PDA

View Full Version : Регулиране на фарове Алфа 145



Mury
10-01-2005, 21:21
Липсват ми мотор4етата за регулиране на фаровете,пробвах на ръка с отвертка но никакъв резултат само единият фар се движи леко но много малко.Даите сувет как да ги раздвижа :wallbash: :wallbash: :wallbash: Единия фар ми свети на 1 метър пред колата в земята :wallbash: :wallbash: :wallbash:

KGB
11-01-2005, 01:36
Това е някъв дефект на 145тиците...на моя съсед също има такъв проблем единия фар си е ОК ама този на дривера е точно на 2метра пред колата тия дни сме се заканили да го оправяме...ако успеем да направим нещо ще разбереш.

Няква щипка или нещо от сорта се чупело и от там фара увисвал :wallbash:

navis
11-01-2005, 10:00
А трябва ли да има моторчета, имам в предвид предвидено ли е, че аз вътре копчалък за фаровете май не виждам 8)

valjo
11-01-2005, 14:49
моя па десния е така...

моите имат моторчета и има и копче вътре отляво на волана една врътка такава...
ама май тая на Ангел го няма тва, така че явно не на всички се слага

Mury
11-01-2005, 16:50
Това е така но отгоре на фара кадето са врътките там седи мотор4ето а може и ръ4но да се регулират.Мисля да ги свалям и да ги мъ4а нещо а и дано Петко даде някакъв съ :yawn: :yawn: :wallbash: :wallbash: вет

valjo
11-01-2005, 17:10
Това е така но отгоре на фара кадето са врътките там седи мотор4ето а може и ръ4но да се регулират.Мисля да ги свалям и да ги мъ4а нещо а и дано Петко даде някакъв съ :yawn: :yawn: :wallbash: :wallbash: вет

ама моя десния през моторчето мърда, а през ония врътки (те са за някъв шестограм) не иска ....
и кретените от СОфия АУто като се бяха опитали да ми "регулират' фаровете и бяха забили десния на 1м пред колата :mad: :mad:

после вече го подпря един спец с азбестова хартия отдолу :punk: :punk:
та сега свети напред ако не друго

Mury
11-01-2005, 17:13
И моите не мърдат бе бате само единия леко но не е достатъ4но а другия не помръдва ,въртя го от краи до краи и не ще :wallbash: :wallbash:

Max
11-01-2005, 22:20
Същият проблем, но на 146. Само дето не успях да намеря откъде се регулират ръчно фаровете.

Mury
12-01-2005, 19:06
Отгоре върху фара има едни пластмасови отвори за някакув шестограм е от там :wink:

valjo
12-01-2005, 21:27
Отгоре върху фара има едни пластмасови отвори за някакув шестограм е от там :wink:

евентуално ... :wink:

Bobo
12-01-2005, 23:53
Е те точно от там е ръчното а може и от там където се слага моторчето но е по трудно иначе дефект на 145 НЯМА - ела за справка а Петко вземи първо твойте моторчета оправи :wink: . Проблемите идват след намеса на идиоти и разни челни удари нали Вальо :yes: :whistle:

valjo
13-01-2005, 00:02
Е те точно от там е ръчното а може и от там където се слага моторчето но е по трудно иначе дефект на 145 НЯМА - ела за справка а Петко вземи първо твойте моторчета оправи :wink: . Проблемите идват след намеса на идиоти и разни челни удари нали Вальо :yes: :whistle:

е аз съм трошил левия фар :wallbash: , а не работи десния :tongue:

Bobo
13-01-2005, 00:08
Не бой се този преди теб както сам знаеш добре се е погрижил :smoke: :tongue:

KGB
13-01-2005, 00:38
На мен моторчетата ми работят бре :idea: само едното не регулира постоянно фара..(но повечето време си работи)...тия дни ако ми остане време ще видя дали не се е извадила ябълката...ако е нещо по сложно отивам в гаранционния сервиз :unsure:

Иначе за 145тицата си е проблем това....почти всички са така като ги гледам....те верно че повечето в БГ са минали през :wallbash:

Задачата тук е да намериме начин да оправиме фаровете с подобен проблем :idea:

valjo
13-01-2005, 01:17
На мен моторчетата ми работят бре :idea: само едното не регулира постоянно фара..(но повечето време си работи)...тия дни ако ми остане време ще видя дали не се е извадила ябълката...ако е нещо по сложно отивам в гаранционния сервиз :unsure:

Иначе за 145тицата си е проблем това....почти всички са така като ги гледам....те верно че повечето в БГ са минали през :wallbash:

Задачата тук е да намериме начин да оправиме фаровете с подобен проблем :idea:

прас с един камък, и при любимия застраовател... фар за 145ца при италианецо е 120лв :wink: може да пробваме за 3 и повече да искаме специални цени :wink:

Mury
13-01-2005, 19:45
То накрая маи така ще стане :tongue: :tongue: :tongue:

ALFAcholik
15-01-2005, 00:16
far mar az sha vi kaja moite i dvata biaha drop razglobih gi na systavni chasti vatre ima 2 plastmasovi jabal4ici i ot mnogo maistori po regylirvaneto tezi iabal4ici se otkachat ot reflektora ili napravo sa izpo4ypeni kakto beshe pri mene az na strygar si napraih novi slojih si gi sabrah farovete i sia sa bomba regylirvat se idealno :D


=====================
Всички могат да пишат на кирилица,
предполагам, че и ти ше можеш. а?

Mury
18-01-2005, 17:19
Е как ги разглоби бе брат4е :unsure: :unsure: :unsure: