PDA

View Full Version : Давност наказателно постановление



Mind_Control
21-08-2013, 18:07
Имам следния казус- акт за катастрофа. Наказателно постановление за глоба, което не е връчено. Синият талон е в КАТ. При това положение тече ли давност или тя започва да тече от момента да връчването на постановлението. Ако тече давност, какво става със синия талон, когато е изтекла вече?

Sunny
21-08-2013, 22:10
Няма как да си вземеш талона без да си платиш за дяволъка .

П.С. За невръчени снимки има давност , но тогава талона си е в теб .

Ivanov_
17-11-2013, 19:44
Колеги имам следното питане: Когато трябва да се отнеме книжката за някакво нарушение, примерно 3 месеца, тези 3 месеца кога започват да текат?

jorko
18-11-2013, 08:57
От физическото действие на даването на книжката в ръцете или на гишето на контролният орган

Doomguy
18-11-2013, 09:07
Какво става, ако съм забравил да си презаверя акта на посочената дата? Има ли някаква глоба?

starata alfa
18-11-2013, 10:20
може да ти го подновят с нов акт с нов срок от 1 месец ако те спрат полицаи,ако не те хванат-нищо

tribaleo
18-11-2013, 10:59
От физическото действие на даването на книжката в ръцете или на гишето на контролният орган

Не е точно така...аз преди известно време правейки си справка разбрах че съм бил 1 месец без книжка за неизпълнение на полицейско разпореждане..а когато ме викаха в районното тогава ми написаха акт на който написах че имам възражения, връчиха ми го и това беше..и 2 години по късно случайно разбрах че се води че ми е отнемана книжката..а практически тя никога не е била в КАТ.

jorko
19-11-2013, 08:53
Аз казвам как е по закон, а това че някой не си е свършил работата и книжката си е била у теб е друг въпрос...

Stefan Caromov
02-02-2014, 12:48
Имам следния казус- акт за катастрофа. Наказателно постановление за глоба, което не е връчено. Синият талон е в КАТ. При това положение тече ли давност или тя започва да тече от момента да връчването на постановлението. Ако тече давност, какво става със синия талон, когато е изтекла вече?

Две годишната давност започва да тече от момента на връчане на НП.

jorko
02-02-2014, 20:47
Две годишната давност започва да тече от момента на връчане на НП.
Всъщност не... започва да тече от влизането му в сила

Stefan Caromov
02-02-2014, 20:49
Всъщност не... започва да тече от влизането му в сила

Да де, не се изразих правилно. 2 години плюс 14 дни ::))

ecotronic
02-02-2014, 21:02
Подадох жалба с която обжалвам НП преди година. Ни вест ни кост оттогава. Не, че нещо ми пречи, ама има ли някаква давност в този случай?

syfer
02-02-2014, 22:26
Има да ... за всеки случай има отделна давност....и тя е да се консултираш с адвокат/сервиз/лекар.Когато не ти е добре здравословно пишеш ли във форума ей така ,,само да попитам" или отиваш на лекар и даваш 20-30 лева за консултация и същата е обективна и правилна...ако чакаш на безплатни съвети толкова и ще са ти полезни...

ecotronic
02-02-2014, 22:39
Има да ... за всеки случай има отделна давност....и тя е да се консултираш с адвокат/сервиз/лекар.Когато не ти е добре здравословно пишеш ли във форума ей така ,,само да попитам" или отиваш на лекар и даваш 20-30 лева за консултация и същата е обективна и правилна...ако чакаш на безплатни съвети толкова и ще са ти полезни...

Става въпрос за НП на стойност 100 лв. Обжалвам го, защото е въпрос на чест а не на пари.

Практически са ми взели една хартийка а са ми дали друга с която да карам. И така не съм в нарушение и ми е все тая.

Тогава за какво, по дяволите да се консултирам с адвокат?

Ти ходиш ли на лекар, когато те заболи глава?

syfer
02-02-2014, 23:18
Да.

jorko
02-02-2014, 23:35
Подадох жалба с която обжалвам НП преди година. Ни вест ни кост оттогава. Не, че нещо ми пречи, ама има ли някаква давност в този случай?

Нещата се бавят понякога, но година е доста време... провери в съответния съд като идея има ли образувано дело и т.н....

Да де, не се изразих правилно. 2 години плюс 14 дни ::))

Пак не уцели, но проявяваш старание...

Има да ... за всеки случай има отделна давност....и тя е да се консултираш с адвокат/сервиз/лекар.Когато не ти е добре здравословно пишеш ли във форума ей така ,,само да попитам" или отиваш на лекар и даваш 20-30 лева за консултация и същата е обективна и правилна...ако чакаш на безплатни съвети толкова и ще са ти полезни...

Далеч не всичко опира до пари, но очевидно за теб това е нещо непознато...

pace
04-02-2014, 20:28
Това с двете години давност е в историята..........

Doomguy
04-02-2014, 23:12
Има ли някакъв срок, в който трябва да платя наказателното постановление и има ли някакви лихви?

jorko
04-02-2014, 23:27
Това с двете години давност е в историята..........
Защо мислиш така?

Има ли някакъв срок, в който трябва да платя наказателното постановление и има ли някакви лихви?
Няма лихва, но ако не го платиш до месец след влизането му в сила, могат да ти вземат книжката, докато не го платиш...

total156
05-02-2014, 00:39
Цитат:
Първоначално публикувано от pace http://clubalfaromeo.com/forum/images/bassalpha/buttons/viewpost.gif (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1295758#post1295758)
Това с двете години давност е в историята..........

Защо мислиш така?
Цитат:
Първоначално публикувано от Doomguy http://clubalfaromeo.com/forum/images/bassalpha/buttons/viewpost.gif (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1295901#post1295901)
Има ли някакъв срок, в който трябва да платя наказателното постановление и има ли някакви лихви?

Няма лихва, но ако не го платиш до месец след влизането му в сила, могат да ти вземат книжката, докато не го платиш...

И аз помня, че приеха "край" на давността за актове и фишове. Лихва не знам да има. Но подкрепям, а и от личен опит :) Не платиш ли след месец ... спират те, ако пагона не е на кеф, жена му не е пуснала, не са му пуснали достатъчно бакшиши.. или нещо подобно. Вземаш още един акт който е без глоба, вземат ти книжката (по закон до плащане на глобата) и така.
Аз ги финтирах и ги поставих в неловко положение, като при мен книжката ми я взеха в 19:00 часа вечерта а аз в 9 сутринта отидох да си платя акта, взех талона и си потърсих книжката. И както сами се досещате "организирания..... орган" не ми върна книжката както пише в закона. Питах ги, ОК де... вие ме санкционирате, наказвате. Ето аз понесох моята част от вината. А вие сега? И началника на местния КАТ ми каза, ами да ти си в правото си сега, можеш да ни съдиш.
Та след лиричното отклонение... По добре си плати или обжалвай. Но между капките трудно се минава :)

WarsteineR
06-02-2014, 03:19
Чл. 82. (1) Административното наказание не се изпълнява, ако са изтекли:
а) две години, когато наложеното наказание е глоба;
б) шест месеца, когато наложеното наказание е временно лишаване от право да се упражнява определена професия или дейност;
в) три месеца, когато наложеното наказание е обществено порицание.
(2) Давността започва да тече от влизане в сила на акта, с който е наложено наказанието, и се прекъсва с всяко действие на надлежните органи, предприето спрямо наказания за изпълнение на наказанието. След завършване на действието, с което е прекъсната давността, започва да тече нова давност.
:dunno:

ecotronic
06-02-2014, 11:40
Чл. 82. (1) Административното наказание не се изпълнява, ако са изтекли:
а) две години, когато наложеното наказание е глоба;
б) шест месеца, когато наложеното наказание е временно лишаване от право да се упражнява определена професия или дейност;
в) три месеца, когато наложеното наказание е обществено порицание.
(2) Давността започва да тече от влизане в сила на акта, с който е наложено наказанието, и се прекъсва с всяко действие на надлежните органи, предприето спрямо наказания за изпълнение на наказанието. След завършване на действието, с което е прекъсната давността, започва да тече нова давност.
:dunno:

Да разбирам ли, че ако изминат 2 години от момента в който съм подал жалбата срещу НП и не е имало никакво развитие по казуса, НП отпада и трябва да ми върнат талона?

jorko
06-02-2014, 13:14
Да разбирам ли, че ако изминат 2 години от момента в който съм подал жалбата срещу НП и не е имало никакво развитие по казуса, НП отпада и трябва да ми върнат талона?

Не, защото при обжалване нп още не е влезнало в сила... чак след решението на съда

pace
07-02-2014, 14:36
jorko,не мися а знам от личен опит,ако не си платиш нп в срок дължимата сума се прехвърля в НАП,талончето си го взимаш от КАТ но задължението си остава а ти си чакай и пет години ако искаш :)

jorko
07-02-2014, 15:59
jorko,не мися а знам от личен опит,ако не си платиш нп в срок дължимата сума се прехвърля в НАП,талончето си го взимаш от КАТ но задължението си остава а ти си чакай и пет години ако искаш :)

Личният опит в повечето случаи се разминава със закона... не бъркай двете положения

total156
07-02-2014, 16:19
A то личния опит много помага. А и задаваш въпрос тук аргумента е личен опит. Останалото какво би станало са предположения. Аз бих си платил лично 100 лева и бих си ползсал времето и нервите да изкарам пари а не да се надцаквам с кат и държавата. Но това е мое мнение, само го споделям. Ако решиш май е по.добре да отидеш при кадърен адвокат.

Mind_Control
10-02-2014, 15:52
jorko,не мися а знам от личен опит,ако не си платиш нп в срок дължимата сума се прехвърля в НАП,талончето си го взимаш от КАТ но задължението си остава а ти си чакай и пет години ако искаш :)

Как да си взема талончето от КАТ, без да съм си платил глобата? След 2 години просто ще отида и ще ми го дадат ли?

---------- Post added at 12:52 ---------- Previous post was at 12:49 ----------


A то личния опит много помага. А и задаваш въпрос тук аргумента е личен опит. Останалото какво би станало са предположения. Аз бих си платил лично 100 лева и бих си ползсал времето и нервите да изкарам пари а не да се надцаквам с кат и държавата. Но това е мое мнение, само го споделям. Ако решиш май е по.добре да отидеш при кадърен адвокат.

