Последният път като се видяхме ми разправя....хубаво начинание от твоя страна:cheers:

RUNNING WILD
28-07-2013, 19:42
нямам още домати,краставиците са ми тръгнали,тиквички имам в изобилие дето има дума,картофите ги чакам,много късно се оправих тая година до никъде съм,от тиквичките правя кюфтета с сирене,копър,чесън,брашно,яйца, и стават огин...

fred
28-07-2013, 22:44
Ми аз на балкона гледам предимно цветя разни с жената, виж по краставици и домати обаче по си падам :wein:.Нямам място където да се развихря иначе :)

Бобби
29-07-2013, 00:09
нямам още домати,краставиците са ми тръгнали,тиквички имам в изобилие дето има дума,картофите ги чакам,много късно се оправих тая година до никъде съм,от тиквичките правя кюфтета с сирене,копър,чесън,брашно,яйца, и стават огин...
Браво....а бе май без мръвка не оставаш....гледам барбекю си заформил....

---------- Post added at 20:59 ---------- Previous post was at 20:57 ----------


Ми аз на балкона гледам предимно цветя разни с жената, виж по краставици и домати обаче по си падам :wein:.Нямам място където да се развихря иначе :)
Фреди, то момчето живее в панелка....ама си взе место под наем в Казичене и ходи да си копка там......не е проблем да се развихриш, само да искаш....

---------- Post added at 21:09 ---------- Previous post was at 20:59 ----------


нямам още домати,краставиците са ми тръгнали,тиквички имам в изобилие дето има дума,картофите ги чакам,много късно се оправих тая година до никъде съм,от тиквичките правя кюфтета с сирене,копър,чесън,брашно,яйца, и стават огин...
Като узреят доматите...ме викаш.......виж там някакво столче осигури на масичката...и да е на сянка....ракия аз ще взема....и един суден чай за тебе.....ще те наставлявам как да копкаш....имаш нужда от бригадир така като гледам....
например на краставиците може да сложиш някой друг колец....да опънеш въженца.....те сами ще се покатерят нагоре....хем по лесно за бране, хем няма да гният по земята .....
Тия дни всеки ден на нивата да поливаш добре, че големи жеги :)))))

RUNNING WILD
29-07-2013, 01:42
на краставиците им купих мрежа и я изпънах с едни колчета да пълзят по нея да се катерят ма не щат,ходя през няколко дена не мога да се занимавам непрекъснато,много е занемарено щото нямаше кога,другата година ще е по-добре,всъщност за градина не ти трябват повече от 150 квадрата да си набодеш основните неща според мен,иначе излиза по-скъпо от колкото да си купиш с сигурност ако не живееш там и почнеш от нулата.

Бобби
29-07-2013, 07:53
Какви ги говориш.......?:pimp:
Днес сутринта те чакам пред Държавен Фонд Земеделие....намира се на Цар Борис-136....и там да не ме изложиш с 150 кв.м........а казваш 150хил. декара....ще уредим една субсидия....да видиш ти как вози мерцедес:)))).....и да не забравиш за мен... едно Кайенче за благодарност:)))))
Е така се правим земеделие....:calc:

RUNNING WILD
29-07-2013, 12:14
не знам какво ще става след време,това си ми е като хоби някакво разнообразие,има хора гледат мач и пият бира не съм от тях всеки се забавлява различно.

Susscrofa
29-07-2013, 14:46
идеята е някой гледа ли градина?да обменяме опит и снимки,винаги ме е блазнело и успокоявало зеленината и домашната градинка с свежи неща да им дадеш живот да ги отгледаш от една семка от едно крехко коренче,аз лично се смазах от работа но другата година ще се постарая повече и ще почна на есен с оране и пръскане на плевели и тн,чакам да ми направят тръба за сонда в момента и ми е тегаво с поливката ама то годината мина.

Разчувства ме тази тема.:)

Тикви цигулки имаш ли?
Имам добро семе за тях, ама е късно вече.
Тази чешмичка с биричка я напълни и ще дойда да ти помогна някоя събота.

---------- Post added at 11:44 ---------- Previous post was at 11:42 ----------


Ми аз на балкона гледам предимно цветя разни с жената, виж по краставици и домати обаче по си падам :wein:.Нямам място където да се развихря иначе :)

Основно теменужки предполагам, и често разговаряш с тях.:lol:

---------- Post added at 11:46 ---------- Previous post was at 11:44 ----------


на краставиците им купих мрежа и я изпънах с едни колчета да пълзят по нея да се катерят ма не щат,ходя през няколко дена не мога да се занимавам непрекъснато,много е занемарено щото нямаше кога,другата година ще е по-добре,всъщност за градина не ти трябват повече от 150 квадрата да си набодеш основните неща според мен,иначе излиза по-скъпо от колкото да си купиш с сигурност ако не живееш там и почнеш от нулата.

Каква мрежа?
На тях им стигат няколко колци с кръстосан сезал и полудяват.
Да не си взел някакъв "полегнал" сорт?:)

RUNNING WILD
29-07-2013, 15:27
на снимката зеленото опънатото между колците е мрежата да се катерят,сорта е Сандра-оранжерийна ама аз я гледам свободно,обичам естествени неща,имам тиква цигулка 3 гнезда,и пъпеш имам няколко гнезда и преди д аме питаш за диня-имам сорт кримзън и шугър бейби съм боцнал няколко,"чешмичката" за биричка я откраднаха и една лейка и една скара ме праснаха та са спомен ама здраве да е,абе разбера ли нема да им се верва.

ecotronic
29-07-2013, 16:08
Похвално занимание си си намерил.:th_up:
Ясно ми е, че въобще не става въпрос за някаква финансова изгода.
Добър начин да инвестираш свободното си време. Убеден съм и в това, вкусовите качества на твоята продукция не могат да се сравняват с нищо купешко. А като се добави и това, че сам си си го произвел, насладата е пълна.:)

А тези отрепки, които ходят и тарашат градините на хората, дано гръм да ги удари!:grandpa:

fred
29-07-2013, 20:08
Б......

[/COLOR]
Фреди, то момчето живее в панелка....ама си взе место под наем в Казичене и ходи да си копка там......не е проблем да се развихриш, само да искаш....[COLOR="Silver"]
...
Прав си наборе, аз се и майтапя, но ако имаш желание, проблем няма.

---------- Post added at 23:08 ---------- Previous post was at 23:08 ----------


...
Основно теменужки предполагам, и често разговаряш с тях.:lol:[COLOR="Silver"]

---------- Post added at 11:46 ---------- Previous post was at 11:44 ----------

..

По добре с тях, отколкото с Моника, дето мина през всички кревати на номенклатурчиците в БСП, а накрая се прилъга и оня с мишата физиномия, или пък с една дето хойка с Гоце и пя с Азис на Евровизия :pimp:

Susscrofa
29-07-2013, 20:30
Прав си наборе, аз се и майтапя, но ако имаш желание, проблем няма.

---------- Post added at 23:08 ---------- Previous post was at 23:08 ----------


По добре с тях, отколкото с Моника, дето мина през всички кревати на номенклатурчиците в БСП, а накрая се прилъга и оня с мишата физиномия, или пък с една дето хойка с Гоце и пя с Азис на Евровизия :pimp:

Виждам, че основно се информираш от медиите на Пеевски, то ти личи и от коментарите.

Между другото, аз харесвам Костов.:picnic:

RUNNING WILD
29-07-2013, 22:13
преди няколко дена видях Костов на едно място дето ме учуди,кара едно ауди комби черно 2622 му е номера мисля,не знам какво им харесваш от нашият блок е Иван Иванов -движещата сила на ДСБ,доста начетен и интелигентен човек,знаеш ли на всички от червената номенклатура лицата са еднакви доста съм ги виждал.

old alfist
30-07-2013, 15:33
Доколкото разбирам те влечат текезесарските истории, а не декоративните, но внимавай с онези добри хора, които ги обират преди теб.

fred
30-07-2013, 20:00
Виждам, че основно се информираш от медиите на Пеевски, то ти личи и от коментарите.

Между другото, аз харесвам Костов.:picnic:

А, тия дето преди бяха на другаря Недялко Йорданов ли преди това, не, те са любими на червения електорат най вече.
Но това не пречи да знаем за другаря Гоце и неговите многобройни забежки.Тия медии почти нищо не изнесоха, само съобщиха за една от тях.
А за Моника се знае от много, още преди стане съпруга на дядо Венци Йосифов, крадеца от Първа частна банка, който не можеше да стои прав, камо ли да прави :sex:
А не знам дали харесваш или не Костов, но аз не харесвам никой в БСП, освен Александър Маринов, макар, че той се осъзна и стана бивш член.
Но да не опорочаваме темата за градинката де, има други за тая цел

nikolaaaay
30-07-2013, 20:38
Ми аз на балкона гледам предимно цветя разни с жената, виж по краставици и домати обаче по си падам :wein:.Нямам място където да се развихря иначе :)
Аз на балкона имам страхотна роза в голяма саксия. Имам и тагетис доста. Догодина ще си посадя двойно повече цветя. Имам и пред входа доста и там мисля да сложа капково или поне осцилаторна пръскачка. Иначе няма време за поливане. Особено сега с тия протести...
На вилата имам към 30 рози и разни храстчета - камелии, магнолии и др. Много време изисква обаче и гледам да автоматизирам процесите доколкото мога, щото не ходя често. Сложил съм им капково и насочено напояване и сега мисля да сложа компютърче, което да пуска водата по режим. Малко ме е страх обаче да не стане някой фал и да не затвори крана след поливане, щото то се връзва директно на чешмата.

ecotronic
30-07-2013, 21:26
.......Сложил съм им капково и насочено напояване и сега мисля да сложа компютърче, което да пуска водата по режим. Малко ме е страх обаче да не стане някой фал и да не затвори крана след поливане, щото то се връзва директно на чешмата.

Най-много да източиш язовира:)

Сложи 2 клапана последователно. Така ще минимизираш вероятността да не спре водата.

sole_moe
30-07-2013, 21:52
нямам още домати,краставиците са ми тръгнали,тиквички имам в изобилие дето има дума,картофите ги чакам,много късно се оправих тая година до никъде съм,от тиквичките правя кюфтета с сирене,копър,чесън,брашно,яйца, и стават огин...
Каде тая градина много късна :drool:

fred
30-07-2013, 22:07
Аз на балкона имам страхотна роза в голяма саксия. Имам и тагетис доста. Догодина ще си посадя двойно повече цветя. Имам и пред входа доста и там мисля да сложа капково или поне осцилаторна пръскачка. Иначе няма време за поливане. Особено сега с тия протести...
На вилата имам към 30 рози и разни храстчета - камелии, магнолии и др. Много време изисква обаче и гледам да автоматизирам процесите доколкото мога, щото не ходя често. Сложил съм им капково и насочено напояване и сега мисля да сложа компютърче, което да пуска водата по режим. Малко ме е страх обаче да не стане някой фал и да не затвори крана след поливане, щото то се връзва директно на чешмата.
Ами да ти кажа, брат ми има една проста система, автоматична, май не е имал проблем с крана, не съм сигурен де, трябва да се консултираш или някой да наглежда за всеки случай.А иначе и ние по балкона имаме разни сандъчета, лимон в саксия, отгледан от семка от мен :smoke: и други тревисти растения, хубаво нещо си е зеленинката.

RUNNING WILD
30-07-2013, 22:14
Каде тая градина много късна :drool:

проблема си е в мене защото с еоправих много късно,хората бяха насадили и поливаха а аз правех ограда от еедната страна,днеска бяха прескочили кравите щото от едната ми страна не е заградено и бяха газили зелени доматчета имаше по земята криви колчета са се чешали в тях и срали вътре и ми опасли и згазили дините,е кво да ги правиш животинки поне са ми наторили доволно доста беше минирано след посещението.

---------- Post added at 19:14 ---------- Previous post was at 19:12 ----------


Аз на балкона имам страхотна роза в голяма саксия. Имам и тагетис доста. Догодина ще си посадя двойно повече цветя. Имам и пред входа доста и там мисля да сложа капково или поне осцилаторна пръскачка. Иначе няма време за поливане. Особено сега с тия протести...
На вилата имам към 30 рози и разни храстчета - камелии, магнолии и др. Много време изисква обаче и гледам да автоматизирам процесите доколкото мога, щото не ходя често. Сложил съм им капково и насочено напояване и сега мисля да сложа компютърче, което да пуска водата по режим. Малко ме е страх обаче да не стане някой фал и да не затвори крана след поливане, щото то се връзва директно на чешмата.

що се занимаваш с глупости,на балкона се гледа марихуана бодни 4 стръка холандец с шарената семка па се не бой,върти поливка и лампа за пилета и след 4 месеца с дебелата кешовица си подпираш масата.

Бобби
31-07-2013, 00:32
Леле доматите ми.... дет ги обеща..:Silent:....да заградиш, че ще дойдат прасетата да изядат тиквите...:spam_laser:
п.п. към някой политически изказвания в темата.....А бе хора нямате ли си достатъчно теми да си чешате езиците.....тук недейте ся плява.....

sole_moe
31-07-2013, 07:00
Това е градината ни през май месец

RUNNING WILD
31-07-2013, 09:42
е ти си за изложба братче,при мене е нахвърляно едно до друго какво съм се сетил на момента,ако се бях обърнал с гръб и ги мятах семената през рамо кое къде падне ще е същтото,

Бобби
31-07-2013, 09:46
Румба, гледай как се прави....

