PDA

View Full Version : Знак: забранено минаването



Tonimir
03-09-2013, 15:22
Онзи ден във Велико Търново ми се случи следното:
-> http://www.youtube.com/watch?v=eihXWAwEmMU

Не мога се оплача, тъй като полицая беше доста учтив и се разминах само с "Обръщай, да не се глобяваме" :D

Но искам да обсъдим абсурдния начин на поставяне на знаци!!! Аз първоначално мислех да ходя на дясно, както се вижда в клипа, след като пуснах автобуса, насочих се на дясно, обаче се върнах защото видях знак ЗАДЪЛЖИТЕЛНО НА ЛЯВО !!!
И си викам , хубаво, през центъра ще си мина (преди беше позволено). А и карайки зад автобуса, аз от моята лява страна, ама ХИЧ не виждам знака отсреща.
Аз преди да гледам в далечни десен ъгъл, гледам за хора, движението от дясно и движението насочващо се на ляво!
Реално мястото където можех вече да видя знака беше чак СЛЕД като минах кръстовището.
А точно там има пешеходна пътека, пак гледам за хора а не за забутан знак в дясно!

в разговора ми с полицая му обясних, че не съм видял такъв знак докато карах за автобуса. И човека явно е разбран и просто ми каза да обърна. Да не кажа, че и бях без включени фарове! :D (Евала на човека!) Тъй като разбрах, че предни дни са глобявали на поразия точно на този участък. (фишчета по 20 лв.)

Колата зад мен (която в края на клипа я виждате), също 100% като мен, нямаше как да види този знак заради глупавия паяк!

Според мен, трябва още преди кръстовищетп да се напише ясно със знак, че за напред е забранено движението!

Умната! И вече знаете за този знак! :)

stelt
03-09-2013, 15:32
Нещо разсеян си бил докато караш :)
Това задължително на ляво нали е само за да не скочиш в трапа.

kolev
03-09-2013, 15:34
да, там е забранено влизането с изключение на градския транспорт. до няколко дена ще почнат с цялостното асфалтиране и ще я отворят. остава затворена мармарлийска която от това кръстовище слиза към битака.
знакът задължително ляво е точно заради мармарлийска. трябва да хванеш пътя към полицията /второ дясно/ :D :D :D

ecotronic
03-09-2013, 15:37
За пореден път простотията с контрола и регулирането по пътищата. Слагат един полицай с една патрулка да стои и цял ден да пише фишове или да кара стотици коли да обръщат вместо да сложат един знак преди кръстовището.
После се твърди, че ресурсите на КАТ не били достатъчни.
А как да са достатъчни, като се прахосват по такива начини?

kolev
03-09-2013, 15:53
специално там кръстовището е много шибано и няма как да се сложи знак на друго място, а патрулките по принцип си клечат там.
в началото на клипа има и един много скрит знак път без предимство. кой го вижда (набор е на улицата :) )

Mind_Control
03-09-2013, 15:56
Умната! И вече знаете за този знак! :)

Знака си се вижда перфектно :) просто според мен си блеял зад рейса понеже той продължи напред.

ecotronic
03-09-2013, 15:57
специално там кръстовището е много шибано и няма как да се сложи знак на друго място, а патрулките по принцип си клечат там.
в началото на клипа има и един много скрит знак път без предимство. кой го вижда (набор е на улицата :) )

След като забраната е временна (доколкото разбрах) се слага временен знак на стойка. Той дори е с по-висок приоритет от постоянните знаци. Начини има много, стига да има желание за това.
А като се набуташ там до знака за забрана и да искаш да го спазиш, къде да обърнеш?

Tonimir
03-09-2013, 15:58
да, там е забранено влизането с изключение на градския транспорт. до няколко дена ще почнат с цялостното асфалтиране и ще я отворят. остава затворена мармарлийска която от това кръстовище слиза към битака.
знакът задължително ляво е точно заради мармарлийска. трябва да хванеш пътя към полицията /второ дясно/ :D :D :D
Е именно! Кажи ми колко ясни бяха знаците, че да разбереш тази информация?
Знака е на около 15-20 метра , точно там е последното място където ще гледаш, преди да навлезеш в такова голямо кръстовище.
И дори да бях видял знака след като вече бях пред пешеходната пътека отсреща, какво трябва да направя? да спра и да давам на заден в кръстовището? че да обърна в обратна посока? Един ясен знак преди кръстовището (ама ярък знак с текст!) щеше да реши този проблем.