Прав си. Усилията и страничните разходи почти никога не са оправдани. Ама да те чукат всеки ден, без природата да ти е отредила да бъдеш чукан, не е много приятно. Затова по- добре да си изхабиш малко нервите, ама да си останеш анално девствен. Е, освен, ако не ти харесва разбира се.

digitalundgrd
13-07-2015, 02:22
Понеже гледам, че в крайна сметка никой не каза за давността нещо конкретно....

От личен опит да ви кажа - 3 години е давността за глобите, които дължите към КАТ !

dimitar_vd62
13-07-2015, 19:23
Ми добре де, давност но глобата три години.Отиваш да си платиш данъка на апартамента, колата и ти казват че ще стане само след като си платите глобата.И кво прайм, не плащаме колата и жилището следствие на което задлъжняваме още повече.Не е ли по лесно за нервната система просто да се плати глобата и да си гледа живота човек.

ФЕРАРИСТ
13-07-2015, 19:54
Ми добре де, давност но глобата три години.Отиваш да си платиш данъка на апартамента, колата и ти казват че ще стане само след като си платите глобата.И кво прайм, не плащаме колата и жилището следствие на което задлъжняваме още повече.Не е ли по лесно за нервната система просто да се плати глобата и да си гледа живота човек.
Апартамента затва на човек дето не кара кола.....
А и принципно държавата губи много повече от даден драйвер ако той не си кара колата, отколкото ако той си я кара, но не плаща данък......ся верно че той отива уж в общината, но пък така или иначе излиза все от един и същ джоб......така че малко излиза че си плащаш данък, за правото на държавата да печели още повече от тебе......
Не коментираме факта че насреща пък няма нищо......

digitalundgrd
13-07-2015, 20:12
Ми добре де, давност но глобата три години.Отиваш да си платиш данъка на апартамента, колата и ти казват че ще стане само след като си платите глобата.И кво прайм, не плащаме колата и жилището следствие на което задлъжняваме още повече.Не е ли по лесно за нервната система просто да се плати глобата и да си гледа живота човек.

Не знам как е при вас, но тук в София не съм имал проблем заради неплатени глоби към КАТ, в общината да ми отказват данък за МПС или апартамент....

П.с. Аз не агитирам никой да не си плаща данъци или глоби. Просто темата е за давността и аз споделям инфо от първа ръка.

dimitar_vd62
13-07-2015, 20:34
Ми аз си плащам данъците по средата на годината, миналата година ми казаха че съм имал глоба 20 кинта и първо нея да платя, друг е въпроса че глобата беше платена 10-на дена след като ми я връчиха/феврури/ за неправилно паркиране по камера.Добре че си пазех квитанцията.Чудно как знаеха за глобата а за това че е платена не.

кученцетоОгиитаткоДоги
13-07-2015, 21:00
Апартамента затва на човек дето не кара кола.....
А и принципно държавата губи много повече от даден драйвер ако той не си кара колата, отколкото ако той си я кара, но не плаща данък......ся верно че той отива уж в общината, но пък така или иначе излиза все от един и същ джоб......така че малко излиза че си плащаш данък, за правото на държавата да печели още повече от тебе......
Не коментираме факта че насреща пък няма нищо......




Точно от такива тарикатлъци са ни на тоя хал пътищата.............На запад тия кьор фишеци не минават за това хората имат пътища, а който няма смешните 100 лв на година за данък по добре да лови тролея.............

ecotronic
13-07-2015, 21:09
Не знам как е при вас, но тук в София не съм имал проблем заради неплатени глоби към КАТ, в общината да ми отказват данък за МПС или апартамент....

П.с. Аз не агитирам никой да не си плаща данъци или глоби. Просто темата е за давността и аз споделям инфо от първа ръка.

Това означава ли, че ако имам получено (донесено от кварталния) постановление със снимка и определена глоба отпреди 4 години, която не съм плащал, сега ако ме спрат и направят справка в базата данни, глобата няма да излезе?

ФЕРАРИСТ
13-07-2015, 22:44
Точно от такива тарикатлъци са ни на тоя хал пътищата.............На запад тия кьор фишеци не минават за това хората имат пътища, а който няма смешните 100 лв на година за данък по добре да лови тролея.............
Съжалявам, не мисля така.......
На запад има действащи закони и като за начало тия дето гушат от далаверата покрай пътищата го отнасят ако кривнат.....тук не......там пътищата се правят да издържат десетилетия, а тук се отчита една дейност, а се прави друга, която отнема най - малко ресурси и пари, щото все пак може да се бутне на трети за да си затвори очите......докато народа си мрънка безполезно че магистралата станала за 2-3 години на мекица.....
Кое от гореописаните неща може да се промени от мен и теб, и от цялото общество което чинно си плаща - НИТО ЕДНОТО.....след като едните не изпълняват своята част, защо другата трябва да го прави.....
На тоя етап ако ще и по две винетки всеки да си взима нищо няма да се промени - просто ще има двойно повече пари за крадене......
А и винетките сами по себе си не са най - големия приход за АПИ, има къде къде по доходоносни коловози......

кученцетоОгиитаткоДоги
14-07-2015, 00:50
Съжалявам, не мисля така.......
На запад има действащи закони и като за начало тия дето гушат от далаверата покрай пътищата го отнасят ако кривнат.....тук не......там пътищата се правят да издържат десетилетия, а тук се отчита една дейност, а се прави друга, която отнема най - малко ресурси и пари, щото все пак може да се бутне на трети за да си затвори очите......докато народа си мрънка безполезно че магистралата станала за 2-3 години на мекица.....
Кое от гореописаните неща може да се промени от мен и теб, и от цялото общество което чинно си плаща - НИТО ЕДНОТО.....след като едните не изпълняват своята част, защо другата трябва да го прави.....
На тоя етап ако ще и по две винетки всеки да си взима нищо няма да се промени - просто ще има двойно повече пари за крадене......
А и винетките сами по себе си не са най - големия приход за АПИ, има къде къде по доходоносни коловози......




Няма асвалтиран път който да издържа деситилетия,освен ако по него не минават 2-3 коли на ден...........Понеже често съм пътувал по Германия и там ми прави впечатление че много магистрали се асвалтирват всяка година и половина-две на ново не цялата магистрала ами определени участаци най-натоварените,същото го наблюдавам и в други държави.Така,че не е въпроса в качетсвото на пътя,а въпроса е че вече всеки има кола и едно е по дадена отсечка да минат 20 автомобила на ден,друго е 2000 разликата в живота на пътната настилка ще е огромна.Идеята е ние да си платим и да изискваме,а не само да изискваме..........не става.Ако искаме нещо да се промени към по добро все от някъде трябва да се почне.И мисля че като за начало е всички да почнем да си плащаме сметката.Иначе за качеството,аз лично харесвам новопостроените пътища в България.Смятам че като изпълнение са много по добри от немските,ама много.Българина има ли мерак да прави нещо няма кой да го бие.........

digitalundgrd
14-07-2015, 01:15
Това означава ли, че ако имам получено (донесено от кварталния) постановление със снимка и определена глоба отпреди 4 години, която не съм плащал, сега ако ме спрат и направят справка в базата данни, глобата няма да излезе?

Аз имах 2 акта за суми Х и У(дребни нарушения). Единият от 09.2009 другият от 02.2010г.

Реално от 09.2009 карам без син талон :magic: Нито съм ходил в КАТ, нито те са предприемали някакви действия.

Така, до 05.2012, когато дойде една женица пощальонка да ми връчи Наказателните Постановления (така реално давностния срок се поднови). Скъсах ги и в кофата :pain:

07.2013г - Закупих кола нов внос от гр. Сливен. Поради вълнение/невнимание/бързане да се прибера към София, забравих да си лепна Винетния Стикер и малко преди Вакарел ме спряха полицаи с бинокъл :sex: Последва акт за 300лв за без винетка + 20лв за каране без син талон.

От тогава до преди няколко дни не съм правил никакви нарушения - бях по нисък от тревата и нямах никакви актове/фишове итн.

Миналата седмица, обаче за мое нещастие - бързам за среща, излизам от паркинга пред блока и тъкмо да си щракна колана, оп палка. Добър ден - видяхме ви че не сте поставили колан у- а... Сега и да тръгна да му се обеснявам, че тъкмо излизам от паркинга... Няма смисъл - прав си е, не бях щракнал колана в момента, в който стъпих на платното...

Направи ми справка и ми каза - имате неплатени 320лв глоби, взимам ви книжката, и ако си ги платите, още утре можете да си я вземете от КАТ. Казах му ок и по живо, по здраво. Само да отбележа, че не ми искаха пари(да почерпа), а и аз съм скрънза и никога не съм им предлагал (щот знам, че тарикат мъж не писка :Lkingsmiley: ).

Таа отивам в КАТ, извядиха ми на един лист справка с всички глоби, фишове итн към днешна дата и теглиха една черта от 01.07.2012г до сега - каквото има се плаща.

Преди тази дата, каквото има гори по давност....:cheers:

1115
14-07-2015, 01:33
както казва брат ми
бюрокрацията е малко перверзен начин, но поне отсява мат'риала

ФЕРАРИСТ
14-07-2015, 09:03
аз лично харесвам новопостроените пътища в България.Смятам че като изпълнение са много по добри от немските,ама много.
Искаш да кажеш че ние правим по хубави и издържливи магистрали и пътища от немците?

ecotronic
14-07-2015, 11:26
Аз имах 2 акта за суми Х и У(дребни нарушения). Единият от 09.2009 другият от 02.2010г.

Реално от 09.2009 карам без син талон :magic: Нито съм ходил в КАТ, нито те са предприемали някакви действия.

Така, до 05.2012, когато дойде една женица пощальонка да ми връчи Наказателните Постановления (така реално давностния срок се поднови). Скъсах ги и в кофата :pain:

07.2013г - Закупих кола нов внос от гр. Сливен. Поради вълнение/невнимание/бързане да се прибера към София, забравих да си лепна Винетния Стикер и малко преди Вакарел ме спряха полицаи с бинокъл :sex: Последва акт за 300лв за без винетка + 20лв за каране без син талон.

От тогава до преди няколко дни не съм правил никакви нарушения - бях по нисък от тревата и нямах никакви актове/фишове итн.

Миналата седмица, обаче за мое нещастие - бързам за среща, излизам от паркинга пред блока и тъкмо да си щракна колана, оп палка. Добър ден - видяхме ви че не сте поставили колан у- а... Сега и да тръгна да му се обеснявам, че тъкмо излизам от паркинга... Няма смисъл - прав си е, не бях щракнал колана в момента, в който стъпих на платното...

Направи ми справка и ми каза - имате неплатени 320лв глоби, взимам ви книжката, и ако си ги платите, още утре можете да си я вземете от КАТ. Казах му ок и по живо, по здраво. Само да отбележа, че не ми искаха пари(да почерпа), а и аз съм скрънза и никога не съм им предлагал (щот знам, че тарикат мъж не писка :Lkingsmiley: ).

Таа отивам в КАТ, извядиха ми на един лист справка с всички глоби, фишове итн към днешна дата и теглиха една черта от 01.07.2012г до сега - каквото има се плаща.

Преди тази дата, каквото има гори по давност....:cheers:


Благодаря ти за подробното разяснение :respect:

Моите последни 2 съприкосновения с КАТ са:

1 - През пролетта на 2011 ме фотографира снимачката преди орлов мост, как карам със 71 км/ч на 2 м. след знака за ограничение 50. В края на същата година, кварталният ми донесе коледен подарък от КАТ - въпросното НП за 100 лв. Синият талон си остана в мен. Глобата не съм ебавал да плащам.

2 - На 23 12 2012 ми съставиха акт за минаване на червен светофар - нещо, което не съм правил откакто карам коли по пътищата (1980 - та). Тогава ми взеха синия талон и когато излезе НП (50 лв.), аз го обжалвах.
Това беше през февруари 2013. Оттогава чакам да ме призоват на дело и карам с жалбата+входящ номер.

:cheers:

stelt
14-07-2015, 13:27
Искаш да кажеш че ние правим по хубави и издържливи магистрали и пътища от немците?


Този скоро не е карал по българска нова магистрала.

nhg
16-07-2015, 02:20
Благодаря ти за подробното разяснение :respect:

Моите последни 2 съприкосновения с КАТ са:

1 - През пролетта на 2011 ме фотографира снимачката преди орлов мост, как карам със 71 км/ч на 2 м. след знака за ограничение 50. В края на същата година, кварталният ми донесе коледен подарък от КАТ - въпросното НП за 100 лв. Синият талон си остана в мен. Глобата не съм ебавал да плащам.

2 - На 23 12 2012 ми съставиха акт за минаване на червен светофар - нещо, което не съм правил откакто карам коли по пътищата (1980 - та). Тогава ми взеха синия талон и когато излезе НП (50 лв.), аз го обжалвах.
Това беше през февруари 2013. Оттогава чакам да ме призоват на дело и карам с жалбата+входящ номер.

:cheers:

просто изчакай още няколко месеца
Има понятие 'давност' и 'абсолютна давност' - съответно 2 и 3 години
След това всичко отпада (има инфо из нета, ама май прових докато го намеря)
Информацията е от първа ръка от преди няколко години (малко е дългичко за разказване; ако някой иска повече инфо - на лични), но съм сигурен, че и сега е същото

ecotronic
16-07-2015, 11:19
просто изчакай още няколко месеца
Има понятие 'давност' и 'абсолютна давност' - съответно 2 и 3 години
След това всичко отпада (има инфо из нета, ама май прових докато го намеря)
Информацията е от първа ръка от преди няколко години (малко е дългичко за разказване; ако някой иска повече инфо - на лични), но съм сигурен, че и сега е същото

Така и смятам да направя.

Благодаря ти за съвета.

:cheers:

dimitar_vd62
14-08-2015, 22:19
http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=1435378&postcount=35722 Така харесва ли ви.

nblagoev
15-08-2015, 11:02
просто изчакай още няколко месеца
Има понятие 'давност' и 'абсолютна давност' - съответно 2 и 3 години
След това всичко отпада (има инфо из нета, ама май прових докато го намеря)
Информацията е от първа ръка от преди няколко години (малко е дългичко за разказване; ако някой иска повече инфо - на лични), но съм сигурен, че и сега е същото

Вече не е така. Сега глобите минават към НАП и висят като "подлежащи на предаване на публичен изпълнител" след изтичане на определен срок.

bsks
23-03-2016, 14:27
Ако ти вземат книжката за алкохол от датата на взимане ли текат тези 6-12 месеца или когато излезе решение ?

lordliness
24-03-2016, 15:41
От решението

bsks
24-03-2016, 15:55
пфф.. На гишето в КАТ мацката вика "щом е при нас книжката си тече времето"

Bobo Markov
24-03-2016, 22:29
Ако ти вземат книжката за алкохол от датата на взимане ли текат тези 6-12 месеца или когато излезе решение ?

откогато са ти я взели разбира се :) решението може да се решава и 5 години :)

bsks
30-04-2016, 18:48
Ясно.. Аз вече 2 месеца и нещо чакам НП... Някакви съвети как да си взема книжката или просто да чакам да изтече наказанието..

Stefan Caromov
05-05-2016, 08:25
Ако до шест месеца пе са ти издали нп, автоматично отпада акта по давност

bsks
05-05-2016, 13:58
Излезе постановлението ... 8 месеца без книжка. Някой ако е минавал по този път - има ли смисъл да обжалвам?

Stefan Caromov
05-05-2016, 16:00
Да, имам собственоръчно две спечелени дела с отменени нп- та в срс и едно спечелено в ас, отменен пам 6 мес лишаване . Дори адвокати не съм ползвал

bsks
05-05-2016, 19:11
Ако може на лично малко повече инфо?

ecotronic
29-06-2016, 16:17
Бях писал и преди по този казус, но ето го и него накратко тук:

В края на 2012 ми съставиха акт за минаване на червен светофар.

В края на януари 2013 излезе НП на стойност 100 лв.
Обжалвах в законния срок и от тогава чакам да ме призоват в съда.

Тъй като минаха 3,5 години в пълно мълчание, проверих, какъв е статусът в районния съд.

Има № на дело и № на съдебен състав.

По тези данни в деловодството на състава намериха единствената информация:

"делото е прекратено" (каквото и да означава това).

Няма мотиви за прекратяването, няма становище на съда, дори и съдията по делото не работи там.


Какво би могло да означава това и какво следва оттук насетне?

ivan dimitrov
29-06-2016, 22:12
Какво би могло да означава това и какво следва оттук насетне?

Съдебна реформа.
Но я...........пооотмениха, малко. Та-а-а.....следват напразни надежди, за светло бъдеще.

pyle
29-06-2016, 22:45
Бях писал и преди по този казус, но ето го и него накратко тук:

В края на 2012 ми съставиха акт за минаване на червен светофар.

В края на януари 2013 излезе НП на стойност 100 лв.
Обжалвах в законния срок и от тогава чакам да ме призоват в съда.

Тъй като минаха 3,5 години в пълно мълчание, проверих, какъв е статусът в районния съд.

Има № на дело и № на съдебен състав.

По тези данни в деловодството на състава намериха единствената информация:

"делото е прекратено" (каквото и да означава това).

Няма мотиви за прекратяването, няма становище на съда, дори и съдията по делото не работи там.


Какво би могло да означава това и какво следва оттук насетне?

Искай си заверен документ, че "делото е прекратено", защото е много вероятно да им скимне след някоя и друга година да се сетят отново за теб и от 10 кладенци вода да заведат ново дело..

ecotronic
29-06-2016, 22:50
Искай си заверен документ, че "делото е прекратено", защото е много вероятно да им скимне след някоя и друга година да се сетят отново за теб и от 10 кладенци вода да заведат ново дело..

Ще взема такъв документ, но при положение, че в архива на съда нямат информация за това, по какви причини е прекратено делото, няма и яснота, дали жалбата ми е удовлетворена или отхвърлена.

За мен това е един пълен абсурд - да не е ясно с какви мотиви е прекратено едно дело.

ecotronic
30-06-2016, 15:43
Днес, след повторно ходене в съда и щателно ровене в архива, все пак изнамериха документите по делото.

То било прекратено заради това, че не ме открили на посочения от мен адрес.

Истината е, че просто никой не ме е търсил. Нито на адреса, нито по телефона.

Това, че не са ме намерили си е проблем на куриерската служба на съда.

Ако ме бяха намерили и връчили призовка срещу подпис а пък аз не се бях явил, тогава щяха да имат и основание да прекратят делото, отхвърляйки жалбата ми, защото не съм се явил на него.

Идиотска държава!

ecotronic
05-07-2016, 11:49
Сега подадох жалба до административния съд с която искам делото да се поднови.

alfa racer GTA
05-07-2016, 12:31
А бре "кажи си ЕКО" че се криеш от правосъдието.Кажи си!

Най-вероятно са преценили че имаш основание и за да нямаш право да съдиш държавата и да изстискаш пари са намерили начин да го прекратят.

За първи път чувам за прекратено дело поради това че жалбоподателят не е намерен ...

Много "нагаждачи" има в тази държава.

ecotronic
05-07-2016, 12:47
От февруари 2013 чакам да ме призоват. И накрая реших да проверя, какво става аджеба с това правосъдие.

Били ме търсили 2 пъти, след което пратили запитване до общината, дали посоченият от мен адрес е верен и след положителен отговор, ме търсили още веднъж. Накрая прекратили делото.

Да живеех на някой тибетски чукар, разбирам. Но аз живея в центъра на европейска столица.
Как може ежемесечно други институции, като топлофикация, енерго и пр. да ме откриват, само Софийски районен съд да не може да ме открие в продължение на 3,5 години?

А в жалбата, освен адрес, съм посочил телефон и адрес на електронна поща.

На всичкото отгоре, когато стана ясно, че делото е прекратено, ме накараха да напиша в него, че съм запознат с решението на съда и толкоз. Никой не ми каза, че имам право да обжалвам това решение и ако не се бях усетил та да го направя в едноседмичен срок, нещата щяха да се върнат в изходна позиция - все едно никога не съм подавал жалба срещу КАТ.

Аз не бързам и ще ги гоня до дупка. :)

dimitar_vd62
05-07-2016, 19:50
А не е ли редно за минаване на червен светофар да си платиш дяволъка.То затова и толкова драпаш за прословутите евроценности.
3,5 години за 100 кинта...:big_whoops:

ecotronic
05-07-2016, 21:09
Редно е.
Само че аз откакто имам книжка (1980), никога не съм минавал на червен светофар.