---------- Post added at 06:46 ---------- Previous post was at 06:43 ----------


е ти си за изложба братче,при мене е нахвърляно едно до друго какво съм се сетил на момента,ако се бях обърнал с гръб и ги мятах семената през рамо кое къде падне ще е същтото,
Споко бе...то първият път винаги е така....ще се научиш....
То и с жена като си за първи път...или ще се изложиш, или ще забременее:))))

mim
31-07-2013, 10:08
мойта градинка е на терасата, ама имам и за хрупане

1 храст някаква иноземска боровинка, вече обрахме тазгодишната реколта, стигна за 1 закуска на малчо

2 авокадота, ама още са малки и не са връзвали, Ранобудничето беше подстрекател за тях, завъдени от костилки

1 смокиня, тази година я насадихме и расте с бясна скорост

1 голяма саксия с 3 корена от жълтите тикви, вързала е една, да видим ще узрее ли изобщо, и продължава да цъфти

малко подправки: босилек и мента

големият ми проблем е, че на 11 етаж почти няма полезни насекоми и трябва да опрашвам с четка

другите треволяци са: 2 вида бръшлян, 2 вида карамфили от ситните, 1 катерлива роза, вързана за решетката на парапета, 1 мини роза, 1 саксия с маргарити, 2 саксии с теменужки, още едно цикламено, дето го подариха и не знам какво е, водна лилия в една голяма купа

до миналата година имахме върба, но вече е пред блока в земята
имали сме и чери домати, лимон (ядоса ме, че за 4 години така и не върза и отиде до варела, може някой да го е прибрал), още рози, някои измръзнаха, петунии, едно катерливо лилаво и още работи

а не съм слагала саксии по прозорците

експериментите продължават, мерак ми е да завъдя японски клен или някакво друго червенолистно дърво

за какво ми е градина, като може и в саксия :big_wink:

п.п. имам и бамбук около 50см жив във ваза си живее

RUNNING WILD
31-07-2013, 12:22
Румба, гледай как се прави....

---------- Post added at 06:46 ---------- Previous post was at 06:43 ----------


Споко бе...то първият път винаги е така....ще се научиш....
То и с жена като си за първи път...или ще се изложиш, или ще забременее:))))

проблема е че вечно ще е така с моя мързел понякога,аз съм научен бе човек виж че си правя сам всичко.

---------- Post added at 09:22 ---------- Previous post was at 09:17 ----------


мойта градинка е на терасата, ама имам и за хрупане

1 храст някаква иноземска боровинка, вече обрахме тазгодишната реколта, стигна за 1 закуска на малчо

2 авокадота, ама още са малки и не са връзвали, Ранобудничето беше подстрекател за тях, завъдени от костилки

1 смокиня, тази година я насадихме и расте с бясна скорост

1 голяма саксия с 3 корена от жълтите тикви, вързала е една, да видим ще узрее ли изобщо, и продължава да цъфти

малко подправки: босилек и мента

големият ми проблем е, че на 11 етаж почти няма полезни насекоми и трябва да опрашвам с четка

другите треволяци са: 2 вида бръшлян, 2 вида карамфили от ситните, 1 катерлива роза, вързана за решетката на парапета, 1 мини роза, 1 саксия с маргарити, 2 саксии с теменужки, още едно цикламено, дето го подариха и не знам какво е, водна лилия в една голяма купа

до миналата година имахме върба, но вече е пред блока в земята
имали сме и чери домати, лимон (ядоса ме, че за 4 години така и не върза и отиде до варела, може някой да го е прибрал), още рози, някои измръзнаха, петунии, едно катерливо лилаво и още работи

а не съм слагала саксии по прозорците

експериментите продължават, мерак ми е да завъдя японски клен или някакво друго червенолистно дърво

за какво ми е градина, като може и в саксия :big_wink:

п.п. имам и бамбук около 50см жив във ваза си живее

да верно за какво ти е градина като може и в саксия,то и прасе може да се гледа ама не е същтото,на градината имаш свобода и размах,можеш да я ползваш за отдих сред природата и барбекю да си правиш иначе е хамалогия и не е оправдано ако не живееш там да ходиш специално за това.

mim
31-07-2013, 13:50
"може и в саксия" разбирай - ще ми се градинка, ама не мога на този етап

Linkestis
31-07-2013, 15:09
.....

да верно за какво ти е градина като може и в саксия,то и прасе може да се гледа ама не е същото...

Що бре Румба??
В Света Тройца имах съсед дето преди коледа гледаше прасенце на балкона,а преди зимата режеше дърва с електрическа резачка за огрев.
Та това беше в продължение на 3 зими на четвъртата му организирах здрав пердах с половината блок.Та "тИбишири" има "секви".

Mind_Control
31-07-2013, 15:18
Що бре Румба??
В Света Тройца имах съсед дето преди коледа гледаше прасенце на балкона,а преди зимата режеше дърва с електрическа резачка за огрев.
Та това беше в продължение на 3 зими на четвъртата му организирах здрав пердах с половината блок.Та "тИбишири" има "секви".

Мислех, че това са само легенди... Ама явно си е истина :)

А не вареше ли буркани пред блока в тенекия?

dimitar_vd62
31-07-2013, 21:02
Кучета и котки може, а прасета - не може!:shoot:

RUNNING WILD
31-07-2013, 22:24
Що бре Румба??
В Света Тройца имах съсед дето преди коледа гледаше прасенце на балкона,а преди зимата режеше дърва с електрическа резачка за огрев.
Та това беше в продължение на 3 зими на четвъртата му организирах здрав пердах с половината блок.Та "тИбишири" има "секви".

в Люлин през 1998 ма видях живо прасе огромно на 4 етаж ме гледаше през порутеният балкон,имам познати олигофрени пак в Люлин 2 ма братя и баща им качиха кон и го утрепаха в тях разфасоваха го,на един майка му си извеждала кучето държи го на каишка и чакала асансьора и жената разправя
-чакам асансьора и чувам шум по стълбите странен подавам се на междуетажното и гледам Малкато Горила и Големата водят един кон по стълбите към тях към 8 мия етаж и Пепи ми вика -здрасти лельо Наде...

Mind_Control
31-07-2013, 22:36
в Люлин през 1998 ма видях живо прасе огромно на 4 етаж ме гледаше през порутеният балкон,имам познати олигофрени пак в Люлин 2 ма братя и баща им качиха кон и го утрепаха в тях разфасоваха го,на един майка му си извеждала кучето държи го на каишка и чакала асансьора и жената разправя
-чакам асансьора и чувам шум по стълбите странен подавам се на междуетажното и гледам Малкато Горила и Големата водят един кон по стълбите към тях към 8 мия етаж и Пепи ми вика -здрасти лельо Наде...

Дай да се върнеме на градинката, че изгрубяха нещата :)

Susscrofa
01-08-2013, 08:57
в Люлин през 1998 ма видях живо прасе огромно на 4 етаж ме гледаше през порутеният балкон,имам познати олигофрени пак в Люлин 2 ма братя и баща им качиха кон и го утрепаха в тях разфасоваха го,на един майка му си извеждала кучето държи го на каишка и чакала асансьора и жената разправя
-чакам асансьора и чувам шум по стълбите странен подавам се на междуетажното и гледам Малкато Горила и Големата водят един кон по стълбите към тях към 8 мия етаж и Пепи ми вика -здрасти лельо Наде...

:big_whoops:

RUNNING WILD
01-08-2013, 11:05
в тях имаше катинар на хладилника беше сложил бащата и си заключваше с катинар неговата стая,и му отвориха стаята синовете и до тавана беше складирал от тия металните касетки от едно време пълни с буркани паприкаш на ИКРА...малкия син е ходил с една Деси дебелата и се прибира и заварва баща му и чичо му 3 ка с Деси,вика не ми се верваше чак па такива буклуци да са тримата..казал на баща му-абе кво правиш бе това е бъдещата ми жена и снаха ти...а баща му докато я клател-Пепи е..л съм ти и тебе и снаха ти...

Linkestis
01-08-2013, 19:35
Мислех, че това са само легенди... Ама явно си е истина :)

А не вареше ли буркани пред блока в тенекия?

Оцапахме темата на Румен ама той е добряк и няма да се сърди...
Това е класика и е запазена част на софийските поколения в Люлин и Света Троица,близо до тополата а за огрева на казана се използва стара дограма събирана през годината до кофите след смяна с пвц-то

RUNNING WILD
01-08-2013, 21:54
цапайте смело,аз колко форуми и теми съм нацапал не могат ми го върнат никога,днеска вадих картофки 2 вида жълт и розов,и една голяма тиквичка оставих я да расте тя се освини.

koolio
01-08-2013, 23:38
С тиквичките е много деликатен въпросът, трябва да хванеш момента за бране - закъснееш ли и с един ден, става само за храна за прасета.

dimitar_vd62
01-08-2013, 23:45
цапайте смело,аз колко форуми и теми съм нацапал не могат ми го върнат никога,днеска вадих картофки 2 вида жълт и розов,и една голяма тиквичка оставих я да расте тя се освини.

Обели ги, опържи ги, земи една каса бира и идваме да помагаме.:drunk:

RUNNING WILD
02-08-2013, 08:04
С тиквичките е много деликатен въпросът, трябва да хванеш момента за бране - закъснееш ли и с един ден, става само за храна за прасета.

не е така,повечето хора харесват малките 300-500 грама да речем аз харесвам по големите,колкото и влага да има за 1 ден не може да стане нещо фатално,иначе расте бързо да,с поливка през 3 дена береш по някоя която е била цъфнала и напъпила без поливка зависи,поне при мене де.

---------- Post added at 05:04 ---------- Previous post was at 05:02 ----------


Обели ги, опържи ги, земи една каса бира и идваме да помагаме.:drunk:

правя кюфтета от тях страшни,беля ги настъргвам ги слагам чесън,копър,сирене,брашно и яйце омесвам и пържене и се взривяваш после.

Susscrofa
02-08-2013, 09:46
Тази тиквичка не става за готвене, дайте ми я на мен.
Ще си я мариновам лекичко и ще си я хапна.

Картофките са ти много добри.

bager
02-08-2013, 12:19
...
правя кюфтета от тях страшни,беля ги настъргвам ги слагам чесън,копър,сирене,брашно и яйце омесвам и пържене и се взривяваш после.

Това сега защо го прочетох, да му се ... Направо огладнях.
Евала ти за ентусиазма, а някоя царевичка не си ли боднал? Ял съм печена на камък, или ламарина...супер беше.

п.п. между другото, Румба, миналата година на поляната между моя и 215 бл., под площадката си въртяха чеверме. Истинско агънце на жарава от дървени въглища :) . Имам и снимки, ама не са ми на тоя комп.

RUNNING WILD
02-08-2013, 12:36
големата тиквичка е като големото прасе все се яде,царевици не съм садил ама гледам около мене комшиите са набоцкали яко,другата година ще ми дадат семе за смилянски боб,видях нещо което не съм виждал през живота си ще го снимам 4 метрови пирамиди с боб огромни,видях го и аз бяха сложили иноксова вана и дървени въглища,те са едни скучни типове не са готини като хора и искаха да блеснат пред блока,ти би ли си направил чеверме в прахоляка и на жегата да те гледат 4 блока?а иначе ние си правиме барбекю пред 203 редовно имаме сянка огромна маса пейки и се събираме много хора ако видиш много спряли коли и моята и пушилка спирай и идвай.

sole_moe
04-08-2013, 17:20
Това е моето място за малко одих и повечко работа на 10км от Плевен

koolio
04-08-2013, 17:52
Брестовец?

sole_moe
04-08-2013, 17:56
Брестовец?

цъ Търнене:naughty:

Бобби
04-08-2013, 20:12
Колъо е вече софианец и ги е позабравил селата около Плевен:)))

---------- Post added at 17:12 ---------- Previous post was at 17:11 ----------


Кучета и котки може, а прасета - не може!:shoot:
Култова фраза.....:yes:

Кайо
04-08-2013, 20:23
....а който е влизал в пиянския Скайп е виждал моята "градинка"....те баш тва е убавиня.;)

RUNNING WILD
04-08-2013, 20:29
я не знам дека са тия селия ама некои а набол домат за страх дъ'ге

koolio
04-08-2013, 21:19
Таман ми докладваха - и доматите, и тиквичките са във форма.
Следващия път като си ходя, ще наснимам. То при нас са няколко корена, колкото да не е без хич, повечето в двора е трева за косене. Едно време обаче, когато бяха живи баба и дядо, какво земеделие кипеше - ум да ти зайде.

---------- Post added at 18:19 ---------- Previous post was at 18:15 ----------


цъ Търнене:naughty:

На долния край на Чернелка значи. ;)

sole_moe
04-08-2013, 21:23
:naughty:
Таман ми докладваха - и доматите, и тиквичките са във форма.
Следващия път като си ходя, ще наснимам. То при нас са няколко корена, колкото да не е без хич, повечето в двора е трева за косене. Едно време обаче, когато бяха живи баба и дядо, какво земеделие кипеше - ум да ти зайде.

---------- Post added at 18:19 ---------- Previous post was at 18:15 ----------



На долния край на Чернелка значи. ;)
:naughty: да близко до нас се влива във Вита бе на 50-60 сме от реката

sole_moe
05-08-2013, 23:14
я не знам дека са тия селия ама некои а набол домат за страх дъ'ге

По скоро хоби на баща ми .Голям педант е щом опъваме канап за редовете харесва му да чопли и не иска да остави поне малко мястото да не се обработва затова раздаваме домати, краставици, зеле, чушки,лук на комшй и приатели

RUNNING WILD
06-08-2013, 17:05
така е най добре защото знае какво сади а не да земе от пазара и да го набоде да чака едно а то да е друго,слагайте зимнина.и аз тая година съм раздал тиквички доста,искам другата година си засадя биволско сърце домати и едни дини те не са много големи но много сладки и червени и искам и родопски боб смилянски.

Susscrofa
07-08-2013, 21:13
:on_da_beach:
Ръни, изненада ме с това хоби.
Признавам.

Поздравявам те.:on_da_beach:

RUNNING WILD
08-08-2013, 10:25
пълен съм с изненади,бе то не може само риба и простотия цял живот трябва и за пред хората нещо да има да не кажат че съм батал.

Geri_ms
08-08-2013, 10:39
Оооо и аз имам градинкаааа. Даже вече имам две- три реколти чери доматчета, имам си и босилек за тях и разбира се мента за мохитото. :BIGsmile:Имах и копър, обаче хвана листни въшки, а магданоза милия охлювите ми го изядоха,ама колкото за една манджа имам.

Susscrofa
08-08-2013, 10:46
Браво Гери, страхотни доматчета.
:bravo:

RUNNING WILD
08-08-2013, 10:51
Герито маже в земеделието бравос :) кимни къде назе едно чери с прашката я че зевам от назе а ме умериш а го изъм оти го гледам и ми си чини дече а благо

RUNNING WILD
08-08-2013, 23:29
копахме сонда днес,помагах и аз то е рязане после резби навиване на преходници,кълчища,после помпане едвам помпа тече пясък и кал,утре я подкарвам докато избистри,тоя ми каза че поне 2-3 колички ще е пясък и кал.

sole_moe
08-08-2013, 23:45
копахме сонда днес,помагах и аз то е рязане после резби навиване на преходници,кълчища,после помпане едвам помпа тече пясък и кал,утре я подкарвам докато избистри,тоя ми каза че поне 2-3 колички ще е пясък и кал.
На колко метра е тръбата след време може да набиеш още половин метър . При нас е на 6 метра само е набивана със чук сигорно преди 30–40 години и никога не спира вода ако ще цял ден да върви помпата дано си уцелил хубава жила

RUNNING WILD
09-08-2013, 12:50
6 метра е и отначало е пръст и после излиза камък яко,като я тресна с багера и се сгъна и спряхме,точно 3.80 е набита под земята но водата е на плитко има жила все пак дупча до върбите а къде има върба има вода :) днеска поливах кална е ама не спира,мисля да си направя и басейн да си глиганея вътре се топнем на ладак

Drag0
18-08-2013, 16:39
Градина нямам, а това е малка част от растенията на балкона:

https://docs.google.com/file/d/0B0QJh_0c_fSYb2l6X1VfNkljcG8/edit?usp=sharing
https://docs.google.com/file/d/0B0QJh_0c_fSYSUluc0ZfVWZrMTA/edit?usp=sharing
https://docs.google.com/file/d/0B0QJh_0c_fSYZjk0WEZmeGJWbU0/edit?usp=sharing
люти чушки

https://docs.google.com/file/d/0B0QJh_0c_fSYM0tMdWhpVUd3ZU0/edit?usp=sharing
https://docs.google.com/file/d/0B0QJh_0c_fSYZmJFS0RWcVFucHc/edit?usp=sharing
много малки но все пак краставици

https://docs.google.com/file/d/0B0QJh_0c_fSYWl9ybGNrUlZURFU/edit?usp=sharing
грозде

https://docs.google.com/file/d/0B0QJh_0c_fSYY2tDMjNWUW1nVG8/edit?usp=sharing
китайска роза

:)

RUNNING WILD
19-08-2013, 14:23
късам доматки по малко,има всякакви червен голям малък,чери,розов,биволско сърце кво се сетиш.

RUNNING WILD
19-08-2013, 14:27
Градина нямам, а това е малка част от растенията на балкона:

https://docs.google.com/file/d/0B0QJh_0c_fSYb2l6X1VfNkljcG8/edit?usp=sharing
https://docs.google.com/file/d/0B0QJh_0c_fSYSUluc0ZfVWZrMTA/edit?usp=sharing
https://docs.google.com/file/d/0B0QJh_0c_fSYZjk0WEZmeGJWbU0/edit?usp=sharing
люти чушки

https://docs.google.com/file/d/0B0QJh_0c_fSYM0tMdWhpVUd3ZU0/edit?usp=sharing
https://docs.google.com/file/d/0B0QJh_0c_fSYZmJFS0RWcVFucHc/edit?usp=sharing
много малки но все пак краставици

https://docs.google.com/file/d/0B0QJh_0c_fSYWl9ybGNrUlZURFU/edit?usp=sharing
грозде

https://docs.google.com/file/d/0B0QJh_0c_fSYY2tDMjNWUW1nVG8/edit?usp=sharing
китайска роза

:)

браво бе човек много е готинко то като ботаническа градина у вас

koolio
19-08-2013, 15:51
Аз тези дни доста употребих градински домати от с. Ралево, Плевенско, специално изпратени. ;)
Веднъж месечно и аз съм ги поливал, заслужил съм си. :pfbbt:

sole_moe
19-08-2013, 18:30
Аз тези дни доста употребих градински домати от с. Ралево, Плевенско, специално изпратени. ;)
Веднъж месечно и аз съм ги поливал, заслужил съм си. :pfbbt:

Много интересен район Ралево Ласкар :-) познавам хора от там мале и тили си от там:respect:

---------- Post added at 18:30 ---------- Previous post was at 18:29 ----------


Аз тези дни доста употребих градински домати от с. Ралево, Плевенско, специално изпратени. ;)
Веднъж месечно и аз съм ги поливал, заслужил съм си. :pfbbt:

Много интересен район Ралево Ласкар :-) познавам хора от там мале и тили си от там

koolio
19-08-2013, 19:18
Много интересен район Ралево Ласкар :-) познавам хора от там мале и тили си от там:respect:

---------- Post added at 18:30 ---------- Previous post was at 18:29 ----------



Много интересен район Ралево Ласкар :-) познавам хора от там мале и тили си от там

Дядо ми, на когото съм кръстен, е от Ралево.
Много приятно местенце, само да нямаше толкова комари ...

starata alfa
20-08-2013, 19:14
Румба евала за темата и за градината ,сега я видях скоро ще кача и снимки на мойта.хрумна ми една идея макар че е за догодина,имам издънки от смокини и лешници ако някой иска мога да му наскубя напролет.иначе аз от доста време търся круша сорт водняк и ябълка сорт пилот.малко трудно се намират и ако някой знае от къде да си купя мола за съдействие.по разсадниците ги няма или поне в тези които аз съм проверил

Бобби
20-08-2013, 21:21
6 метра е и отначало е пръст и после излиза камък яко,като я тресна с багера и се сгъна и спряхме,точно 3.80 е набита под земята но водата е на плитко има жила все пак дупча до върбите а къде има върба има вода :) днеска поливах кална е ама не спира,мисля да си направя и басейн да си глиганея вътре се топнем на ладак
Я виж ти къде ще заблатим....и хубави домат
и за салата има....а не се обаждаш....сещаш се за мене амо на тихият фронт......
Ах тези червени домати бате Боби ако добара....ще има цяло шише с ракия да клати...:))

RUNNING WILD
20-08-2013, 22:38
Румба евала за темата и за градината ,сега я видях скоро ще кача и снимки на мойта.хрумна ми една идея макар че е за догодина,имам издънки от смокини и лешници ако някой иска мога да му наскубя напролет.иначе аз от доста време търся круша сорт водняк и ябълка сорт пилот.малко трудно се намират и ако някой знае от къде да си купя мола за съдействие.по разсадниците ги няма или поне в тези които аз съм проверил

аз също си мисля на есен за някакво дръвче и съм се спрял/ако садя/ на ябълка златна превъзходна или овча муцунка тая жълтата на черните точки и череша едра хрущтялка,много е жмел с тия разсади не им дреме какво ти дават имам да да точно това е и яж му главата,расад само от човек,смокинята не знам дали няма да измръзне капризни са а лешник знам къде има в изобилие за събиране като ходя за риба :) не ги разбирам крушите,истината е че от много години не виждам сортовете дето имаше като бях дете и ги помня отлично,имахме унгарска каисия едра сочна подпирахме я с прътове да не се скърши,вишнап едно като вишна с големината на череша и на вкус между двете и това не го виждам,бяла череша почти не се среща,по монтанско имат един домат специфичен дето тука не го виждам ама хич огромен сочен сладък седи между розов домат и биволско сърце и се разпуква на страни като камба нещо страшно е,по пазарите не съм виждал никога такъв.

---------- Post added at 19:38 ---------- Previous post was at 19:37 ----------


Я виж ти къде ще заблатим....и хубави домат
и за салата има....а не се обаждаш....сещаш се за мене амо на тихият фронт......
Ах тези червени домати бате Боби ако добара....ще има цяло шише с ракия да клати...:))

бе не са хубави бе кисели са щом гаргата го клъвне и се мръщи и я гледам че получава киселини,мръвка нещо по-добре.

dimitar_vd62
20-08-2013, 22:41
Баси и гаргите дет имате наште чайки не се мръщят и на найлонче от кремвирш.

RUNNING WILD
21-08-2013, 09:10
еми глезли са баце столичанки

starata alfa
21-08-2013, 09:42
смокините мръзнат първата година докато станат дръвче,иначе могат да се гледат в саксия като храст.тези които имам са едри и раждат по двапъти-юни и септември.крушата която търся/водняк/ е стар кюстендилски сорт,но я няма по разсадниците.иначе имам и хибискус-това е храст с цвят който е много полезен за чай при простудни заболявания и не мръзне

RUNNING WILD
21-08-2013, 09:57
замисли ме за смокинята направо се навих,остава и лимон да ме уредиш в живота ще съм ти фен.

firedragon
21-08-2013, 20:55
Лимона няма да оцелее зимата,трябват му минимум 15 градуса.

starata alfa
22-08-2013, 00:52
за снокинята те уреждам ама за лимон и аз съм навит

RUNNING WILD
22-08-2013, 08:57
искам една смокиня тя е с едри плодове приличат на круши такава форма имат,а тая пръчка ще израсте ли голямо дърво от нея или ще станат храстове само?казахме лимони и знаеш ли какво съм виждал преди много години в едно село до Монтана,2 дървета лимони станали огромно засадени в двор по 4 метра високи с огромни лимони на тях като дюли беше ноември месец тогава им е събора,а там е студено зимата как са се климатизирали не знам.

kolev
22-08-2013, 10:01
лимон и други цитруси се хващат най-лесно и са най-здрави от костилка. като поизрасте се ашладисва.
не трябва обаче да са на пряка слънчева светлина нито на много тъмно. искат торене или смяна на горния слой почва и пръскане щото много ги нападат паячетата.
абе боцваш семки в 5-6 чашки от кафе и ще стане.

starata alfa
22-08-2013, 11:23
смокинята както маслините, нара,кивито и много други виреят в България но трябва да се завиват със слама или шума докато станат 2-3 годишни,след това няма проблем.смокинята ако и махаш издънките става дърво,неги ли махаш става храст.на мен ми бяха измръзнали миналата година смокинята и нара и сега са отново едногодишни/с тънко стебло/смокинята си е родила и така,но нара нее

RUNNING WILD
22-08-2013, 11:37
лимон и други цитруси се хващат най-лесно и са най-здрави от костилка. като поизрасте се ашладисва.
не трябва обаче да са на пряка слънчева светлина нито на много тъмно. искат торене или смяна на горния слой почва и пръскане щото много ги нападат паячетата.
абе боцваш семки в 5-6 чашки от кафе и ще стане.

това сигурно ли е?щото съм боцкал и излиза едно бодливо храсче за 5 години става колкото мушкато и нема грам лимон по него само бодли.

---------- Post added at 08:37 ---------- Previous post was at 08:36 ----------


смокинята както маслините, нара,кивито и много други виреят в България но трябва да се завиват със слама или шума докато станат 2-3 годишни,след това няма проблем.смокинята ако и махаш издънките става дърво,неги ли махаш става храст.на мен ми бяха измръзнали миналата година смокинята и нара и сега са отново едногодишни/с тънко стебло/смокинята си е родила и така,но нара нее

виж за маслина не съм се сетил,ако си направиш оранжерия дали ще оцелеят зимата?

starata alfa
22-08-2013, 15:05
маслината можеш да я гледаш в голяма дървена саксия и да я прибираш зимата на топло или в мазе.от Благоев град надолу виреят и зимата навън.на село вирее киви,нар,хинап.трудно е да ги опазиш първите 2-3 години докато се удебели стъблото.после няма проблем

RUNNING WILD
23-08-2013, 08:11
е са брате ако можеш и едно прасе да ми клонираш да го гледам в саксия...искам да гледам кокошки за сега няма къде но другата година ще го измисля.

dimitar_vd62
23-08-2013, 20:32
За кво ти е прасе в саксия, връжи едно за водопроводната тръба в мазето и си режи колко ти требе.По дълго ще е прясно.За кокошки, опъни една рабицова мрежа на терасата и купуваш пиленца и ще ги храниш и сутрин ако има мъжко ще буди квартала рано-рано.И пресни яйца ще даваш на некоя комшийка кекс да ти забърка.

starata alfa
24-08-2013, 01:36
за кокошки и аз съм навит ама няма кой да ги гледа на село,още повече че заради химията с която блъскат пилетата по магазините от декември не сме яли пилешко/дъщеря ми получава алергична реакция/миналия месец купих едно домашно пиле и никакъв проблем нямаше от него.домашното си е домашно

RUNNING WILD
24-08-2013, 08:19
няма къде при мене,не мога да ги пусна да се разхождат в градината при мене щото ще ми перфорират доматите и ще разришкат терена.

dimitar_vd62
24-08-2013, 21:10
Прай са курник, там си щъкат и се наричат щастливи кокошки.

RUNNING WILD
24-08-2013, 22:27
ти се лиготиш ама ми е мерак,искам да си имам къща язовирче и да щъкат кокошки и крави по брега,едно малко имение с рибки и животинки,и градина сериозна разбира се.да се разхождам с сламената шапка с гребло на рамо с шкембето на вънка гол до кръста с кални крака и да си псувам като хамалин и да викам ррррррррррр по кравите,а следобяда привечер да греба с лодката да цъкам рибки.

dimitar_vd62
24-08-2013, 22:34
Ми няма лошо и аз искам така ма без кравите и кокошките.Засега отгледах един/1/ домат и шепа люти чушлета на терасата.По едно време идваше и един гълъб но се появи отнякъде един сокол ли ястреб ли и няма жива душа, без да броим чайките, на тях им се тая за хищника.

RUNNING WILD
25-08-2013, 08:33
люти чушки нямам не ям люто и не съм се сещал да ги боцкам,аз не искам много крави,една да има за цвят там да краси поляната щото поляна без крава е като уй без мъде,и да дава тор за растенията,като дете умирах да се вра там къде снасят кокошките да им търся и взимам яйцата голяма страст ми е,иначе не ми се гледат животни да ги колям не е моето,не ми е жал просто не виждам смисъл да гледам нещо 1 година да го заколям после безсмислен завършек,а през това време нема да ми дава ни мляко ни яйца още по зле.

dimitar_vd62
25-08-2013, 12:31
То и аз не ги ям, само за декорация, не знам кой изрод може да го яде тва, един път пробвах, после обиколих блока три пъти, а на сутринта не моа ти опиша каква драма беше в кенефа..

RUNNING WILD
25-08-2013, 15:40
готвя и знам вкусовите рецептори за солено,сладко,кисело,люто,горчиво и тн,но за мене лютото променя и разваля вкуса на храната и качеството и,представи си да ядеш люто кисело мляко или прясно?лют компот от череши?слагам червен пипер в шкембе чорба за цвят и това ми е лютото,имам вуичо който без 3-4 люти чушлета не сядаше и сега е така солницата до него и си отхапва и си топи в сол и докато не почервенее и не се изпоти не му е конфортно,гледаше един модел едни зелени от 6 до 8 см ставаха дълги и тънки и са набръчкани имат сиво кафяви линийки по тях леко набръчканичушлетата е това е трепач няма спасение,между другото нито ги нападат листни въшки ни ги кълве нещо самозащитени са от секъде чушлетата,бяха пратили от тях и аз ги знам и се изхилих а баша ми се направи на мъж и даже си ги запече на котлона и си ги сложи в боба,резултата беше прееба боба зеваше с уста нагоре и си правеше гаргара с компот,а и в едно село спахме и тътри една баба към нас и вика-щеш ли баба да ти дадем пипер ако обичате да си турнете,аз се осетих че бабата си прави кярията с нас и викам искаме и тия с мене се нахвърляха на подобна порода чушлета чак си цепна наденицата и си сложи вътре чушле да му е "пикантно"...подсмърча после вика тая от къде се зема с тия ампули ми е.а мамата

Drag0
25-08-2013, 20:23
Вчера скъсах първите 2 люти чушки от балконските. :hehe:
Усещането за люто идва от капсацина в чушките. Да, ако прекалиш не усещаш вкуса на храната. И обратно: ако ядеш люто умерено усещаш вкуса на храната по-добре - това е защото рецепторите вече са активирани...

sole_moe
25-08-2013, 22:06
Хайде да покажа няколко вида домати
жълт домат много сладък и вкусен
биволско сърце но е по твърд и сладък
и домат круша сладък
всичките домати са големи около по половин кг

RUNNING WILD
25-08-2013, 22:21
много обичам доматки,обичам розов селски от тоя разпльокания,но биволското сърце си е за ценители да си го нарежеш на лимонени резенки с зехтин и лук от страни и сиренце си е класика несравнимо е просто,месест домат с малко семки и сок силен аромат.

old alfist
25-08-2013, 23:17
А, на вас случвало ли се е да унищожите нещо което сте засадили преди 30 години :

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/164225_485333688187734_2100147533_n.jpg

koolio
25-08-2013, 23:26
много обичам доматки,обичам розов селски от тоя разпльокания,но биволското сърце си е за ценители да си го нарежеш на лимонени резенки с зехтин и лук от страни и сиренце си е класика несравнимо е просто,месест домат с малко семки и сок силен аромат.

Ее, биволското сърце си е деликатес! Ама и обикновен градински не връщам!

stelt
26-08-2013, 00:08
А, на вас случвало ли се е да унищожите нещо което сте засадили преди 30 години :

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/164225_485333688187734_2100147533_n.jpg



Не може ли да се избегне ?

old alfist
26-08-2013, 08:19
Не може ли да се избегне ?
Не можа да се избегне отсичането му, въпреки красотата му, защото беше вече много опасно близо до къщата и при силни ветрове имаше реална опастност от падане - височината му стана над 15м и плитка коренова система върху скална маса.
Няколко специалисти изразиха опасения и дадоха мнение за премахването му.
Имаше идея да се укрепи с тънки стоманени въжета, но щеше да заприлича на антена.

bager
26-08-2013, 09:38
А, на вас случвало ли се е да унищожите нещо което сте засадили преди 30 години :

...


Точно затова се мисли преди да се засади дърво :) . Като си отговори човек на въпроса "дали", започва да си задава въпроса "какъв вид" да бъде дървото. Иначе е твърде малко времето, в което му се радваш :) .

old alfist
26-08-2013, 09:50
Точно затова се мисли преди да се засади дърво :) . Като си отговори човек на въпроса "дали", започва да си задава въпроса "какъв вид" да бъде дървото. Иначе е твърде малко времето, в което му се радваш :) .
Човек се учи, докато е жив, но трудно може да се предвиди какво ще се случи след 30г.
Преди 5г. засадих едни кленове и вече знам, че след 20-30г. трябва да се отсечат или постоянно да се подържат.

Между другото за смърча подадох официална информация за отсичането му, въпреки, че е в моя двор - така е по закон.

mim
26-08-2013, 10:30
за кокошки и аз съм навит ама няма кой да ги гледа на село,още повече че заради химията с която блъскат пилетата по магазините от декември не сме яли пилешко/дъщеря ми получава алергична реакция/миналия месец купих едно домашно пиле и никакъв проблем нямаше от него.домашното си е домашно

обикновено ги блъскат с пеницилин, а той е силен алерген, ще трябва да проверите тая работа, щото ако не дай си боже се наложи някакъв антибиотик, да не стане беля

Susscrofa
26-08-2013, 14:36
Човек се учи, докато е жив, но трудно може да се предвиди какво ще се случи след 30г.
Преди 5г. засадих едни кленове и вече знам, че след 20-30г. трябва да се отсечат или постоянно да се подържат.

Между другото за смърча подадох официална информация за отсичането му, въпреки, че е в моя двор - така е по закон.

Има някои определени видове, за които е необходимо уведомление, когато се намират в частен двор.
Поне така знам аз, но няма лошо, че си пуснал писмо.
Но може и да съм пропуснал някоя законова поправка.

RUNNING WILD
26-08-2013, 16:02
и аз мислих за 2 орехови храста в градината ама освен че ще ми дават сянка вредна и ще е трудно орането заради тях та ги напръсках и на есен ще ги вадя,едно е да сечеш и унищожаваш всичко едно е като нещо ти пречи на разумното съжителство,гледал съм как по другите страни ги прекарват с камиони и ги пресаждат,аз обаче ще садя ябълка и череша на есен решил съм го даже мерих с рулетката кое как ще се падне.

Linkestis
26-08-2013, 17:15
Не съм чул и чел за иглолистни да иска разрешение.За орех дори и да е един метър,5000лв. е глобата

RUNNING WILD
26-08-2013, 20:44
не знам каква е глобата но ми пречи,въртех се мислих го да е 1 а те са 2 орехчета и още 2 джанки бяха поникнали единият аз я копнах другата багера,не ми беше приятно знам че е дърво,имам 3 върби в права линия тях не съм ги пипнал за ограда са ми въпреки че няма полза от тях,и както казват старите хора къде има върба има вода-абсолютна истина е,като копа багера прекъсна един огромен корен на върбата изкопа го а точно под корена има подземен ручей на 2 метра под земята направо къпеше корена,като го извадих от него течеше вода от корена,какво нещо е природата братче :big_whoops: на върбата нищо и няма здрава си е.

Linkestis
26-08-2013, 20:54
Аз ти казвам колко е по закон :)
Аз се отървах на косъм щото си виках в двора ми е ще си правя каквото искам.Да ама не.Изсипа се народ като за митинг,еколози,кмета и околийския милиционер :)
За другия орех чинно в общината,дойдоха маркираха направиха препоръка,после разписаха разрешителното и го отрязах.Това не попречи на съседите да се обадят че шопа реже пак орех и милицията пак долетя :)
Та имай едно на ум,като режеш ти или който и да е било :)

Имах двама съседи във входа..единия отряза череша на 80 години садена в двора на пра-дядо ми,първо яде бой,после ходи в общината да даде едни 1000лв. после посади 4.
Другия отряза зад блока една бреза и той си плати като поп :)

RUNNING WILD
26-08-2013, 21:05
ние рибарите по традиция не режеме дървета защото за нас измъчените ни душици това е сянка,подслон за дъжд и си правиме колчета от тях-за нас дърветата са свещенни ако ме разбираш :)наскоро садихме 2 китайски дървета пред един блок хванаха се,забравих им имената ще ги снимам редки са,абе тия орехчета 2 те не съм ги рязал и не съм ги вадил още е верно напудрих ги с Раундъп и изсъхнаха ама нали в закона не пише ако ги ръсиш с хербициди че има наказание...бе те клечки бе от сух дънер покарали много дразнещи трактора да оре трябва да ги минава на ски слалом на зиг заг,ще им вдигна паметник айде...надгробна плоча -тук увехнаха 2 братски орехчета диворяслъци героиски изкъпани с Раундъп от безмилосна ръка,а точно на 30 метра от мене има средно голям орех който обаче има яки големи орехи и се огледах в него може да се повъртя на есен да събирам.

Linkestis
26-08-2013, 21:20
Знам че си добряк бре Румба :)
Аз също мразя да режа дърва и то които не се използват по предназначение ей така само за едното рязане :)
Просто при мен бяха насадени два ореха на около метър от къщата.А корените и короните са им безмилостни към бетон,керемиди,пътеки и т.н.

RUNNING WILD
27-08-2013, 10:46
добряк зависи от случая,са дърветата кво с ами виновни да ги режа или да си го върна на природата че ме е ощетила,абе представяш ли си да си дърво и да гледаш някой как е тръгнал към теб с триона и да се прощаваш с другите дървета че никога повече няма да се видите и мравките ще плачат за теб че няма да те лазят и врабченцата че няма да си свият гнезденце в теб да си чуруликат,сърцераздирателно направо...

Doomguy
27-08-2013, 10:55
Аз също мразя да режа дърва и то които не се използват по предназначение ей така само за едното рязане :)


Жалко, че комшията не разсъждава така... Тоя див селски бек изряза всички дървета около кооперацията, които ни пазеха от главния път на близо. И изряза само ниските клони, които успя да докопа, останалото стърчи като кол... Даже бях уведомил еколозите на общината, вдигнаха рамена и това е, а онзи ще се грее цяла зима от осакатените дървета :prison:

starata alfa
28-08-2013, 15:23
ето обещаните снимки

RUNNING WILD
28-08-2013, 17:56
човек ти си покрил цялата гама бе,да не забравиш бананите и портокалите да ги боднеш и тях,какво е това дето прилича на орех ли е дето го държиш в ръка?и на 7 ма снимка какво е това?

bager
28-08-2013, 18:08
човек ти си покрил цялата гама бе,да не забравиш бананите и портокалите да ги боднеш и тях,какво е това дето прилича на орех ли е дето го държиш в ръка?и на 7 ма снимка какво е това?

Актинидия ;) .
Това трябва да е някъде на югозапад :) , с тия кестени, смокини и кивита... :) .

RUNNING WILD
28-08-2013, 23:26
не знам какво е за мене са зелени цилиндърчета като не знам какво е,Багер намери некоя въздушна пушка евтина рекламна да минеме по бедност че тия свраки и гарги ме разбиха не ми оставиха избор...немате ли нещо под наем за градинари ще плащам в накълвани домати

starata alfa
29-08-2013, 01:53
на 7 снимка е хинап/нещо като фурма/,тази година е поливан доста и е много едър а и роди доста.селото е Мурсалево,преди Благоев град се намира.иначе кестена и смокинята виреят и на по хладни места

bager
29-08-2013, 10:39
на 7 снимка е хинап/нещо като фурма/,тази година е поливан доста и е много едър а и роди доста.селото е Мурсалево,преди Благоев град се намира.иначе кестена и смокинята виреят и на по хладни места

Верно че е хинап, доста набързо го погледнах и реших че си снимал зелено киви. Та в тая връзка, пробвал ли си дали става кивито в това село?
А, смокини и аз съм виждал по-на север, но плодовете им са доста по-малки от тия в южната част на България. На юг стават с големина почти като круша. :) .

