PDA

View Full Version : търся помощ,помагайте,моля



koko155
14-02-2007, 10:02
снощи като тръгнах да си паля алфата 1.7 8 клап. се получи лека детонация от газовата уредба,веднага след това колата спря да се подчинява на педала на газта,неможе да се изфорсира,иначе си пали без проблем, от дебитомера се чува някакво бучене на ток,след като загася двигателя,бученето спира 1-2 сек след това
какво може да е станало и какво да предприема най напред???

Kostadin
14-02-2007, 10:50
колега проблема може да ти идва от дебитомера :wink:
имал съм подобен случай когато веднъж забравих да му закача буксата, колата палеше без проблем найстина, но повече от 5-5,5к оборота неможеше да направи :roll: ако имаш възможност пробвай с друг дебитомер, а така също провери маркуча след дебитомера към смукателния колектор да не се е поцепил :wink:

koko155
14-02-2007, 11:50
колега,че и адаш :D снощи беше доста тъмно,но пак не ми се видя да е сцепен маркуча,обаче това бучене което се чува идва от дебитомера не е нормално,за пръв път го чувам и това ме навежда на мисълта че на дебитомера му е станало нещо,

Bobo
14-02-2007, 12:02
Преместих темата тука щото според мене - ако отговарям в другия раздел първото нещо е да свалиш газовата и да я запалиш :idea:

koko155
14-02-2007, 14:01
колега незнам защо си ми преместил въпроса тук,защото колата не върви нито на газ нито на бензин и най вече ме притеснява какво му е на дебитомера :?: :?: :idea: :!: тъй като май тои е проблема,не газовата уредба,тя може само да е причината

търтей
14-02-2007, 14:02
тя може само да е причината

е затва ти е преместна темата

а дебитомера дали е наред може да разбереш като го смениш - по лесен и верен начин няма
проблемът е че е много възможно заради газовата да скапеш и следващия дебитомер

напиши каква е газовата да мислим нещо

koko155
14-02-2007, 14:06
газовата е брц на 25000км и без проблеми досега,на колектора имам 3 тапички гърмяла е много рядко, мен ме касае най вече как да ми трагне колицата пак,после ще му мисля за газта :idea: :?: дали дебитомер от 1.8 мотор ще пасне на моята??????

Crusader
14-02-2007, 14:17
Я не бързай с тоя дебитомер, вземи да пуснеш една снимка на смесителната плочка.
1. Рестартираш компа и пак пробваш да запалиш/ става кат откачиш акумулатора за 10-15 мин/
2. Проверяваш на смесителната плочка ако и е гръмнала гумата, преди предпазия клапан на "кихалката", я сменяш. /ако въобще са сложили такава "кихалка"/
3. Като направиш тия работи пиши пак кво е станало!

koko155
15-02-2007, 10:24
считайте темата за приключена, клапата на дебитомера се беше откъснала и парчето беше засмукано чак в смукателния колектор :evil: сложих друг дебитомер и всичко си дойде на мястото :idea:

Crusader
15-02-2007, 13:15
Е сега е момента да си сложиш нова смесителна плочка със клапа и отвори покрити с гума. Монтира се така че клапата да виси и от въздушния поток да се отваря, евентуалната детонация винаги ще я затваря и ще избива през гуменото уплътнение преди клапата. А бе иди на газджия - тезнаят за ква клапа иде реч - цяната е 10-15 лв. Според мен не е скъпо, за да ти пази дебитомера.

koko155
15-02-2007, 14:17
точно заради тази клапа почти стигнах до бой с гъзъджията като слагаха газовата-неможело,трябвало да се реже маркуча,накрая ми писна и си взех колата така и сложих на колекторите три клапи но тези дни ще сложа и пред дебитомера
:evil: не ми се мисли ако някое парче беше достигнало до клапаните-касмет сам изкарал :twisted: :twisted:

Crusader
15-02-2007, 14:45
За маркуча, че трябва да се реже - трябва, иначе от де ще дойдат тия 5 см. луфт дето трябват за да се монтира клапата. А за другото - споко, материала на дебитомера е доста по слаб от буталата и клапаните, гадно е ако се засече в буталото и почне да чука в главата /имал съм подобен случай с гайка :oops: - минах със сваляне на главата, избиване на гайката от буталото и шлайфане на главата/

koko155
15-02-2007, 16:39
:oops: :lol: е така е,но аз сам си правя колата като ми помага и един приятел,свалял сам главата и хич неискам пак да го гледам този филм :twisted: :roll: доста играчка си е,знаеш сам :shock:
а пак и гарнитурата на главата и шлайфа ще глатнат около 100 лева-колкото е дебитомера :roll:

Nikiboy
16-02-2007, 10:09
Следващия път си купете газови инжекциони!

75 2.0 turbo
16-02-2007, 11:11
наи добре си джиткаите на бензин или па си купете по един дизел да вии по тънко 8)

yovi
16-02-2007, 11:45
Колегата Коко155, в една стара твоя тема бях пуснал скици с едно съвсем прилично решение на проблема с предпазната клапа и вместването й между интейка и дебитомера.
Ето тук (http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=4908&highlight=%EA%E8%F5%E0%EB%EA%E0) обсъждахме как става номера. :wink:

PEPI-2ALFA
16-02-2007, 13:45
Да споделя и моя опит. Купих колата с газ монтирана в Италия( не е инж.) ,с пластмасов колектор от 1.7 ,с монтирана на него кихалка( сигурно са го сменили да пасне кихалката- че е по-тънак). Заради втората клапа до дебитомера беше снъсена оребрената тръба до колектора. Доста грубо изрязана и едва пасваше.След 3 лепения на колектора Краси Рангелов (mad boy) ми прати алуминиев. С 4 нови маншона 7-8 лв.(старите са друг размер и беха много твърди) работата заспа.Само не можах да монтирам кихалката. Сложих и нова цяла тръба и сега кутията на възд. филтър опира в калника. А кихалка на колектора си трябва , защото като гръмне по-силно изважда или колектора от маншоните или тръбата от дроселовата клапа. Добре ,че вече герми по-редко.[/url]

75 2.0 turbo
16-02-2007, 21:46
моита па гърми само у ауспуха :lol:

borislav 164tp
23-02-2007, 20:42
Идваите при мен да ви монтирам газовите уредби ,инжеккцй, и т.н , за да нямате проблеми. :idea: 8)

Sunny
21-05-2007, 21:27
Така . Да споделя и аз моите патила по въпроса с "кихалката" и гърменето . Така наречените "специалисти" газаджии когато са монтирали
газовата уредба са скъсили ( изрязали ) оребрената черна тръба ( ако си има име не го знам ) и след поредното гръмване и на нея и се видя сметката - сцепи се и не стана да се оправи . Намерихме нова такава от една морга някаде по Разградско ( един приятел ми я прати ) .Отивам аз да ми я слагат при друг газаджия и оня ми вика -> "Е сега тука ще я резнем малко и си готов " .Даже и не го изчаках да си довърши мисълта, взех си тръбата и бегом да ме няма .. И така при следващия и пак така .
Накрая я закарах в един махленски сервиз при един приятел (който като ма види да влизам с колата в двора и му настръхва косата) и му викам Измисли нещо оправи я . Така стигнахме до решението да не режем гумената тръба а да прекроим капака на филтъра и всичко да си е както трябва . Сега си имам "кихалка" и таа черната оребрена тръба без да я режем . Просто необходимото разтояние го отнехме от капака на филтъра . И от тогава край на стрелбата и гърмежите до преди 2 дена когато реши да се строши единия палец на едното делко . Добре че е с две и успях да се прибера ...