Това е вторият път, когато съдя КАТ за подобно нещо.

dimitar_vd62
05-07-2016, 21:17
Бее....всички тъй казваме.Ма тъй или иначе неам нерви за 100 кинта са влача три години.Но все пак интересно съда да не може те открие пък топлофикация да знае кога ставаш и лягаш.Глупаво оправдание което навява на мисълта че може би си праф.

ecotronic
05-07-2016, 21:22
Кой каквото иска да си вярва. Аз правя това не заради някакви си 100 лв.

Времето и нервите, които съм загубил покрай цялата работа струват много повече.

В случая е въпрос на гнусна лъжа, която трябва да си получи заслуженото.

pyle
08-07-2016, 00:21
Днес, след повторно ходене в съда и щателно ровене в архива, все пак изнамериха документите по делото.

То било прекратено заради това, че не ме открили на посочения от мен адрес.

Истината е, че просто никой не ме е търсил. Нито на адреса, нито по телефона.

Това, че не са ме намерили си е проблем на куриерската служба на съда.

Ако ме бяха намерили и връчили призовка срещу подпис а пък аз не се бях явил, тогава щяха да имат и основание да прекратят делото, отхвърляйки жалбата ми, защото не съм се явил на него.

Идиотска държава!


Точно за това си искаш документа, защото виждаш как от пръстите все пак си изсмукват документите... Смятай щом теб са се отказали да те търсят без да се криеш колко си правят труда да търсят тези, които се крият...

ecotronic
08-07-2016, 14:26
Ето, каква беше и конкретната ситуация:

http://www.img-share.eu/f/images/245/2Dv63kaE.jpg

Аз съм "А" и навлизам в кръстовището на зелен светофар за да направя обратен завой.

"B" има зелен светофар за десен завой.

Когато съм на средата на кръстовището, спирам за да осигуря предимството на "B".

През това време е възможно светофарът да е светнал в жълто, дори и в червено.

Накратко - не знам на каква светлина съм се изнесал от кръстовището, но знам, че съм навлязал на зелено.

Следва "палка" и "защо минахме на червено?"

dimitar_vd62
08-07-2016, 21:37
Ако не можеш да излезеш на зелено, по-добре не влизай.Този казус съм го ял и съм ходил на проверочен.

ecotronic
08-07-2016, 21:43
В час пик трябва да се ясновидец и то от най-добрите за да предвидиш това, че няма да можеш да се изнижеш на зелено. Грубо описвам ситуацията, защото вече и аз не си я спомням в детайли. Възможно е да е имало още някой пред мен, защото аз не бих му дал предимство на дяснозавиващия. Сигурен съм в 2 неща:

1 - Навлязох на зелено
2 - Наложи се да спра за няколко секунди на самото кръстовище, поради независещи от мен обстоятелства.

Или викаш - преценяваш, че ще минеш, влизаш на зелено, пък ако нещо ти се изпречи, газиш наред.

dimitar_vd62
08-07-2016, 22:04
Ем и аз трябваше да изчакам един пешеодец дет прибяга на червено човече та затва излязох на червено, ма ченгето не го интересуваше.Щото според мене трябваше да глоби капута дето пресече на червено и така ме принуди да употребя рязко спирачки и да спра във кръстовището.Ако отзад имаше някой щеше да ми влезе в багажника.А набих спирачки щото бях в лявата лента малко по-нозод от колегата в дясната лента и идиота ме изненада.Един метър по-напред да бях и щях да го блъсна.Куката се изнерви щото го питах що не глоби пешеходеца който с действията си е създал предпоставка за ПТП.Също тъй веднъж изнервих едни дето лепяха стикери за неправилно паркиране и ги питах на казаните за боклук няма ли да залепят, ма бях без колата та не го отнесох.Тъй и тъй вече не си спомняш подробности за чий се чоплиш не ми е ясно.

ecotronic
08-07-2016, 22:09
Ти обжалва ли НП? Не си. Ако го беше обжалвал, щеше да спечелиш.
Ама тъй е - като сме големите отворковци само по форумите. Иначе си траем.

---------- Post added at 21:09 ---------- Previous post was at 21:07 ----------


Тъй и тъй вече не си спомняш подробности за чий се чоплиш не ми е ясно.

Е - аз поне помня нещо и то най-важното.

А пикливото ченге, като го викнат в съда, какво ли ще си спомня? И какви доказателства ще представи?

dimitar_vd62
08-07-2016, 22:31
Кво обжалване по татово време.Освен това неам нерви за дреболии.Пестя от време, а истината нали си я знам не ми пука какво мислят другите.

Освен това преди време спорехме по подобен казус - длъжен си да оцениш пътната обстновка и да предвидиш че може да се случи неочакваното например парашутист да падне от небето...Нещо като несъобразена скорост , ма колко трябва да е съобръзената скорост....

ecotronic
08-07-2016, 22:36
Кво обжалване по татово време.Освен това неам нерви за дреболии.Пестя от време, а истината нали си я знам не ми пука какво мислят другите.

Мда - по татаво време.....

По татово време на мен ми вдигаха книжката на трупчета за 1 г. заради употреба на алкохол, без да съм пил и капка алкохол. Обжалвах, ама не отмениха наказанието.

Ето ти пример затова, че нещата вървят към по-добро. Днес подобно нещо нямаше, как да се случи.

Яд ме е затова, че никога не съм минавал на червено и няма да мина. Същевременно в последния месец съм станал пряк свидетел на поне 3 такива случая в които някой си на по-червено няма как да мине. Но системата се опитва мен да хване.
Ей за това ще се съдим до откат.

dimitar_vd62
08-07-2016, 23:26
Миии не бъди толкова сигурен.Откровено пиян му вземат кръвна проба и се оказва че е трезвен като минзухар, оная мадама дето влезе с джипа в заложната къща и после се обърна по таван - http://www.blitz.bg/index.php?news=422427#commentsform нищо не се чу за нея, освен това цяла седмица разиграва полиция и пожарна, и затова не писаха не писаха дори инициалите и, както правят с простосмъртните.Дори тия от заложната къща я знаят коя е но като ги питам викат шшшт, не ти трябва да знаеш.Е кое му е по-доброто.Я земи се събуди най-после.Картата със записа се оказа празна, а лично аз го направих от терасата.Ма не казах че на компютъра и в телефона имам копие.

ecotronic
08-07-2016, 23:34
По-добре 10 ненаказани виновни отколкото 1 невинно наказан.

Този принцип известен ли ти е?

Съмнявам се.

dimitar_vd62
09-07-2016, 00:04
Абе как все тебе хващат, пил ама не съм пил, минал ама не съм минал.Явно си голям карък.Иди да ти леят куршум.Предпочитам ония 10 да са наказани вместо да карат пияни, с цената на един невинен.

ecotronic
09-07-2016, 12:02
Митак, виждаш посред нощ паркирана кола със загасен мотор и фарове. Вътре двама души пушат и си говорят.
Правиш им проверка на документи и тест за алкохол и установяваш, че този от шофьорското място е употребил малко количество алкохол а собственика на колата, който стои на пасажерското място - не е.

После отнемаш книжката на собственика заради шофиране след употреба на алкохол.

Дали това е въпрос на каръщина или на нещо друго?

boris037
09-07-2016, 14:00
Ето, каква беше и конкретната ситуация:

http://www.img-share.eu/f/images/245/2Dv63kaE.jpg

Аз съм "А" и навлизам в кръстовището на зелен светофар за да направя обратен завой.

"B" има зелен светофар за десен завой.

Когато съм на средата на кръстовището, спирам за да осигуря предимството на "B".

През това време е възможно светофарът да е светнал в жълто, дори и в червено.

Накратко - не знам на каква светлина съм се изнесал от кръстовището, но знам, че съм навлязал на зелено.

Следва "палка" и "защо минахме на червено?"

Описано е в правилника - не трябва да се навлиза в кръстовище, ако няма да можем да се изнесем преди да е светнал червен сигнал. Важното е на какъв излизаш.

ecotronic
09-07-2016, 15:02
Описано е в правилника - не трябва да се навлиза в кръстовище, ако няма да можем да се изнесем преди да е светнал червен сигнал. Важното е на какъв излизаш.

Това, че е важно на какъв сигнал излизаш от кръстовището, можеш ли да ми посочиш, къде го пише в закона?

Иначе си прав за това, че е забранено навлизането в кръстовището, ако ще трябва да спреш в него.

Но знаеш ли, колко кръстовища има при които правещите ляв завой трябва да изчакат да преминат движещите се в права посока срещу тях? А когато те са много, практически ляв завой може да стане само след като те бъдат спрени от светофара. На такова кръстовище посмъртно не можеш да направиш ляв завой, ако не си се изнесал преди това на средата на кръстовището и да си спрял там за да чакаш спирането на отсрещните. Аз лично никога не съм бил санкциониран за подобно нещо и не знам, някой да е бил.

Дори ако има регулировчик, той обикновено подканя чакащите за завой наляво да се изнесат на кръстовището и да спрат непосредствено пред него за да може при следващата команда да преминат максимум мпс-та.

undy
09-07-2016, 15:57
Хората по държавите не случайно спазват принципа на зъбното колело и се пропускат взаимно в ситуации като на картинката.Тогава спокойно си навлизаш в кръстовището на зелено и не се чудиш,ще излезнеш ли някога ....има и много кофти и бързи светофари от там идват доста проблеми и глоби.

stelt
09-07-2016, 17:23
На мен ми се струва, че завиващия автомобил B на дясно, е завивал на светеща допълнителна секция на светофара.
Ако е така - той няма предимство. Не че това нещо променя обстоятелствата де.

dimitar_vd62
09-07-2016, 17:35
Това, че е важно на какъв сигнал излизаш от кръстовището, можеш ли да ми посочиш, къде го пише в закона?

Иначе си прав за това, че е забранено навлизането в кръстовището, ако ще трябва да спреш в него.

Но знаеш ли, колко кръстовища има при които правещите ляв завой трябва да изчакат да преминат движещите се в права посока срещу тях? А когато те са много, практически ляв завой може да стане само след като те бъдат спрени от светофара. На такова кръстовище посмъртно не можеш да направиш ляв завой, ако не си се изнесал преди това на средата на кръстовището и да си спрял там за да чакаш спирането на отсрещните. Аз лично никога не съм бил санкциониран за подобно нещо и не знам, някой да е бил.