RUNNING WILD
29-08-2013, 12:00
станах мамо земеделец като някой староселец
тези розови домати само вятъра ги клати
ето попово прасе под земята то оре
а на тая невестулка ще и свиря на цигулка
да ги плаши тез змии да се махат от зори
бухам с кирката онемел пирея ме е превзел
тука бурен пак стърчи изкубах го аз нали
с пресъхнала уста чакам вечерта
слънцето да се скрие маранята да не се вие
и комарите жужат яздат ме без спир
има мръвка в туй момче нападай с мен братле
хобота тук ще си забия и ще пия пия пия
някой рови пак метрото къртица се подава из леглото
като на Бойко минното поле рови бута и оре
гледам паднали колци не е вятър туй нали
крави идвали са ми на гости но пък не за пости
много кравешки лайна и с лопата не мож ги изрина
тук къртичина там лайно буренче стърчи едно
чудната ми градинка осраха до аминка
с кофичка вода да поливам аз търча
туй е моита орисия туй е мойта съсипия

Mind_Control
29-08-2013, 16:06
станах мамо земеделец като някой староселец
тези розови домати само вятъра ги клати
ето попово прасе под земята то оре
а на тая невестулка ще и свиря на цигулка
да ги плаши тез змии да се махат от зори
бухам с кирката онемел пирея ме е превзел
тука бурен пак стърчи изкубах го аз нали
с пресъхнала уста чакам вечерта
слънцето да се скрие маранята да не се вие
и комарите жужат яздат ме без спир
има мръвка в туй момче нападай с мен братле
хобота тук ще си забия и ще пия пия пия
някой рови пак метрото къртица се подава из леглото
като на Бойко минното поле рови бута и оре
гледам паднали колци не е вятър туй нали
крави идвали са ми на гости но пък не за пости
много кравешки лайна и с лопата не мож ги изрина
тук къртичина там лайно буренче стърчи едно
чудната ми градинка осраха до аминка
с кофичка вода да поливам аз търча
туй е моита орисия туй е мойта съсипия

Да не е по действителен случай?

starata alfa
30-08-2013, 01:02
Верно че е хинап, доста набързо го погледнах и реших че си снимал зелено киви. Та в тая връзка, пробвал ли си дали става кивито в това село?
А, смокини и аз съм виждал по-на север, но плодовете им са доста по-малки от тия в южната част на България. На юг стават с големина почти като круша. :) .
стават и кивита,един приятел има.трудно е до 1-2 години след това няма проблем.то е на мъжки и женски и се дледа като лозница на скеле.смокините са 2 вида едрите които са катто круши раждат 2 пъти-юни и септември.другите са дребни/колкото орех/и раждат веднъж

old alfist
30-08-2013, 01:28
станах мамо земеделец като някой староселец
тези розови домати само вятъра ги клати
ето попово прасе под земята то оре
а на тая невестулка ще и свиря на цигулка
да ги плаши тез змии да се махат от зори
бухам с кирката онемел пирея ме е превзел
тука бурен пак стърчи изкубах го аз нали
с пресъхнала уста чакам вечерта
слънцето да се скрие маранята да не се вие
и комарите жужат яздат ме без спир
има мръвка в туй момче нападай с мен братле
хобота тук ще си забия и ще пия пия пия
някой рови пак метрото къртица се подава из леглото
като на Бойко минното поле рови бута и оре
гледам паднали колци не е вятър туй нали
крави идвали са ми на гости но пък не за пости
много кравешки лайна и с лопата не мож ги изрина
тук къртичина там лайно буренче стърчи едно
чудната ми градинка осраха до аминка
с кофичка вода да поливам аз търча
туй е моита орисия туй е мойта съсипия
Тази поезия ми звучи като : "Като няма прокопсия, плюл съм в тази орисия" - "На Нивата" от Пейо Яворов.

RUNNING WILD
31-08-2013, 11:41
чакай да сложа снимки от вчера да се окича с слава

koolio
31-08-2013, 12:21
Ммм, а яхния от зелени доматчета можеш ли да правиш? :devil:

RUNNING WILD
31-08-2013, 17:07
то в тая криза брате това ще са ни рецептите супа от копър салата от коприва

koolio
31-08-2013, 20:35
Копривата се прави на яхния, с орехи и чесън!
Ейй, как ми се дояде!

RUNNING WILD
01-09-2013, 01:01
да не съм те чул повече никви коприви никви зеленяши,това като погледна все едно че е ядено един път вече като храна за извънземни е в тенджерата като е сготвено.

dimitar_vd62
01-09-2013, 11:18
Що бе коприва и спанак си е убава манджа.Не мое само мръвки.

RUNNING WILD
01-09-2013, 11:54
абе не моа...но тава дека не расте на кокал лайно не прай-са казале ората от нашио край...:big_bow_down:

koolio
02-09-2013, 00:06
да не съм те чул повече никви коприви никви зеленяши,това като погледна все едно че е ядено един път вече като храна за извънземни е в тенджерата като е сготвено.

Е малко разнообразие бре. ;)
Иначе и аз съм по кокаяците.

RUNNING WILD
02-09-2013, 08:57
това коприва,спанак,щавляк,живовляк ми разваля настроението като го видя,айде от копривата съм претръпнал от рибите колко са ме жарили по реките,абе не е нормално да откъснеш некултивирано дето и кравите не го ядат-/аз не съм виждал крава овца или коза да яде коприва/ дето не е плод или па зеленчук да го сложиш в една тенджера да бълбука и после чак полезно било?ама съдържало желязо полезно било я се плякай ей го къде е Кремиковци всички съдържаме желязо

dimitar_vd62
02-09-2013, 17:25
Няа джелезо, пробвах с магнит...

RUNNING WILD
08-09-2013, 12:10
абе много студ тия дни и не зрее домата,тегава работа вечер става под 10 градуса нощта,другото си расте нормално,имам тивкички още даже си цъфтят.

starata alfa
21-10-2013, 23:58
след обирането на градината това са плодовете

RUNNING WILD
22-10-2013, 16:19
леле тая тема я бях забравил,мене ме тресна сланата в началото на октомври,домързя ме да обера зелените доматчета и имам поне 50 кг съсипани зелени доматчета всякакъв размер,тиквички също всичко стана на каша,не съм ходил от 2 седмици имам малко моркови за вадене не знам какво става с тях.

old alfist
22-10-2013, 21:18
Ако на някой случайно му се занимава с трева, да подсетя, за есенното торене с фосфор и калиий, без азот и, че трябва да се аерира и вертикулира, преди това.

starata alfa
23-02-2014, 13:47
да повдигна малко темата,започнахте ли подготовка на градините и овошките,аз окроих дръвчетата и част от лозите,другата седмица продължавам с кроенето

RUNNING WILD
23-02-2014, 17:24
леле бях забравил,ходих аз да поскопвам и насадих лук морков и чесън,имам много да копам че миналата година занемарих и правих какво ли не друго пак с подобни дейности,правя един портал сега да си влизам с колата и правих ограда и какво ли не още,то нема свършване де,домата расада ми расте хвана го посичане или преовлажних най вероятно и хвърлих над 600 коренчета до тука и търча до агроаптеката и взимам семки,сега го дават на 3 ти март сняг и как мине и стана 15 март ще садя картофа имам 2 касетки покълнал хубав картоф за садене,другия расад аз поне съм набол 7 кашпи цветарници некой не е пробил студено му е некой пакет я ялов а съсипах много добър материал домат от Монтана отделен,имам кръстосани вече и чакам да отвори още малко да направи корен и почвам да пикирам,пипера го сложих преди 1 седмица не е пробил още,едвам си намерих за половин година търсене смилянски боб ама истински не ментето по магазините и ще бодна и от него.

starata alfa
23-02-2014, 19:02
много малък оратник си направил,браво,аз миналата година горих клонаци 10 дена по цял ден,тая година щее по-малко ,трябва да изчистя клонките и лозинките,а има и 2 купа царевичак,че миналата година садих уж за сладка за децата,а тя излезе фуражна.взимам си от един на пътя до Дупница много хубави картови,сега ще взема и семе да си насадя и азслед като изора двора.имам и да вдигам още скеле че искам да садя киви.ако някой иска пръчки за лози да свирка-имам хубави десертни сортове.междудругото търся следните овошки
http://prodavalnik.com/trsya-ovoschni-fidanki-i42990485
даже обява съм си пуснал,че трудно се намират

RUNNING WILD
23-02-2014, 21:17
оратник?какво е това?имам 7-8 ходения от началото на годината но си правя поетапно всичко,сега е кал и няма какво да върша там,чакам да избуй пирея и ще го мина с раундъп че няма копане и с права лопата къде има дума,инструментите са ми хубави и си е факт че хубавият инструмент е половин майстор,скопал съм си едно праоъгълниче ми е готово за картофите обработено няма трева по него само бразди да си направя,ходих да купувам зимата алуминиева лопата за сняг в магазина на MTD срещу зала Универсиада,продават основно Волф Гарден на Гардена имат малко неща /аз като цяло съм фен на Гардена и Фискарс/ от Волф Гарден си взех интересен браздир плугче да си чертаеш лехички ще го наснимам тия дни,пробвах става много лесно само слагаш на земята и теглиш,с сменяема глава е можеш да сложиш и други приставки както е дръжката на Гардена комбисистем,за тия овошки къде ги търсиш има още от преди 50-60 години откраднати сортове от американците нашите агрономи са били много кадърни по ТКЗС и техните хамерикански сортове са изкраднати и са им дали български имена,ако садя дървета мисля 1 череша харесва ми като дърво и хубава сянка има и една ябълка или червена овча муцунка или златна превъзходна казано по нашенски,имам познати производители на био мед и тн и се замислям за 1 кошер да сложа за красота,като дойде време те ще ми го обслужат,много оси и стършели има при мене миналата година избих стотици с капани,абе кво ли не беше.

starata alfa
23-02-2014, 21:58
оратник/идва от ората-копата/е огъня който палиш тревата и клоните.за осите миналата година ги имаше бол навсякъде,сортовете които търся/най-вече водняка/той е стар български кюстендилски сорт,а сега разсадниците залагат на нови и вносни сортове.я дай един линк да разгледам сайта за инструментите,на мен един приятел ми оре двора с малко японско тракторче ама да разгледам какво предлагат

dimitar_vd62
23-02-2014, 22:40
Абе ей селянити, що боба гони 6 лв килото бре:Topic-is-closed-bg:.Ний дет не знаем отде се лови мотиката да не би да не ядем:smackbum:

starata alfa
23-02-2014, 23:38
това е тактика на правителството,при боб=6лв и чесън 12лв ще ядем кебапчета/по избори безплатно/.при мен се получи нещо странно,миналата година насадих чесън и не ми поникна,а сега е изникнал същия от миналата година,сега трябва да го извадя за да ми изорат двора

old alfist
24-02-2014, 09:01
Ти си онагледил народната мисъл : Където го не садиш - там никне.

RUNNING WILD
24-02-2014, 09:46
оратник/идва от ората-копата/е огъня който палиш тревата и клоните.за осите миналата година ги имаше бол навсякъде,сортовете които търся/най-вече водняка/той е стар български кюстендилски сорт,а сега разсадниците залагат на нови и вносни сортове.я дай един линк да разгледам сайта за инструментите,на мен един приятел ми оре двора с малко японско тракторче ама да разгледам какво предлагат


http://www.mtd.bg/ това е на Универсиада а другото е Гардена внасят ги Хускварна но ги има и в Ташев Галвинг и къде ли не-http://www.gardena.com/bg/garden-life/#/products,по веригите хипермаркетите Метро и тн са скъпи.,има магазин на Фискарс в София на Овчо Поле 143 - http://tool.s.bg/

---------- Post added at 07:46 ---------- Previous post was at 07:27 ----------

това дето някой ти оре двора с японско тракторче е най хубавото нещо и най чистата работа,ако тръгнеш да купуваш тракторче ще го ползваш 1 път в годината и няма да ти се изплати 30-40 години ако си ореш само твоя двор не копаеш на хората срещу заплащане,не знам как го копае с мотокултиватор с фреза ли е или си го оре с плуг,значи ако само го минава с фреза прави го 2-3 години и после го ореш задължително,фрезата слиза на 15 -20 сантиметра обаче от вибрациите и тежината и подскачането на машината от перките от долу го набива става като плоча по-трудно се оттича и корена трудно пробива на растението кво и да сложиш,айде ако е дърво не му пречи ако е дърво не му пречи,казвам ти го да знаеш тоя къде минава с фреза нема да ти го каже и щи каже това са глупости,има си неща дето не ги ли направиш е мъка после,аз сега воювам с пирея ама много сериозно и е много трудно,миналата година половината го копах с мотика насекох го не го изкорених и пак поникна,къде съм го пръскал е добре и където е копано миналата година мога да го копая с лъжица няма никакво съпротивление,пирея е пробил на 35 сантиметра реални под повърхността,това и да го накърти трактор само ще преметне ще завие буцата наобратно и пак си пониква,та поетапно ще го копам и трепем до крак,ако трябва 30 пъти ще ходя да го копам не ми дреме време имам обаче ще го изпепеля,просто трябва да си извадиш буцата да я трескаш с лопатата и да махаш пирея и го събирам на 2 места да съхне и го горя,питах един човек с култиватор вика забрави нищо не правиме само ще го насека и пак пониква ако мога изобщо да го насека то е ужас :) не ми пречи да си копая имам нужда от отслабване и движение,то само парите къде съм дал до сега за инструменти и кво ли не са един мотокултиватор да съм купил като се замисля.