За пореден път простотията с контрола и регулирането по пътищата. Слагат един полицай с една патрулка да стои и цял ден да пише фишове или да кара стотици коли да обръщат вместо да сложат един знак преди кръстовището.
После се твърди, че ресурсите на КАТ не били достатъчни.
А как да са достатъчни, като се прахосват по такива начини?
Абсолютно съм съгласен! За мен, това е поредната глупост за контрол и организация на движението!

kolev
03-09-2013, 16:05
на автобусната спирка има табели. първата отбивка в дясно е двупосочна улица "мармарлийска" /затворена/, веднага до нея пак в дясно има двупосочна улица /по нея е отбито движението на автомобили/ и веднага след това пешеходната пътека със знака. просто знака няма как да се измести по-напред. освен това по платното се работи. тия прорези по асфалта са за така наречения "воден проект". в целия град е така, но се работи и после улиците са асфалтират цялостно така че е за хубаво.

Tonimir
03-09-2013, 16:37
Знака си се вижда перфектно :) просто според мен си блеял зад рейса понеже той продължи напред.
Не отричам, че се тутках зад автобуса на сляпо. :D Последния път преди този клип, като съм карал, тази улица си беше позволено движението в тази посока.
Темата просто е за глупавия (според мен) начин на поставяне на знаците.


След като забраната е временна (доколкото разбрах) се слага временен знак на стойка. Той дори е с по-висок приоритет от постоянните знаци. Начини има много, стига да има желание за това.
А като се набуташ там до знака за забрана и да искаш да го спазиш, къде да обърнеш?
Знак на стойка пред решетката би свършил перфектна работа! Ще направи повече впечетление на хората и хората ще го зяпнат задължително!

Аз чак сега забелязах на клипа, че в дясно преди кръстовището са променили стрелката за "ЦЕНТЪР", вместо напред, сложили стрелка на дясно.
Но за човек, който от малък се тутка из търново, едва ли ще го гледа този знак, тъй като той си знае къде е центъра! :D

Иначе, че се работи активно по града, това не е лошо въобще и си е за хубаво! Темата не е против якото разкопаване на В.Търново, а е за мързела да се измисли по добро поставяне на знаците, че хората да не се чудят или глобяват.

kolev
03-09-2013, 16:53
бе те само временните да са кофти, ама не. всички са така. иначе точно в момента кърпят дупките и скоро ще пуснат движението. после пак ще я спрат за цялостно преасфалтиране.
веднъж се бях пуснал от полицията нагоре към искра. ако знаеш ченгетата какви погледи ми хвърляха :D

ecotronic
03-09-2013, 17:31
Веднъж във Виена, като пешеходец в един голям студ в центъра на града на едно кръстовище стоях и наблюдавах един полицай, който стоеше там, но винаги, когато се натрупваха повече коли, заставаше насредата и въпреки перфектно работещите светофари, започваше да регулира движението за да сдпести по 1 - 2 секунди чакане на пешеходци и шофьори. Сигурен съм, че и на този човек му се стоеше някъде на топло в патрулката, но с действията си за няколко часа пестеше хиляди часове чакане на хората.

Идеше ми да ида при него и да му стисна ръката.

Къде го у нас това нещо? Какво трябва за това? Пари ли? Техника ли?

Ето затова у нас гледам на пътните полицаи като на народни хрантутеници и нищо повече.

И не само аз.