Дори ако има регулировчик, той обикновено подканя чакащите за завой наляво да се изнесат на кръстовището и да спрат непосредствено пред него за да може при следващата команда да преминат максимум мпс-та.

Тълкувай го както искаш -
"Чл. 5. (1) Всеки участник в движението по пътищата:
1. с поведението си не трябва да създава опасности и пречки за движението, не трябва да поставя в опасност живота и здравето на хората и да причинява имуществени вреди;
2. трябва да опазва околната среда, като не изхвърля и не оставя на пътя предмети или вещества, както и да вземе мерки за отстраняването им или за предупреждаване на останалите участници в движението, когато това ги застрашава.
(2) Водачът на пътно превозно средство е длъжен:
1. да бъде внимателен и предпазлив към уязвимите участници в движението, каквито са пешеходците и водачите на двуколесни пътни превозни средства;
2. (изм. – ДВ, бр. 85 от 2004 г.) с управляваното от него превозно средство да не затруднява другите участници в движението и живеещите в крайпътните имоти, като спазва действащите норми за шум и вредни емисии на отработени газове от моторното превозно средство, както и други норми и изисквания за опазване на околната среда;
3. (нова – ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. – ДВ, бр. 51 от 2007 г., отм. – ДВ, бр. 54 от 2010 г.)
(3) (Нова – ДВ, бр. 54 от 2010 г.) На водача на пътно превозно средство е забранено:
1. да управлява пътно превозно средство под въздействие на алкохол, наркотици или други упойващи вещества;
2. да управлява пътно превозно средство, спряно от движение.

Чл. 6. Участниците в движението:
1. съобразяват своето поведение със сигналите на длъжностните лица, упълномощени да регулират или да контролират движението по пътищата, както и със светлинните сигнали, с пътните знаци и с пътната маркировка;
2. изпълняват разпорежданията на лицата, упълномощени да регулират или да контролират движението по пътищата, независимо от светлинните сигнали, пътните знаци, маркировката на пътя и правилата за движение."
Като остават 1-2 секунди на брояча на семафора се старая да не влизам, или ако зеленото вече мига също не трябва да се влиза освен ако не можеш да спреш - нещо много спорно, иди доказвай че не си можел да спреш.Също като несъобразената скорост ако ще и с 5км/да си се движил.Несъмнено има разтегливи понятия.Но от страна наводачите също има разтегливи разбирания.
Ето ти наказани за влизане на зелено и излизане на червено - https://www.google.bg/search?client=opera&q=чл.6%2C+т.1+от+ЗДВП&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8&gfe_rd=cr&ei=9vmAV5CIDqao8wf5jb4w

ecotronic
09-07-2016, 18:11
Митак, тебе жегата ли те напече, що ли?

---------- Post added at 17:11 ---------- Previous post was at 16:56 ----------


На мен ми се струва, че завиващия автомобил B на дясно, е завивал на светеща допълнителна секция на светофара.
Ако е така - той няма предимство. Не че това нещо променя обстоятелствата де.

Прав си.

Както казах - вече не помня точно дали аз или друг преди мен му е дал предимство, но така или иначе движението рязко спря за секунди.

Накрая палката се отнасяше за мен а не за този дяснозавиващият, който не спази предимството на другите и реално стана причината за забавянето.

Изобщо получи се поредното доказателство за невероятно високата некомпетентност на контролните ни органи.

ivan dimitrov
10-07-2016, 13:29
На какво разстояние от кръстовището видя палката? Струва ми се че полицаите въобще не са видели от къде се изнизваш. Видели са автомобил излизащ на червено и....

ecotronic
10-07-2016, 13:32
На какво разстояние от кръстовището видя палката? Струва ми се че полицаите въобще не са видели от къде се изнизваш. Видели са автомобил излизащ на червено и....

На 10 м. след като направих обратния завой. Бяха непосредствено след кръстовището.

ivan dimitrov
10-07-2016, 17:10
На 10 м. след като направих обратния завой. Бяха непосредствено след кръстовището.

Странна ситуация, от такова разстояние не може да не са видели какво се случва, освен ако не са "блеели" в друга посока, разбира се. Колко е важно на каква светлина излизаш, става ясно от фактът, че законът позволява навлизане в кръстовище на жълто в определени случаи. При полужение че все още доста светофари нямат таймери за оставащото време, поне във Варна, наистина се очаква човек да е гадател от висшата лига за да шофира. Най ме кефи ситуацията, в която при дъжд се нацепваш в трап, дъбок до ядрото, а ти пишат акт за несъобразена скорост ако ги повикаш. Ако законът се спазваше, бих казал че се нуждае от някой промени. При полужение че най елементарно нещо, като сигнализиране при промяна посоката на движение се приема за излишно, май това е безсмислено.

ecotronic
10-07-2016, 17:51
Истината е, че нямаше да има нито акт, нито нищо, ако си бях траял като п..ка.

Полицаят ме пита, що съм минал на червено.

Аз отговорих, че не съм - нито сега, нито никога за предишните 33 години откакто шофирам.

Той (на около 25) каза, че все това слушал.

Аз му казах, че повече няма да се разправям, да си пише акта, пък аз пак ще съдя КАТ (за същото нещо).

След като ми написа акта, ми каза, че не е щяло да го пише, ако съм си бил траял.

Извод:

Значи може и така и така. Т.е - двоен аршин.

Е - при това положение, няма как да уважавам тази институция.

undy
10-07-2016, 18:14
Ми то тоя дришльо на 2 месеца служба(изглеждал е на 25 от стероидите),какво друго да ти отговори....нали трябва да каже нещо последен :anarchy: да ги клати сатаната сите:anarchy:

dimitar_vd62
11-07-2016, 12:23
Странна ситуация, от такова разстояние не може да не са видели какво се случва, освен ако не са "блеели" в друга посока, разбира се. Колко е важно на каква светлина излизаш, става ясно от фактът, че законът позволява навлизане в кръстовище на жълто в определени случаи. При полужение че все още доста светофари нямат таймери за оставащото време, поне във Варна, наистина се очаква човек да е гадател от висшата лига за да шофира. Най ме кефи ситуацията, в която при дъжд се нацепваш в трап, дъбок до ядрото, а ти пишат акт за несъобразена скорост ако ги повикаш. Ако законът се спазваше, бих казал че се нуждае от някой промени. При полужение че най елементарно нещо, като сигнализиране при промяна посоката на движение се приема за излишно, май това е безсмислено.

Явно отдавна не си бил във Варна, не си спомням да има вече светофар без таймер.Аи таймера какво спасява - като показва две нули да не би някой да му прави впечатление.Въпрос на живот и смърт е да влезеш последната секунда и след тебе още 2-3 .Ако не си стоял на два зелени светофара да чакаш да се изнижат тия на жълто-червено иди на кръстовището на стадион Спартак.Чудно що мене не ме набеждават че съм пил или че съм минал на червено.Виж за неправилно паркиране и превишена скорост са ме набеждавали ама основателно, и съм си носил последствията.По татово време не знам как си било , сега пък така било...има ли система която да ви удовлетвори капризите.Един познат катаджия ми каза - често пъти спирам някой направил дребно нарушение, виждам че има 20-30 тодишен стаж като шофьор и просто го подсещам да не се осланя на големия си стаж за волана и да внимава, оня почва да ме уволнява, да ме съди и прочие излишние приказки.Ми как да не го набуташ на такъв.Абе кажи верно сбърках, не прецених, загледах се встрани ще внимавам повече, приберете са и пийте една бира по живо поздраво.

ecotronic
11-07-2016, 12:41
Виждам, че някой тук вече си има изградени теории по всички казуси, в т.ч. и по тези за които хал хабер си няма.

Ако на него му изнася да се държи като мухльо, когато несправедливо го обвинят в нарушение, да си продължава в същия дух. В крайна сметка - преклонена глава, остра сабя не сече.

Аз пък не съм научен така.

Цял живот съм се борил срещу идиотщините и нямам намерение на 55 да се променям.

dimitar_vd62
11-07-2016, 13:30
И какво точно промени.Една птичка пролет не прави.Всеки се бори за себе си.Дай да организираме протест пред парламента, може да привлечем и другите автомабилни клубове/не да затваряме някое кръстовище и да таковаме мамата на себеподобните си/да внесем петиция с искания, да се изкаже някой по националното радио, по телевизията, в парламента...Иначе кво, печелиш делото да кажем, пийш едно две вечерта от кеф че си си начесал егото , отиваш до колата си прибереш забравения панел на касетофона и пак те хващат че си пил.

Казуса на Ванката и аз съм го ял, потроших си Жигулата в една дупка, по точно неасфалтиран изкоп през пътя до Техникумите в един дъжд.Има легнали полицаи на пешеходната пътека, знак за неравности и...ако искаш да съдиш общината пишем ти акт за несъобразена скорост, отиваш в сервиза да ти я оправят и си търсиш парите от общината.Да ама трапа бил изкопан от еди коя си строителна фирма, демек съди нея, да ама фирмата била сложила знак за опасност който я дъжда я недобросъвестен гражданин е отнесъл, пък си имало и технологично време да улегне баласта/между другото улягаше месец два, накрая дъжда го изнесе/, пък и имало знак за неравности заради полицая и изкопа пък бил след него, ако бил преди него нещата били други....и защо трябва се вкарвам в такъв филм който с нищо няма да накара общинат да си гледа работата или фирмата да си я свърши качествено или навреме, някакви поправки в закона или прилагането му ще бъдат ли направени.Не.Само ще загубя нерви, пари и ако загубя егото ми ще е още по наранено и джоба ми още по празен.Ако спечеля,единствено на себе си ще докажа нещо което и без това знам и вечерта като истински мъж ще опъна жената.Просто си оправих колата.Логично е КАТ да санкционира общината чийто е пътя за това че е допуснала препятствия, които не са обозначени надлежно,тя да ти плати щетите, пък после тя да си потърси отговорност от фирмата на която е дала или не е дала разрешение да копае.Така че нечия борба е лична борба и по никакъв начин не допринася за общото благо.Ако толкова държиш истинта да излезе наяве повдигни обвинение за клевета към служителя на кат който те есанкционирал неправилно.

ecotronic
11-07-2016, 13:55
За протести пред парламента някъде да съм говорил?