RUNNING WILD
24-02-2014, 09:53
Абе ей селянити, що боба гони 6 лв килото бре:Topic-is-closed-bg:.Ний дет не знаем отде се лови мотиката да не би да не ядем:smackbum:

смилянският едрият е 10 лева няма майтап,и то от производител и няма намиране,български боб от човек производител да сив земеш е 4 лева килото и то дребен боб,това дето го виждаш по магазините пакетирано е от Китай от Уругвай от Полша от Египет и тн,няма български боб,това дето го виждаш в пакетите да пише -Смилянски боб е лъжа,те хората нямат за тях си и до август септември всичко им е купено от преминаващи туристи камо ли да има за пакетиране за пакетажните цехове,ето снимки на смилянският боб да си изядеш пръстите,и не се пърди от него не те раздува не ти става гадно лека храна е.

starata alfa
24-02-2014, 10:03
тракторчето е малко но не като фреза,доста е мошно,оре към 30 см дълбоко,след 1-2 дена го минава с култиватор и изкарва всички кореняци.иначе лятото го бях взел да си докарам пясък и баластра и го бях натоварил яко,даже единия път едва го изкарахме от пясъка.иначе той има към 30дка овошки и отделно оре срещу заплащане в селото.за смилянския боб можеш ли да намериш1-2 кила и за мен.ако неможеш да намериш догодина задели от твоя/ако си го взел за садене де/нормално е когато стоката е кът да е на висока цена

dimitar_vd62
24-02-2014, 10:04
Бах туй бобено зърно четир санта....:-)

starata alfa
24-02-2014, 10:05
Бах туй бобено зърно четир санта....:-)

едно време гледахме един боб за гювеч,зърното почти изпълваше лъжицата и беше много вкусен

RUNNING WILD
24-02-2014, 11:15
тракторчето е малко но не като фреза,доста е мошно,оре към 30 см дълбоко,след 1-2 дена го минава с култиватор и изкарва всички кореняци.иначе лятото го бях взел да си докарам пясък и баластра и го бях натоварил яко,даже единия път едва го изкарахме от пясъка.иначе той има към 30дка овошки и отделно оре срещу заплащане в селото.за смилянския боб можеш ли да намериш1-2 кила и за мен.ако неможеш да намериш догодина задели от твоя/ако си го взел за садене де/нормално е когато стоката е кът да е на висока цена

един човек ми го донесе къде работи по строителството по София иначе е некъде по тоя край,1-2 кила дето викаш ти нема от къде най вероятно на есен ако той пътува че моя не знам дали ще стане,мога да ти дам една шепичка 20-30 бобчета от моя не ми е проблем колко да боцнеш гнезда да има.

---------- Post added at 09:15 ---------- Previous post was at 09:13 ----------


Бах туй бобено зърно четир санта....:-)

има и по-едри тях не съм ги варил отдели са при едни едри орехи ги пазя ще ги щтракна и тях.

starata alfa
06-03-2014, 13:36
я вижте какво заварих вчера на село

RUNNING WILD
06-03-2014, 18:45
е браво то си му е време,абе това от зад ваше ли е?то много солидно на 2 етажа с керепичени тухли,това е ебати труда за времето си,сигурно 2 години е правено най малко,аз от тия дъждове не съм ходил не знам какво се случва,портал правихме миналата седмица виках майстор и така,чесън имаше поникнал малко е пробил.

dimitar_vd62
06-03-2014, 20:11
я вижте какво заварих вчера на село

Ей хаймана, щи изпопадат кепенците, иска си гледане...

starata alfa
06-03-2014, 20:33
е браво то си му е време,абе това от зад ваше ли е?то много солидно на 2 етажа с керепичени тухли,това е ебати труда за времето си,сигурно 2 години е правено най малко,аз от тия дъждове не съм ходил не знам какво се случва,портал правихме миналата седмица виках майстор и така,чесън имаше поникнал малко е пробил.

навремето там са гледали животни,имало е магаре,кокошки и овце,отгоре е плевня за сено.задната стена е от камъни и еколо 2.5-3м.там където е сега ремаркето беше овчарник а донего гараж за каруцата

RUNNING WILD
06-03-2014, 20:33
пикирах малко расад оня ден,имам проблем с сеченето и изгубих много ценни коренчета доматки,имам и други в саксии ама ги прибрах вътре от балкона че застудя там е остъклено ама си е студ на вънка.

starata alfa
06-03-2014, 20:35
Ей хаймана, щи изпопадат кепенците, иска си гледане...

не съм закачил пантата хубаво и се е откачила,че там бях качил тръбите за канализацията .иначе са правени колкото да не се вижда от улицата какво има вътре,не за друго,даже не се отварят напред че опират в стрехата

RUNNING WILD
06-03-2014, 20:36
навремето там са гледали животни,имало е магаре,кокошки и овце,отгоре е плевня за сено.задната стена е от камъни и еколо 2.5-3м.там където е сега ремаркето беше овчарник а донего гараж за каруцата

да бе сещам се кое за какво може да служи,през дървените капаци са разтоварвали сеното или мятат балите с сено или спира с каруцата и мята на вторият етаж а от там друг поема,и седи горе да съхне и ако падне дъжд или наводнение да е високо да не изгние на земята,сигурно има и дупка от горе да пускат на животните през нея а не да слизат и да се качват с сено,къде ти е селото?

starata alfa
06-03-2014, 20:38
пикирах малко расад оня ден,имам проблем с сеченето и изгубих много ценни коренчета доматки,имам и други в саксии ама ги прибрах вътре от балкона че застудя там е остъклено ама си е студ на вънка.

обилно ги полей преди да ги вадиш от саксиите и изчакай 10-15 мин да омекне почвата,а като ги садиш ги вади направо със земята от чашките

RUNNING WILD
06-03-2014, 20:42
това е единият вариант а другият е като садиш правиш дупка с садилото и сипваш вода вътре да стане на кал,аз съм по доволен да си правя дупка с лопатката,верно много по бавно става ама садиш дълбоко и си заривам с ръце отстрани как си трябва,а и садилото и под наклон да бодеш пак си е толкова дълбочината,миналата година тия къде ги садих добре не боледуваха а другите преболедуваха 1 седмица некъде и после се изправиха тръгнаха,са съм оставил един стрък малък в чаша с минерална вода и си пусна коренчета и си цока горнобанска яко.

starata alfa
06-03-2014, 21:14
да бе сещам се кое за какво може да служи,през дървените капаци са разтоварвали сеното или мятат балите с сено или спира с каруцата и мята на вторият етаж а от там друг поема,и седи горе да съхне и ако падне дъжд или наводнение да е високо да не изгние на земята,сигурно има и дупка от горе да пускат на животните през нея а не да слизат и да се качват с сено,къде ти е селото?

между Дупница и Благоевград

RUNNING WILD
07-03-2014, 06:26
екстра,добър климат и бяло население.

RUNNING WILD
09-03-2014, 13:41
сложих 2 дръвчета днес,една ябълка и една череша,мислех да не садя ама викам айде за повече сянка и да има къде да си слагаш дрехите.

starata alfa
09-03-2014, 16:40
какъв сорт са дръвчетата

RUNNING WILD
09-03-2014, 17:42
едното на снимката е череша,а другото е ябълка-златна превъзходна поне това им обясних че искам ама нали знаеш каквото искаш това щи дадат,взех ги от Богоров от пазара нали всяка неделя е селски пазар там,има изобилие от доста неща за градина и тн,аз лично няма какво да си купя от там като сечива и маркучи щото са ламаринени ромите правят евтини еднодневки,на едно място има доста голямо като къща с оранжерия и на вънка има седят в големи саксии доста дръвчета то си е гора от ненасадени,вътре е пълно с цветя в саксии има хиляди всякакви,мини некоя неделя се завърти може да ти грабне окото нещо,

starata alfa
09-03-2014, 23:17
аз затова първо питам какви сортове имат и тогава купувам,ако имат това което търся.иначе днес присаждах ябълки,праскови,круши и сливи,ама на този сняг и студ незнам какво ще излезе и дали ще се прихванат.миналата седмица ходих до гората и си извадих няколко дивячки за подложка.даже си направих опит да присадя лоза от отел на бяло без семки и да видим какво ще стане

mordohy
09-03-2014, 23:29
аз затова първо питам какви сортове имат и тогава купувам,ако имат това което търся.иначе днес присаждах ябълки,праскови,круши и сливи,ама на този сняг и студ незнам какво ще излезе и дали ще се прихванат.миналата седмица ходих до гората и си извадих няколко дивячки за подложка.даже си направих опит да присадя лоза от отел на бяло без семки и да видим какво ще стане
Лозата по принцип се присажда още през ноември-декември.
А за плодните е още рано. Добре е калемите за тях да ги вземеш още през есента и да ги държиш в мазето във влажен пясък.
Всичко това в пожелателна форма.
Иначе утре и аз ще садя дръвчета. Две череши и търся круши петровки. От тия дребните , жълтите, дето излизат първи.

RUNNING WILD
10-03-2014, 06:54
тия круши петровки само по селата виждам останали голями дървета,по пазарите хич не ги виждам по борсата ги няма,виждал съм такива на пазара на Богоров някой човек ако донесе от село в некоя касетка,или по провинцията като пътувам и мина да си взема стръв за риба от некъде съм засичал,заради хибридите вноса и търсенето от крайният клиент да има на пазара едри и големи плодове и зеленчуци доста сортове се изгубиха.

starata alfa
10-03-2014, 08:22
Лозата по принцип се присажда още през ноември-декември.
А за плодните е още рано. Добре е калемите за тях да ги вземеш още през есента и да ги държиш в мазето във влажен пясък.
Всичко това в пожелателна форма.
Иначе утре и аз ще садя дръвчета. Две череши и търся круши петровки. От тия дребните , жълтите, дето излизат първи.

аз лозата я присадих само за проба,иначе съм си набацкал пръчки.крушата трудно ще я намериш защото старите сортове не ги продават,и аз търся водняк и ми обещаха да ми намерят в Кюстендил.ще разпитам в Бучино мисля че има петровки но трябва да си я присадиш,вече знам къде има дивачки за присаждане ако искаш мога да ти взема калем

mordohy
10-03-2014, 10:37
аз лозата я присадих само за проба,иначе съм си набацкал пръчки.крушата трудно ще я намериш защото старите сортове не ги продават,и аз търся водняк и ми обещаха да ми намерят в Кюстендил.ще разпитам в Бучино мисля че има петровки но трябва да си я присадиш,вече знам къде има дивачки за присаждане ако искаш мога да ти взема калем
Аз с подложката нямам проблем. Ще съм ти благодарен, ако ми намериш калеми. Водника е много добър, но иска вода и по-голям двор. Ще се огледам за водник. Имахме, но един кретен я отрязал, че му правела сянка на пътеката.
Пълен идиот.

Едит: Румба, сега виждам, че много ти е икономична дупката, където си садил дръвчето. Така ще се мъчи години наред. Дядо ми ме е учил на следното и го спазвам до ден днешен.
Копаеш дупка с размер 80х80 см и дълбока поне метър. Първите 30-35 см от пръстта ги отделяш. Най-отдолу слагаш чиста тор около 20 см. После над нея тор и пясък още 25-30 см.
Ето сега става интересно. Ако е песъклива земята, просто омесваш оставената пръст с оборска тор и малко трина и засаждаш дръвчето. Обаче ако е някоя черна иловица, слагаш повечко пясък и трина. Най-отгоре винаги е чиста земя, около 10см. Питай винаги и накъде е било ориентирано дръвчето. Ако му смениш посоката също не му е добре.

starata alfa
10-03-2014, 11:19
ще поразпитам и ще ти намеря калем,а ще питам и братовчед ми ,той взима дръвчета от някое кюстендилско село от човек който ги присажда за продажба,аз се надявам от там да си взема водника.а какво е трина?

RUNNING WILD
10-03-2014, 11:32
Аз с подложката нямам проблем. Ще съм ти благодарен, ако ми намериш калеми. Водника е много добър, но иска вода и по-голям двор. Ще се огледам за водник. Имахме, но един кретен я отрязал, че му правела сянка на пътеката.
Пълен идиот.

Едит: Румба, сега виждам, че много ти е икономична дупката, където си садил дръвчето. Така ще се мъчи години наред. Дядо ми ме е учил на следното и го спазвам до ден днешен.
Копаеш дупка с размер 80х80 см и дълбока поне метър. Първите 30-35 см от пръстта ги отделяш. Най-отдолу слагаш чиста тор около 20 см. После над нея тор и пясък още 25-30 см.
Ето сега става интересно. Ако е песъклива земята, просто омесваш оставената пръст с оборска тор и малко трина и засаждаш дръвчето. Обаче ако е някоя черна иловица, слагаш повечко пясък и трина. Най-отгоре винаги е чиста земя, около 10см. Питай винаги и накъде е било ориентирано дръвчето. Ако му смениш посоката също не му е добре.

има логика да е така,чепа на дръвчето съм го закопал да е към изток да сочи това го знам,не се вижда на снимката,там където е закопано е много рохко защото е копано с багер за сондата-тръбата се вижда на снимката,няма кой да се занимава с това дръвче няма да стигам до там с сигурност,аиде да е плодна градина да се занимавам,не знам каква ми е пръстта но е чудесна нанос е от река и е плодородна,дръвчето е за сянка съм го смятал да е пред другите да стане квадратче от сянка там където ми е масата и от долу ще има след време корито мивка,чудих се какво да е се спрях на череша защото е сравнително здраво дърво и е с широки листа и прави хубава сянка.

lordliness
10-03-2014, 11:51
правилно е, когато се садят дръвчета присадката да е насочена към преобладаващите ветрове, за да не се отчупи. На къде е била насочена преди е без значение.

mordohy
10-03-2014, 12:11
правилно е, когато се садят дръвчета присадката да е насочена към преобладаващите ветрове, за да не се отчупи. На къде е била насочена преди е без значение.
Ето кой не е слушал в часовете по ОСС,
На всяко дръвче за засаждане трябва да има завързан бял конец. Възела е от северната страна и когато се сади дръвчето, то това трябва да се спазва, за да не се адаптира на ново .
А кажи в кое село е разсадника. Аз утре отивам на там.

lordliness
10-03-2014, 12:19
Ето кой не е слушал в часовете по ОСС,
На всяко дръвче за засаждане трябва да има завързан бял конец. Възела е от северната страна и когато се сади дръвчето, то това трябва да се спазва, за да не се адаптира на ново .
А кажи в кое село е разсадника. Аз утре отивам на там.