75TwinSpark
03-09-2013, 20:04
На полицай без палка неспирам.Този има ли палка?

jorko
03-09-2013, 21:03
На полицай без палка неспирам.Защо ?

old alfist
04-09-2013, 01:37
Онзи ден във Велико Търново ми се случи следното:
-> http://www.youtube.com/watch?v=eihXWAwEmMU

Не мога се оплача, тъй като полицая беше доста учтив и се разминах само с "Обръщай, да не се глобяваме" :D

Но искам да обсъдим абсурдния начин на поставяне на знаци!!! Аз първоначално мислех да ходя на дясно, както се вижда в клипа, след като пуснах автобуса, насочих се на дясно, обаче се върнах защото видях знак ЗАДЪЛЖИТЕЛНО НА ЛЯВО !!!
И си викам , хубаво, през центъра ще си мина (преди беше позволено). А и карайки зад автобуса, аз от моята лява страна, ама ХИЧ не виждам знака отсреща.
Аз преди да гледам в далечни десен ъгъл, гледам за хора, движението от дясно и движението насочващо се на ляво!
Реално мястото където можех вече да видя знака беше чак СЛЕД като минах кръстовището.
А точно там има пешеходна пътека, пак гледам за хора а не за забутан знак в дясно!
Като допълнителен ефект, спомагащ нарушението ти е, че си следвал автобуса, за който не важи забраната.

в разговора ми с полицая му обясних, че не съм видял такъв знак докато карах за автобуса. И човека явно е разбран и просто ми каза да обърна. Да не кажа, че и бях без включени фарове! :D (Евала на човека!) Тъй като разбрах, че предни дни са глобявали на поразия точно на този участък. (фишчета по 20 лв.)

Колата зад мен (която в края на клипа я виждате), също 100% като мен, нямаше как да види този знак заради глупавия паяк!

Според мен, трябва още преди кръстовищетп да се напише ясно със знак, че за напред е забранено движението!

Умната! И вече знаете за този знак! :)
Колега, направо не си видял забранителния червен знак, както не си обърнал внимание на сините знаци със стрелките, които имат указателен характер за преодоляване на временните хоризонтални препятствия по настилката, но най-вече си свикнал, че тази улица е двупосочна и това е притъпило вниманието ти.
Като допълнителен ефект, спомагащ нарушението ти е, че си следвал автобуса, за който не важи забраната.

Mind_Control
04-09-2013, 16:55
На полицай без палка неспирам.Този има ли палка?

Законът обаче те задължава да спреш на униформен полицай без значение с палка ли е или без. Щом е униформен и с уй може да те спре ако иска и ако му е достатъчно дълъг.

jorko
04-09-2013, 20:08
Онзи ден във Велико Търново ми се случи следното:
-> http://www.youtube.com/watch?v=eihXWAwEmMU

Не мога се оплача, тъй като полицая беше доста учтив и се разминах само с "Обръщай, да не се глобяваме" :D

Но искам да обсъдим абсурдния начин на поставяне на знаци!!! Аз първоначално мислех да ходя на дясно, както се вижда в клипа, след като пуснах автобуса, насочих се на дясно, обаче се върнах защото видях знак ЗАДЪЛЖИТЕЛНО НА ЛЯВО !!!
И си викам , хубаво, през центъра ще си мина (преди беше позволено). А и карайки зад автобуса, аз от моята лява страна, ама ХИЧ не виждам знака отсреща.
Аз преди да гледам в далечни десен ъгъл, гледам за хора, движението от дясно и движението насочващо се на ляво!
Реално мястото където можех вече да видя знака беше чак СЛЕД като минах кръстовището.
А точно там има пешеходна пътека, пак гледам за хора а не за забутан знак в дясно!

в разговора ми с полицая му обясних, че не съм видял такъв знак докато карах за автобуса. И човека явно е разбран и просто ми каза да обърна. Да не кажа, че и бях без включени фарове! :D (Евала на човека!) Тъй като разбрах, че предни дни са глобявали на поразия точно на този участък. (фишчета по 20 лв.)

Колата зад мен (която в края на клипа я виждате), също 100% като мен, нямаше как да види този знак заради глупавия паяк!

Според мен, трябва още преди кръстовищетп да се напише ясно със знак, че за напред е забранено движението!