Или тъй ти по-харесва.

Това, което съм направил си зависи само от мен и вече достатъчно ясно съм го обяснил в темата.


А иначе - какво съм направил?

Всичко онова, което зависи от мен, съм го направил.

Пиши нещо за себе си, персонално. Спри да рисуваш сценарии по чужд адрес. Вече знам, че това го можеш.

ivan dimitrov
11-07-2016, 21:41
.Ако не си стоял на два зелени светофара да чакаш да се изнижат тия на жълто-червено иди на кръстовището на стадион Спартак.

Ами редовно го ползвам маршрута. След като си запознат, хайде да ми кажеш, как нормален човек може да знае, кога точно ше спре колоната, щото на горният светофар ги е спряло червеното. Колите се движат, свети ти зелено, влизаш и.....хоп, излизаш на червено. Да си първа кола и да чакаш 2,3 зелени не е рядкост. И на Владислав се случва и по Сливница.... особено м/у 17 и 20ч в дъждовен ден.
Колко светофара без таймери да ти нащракам? Таймерите помагат на тия които искат да спазват правилата. На 20-30м можеш да добиеш някаква представа, ще можеш ли да минеш "чисто" или не. Евентуално де, по горе дадох пример кога не помагат.

dimitar_vd62
11-07-2016, 22:53
За протести пред парламента някъде да съм говорил?

Или тъй ти по-харесва.

Това, което съм направил си зависи само от мен и вече достатъчно ясно съм го обяснил в темата.


А иначе - какво съм направил?

Всичко онова, което зависи от мен, съм го направил.

Пиши нещо за себе си, персонално. Спри да рисуваш сценарии по чужд адрес. Вече знам, че това го можеш.

Ми какво да ти пиша за мен персонално, като съм виновен си търпя последствията и си признавам.Пия си бира в колата на паркинга и ченгетата минават и не ме глобяват, превишавам скоростта и не обжалвам щот съм балък.От три камери са ме снимали паркирал на забранено платих си 20 лв и точка.И ни най-малко не се чувствам прекаран, оклеветен и т.н.

На Ванката кво да му кажа, обикновенно като няма брояч барабар със зеленото светва и жълто което значи че времето на зеленето изтича и е би трябвало да не влизаш в кръстовището.Освен ако не те е хванало на стоп линията тогава минаваш то си е казано във закона.Ма когато ти светне когато си на 10-15 метра от светофара някои бъркат газта със спирачката.Точно заради такива чакам по два три зелени светофара.Затова стават и задръстванията понеже се натрупва колона от единия до другия светофар и се тъпчат в кръстовището като в женско сърце.После обжалваме щот е малко кофти да ти вземат некви кинти от заплатата.Айде моля ти са не съм отвчера по улиците нагледал съм се на тарикатщина и комплексарщина, та да обвиняваме само закона и органите.

Общо взето бат Съни го беше казал някъде как е в САЩ - наемаш адвокат, обжалваш накрая плащаш хонорара на адвоката, разноските по делото и глобата.Тогава ще се научим да спазваме правилника.

ecotronic
11-07-2016, 22:57
Ти май упорито се опитваш да ми втълпяваш, че съм минал на червено.

Или просто съдиш за другите по себе си.

Айде - баста!

ivan dimitrov
12-07-2016, 00:03
Ми какво да ти пиша за мен персонално, като съм виновен си търпя последствията и си признавам.Пия си бира в колата на паркинга и ченгетата минават и не ме глобяват, превишавам скоростта и не обжалвам щот съм балък.От три камери са ме снимали паркирал на забранено платих си 20 лв и точка.И ни най-малко не се чувствам прекаран, оклеветен и т.н.

На Ванката кво да му кажа, обикновенно като няма брояч барабар със зеленото светва и жълто което значи че времето на зеленето изтича и е би трябвало да не влизаш в кръстовището.Освен ако не те е хванало на стоп линията тогава минаваш то си е казано във закона.Ма когато ти светне когато си на 10-15 метра от светофара някои бъркат газта със спирачката.Точно заради такива чакам по два три зелени светофара.Затова стават и задръстванията понеже се натрупва колона от единия до другия светофар и се тъпчат в кръстовището като в женско сърце.После обжалваме щот е малко кофти да ти вземат некви кинти от заплатата.Айде моля ти са не съм отвчера по улиците нагледал съм се на тарикатщина и комплексарщина, та да обвиняваме само закона и органите.

Общо взето бат Съни го беше казал някъде как е в САЩ - наемаш адвокат, обжалваш накрая плащаш хонорара на адвоката, разноските по делото и глобата.Тогава ще се научим да спазваме правилника.

Не е необходимо да ми обясняваш нищо. Никога не съм имал проблем с органите на реда. Не съм имал актове, което предполага че все пак познавам правелникът. Всъщност, веднъж си бях за акт, не бях минал преглед, попитаха ме защо, обясних, казаха че трябва да пишат акт, съгласих се, те пък размислиха. Пуснаха ме с препоръка в най скоро време да си оправя нещата, на другият ден ги оправих. Като съм виновен е естествено да си понеса последствията. Ако ме набедят, културно и спокойно ще обясня че не съм съгласен и ще постъпя като Еко. Ако се върнеш назад във темите, касаещи правилник и полиция, ще установиш че когато съм взимал отношение, то винаги е било на страната на правилата и органите които ги осигуряват. Никога не съм се "тръшкал" че са ме спрели за проверка, даже съм им благодарил веднъж. Ред трябва да има.

dimitar_vd62
12-07-2016, 11:36
Доколкото лазбрах Любо е навлязъл на зелено да прави обратен завой, изчакал е някого и го е завършил на червено.След което го спрели и можел да се размине без санкция ама пусто честолюбие му е отворило устата и затова са го погнали по устав.

italfen
12-07-2016, 11:53
Аз също имам въпрос свързан с КАТ... вчера ми писаха фиш за каране в бус лентата... При положение, че книжката ми е изтекла още на 4ти юли и полицаят не видя това и написа фиша с изтекла книжка... мога ли да обжалвам?

ecotronic
12-07-2016, 12:16
Доколкото лазбрах Любо е навлязъл на зелено да прави обратен завой, изчакал е някого и го е завършил на червено.След което го спрели и можел да се размине без санкция ама пусто честолюбие му е отворило устата и затова са го погнали по устав.

Това е самата истина :)

---------- Post added at 11:16 ---------- Previous post was at 11:13 ----------


Аз също имам въпрос свързан с КАТ... вчера ми писаха фиш за каране в бус лентата... При положение, че книжката ми е изтекла още на 4ти юли и полицаят не видя това и написа фиша с изтекла книжка... мога ли да обжалвам?

За колко пари е фишът? Доколкото знам, под 50 лв. не могат да се обжалват.

А това за книжката - едва ли ще се усетят, пък и да се усетят за това е следвало да те санкционират по отделен параграф.

dimitar_vd62
12-07-2016, 22:38
[QUOTE=ecotronic;1485609]Това е самата истина :)[COLOR="Silver"]

Eми виждаш ли, следващия път се направи на кифла и ще минеш с едно изчервяване.Щото сигурно и след това си влизал на зелено и излизал на червено, както и на мен ми се случва поради простата причина че не може човек да предвиди какво ще се случи следващата секунда.Примерно преднат кола може по средата на кръстовището да скъса ангренаж.И на полицая му е ясна ситуацията ма и той трябва да отчете дейност, а може и да разчита на това че ще почнеш да филосостваш и тогава ще те санкционира.Или поне опонирай след като си вземеш документите обратно в джоба.

ecotronic
12-07-2016, 22:46
Eми виждаш ли, следващия път се направи на кифла и ще минеш с едно изчервяване......

Това няма как да се случи.

С годините ми се е насаждало отвращение към тази институция и това няма приживе да го преодолея.

Във Виена в една люта зима при работещи светофари в час пик един полицай застана на кръстовището и започна да регулира движението. Така пестеше по секунда - две от времето на всички а като умножиш това по броя преминали, това прави дни или седмици.

Идеше ми да ида да му стисна ръката.

Такова нещо у нас не съм виждал. Тюфлеците си стоят на топло по патрулките и ме чакат "да мина на червено".

dimitar_vd62
12-07-2016, 23:33
Еми и това няма как да се случи тук ако ще и през ден да обжалваш.Ся ще седне Бъчварова да стяга персонала че после да и искат оставката, щото Любо ,Иван или Драган били засегнати.Начи, у нас полицай се става от немай къде или за да влезеш в системата най-вече заради сенчестата страна, в омразните от мен САЩ примерно, полицаят получава пенсия по заслуги понеже професията му е призвание и често наследствена.

ecotronic
13-07-2016, 11:37
Ма ти пак си вадиш изводи за другите, вероятно съдейки по себе си.

За 36 години зад волана имам 3 - 4 акта за превишена скорост, 1 година лишаване заради "алкохол", 1 спечелено дело за "минаване на червено" и сега това е второто, което водя.

Като гледаш, колко съприкосновения имам със закона, нали случайно не си мислиш, че основните ми занимания се свеждат до висене по съдилищата в разправии с КАТ?

Негативното ми отношение спрямо КАТ далеч не проичлиза от личните ми взаимоотношения с институцията. Както е видно, те далеч не са много.

Негативното ми отношение произтича от това, което виждам ежедневно, що се касае до това, как работи КАТ.

Докато висят на широки, равни и прави участъци на които може самолет да кацне, но иначе има ограничение 50 да дебнат, кой балък ще мине със 70 а същевременно в участъци в които наистина често стават тежки инциденти и се губят човешки животи, няма и помен от КАТ......Докато действията на КАТ имат за основна цел пълненето на хазната вместо повишаването сигурността на пътя, и моето отношение ще бъде такова.

dimitar_vd62
13-07-2016, 16:34
Ми ела у Варна, тук жив катаджия не съм виждал от.....абе много отдавна.

lordliness
13-07-2016, 19:55
Ма ти пак си вадиш изводи за другите, вероятно съдейки по себе си.

За 36 години зад волана имам 3 - 4 акта за превишена скорост, 1 година лишаване заради "алкохол", 1 спечелено дело за "минаване на червено" и сега това е второто, което водя.