Не е вярно! Дърветата както и другите растения имат геоцентризъм, положителен или отрицателен, другите посоки не ги интересуват много

RUNNING WILD
10-03-2014, 12:46
сега за присадката и ветровете това съм го направил,набих едно колче за домати взех широка лента мека да не се набие да прореже кората и го овързах около колчето,не знам кой от вас е прав не съм дърво да знам как се расте,знам че е в природата има баланс и според мен е презастраховано от неправилно садене,другото дръвче е дебело вече за колчета и е засадено на 50 см дълбочина не вярвам да го огънат ветровете еластично е жилавко и се връща като го напънеш-провах,а другото съм го сложил на завет ябълката между оградата и 2 върби и в пръстта има изгоряли дървета и доста листа то си е тор,абе има време мога да ги местя колко си искам,една година там друга година тука като фикуси ще ги разнасям докато разбера кой от вас е прав за саденето :)

lordliness
10-03-2014, 13:09
по принцип присадката винаги остава слабо място и носи риск от счупване

starata alfa
10-03-2014, 15:55
тази петровка нещо като юнската ли е
http://www.razsadnik-elit.com/bg/sortove-krushi/krusha-sort-hubava-iunska.html
ако е от тези ранните мисля че комшията на Мурсалево я има ама много му я изяждат чокавците

mordohy
11-03-2014, 08:43
тази петровка нещо като юнската ли е
http://www.razsadnik-elit.com/bg/sortove-krushi/krusha-sort-hubava-iunska.html
ако е от тези ранните мисля че комшията на Мурсалево я има ама много му я изяждат чокавците


Много слабо я наподобява. Петровката е дребна, жълта и много сладка. Освем това държи по две седмици. Тая още с обирането започва да се скапва и няма финия вкус на петровката.

Освен това съм решил да садя само стари сортове, които са на изчезване. Има в монтанско една круша, която на пръв поглед е примитивна. но всъщност е много добра. Крушата е средно дребна до средна. Тъмно-бледо зелена с характерно виолетов цвят на месото. Кожата е груба и твърда, но месото е великолепно. Когато угние става невероятно сладка. Става и за компот и сладко. Обилно ражда и слана не я лови, защото много късно цъфти. Много полезно качество за котловините.
Изобщо, вече не се радвам на ранни сортове. Особено на кайсии. Такива две отрязах, защото по статистика на 10 години само една година дават плод.

RUNNING WILD
11-03-2014, 09:13
Мордохи сещам за каква круша говориш,в двора имахме 2 една такава и една много крива и чепато дърво огромно дето се смазваше да ражда и крушите не са по едри от лампа крушка стандартна само в долната си част са по-широки дебели,ставаха ярко жълти на точици меришеше целият двор на круши а от долу под дървото беше мазаляк от паднали круши и оси летяха да им налитат,имахме и попска круша тя знаеш за ядене става декември,за кайсиите и прасковите традиционо са си капризни и некой като пръска с нещо от самолетите ги лови и умират,и слани и мани и кво ли не,една година в цялото село всички кайсии бяха фира и нашата,имахме така наречената унгарска кайсия -не знам кой я е кръстил така това по комунизма още,страшно дърво смазваше се да ражда като бях малък го подпирах с чепати клони че пукаше от плодове,и некъде на 10 тата година изсъхна и това е.

starata alfa
11-03-2014, 12:22
Много слабо я наподобява. Петровката е дребна, жълта и много сладка. Освем това държи по две седмици. Тая още с обирането започва да се скапва и няма финия вкус на петровката.

Освен това съм решил да садя само стари сортове, които са на изчезване. Има в монтанско една круша, която на пръв поглед е примитивна. но всъщност е много добра. Крушата е средно дребна до средна. Тъмно-бледо зелена с характерно виолетов цвят на месото. Кожата е груба и твърда, но месото е великолепно. Когато угние става невероятно сладка. Става и за компот и сладко. Обилно ражда и слана не я лови, защото много късно цъфти. Много полезно качество за котловините.
Изобщо, вече не се радвам на ранни сортове. Особено на кайсии. Такива две отрязах, защото по статистика на 10 години само една година дават плод.
такава мисля че има един стсед в бучино даже оня ден си присаждах от нея-дребна сочна и угнивала

mordohy
12-03-2014, 19:11
Благодарение на "Старата алфа" , днеска си присадих една дюля с въпросхата круша. Целия ми ден беше на пълен карък, ама дано дръвчето дето посадих и присадките се хванат!

sole_moe
03-04-2014, 22:25
хаиде малко снимки и от мен със нови реколти и цветя

old alfist
03-04-2014, 23:30
Напоследък, през последните 20г., започнах да си отглеждам дърва за огрев в двора.

starata alfa
04-04-2014, 00:06
аз съм с нови придобивки при дръвчетата-нектарина,бяла череша,синя слива черен диамант и круша жифардова масловка.насадих и доста дивачки за присаждане и присадих доста круши водник,така и не намерих да си купя и се надявам присадите да са успешни,ако не юни пак ще пробвам

RUNNING WILD
07-04-2014, 19:47
аз за сега спирам с дръвчетата,да има за сянка и така,черешата гледам се мъчи да изкара листенца показали са се от пъпките,картофа ми е поникнал,лука е поникнал чесъна си е 30 см висок вече,тиквичките са ми на расад и след 6-7 дена са готови те растат най бързо.

starata alfa
26-04-2014, 21:48
ей ,от тея дъждове градините ще станат блата.поне от присадените круши има светлина в тунела но от ябълките,нектарините и синята слива май няма да имам успех:noooo:

mordohy
26-04-2014, 21:58
Аз да ти кажа, какво стана с присадките на крушата, дето взехме калемите заедно.
Първият ден присаждах със старото ножче и с прехвалената чешка маз. Няма нито един хванал се калем!!!
Направих си ножче от една специална стомана и небрежно присадих няколко дюлеви издънки. Хванали са се точно 75%. Третия път просто забучвах остатъка от калемите, добри или по-скоро лоши, където ми попадне и са се хванали до един. посадих една череша, жълта драганова. От връхчето боднах против всякакви правила на една дивачка и се е хванала чудесно.
Причината е ножчето.

starata alfa
26-04-2014, 22:11
то винаги тези който за да не ги хвърлиш се хващат и вървят най добре,аз крушите ги присаждах с ножица,а и ябълките и синята слива ,а нектарината е на разцеп.сливата и нектарината са от изрязаното от дръвчетата които купих.странното е ,че кръшите ,които присаждах на дюла няма нито една с наченки за прихващане

dimitar_vd62
26-04-2014, 23:05
Аз да ти кажа, какво стана с присадките на крушата, дето взехме калемите заедно.
Първият ден присаждах със старото ножче и с прехвалената чешка маз. Няма нито един хванал се калем!!!
Направих си ножче от една специална стомана и небрежно присадих няколко дюлеви издънки. Хванали са се точно 75%. Третия път просто забучвах остатъка от калемите, добри или по-скоро лоши, където ми попадне и са се хванали до един. посадих една череша, жълта драганова. От връхчето боднах против всякакви правила на една дивачка и се е хванала чудесно.
Причината е ножчето.
Бе че не е от ножчето не, ама за какво е тая чешка маз.Няма ли да пречи на прорастването, де факто спира жизнените сокове, ако правилно съм разбрал за какво се използва.

starata alfa
26-04-2014, 23:51
предполагам е овощарска замазка,използва се за запечатване на прореза

RUNNING WILD
12-05-2014, 17:56
времето е тегаво и забелязвам че нищо не расте освен картоф и чесън и лук,тиквичката е блокирана домата също,донесох си голям расад и поовяхна почна да жълтее най вероятно е от пресаждането ще преболедува или от преовлажняване,картофа за сега е добре пръсках за колорадец че го нападна,трябва да се активизирам по сериозно да не изпусна сезона,мисля ягоди да пресадя тия дни да има за цвят поне,доматите ги садих по тъмно с челника за светлина,по натам ще е хубаво щото като ме мързи си пусна музика си направя пържоли и си дрема на сянка,сега е скучно още.

RUNNING WILD
06-06-2014, 21:44
нещо съм забатачил нещата заради пътуване и дъждовете основно но трябва да се активизирам и то бързо и сериозно,картофи вадих има даже са по-добри от миналата година заради дъждовете,всичко друго е трагедия,набих 80 кола домат градушка и дъжд ги изравниха с земята от 80 останаха 27,2 пъти ги садя и ги сравнява та сега ходих до фермата да сив зема още расад и пак ще садя нема да се предавам колкото толкова или аз или времето

mordohy
06-06-2014, 22:59
Бе че не е от ножчето не, ама за какво е тая чешка маз.Няма ли да пречи на прорастването, де факто спира жизнените сокове, ако правилно съм разбрал за какво се използва. Е точно това не съм очаквал, а може да си безкрайно прав.


предполагам е овощарска замазка,използва се за запечатване на прореза
И аз така предполагах, ама Митака ме хвърли в музиката и най-хубавото е, че май е прав.
Иначе съм си правил сам замазка от восък, спирт, глицерин и други простотии.
Най-добри резултати имам с глина и болкит.

dimitar_vd62
06-06-2014, 23:24
Имаше един дядо тука, който присаждаше на баща ми разни дръвчета/кога бяха живи и двамата/, та от него съм виждал, като направи присадката я овързваше с някакъв канап, после обмазваше отгоре с нещо.Ама самата присадка не я мажеше все едно да лепиш две клечки с ц200, та затва рекох ако така ги присаждаш може и да спира соковете и да не може да се прихване.

mordohy
07-06-2014, 10:05
Точно така и аз слагам замазката. Отгоре на ликото, но до сега резултата с не я е нулев.
За това си минах на старите изпитани методи

RUNNING WILD
08-06-2014, 15:34
яко треви след тия дъждове не мога да си видя насажденията,рових за картофи,тия ги оскубах доста рано още не са цъфнали само тук таме.

dimitar_vd62
08-06-2014, 22:58
Точно така и аз слагам замазката. Отгоре на ликото, но до сега резултата с не я е нулев.
За това си минах на старите изпитани методи

Едно нещо кат работи не го барай.

mordohy
08-06-2014, 23:18
Да де, ама нали все гледам да е за по-добро...
:drinking:

starata alfa
12-06-2014, 23:14
аз тая година закъснях с градината ама ще ви догонвам,поне ми е родило нарчето

RUNNING WILD
12-06-2014, 23:52
даже си ни изпреварил,при мене картофа не се вижда от бурен,садил съм 4 сорта и са по различно време и не съм пръскал 2 от тях и са го поизяли бръмбарите и трябва д аходя да ги освежа с препарат да темерел,краставици още не съм садил май нема и да садя,имам много мощтни стръкове домати дано да стане,чакам тиквички другата седмица,имам мускулна треска на краката лазих като попово прасе по градината да плевя и да вадя картофи.

starata alfa
14-06-2014, 01:32
е аз онзи ден разсаждах доматите,лука и пипера,само боба и грахта са по стари,иначе присаждах праскови/хале/пък дано се хванат.откопах една издънка от нарчето но незнам дали ще се хване,засадих я в една кофа и я сложих на сянка пък да видим какво ще излезе

RUNNING WILD
14-06-2014, 15:36
и аз имам още да садя ама не знам кой ден ще ходя,тръгна за едно да правя в градината излезе друго,садих ягоди като гламав няма кой да ги обере врабците изкълваха килограми поне те да ме споменават с добро,имам и там некви стръкчета набодени доматки за резерва съм си насадил те се по 15 см в момента станали.

mordohy
14-06-2014, 15:52
Някой садил ли е от новите сортове къпини? Имахме две , преди години, но изгоряха.

starata alfa
15-06-2014, 02:48
какъв е този нов сорт къпини,аз имам декоративни

RUNNING WILD
16-06-2014, 18:37
не знам за нови сортове капини ама аз имам нови сортове бурени и са в изобилие,с бодлички без бодлички виещи се с тънки листенца дебели всякакви,направиха ме да хъркам.

starata alfa
17-06-2014, 12:22
румене ягодите ти какъв сорт са,целогодишно ли раждат

RUNNING WILD
17-06-2014, 17:34
май да,мога да ти ги изскубя как са с червени ягодки на тях на мене не ми трябват,и ги присади,щи ги изскубя с корените и буца пръст,няма кой да ги бере врабците ги ядат.не ги знам като сорт дръжките са червени стъблата са дълги и хвърля по 4-5 ягодки на грозд заедно,миризливи са яко и са вкусни по-сухи седят не са така воднисти,ако искаш немаш грижи скубя ти ги готови.

starata alfa
17-06-2014, 21:57
незнам само дали сега ще се хванат,иначе ги вземам веднага

RUNNING WILD
17-06-2014, 22:15
що да не се хванат,ягодата не е капризна,за 10 дена си пусне корен,от петък на там мога да ги откопая за 15 мин съм ги наришкал то това е лесно е не е като да правиш лехите да копаш ямички да поливаш и тн,ама некъде до Младост да дойдеш следобяда че требе,не знам колко са между 35-40 гнезда с сигурност,иначе гледай на 91 ви ден след засаждане кви картофи хубав сорт с не много труд от моя страна,засях 4 сорта тия са ранни,мерих най големият на кантара и е 0.270 грама за сега е рекордьора,вижда се в коритото,даже и продадох 30 кила от тях отгледани с честен труд и пот на челото, ще ставам картофеният бос,и от другата градина ще има есента,ние се базикаме и сме презадоволени а хората нема какво да ядат,ама какво да направя че ги мързи де аз като ставам нощтно време да пътувам или ходя да работя те спят,па така е та кво е земя има оди гледай.

starata alfa
18-06-2014, 00:06
екстра са картофите,аз така и не засадих,че останах без семе,тоя дето взимам картофи от него ги е продал и няма семе а са много хубави,а и тая година много закъснях с градината.пусни ми телефона ти на лс утре ще ти звънна да се разберем нещо

RUNNING WILD
18-06-2014, 10:00
другата година ще садиш за разнообразие,то за какво ти е всичко да се заринеш в работа,пиша го.

starata alfa
19-06-2014, 02:08
то двора ми е 1,2дка от който 8-900 м2 е градина,гледам да садя от всичко по малко,миналата година децата са изяли 4 багажника с тикви,чак не можах да повярвам,а като ги брах се чудех какво ще ги правя .в момента е насаден малко повече от половината и другата седмица ще досаждам още зарзавати,да нее наполовина празен

RUNNING WILD
19-06-2014, 08:51
и на мене ми е празна градината не мога да мръдна от кал и дъждове,тия квадрати дето ги споменаваш за тонове продукция не виждам какво ги правиш аз лично не бих садил толкова защото сме садили и знам а с големите площи престанахме,предпочитам малко петно с подходящи култури основните,в момента имам тиквичка 2 вида картофи 4 вида,царевица,боб смилянски,боб пешак,домати поне 5 вида,тикви няколко гнезда,дини и пъпеши не поникнаха добре лук,чесън,морков,чушка камба,чушки лютиви декоративни и нормални,краставици набодох оня ден и май за сега ще е това само домати ще бода само да спре и да изсъхне защото не мога да мина по черният път камионите са изровили 40 см коловози ровове пълни с вода,оня ден седях на дъжда и си викам аз съм с зимни гуми нали само с зимни карам ще издрапам и пропаднах и то не в коловоз а почти на равно та копай с лопатата подлагане на съчки бурени и кво ли не,та 2 дена поне да отече ,аз хубаво ти викам за ягодите ама не правя сметка за кал и тн.