Умната! И вече знаете за този знак! :)

Аз първоначално мислех да ходя на дясно, както се вижда в клипа, след като пуснах автобуса, насочих се на дясно, обаче се върнах защото видях знак ЗАДЪЛЖИТЕЛНО НА ЛЯВО !!!
НЕ Е задължително наляво ;), а и таксито пред теб си зави надясно... и колко близо караше зад автобуса, че не видя ясно различимия знак, който си се поставя отдясно по принцип ? Бих попитал същото и каращия зад паяка, ама няма как... А и можеше да си направиш обратния вътре в кръстовището принципно...

Tonimir
04-09-2013, 22:43
НЕ Е задължително наляво ;), а и таксито пред теб си зави надясно... и колко близо караше зад автобуса, че не видя ясно различимия знак, който си се поставя отдясно по принцип ? Бих попитал същото и каращия зад паяка, ама няма как... А и можеше да си направиш обратния вътре в кръстовището принципно...
еми доста близо си карах, а и да ти кажа честно а и не забравяй, че камерата е поставена в горния десен ъгъл на джама, от моя ъгъл не се вижда толкова. Но и като си бях зад автобуса (като стена е за мен в случая), не съм и мислил за знаци, тъй като това място съм го минавал 1000 пъти :D

Иначе като стана дума за знаци, ето ви следната ситуация.

на този клип: http://www.youtube.com/watch?v=OJTBHiXKD7Q

Гледайте от минута 5:10 до 5:35.

Как е възможно да има работа по магистрала без НИТО ЕДИН знак , който ясно да каже на шофьорите, че има работници по магистралата? Аз недай се боже този работник се спъне и падне и аз го сгазя , кой ще е отговорен?

същото нещо се повтаря на минутата 9:20.

В канада, има табели от поне 2 км. които ясно казват, че има ремонт на магистралата и скоростта се ограничава до 80, като задължително се запушва лентата в страната в която се работи. и по цялата дължина има големи конуси (дълги метър), докато излезеш от зоната на ремонта или каквато и дейност да се прави.

Но в случая, не конуси, а един знак няма!

mordohy
06-09-2013, 03:39
Веднъж във Виена, като пешеходец в един голям студ в центъра на града на едно кръстовище стоях и наблюдавах един полицай, който стоеше там, но винаги, когато се натрупваха повече коли, заставаше насредата и въпреки перфектно работещите светофари, започваше да регулира движението за да сдпести по 1 - 2 секунди чакане на пешеходци и шофьори. Сигурен съм, че и на този човек му се стоеше някъде на топло в патрулката, но с действията си за няколко часа пестеше хиляди часове чакане на хората.

Идеше ми да ида при него и да му стисна ръката.

Къде го у нас това нещо? Какво трябва за това? Пари ли? Техника ли?

Ето затова у нас гледам на пътните полицаи като на народни хрантутеници и нищо повече.

И не само аз.


Това е така, но много пъти сме говорили за причините.
Първо, че се държи полицаите да са от главно див, селски произход и да имат IQ до към 80. Не повече. На такъв не му пука за твоето време, а си гледа само чорбата. Тоя дето е пропуснал колегата е пропуск на системата.
За такива е измислен термина "неоторизирана активност".
Смисъла му е, че може да има всякакви правилници, устави, кодекс на честта , закони и прочие,но ха си решил на своя глава да си гледаш работата, без да питаш достатъчно хора : може ли? и си наказан жестоко.
По принцип за подобно нещо уволняват у нас.
Ето защо никой полицай няма да излезе на кръстовището, без да са му казали.
Може всичко да се обърка и задръсти, но той само ще гледа тъпо!
А темата с идиотските знаци е необятна.
Куриозен е стопа точно под полицията в Сандански.
Намира сена 8-10 метра преди кръстовището и на три метра навътре, пльоснат на един дирек за улично осветление, на височина около метър и половина. Освен това там има дебели дървета, които още повече го скриват. На всичко отгоре и паркират в тая зона коли и ха сетете се, как да го видиш от паркиралите бусове и джипове.
Аз го видях, чак като направих катастрофа там и помлях един москвич. Показателното е, че дори акт не ми направиха, въпреки, че аз не видях стопа.
Отврат!