Като гледаш, колко съприкосновения имам със закона, нали случайно не си мислиш, че основните ми занимания се свеждат до висене по съдилищата в разправии с КАТ?

Негативното ми отношение спрямо КАТ далеч не проичлиза от личните ми взаимоотношения с институцията. Както е видно, те далеч не са много.

Негативното ми отношение произтича от това, което виждам ежедневно, що се касае до това, как работи КАТ.

Докато висят на широки, равни и прави участъци на които може самолет да кацне, но иначе има ограничение 50 да дебнат, кой балък ще мине със 70 а същевременно в участъци в които наистина често стават тежки инциденти и се губят човешки животи, няма и помен от КАТ......Докато действията на КАТ имат за основна цел пълненето на хазната вместо повишаването сигурността на пътя, и моето отношение ще бъде такова.
И те не са съвсем виновни, като им сложат норма за деня колко акта да напишат и те пишат.

ivan dimitrov
13-07-2016, 20:25
Да не се заблуждаваме, че ако поставим катаджии на всяко място с концентрация на ПТП, жертвите ще намалеят. Просто ще се изместят местата. Какво става преди и след всяка известна камера с радар? А какво става преди и след застанали на видно място полицаи? Това което трябва да се промени сме ние, на първо място.
Много моля, някой да ми обясни - абе защо аджеба, не се подава светлинен сигнал при намерение за смяна посоката на движение?

dimitar_vd62
13-07-2016, 20:45
Щото говори по телефона, и ако го санкционарат ще се развика че му нарушават правото на комуникация.Пестим крушки, акумолатора пазим, кьорав ли си нали гледаш, общо взето щото сме българи, а като е известно имаме пхрама ма не и задължения.Общо взето всеки му се иска да е батка, да има хубава кола ,готина мацка...ама нямааа.

lordliness
13-07-2016, 20:53
Аз минавам често покрай знак за радар и отдолу пише 15 км. действие на знака :) не съм виждал до сега по голяма дистанция за този знак, може просто да слагат такива между две населени места и всички ще карат бавно. виждам също улица, която е без изход и на входа има знаци- забранено влизането, забранено спирането и паркирането, улица без изход и вътре е пълно с коли, вероятно на полицаи и винаги се чудя от къде са влезли при тези знаци :) пълно с абсурди

dimitar_vd62
13-07-2016, 21:04
Виж колко е весело да живееш в тая държава, погледни нещата от веселата страна.

ecotronic
13-07-2016, 21:08
Да не се заблуждаваме, че ако поставим катаджии на всяко място с концентрация на ПТП, жертвите ще намалеят. Просто ще се изместят местата. Какво става преди и след всяка известна камера с радар? А какво става преди и след застанали на видно място полицаи? Това което трябва да се промени сме ние, на първо място.
Много моля, някой да ми обясни - абе защо аджеба, не се подава светлинен сигнал при намерение за смяна посоката на движение?

Нали маса пари се наляха в съвременни средства за контрол. В София няма кръстовище без поне 5 камери. И какво от това? Нарушения се правят по най-пладнешкия начин. Някой бива ли санкционирван за това? Като няма ресурс, да разпродадат патрулките и да купят бюра и компютри а видео материалите можем и ние да осигуряваме. Не минава ден да карам из града и да не стана свидетел на поне 3 груби нарушения. Често пътувам до Търново. На всяко пътуване виждам средно по 5 неправилни изпреварвания. Май е крайно време да си сложа един регистратор и да заливам КАТ с мат'рял за размисъл.

ivan dimitrov
13-07-2016, 21:34
Нали маса пари се наляха в съвременни средства за контрол. В София няма кръстовище без поне 5 камери. И какво от това? Нарушения се правят по най-пладнешкия начин. Някой бива ли санкционирван за това? Като няма ресурс, да разпродадат патрулките и да купят бюра и компютри а видео материалите можем и ние да осигуряваме. Не минава ден да карам из града и да не стана свидетел на поне 3 груби нарушения. Често пътувам до Търново. На всяко пътуване виждам средно по 5 неправилни изпреварвания. Май е крайно време да си сложа един регистратор и да заливам КАТ с мат'рял за размисъл.

Само три!? Май е време да местим морето в София и аз да се изнасям.
Катаджии на живо имат същият ефект, като камерите. Тоест - ако има някактв, то е доста ограничен в пространството. За това се опитват да ловят нарушители където не се очаква да ги има. С идеята за превенция. Да крайният резултат отсъства за сега. Докато не си оправим правосъдието няма да имаме държава, а няма ли държава - ще се трепем по пътищата.
В Германия като видят нарушител - звънкат в полицията.
В България, като видят полицай - присвяткат на насрещните да ги предупредят.
Най лошото е че всеки е изключителен, като всички останали са под общ знаменател. Няма оправия.
За да не ме разберете неправилно - и аз не се различавам от средностатистическият български гражданин, въпреки че съм паднал от Марс и напоследък ме сърбят раменете нещо....

ecotronic
13-07-2016, 21:46
Е нали това казвам - и у нас има достатъчно съвестни водачи, подобно на Германия които могат да заринат КАТ с материал за санкции. А тюфлеците, вместо нищо да не правят в патрулките, да стоят пред компютрите и да анализират материалите.
Виждам днес, как някой състезател слаломира между колите по цариградско. Щрак Марийке на портрет и филмчето в КАТ. Ма да има резултат от всичко това. Като му боднат 5 фиша за един месец и на Стенмарк ще му се изпари желанието да слаломира.
Аз се драпам от 4 години с КАТ защото спорим за един светофар. А вчера един синковец на дюс червено от крайна лява лента направи завой надясно пред 2 реда коли. Немам думи, просто.

Аз също не се слагам в графата "примерни". Но ще ми е безкрайно интересно, някой да ме снима, как минавам на червено.

dimitar_vd62
14-07-2016, 01:05
Аз пък не мога да разбера защо варненските шофери са решили че могат да се влачат в най лявата лента.Дори в София ми е по лесно да карам отколкото във Варна.Тука са най големите гъзари и селяндури.Нервя се още на втория светофар.

Fori
19-07-2016, 10:28
Малко (обобщено) инфо за давността ;) Може да е полезно ...

За задълженията за глоби (наложени на физически лица) или имуществени санкции (наложени на еднолични търговци или юридически лица) давността е двегодишна.

Давността започва да тече от влизане в сила на акта, с който е наложено наказанието, и се прекъсва с всяко действие на надлежните органи, предприето спрямо наказания за изпълнение на наказанието. След завършване на действието, с което е прекъсната давността, започва да тече нова давност.

Независимо от спирането или прекъсването на давността административното наказание не се изпълнява, ако е изтекъл тригодишен срок.

Ако обаче е образувано изпълнително дело за събиране на глобата/имуществената санкция при публичен изпълнител или при ЧСИ, давността е общата петгодишна, респективно десетгодишна давност по ДОПК.

gorbi
19-07-2016, 10:50
Че какво и има на лявата лента в града, лента като лента.. ? То не е магистрала да е скоростна и да трябва се прибираш. Караш където ти е кеф, ако е в твоето направление и спазваш ограниченията...

ecotronic
19-07-2016, 12:24
Малко (обобщено) инфо за давността ;) Може да е полезно ...

За задълженията за глоби (наложени на физически лица) или имуществени санкции (наложени на еднолични търговци или юридически лица) давността е двегодишна.

Давността започва да тече от влизане в сила на акта, с който е наложено наказанието, и се прекъсва с всяко действие на надлежните органи, предприето спрямо наказания за изпълнение на наказанието. След завършване на действието, с което е прекъсната давността, започва да тече нова давност.

Независимо от спирането или прекъсването на давността административното наказание не се изпълнява, ако е изтекъл тригодишен срок.

Ако обаче е образувано изпълнително дело за събиране на глобата/имуществената санкция при публичен изпълнител или при ЧСИ, давността е общата петгодишна, респективно десетгодишна давност по ДОПК.

Благодаря ти за разяснението :th_up:

В тази връзка имам още 2 въпроса:

1 - Доколкото знам, давността започна да тече от 1 януари на годината следваща тази в която е наложено наказанието. Това вярно ли е?

2 - Конкретно в моя случай - аз съм подал иск срещу КАТ през февруари 2013 и оттам нататък КАТ не е предприемал никакви действия.
През 2016 - та съм установил, че делото е прекратено заради това, че не съм бил открит за призоваване. Обжалвах това решение на РС пред АС и сега чакам развитие.
Междувременно вероятно ще настъпи датата 01. 01. 2017. Т.е. - ще са изтекли 3 години от 01. 01. 2104 (годината следваща тази в която е наложено наказанието).
Това означава ли, че през 2017 мога да ида в КАТ и да си искам талона, независимо от статуса на делото?

Fori
19-07-2016, 14:56
Здрасти ! :)

1. От 1.01. на следващата година започва да тече давността само за данъци и такси, а давността за глоби - започва от датата на влизане в сила на НПост. (14 след издаването му) Ако не са образували изп.дело за събиране на глобата -
ще е 2/3 г. но ако са - тогава ще е 5 г.- (от образуване на делото) (и 10 г. абсолютна погасителна давност, ако "не са събрали нищо дотогава" ;)

2. Независимо от давността - при минали 3 години от наказанието (НП), и липса на изп. дело, не следва да се налага санкция. Така че ако са минали 3 г, от НП и сега можеш да отидеш в КАТ за талона, НО...

3. друг е въпросът дали няма да те 'помолят' първо да си платиш и после да ти го дадат, а ако откажеш ще те пратят ... да ги съдиш, освен ако не си много убедителен и/или попаднеш на някой по-грамотен там... Алтернативно, ще те чакат да ти изтече шоф. книжка и при подновяването ще те "помолят" да си платиш пак и естествено се оформя "тъпоъгълен" триъгълник КАТ-СЪД-КАТ...

ecotronic
19-07-2016, 15:05
Т.е. - още сега мога да ида в КАТ и да си искам талона, тъй като са изминали 3,5 години от издаването на НП а през това време от КАТ не са предприели никаква активност по казуса.

Аз няма да го направя а ще си чакам чинно АС да удовлетвори жалбата ми и така искът ми срещу КАТ да си бъде разгледан от РС.