RUNNING WILD
25-06-2014, 11:01
подобрих рекорда на картоф 0.370 грама изваден на 96 ти ден след засаждане.

starata alfa
02-07-2014, 01:12
румка ето колко са големи лешниците

RUNNING WILD
02-07-2014, 08:54
епа екстра е кво,такъв имахме на село до кенефа в старата къща,сега е джунгла в момента минах да видя преди няколко дена ама не може да се мине обрасла е жестоко нашите я продадоха и тоя я е изоставил та минах да видя за некви сортове,лешника ти е добър и май ще минавам на насаждения високо над земята че иначе е много лазене,вчера за 2 касетки картофи се изкривих нали с плевене и копане и изпонасякох зверски 6-7 кила,яд ме е че тея ми бяха най хубавият сорт а са ги ръфали попови прасета и има тунели от долу и нещо ги завлича на някъде и от горе изсъхнало стъбло от долу нищо къде има тунел,имах и едни стръкчета доматки расад в едно квадратче бях оставил вчера ги набодох па кво стане,ягодите сади ли ги?аз вчера ги изкосих останалите че много обрасло да разчистя не съм занесъл 1 ягода в нас изядоха ги врабците и кво ли не,тегаво ми е за гледане това много ми е ниско долу и требе да се навеждам не е за мене.

sole_moe
09-07-2014, 21:02
Това е моята градина вече и домати късаме но малко за сега

dimitar_vd62
09-07-2014, 22:08
Мда тая маса под астмата ми навява спомени от детството..., друго си е къщата...Я ти като си от Плевен, да ми кажеш, има ли още един сорт ягоди, стават големи и ароматни.Когато живеех там баща ми ги купуваше от пазара, дето правеха цирка, дето сега има мол некъф.Като се върнахме във Варна пробва да ги сади тука ама нещо не им понесе климата ли какво ли, та не ставаха такива.

sole_moe
10-07-2014, 00:14
Мда тая маса под астмата ми навява спомени от детството..., друго си е къщата...Я ти като си от Плевен, да ми кажеш, има ли още един сорт ягоди, стават големи и ароматни.Когато живеех там баща ми ги купуваше от пазара, дето правеха цирка, дето сега има мол некъф.Като се върнахме във Варна пробва да ги сади тука ама нещо не им понесе климата ли какво ли, та не ставаха такива.
Митак има ягоди по пазара но незнам дали са български затова ми купиха едно село Торос то се намира към Боаза а инече баща ми се грижи градината ние ходим да помагаме пък селото ми е близко до Плевен на 10 км къщата е със 6 стай и 2 гаража но рядко спя там

dimitar_vd62
10-07-2014, 12:13
Бе то и тука има големи ягоди на пазара ама не са български, пък и нямат нищо общо като аромат и вкус с тези за които ти говоря.Те си виреехе из Плевенско, присетих се да питам дали още ги отглеждат хората по градинките си.

starata alfa
10-07-2014, 13:40
ако има хора които да имат от старите сортове/не само ягоди /със сигурност не ги продават по пазарите

---------- Post added at 13:40 ---------- Previous post was at 13:37 ----------

аз намерих черница /дуда/която лекува авти в устата ама много трудно се прихващала,бабата каза че главния агроном на ботаническата градина в София трета година взимал калем но несе е прихванала

RUNNING WILD
13-07-2014, 23:53
сори за като се видяхме че така се разделихме с ягодите ама оня огромната мутра е много досаден,къде ме виде там па да ме разпитва в 8 вечерта а как се бехме залафили за земеделието сладко,сега не съм ходил тия дни утре или вдругиден ще ходя да видя какво се случва да кача някоя снимка,ягодите ги махнах и другите не ми се занимава с тях и нема да ги садя изобщо,и чесън и лук нема да садя нема смисъл.

---------- Post added at 20:53 ---------- Previous post was at 20:50 ----------


Това е моята градина вече и домати късаме но малко за сега

колега бравос голяма красота голямо нещо и много постоянство е това,снимката с червения божур кърти...

mordohy
14-07-2014, 14:21
Мда тая маса под астмата ми навява спомени от детството..., друго си е къщата...Я ти като си от Плевен, да ми кажеш, има ли още един сорт ягоди, стават големи и ароматни.Когато живеех там баща ми ги купуваше от пазара, дето правеха цирка, дето сега има мол некъф.Като се върнахме във Варна пробва да ги сади тука ама нещо не им понесе климата ли какво ли, та не ставаха такива.
Това са сорта "Мадам Муто". Големи едри и много ароматни. За последно ги видях в Златоград. Май само там още ги произвеждат.
А тия по магазините ги остави!
Аз имам едни целогодишни. Много са интересни. Катерят се като краставиците.

RUNNING WILD
14-07-2014, 22:02
малко снимки от днес,зелени доматчета и боб основно.

RUNNING WILD
25-07-2014, 18:31
ето го рекордьора за годината до момента картоф 0.390 грама холандски е.

lordliness
29-07-2014, 21:02
А такива неща имате ли:)
134866

RUNNING WILD
30-07-2014, 11:19
ами оцеляха 1-2 растения ама не знам дали ще станат и до есента,няма да мога да ходя тия дни че имам задачки ама ще ги наснимам като ходя.

lordliness
30-07-2014, 16:05
Засадих си годжи бери, някой гледа ли такова чудо?

RUNNING WILD
03-08-2014, 15:22
другата година ще садя 4-5 неща а не като тая 18 и нищо да не излезе,е кви доматки хвърлям да ти е кеф да замеряш някой,един оцеля и узря те па го накъкваха свраките и гаргите.

ivan dimitrov
04-08-2014, 22:24
---

mordohy
04-08-2014, 23:28
Войните до това водят. Иска си системно пръскане.

RUNNING WILD
07-08-2014, 20:41
дано оцелее

koolio
09-08-2014, 00:29
А домати - чушки имате ли аааа?

dimitar_vd62
09-08-2014, 18:17
Румба....мноо розаф тоя боб бе...тъй ми излиза на декстопа.

avvasilev
09-08-2014, 20:54
Румба....мноо розаф тоя боб бе...тъй ми излиза на декстопа.

Той да не е садил "Ментос"? :roll2:

dimitar_vd62
09-08-2014, 20:58
Той да не е садил "Ментос"? :roll2:

Бе не знам, ама се чудя какви са усещанията като та напъне.Румба, голем си бате

RUNNING WILD
10-08-2014, 19:04
е красиво е де какво,точно тоя не напъва да ти кажа в отношение раздут корем и обгазяване на околните е скука сериозно,най странното е че некой умници го видят салатен боб,не може нещо дето го вариш 183 минути да е салатен сорт с сигурност,боба е прекрасен в всяко едно отношение и за ядене ако щеш за паниране и дори за украса,за чушки имам некви късни май са камби каквото е оцеляло некви коренчета в бурените има бяха по на високо и не ги удави,домати само хвърлям не знам дали ще оцелее нещо.

starata alfa
11-08-2014, 16:32
при мен има зелен боб и ябълки в изобилие,всичко останало е леш,от лозниците не само че няма никакво грозде а и шумата опада стабилно,остават голи пръчки,Румене от тея домати дето ми даде има само един оцелял корен,но няма домати по него.лешниците вече са готови и децата много им се зарадваха

RUNNING WILD
11-08-2014, 18:47
от тия корени и аз садих и щи покажа как са,почнах да ги пръскам че гниеха 0от водата,то като се замисля аз не ти ги дадох в много добро състояние бяха оклюмали я кажи дали се хванаха поне като ги засади хванаха ли се изобщо?и аз имам боб и тиквички и царевица това е,за домат не смея да дам прогноза изобщо преди да откъсна,само хвърлям гнили,жалко са хубавите сортове който събирах по България,тая година се слага лютеница от македонски домати или сръбски не знам и аз,утре ще ходя да видя какво е положението.

starata alfa
12-08-2014, 12:52
хвана се само един корен от всички,то и аз се забавих със саденето им.иначе си купувах домашни домати на 1,20 че мойте едва от тази седмица почнах да бера.праскови също ще си купувам че нямам нито една,продават ги по левче килото,картофи имам 2 реда ама не съм вадил от тях да видя дали са готови.плодове ще имам само от ябълките и хинапа и някое друго нарче.праза и лука вървят добре и тиквичките.тази година като цяло е много зле откъм плодове и зеленчуци

RUNNING WILD
13-08-2014, 00:49
е то поне да не те е яд че се е хванал 1 корен а на мене като ми се хванаха всичките та какво?половината ги издави а другите берат душа от преовлажняването -алтернария,сега днес ги пръсках 4 ти път и какво стане нема да се занимавам изобщо ни ще ги плевя ни колчета ще набивам ще минавам да си бера тиквички и царевица това е.

RUNNING WILD
16-08-2014, 21:15
гледай хората какво правят ама имат пред всяка къща трактор и на пазара има повече тракторчета от колкото коли,има дини по 15-20 кг реални,огледах за домати ама нямаше хубави некви подбити и скашкани,взех от ориза да тествам бил хубав,казват му кочански ориз и е 80 динара килото около 2.60 лв наши пари,чушките ме потресоха огромни са по 1 педя са.

starata alfa
20-08-2014, 21:43
снимките са от градината на един приятел от Рила който не копае земята и не пръска,загърля със сено-домати,картофи и боб,даже боба беше опасен от кози.ябълката и рибите са мое производство

RUNNING WILD
20-08-2014, 22:43
рибите приличат на лин?бабушката е ясна,трудно се различават без люспи и в такъв вид,и аз бях за риба вчера и се прибрах тая сутрин в 6 хилихме се жестоко простотия до безобразие,щуки дребни и каракуди едри,градината не се знае ще се ходи тия дни.

starata alfa
04-09-2014, 22:53
обещаха ми за догодина да ми намерят лайм/зелен лимон/казаха ми че е студоустойчив и може да се гледа в двора.някой имали такова дръвче и да е запознат по-подробно с него.иначе ми присадиха праскови,нектарини и кайсии.дано да се хванат

RUNNING WILD
05-09-2014, 00:42
човек другата година садя 3 неща, картофи домат и боб това е тая година садих 18 неща и ми ги изподави и какво ли не.

bager
05-09-2014, 11:36
обещаха ми за догодина да ми намерят лайм/зелен лимон/казаха ми че е студоустойчив и може да се гледа в двора.някой имали такова дръвче и да е запознат по-подробно с него.иначе ми присадиха праскови,нектарини и кайсии.дано да се хванат

Лайм-а реално е малко по-студоустойчив от лимона, но също като лимона е и сенколюбив!
За градините и парковете често се използва дивият лимон, който е доста по-непретенциозен към студа и жегата, но си е истински жив плет. Бодлите са доста здрави и големи, и ако има деца трябва да се внимава с него.

RUNNING WILD
22-09-2014, 17:07
фраснах едно бобче 37 мм

starata alfa
22-09-2014, 22:38
Лайм-а реално е малко по-студоустойчив от лимона, но също като лимона е и сенколюбив!
За градините и парковете често се използва дивият лимон, който е доста по-непретенциозен към студа и жегата, но си е истински жив плет. Бодлите са доста здрави и големи, и ако има деца трябва да се внимава с него.

аз имам 2 нара и те също са с бодли,дивият хинап също но нямат проблем децата с тях

starata alfa
09-10-2014, 22:27
тая година май само се оплакваме,няма с какво да се похвалим,аз единсвено от ябълките съм доволен

RUNNING WILD
15-10-2014, 23:01
аз скубя и чистя вече,ама е яко гадно и не свършва яко плевели вече имам купчина 1.80 висока с бурени всякакви и продължавам по-натам,другата година повече

starata alfa
16-10-2014, 23:37
искам да попитам,от миналата година почнах да присаждам с ножица за присаждане,но сега ме интересува присаждането на кестен,имам един/бяха 2 но единия изсъхна/.имам издънки по около 25см са мога ли напролет да ги присадя с ножицата или по друг начин и има ли някаква специфика и на каква друга подложка мога да присадя кестен