Както казах и преди, за мен не е важно опрощаването на едни 100 лв или връщането ми на една хартийка (талона).

Fori
19-07-2016, 15:19
Да.

Жалкото е, че в при нас няма ефективно право-съдие, да не говорим за справедливост...

п.с. ще се радвам да се видим на/около Абоба ;)

ecotronic
19-07-2016, 15:31
Да.

Жалкото е, че в при нас няма ефективно право-съдие, да не говорим за справедливост...

п.с. ще се радвам да се видим на/около Абоба ;)

От идната седмица ще съм по-свободен.
Ти оправи ли червеното бижу :) ?
Доколкото си спомням, имаше проблем с ламбда сондата.

Мини някой ден да пием по бира и да раздуем по алфистки :)

alfa racer GTA
19-07-2016, 17:15
Еко много голям идеалист си.

КАТ антидатират(подправят датите на ) документите, включително без да ти е връчено уведомление/съобщение го правят да изглежда че е връчено и в системата им се отбелязва като такова.

Подправят подписи на адресатите на наказателни постановления ...
За да изглежда, че са си свършили работата за пред шефовете...за да не ги изгонят ...
"Пазят си хляба" ...

Ако чакаш "честно отношение" от администрация и особено от КАТ-аджии си в голяма заблуда и аз направо съжалявам за идеализма ти ...

И аз зная "какво трябва да е".Зная и че не е.

"Какво трябва да е" = "must be" - от там произлиза "мастурбира"/мастурбация ...

Трябва да е, ама не е съвсем ...

Администрацията ни е пълна с "мастурбатори" ...

Дано случиш на съд(съдия) ...

Успех .

ecotronic
19-07-2016, 17:50
Те да имат късмет да са фалшифицирали и документи. Ще им закарам господари на ефира на тия мастурбатори :)

ecotronic
06-12-2016, 18:10
Т.е. - още сега мога да ида в КАТ и да си искам талона, тъй като са изминали 3,5 години от издаването на НП а през това време от КАТ не са предприели никаква активност по казуса.

Аз няма да го направя а ще си чакам чинно АС да удовлетвори жалбата ми и така искът ми срещу КАТ да си бъде разгледан от РС.

Както казах и преди, за мен не е важно опрощаването на едни 100 лв или връщането ми на една хартийка (талона).

Малко развитие по казуса....

АС е удовлетворил жалбата ми и РС възобновява делото.

Насрочено е за началото на февруари 2017. Призовката ми бе връчена лично от кварталния милиционер :)

ecotronic
07-06-2017, 11:38
В крайна сметка съдът отмени НП.

Въпрос:

Трябва ли да си извадя от съда заверен препис от решението му, който да представя в КАТ или просто трябва да отида в КАТ и да си взема талона? Предполагам, че до тях е стигнала въпросната информация, щом са имали срок за обжалване на решението.

stu
07-06-2017, 12:10
2013 обжалвах ЕФ, който в крайна сметка ми отмениха.Само прочетох решението в сайта на съда.От ОДМВР не обжалваха и отмяната влезна в сила, но аз така и не отидох да си взема препис.Повече никой не ме потърси.Мисля, че съдът е длъжен да уведоми и двете страни, тъй като смътно си спомням, че ми изпратиха нещо на адреса.Най вероятно е било уведомление за решението.

ecotronic
07-06-2017, 12:14
2013 обжалвах ЕФ, който в крайна сметка ми отмениха.Само прочетох решението в сайта на съда.От ОДМВР не обжалваха и отмяната влезна в сила, но аз така и не отидох да си взема препис.

В моя случай контролния ми талон е в КАТ.

stu
07-06-2017, 12:18
В моя случай контролния ми талон е в КАТ.
Не можеш ли да звъннеш в кат и да ги питаш?

ecotronic
07-06-2017, 12:52
Не можеш ли да звъннеш в кат и да ги питаш?

Подозирам, че ако им звънна, някоя педантична чиновничка ще ми каже, че трябва, щото бюрокрацията се радва на повече бумаги. А това означава още 2 ходения до съда.

Вероятно направо ще ида в КАТ, пък каквото стане.

546
07-06-2017, 21:59
И колко излезе цялата тази история - като време и пари ?

ecotronic
07-06-2017, 22:06
И колко излезе цялата тази история - като време и пари ?

Историята започна на 29 12 2012 и ще приключи, когато си получа талона.


Време - Веднъж съм ходил до КАТ и 3 пъти до районния съд.

Пари - 0 лв.

ecotronic
03-07-2017, 11:53
Сагата приключи. Получих си талона от КАТ. Не ми искаха копие от съдебното решение.

Е - върнаха ми синия талон с всичките контролни точки, а трябваше да ми дадат златен, но това няма да го правя на въпрос :)

pa4ito
03-07-2017, 14:28
Значи 4 години и 7 месеца... Златния талон при 5 май се получаваше :)

ecotronic
03-07-2017, 14:32
Значи 4 години и 7 месеца... Златния талон при 5 май се получаваше :)

Въпросният талон, който ми върнаха е издаден на 7 10 2011 - та и ако не броим въпросното НП, други нарушения нямам. А нямам такива и от поне 2007 ма.

pa4ito
03-07-2017, 15:22
Въпросният талон, който ми върнаха е издаден на 7 10 2011 - та и ако не броим въпросното НП, други нарушения нямам. А нямам такива и от поне 2007 ма.

Ходи и им начукай канчетата тогава ;)

ecotronic
03-07-2017, 17:07
Ходи и им начукай канчетата тогава ;)

Не усещам моралното право за това :)

pa4ito
03-07-2017, 21:47
Не усещам моралното право за това :)

Съгласен, аз не само морално, никакво такова не чувствам, макар че мога. Безсмислено ми се вижда цялата тази работа...

Friday
05-07-2017, 15:21
@ecotronic направо ти завиждам за търпението - 4год. да се занимаваш с разни дела. Браво, че всичко е приключило нормално.

Я малко за този златния талон, какви са изискванията за него да се вземе, какви документи се подават и за какво ще ми служи? Само съм чувал някакви легенди, но всъщност какви са предимствата да го притежаваш!

stu
05-07-2017, 15:52
Трябва да си овчарчето калитко-да си правиш нарушения, но да не те хванат поне 5 години.
Например аз имам книжка от 25 години, но нямам регистрирано нарушение, като никога не съм давал подкуп на катаджии!!!

lordliness
05-07-2017, 17:01
@ecotronic направо ти завиждам за търпението - 4год. да се занимаваш с разни дела. Браво, че всичко е приключило нормално.

Я малко за този златния талон, какви са изискванията за него да се вземе, какви документи се подават и за какво ще ми служи? Само съм чувал някакви легенди, но всъщност какви са предимствата да го притежаваш!

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=87734

Zlobich
05-07-2017, 18:17
@ecotronic направо ти завиждам за търпението - 4год. да се занимаваш с разни дела. Браво, че всичко е приключило нормално.

Я малко за този златния талон, какви са изискванията за него да се вземе, какви документи се подават и за какво ще ми служи? Само съм чувал някакви легенди, но всъщност какви са предимствата да го притежаваш!
Цвета му е лайнян. Отиваш в кат и на гишето за получаване на талони,даваш твоя и попълват златния,веднага ти го издават. Забраеих каква беше сумата,мисля,че под 5лв с превода на банката.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170705/b299c47f468088a8c948c223c0010f25.jpg

Изпратено от моят SM-G920F с помощта на Tapatalk

ecotronic
05-07-2017, 18:19
@ecotronic направо ти завиждам за търпението - 4год. да се занимаваш с разни дела. Браво, че всичко е приключило нормално.


Търпението ми е безгранично, когато овчарчетата с бели фуражки си мислят, че могат да ме изкарат без вина виновен, без значение на подбудите им.

Това ми е второто спечелено дело срещу тях.
Ще има и други, ако продължават в същия дух. :)

dimitar_vd62
06-07-2017, 02:25
Аз па днес си бях виновен и отнесох май едно селфи.Ма така е като има двама пред тебе да се мъкнат един до друг с 40 и да фърлят сантасе през джамовете....ся ше чекам честитка за минимум 20 отгоре в населено място.

Zlobich
06-07-2017, 12:14
Аз па днес си бях виновен и отнесох май едно селфи.Ма така е като има двама пред тебе да се мъкнат един до друг с 40 и да фърлят сантасе през джамовете....ся ше чекам честитка за минимум 20 отгоре в населено място.
Къде те щракнаха?

Изпратено от моят SM-G920F с помощта на Tapatalk

dimitar_vd62
06-07-2017, 21:00
До Шел със 78 км/ч.Според фотото.Крайно време на някои места във Варна да се разреши 70 максимум 80 км/ч.Тези места са си откровени хранилки.Днес от Гранд мол до Мол Варна съм го минал в дясната лента изпреварвайки отдясно тези в лявата лента.Не знам защо беше тази колона!?Нямаше катастрофа, ремонти или друго....изглежда е по-икономично у лево.Горе долу същото беше и до Двете кули, след светофара на изхода от Варна е най интересно, там тия от лявата лента се сещат като дойде отбивката че всъщност ще завиват надясно покрай Комитовото ханче към Владиславово и става една уууубава тапа.За куриоз след обед двама колоездачи се челосаха на пешеходната алея пред нас.Мното ми е кеф да си взема един сладолед или кенче Хайнекен, да седна на пейката пред нас и да се радвам на човешката простотия.Варненски работи...

acho_
07-07-2017, 01:49
Това е и идеята да се махнат знаците за радари - от превантивни възпитателни средства в опасни участъци да се превърнат в хранилки.

kirekchiev
26-12-2018, 01:26
Здравейте. Току що ме спряха и полицая ми каза, че камерата им била изпилкала и ме снимала, но нито ми връчиха глоба нито нищо. Според вас дали наистина ме е снимала, защото при въпрос с колко км/ч ме е снимала не ми казаха нищо и гледайа да ме разкарат? Аз наистина си карах бързо, но в тоя случай има ли смисъл да ме спират, ако са ме снимали?

Read
26-12-2018, 04:34
Това намирисва на "С колегата още не сме вечеряли"

kirekchiev
26-12-2018, 15:37
Да и като излязох от колата, за да го питам и веднага побърза да ме изгони да си ходя и не пожела да ми каже нищо. Освен това даже не се представи.